fcfofteo Info Gemeente Holten Naast zangcarrière nu ook filmrol voor Jewel Gemeente r WOENSDAG 23 DECEMBER 1998 HO 4 ZA 3 OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS EN GEMEENTEZERE Het gemeentehuis is van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur. 's Middags van 13.30 tot 18.00 uur is bezoek op afspraak mogelijk. Op dc vrijdagmiddagen van de even weken is het gemeentehuis gesloten. Voor de komende periode houdt dit in, dat het gemeentehuis op vrijdagmiddag 8 januari 1999 gesloten is. De gemeentewerf is van maandag tot en mcr vrijdag geopend van 1.3.00 tot 15.30 uur en op zaterdag van 13.00 tot 15.00 uur. SPREEKUUR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS De burgemeester en dc VERGUNNINGEN wethouders houden uitsluitend spreekuur op afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u. contact, opnemen met de secretaresse van het college van B&W, onder telefoonnummer 37 38 39 (algemeen) of 37 38 12 (rechtstreeks). GEMEENTEBESTUUR Burgemeester D. J. Verhoeven Portefeuille: Openbare Orde en Veiligheid; Algemene en Bestuurlijke Zaken inclusief Regionale Samenwerking; Personeel en Organisatie; Automatisering, Recreatie en Toerisme; Project Ontwikkeling Liezen en Project Herinrichting De Kol. Wethouder M. F. Spijker Portefeuille: Financiën; Economische Zaken; Welzijn en Spore Kunst en Cultuur; Gezondheidszorg Onderwijs. Wethouder J. A. Stegeman Portefeuille: Gemeentewerken; Wegen; Ruimtelijke Ordening; Bouwen en Wonen inclusief Monumenten; Beheer Gemeente-eigendommen cn Grondzaken; Agrarische Zaken en Plattelandsvernieuwing inclusief Landschap- en Natuurbeheer. Wethouder R. M. C. Delahaije Portefeuille: Verkeer en Vervoer. Milieuzaken cn Afvalbeheer; Riolering; Sociale Zaken cn Werkgelegenheid; WVG. WONINGBEHEER LOCHEM Postbus 123, 7240 AC Lochem, telefoon: 0573-25 25 78. Spreekuur Holten in gemeentehuis, elke maandagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur. BIBLIOTHEEK Rönkstraat 3, telefoon 36 64 14, fax 36 64 17 van 14.00 i 18.30 tot z van 10.00 i 14.00 tot r, zaterdag van 10.00 tot c. In juli en augustus op t 17.30 u 20.30 uur, tot 12,00 u 17,30 u 12.00 u zaterdagochtend gesloten. Het besluit van Gedeputeerde Staten omtrent goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 23 december 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven Openbare kennisgev ing inzake verleende ontheffingen of vergunningen 1. Bouwv ergunning is verleend voor: - Bouwen woonhuis met bijgebouw Deventerweg 54 - Bouwen producdehal Kerkhofswcg 14 2. Sloopvergunning is verleend voor: - Slopen woning met bijbehorende opstallen Deventerweg 54 3. Kapvergunning is verleend voor: - Een eik en afzetten hakhout Raaltervveg/hoek Helhuizerweg 4. Voorts is vergunning, ontheffing, toestemming en dergelijke verleend voor: - Loterij kerk- en verenigingsgebouw Bethanié. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen één of meer van bovenvermelde besluiten een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 13, 7450 AA Holten. Over de uiterste indieningdatum van een bezwaarschrift kunt u inlichtingen inwinnen bij de afdeling algemene zaken, tel. 37 38 39. Hp NIEUWJAARSRECEPTIE Nieuwjaarsbijeenkomst Alle inwoners van Holten worden hierbij uitgenodigd voor de openbare Nieuwjaarsbijeenkomst, die op maandag 4 januari 1999 vanaf 19.30 uur gehouden zal worden in het gemeentehuis. Om 20.00 uur zal de burgemeester zijn nieuwjaarstoespraak houden. Burgemeester en wethouders van Holten, dc secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven OPENINGSTIJDEN FEESTDAGEN Gewijzigde openingstijden gemeentesecretarie en gemeentewerf rond de feestdagen In de periode tussen de kerstdagen en nieuwjaar is er op de gemeentesecretarie en gemeentewerf sprake van een minimale bezetting, waardoor de dienstverlening beperkt zal zijn. Op donderdag 31 december is de binnendienst van gemeentewerken niet bereikbaar. Öp zaterdag 2 januari is de gemeentewerf normaal geopend van 13.00 tot 15.00 uur Op maandag 4 januari 1999 zijn de gemeentesecretarie en dc gemeentewerf tot 10.00 uur voor het publiek gesloten in verband met de nieuwjaarsbijeenkomst voor het personeel. Wijziging inzameling huisafval in verband met de kerstdagen en nieuwjaarsdag Vrijdag 25 december (eerste kerstdag) Dc grijze minicontainers worden op donderdag 24 december geledigd. Vrijdag 1 januari (nieuwjaarsdag) De groene minicontainers worden op woensdag 30 december geledigd. Op de gewijzigde dagen kan het tijdstip van inzameling sterk afvvijken van hetgeen u gewend bent. Zet daarom uw container 's ochtends vroeg, uiterlijk om 7.30 uur, langs de weg. Via de Afvalinformatielijn kunt u nadere inlichtingen verkrijgen: tel. 0570-63 77 55, njdens werkdagen van 9.00-12.00 uur en van VOORBEREIDINGSBESLUIT 13.00-15.00 uur. Tijdens de kerstdagen en op nieuwjaarsdag is de Afvalinformatielijn niet bereikbaar. Verkoop en gebruik van vuurwerk tijdens de jaarwisseling Voor het verkopen, afleveren en afsteken van vuurwerk tijdens de jaarwisseling zijn de volgende landelijke regels van toepassing: Regels voor verkopers Er is een verkoopperiode van drie dagen voor de jaarwisseling. Het Vuurwerkbesluit houdt in een algeheel verbod tot het afleveren van vuurwerk, tenzij verkoop geschiedt op 29, 30 en 31 december. Het is verboden om per levering meer dan 2 kg vuurwerk aan een particuliere gebruiker af te geven. Het is verboden om vuurwerk af te leveren aan personen die jonger zijn dan 16 jaar. De opslag van vuurwerk moet geschieden overeenkomstig de algemene regels in het Besluit Opslag Vuurwerk Milieubeheer. De maximale hoeveelheid is 1.000 kg. Regels voor consumenten Het is alleen toegestaan om vuurwerk af te steken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Het is verboden om buiten de afsteekperiode vuurwerk voorhanden te hebben op de openbare weg. Hiervan is het voorhanden hebben van vuurwerk op de kortste weg tussen verkooppunt en woonadres uitgezonderd. Niemand mag op straat meer dan 2 kg vuurwerk in zijn bezit hebben. Toezicht De controle op de naleving van de bepalingen geschiedt door de polide. BESTEMMINGSPLAN Goedkeuring bestemmingsplan „Kampeercentrum De Holterberg, herziening 1996" Burgemeester en wethouders van Holten geven ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12, eerste lid, van de Algemene wet bestuursrecht, kennis van het besluit van gedeputeerde staten van Overijssel van 17 november 1998, kenmerk RWB./1998/229, omtrent de goedkeuring van het bestemmingsplan „Kampeercentrum De Holterberg, herziening 1996", vastgesteld bij raadsbesluit van 23 maart 1998, nr. IJm/98.03.05. Aan het plan is geheel goedkeuring verleend. Dit bestemmingsplan betreft een herziening ex artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het in 1990 vastgestelde bestemmingsplan „Kampeercentrum De Holterberg". Het besluit van gedeputeerde staten en het bestemmignsplan liggen met ingang van 31 december 1998 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie, kamer 4 (naast de hoofdingang). Gedurende genoemde termijn van terinzagelegging kan tegen het besluit van gedeputeerde staten inzake goedkeuring van het bestemmingsplan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door degenen die tijdig schriftelijk bedenkingen bij gedeputeerde staten hebben ingebracht, alsmede dooi belanghebenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tijdig bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift dient te worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Daarbij is een griffierecht verschuldigd. Burgemeester en wethoduers van Holten maken ingevolge het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente bij zijn besluit van 14 december 1998 heeft verklaard, dat een gedeeltelijke herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan „Kom Holten" ten behoeve van een uitbreiding (met een gedeelte van het perceel Larenseweg 6) en herinrichting van het parkeerterrein Cl000 aan de Larcnseweg, een en ander voor zover omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij bedoeld besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van de vierde dag na de dag van de bekendmaking en ligt vanaf deze datum voor eenieder ter inzage ter gemeentesecretarie,kamer 4 (naast dc hoofdingang). Holten, 23 december 1998 iris, J. P. Stegeman Dc burgemeester, D. J. Verhoeven WET MILIEUBEHEER Bekendmaking vergunningen Burgemeester cn wethouders van Holten hebben vergunning ingevolge de Wet milieubeheer verleend aan: 1. de maatschap F. W. en W. Veltkamp, Doorlopendedijk 6 te Holten tot uitbreiding van de veehouderij op het perceel Doorlopendedijk 6 te Holten. De vergunning wordt verleend voor het veranderen van de veestapel. Aan de verleende vergunning worden nieuwe voorschriften verbonden. Voorheen viel de inlichting onder de werkingssfeer van het Besluit melkrundvcehouderijen milieubeheer. 2. de heer G. W. Wijlhuizen, Schapendijk 2 te Holten, tot het uitbreiden van de mestvarkenshouderij op het perceel aan de Schapendijk 2 te Holten. Aan de verleende vergunning worden geen nieuwe voorschriften verbonden. 3. de heer M. van de Maat, Smidsbelt 7 te Holten, tot hel" uitbreiden van de inrichting aan de Smidsbclt 7 met de opslag van maximaal 2.500 kg vuurwerk in de inrichting aan de Smidsbelt 7 te Holten. Aan de vergunning Wet milieubeheer worden nieuwe voorschriften verbonden. Bekendmaking melding besluit horeca-, sport- en recreatieinrichtingen Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat bij hun j is ingediend een meldingsformulier Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrichtingen milieubeheer voor Jongeren Centrum De Schure aan de Beusebergerweg 35 te Holten. 1-Iet meldingsformulier ligt ter inzage van 24 december 1998 tot 22 januari 1999 op de afdeling algemene zaken van de gemeente Holten. De stukken kunnen van 8.30 tot 12.30 uur worden Holten, 23 december 1998 Burgemeester en wethouders van Holten, J. P. Stegeman D.J. Verhoeven Verplaatsing warenmarkt Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de warenmarkt die normaliter op 1 januari 1999 zou worden gehouden, nu op 30 december 1998 zal worden gehouden. Reden voor het houden van de markt op deze datum is dat de warenmarkt op 1 januari 1999 ingevolge de warenmarktverordening Holten geen doorgang kan vinden, aangezien dit en nationale feestdag is. Op grond van de warenmarkeverordening kunnen burgemeester en wethouders een andere datum aanwijzen voor het houden van dc warenmarkt. Holten, 23 december 1998 Burgemeester en wethouders voornoemd. De vergunningen en de hierop betrekking hebbende stukken liggen van 24 december 1998 tot 4 februari 1999 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage op de Afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie Holten. Beroep tegen de vergunningen kan worden ingediend door: a. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van de ontwerpvergunning zijn aangebracht; b. belanghebenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpvergunning. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravcnhage (vóór 4 februari 1999). Voor de behandeling van een beroepschrift is griffierecht verschuldigd. Indien onverwijlde «poed dat vereist, is het mogelijk een voorlopige voorziening te vragen bij dc voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravcnhage. In dat geval is extra griffierecht verschuldigd. Voorwaarde is dat een beroepschrift is ingediend. Een niet terstond van kracht verklaarde beschikking wordt pas van kracht als op het verzoek tot voorlopige voorziening door de Raad van State is beslist. Ilolten, 23 december 1998 Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, J. P. Stegeman de burgemeester, D. J. Verhoeven EXTRA BEDRAG VOOR MINIMA Het gemeentebestuur van Holten heeft besloten om (onvolledige) gezinnen en andere zelfstandig wonenden, die over tenminste 1998 onafgebroken afhankelijk zijn geweest van een (gezinsinkomen op bestaansminimum en die verder geen groter vermogen hebben dan het op grond van de Algemene Bijstandswet vrij te laten vermogen, tegemoet te komen met een eenmalige uitkering. De eenmalige uitkering bedraagt voor gezinnen 250 gulden en voor zelfstandig wonende alleenstaanden 150 gulden. Als bestaansminimum gelden de bijstandsnormen. Voor een gezin bedragen deze f 2069,18 per maand, voor een onvolledig gezin, f 1862,27 en voor een zelfstandig wonende alleenstaande van 21 jaar en ouder f 1448,43. Voor mensen ouder dan 65 jaar gelden andere bedragen. Voor echtparen of samenwonenden die beiden 65 jaar of ouder zijn geldt een bedrag van f 2152,44 per maand, voor echtparen of samenwonenden waarvan een der partners jonger is dan 65 geldt een bedrag van f 2098,85 per maand en voor alleenstaanden f 1521,51. Voor een alleenstaande ouder van 65 jaar of ouder geldt een bedrag van f 1935,35. De bedragen zijn inclusief vakantietoeslag. Onder zelfstandig wonenden worden mensen verstaan die een eigen huishouding voeren en niet in een verzorgings- of verpleeghuis verblijven. Voor de mensen die een hoger (gezins)inkomen hebben dan het bestaansminimum gelden de draagkrachtbepalingen zoals die in de gemeente Holten voor de Algemene Bijstandswet gelden. 1-Iet vrij te laten vermogen (spaargeld en dergelijke) bedraagt voor gezinnen f 19.400.- en f 9.700.- voor alleenstaande. Voor mensen die een eigen huis bewonen geldt een extra vrijlating door een deel van de waarde van het eigen huis voor een bedrag vrij te laten: f 15.000.- blijft volledig vrij en van het meerdere van de waarde van het huis maximaal de helft tot een maximum van f 60.000.-. Mensen die over 1998 een bijstandsuitkering van dc gemeente ontvingen, zullen de eenmalige uitkering nog voor dc Kerst rechtstreeks van de gemeente ontvangen. Andere die voor dc eenmalige uitkering in aanmerking denken te komen kunnen gedurende kantoortijden van 8.30 tot 12.30 uur een aanvraagformulier afhalen bij de afdeling sociale zaken. Zij kunnen het aanvraagformulier ook telefonisch opvragen, tel. 0548-37 38 39. Bij hun aanvraag dienen zij inzage te geven in hun inkomens- en vermogensituatie. Zij hebben tot 15 januari a.s. de tijd om een aanvraag in te dienen. Indien zij voor de eenmalige uitkering in aanmerking komen, dan ontvangen zij deze in de maand februari a.s. Het leek alsof zij was overgebleven uit een andere wereld: In Homer een hele kleine provincie in Alaska geboren, trok Jewel met haar vader, de folkzanger Atz Kilcher en zijn vriendin Nedra Carrol door het land. Geen vaste verblijfplaats, altijd 'on the road', ongeschminkt, geen enkele binding en geen thuis. Dat ver anderde eigenlijk ook niet, toen Jewel naar San Diego vertrok om in de zon van het Amerikaanse westen een carrière als zan ger/liedjesschrijver op te houwen. Zij sliep in een krakkemikkige Volkswagenbus op het strand, ging surfen met jongeren en zag er uit als een hippie uit de zes tiger jaren. Het verschil: Jewel was eergierig, de tijd aan het strand was voor haar gewoon een levenstijdperk, om zich te oriënteren. Zij benutte haar heldere stem om liedjes met krachtige teksten te interpreteren. "Mensen zijn begerig naar gevoe lens. Zij willen eerlijkheid en oprechtheid", stelde zij vast. En dit gevoel kon Jewel uitstralen. Daar door waren niet alleen de luiste raars in de kroegen onder de indruk, maar ook grote sterren uit de business, die in deze zachte schoonheid met die typische zesti ger jaren-houding een reïncéyna- tie zagen van die goede oude tijd. Bestseller Bob Dylan en Neil Young vroegen haar bij hun concerten als ope- ningsact en Sean Penn deed in de video 'Who Will Save Your Soul' mee. Het kon niet uitblijven of haar debuutalbum 'Pieces Of You' Kerst staat voor de deur, dat brengt sfeer en daarin mag muziek niet ontbreken. Jan Vayne heeft dat goed aangevoeld en brengt op zijn Bösendorfer Imperial grand piano een selectie van kerst liedjes en klassieke stukken op zijn cd 'The Christmas Album'. Uniek is dat Vayne op dit album wordt bijgestaan door het Holland Boys Choir, onder leiding van dirigent Pieter Jan Leusink. Leusink heeft mede door zijn affiniteit met de eeuwenoude Engelse koortraditie, zijn geheel eigen wijze van interpreteren en uitvoeren, het Holland Boys Choir ontwikkeld tot een niveau van internationale allure. Jan Vayne nodigde de Stichting Philadelphia Zorg uit om zijn nieuwe kerst-cd te voorzien van een mooie omslag. Hij motiveerde de keuze voor dit ontwerp van Kees Nihot met de woorden: "Het spreekt mij aan omdat het integer en universeel is en klasse uitstraalt. Het heeft kracht door zijn soberheid. Puur door de kracht van de kleuren, is de sfeer van Kerst opgeroepen." 'The Christmas Album' is opgenomen in de Grote Kerk in Elburg en er staan stukken op als 'Silent Night', 'Hoe Leit Dit Kindeke', 'Es 1st Ein Ros' Entsprungen', 'Last Christmas' en 'The First Nowell'. Kerst is geen echte Kerst zonder 'Christmas In Vienna'. Reeds jaren zorgen de onver getelijke concerten van Placi- do Domingo Friends vanuit Wenen voor enorme succes sen. Het eerste album bereik te in ons land de driedubbel- platina status en in totaal werden al meer dan 100.000 'Christmas In Vienna' cd's verkocht. Ter viering van het eerste lus trum werd voor 'Christmas In Vienna V' een absolute ster bezetting bijeengebracht. Aan de zijde van Placido Domingo staan dit jaar groot heden als Sarah Brightman, Riccardo Cocciante en publiekslieveling Helmut Lotti. leder jaar zendt Veronica FM op eerste Kerstdag de 'Kerst Top 50 Allertijden' uit. Een lijst die is samengesteld door de luisteraar. De hoogtepunten hieruit zijn samengebracht op de cd 'Het Beste Uit De Kerst Top 50 Allertijden Volume 2', waarop naast recente hits ook klas siekers te vinden zijn. Num mers als 'Do They Know It's Christmas' van Band Aid, 'Merry Xmas Everybody' van Slade, 'It's Gonna Be A Cold, Cold Christmas' van Dana, 'Lonely This Christmas' van Mud en bonus tracks van Jackson 5, José Feliciano en Johnny Mathis maken dit ker stalbum compleet. werd een groot succes: over de gehele wereld werden miljoenen platen verkocht, in Amerika ont ving zij meervoudig platina, note ringen in de Billboard-hitlijsten. Maar tevens waren haar fans benieuwd naar het vervolg hierop. Haar tweede album 'Spirit' is nu gereed. Het werd in zijn geheel in Californië opgenomen en de nu The Devil', een film over een burgeroorlog waarin Jewel de acteurs Skeet Ulrich en Toby McGuire als tegenspelers heeft. Met recht kan gesteld worden dat Jewel met deze artistieke bagage een belangrijk onder deel is geworden in de wereld van de amusements industrie. vijfentwintigjarige Jewel heeft tevens een boek geschreven. 'A Night Without Armour' heet de bundel, die nu al drie maanden tot de bestsellers in Amerika behoort en waarvan er zo'n half miljoen exemplaren zijn verkocht. En bin nenkort kan men Jewel ook op het witte doek bewonderen. Met regis seur Ang Lee draaide zij 'Ride With

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 4