WIE WORDT DE EERSTE BABY HET NIEUWE JAAR? 'Jammer, dat het van zo'n korte duur is' COCON Albert Heijn Holten Holtenaren genieten in De Boschkamp van achtste kerstmiddag Ben te Wierik Holtens Nieuwsblad De eerste baby ontvangt van ons de ingelijste print van deze pagina Uw adres voor: service en kwaliteit Van Bruggen Spelregels: STEUNENBERG ttuxde ia dcAaeuen Wij verrassen de ouders graag met een leuke geste! Holtens Nieuwsblad cadeaubon doe het zelf centrum I De Houtbeurs HENK MULDER SLAGERIJ BRANDS WOENSDAG 23 DECEMBER 1998 HO Sfeerverlichting, stukjes groen en broodjes met gebak ken beenham. Daartussen loopt de kerstman met een grote bel te zwaaien en cadeautjes uit te delen aan de verzamelde kinderen. Een robotman loopt met schokkende bewegingen door De Boschkamp. Nee, er was zondag geen invasie van buitenaardse wezens in Holten, maar kerstmarkt in het dorpshuis. I Hobbymarkt in kerstsfeer is mis schien een betere omschrij-ving. Overal staan kraampjes met knutseldemonstraties. Kinderen I verdringen zich rond een vat I met warm kaarsvet. Met een lange draad aan een vinger geknoopt, laten ze de kaars groeien door het in het vet te dopen. Even door het gebouw rondlopen om te laten drogen en dan weer een volgend jasje halen. Het kan ook makkelijker met bijenwas. Rol dit om een lont en klaar is de sfeerverlich ting. „Het is vooral bedoeld voor gezinnen met jonge kinde ren," zegt mede-organisator Her man Kampman. Dat is dan ook duidelijk te zien aan het publiek dat er ronddwaalt. De activitei-» ten zijn er naar. Een computer- I hoek om zelf te tekenen en i kerstkaarten te maken. Verschei dene hoekjes zijn ingericht om de jeugd bezig te houden. Een meisje graait in een bak met groen. Op een schijf uitgezaagd boom stam is een gehaktbal bevcsügd. Bij nadere observatie blijkt het toch een bruin stuk klei te zijn. Met ferme kracht wordt daar een kaars ingedouwd. Daarna volgen takken kerstboom en hulst. Ijve rig proberen ze het af te maken met eikels en mos. In nissen en aan de muren zijn tafereeltjes ingericht. Zo staat er een kerstboom van glasvezel. Met behulp van een gekleurde lamp lijkt het net of de punten van de takken licht geven. „Weet je hoeveel dieren er verstopt zijn," staat er geschreven bij een kijkdoos. Helemaal gemaakt van bosgarnituur, zitten er tussen de struiken en gewassen allemaal kleine zelfgemaakte beestjes als torren, spinnen cn zelfs een uil verstopt. Ook de Teletubbies zijn aanwezig. De nieuwe rage van tv. „We doen dit nu voor het achtste jaar," legt Herman uit. „Het is beslist niet commer cieel van opzet. Er wordt dan ook geen entree geheven en voor de artikelen vragen we niet ontbreken. En natuurlijk mocht de Kerstman meer dan een kleine vergoe- derd op papier. Verrassende ding." duinlandschappen zijn het resul- Een verloting is aan de gang, taat.„We zijn nu alweer bezig om waarbij de kerstman helpt bij het ideeën te bedenken voor vol- verdclen van de prijzen. Deze gend jaar," gaat Herman verder, zijn verstopt in een houten Met zo'n veertig vrijwilligers is kerstboom. Met een soldeerbout het team van de Boschkamp er wordt met gekleurd was geschil- maar druk mee. „Een maand' geleden zijn we er echt aan begonnen, maar vooral de laatste week is het aanpoten." Alleen jammer dat het voor zo'n korte duur is. Na een dag wordt alles weer afgebroken. Alhoewel een dag? Volgens Herman kreeg de kerstsfeer de laatste dagen bij de Het maken van je eigen kaars levert het nodige plezier op. Boschkamp steeds meer inhoud. Langzaam groeide de markt naar zoals het nu is. Het aantal bezoekers wordt intussen steeds groter. In som mige lokalen is het al dringen geblazen. „We hebben eraan gedacht om de markt voor een deel naar buiten te verplaatsen. Het is binnen veel te krap, maar dat heeft natuurlijk wel z'n char me." Dat is ook de reden waar om er van af is gezien. „Het valt voor ons wel in een hele drukke periode. De works hops lopen af, terwijl de nieuwe juist bijna weer van start gaan." Toch blijkt het elk jaar opnieuw een groot succes. Dit komt ook doordat de activiteiten steeds veranderen. „De poppenkastver- halen zijn nieuw. Net als de tafe reeltjes in de kijkkasten. Het tcn- cnvlechten, de computcrhoek cn wat te denken van de kerstkran sen op standaard," zegt Herman. „Dat is echt een rage. Die din gen zijn niet aan te slepen." Koopman van de Oudheidka mer, laat in de kelder oude dia's van de vroegere Smidsbelt zien. Met anekdotes eromheen geeft hij de sfeer van het verleden weer. „In bijna alles wat hier wordt getoond, hebben we workshops gehad," geeft Her man aan. Als dat niet zo is, dan zijn er in de toekomst wellicht cursussen in te volgen. Op de schminkafdeling ruikt het sterk naar wierook, terwijl verderop placemats van vilt voor een gul den worden gemaakt. Het geeft de verscheidenheid van de markt weer. Ook robot Mister Univers bracht een bezoek aan het dorpshuis. Foio: Peter Bulthuis Voor de eerste baby die in 1999 in Holten of omgeving geboren zal worden, hebben onderstaande firma's een aantrekkelijk geschenkenpakket samengesteld. De ouders van de eerste baby in 1999 kunnen bij ons een mooie fruitmand afhalen. Larenseweg 56 Holten tel. 0548-36 22 17 HEUSINKVELD Waagweg 9. 7451 AZ Holten Postbus 101, 7450 AC Holten Telefoon 0548-36 33 99 Fax 0548-36 50 51 DeskTopPublishing Familiedrukwerk Reclamedrukwerk Periodieken Direct mail Jaarverslagen Handelsdrukwerk Affiches Catalogi Formulieren Digitaal printen T-shirt drukken in full-color Kompleet Kerkstraat 10. Tel. 36 12 75 Holten Gevoerd Babykleding SPeelpak cadeau t.w.v. 50.- De enige zaak in Holten - kindermode - Dorpsstraat 44A, tel. 36 51 01 Voor de blijde ouders van de le baby van 1998, hebben wij een levensmiddelen pakket. Let altijd op de kleintjes!!! Onder Holten of omgeving wordt verstaan het verspreidingsgebied van het Holtens Nieuwsblad en de Zakengids. De ouders moeten in dit verspreidingsgebied woonachtig zijn. De geboortedatum moet uiterlijk dinsdag 5 januari in ons bezit zijn. Een paar babyschoentjes af te halen door de ouders van de eerste baby. Larenseweg 23 - Holten tel. 36 15 51 Harmonie in beter w Kerkhofsweg 18 7451 BG Holten HOL TEN Stationsstraat 3-5 Tel. 0548-36 12 23 Het is nagenoeg zeker dat de eerste baby op 1 januari, nieuwjaarsdag, geboren zal worden. De aanmelding moet bevatten: naam en adres van de ouders, naam van de baby (jongen of meisje), eventuele tijdelijke verblijfplaats van baby en moeder, het juiste tijdstip van de geboorte (op de minuut af), naam van de bij de bevalling geassisteerd hebbende verloskundige of arts (verloskundige of arts moet desgewenst het tijdstip van de geboorte willen bevestigen). De uitslag zal op donderdag 7 januari in het Holtens Nieuwsblad gepubliceerd worden. HOLTEN Larenseweg 14 7451 EN Holten Tel. (0548) 36 45 55 Bathmen: (0570) 54 18 40 Wij maffen graag een afspraaf^met u thuis of op ons (fint oor! De eerste baby van 1999 ontvangt van ons een t.w.v. 25.- Dorpsstraat 24a, 7451 BV Holten Tel. 0548-36 11 06 Const, Huygensstr. 25-35 7412 MD Deventer Tel. 0570-64 34 24 Van de eerste baby van 1999 maken wij gratis een mooie foto in onze studio. Fotografie Oranjestraat 29, Holten. Tel. 0548-36 18 89 Voor de blijde ouders van de le baby van 1999 hebben wij een heerlijke vleesmand Natuurlijk alléén bij Kerkstraat 1 Holten Tel. 36 13 79

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 13