Schuppert ZEEMAN de hele dag gesloten! textielSupers HOLTENS NIEUWSBLAD BABY SETS 22" i 7« Maandag 4 januari i.v.m. balans 1L^We Afscheid nemen in 1998 W/E KOOPT ER NOU N/ETS WOENSDAG 30 DECEMBER 1998 Dorpsstraat 31, Holten. Tel. 0548-3613 47 vrijdags koopavond De zaterdagamateurs van Blauw Wit konden in mei in een zenuwslopend duel het derde klasseschap toch nog veilig stellen. Een alles beslissend confrontatie in Klarenbeek tegen Gazelle Nieuwland werd uiteindelijk met een nipte 2-1 overwinning afgesloten. Het was het laatste seizoen onder trainer Frits Stappenbelt. Dit seizoen staat het eerste elftal onder leiding van Ger-Jan de Velde Harsenhorst, die onlangs zijn contract voor een jaar heeft verlengd. SV Holten draaide en redelijk seizoen in de vijfde klasse H. Uefemeester Gerard Heck (foto inzet) is momenteel bezig aan zijn laatste seizoen. Hij kan zijn werk niet meer combineren met het ti schap. Wel zal hij als vrijwilliger aan de SV Holten verbonden blijven. Kinderboerderij Dondertman kreeg dit jaar eindelijk groen licht. Ter gelegenheid van kerst verzorgde zij een levende kerst stal. Dc belangstelling was groot, want ruim tweeduizenden bezoekers passeerden de poort van de kinderboerderij. Met hulp en inzet van vele vrijwilligers was de kerststal gestalte gegeven. Holten, Dorpsstraat Deventer - Lochem - Rijssen Piet Bos riep in 1938 zijn 'Dierenwereld' in het leven. Zestig jaar later is het museum, nu Natuurdiorama Holterberg, onder zijn zoon Kees Bos uitgegroeid tot een belangrijk educatief centrum over de natuur. Om het zestigjarig bestaan te vieren stelde het museum omdermeer een dag gratis haar deuren open voor alle Holtenaren. Het werd een groot succes. Daarnaast trok Kees Bos deze zomer een aantal malen met belangstellenden vroeg de bossen in om alles te vertellen over de natuur van het door hem zo geliefde stukje Salland. Voormalig wethouder E.M. van Schooten. Nu in de gemeenteraad actief als fractievoorzitter van Gemeentebelang. Albert Boode stopte na acht jaar als voorzitter van omnivereniging Holten. „Ikkan het er niet meer bij hebben", zo verklaarde hij in een in terview in het Holtens Nieuwsblad. Ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig jubileum van de Fotoclub Profoto werden in november en december zes foto-exposities samengesteld. Holten was even het 'fotodorp van Overijssel'. Het werk van de leden van de plaatselijke fotoclub was samengebracht in het gemeentehuis op Smidsbelt. De tentoonstelling bood een prachtig overzicht van de verschillende stijlen en facetten van de fotografie waarmee de leden van Profoto zich de laatste'tijd individueel hadden beziggehouden. De motorcrossende Holtense broers Davids veroverden elk in hun eigen klasse de eerste plek bij het Nederlandse Kam pioenschap Enduro. Allan deed dit voor de eerste maal, voor Erik betekende de titel inmiddels de vierde op rij. De broers werden tevens kampioen met het club team van de Enterse Motorclub en met het KMT merkenteam. Afscheid nemen hoort bij het leven. Ook in 1998. Janna Stcgeman stopte na 17 jaar als beheerster van ge bouw Irene. Verder ging Albert Boode niet verder in de functie als algemeen voorzitter van SV Holten en ook voorzitter van Blauw Wit '66 Gerhard Kolkman legde na 6,5 jaar de hamer neer. Janna wilde best nog wel enkele jaren doorgaan met het beheren van Irene. Zij heeft er dan ook vele plezierige ja ren meegemaakt. Maar ja, de gezondheid zit tegen. Het lopengaat n iet zo snel meer, zodat ze een wijs besluit heeft genomen door het rusdger aan te gaan doen. Toch zal ze het kosterschap van de Hervormde Kerk voor een deel blijven volhouden. Tenminste, de rcgclafdcling. Voor uitvoerende werkzaamheden heeft ze haar man. Albert Boode stopt ermee, omdat het voorzittersschap niet meer te combineren is met zijn dagelijkse werkzaam heden. Zijn kantoor verhuisde naar Amersfoort, wat veel extra reistijd kost. Om toch nog voldoende rijd voor het gezin vrij te kunnen maken, heeft hij besloten de voorzit terhamer neer te leggen. Dit houdt niet in dat Albert ook SV Holten verlaat. Nee, hij blij ft nog steeds actief als voet baller en voor het clubblad. Ook zorgt hij ervoor dat de sportkeuring van de grond komt. Wat voor Albert geldt, is ook voor Gerhard Kolkman min of meer reden om te stoppen met het voorzittersschap van zijn voetbalclub Blauw Wit. Het kost veel tijd, waar door er weinig ruimte overblijft voor aandacht aan de ei gen familieleden. Daarnaast is het belangrijk dat er zo nu en dan nieuwe bloed door het bestuur stroomt. Frisse ideeën, die bij Albert en Gerhard door de vele dienstjaren een beetje zijn weggeëbd. Begin april nam voormalig wethouder L.H. Rensen afscheid van de Holtense politiek. De supportersvereniging S.V. Holten wenst iedereen een sportief en gelukkig

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 2