Holtens Nieuwsblad. Handen af van privégrond Borkeld deze eeuw geen riool Zwembad Twenthaarsveld op de schop DE GROTE BAZAR 'Het is hier wel erg gezellig' RADIO SCHONEVELD DE JEUGD VAN HOLTEN JAARLIJKSE UITVOERING GEZELLIGHEID KENT GEEN TIJD. U ontvangt een fraaie BON OPROEPING Uitvoering IN DE MIST Enduro Holten uitgesteld De geplande Dutch Open En- duro Holten, die voor zaterdag 6 maart stond gepland, is door het slechte weer uitgesteld. Organi sator MAC Holterberg heeft het evenement nu verschoven naar zaterdag 20 maart. Ivroepollie in de Stadskelder In de Stadskelder in Holten geeft de band Kroepollie aan staande zaterdag een optreden. Onder het motto hard en onver staanbaar gaat de avond om 21.00 uur van start. De leden van Kroepollie komen uit Holten, Di jkerhoek, Markelo en Espelo. Op en top regionaal dus. In het voorprogramma treedt de top- 40 band Cold Shot op. I PASSAGE Passage, voorheen CPB Holten, hield donderdag 25 februari een bijeenkomst in De Kandelaar. Jannie Brinkman uit Hoorn was hierbij te gast. Zij gaf een lezing over de Wereldwinkel, die werd ondersteund met een dia vertoning van Madagaskar. VROUWENGROEP De Ne derlandse bond van Plattelands vrouwen afdeling Espelo, heeft op maandag 22 februari haar maan delijkse afdelingsavond gehouden. Dierenarts Minnema besprak het onderwerp 'overdraagbare ziekten van dier en mens.' weers zo v Rustig weer. Vrijdag, zaterdag en zondag vallen er overdag enkele re genbuien, afgewisseld door op klaringen en af en toe zon. De mid dag temperatuur ligt rond de 7.0C. De wind is meest matig en komt uit het zuidwesten. Als het tijdens de nachten voldoende opklaart kan het tot vorst aan de grond komen. Fijn weekend. Weerman, Freddie Paalman. Peter Koehorst weer terug Peter Koehorst is na een jaar weer teruggekeerd bij het Holtens' Nieuwsblad. Sa men met Peter Bulthuis voert hij vanaf deze week de eindredactie over drie kran ten: Holtens Nieuwsblad, Twents Volksblad en Nij- verdals Nieuwsblad. Koe horst is het afgelopen jaar werkzaam geweest bij het Weekblad voor Salland. T ranscendente Meditatie zie advertorial op pag. 8 De renovatie van het openluchtbad Twenhaarsveld is in volle gang. Grote geulen rondom de hoge duikplank zijn inmiddels gegraven. Nieuwe filtersystemen zullen worden aangelegd, net als nieuwe betegeling van het zwembad. Daarnaast wordt het bad weer lekdicht gemaakt. De werkzaamheden moeten nog vóór het komende zwemseizoen in mei afgerond zijn. Foto: Peter Bulthuis Begraienisvereniging te Holten roept gegadigden op voor de functies van: Voorganger; dragers; twee vrouwen voor bediening; alsmede die van koetsier met paard voor lijkwagen. Alles omtrent nader over een te komen condities. Aanmelden hiervoor bij de secretaris M. Heijenk, A 157, vóór 12 Maart a.s. HET BESTUUR,1 Bent U van plan een WASMACHINE te kopen? Kom dan eerst even bij ons, zodat wij U geheel vrijblijvend kunnen inlichten over de voordelen, die onze wasmachines heb ben boven andere. Op een vergadering van de werkgtbep van de vereniging en een delegatie van het gemeente bestuur in januari dit jaar, zei wethouder Delahaije dat in sep tember gestart zou worden met de rioleringswerkzaamheden. Ruim een week later kreeg het bestuur een telefoontje van Beldman fluit toontje lager De plaatselijke voetbalarbiter Dick Beldman, neemt na tien seizoenen op eigen verzoek afscheid van de hoofdklasse. Zaterdag is de Holtense scheids rechter aangesteld bij de wed strijd Hoek (Zeeuws-Vlaande- ren) - Bennekom in de hoofd klasse B. Dit is voor Beldman dan tevens de laatste wedstrijd op het hoogste amateurniveau. Wereldgebedsdag in zondagsschool De zondagsschool Holten viert op zondag 7 maart de Wereldge bedsdag. Dit wordt gehouden in de peuterzaal van De Bosch kamp en begint om 10.00 uur. Het thema van de ochtend is 'God zorgt voor ons.' Evenals voorgaande jaren worden de kinderen zoveel mogelijk samen met hun ouders verwacht. Natuur lijkzijn andere belangstellenden ook van harte welkom bij deze viering. gaat natuurlijk a.s. Woensdag (Biddag) allen naar „Irene", waar de wordt gehouden van de C. J. M. V. PRACHTPROGRAMMA. Kaarten vanaf heden bij G. Steunenberg en A. Westerik. BEZOEKT ALLEN in de nieuwe zaal Vosman te Holten, ten bate van de Cfir. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" op WOENSDAG 9 MAART (Biddag) en DONDERDAG 10 MAART 1949. Vele attracties, als: grabbelton, sjoelen, schieten;, hoe heet mijn pop, enz. Prachtige prijzen. Textiel zonder punten. Koffie- en theeschenkerij. De bazar is geopend op 9 Maart (Biddag) van 's morgens 10 uur tot 's avonds 11 uur (tijdens de kerkdiensten van 2.45 tot 4.15 uur 's middags gesloten). Donderdag 10 Maart geopend van 2 tot 11 uur. Vanaf 9 uur verkoop bij opbod. 10% van de netto opbrengst is voor de Holtense ioneens in Indonesië. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Wóonplaats: IHIjZnj betaalt vc 179,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 176.75perjaar (betaalwijze: automatisch) HM. VEEHOUDERS Gebruikt voor het afdrijven van navuil en witvuil bij koeien, schapen of geiten UNICUM De uitwerking is fenomenaal. Verkrijgbaar bij de Coöperatie in Holten en Dijkershoek. Het bestuur van de op te richten Dc Borkcld heeft een uitge werkt plan klaar liggen om juri dische bijstand in te roepen, indien Holten het kostenplaatje van bekabeling blijft handha ven. Ook wanneer de gemeente het fenomeen baatbelasting op roept, zal dat op massale weer stand stuiten. Dit kwam naar voren in de jaar vergadering van eigenarenvere- niging De Borkeld, die zaterdag 20 februari in restaurant De Poppe werd gehouden. Vijftig Vijftig jaar geleden, op 1 ja nuari 1949, rolde de eerste editie van het Holtens Nieuwsblad van de persen. Deze stonden in Nijverdal bij het bedrijf van de gebroeders Krommendijk die handelden onder de firmanaam 'Nijver- dalse Drukkerij en Uitgeverij C. Molenaar en Co'. Het nieuwsblad verscheen toen op zaterdag en de abonne mentsprijs bedroeg 75 cent per kwartaal. Ook de omvang was in die dagen beperkt: slechts een tweezijdig be drukte krantenpagina. In de loop der jaren is er veel ver anderd. Redac-teuren kwa men en gingen, de krant werd ondergebracht bij de Ooste lijke Weekblad-pers en de abonnementsprijs ging aan zienlijk omhoog. De doel stelling is altijd wel hetzelfde gebleven, namelijk het vast leggen van lokaal nieuws en wetenswaardigheden. In de loop van dit jaar zal uitge breider op het jubileum van het plaatselijk persorgaan worden ingegaan. Als voor proefje zijn in de komende uitgaven van het Holtens Nieuwsblad al wel berichten uit de eerste jaargang opge nomen. Deze zijn te herken nen aan het grijze kader waarin ze zijn afgedrukt. Deze week berichten uit de editie van 5 maart 1949. Alleen in noodgevallen zal de KNVB hem daarna nog aanstel len voor dc hoofdklassewed strijden. Hoewel de verre reizen na zaterdag tot het verleden be horen, betekend-het niet dat dc arbitrage op een veel lager plan komt. Zo moet de Holtense ar biter een week later 'aan de bak' bij cle degradatiederby Enter V - SVZW (Wierdèn), in de Eerste Klasse Oost. De wed strijd in het klompcndorp waar doorgaans veel belangstelling voor bestaat, begint om 14.30 uur en zal worden verslagen door RTV Oost. Amazing wil jeugdkoor starten Het niet-kerkelijk verbonden gemengd koor Amazing, wil graag beginnen met een jon gerenkoor. Iedereen tussen de 6 en 18 jaar kan zich hier voor opgeven. Het muziekre pertoire is vooral lichte pop muziek. „We krijgen steeds vaker te ho ren dat er belangstelling bestaat voor een jongerenkoor," vertelt Dinie van Amazing de reden voor dit initiatief. „Het is nog niet zeker dat het ook echt door gaat. Dat hangt een beetje van dc aanmeldingen af." Het kan zelfs zo zijn dat cr twee groepen worden opgericht: ccn kinder koor en een jeugdkoor. Dit hangt af van de leeftijd van dc mensen die zich aanmelden. Zo zal er een categorie kunnen ko men voor 6- tot en met 12-|ari- gen en een van 12- tot en met 18-jarigen. De bedoeling is dat er elke maandagavond zal worden ge repeteerd. Voor meer informatie: Dinie 368924, Liesbcth 362718 of Willy 362592. AFGESTUDEERD Dan- ncs Wessels is op 3 maart afge studeerd als Chemisch Tech nisch Ingenieur aan de Techni sche Universiteit Twente. En wel voor het vakgebied Aanpas sing MPC-regelgedrag met be hulp van vage logica. BEJAARDENSOOS Dc bejaardensociëteit Holten houdt op dinsdag 9 maart een bijeen komst om 14.30 uur in De Kan delaar. De familie Bouwhuis zal een diavoorstelling geven over hun vakantiereis naar Noorwe gen. Honens DONDERDAG 4 MAART 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 Gemeentebelang fel tegen lukraak grond opkopen door gemeente ten bate van de Bibliotheek van Volksonderwijs op WOENSDAG 9 MAART (Biddag) 's avonds half 8 in Amicitia. Opgevoerd wordt de klucht Na afloop BAL. Entree fl-25. Leden Volksonderwijs 75 cent. Plaatsbespreking 9 Maart van 12 tot half 1. Kaarten verkrijgbaar bij: Boekhandel Bos en hotel Holterman. Gemeentebelang is fel tegen een voorbereidingsbesluit voor een verkeersontsluiting in het centrum, als dat over particulie re grond is gepland. Pas wanneer de loop van het daadwerke lijke tracé bekend is, wil deze partij verder kijken. Dit werd duidelijk uit de toespraak, die E. van Schooten hield tijdens de maandag gehouden raadsvergadering. De andere 'partijen konden het in zijn visie niet vinden. „We hebben geen bezwaar vreemd vond. „De voormalig de herinrichting van de wethouder van Verkeer (Van Kalfstermansweide," zegt Van Schooten. „Maar het gaat ons te ver om op particuliere grond be sluiten te nemen terwijl de plan nen nog niet eens vast liggen." Burgemeester D.J. Verhoeven liet duidelijk merken dat hij de 180 graden omgedraaide me- ning van Gemeentebelang, maar Schooten, red.) is in de vorige raadsperiode al akkoord gegaan met ccn voorbereidmgsbesluit voor een slinger in het dorp. Deze weg zou dan bij de Rabo bank beginnen en eindigen bij de Kerkhofsweg." Verhoeven geeft aan dat, hij erg verbaast is, omdat dat besluit ook geprojec teerd is op particuliere grond. Wat nu aan de orde is, is een uitbreiding van het grondgebied erom heen. Hierdoor is het straks makkelijker ccn juiste keuze van de tracéloop mogelijk te maken. „Het gaat hier duidelijk om een nieuw voorbereidingsbesluit en in de stukken kan ik geen tracé ontdekken. Wie zegt me dat er niet meer tracés zijn dan er nu bekend zijn?," vindt Van Schoo- „Het verkeersstructuurplan zit eraan te komen en daarin zit de mogelijkheid om de ontslui- tingsweg van het centrum link som danwcl rechtsom het kerk hof aan te leggen," begint wet houder J.A. Stegeman. „Met dit besluit nemen we de rechterkant mee, zodat ook hier de keuze voor het aanleggen van een weg op kan v-allen." Hij vindt het erg belangrijk om de mogelijkheden voor alternatieve tracélopen in de toekomst niet uit te sluiten als dat tot een beter resultaat leidt. Ook de andere partijen denken er zo over. „Realiseert Gemeen tebelang zich eigenlijk wel, dat het de toekomstmogelijkheden hiermee blokkeert?," wil Metse- makers van de PvdA weten. Ke- velam (VVD): „Welke steek houdende argumenten heeft Gemeentebelang, om dit niet in het voorbereidingsbesluit te ne- Aan Van Schooten valt niet te torren. Hij blijft bij zijn stand punt dat er pas over koop van particuliere grond mag worden gedacht, als er ook daadwerke lijk een tracé zal worden aange- legd. Jantje Beton De Jantje Beton Collecte staat voor de week van 8 tot en met 13 maart gepland. Het geld komt ten goede aan de jeugd van Nederland. Eigenarenvereniging klaar voor de strijd als gemeente dwars blijft liggen De Stadskelder stond donder dagavond 25 maart in het teken van bandoptredens. Verscheide ne groepjes waren uitgenodigd om het redelijk toegestroomde publiek op een muzikaal uitje te tracteren. Het is voor de derde keer dat uitbater Peter Smal- brugge een bandavond in zijn uitgaanscentrum houdt. De opkomst was misschien dan niet erg groot, toch maakt dat voor de optredende bandjes weinig uit. Bart Slot van My Right Thumb: „het is hier wel erggezellig en daar gaat het om." Op het programma staan My Right Thumb en LDC). beide uit Holten. Verder Galon en de Strike Hands, die allebei volledig uit studenten bestaan. Dc organisatie heeft een unieke formule. Van de opbrengst gaat 50 procent naar cle collecteren de clubs, terwijl de rest bedoeld is voor de jeugdprojecten van Jantje Beton. Ouders en vrijwilligers van de peuterspeelzalen Dribbel, Krui meltje en 't Knöttcrheukske en vrijwilligers van dc Speel-o- -theek, zullen bij langs dc deu ren gaan voor een bijdrage. Dc helft van de opbrengst is voor hen een welkome aanvulling in de kas voor bijvoorbeeld het aanschaffen en vervangen van speelmateriaal. In het recreatiegebied De Borkeld wordt dit jaar niet begonnen met de aanleg van riolering en het is nog maar de vraag of dat in het jaar 2000 wel het geval zal zijn. In sa menhang daarmee is er voor lopig ook geen sprake van kabeltelevisie en straatver lichting langs de vier ge meentelijke wegen in dit ge bied. hem, waarin hij meedeelde zich te hebben vergist. Mogelijk wordt in bovengenoemde maand met de aanleg in het waterwingebied van Dc Borkcld begonnen: wat de start in het recreatieve deel betreft, kon hij niets zeggen. In elk geval niet dit jaar. Het is de bedoeling van de ge meente om bij de aanleg van de persleiding, televisie- en electri- citeitskabcls mcc tc laten liften. Daarover is onder meer contact met Castel en Edon. Dc veron derstelling van het verenigings bestuur dat daardoor de kosten omlaag zullen gaan, is een fabel tje. Wat er ook gebeurt: per aansluiting (tot aan het perceel) blijft het 7.000 gulden en daarbij komen nog de kosten van aan sluiting per pand. Tijdens de- vergadering bleek dat dc eigena ren absoluut niet zitten te sprin gen om kabeltelevisie en licht masten langs dc zijpaden van de gemeentelijke wegen. De kabel kost 200 gulden per aansluiting en verlichting 2.000 gulden per mast. De eigenarenvereniging blijft fel tegen de kosten van de riolering. Zij vindt die onevenredig hoog in vergelijking met panden in andere buitengebieden die per manent worden bewoond.

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1