Inschrijving kan beginnen Holtens Nieuwsblad, Deze quiz leeft in Holten Riool? Wachten op Vletgaarsmaten Verordening Reinigingsrechten SPAARBANK TE DEVENTER f INDISCHE AVOND U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON m Echtpaar Aanstoot viert gouden jubileum Slechte grond, probleem voor Dutch Open Enduro Holten Holtens Nieuwg&d DONDERDAG 18 MAART 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 Ook boerderijen op toekomstig terreinVletgaarsmaten moeten eraan geloven Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Zoon Hendrik Johan J. L. BOER. W. BOER—Prins. Holten. 15 Maart 1949. TE KOOP: Een drachtig varken Keuze uit twee. Ie telling. Uitgeteld 29 Maart. Bij M. Vorkink, B 59a* Holten. Op Vrijdag 25 Maart te 7.30 uur in Amicitia een Een vijftal filmen over Indië en het leven van onze militairen daar worden daar vertoond. Bovendien nog een speciale Kroningsfilm (deze laatste is geheel anders dan de film, welke hier eerder geweest is). Laaf niemand thuis blijven. Iedereen is welkom! Speciaal de ouders en familie van onze jongens in Indië worden er verwacht. Doch daarnaast en niet minder is het een avond voor onze oud-strijders (mobilisatie 1940). Het is een appèl! Dat is: aantreden! Want de heer Kroes uit Haarlem. U allen bekend, zal nog een kort woord spreken- Het signaal heeft geklonken! En alle oud militairen met hun dames zullen aantreden! Van deze appèlplaats blijft niemand weg, omdat de opbrengst van deze avond is voor .Ereschuld en Dankbaarheid" en de „Eand Nederland-Indië" (dat is voor onze Holtense Jongens). Daar er veel belangstelling is voor deze avond, worden de kaarten vanaf Maandag 21 Maart verkocht bijRouwenhorst, Garage (tel. 292), en bij Beltman, Kleermakerij (tel- 397). Prijs f 0.60. Tevens kunnen er bij die adres sen dadelijk plaatsen besproken worden. Burgemeester en Wethouders van HOLTEN brengen ter kennis van belanghebbenden, dat op 1 April a.s. de nieuwe verordening op de reinigingsrechten, welke vanaf 1 Januari j.l. van toepassing is, in werking zal treden, waarbij door iedere gebruiker van een gebouwd eigen dom of gedeelte daarvan behalve boerenbe drijven onmiddellijk gelegen aan een straat, weg of gedeelte van.een straat of weg, waarlangs wekelijks overeenkomstig hun besluit huisvuil wordt opgehaald, een reinigingsrecht verschul digd is van f 5.per jaar (maximum 1 H.L. per week). Dit recht is verschuldigd ongeacht of men huisvuil meegeeFt of niet. Aangewezen zijn: a. het dorp, wijk A; b. van de buurtschap Look. de Kolweg, de Rijssense- weg t.m. L. 63. de Markeloseweg t.m. L. 17; c. van de buurtschap Neerdorp de Deventer weg t.m. N. 122; en d. van de buurtschap Dijker- hoek, de Deventerweg t.m. D. 62, de Schoolweg t.m. D. 80 en dc Stationsweg t.m. D. 54. On- en minvermogenden kunnen gehele of ge deeltelijke ontheffing aanvragen. Holten, 17 Maart 1949. 3 pak prima WASPOEDER van 69 cent voor 58 cent van 18 tot 26 Maart. Alleen bij de V. I. V. O.-Kruideniers J. G. P. MüLLER - G. VELTHUIS GEBR. WANSINK. I BIJKANTOOR HOLTEN f X VAN DE X (Opgericht 1841.) X Geopend 's Woensdags van 9.3012.30 X X ORANJESTRAAT A 203a. X Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd Geef dat ook eegs tan een ander door' Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats. Hij/tij bt f 79.10 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) f 76.75 per jaar (betaalwijze: automatisch) De inschrijving voor bouw terreinen en opstallen voor het toekomstige bedrijven terrein Vletgaarsmaten, be gint uiterlijk volgende week. Het college stelt voor de prijs voor een niet-zichtlocatie op honderd en voor een zichtlo- catie op 125 gulden per vier kante meter te leggen. Tevens wordt per inschrijving de boerderijen aan de Broekweg 12 en 14 worden te koop aange boden. Nummer twaalf heeft een oppervlakte van 7.300 en nummer 14 4.600 vierkante me ter. „Hier rust dan wel ccn in- dustricbcstcmming op", maakt Verhoeven duidelijk. „Ermaggeen boederij komen." Wel is het moge lijk in het bedrijfspand te wonen. De gemeenteraad moet nog in stemmen met de prijzen en dc bc- stcmmingsproccdure moet nog worden goedgekeurd. Verhoeven: "Wc kunnen dus niks officieel toe zeggen'. Info Zie achterpagina Aanbieding zitbank Holtenaar J.J, van der Vlucht biedt de gemeenschap een zit bank aan. De bank zal worden geplaatst nabij de kruising Fort- haarsweg en Enkweg. Tevens zal en een afvalbak bij worden geplaatst. Elf jaar heeft de strijd mogen duren om de felbegeerde Oberinkbokaal te mogen behouden. Metalin I mag zich vanaf maandag i5 maart eindelijk eigenaar noemen van deze wisselbokaal. Tweede werd buurtvereniging Dijkerhoek en derde schietvereniging de Zaagmolen I. Naast de ploegenstrijd werd er ook gestreden om de Huub Brands wisselbokaal. Foto: |ohan Boiink GLTO-jaarvergadering trekt volle zaal in Bonte Paard „Bewoners van Ilolterbroek kunnen het beste wachten met het besluit over wel of geen riolering, tot de realisatie van het nieuwe industrieterrein." Dit zei voorzitter Wim Nijland donderdagavond tijdens de jaarvergadering van GLTO Hol ten, die werd gehouden in restaurant Het Bonte Paard. Volgens hem bestaat er een grote kans dat deze mensen straks een rioolaansluiting via de gemeente kunnen krij gen. Hier zitten wel kosten aan verbonden, maar is op de Vijftig jaar trouw zijn aan elkaar, is op zich al een unicum in deze tijd. Toch heeft het echtpaar Aanstoot van de Verzetstraat een halve eeuw vol gemaakt. Met familie en kennissen hebben ze dit zaterdag met een receptie gevierd. Foto: |ohan Bolink lange termijn beter dan ande re systemen als IBA en Sep tic. „Als er maar een perslei ding in de buurt ligt, dan zijn er mogelijkheden om op het riool te worden aangesloten," legt hij uit. Geduld is daarom, zeker wat dit betreft, een schone zaak. De GLTO heeft zich sterk ge maakt om zoveel mogelijk het hele buitengebied op het riool aan te krijgen. „Ons standpunt is om iedereen aan tc sluiten, als de pijp er toch langskomt." Toch hanteert de gemeente an dere regels. Panden binnen een beperkte straal van een perslei ding, worden verplicht aange sloten. Grensgevallen mogen ervoor kiezen, terwijl anderen erbuiten vallen. De GLTO liet het daarbij met zitten en ging zelf stappen on dernemen. Door eigenhandig een rioleringsplan op te zetten, probeert ze met de hulp van de gemeente zoveel mogelijk subsi die binnen tc halen. „Wc heb ben bedrijven gebeld die pom pen leveren. Daarna dc meetlat gepakt en met het complete plan naar de gemeente gegaan," licht de GLTO-voorzitter toe. „Daar keken ze maar raar op, want tot nu toe was er nog geen enkele GLTO in Overijssel geweest die ooit zoiets had ircdaan." Lr ziin De Dutch Open Enduro Holten gaat definitief niet door. Wegens de slechte kwaliteit van de ondergrond is dat niet verantwoord. „Misschien dat we het in het najaar nog gaan houden, maar nu komt het er zeker niet meer van," vertelt secre taris B.J. Oplaat van de organiserende club MAC Holterberg. Het zou de 53e MAC Voor- jaarsrit worden, die 't Stuur- huus als start en finish had. Officieel stond het zelfs al op zaterdag 6 maart ge pland, maar door de vele regen is de grond tc kwets baar. Hierdoor zou behoor lijke schade verricht kunnen worden, zodat bet bestuur van MAC Holterberg wijse lijk Besloot om de rit in elk geval uit te stellen naar za terdag 20 maart. Maar nog steeds verkeert dc grond in een kritieke fase en is ook nu ernstige schade niet tegen te gaan. Hierdoor veranderde het woord uit stel definitief in afstel. Meer dan 150 deelnemers hadden zich al in geschreven voor dc rit, waarvan velen uit Duitsland afkomstig. De uitgestippelde lengte van het parcours was 65 kilometer dat door de internati( malen vier maal en door de nationalen drie maal moest worden afgelegd. Verder zaten er dne klassementsproeven in het parcours. Een op de Zuurberg, hij buurtschap Heihuizen en trainingscircuit De Imhof. rheen j i stijlvolle beurs over exclusief leven met o.a i huis tuindecoraties trends op het gebied van wonen interieur, zowel antiek/klassiek als modern modeshows (4 x per dag) culinaire kook- wedstrijden creatieve stands uiterlijke verzorging/make-up. Openingstijden donderdag en vrijdag van 14 00 - ZZ 00 uur. Vijftig Vijftig jaar geleden, op 1 ja nuari 1949, rolde de eerste editie van het Holtens Nieuwsblad van de persen. Deze stonden in Nijverdal bij het bedrijf van de gebroeders Krommendijk die handelden onder de firmanaam 'Nijver- dalsc Drukkerij en Uitgeverij C. Molenaar en Co'. Het nieuwsblad verscheen toen op zaterdag en de abonne mentsprijs bedroeg 75 cent per kwartaal. Ook de omvang was in die dagen beperkt: slechts een tweezijdig be drukte krantenpagina. In de loop der jaren is er veel ver anderd. Redac-teuren kwa men en gingen, de krant werd ondergebracht bij de Ooste lijke Weekblad-pers en de abonnementsprijs ging aan zienlijk omhoog. De doel stelling is altijd wel hetzelfde gebleven, namelijk het vast leggen van lokaal nieuws en wetenswaardigheden. In>de loop van dit jaar zal uitge breider op het jubileum van het plaatselijk persorgaan worden ingegaan. Als voor proefje zijn in de komende uitgaven van het Holtens Nieuwsblad al wel berichten uit de eerste jaargang opge nomen. Deze zijn te herken nen aan het grijze kader waarin ze zijn afgedrukt. Deze week berichten uit de editie van 19 maart 1949. Jeugddienst met veel Tsjakkaü! Eindelijk is het zover: zondag 21 maart is er weer een jeugd dienst. En niet zomaar één, nee er wordt meteen goed uit gepakt. Emile Ratelband en Henk Binnendijk komen langs. Het thema van de dienst is dan ook Tsjakkaü! Het thema zegt het al; dit wordt een hele speciale en vooral ook hele leuke jeugddienst. Wij raden iedereen dan ook aan om te komen en neem gezellig iemand mee. Dc dienst wordt gehouden in de Hervormde Kerk om 19.00 uur. Dominee Braakman uit Markclo zal voor gaan. Collecte Simavi inmiddels voor 65 woningen een aanvraag ingediend. Dit komt neer op vijfduizend gul den subsidie. „Het wordt duur der dan als dc gemeente het aanlegt," waarschuwt Nijland op voorhand. „Hoeveel is nog onbekend, maar riolering blijft de beste oplossing. Dan ben je van alles af." Voor waterwinge bieden geldt dat er geen subsidie van de provincie mogelijk is. Alleen de gemeentelijke tege moetkoming van 2500 gulden is dan beschikbaar. Alternatieven voor riolering zi|n de septictank en het IBA-sys- teem. Het eerste moet zeker 60 centimeter hoog staan, terwijl over IBA nog maar weinig be kend is. Nijland: „Het probleem is dat het om een vrij nieuw systeem gaat. Hoelang je er ple zier aan kunt beleven, blijft af wachten." Een ander punt: de provincie eist dat er zeker vier keer per jaar een controlemon ster wordt gemaakt. Hiermee kan de zuiverheid van het water worden aangetoond dat naar het oppervlaktewater wordt ge loosd. Dit was in eerste instantie niet de bedoeling: „Wc zijn uit gegaan van één maal. Dat is nog te doen, maar vier keer is wel heel veel." De kosten per mon ster bedragen 250 gulden. Dit zou dan ver boven de normale rioolheffine uitkomen Expo {center Wegtersweg 65. 7556 BP Hengelo, rijksweg Al, afrit 30. Tel.: 074 - 2 559 559. Simavi collecteert in de week van 21 tot en met 27 maart huis-aan-huis. Vrijwilligers zullen met de bus langs de deuren gaan voor een bijdra ge. De opbrengst is onder meer bedoeld voor de vervan ging van de ambulance van de Oegandese Buyege He alth Centre. In veel ontwikkelingslanden is de medische hulp in grote ste den steeds beter toegankelijk, maar de afgelegen dorpen zijn nog steeds verstoken van enige hulp. De plaatselijke ambulance, veelal een draagbaar of een krui wagen, maakt dat hulp voor ve len te Iaat komt. Alleen met een mobiele kliniek kan een medisch team de ontbrekende zorg aan de bevolking van deze gebieden geven. „Ti|dcns de oorlog in Oeganda is de ambulance door soldaten zwaar beschadigd, met als ge volg dat de auto het geregeld op cruciale momenten begeeft," al dus de heer Yaga, coördinator van Buyege Health Centre. Dit is een veertig bedden tellende kliniek in Kampala. De zestien jaar oude ambulance met zeker 8~6 duizend kilometer op dc teller, is daardoor duidelijk aan vervanging toe. weekend weers /.o j vopwacbfiiig Wisselvallig en kouder weer. Vrijdag draait de wind naar west tot noordwest. Er komt dan transport op gang van koudere en onstabiele lucht waarin buien mee drijven; winters van karak ter. De zon is er af en toe. Ook staat er veel wind waardoor het weer een meer guur karakter krijgt. Temperatuur ligt in het weekend rond 7.0C a 8.0 C. Zaterdag en zondag' blijft het ook wisselvallig, dan krijgt de neerslag een meer buiig karak ter. Lr kan dan hagel en een onweersklap voorkomen. Ook dan staat er tamelijk veel wind en is er af en toe zon. En zo zijn we het lentcgevoel van de afge lopen dagen al weer kwijt. Pret tig weekend. Weerman, Freddie Paalman.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1