n Mevrouw Kers mag toch met heteluchtballon mee WEEK Examen UITSLAGEN DONDERDAG 17 JUNI 1999 Hollens NIEUWSBLAD I 5| Sallands plan voor veiligheid Het college van B en W wil graag meewerken aan het 'ge zamenlijk verkeersveiligheids- plan Salland 1999'. Dit komt dan naast het eigen gemeente lijke verkeersveligheidsplan te De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) is in 1996 ge start met het project Duurzaam keersveiligheid ROYO, pakte daarna het initiatief op om een ge zamenlijk plan voor het gebied Salland te maken. „Het gaat om een breed ouderen en mobiliteitsplan," legt burge meester D.J. Verhoeven uit. Voorbeelden die hij geeft zijn rij- vaardigheidstesten, thcorietraini- ngen, cursus voor jonge automo bilisten, fietsverlichtingsactie en een cursus defensief verkeersge- drag. Deels worden de kosten door deelnemers van deze cursussen betaald, terwijl de rest via subsi dies binnen moet komen. „De gemeente is zelf ook bezig met een eigen verkeersveiligheids- plan," vertelt Verhoeven. „Ons plan wordt nog verder ontwik keld. Daarbij kijken we ook naar het project voor Salland, zodat het dubbelop is." Een groot verschil van beide pro jecten is dat het plan van de ge meente zich niet alleen op de mens ncht. Het kijkt ook naar de infrastructuur. Zo hoort de herin richting van de Kohveg erin thuis. Net als de construcde van de krui sing Markeloseweg met de Rijssenseweg. Receptiegebouw Holter Weide Burgemeester en wethouders hebben er geen probleem mee wanneer bungalowpark De Holter Weide een receptie en opslagruimte krijgt. Burgemeester D.J. Verhoeven zegt wel dat het dan ook nergens anders voor mag worden ge bruikt. Sinds vorig jaar is het bungalow park in het beheer van een parti culiere eigenaar. Er was nog geen punt waar nieuwe gasten kunnen worden ontvangen. Ook aan op slagruimte was gebrek. Vorige week in de ochtend begon onbewolkt en zonnig. Maar al snel nam de bewolking toe van uit het westen. Wat verder op de morgen viel er een licht kortstondig regenbuitje. Daarna wat opkla ringen, wolkenvelden afgewisseld door af en toe zon. In de middag hadden we het zelfde weerbeeld een afwisseling van wolken en zon. Aan het eind van de dag kregen nog een regenbui waarbij ook onweer voorkwam. Er viel weinig neerslag. De temperatuur haalde een waarde van 19.8 graden. De buien ontstonden gemakkelijk rondom een lagedrukgebied. De kern 1005 Hpa lag op de Noordzee, Overdag hadden we veel prachtige opbollende stapelwolken die- werden afgewisseld door opklaringen en perioden met zon. Tegen het middaguur viel er een kortstondige regenbui gemengd met ha gel. Ook 's middags hielden we het niet helemaal droog. Er viel nog een enkel buitje. Over het etmaal kreeg Holten 2.8 millimeter in de regenmeter en Espelo 1.8 millimeter. Er stond een matige tot vrij krachtige zuidwesten tot westen wind. Een lagedrukgebied 1010 Hpa boven de Noordzee bepaalde nog altijd boven onze omge ving het weer. Waren er opnieuw veel stapelwolken afgewisseld door perioden met zon. Net na het middaguur viel er nog een lichte regenbui. Holten kreeg hiervan 0.4 millimeter neerslag en Espelo 0.9 milli meter. Verder in de middag bleef het droog. En zo werd het geen onaardige dag. Alleen stond er wel een matige zuidwesten tot wes ten wind. De maximumtemperatuur bedroeg 17.9 graden. Rond een lagedrukgebied 1015 Hpa boven de Noordzee werd met een matige westelijk stroming koele en onstabiele lucht aangevoerd, waarin enkele buien ontstonden. 's Morgens wolkenvelden en perioden met zon. In de middag ging de zon geregeld schuil achter de gevormde stapelwolken. En zo werd het wat minder met de zon. Er viel over de hele dag geen neerslag. Ook konden we weer een warme dag in boeken bijschrij ven, het kwik kwam uit op 20.1 graden. Een wat opvullend lage drukgebied op de Noordzee voor de kust van Denemarken zorg de bij ons voor een westelijke stroming. Daarmee werd heldere, onstabiele lucht aangevoerd. In de ochtend en morgen was er veel bewolking waaruit af en toe wat lichte regen viel. Bijna aan het eind de morgen viel er een kort stondig motregenbui. De zon was tijdens een opklaring nu en dan te zien. Ook 's middags bepaalde bewolking het weerbeeld. Het bleef niet helemaal droog en er viel een enkel licht motregenbuitje. Doordat de zon het flink liet afweten kwam de temperatuur niet verder dan 16.4 graden. Een oude conclusie zorgde aanvankelijk voor veel bewolking waar plaatselijk wat lichte regen of motregen uit viel. Was het eerst zonnig en onbewolkt. Wat later vormden zich de eerste stapelwolken. "Maar geleidelijk namen de wolkenvelden de overhand en was er nog maar af en toe zon. In de middag hadden we het zelfde weerbeeld. Het bleef wel de hele dag droog. Pas na dat de dag bijna voorbij was klaarde het flink op en kwam de zon er nog goed bij. De maximumtemperatuur werd 18.8 graden. Een la gedrukgebied lag nog altijd boven de Noordzee en bepaalde het weer in ons land. 's Morgens was het onbewolkt en zonnig. Met het begin van de middag kwam er bewolking van het zuiden overdrijven waar de zon geregeld achter schuil ging. Even voor drie uur kregen we een regenbui over ons. heen waarbij ook onweer voorkwam. Ook zat het weer niet mee met de Koetsenrit van de Bergrijders die een de- filé rondom en door Holten maakten, dit was wel jammer. Later klaarde het weer op en kwam de zon weer tevoorschijn. Holten ving 5.6 millimeter op en Espelo 12.1 millimeter. Het werd 23.0 graden. Meteo Holten, Freddie Paalman Iidwar Boer Markelo Maarten Bomans Markelo Marloes Bults Markelo Sietse Dijkstra Markelo Evelyn Eertink Markelo Yvette Haensel Markelo Steven de Heer Markelo Matthijs Knuiman Markelo Rick Mol Markelo Emiel Olink Markelo Alexandra Paalman Markelo Teunis-Jan Roeterdink Markelo Maurike Schuiterd Markelo Violet Wanrooij Markelo Paulien van Hoogen Nijverdal Sjoerd Lammertsma Nijverdal Frank Nederstigt Nijverdal F.lien Klein Koerkamp Okkenbroek Kirsten de Bone Rijssen Ronald Hagen Rijssen Caner Hamamioglu Rijssen Herman Jansen Rijssen Nilgün Kinsiz Rijssen Orlando Kreileman Rijssen Jeroen Siegerink Rijssen Madelijn Vlaardingerbroek Rijssen S.G. De Holten Vwo Waerdenborch, Paulien Enderink Bathmen Marjolein Vijver Bathmen Herwin van Welbergen Bathmen Ilona Kremers Diepenheim Nico Dil Enter Inga Brandsma Goor Simone de Broek Goor Marjan Feenstra Goor Lian Haas Goor Heieen Hofmans Goor Vanessa Lüchtenborg Goor Anika Vaarhorst Goor Jelmer Wind Goor Oswin ten Brinke Holren Dorine Helmer Holten Frederike Huisman Holten Sjoerd van der Laan HOL TEN Jan Manenschijn Holten Laurens-Jan Stam Holten Rob Tuitert Holten Mirjam Westerveld Holten Herbert Beltman Markelo Ronald de Boer Markelo Joris Brouwer Markelo Martijn Kolk Markelo Rik van de Maat Markelo Merel Postma Markelo Ilona Potman Markelo Tom Schrier Markelo Bram Wanrooij Markelo Jasper Wevers Markelo Mark Wonnink Markelo Lenny Kleinherenbrink Nieuw Heeten Joost Westendorp Nieuw Heeten Jurjen Boonstra Rijssen Fatih £imen Rijssen Melek Yüksel Rijssen 'erleen :ers (6j Holtcj en ngen Vervanging apparatuur Burgemeester en wethouders willen de raad voorstellen ver vangend materieel aan te schaffen voor de buitendienst gemeentewerken. Dit zal in to taal 700 duizend gulden gaan kosten. Het gaat om de vervanging van een vrachtauto, een calamiteiten auto, een bestelwagen, drie trans porters en een tractor met klepel- „De vervanging was al veel eerder nodig, maar we hebben toch even gewacht," legt burgemeester D.J. Verhoeven uit. „Er liep een kern takendiscussie over wat de ge meente zelf moet blijven doen en wat er kan worden uitbesteed. Nu is hier inzicht in gekregen." Waren de vervangingen eerder gedaan, dan had er een grote kans bestaan dat vervangend materieel niet meer door gemeentewerken zou worden gebruikt. Omdat de taken waarvoor het wordt gebruikt, zouden kunnen zijn afgestoten. Naast vervanging is er ook nieuw koop bij het bedrag inbegrepen. Er zal namelijk een extra trans porter worden aangekocht. Inventarisatie kunstwerken Het college van B en W wil graag de gemeentelijke kunst werken laten inventariseren. Dit is al eerder gedaan met de zogenaamde Nagelhoutcollectie. Nu zou dat ook moeten gebeuren met andere kunststukken. „Mevrouw Smit-Muller heeft tij- dens een stage onze Nagelhoutcollectie geïnventari seerd," weet burgemeester D.j. Verhoeven. „Wij zouden haar wil len vragen om de rest ook te doen." Het gaat bijvoorbeeld om de zwij- nenbeelden voor het gemeente huis. Daarnaast zijn er nog tal van kunstwerken die buiten die inven tarisatie zijn gebleven. Volgens Verhoeven is het goed te weten wat onder meer de waarde is van de gemeentelijke collectie, zodat dil goed op papier kan worden vastgelegd. De spanning stijgt ten top, maar mevrouw Kers laat het rustig op kaar ajkomen. (Foto: Joban Bolink) Eindelijk was het dan zover! Zes keer werd de ballonvaart, die mevrouw Kers-Jonkers zich gewenst had, afgelast. Duidelijk is zeven haar geluks getal, want zondag 13 juni mocht het zo zijn. Ze ging met rolstoel en al de lucht in om na een goed verlopen vaart van een uur en vijf minuten te lan den in de buurt van Vorden. Het was haar grootste wens om eens een luchtreis in een ballon mee te mogen maken. Omdat verzorgingscentrum Diessenplas vorig jaar de kwart eeuw had vol gemaakt en wensen vervulde voor de bewoners, kreeg mevrouw Kers ook de kans haar droom te laten verwezenlijken. Toch ging dit zeker niet van een leien dakje, want pas na zes pogingen koos ze ook daadwerkelijk het luchtruim. Het veldje tussen Diessenplas en De Waerdenborch blijkt perfect te zijn. Veel bewoners stonden in de loopgangen van de aanleunen de flat te kijken naar het opblazen van de ballon. Mevrouw Kers zelf zit rustig op een stoel met een si garetje in haar mond te kijken. „Wat een beeldige mand," zegt ze. „Maar ik dacht dat ie veel groter zou zijn." Voordat de reizigers in stappen, moet de sigaret worden gedoofd. Door de gassen rond de branders is dit te gevaarlijk. „Ik mag straks toch wel confetti naar beneden gooien?," vraagt me vrouw Kers. „Dat lijkt me nou zo leuk." Elet is geen probleem en ze begint te juichen. De branders be ginnen vuur te spugen. Het mo ment is gekomen dat mevrouw Kers nu toch echt haar wens in vervulling ziet gaan. In snelle maar geruisloze vaart glijdt de bal lon de blauwe hemel tegemoet. Mensen beginnen te klappen. „Goh, ongelooflijk he. Daar gaat ze dan toch de lucht in!," klinkt het uit het publiek. Confetti valt uit de mand. De wens van me vrouw Kers is dan toch eindelijk vervuld. SG De Waerdenborch, Holten Mavo - lokatie Holten Maurits van de Graaf Bathmen Esther Habermann Bathmen Sander Markvoort Bathmen Alieke Metzelaar Bathmen Marije Metzelaar Bathmen Renzo Mulders Bathmen Paul Runhaar Bathmen Nienke Veldwachter Bathmen Janet Eenink Goor Marriët Eijkelkamp Goor Linda van Huffelen Goor Laura Keijzer Goor Karin Kranenborg Goor Ellen Kremers Goor Jolein Masselink Goor Paulien Potman Goor Nadine Reef Goor Isabel Smets Goor Jana Venema Goor Marieke van Wijck Goor Roderick ter I-larmsel Hellendoorn Niek Bosman Holten Gerhard Bril Holten Linda Hopkins Holten Maarten Krikkink Holten Jo-Anne van der Laan Holten Lesley Muller Holten Hester Paalman Holten Jurrian Paalman Holten Arno Protzmann Holten Wouter Smit Holten Samanthika Ulfman Holten Jochem de Vries Holten Daphne Dijkerman Laren GLD Mayra Schooien Laren GLD Wouter Vreeman Laren GLD Henri Wichers Laren GLD Eliza Koks Lettele Hermien berendsen Markelo René Brinkmans Markelo Lodewijk van Heuvcn Markelo Michel Knoet" Markelo Suzanne Koppejan Markelo Henry Meutstege Markelo José Mol Markelo Hetty noteboom Markelo Peter Potman Markelo Monique Stegeman Markelo Marion Stokreef Markelo Pauline ten Veen Markelo Renée Welmer Markelo Chantal Wijnen Markelo Marco Worsink Markelo Maarten Blankhorst Nieuw Heeten Rob Soleimani Nijverdal Michiel van de Belt Rijssen I-Ianno Buiten Rijssen Mariëlle Dreijerink Rijssen Ruud Geerdink Rijssen Alexander Goossen Rijssen Patrick Goossen Rijssen Peter Schreurs Rijssen Dorien Willems Rijssen Johan Zwoferink Rijssen S.G. De Waerdenborch, Holten Mavo - lokatie Goor Remco Hofstee Ambt Delden Menno Kleinmeulman Diepenheim Richard van Kooten Diepenheim Eduward Kosters Enter Keivin Beid Goor Claudia Benjamins Goor Nienke Dijksen Goor Remi Freriks Goor Patrick Haarman Goor Ellen Kamp Goor Lauritz Kaptein Goor Richelle Kleine Goor René Lulofs Goor Mirjam Meijer Goor Nynke Oude Egbcrink Goor Rick Schepers Goor Rieneke Schinkel Goor Debbie Schnieder Goor Anne Stoker Goor Bouke Stoker Goor Marthijn ten Tije Goor Zeynep Tilki Goor Kelly Pierik Hengevelde Roxanne Beusink Markelo Maurijn Kessels Markelo Steven Kettelarij Markelo Susan Slaat Markelo SG De Waerdenborch,Holten Vbo Marcel Enderink Bathmen Remie Gersen Bathmen Karen Kaatman Bathmen Willemien Veis Bathmen Maddy Witteveen Bathmen Dana Dimmcndaal Diepenheim Tim Eertink Diepenheim Sharon Flijsink Diepenheim Jerremi ten Elshof Diepenheim Beate Garritsen Diepenheim Heidi Klein Blumink Diepenheim Rutger Teerds Diepenheim Danny te Wierik Enter Maarten ten Berge Goor Geertje Bijlsma Goor Erwin Brinkmans Goor Marieke Brinkmans Goor Andreas de Broek Goor Bas Dekkers Goor Marco Diepenbroek Goor Kirsten Dijksen Goor Jedidja van der Galiën Goor Jolanda Gierveld Goor Ellen Grevink Goor Mark van Haren Goor Nung Hazenkamp Goor Joris Janssen Goor Bart ten Kate Goor Martijn Koebrugge Goor Robert Kollmer Goor Chantal Lentelink Goor Wendy Luijrink Goor Martin Maats Goor Frank Nijenbrink Goor Lieke Nijenhuis Goor Chantal Oltwater Goor Kevin Oosterveld Goor Songül O ,rgülü Goor Annelore van Regteren Goor Wendy van Renswoude Goor Henry Rouwhof Goor Rielana Vriezekolk Goor Mark Wessels Goor Arnaud Wolft" Goor Edwin Wolterink Goor Marian Aaftink Holten Rincke Assink Holten Gijsbrccht Beldman Holten Bas van Diepen Holten Nicole van Diepen Holten Mientje Elzinga Holten Marline Haverslag Holten Suzan Hoefman Holten Arjen Hulsman Holten Bas Jansen Holten Hildcjol Holten Nick Jongbloed Holten Henk-jan Kettelarij Holten Joost Klein Tceselink Holten Martijn Klein Teeselink Holten Nicole Lammertink Holten Bart Markvoort Holten Marloes Mulder Holten Cocn Paalman Holten Helen Parr Holten Karin Pasop Holten Margreet Piechnick Holten Lieke Scholtcn Holten Chantal van der Veen Holten Joke Vencklaas Holten Bryan Vlietman Holten Simon van Wieringcn Holten Pieter Withaar Holten Janneke van Zon Holten Martine Averink Markelo Michiel Boom Markelo Yvonne Eertink Markelo Tessa van Giersbergen Markelo Monique Hegeman Markelo Sander Hcmeltjen Markelo Lotte Hiedand Markelo Danny Kollerie Markelo Mariëlle Krabbenbos Markelo Janneke Krijgsman Markelo Peter Leefnnk Markelo Ilse Leussink Markelo Martijn Lodcwcgcs Markelo Heidi Paalman Markelo Mariska Potman Markelo Lisa van Rooijcn Markelo Maarten Smit Markelo Joost Tempelman Markelo Mark Vedders Markelo Yvonne van der Vcgte Markelo Marcel Wemekamp Markelo Marissa Wielink Markelo Maikcl Wissink Markelo Ellen Wolterink Markelo Marit Zomer Markelo Arno Spoolder Nieuw Heeten Anne Dariano Nijverdal Randy Harbers Nijverdal Telal Arslan Rijssen André Gerritsen Mulkes Rijssen Scrap Gevrekoglu Rijssen Anja Nijhof Rijssen Margriet de Ruijter Rijssen Maike Westera Rijssen SG De Waerdenborch Havo Jeanet Bakker Bathmen Angelique Hillcbrand Bathmen Dorien Lares Bathmen Karin Lueks Bathmen Marjan van der Meulen Bathmen Geert van Schooten Bathmen Loes Vermeulen Bathmen Mariecke Boesaard Enter Imre Krabbenbos Enter Nils Optendrees Enter Vincent Wever Enter A vital Bakker Goor Yvette Bodaar Goor Marlous Busch Goor Maarten ten Duis Goor Joost Heijmer Goor Cornelia Hendriks Goor Saskia Holsbeek Goor jasmijn de Jong Goor Dirk Koebrugge Goor Christel Kok Goor Karlijn Kunnen Goor Ralph Lammertink Goor Kirsten Oolbekkink Goor Annemiek Quee Goor Judith Schaafstal Goor Bart Schunnk Goor Wouter Slot Goor Ilonka Timmerhuis Goor Bas van Wijck Goor Kim van der Zande Goor Rov van der Zande Goor Wouter ten Zende Goor Kim Ariëns Holten Alrik Baltus Holten Danitza Beuwer Holten Niek ten Brinke Holten Jarno Harbers Holten Jetske Markvoort Holten Bas Meerman Holten Hinke Moleman Holten Michiel van de Riet Holten Peter Rietman Holten Rick Romp Holten Nynke Scholten Holten Sanne van der Spek Holten Thiemen Stegeman Holten Geerte Vincent Holten Elsbeth Wolters Holten Willem Jan Bittink Markelo

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 5