/löuanus Éi Holtens Nieuwsblad 'Het is mooie documentatie voor later' F Zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het n| politierapport o' Leden Sploder filmclub leggen dagelijkse gebeurtenissen vast op Super 8 Geslaagde lezing bij NbvP Kerstpakketten naar Polen Una serata particolare Jongeren info medische diensten kerkdiensten van dag tot dag :a 2 DONDERDAG 26 NOVEMBER 1998 2 r Pi H P3 JO Afgelopen week zwierf in Hol ten een loslopende hond. De politic kreeg over deze hond (een soort hazewindhond, kleur bruin) diverse telefoontjes. Het beest was zeer schuw en aanvan kelijk niet te vangen. Afgelopen weckend lukte dit wel. De hond is overgebracht naar een dieren asiel. De eigenaar kan zich in verbinding stellen met de poli- De politie heeft op 18 novem ber een bromfietscontrole ge houden. Bromfietsers werden door motoragenten van de weg geplukt en vervolgens werden de bromfietsen getest op een rollentestbank. Door het koude as het aanbod niet erg I groot. Zesden brommers wer- I den gecontroleerd. Vijf bestuur- I ders kregen een proces-verbaal r diverse overtredingen. Van bromfietsen werden de on- I derdclcn gedemonteerd en in- I beslaggenomen. Een geparkeerde personenauto werd op 20 november in de Oranjestraat aangereden. Een linker porder van de auto stond iets open. Toen een andere auto deze geparkeerde auto passeer de, botste deze auto tegen het geopende portier. De bestuur ster van de rijdende auto reed echter door, zonder haar identi teit bekend te maken. Enkele onderdelen van haar auto ble ven ter plaatse achter. De politic heeft inmiddels deze bestuur ster achterhaald en proces-ver baal opgemaakt. Tegen een inwoner uit Holten jwerd eveneens op 20 november vanwege het illegaal kappen van bomen een proces-verbaal op gemaakt. Van een perceel van ongeveer tweehonderd vierkan te meter waren bomen gekapt. Op 21 november werd een auto opengebroken die geparkeerd stond bij de Canadese begraaf plaats. Men kwam binnen door een ruit te vernielen. Er werd een portemonnee weggenomen met daarin enig geld. Baldadige jeugd beschadigde in de nacht van 20 op 21 november een geparkeerde auto. Een bui tenspiegel werd vernield, ver moedelijk door er tegenaan te schoppen. Op de kruising Dorpsstraat-La- rensoweg-Stationsstraat vond op 22 november een aanrijding plaats tussen twee personenau to's. Een bestuurder verleende geen voorrang, Hij had de ande re auto niet zien aankomen om- !dat hij werd verblind door de [laagstaande zon. Het bleef bij [materiële schade. Uit dc fietsenstalling bij het sta- ;tion werden op 23 november ftwee fietsen gestolen, tc weten jcen zwarte "opoe" Gazelle fiets en een bruine herenfiets, merk fUnion. Tevens werd op dezelfde dag [aangifte gedaan van diefstal uit reen schaftkeet aan de Sprokkel- gveg. Hier werd gereedschap ggenomen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad pers BV. behorende tol Wegener Arcade NV. in samenwerking met de stichting 'Holtens Nieuwsblad'. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingseri 4, 7451 XC Holten, tel 0548 - 36 30 22 Directie: J .V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41, 7513 GA .Enschede, tel. 053 - 4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaarden, gede poneerd bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Ensche de. Adres redactie: Kerkhotsweg 18, 7451 BG, Holten Tel 0548 - 36 38 03. Fax. 0548 - 36 64 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 Eindredactie: Ton Hofman, tel. 06-515 79 486 Redactionele medewerkers:. Peter Bulthuistel. 0548-36 67 99. tel mobiel 06-54 93 58 41 Joke Oostervelt, tel. 0548 -36 78 41/fax. 0548 -36 79 51 Meteorologisch medewerker: Freddie Paalman, tel /fax 0548- 364007 (voor alle weerinformatie) Advertentie-adviseurs: kantoor, tel. 0548-519797/fax. 0548-519798 H. Schottert, tel. privé 074 - 2 42 86 06. O. IJspeert, tel privé 074 - 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G.W Knapen, Larenseweg 3. tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur.of het kantoor aan de Kerkhotsweg 18 Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis, Aal- polsweg 6. 7451 HK Holten, tel. 0548 - 36 18 49. Van 17.00 tot 19.00 uur. De Sploder Super 8 Filmclub heeft afgelopen weekend haar jaarlijkse filmtentoonstelling gehad. De eerste dagwerd voor al bezocht door jongeren en ging door tot in de late uurtjes. Voor de senioren was er de za terdagmiddag met tussendoor muziek van de Twentse Harmonica Club. „We zijn met de filmclub gestart op woensdag 19 januari 1977," weet bestuurslid Herman Boode nog precies. Uit zijn koffer haalt hij het ge pp te verslag van de oprichtings vergadering. Hierin staat ook het doel van de club vermeld: 'Doel is het vastleggen van dagelij kse histo rische gebeurtenissen/ werkzaam heden van Espelo, Heihuizen en Neerdorp. Alsmede bijzondere ge beurtenissen, evenementen en fes tiviteiten.' Met de andere leden Wim Toorneman en Jan ten Dam, vormthij het trio ToDaBo. Later is daar Johan Krieger bijgekomen, zodat de naam werd aangepast in ToDaBoKr. Herman vertelt verder over het ontstaan: „We maakten in die rijd veel dia's en dachten aan het vast leggen van alledaagse dingen." Wim Toorneman, ook lid van de club, vul t dit aan. „Het gaat dan bij voorbeeld om de huisslachting, het met de hand melken en de buren- plicht. Activiteiten die in die tijd de normaalste zaak van de wereld wa ren, maar steeds meer worden te ruggedrongen of zelfs helemaal verdwijnen." Dit laatste is dan ook de reden van de club om deze voor al dagelijkse gebeurtenissen op dc gevoelige lint vast te leggen. „Het is mooie documentatie voor later. In die tijd stond je er niet echt bij stil, want het gebeurde elke dag. Nu is het verdwenen," benadrukt Herman nog eens. In dc rijd dat de filmclub werd op- De Sploder Super 8 filmers. Vlnr: J an ten Dam, Herman Boode, Wim T oomeman en J ohan Krieger. gericht, was er nog geen video. Vooral de Super 8-films waren toen erg populair. Met een minia tuur bioscoopprojector worden deze nu in het verduisterde Trefpunt gedraaid op een dia- scherm. Doordat de populariteit van dit filmmateriaal gedaald is naar nul, blijkt het nu erg moeilijk te zijn om nog aan Super 8 te kunnen komen. „De films zijn alleen nog op bestel ling te krijgen. Daarnaast moeten ze voor ontwikkeling naar het bui tenland worden gestuurd," zegt Herman. De club heeft nog tot vorig jaar kunnen opnemen met dit materi aal, maar het wordt steeds moeilij ker. Net als de alledaagse dingen in Espelo, heeft ook de Super 8 niet het eeuwige leven. „We hebben in tussen een videocamera besteld," De leden van de N.B.v.P. afd. Holten hebben vorige week woensdag in zaal Vosman hun maandelijkse afclelingsavond gehouden. Deze avond was ge organiseerd door de Agrarische contactpersonen. Na hot-openingswoord van de president E. Spakman volgden de huishoudelijke mededelin gen.De president memoreerde nog even aan de themamiddag over het uitwisselingsproject met Benin. Een van de deelne mers aan dit project heeft op 12 november daarover een boeien de diapresentatie gehouden. Wie deze middag gemist heeft, kan nog op 30 november de themadag over dc multiculturele Ook dit jaar is er weer gelegen heid tot het versturen van kerst pakketten voor familie, vrien den en kennissen in Polen. Inle veren van pakketten kan ge schieden bij:fam. G.H. Wissink, Havcrstraat 8 te Markelo op 2 december van 17.00 tot 20.00 uur. Voor informatie: 0547- 361866. Dc pakketten moeten goed ver pakt zijn, bij voorkeur in een Gevonden/ver loren voorwerpen Gevonden: bruine hond, soort hazewind; grijze wollen hand schoenen; twee sleutels aan ring (AXA en Philps codesleutel). Verloren: pantalon en colbert in ccn hoes; groene vuilcontai ner (Clico) No.81; twee sleutels aan cartoonfiguurtje. Zaterdag 28 en Zondag 29 november 1998 Helemaal over uw toeren van oude singles? Compleet van slag door een zeldzame koekkoeksklok? U krijgt kriebels in uw buik van oud speelgoed? Bezoek dan de vlooienmarkt in het Expo Center Hengelo. Want, wat u ook zoekt, de kans is groot dat u het in één van de 1000 kraampjes vindt. Elke dag geopend van 09 00 tot 17.00 uur. Entree: Volwassenen fl. 6,- Kinderen tot 12 jaar en 65+ fl. 3,- Kinderen tot 6 jaar gratis entree. geeft hij aan. „We gaan dan gewoon hiermee verder." Toch zal dat niet meer zo intensief zijn als in de beginperiode, denkt Herman. „Wc zijn begonnen in on ze vrijgczellentijd. We hadden veel rijd om het gewone leven vast te leggen, zoals het ramen lappen en melkbussen wassen," vertelt hij. „Nu hebben we een gezin, waar door het toch moeilijker wordt om ons steeds bezig te houden met dc filmclub." Ondertussen zijn er rond de vier honderd films volgeschoten. Hieruit wordt een keuze gemaakt tijdens dc jaarlijkse filmprcsenta- rics. „Op de eerste avond komen veel jongeren af. Het gaat dan ook door tot in de kleinste uurtjes," laat Herman weten. „De zaterdagmid dag is dan vooral bedoeld voor de senioren." Vaak is er als tussendoortje een muziekgroep aanwezig. „We heb ben al veel bekende gasten gehad zoals Höllcnboer, Kump Wè en Zaand, Zeep en Zoda. Dit jaar had den we dc Twentse Harmonica Club op dc zaterdag." Dc avond er voor bestond alleen uit het ver tonen van dia's en films. Herman hierover: „Er is dan niet zoveel be hoefte aan muziek tussendoor. Dat vinden ze maar flauwekul. Liever gaan ze constant door. We hebben naast veel dia's dan ook zeker zes films van ongeveer een half uur lengte per stuk gedraaid." Wat is er nu zo aantrekkelijk om oud filmmateriaal te bekijken? „Ze vinden het prachtig om zichzelf en kunnen zich hiervoor opgeven bij het bestuur, de dag is toegan kelijk voor iedereen. Tevens kon de voorzitter weer een nieuw lid verwelkomen. Voorts zijn er nog twee excursies waar voor men zich op kan geven, namelijk voor de Lely-robot (melkrobot) bij dc familie Bos- schers en voor een bezoek aan de Encko. Hierna was her de beurt aan de gastspreekster, mevrouw We vers. Zij is imker en vertelde heel boeiend over het houden van bijen en wat daar zoal bij komt kijken, ondersteund door prachtige dia's. De volgende bij eenkomst zal plaatsvinden op 17 december. Dit is tevens Liefhebbers van Italiaanse wijnen en gerechten uit de zuidelijke Italiaanse boerenkeuken kunnen komende za terdag, 28 november, hun hart ophalen bij Ristorante Altamura aan de Hoitense Dorpsstraat. Eigenaren Raf- faele en Geke Natale trakteren hun gasten dan op een bijzonder avond: 'una serata particolare'. Zij bereiden een vijfgangendiner in herfstsfeer en een vinologe verzorgt een wijnproeverij. Terwijl de gerechten worden geser veerd zal zij de bijzonderheden vertellen over het bijpas sende glas Italiaanse wijn dat bij elke gang wordt ge schonken. Speciaal voor deze wijnavond is er een haal -en brengservicc. Gasten die hier gebruik van willen maken dienen dit tijdig bij Altamura tc melden. Om organisatori sche redenen telt het halen en brengen alleen voor gasten die binnen een straal van vijftien kilometer van het restaurant wonen. De kosten van 'de Altamura-express' zijn tien gulden per persoon woonachtig in de bebouwde kom en 20 gulden per persoon wonende buiten de be bouwde kom van Holten. De ophaaltijden worden een paar dagen van tevoren per telefoon doorgebeld. Geke en Raffacle hopen hun gasten met en hapje cn ccn glas Italiaanse primeurwijn om 18.30 uur te mogen verwelko men. Dc kosten voor het diner inclusief wijnarrangement zijn 95 gulden per persoon. Voor reserveringen: 0548 - 365138 (na 17.00 uur). stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en af zenderdienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen óók brieven, rijd schriften cn dergelijke bevatten, echter geen geld. Het maximale ge wicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 7.50 gulden per pakket plus 2,50 gulden per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht ccn legitimatiebewijs te Jeugddienst 'Colour up your life' is het the ma van de jeugddienst die ko mende zondag, 29 november, in de Hervormde kerk wordt ge houden. Voorganger is ds. J. van den Boogaard uit Rijssen. Dc 'kleurrijke' dienst begint om 10.00 uur. Boekenmarkt De liefhebbers van tweede hands boeken en platen/cd's kunnen zaterdag 28 november hun hart ophalen in zaal Visser in Okkenbroek. Van 10.00 tot 15.00 uur wordt daarvoor een speciale markt gehouden. De entree is vrij. Ook dc standplaats is gratis. Mensen die nog graag een plekje willen hebben op dc markt wordt verzocht zich tele fonisch aan tc melden, telefoon 0570-541417. Ben je 12 tot en met 15 jaar en verveel je, je 's middags na schooltijd. In december start tienersoos So What een inloop- iniddag. Tijdens deze middag kun je gezellig met elkaar praten, biljarten, kaar ten, iets drinken enzovoorts. Er zal een leuk mu ziekje worden gedraaid en er zal een tv aanwezig zijn. Ook kun je met elkaar huiswerk maken. Verder zullen er bepaal de activiteiten worden georganiseerd, zoals bijvoorbeeld een ta felvoetbal competitie of een uitstapje naar De Scheg in Deventer. Voor deze activiteiten hebben we jullie ideeën nodig, dus als je iets leuks weet geef het dan even door aan iemand van de leiding en dan kunnen we samen kijken of we het idee kunnen uitvoeren. De eerste inloopmiddagis woensdag2 december en daarnais het elke woensdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur in de kelder van het dorpshuis. De entree is gratis. Heb je nog vragen bel dan even naar de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk, tel. 362755. :i-S— SO WHAT? Tuinstraat 2, 7451 EX Holten, telefoon 0548-362755 In onze overzichtelijke showroom staan zo'n modellen opgesteld. Bekijk de ruime keuze in topmerken en vraag naar de moge lijkheid voor 3 mnd proefslopen. m waterbedden Bornerbroeksestraat 33 - ALMELO - (0546) vrienden in die rijd terug tc zien. Zaten ze toen nog op de Bosschool, nu zijn ze inmiddels een jaar of dertig en hebben zelf kinderen." Of het draaien van video's straks net zo gezellig gaat worden, blijft voor het bestuur nog onduidelijk." Herman: „De films die we draaien zijn allemaal zonder geluid. Wim zorgt daarbij voor een komisch commentaar." Wim gaat verder: „Doordat er geen geluid bijzit, hoor je dc reacties van het publiek ook. Bij video is deze sfeer straks anders. Dan is het veel meer indivi dueel gericht." Een probleem dat bij deze nieuwe manier van filmen om de hoek komt kijken, is de kwa liteit van de presentatie. Nu is die nog uitstekend door de goede ap paratuur, maar bij video kan dat nog wel eens lastig worden. „Je moet dan via televisies gaan wer ken. Je zit maar wat te turen naar zo'n klein schermpje. Ofwe nemen een videoprojector, maar deze ma chines zijn behoorlijk duur. Daarnaast is de projectiekwaliteit niet optimaal." Verder is het vol gens de leden nog maar afwachten of de video's over 21 jaar nog zo goed zijn zoals de gemaakte films uit de beginperiode van de club nu. Collecte De landelijke collecte voor dia betes heeft in Holten een bedrag van ruim zesduizend gulden op gebracht. Alle collectanten cn gevers van harte bedankt. Kerststerverkoop Dc leden van ponyclub de Berg- ruitertjes hebben de huis-aan- -huis verkoop van kerststerren een week uitgesteld. De voor afgelopen maandag vastgestelde verkoop ging vanwege de lage temperaturen niet door. Dc planten zijn namelijk vorstgc- voelig en de club wil toch wel mooie exemplaren kunnen aan bieden. Ijs en weder dienende komen de leden nu komende maandag, 30 november, met de kerststerren aan de deur. De prijs bedraagt zeven gulden per stuk. Workshops De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten houdt rond de Kerst een aantal creatieve workshops. De meeste zijn al volgeboekt. Voor de workshops Kerstdecoraties van wilgentenen en berkentakken zijn nog enkele plaatsen vrij. Het werken met wilgentenen en ber kentakken is op dit moment bijzonder populair. Voor de ko mende feestdagen kunnen van deze materialenzeer originele decoraties worden gemaakt. Be langstellenden kunnen op maandag 7 december onder lei ding van Yvonne Bruitsman van wilgentenen, gaas en mos en stoeltje maken. Niet zozeer ge schikt om er tijdens de feestda gen gasten op te laten plaatsne men, maar wel te gebruiken als versiersel in de hal, kamer of buiten. De workshop duurt van 09.30 uur tot ongeveer 12.00 uur. De kosten bedragen 45 gul den, inclusief alle matcnalcn. Een dag later, op dinsdag 8 december staat het maken van een kerstklok van berkentakken op het programma. Na de feest dagen is deze overigens in om gekeerde vorm in een standaard weer goed te gebruiken als bloe menmand. De kosten voor deze ochtend, die eveneens om 09.30 uur begint, bedragen 35 gulden. Hierbij zijn de materiaalkosten inbegrepen. Voorbeelden van beide werkstukken zijn vanaf vrijdag 27 november te zien in dorpshuis De Boschkamp aan de Tuinstraat. Voor inlichtingen en aanmeldingen: 0548 - 362755 (tijdens kantooruren). Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizcrs- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder af spraak). Apotheek: Yrijhcidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: Weekenddienst. A. Groot, tel. 0548 - 36 28 84. Behandeling na telefonische af spraak.Dierenarts: Dicrcnart- sencombinatic Holten, Hout weg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 36 20 04. Dierenart senprakrijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, bgg 06 533 72 156. Thuiszorg Thuiszorg Midden Overijs sel: voor thuiszorg/gezinsver zorging cn algemeen maat schappelijk werk. Gaardenstraat 31, tel. 37 83 00. Spreekuren: ma t/m vr. 8.30 - 9.30 uur en vol gens afspraak. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- cn kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. 0570 - 68 60 00, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen- centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur en van 16.30 tot 17.30 uur. Vrij willige thuiszorg: informatic- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 112 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 7.3a, tel. 36 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Podologie: Praktijk voor podo- logie en correctie zolen, Oranje straat 4, tel. .361078 of privé 0545 29 32 12. Geopend elke maandag van 8.00 - 17.00 uur, behandeling alleen op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur: vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 0570 64 65 00. Ned. Herv. Kerk: Zondag 29 november Eerste Advent: 10.00 uur, ds. Van den Bogaard, Rijssen jeugddienst. Nevendien- stcn. 19.00 uur, ds. A.J. Lecrink. Collecte in dienst: diaconie. Uit gangscollecte: plaatselijk jeugd werk. Oppasdienst: Mevrouw Nijhuis, Elsbcth Wolters. Dijkerhoek: Zondag 29 no vember: 9.30 uur, ds. A.J. Lecr ink. Espelo Zondag 29 november: 10.45 uur, ds. A.J. Leerink. Geref. kerk: Zondag 29 no vember: 9.30 uur, ds. H.P Mulder. 15.00 uur, ds. A.A. van der Spek Enter. Collecte in dienst: Kerk. Tweede collecte: rente en aflossing. Kinderne- vendienst groep 2 cn 3 o.l.v. Lianne Meijerink; groep 4 cn 5 o.l.\Jobien Assink; groep 8 o.l.v. Rob Meijerink. Oppas dienst: 0-3 jaar: Anncmickc Meijerink, Henriette Bc-ldman, Jennita Garritsen. 3-5 jaar: Yvonne Paalman, Inge Smit. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/gczinsverzor- ging cn algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal. Kerkstraat 6, tel. 61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur cn volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 32, 1 hoog, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur cn volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dagvan 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 364910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten dc spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politicbu reau Raalte. Politie: Alarmnummer: 112 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 112 (dag en nacht bereikbaarj. Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, de fecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au tomatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570 - 69 11 00 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06 - 89 98 89). Woningbeheer Lochem: Spreekuur Holten in gemeente huis: elke maandagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur, tel. 0573 25 25 78. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en "18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten, Tot .en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag cn zaterdag van 13.30-16.00 uur. Evangelie gemeente: HM V-gebouw, Dorpstraat 24. 10.00 uur. Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Diessenplas: Woensdag 2 de cember: ds. Leerink. RK kerk: Zondag 29 novem ber: 10.00 uur, Eucharistievie ring met past. Rademaker, te vens kinderwoorddienst. Op pasdienst: Mevrouw Nijhuis, Elsbeth Wolters. Nieuw Heeten: Zaterdag 28 november: 19.00 uur, Eucha ristieviering, pastor Rademaker, Zondag 29 november: 9.00 uur, Eucharistieviering, past. Hogcnelst en Wiggcrs. Okkenbroek: Zondag 29 no vember: 10.00 uur, Litgangs- collecte: Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur totll.30 uur cn van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Tot en met 29 november: Fo- to-exposiue Klaas P. Schipper in Galerie Dc acrdenborch. Tot en met 27 december: Ex positie 'Beeldend Licht' in gale rie De V aerdcnborch. Tot en met 20 december: Ex positie foto's van openbare re gionale fotowedstrijd Profoto in De Boschkamp. Tot en met 31 december: Jubi- leumexposirie Profoto in het ge meentehuis; Expositie sportfo- to's leden Profoto in sporthal 't Mossink; Expositie reisfoto's le den Profoto bij de Rabobank Holten-Markelo; Expositie fo to's vrijetijdsfotografen Twente in Woon- en zorgcentrum Dies senplas. Donderdag 26 november: 20.00 uur, bijeenkomst CPB-Holtcn, met voordracht van verhalen in het dialect, in de Kandelaar. Vrijdag 27 november: 20.00 uur, zaalvoetbaltocrnooi Hoi tense buurtschappen in sporthal 't Mossink. Zaterdag 28 november: 10.00 - 20.00 uur, clubtentoonstelling vogelvereniging athmen/Hol ten in zaal De Brink te Bathmen. Zondag 29 november: 10.00 - 16.00 uur, grote modellenshow model auto club oost-ncderland bij AC Hotel/restaurant; 10.00 -17.00 uur, clubtentoonstelling vogelvereniging Bathmen/Hol- tcn in zaal De Bnnk te Bathmen. Maandag 30 november: Kerststerrcnverkoop Bcrgrui- tertjes. Dinsdag 1 december: 14.00 uur, informatiebijeenkomst se nioren CNV Twente West over schcnkings- en erfrecht, ont moetingscentrum in Wierden. Woensdag 2 december: 16.00 - 17.30 uur, eerste inloopmiddag tienersoos So What in kelder dorpshuis De Boschkamp; Sin terklaas op bezoek bij SV Hol lenen Blauw Wit. Vrijdag 18 december: 15.00 19.00 uur, kerstdiner voor se nioren in restaurant van Dies senplas.

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 3