'Je kunt het gebied beter promoten' Holtens Nieuwsblad Werkgroep brandweerzaken zet zich in voor handhaving eigen brandweerkorps |i| VEILINGBEDRIJF HOM ril NIEUWE AANVOER!! 5000 M2 MERKTAPIJT Bouclé tapijt vanaf 25 j" perstr. m. Frisé tapijt vanaf 49 j" per str. m. Nieuwe VW-voorzitter Jan Nikkels ziet veel in bundeling van krachten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. 1091 lijf t CF 1H DIT NUMMER loNens Nieuwsblad DONDERDAG 14 JANUARI 1999 Abonnementsprijs f 79,40 Losse nummers f 1,65 OPENING VERBOUWDE WINKEL. Woensdagvoormiddag om 10 uur heeft de heer A. M. Nijkamp te Dijkerhoek zijn geheel ge moderniseerde kruidenierswinkel geopend. Een groot aantal klanten van de heer Nijkamp was bij de opening tegenwoordig en talrijke bloem stukken werden aangeboden. Burgemeester Mr. W. H. Enklaar, die oorspronkelijk de opening zou verrichten, was in verband met een verga dering van het dagelijks bestuur der gemeente verhinderd, doch in de loop van de namiddag kwamen burgemeester en mevr. Enklaar de heer Nijkamp feliciteren ien werd dye winkel bezich tigd. De eiken winkelbetimmering en uitrusting is geleverd door de Fa. Bakker te Zwolle; het timmerwerk door de Fa. Nijland te Espelo; het metselwerk door de Fa. Littink te Bathmen; het schilderwerk door de Fa. Koopman te Dij kerhoek de electrische installatie (Neon staaf verlichting) door de heer Broekhuis te Dijker- hoek. Het geheel maakt een keurige en royale indruk en getuigt van ondernemingsgeest. Een aanwinst voor Dijkerhoek. Van harte wensen we de heer Nijkamp goede zaken. Tenslotte vermelden we nog, dat de heer Nijkamp bij gelegenheid van deze opening zijn klanten een flinke koek aanbood, hetwelk ten zeerste werd geapprecieerd. GEZELLIGE AVOND. De onlangs opgerichte buurtvereniging „De Bargschild" hield de vorige week haar eerste gezellige avond in Amicitia, waarin alle buurt genoten aanwezig waren, die zeef hebben ge noten van h'etgéen deze avond geboden werd. Uitbundig werd gelachen om de toneelstuk jes, die werden opgevoerd door eigen krachten, waaronder er waren, die wel eens eerder met dat bijltje gehakt hadden. Verschillende leden kwa men nog op de planken met eigen voordrachten, die met applaus werden beloond. De band van de heer Boeien uit Goor ver zorgde het muzikale gedeelte- en wist de stem ming er jn te brengen. Onder leiding van de heer F. Rugenbrink werd nog geruime tijd ge zellig gedanst. De heer H. J. Aaftink opende wegens ziekte van de voorzitter, de heer H. Holterman, de bijeenkomst en dankte in het bijzonder de zaken mensen, die voor de verloting aardige prijsjes beschikbaar hadden gesteld. Het was een goed geslaagde feestavond. PREDIKANT BEROEPEN. De kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk heeft een beroep uitgebracht op Ds S. Visser te Uit- huizermeeden (Gr.). LOOP DER BEVOLKING. Het aantal inwoners onzer gemeente is in het afgeloppen jaar weer vooruitgegaan, al was het maar met 51 zielen. Gestadig groeit het be volkingsaantal en heeft bijna de 5100 zielen bereikt. Op 31 December 1947 bedroeg het aantal 2568 mannen en 2477 vrouwen. Vermeerdering door geboorte 50 m. en 64 vr., door vestiging 40 m. en 59 vr. Vermindering door overlijden 22 m. en 11 vr., door vertrek 64 m. en 65 vr. De vermeerdering bedroeg 4 m. en 47 vr., zo dat het aantal inwoners op 31 December '48 bedroeg 2572 mannen en 2524 vrouwen, totaal dus 5096. diverse soorten (met produktiefoutjes) diverse kleuren, op jute 4 m. breed Iedere werkdag geopend. Donderdag koopavond tot 20.00 uur. /- Jutestraat 31(Industrieterrein de Mors) 7461 TS Rijssen. "S 0548 - 54 15 77 Holten zal zich onvoorwaardelijk inzetten voor handha ving van het eigen brandweerkorps indien de fusie met Rijssen een feit wordt. Dat verklaarde burgemeester D.J. Verhoeven maandagavond op de jaarlijkse brandweera vond. Verhoeven verwacht dat de herindeling per 1 januari 2000 een feit is en gaat er, mede gezien het kabinetsvoorstel, vanuit dat Holten en Rijssen samen gaan. Volgens Verhoeven zal binnen kort een speciale werkgroep brandweerzaken worden ge vormd, die de organisatorische samensmelting van beide korp sen moet voorbereiden. Hij ver wacht overigens geen irigrijpen- de ommezwaai voor de brand weer als gevolg van de gemeen telijke herindeling, hooguit een andere aansturing (vanuit Rijs sen). Brandweercommandant J.H. Heller wees in dit verband wei op Bathmen, dat zich' nog steeds in stilzwijgen hult als het om een keuze voor een samen gaan met een andere gemeente gaat. Zoals bekend heeft Holten nog altijd de deur openstaan voor Bathmen ais derde partner in de fusie met Rijssen. Belangrijk aandachtspunt bin nen de brandweer is het millen niumprobleem. Heller. „Een se rieus probleem. Van sommige korpsen weet ik dat alle verloven op 31 december zijn ingetrok ken. Die brengen de jaarwisse ling door op de kazerne of zitten paraat thuis. Het is niet ondenk baar dat dat hier straks ook het geval is. De vrees is dat er nogal wat mis zal gaan, zoals met het alarmeringssysteem. In feite al les wat met stroom wordt aange stuurd. Daarbij komt natuurlijk ook het aspect vandalisme of crimineel gedrag rond die tijd. De regiobrandweer is met een werkgroep gestart die onder zoekt waar we zoal mee te maken kunnen krijgen en hoe dat kan worden voorkomen en/of opgelost." Een ander element dat nadruk kelijk aandacht heeft is het Pro ject Versterking Brandweer Doel ervan is om te komen tot een kwalitatief hoogwaardige brandweerorganisatie, die opti maal is toegerust voor rampen bestrijding en brandweerzorg. Het project kent drie fasen: ont werp, invoering en operationeel. De ontwerpfase is inmiddels af gerond en vastgelegd in een be stuurlijke visie. Aan de invoe ringsfase, onder meer zichtbaar in bijscholing, wordt momen teel hard gewerkt. Volgens de burgemeester is het materieel goed op orde. Dit jaar wordt hulpverleningswagen aangepast en wordt de tankwa gen bovendien zodanig omge bouwd dat deze tevens dienst kan doen als hulpvcrlenings- voertuig. Belangrijk gezien het aantal keren dat de brandweer vorig jaar moest uitrukken voor hulpverlening: totaal achten twintig keer. Ten opzichte van '97 een toename van zeven keer. Voor brand werd dertig keer uitgerukt. Eveneens een toena me (in '97 twintig keer). De hoofden worden rood van inspanning. T rekken tegen een gewicht tijdens het door OKIA opgezette jaarlijkse gewichttouwtrektoemooi. Verschillende t< den ook dit jaar weer een gooi naar de Meindersbokaal. Zie ookpag 3. foio: Pc VW Holten heeft sinds november een nieuwe voorzit ter. E.D. Vincent gaf de hamer door aan Jan Nikkels. Hij staat voor de belangrijke taak om het samenwerkings verband tussen de VW's in de regio gestalte te geven. Daarnaast is het belangrijk om de Sallandse Heuvelrug nog meer naar buiten te brengen. Zeker nu het voor een gedeelte straks het predikaat Nationaal Park krijgt opgespeld. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. 1 Adres: I Woonplaats Geelt op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/dj betaalt voor dit abonnement I f 79,40per jaar (be taalnijze: per acceptgiro) f76.75per jaar (betaalwijze: automatisch) Nikkels is 12 jaar lang actief ge weest bij de Nido als commercieel- dirccteur. Nu hij met de vut is, heeft hij veel vrije tijd over. Dit wist ex- VVV-voorzitter Vincent en vroeg hem of hij interesse had in zijn functie. „Ik heb niet meteen ja ge zegd," vertelt Nikkels. „Door eerst enkele vergaderingen mee te draai en, maakte ik alvast kennis met het bestuur en kon ik proeven wat mc te wachten staat." Hij trof een dynamische or ganisatie aan, met ccn lekkere po sitieve uitstraling, zoals hij dat zelf verwoord. „Er is een structurele verandering ingang gezet om het algemeen en dagelijks bestuur om te smelten tot één," geeft de nieu we voorzitter aan. „Het was daar voor moeilijk voor beide partijen om slagv aardig naar voren te ko men." Nu is er dus een bestuur en daarnaast nog een commissie van advies. Deze laatste draagt ideeën naar voren, die Holten kunnen hel pen toeristisch nog aantrekkelijker te worden. Naast het leiden van ver gaderingen, het ontplooien van ac tiviteiten, sdmulcrend optreden te genover het WV-personeel en de leden van dit verkeersbureau, heeft Nikkels te maken met de landelijke herstructurering. „Er zijn nu nog 295 VW-kantoren over het hele land verspreid, maar het overkoe pelend orgaan ANVW wil dit te rugbrengen naar ongeveer 60." Dit houdt in dat vele kleine posten dicht moeten, Nikkels wil dit voor- blij ven cn is bezig met het tot stand brengen van ccn samenwerkings verband met omripgendc toeristi sche bureaus. „We werken nu al heel goed samen met de VW in Hcllcndoorn cn Nijverdal," maakt hij duidelijk. „Hier willen we nu ook Rijssen, Wierden, Enter, Den Ham en Vriezenvcen bij be trekken." Het is volgens hem zeker niet de bedoeling daarbij op te gaan in een compleet nieuwe or ganisatie. „Het blijven zelfstandige ondernemingen," vertelt hij dan ook. „Maar we kunnen elkaar goed steunen en stimuleren om ons ge bied te proi Met elkaar sta jc volgens Nikkels namelijk sterker dan alleen. „Door ccn samenwerkingsverband kun jc de krachten bundelen. |c kunt het gebied beter promotcn."Dat is na melijk het doel van do WV. „Alleen in Holten gaat al meer dan 20 miljoen gulden om in de toeris tische sector. Het beslaat dan ook 4 procent van de werkgelegenheid in deze plaats." De VW richt zich vooral op de Nederlandse vakantiegangers, maar wil ook nog wel eens over de grens kijken: „Vooral in Duitsland cn België zit een grote markt voor dit gebied. Bij die bevolking zijn licts- cn wandeltochten erg popu lair en daar is dc Sallandse Heuvelrug bij uitstek geschikt voor." Nikkels praat liever over de Holterberg in plaats van de of ficiële naam Sallandse Heuvelrug. Niet eens vanwege chauvinisme. De voorzitter: „Wanneer je iemand in het land vraagt waar de.Sallandse I Ieuvelrug ligt, weet bijna niemand dat. Stel je dezelfde vraag over de Holterberg, dan hebben de mees- tcn er wel eens van gehoord." Dc komst van het Nationaal Park moedigt Nikkels aan. „We moeten deze slag beslist niet missen," vindt hij. „Dc pers zal cr beslist de nodi ge aandacht aangeven cn dan zitten iiluig tf dc VW's Hellendoom en Nijverdal." Jan Nikkels: „We werken nu al heel goed samen de wij daar als VVV het liefs neus bovenop." Alhoewel deze genoemde doel stellingen de indruk wekken dat de VW er louter voor de toerist is, heeft het kantoor de inwoners van Holten zelf ook veel te bieden. „Het is niet alleen de VYV-bon waarvoor dc Holtcnaren bij ons te recht kunnen," verzekert hij. „Wij verzorgen ook binnenlandse va kanties. Daarnaast hebben we een uitgebreid geschenkenassortiment die dc Holtenaar bijvoorbeeld als geschenk aan iemand kan geven." Dit: laatste wil Nikkels graag naar een hoger niveau brengen. Daarom zit er een verbouwing van de WV aan te komen, „We wilden er dit voorjaar al mee beginnen, maar zoiets kost veel geld dat door onze leden moet worden opge hoest." Duidelijk is volgens hem dat het winkelgedeelte van het hui dige kantoor tc krap is. „Het geïn vesteerde geld moeten we weer te rugverdienen door de verkoop van cadeauartikelen en wandelroutes." Daarnaast krijgt de VW geld bin nen via de contributie van de leden en de financiële ondersteuning die de gemeente hen geeft. Een andere locatie hoort c-vcntuccl ook tot het wensenlijstje, maar heeft niet de hoogste prioriteit. Het belang rijkste is dat het kantoor in het cen trum zit en wat dat betreft is het ou de gemeentehuis een toplo.catie. Wat verder op het wensenlijstje staat, is toevoegen van open water aan het assortiment. Hier blij kt veel vraag naar onder de toeristen. Nikkels heeft hiervoor wel een op lossing: „Wierden heeft het Wierdense Veld. Met een toekom stige samenwerking van VVV Wierden in het verschiet, kan dit van het lijstje worden geschrapt." Dc promotic blijft niet alleen be perkt tot papieren folders. Sinds kort is Holten ccn cd-rom rijker. Het gaat nog wel om ccn uitpro- bc-erversic, maar volgen Nikkels is de Holtense middenstand zeer te vreden over het resultaat. „Dc be doeling is dat er straks zuilen ko men te staan bij de drie initia tiefnemers. Namelijk de Rabobank, de gemeente en de VW. Toeristen kunnen dan via een beeldscherm informatie op vragen over Holten." Verder kan de cd-rom worden gekocht of als relatiegeschenk door de mee dingende bedrijven worden weg gegeven. Het is ccn eenmalig pro ject dat zal leiden tot een gezamen- lijkc Internetsite voor Holten. Toch denkt Nikkels dat cr een ver volg op zal komen. „Wanneer dc VW's in de regio straks met elkaar gaan samenwerken, is het ccn vol gende stap om toeristische in formatie over het gebied uit te brengen op een cd-rom," legt hij uit. „Een voorbeeld hebben we nu in handen, zodat het makkelijker is om alle partijen straks over dc streep te trekken." Nikkels ziet zijn functie als voor zitter van de WV als een in teressante uitdaging. Doordat hi) veel heeft gereisd voor onder ande re zijn werk, en zijn vroegere vrij willigerswerk als assistent bij een Jeugdherberg, heeft hij al vaker met het toeristische bijltje gehakt. De hamer is wat dat betreft in ervaren Vijftig Vijftig jaar geleden, op 1 januari 1949, rolde de eerste editie van het Holtens Nieuwsblad van de persen. Deze stonden in Nijverdal bij het bedrijf van de gebroeders Krommendijk die handelden onder de fir manaam 'Nijverdalse Druk kerij en Uitgeverij C. Mole naar en Co'. Het nieuwsblad verscheen toen op zaterdag en de abonnementsprijs bedroeg 75 cent per kwar taal. Ook de omvang was in die dagen beperkt: slechts een tweezijdig gedrukte krantenpagina. In de loop der jaren is er veel ver anderd. Redacteuren kwa men en gingen, de krant werd ondergebracht bij de Oostelijke Weekbladpers en de abonnementsprijs ging aanzienlijk omhoog. De doelstelling is altijd wel het zelfde gebleven, namelijk het vastleggen van het loka le nieuws en wetenswaardig heden. In de loop van dit jaar zal uitgebreider op het jubileumjaar van het lokale persorgaan worden inge gaan. Als voorproefje zijn in de komende uitgaven van het Holtens Nieuwblad al wel berichten uit de eerste jaargang opgenomen. Deze zijn te herkennen aan het grijze kader waarin ze zijn afgedrukt. Deze week berichten uit de editie van 15 januari 1949. T'ai Chi In dorpshuis de Boschkamp start op vrijdag 22 januari het nieuwe T'ai Chi seizoen. Wie al eens eerder kennis heeft ge maakt met deze eeuwenoude Chinse bewegingsleer kan dan terecht voor een vervolgcursus. Met zijn langzame bewegingen brengt de leer een vloeiende ener giestroom teweeg, die voor velen een rustpunt vormt in ccn jachtig bestaan. Maar T'ai Chi kan ook worden beoefend als zelf- verdedigingssport, waarbij het gaat om inzicht in piaats van kracht. Sinds vorig jaar geeft de Amerikaans-Nederlandse Laura Stone in de Boschkamp lessen in T'ai Chi, in een kleine groep van maximaal acht deelnemers. Tijdens deze lessen is er veel aan dacht voor de basisbewegingen, maar ook voor toepassing daarvan in allerlei speelse oefeningen. Dus ook voor gevorderden die de basis al beheersen zijn de lessen nieuw cn uitdagend. De lessen kenmerken zich verder door een on gedwongen sfeer met veel per soonlijke aandacht vooriedere cur sist. De cursus wordt om de week op vrijdag van 14.30 tot 15.45 uur gegeven. Voor meer informatie: dorpshuis De Boschkamp, te lefoon 0548 - 362473. Aquarel In de hal van het gemeentehuis op Smidsbelt is tot en met 24 februari een expositie te zien van Willy Vcrhocvcn-Tijhaar uit Dalfscn. Zij heeft zich toegelegd op het maken van aquarellen, waarin met name bloemen een grote rol spelen. Penalty bokaal De D, F. cn F-pupillen van SY Holten gaan aanstaande zater dag, 16 januari, strijden om de penalty bokaal. Op sportpark Meermanskamp mogen de jeug dige voetballertjes dan proberen om oud-plaatsgenoot Marcel Wansink te passeren. Deze is thans keeper bij Hoofdklasser Colmschate '33. Elke speler mag drie keer een strafschop nemen. Bij een gelijk aantal gescoorde penalty's zal een afvalrace dc beslissing moeten brengen. Voor de beste schutters zqn er mooie bekers te winnen. Dc F-jeugd begint om 10.00 uur met schieten, de E jeugd om 11.00 uur en de D-jeugd om 12.00 uur. Alle deelnemers wor den verzocht om een kwartier voor aanvang aanwezig re zijn. weekend 7V« weers zó v iTttaphtjng De komende dagen en het weekend verlopen wisselvallig en zacht, waarbij dc tempera tuur zo rond de 7.0'C a 9.0'C ligt. Ook staat er van tijd tot tijd veel wind. Gangmaker van dit weertype is een zeer diepe de pressie 930 Hpa tussen Schot land en IJsland. Wij krijgen te maken met randstoringen van het moedersysteem. Dit bete kent periodiek regen en soms veel wind. Fijn weekend. Weerman, Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1