Rijke kruidenmixen: De nieuwste smaak- en geursensatie van Honig L I Smoorrijst en Roerhakrijst: verrassende rijstmaaltijuen! EKKER GEZOND Zorgeloos genieten van iets lekkers 1^, CC Sport: De nieuwste Iportdrank van Kan an Cévitam Geska strooikaas: ambachtelijk en puur natuur uit Zwitserland m] doen aan life Extension! Goede bacteriën onmisbaar voor onze gezondheid 'Spicy' nieuws van McCain Nieuwe opvallende magnetrons van Sharp Samen met Honig maak je de lekkerste verse soep Soja kan vele ziekten voorkomen g Nederlandse keukens blijkt steeds meer behoef- I te zijn aan nieuwe uitdagingen op het gebied van laaak en bereiding. Mensen willen zichzelf en hun listen verrassen met bijzondere gerechten die mak- lilijk zijn klaar te maken en waar de kok toch duide- Ijk zijn of haai' stempel op heeft gedrukt. Honig intro- liceert daarom de Rijke kruidenmixen voor pasta en Ijst in zes originele, wereldse smaken: Kip Tandoori, Curry Cocos, Pasta Pesto, Pasta Pomodori, ibalaya en Kip Szechuan. Omdat de mixen zijn sa- lengesteld op basis van een vloeibare melange waar- 1 verse kruiden en specerijen zijn verwerkt, blijven de liecifieke gem*, kleur en smaak van de kruiden en spe- Irijen optimaal behouden. I Honig Rijke kruidenmixen zijn ■twikkeld vanuit bestaande ge- Ijhten uit de smakelijkste wereld- lukeiis. Kip Tandoori (genoemd Har de tandoor, de Indiase klei- n Kip Curry Cocos zijn ori- Ipele Indiase rijstgerechten. De lliiese streek Sichuan, waar het Blijkhamige bruin-rode peperbes je van afkomstig is, diende als in- spiratie voor Kip Szechuan. Jambalaya is een gerecht uit de Cajunkeuken, terwijl de Italiaanse Pasta Pesto en het Ibscaanse streekgerecht Pasta Pomodori de Zuid-Europese keuken vertegen woordigen. wordt bij de kipgerechten apart geserveerd. Bij de andere drie smaken wordt de gekookte rijst of pasta samen met de ingrediënten en de Rijke kruidenmixen verhit in wok of Heerlijk aroma Bij de bereiding van de Rijke krui denmixen wordt de keuken gevuld met een heerlijk aroma. Eerst wor den vlees en verse groenten ge- roerbakt en vervolgens samenge voegd en verhit met de kruiden mixen. Elke mix bevat zijn eigen kruiden en specerijen. De rijst Wie meer informatie zoekt over Honig recepten, de nieuwe Rijke kruidenmixen en Honig lekker op Weg', de mobiele demonstratie wagen van Homg. kan op Internet terecht bit www.honig.nl. Honig Rijke kruidenmix vindt u in de supermarkt en wordt per twee zakjes verpakt in één handig doosje. Elk zakje is voldoende voor een maaltijd voor twee per sonen. Voor meer informatie, tel. (0800) 022 99 73 (gratis). C Sport is de eerste sport- Hank die je zelf kunt aanlen- a waarbij je zelf bepaalt I je een isotone of een ener- l edrank maakt. Dat is dus Hkker, handiger en voordeli- |Z Sport: Twee in één j bepaalt zelf of je een isotone of In energiedrank maakt. Wil je In isotone drank? Verdun KC lort dan met tien delen water en hebt een sportieve dorstlesser p razendsnel wordt opgenomen, lib je een nieuwe dosis energie lidig? Meng KC Sport met vier lilen water en je kunt er weer vol tegen aan! Ideaal voor spor- |rs, maai? ook als je na een druk- dag nog een afspraak hebt, |l Sport: Met 50% fruit Sport is verkrijgbaar lachtige smaken Yellow, Orange 1. Tropic. Alle drie boordevol luit! De frisse Yellow bevat liroen. de fruitige Orange I: vol sinaasappelen en de lotische Tropic bevat ana- lis, passievrucht en guave. lis en fruitig IC Sport: de concentrate let de uitgekiende samen- lelling van mineralen en koolhy- laten die zorgt voor een razend- lielle opname van vocht in het li- Hiaam en een stevige dosis nieu- le energie. De effectieve dorstles ser tijdens actieve inspanning. En de krachtige energiedrank voor iedereen die wel een oppepper kan gebruiken. Maar natuurlijk ook lekker als drankje tussendoor! Met KC Sport kies je voor gemak. Met een halve liter KC Sport con- cent'rate maak je minimaal 2,5 liter sportdrank. Heel praktisch en natuurlijk een stuk voordeliger! Bij KC Sport kim je tegen inlevering van de waardebon en voor slechts f 2,00 een unieke en handige KC Sportbidon bij een Perry sportzaak halen. Voor meer informatie: Koninklijke De Ruijter, tel: (0800) 023 33 40 (gratis). Een van de oudste kaassoorten uit het Zwitserse Kanton Glarus, is de 'groene' Zwitserse kaas. Tot op de dag van vandaag wordt voor de bereiding- van deze specialiteit uit sluitend zuivere Alpen koemelk gebruikt. Door een juiste toevoeging van kruiden krijgt de kaas een pikante smaak. Dit puur natuurlijke product is in Nederland bekend onder de naam Geska Zwitserse Strooikaas. Geska Zwitserse Strooikaas in het gele busje bevat minder dan 1% vet en is. ondanks het lage vetge halte, zeer bijzonder van smaak. Het is een zuiver natuurproduct waar geen gein-- of smaakstoffen aan zijn toegevoegd. Geska is niet alleen lekker op de boterham of op een cracker, maar ook in ver schillende hoofd- of bijgerechten. Wat dacht u bijvoorbeeld van Carpaccio met Geska? Carpaccio met Geska 300 g ossehaas of rosbief. 1 ui. 2 eetlepels kappertjes. 2-3 eetle pels olijfolie. Geska strooikaas. Leg de ossehaas ca 35 minuten in de vriezer, voordat u ze in flinterdunne plakjes snijdt. ^'at hoor en lees je regelma- ig. Niet alleen in Amerika |iaar nu ook in Nederland, teeds meer mensen zijn ich er van bewust dat spe- ;iale voedingssupplemen- ;ïn belangrijk zijn om lan- er te leven in een goede ge- |Dndheid. fife Extension Mix, het in Drierika meest gebruikte life ex- 9 ïnsion voedingssupplement, is gu ook in Nederland verkrijg baar Het bevat in één tablet meer Ban 60 ingrediënten zoals alle be- lingrijke vitamines, mineralen. nti-oxidanten en extracten van %'oenten, fruit en kruiden. "pedaal voor lezers u als lezer van deze krant Mëldt tijdelijk een speciale aanbie ding: 11. io,- korting op een ver pakking Life Extension Mix plus He» gratis jaaraboiuiement op de l'itality Life Nieuwsbrief. Voor in- ■Drmalie of bestellingen. Liberty llealthcare (035) 548 05 48. Problemen met de stoelgang zijn niet alleen lastig, maai- kun nen ook tot allerlei andere klachten leiden. De manier om darmproblemen te voorkomen is het verbeteren van de darm- flora. Extra 'goede'bacteriën (probiotica) zijn dan onmisbaar om weer een gezonde darmflora en spijsvertering te krijgen. Steeds meer mensen krijgen te maken met. darmproblemen, zoals diarree, verstopping en een slechte spijsvertering. De oorzaak hiervan is veelal een ongezonde darmflora. Onze darmflora kan verstoord worden door onevenwichtige voe ding, stress, reizen, ouderdom en sommige geneesmiddelen. Met name het gebruik van antibiotica vernietigt veel darm bacteriën Probiotica De darmflora is een verzame ling bacteriën die zich in de darmen bevindt. Onze dar men bevatten vele miljar den 'goede' (probiotica) en slechte bacteriën Deze probiotica zor gen voor een gezond leefklimaat in het spijsverteringskanaal. Ze komen onder ande re voor in yoghurt, kaassoorten. soja- melk en augurken. Speciale voedings supplementen Een van de vooraanstaande onderzoekers op het gebied van probiotica is de Amerikaan prof dl'. Michael Shahani. Zijn bedrijf ontwikkelt voedingssupplementen waar de belangrijk ste 'goede' bacteriën in zijn verwerkt Deze speciale probiotica voedingssupplementen bevatten honderden miljoenen 'goede' bacteriën in één capsule. Zo wordt de darmflora op natuurlij ke wijze gezond gehouden. Gratis nieuwsbrief Alles over gezondheidsproblemen, probiotica en hoe wij onze darmen gezond kunnen houden, staat uitvoerig beschreven in de Vitality Life Nieuwsbrief Ook vindt u hierin een inter view met prof. dr. Shahani. Deze speciale nieuwsbrief kunt u tndeliik gratis aanvragen bij Vitality Life, tel. (035) 548 05 40 (fax (035) 54S 05 45) Verdeel de plak jes dakpansgewijs op 4 borden. Snijd de ui in ringen en verdeel die met de kappertjes over het vlees. Besprenkel het geheel met olijfolie en bedek het met Geska strooikaas. Andere suggesties Bestrooi in ham gerolde witlof met wat Geska strooikaas. Geska is heerlijk op tomaat en over tomatensoep, bloemkool, groenlensoep. eieren, spaghetti en macaroni. Geeft een gebakken spiegelei een speciale smaak Verrukkelijk door risotto of aardappelpuree met wat peter selie en fijngesnipperd bieslook. Geska strooikaas, verpakt in de gele kartonnen bekers, is ver krijgbaar bij supermarkt en kaas- speciaalzaak. Voor een gratis re ceptenfolder en meer informatie: Craamer Co, tel. (0344) 6110 56. Onze smaak en onze eetpatronen veranderen. Daarom in troduceert McCain nu een serie heel bijzondere 'Spicy' pro ducten. Dit zijn gekruide aardappelproducten uit de diep vries met een verrassende smaak die in de friteuse of de oven makkelijk klaar te maken zijn. McCain is al jarenlang bekend van frites en andere lekkere aardappelproducten uit de diep vries. zoals Golden Longs, Oven Frites, Cnspers, Rösti Rond jes en Smiles. McCain zorgt steeds weer voor vernieuwde en kwalitatief zeer goede producten. Zo was McCain de eerste fabri kant die met 1-2-3 Ovenfrites op de markt kwam. Frites, die in de oven bereid, toch lekker knapperig en kro kant wordt, maar wel 40% minder vet bevat dan gefrituurde fri tes. Lekker en zeker niet ongezond. Volop variatie Het nieuwe 'Spicy' assortiment bestaat uit: Spicy Frites. Spicy Dollar Chips, Spicy Wedges en Spicy CrissCross m verpakkin gen van 450 gram. Smev Frites ook wel be kend als Southern Fries - zijn overheerlijke krokan te frites met een pittige smaak Lekker met bijvoor beeld kip en salade. Spici Jja Chms pelschijf- jes met tu in Krui- Heerlijk bij een stukje mals vlees, Spicv Wedges zijn overheerlijke pikant ge kruide aardap pelpar tjes met schil. Lekker te com bineren met crème fraiche bij de maaltijd. Snicv CrissCross zijn grappige frietwafeltjes met pittige krui den, die voor af wisseling bij het hoofdgerecht zorgen. Deze 'Spicy' producten zijn ver rassend van smaak, snel klaar en zorgen voor variatie in de da gelijkse warme maaltijd. Met de nieu we gekruide producten van McCain kunt u eens iets anders serveren bij de maaltijd of als tussendoortje. U vindt de McCain 'Spicy' serie in het diepvriesvak van uw su permarkt. Voor meer informatie bel: McCain (020) 655 17 00. Sharp introduceerde on langs vijf nieuwe modellen magnetronovens tegen zeer betaalbare prijzen. Deze magne- Naast bedieningsgemak, een goede prijs-kwaliteitsverhouding en stijlvolle vormgeving biedt Sharp u ook een uitste- tronoveiis zijn uiterst vriendelijk m gebruik en zorgen ervoor dat u de maaltijd smakelijk en snel kunt opdienen kende service. U kimt een jaar lang rekenen op gratis aan- huis-service voor uw magne tron, mocht deze onverhoopt toch iets mankeren. Er zijn verschillende modellen, zoals: solomagnetrons. 2-in-l model len met grill magnetron-hete- luchtoven- grillcombinaties en de unieke 4-in-l modellen met dubbele grill en draaispil. Voor gratis documentatie en informatie: Shaip Electronics, tel. (030) 635 95 00. Voor meer informatie: Honig, tel. (0800) 022 99 73 of kijk op Internet: ivww.honig nl* Smoorrijst en Roerhakrijst zijn twee lekkere Surinaam se rijstsoorten. Samen met bijbehorende groente- en kruidenmixen en in combi» natie met vlees, vis of verse groenten maakt u binnen een handomdraai een zeer smakelijke maaltijd. Smoorrijst is ideaal voor een- pans-maaltijden Deze rijst kan zonder voorkoken direct aan de groente en liet vlees worden toe gevoegd Samen met de Mix voor Smoorrijst creëert u een lekker rijstgerecht. Roerhakrijst is een gele rijst, die slechts l minuut hoeft te koken. Daarna wordt de rijst samen met verse ingrediënten en de Mix voor Roerhakrijst roergebakken tot een verrassende riistmaaltiid. mciiom mmoonm: msmnm mms u Nieuw van LU Vitalinea: Lichte Biscuit Iedereen kent die momenten wel. Je hebt vreselijk veel zin in iets lekkers maai- weet dat het eigenlijk niet goed is. De koekjes van LU Vitalinea hoeft u echter niet te weerstaan. Deze zijn niet alleen lekker, maar bevatten bovendien liefst 33% minder vet dan vergelijkbare producten. Meer bewegen, gevarieerd eten en vooral lek ker genieten. Dat zijn de kernbegrip pen in onze moderne leefstijl. We eten niet meer omdat het etens tijd is maar omdat we trek hebben. Eenderde van onze energiebehoefte halen we uit tussendoortjes. De samenstel ling van deze voedingsmiddelen wordt dus belangrijker. We wil len genieten van iets lekkers maar zijn kritisch op vet en an dere voedingswaarden. Daarom introduceert LU Vitalinea nu Lichte Biscuit, een knapperige biscuit voor bij de thee of koffie met slechts 6% vet. Vitalinea doet geen concessies aan de smaak. Ook de Pruimen Délices en Krenten Biscuits van Vitalinea combineren een njke smaak met weinig vet. Van Vitalinea kun je zorgeloos ge nieten. Jaarprijs Goede voeding 1998 Minder vet betekent vaak min der lekker. Dat geldt zeker niet voor Vitalinea. Mede daarom kreeg General Biscuits Neder land B.V, met LU Vitalinea de Jaarprijs Goede voeding 1998. De jury is lovend omdat General Biscuits Nederland B.V. erin is geslaagd lekkere koekjes te maken met een laag vetgehalte. De Jaarprijs Goede voeding is een initiatief van de Stuurgroep Goede Voeding en maakt deel uit van de vijfjarige campagne 'Goede voeding, wat let je?' De Stuurgroep reikt deze prijs jaar lijks uit met het doel bedrijven te stimuleren om producten te ont wikkelen die bijdragen aan een gezond voedingspatroon. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met LU Consumen tenservice: (0800) 022 66 70 (be reikbaar op werkdagen tussen 9 00 en 12.00 uur) Zelfgemaakte verse soep is gemakkelijk en snel te berei den. Zeker als een pakje soep van Honig wordt gebruikt met verse groenten en vlees. Soep is voor ieder moment ge schikt: of je nu kiest voor heldere soep aan het begin van de maaltijd of voor een goedgevulde soep na een flinke wandeling. Soep is gezond Aan zelfgemaakte soep kan een grote verscheidenheid aan ingre diënten toegevoegd worden. Zo be paal je zelf hoe gezond de soep is. Goed gevuld met vlees, bevat soep behoorlijk wat eiwit en ijzer. Wie er op let dat de groenten niet te lang meekoken, heeft bovendien een soep die rijk is aan vitamine C. Oranje-soep Het is bijna 30 april. Koninginne dag. Een uitstekende gelegenheid om weer eens lekker uit te pak ken met een soep die perfect bij deze sfeer past. Honig heeft daar voor een speciaal recept gemaakt- Oranje-soep. Benodigdheden: 1 pakje Honig Kippensoep 2 eetlepels olie 2 uien, gesnipperd 1 eetlepel tandoorikruiden 500 g pompoenvruchtvlees, in blokjes 1 dl sinaasappelsap 2 eetlepels verse koriander of pe terselie, fijngehakt zout. peper Bereidingswijze: Verhit olie in een pan en fruit de ui met tandoorikruiden ca. 2 mi nuten. Voeg pompoenstukjes en 1 dl water toe. Smoor de pompoen afgedekt zachtjes gedurende 10 minuten. Pureer het pompoen mengsel. Voeg sinaasappelsap en I7i liter water toe. Breng dit aan de kook en voeg al roerende de in houd van het pakje soep toe. Kook de soep gedurende ca. 10 minu ten. Breng de soep op smaak met de ketjap mams, zout en eventu eel met peper. Strooi voor het ser veren de koriander of de peterse lie door de soep. Eet smakelijk! Bereidingstijd: ca. 30 minuten. In de media wordt steeds vaker geschreven en gesproken over de positieve werking van soja. Aanleiding voor deze belangstelling is dat bevolkingsonderzoek toont dat in de Aziatische landen aanzienlijk minder gevallen van pros taat- en borstkanker, hart- en vaatziekten en overgangs klachten voorkomen. Eén van de redenen hiervan zou de hoge consumptie van soja kunnen zijn. De heilzame stoffen in soja lieten isoflavonen, die een opval lende gezondheidswerking hebben Steeds meer internationale onderzoe ken tonen dit aan. Natuurlijke hormoonvervanger Isoflavonen houden het cholesterolge halte beter in balans, versterken de bot ten en verminderen overgangsklachten omdat ze als natuurlijke hormoon ver vanger werken Ook zouden ze een bij drage kunnen leveren om het risico van cel woekeringen te verklemen. Gratis Nieuwsbrief In de Vitality Life Nieuwsbrief wordt uitgebreid aandacht besteed aan de bijzondere werking en eigenschappen van soja en isoflavonen. Tijdelijk kunt u tij dens kantooruren een gratis nieuwsbrief aanvragen bij Vitality Life. tel (035) 548 05 40 of fax (035) 548 05 45. U kunt zich ook op deze nieuwsbrief abonneren.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 15