Lm VERKOOP 'Met de robot heb je meer vrijheid' Helmen Motorkleding Crosskleding Kinderkleding Vrijetijdskleding VOOR DUMPPRIJZEN!!! MOTOR SERVICE TWENTE zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD Boerenbedrijf van Bosschers is overgestapt op geautomatiseerd melken ZAKELIJK BEKEKEN Veilige en betaalbare facelift Hondencursussen van start Koopzondag Themadag Welfare Verkoop Unicef artikelen Ondanks blessureleed toch drie punten voor BCH1 Zéér bekende merken Schakers Holten 1 halen Handbaldames gaan op tweede overwinning binnen kop in tweede klasse B DONDERDAG 19 NOVEMBER 1998 Als eerste boerenbedrijf in de gemeente Holten heeft Erik Bosschers aan de Oude Stationsweg in Dijkerhoek een melkrobot aangeschaft. Een grote oranje kast staat nu bij hem in de koeienstal. Voor hem blijft er niets anders over dan te controleren of alles goed verloopt. De koeien bepalen namelijk zelf wanneer ze willen worden gemolken. Erik Bosschers:„Het melken gaat nu vierentwintig uur door". Een vrijwel complete facelift zónder chirurgische en vaak pijnlijke ingreep. Bovendien een veilige en betaalbare face lift. Microtone Facial Lifting maakt het allemaal mogelijk. Sinds kort heeft schoonheidsspecialiste Liesbeth Kors de beschikking over dit in Engeland ontwikkelde apparaat en boekte er inmiddels spectaculaire resultaten mee. In het oosten des lands is zij een van de eersten die met de zo succesvolle methode werkt. Met behulp van zogeheten 'pads' en sondes worden electronische microsignalen in het weefsel uitgezonden. Door het instellen van de sterkte wordt bepaald hoe ver deze doordringen. De behandeling voelt echter aangenaam aan en heeft zelfs een ontspan nend effect. De diep werkende impulsen zorgen voor een betere bloedsomloop en steviger spieren, waardoor de huid regenereert en het verouderde aangezicht zijn oorspronke lijke uitstraling terugkrijgt. Rimpels en wallen verdwijnen, ogen gaan stralen en de huid krijgt weer veerkracht en kleur. Liesbeth vertelt dat zij de behandeling uitsluitend in kuur- vorm toepast: "Pas dan heeft het effect. Doe je het één keer, dan verdwijnt het resultaat relatief snel." Een kuur bestaat uit twaalf behandelingen van ongeveer dertig minuten. Afhankelijk van het huidtype wordt daarna vast gesteld hoe vaak men moet terugkomen om het resultaat vast te houden. Volgens Liesbeth is dat gemiddeld iedere twee maanden. Zo'n eenmalige sessie kost 65 gulden. Wie vóór 1 februari 1999 een Microtone-facelift kuur ondergaat, betaalt 600 gulden. Daarna zijn de kosten 750 gulden. "Veel goedkoper dan een operatieve ingreep of laserbehan deling", aldus Liesbeth, die nog eens wijst op het verbluf fende resultaat van de facelift. De Microtone-facelift is niet geschikt voor mensen met een pacemaker, hartritme- of schildklierstoornissen en diabetici. Voor meer informatie of afspraken kan men zich wenden tot Elizabeth's Schoon heidssalon, Erve Joost 25, tel. 363328. Hondenschool Slooijer uit Nijverdal begint op woens dag 30 november in Holten met hondentrainingen. Op het programina staan ge hoorzaamheids- en gedrags cursussen voor puppy's 1, 2 en 3 en trainingen in gedrag en gehoorzaamheid voor volgroeide beesten. De cur sussen worden gegeven in de manage-Stal De Eik. Dit onder deskundige lei ding. Voor aanmelden en informatie: Hondenschool Slooijer, De Joncheerelaan 44, 7441 HH Nijverdal, tele foon 0548 - 61 18 86. De belangengroep van win kels als Zeeman en Blokker heeft de gemeente onlangs gevraagd om een vrijstellings- mogclijkheid van twaalf koop zondagen in het jaar. Dit zou in de gemeentelijke verorde ning moeten worden opge nomen, zodat de winkels zelf de koopzondagen kunnen kie zen. Nu moet dat gebeuren via toestemming van de bur gemeester. Volgens burgemeester D.J. Ver hoeven is er in Holten met of nauwelijks belangstelling voor koopzondagen. Tot nu toe zijn die dan ook nog niet geweest. „Er is wél eens naar gevraagd, maar de Holtcnsc Handelsver eniging heeft hier geen behoefte aan. En zolang er geen belang stelling voor is, verlenen wij ook geen vrijstelling", aldus Verhoe- Landschapsbeheer Overijssel houdt op zaterdag 12 decem ber van 10.00 tot 16.00 uur in de omgeving van Zwolle een themadag over 'Knotbomen en hagen'. De dag is bestemd voor eigenaren van knot bomen en hagen, vrijwilligers in het landschapsonderhoud en andere belangstellenden. Op deze themadag staan geschiedenis, natuurwaarden en beheer centraal. Het ochtendpro gramma bestaat uit een theorie gedeelte. 's Middags komt het beheer in de praktijk ruim schoots aan bod. Zo zal aan dacht worden besteed aan de verschillende mogelijkheden om meidoornhagen te vlechten. Knotbomen en heggen of hagen zijn niet meer uit ons landschap weg te denken. De knotbomen langs slootkanten zien we al sinds mensenheugenis op schil derijen, in boeken en op foto's. De knotbomen dienden als houtlcvcrancicr. Veel planten en dieren vonden in de grillige knot een onderkomen. De heggen of hagen dienden als (erf)afschei- ding. De prachüge groene linten geven het landschap haar enigs zins besloten karakter. Belangstellenden kunnen zich voor de themadag aanmelden tot 2 december bij Landschaps beheer Overijssel, Poppenallee 39, 7722 KW Dalfsen, telefoon 0529- 401731 (tijdens kantoor uren). De kosten zijn 45 gulden per persoon inclusief het boekje 'knotbomen' (40 gulden exclusief cursusboekje). Vrijwilligers in het landschapsonderhoud betalen 25 gulden 20 gulden). De verkoop van de Welfare wordt dit jaar op vrijdag 20 november in de hal van Albert Hcijn gehouden.Daar zijn weer tal van sokken, schorten kleden en vele Sinterklaas en Kerstpre- sentjes te koop. De verkoop duurt van 09.00 tot 21.00 uur. „De oude stal werd te klein, zodat er nieuwbouw moest komen. Omdat een melkrobot de toe komst heeft, ben ik hierop over gestapt," legt Erik uit. Hij heeft van te voren uit laten rekenen of het verschil tussen een conventionele stal en een moderne erg groot zou zijn. „Ik ben uitgegaan van een stal voor zeventig melkkoeien. Het blijkt dat de kosten elkaar niet gek veel ontlopen." De boer geeft aan dat je met een melkrobot zeker 10 meter bij het bouwen van een stal bespaart. Normaal zou die ruimte worden gebruikt voor de aanleg van een melkput. Het automatisch melken is in Nederland nog betrekkelijk nieuw. „De eerste machines wer den hier in 1992 geplaatst. Nu staat er bij 193 boeren in het hele land zo'n melkapparaat." Voor Erik had dit als nadeel dat er nog maar weinig over de kwa- De afgelopen twee weken speelden de beide Holtense schaakteams éénmaal thuis. Holten I wist te winnen en Holten II verloor nipt. Holten I heeft zijn tweede over winning binnen. Hoewel de ruime uitslag, 5.5-2.5, anders doet vermoeden was de wed strijd tegen Hardenberg III erg lastig. Het begon goed, met overwinningen van Gerrit Lug- genhorst, Ben van de Griendt en Henk Jongman. Ineens keerde het tij doordat Dick van der Knaap zijn dame op de verkeerde plek neerzette, liteit van de machines bekend is. Hij reisde dan ook vele plaatsen af om de melkrobot in bedrijf te zien en naar de ervaringen te vragen die gebruikers er al mee hadden opgedaan. „Ik heb voor de Lely Astronaut gekozen, omdat deze tot nu toe het best verkoopt," geeft Erik zijn uitein delijke keuze aan. „De kinder ziektes zijn er nu wel uit, zodat je goed op de apparatuur aan kunt." Bij de conventionele manier van melken gaat de boer op gezette tijden met een melkmachine onder zijn arm zelf de koeien langs. Voor Erik is dat verleden tijd. Het melken gaat bij hem 24 uur per dag door. Juist wanneer de koe het zelf nodig vindt. „Gemiddeld worden de koeien bij mi| driemaal daags gemolken. Dat is meer dan op de ouder wetse manier, waarbij ze maar twee keer een melkbcurt krij gen." waardoor hij geforceerd verloor. Bertus van Beek kwam niet ver der dan remise en Joep Middel- ink verloor doordat hij de ver keerde tactiek volgde met de dame. Hardenberg kwam terug tot 3.5-2.5. De laatste wedstrijden van Henk van Beek en Ton van Oyen moesten in de laatste minuten beslist worden. Henk had het zich onnodig moeilijk gemaakt door te overzien dat zijn tegen stander de dame in liet staan. Ondanks de tijdsdruk sloeg Ton met een paard toe, waarna een grote afruil plaatsvond. Door direct een tweede aanval in te zetten werd het nodige voordeel behaald waarna de tegenstander opgaf. Ook bij Henk waren de kruit dampen ondertussen opgetrok ken met Henk als winnaar. Holten II heeft in zijn tweede competitie zijn eerste nederlaag geleden. Tegen de Bathmense schaakvereniging Het Witte Paard werd met 3.5-2.5 verloren. Jeugdspeler Bas van Beek maak te snel remise tegen een jeugd speler.. Ronald Klein Teeselink gaf in de opening een paard weg, stribbelde nog hevig tegen, maar" moest toch het onderspit delven. E.rik Bosman ging lange tijd gelijk op. Hij stond wel iswaar een pion achter, maar had compensatie vanwege een open torenlijn. Door te passief spel kwam Erik echter in onoverkomelijke moei lijkheden en verloor uiteindelijk. Dinant van Beek speelde een nieuwtje in het Frans (Pa6). Aanvankelijk pakte dit goed uit. Dinant kreeg druk op de dame- vleugel, maar de aanval sloeg toch niet door. De daarna vol gende tegenaanval wist Dinant met de grootste moeite te pare ren. Tijdens deze slagaKvikkcling bleek hij een pion te hebben gewonnen. Deze kans liet hij zich niet ontnemen. Gerrit Stevens probeerde weer de 'Orang Óetan'. Echter zijn tegenstander wenste hier niet aan mee te werken. Er ontstond een geli|kopgaande strijd, waar- bijde Bathmcnaar ten slotte een paard op e4 wist te plaatsen waardoor hij licht in het voor deel kwam. Echter hij trok zijn paard vrijwillig terug en ineens stond Gerrit gewonnen. Tussen stand 2.5-2.5. De laatste partij bracht de beslis sing. Aanvankelijk leek Cees Olij op rozen te zitten maar toen diens tegenstander de enige zet wist te vinden die het mat voor kwam keerde het tij volledig. Cees kwam deze tegenslag niet teboven en verloor, achteraf gezien toch nog onnodig. De koeien liggen allemaal los in de stal, met er omheen een omheining. Aan een zijkant staat de robot klaar om de volgende koe te melken. Met een dicpla- der is het gevaarte er neergezet. Dit was zo klaar. Alleen de aan leg van de leidingen kostte enigs zins tijd. „Het heeft me ongeveer ander halve week gekost om de koeien aan te leren hoe ze zichzelf moe ten melken. Van een collega hoorde ik de uitspraak dat het langer duurt om aan een boer de werking van het apparaat uit te leggen dan aan een koe," lacht hij. Het dier loopt naar het hek en wacht de beurt af. Wanneer het hek zich opent loopt de melk producent door, de robot bin nen. Het hek sluit zich weer, zodat de koe als het ware in een boks staat. Zij krijgt een geleider op het achterwerk geplaatst en tussen de poten begint een laser- Ook in de uitwedstrijd tegen Swift '64 hebben de dames van Holten de volle winst weten te pakken. Na een zeer goed en geconcen treerd gespeelde eerste helft leid de Holten al overtuigend met. 4- 11. Direct na rust liep Holten al snel uit naar 4-16 en was de weerstand van de gastvrouwen gebroken. Holten verzuimde daarna er een monsterscore van te maken en liet Swift, met wat hulp van de scheidsrechter, zelfs nog tot 7-17 terugkomen. Scores: Judith Tiekink 4; Paulien Schoo ien, Margot ter Schurc, Bianca Smit 3; Michelle den Bouwmees ter 2; Annemarie v.d. Maat, Jesica Smit 1. Door het verlies van Zwolle tegen Klarcnbcek van vorige week leidt Holten nu in de 2e klasse B met 2 punten voor sprong op Zwolle. Komend weekeinde speelt Holten tegen het laag geplaatste Bocrhof/Hce- tcn 3. De heren verloren van Stormvo gels uit Haaksbergen. Holten kon weinig uitrichten tegen een stevig spelende ploeg, die op geen enke le wijze werd terechtgewezen door de man in het zwart. Via een 6-4 stand bij rust zat er voor Holten niet meer in dan een 17- 10 nederlaag. Holten verliest door oog te zoeken naar de vier spe nen. Eén voor één worden ze met behulp van bleekwater en twee borstels schoongemaakt. Daarna krijgt elke speen een zogenaamde beker om zich heen. Door zuigkracht wordt de koe gemolken. De computer houdt per uierkwartier bij of er melk uitkomt en hoeveel. Ook de geleidbaarheid van het witte vocht wordt gemeten. De koe zelf krijgt op dat moment krachtvoer in een voor haar pre cies uitgemeten portie. „Het krachtvoer is ook als lokkertje bedoeld om het rund naar de melkmachine te krijgen. Dit spul wordt zo lekker gemaakt, daar laten ze zelfs gras en maïs voor staan," vertelt Erik enthousiast. Wanneer het melken is afgelo pen gaat aan de voorkant een hek open, zodat de koe de stal weer in kan lopen. Doet ze dat niet, dan krijgt ze een lichte deze nederlaag de aansluiting met koploper Raalte. Komen week einde kan Holten tegen dit team in eigen huis proberen iets van de opgelopen achterstand goed te maken. Scores: Meino v. Beek 5; Tristan Dorlas 3; Nico Vorst, Mark Wander Drent 1. Bij de jeugd was meisjes BI niet opgewassen tegen het sterke Huysman/ LHC. Ondanks goed veld spel aan Holtense zijde waren de gasten net iets beter. Via een 3-7 ruststand werd het uiteindelijk 8-13. Meisjes B2 kwam langzaam op gang tegen Boerhof/fieeten. Daardoor was het bij rust slechts 2-0. In de slotfase kwam Holten als nog los en werd met 11-3 gewon nen. Cl speelde goed tegen VenK. Na de rust- P® stand van 3-1 leken de gasten nog terug te kun nen komen. Holten liet het niet zover komen en won met 7-3. De mini's hadden deze week twee zware wed strijden. Het spelen met grote doelen op een driekwart veld bleek nog iets te veel voor Holten. Tegen Voorwaarts werd met 16-2 verloren, van Boerhof/Heeten met 10-3. stroomstoot. „Sommige koeien zijn immuun geworden voor stroom en die blijven dan ook gewoon staan," geeft de boer een nadeel van het systeem aan. „Maar de robot geeft dit ogen blikkelijk aan door een alarm af te laten lopen. Wordt deze niet uitgezet dan maakt de robot ver binding naar mijn mobiele tele foon, zodat ik het alarm hoor." Ook bij andere calamiteiten met de machine start deze alarmpro cedure automatisch. „Maar dit gebeurt niet zo vaak," maakt hij duidelijk. „Hoogstens een keer per week." Dat is nog te overzien. Zeker wanneer de andere voordelen erbij worden afgewogen. „Vroe ger ging je om half zeven 's och tends te melken en 's avonds rond zes uur weer. Dat is nu verleden tijd," zegt Erik. „Met de robot heb je meer vrijheid. Een boer die het apparaat ook gebruikt, zei tegen me: sinds ik die melkrobot heb, zit ik weer op voetbal. Daarvoor haalde je zoiets niet eens in het hoofd." Vergeleken met het gebruikelijke melksysteem heeft het nog als voordeel dat de melkproductie zo'n 10 procent hoger ligt. Daar naast zijn er minder vaak proble men met ontstekingen aan de uier. „Wat ik 's morgens eerst ga doen, is de computer aanzetten en de uitdraai van de nacht ervoor bekijken." Per speen staat hier de melkafgifte aangegeven. Net als de geleidbaarheid van de melk en hoe lang het duurde voordat de melkafgifte vanaf het eerste oppompen begon. Ook wordt per koe aangegeven hoe vaak zij is gemolken. „Met de uitdraai in de hand is meteen te zien welke koe het goed doet en welke extra aandacht nodig heeft." Door de nauwkeurige cij fers per speen, zijn problemen snel op te sporen. Erik: „Het begin van uierontstekingen zie je veel eerder aankomen dan met het oog mogelijk is." Om zomers ook door te kunnen gaan met het automatisch mel ken, is het wel belangrijk dat het weiland dicht bij de stal ligt. „Een loopgang van 500 meter die van weiland naar de stal gaat, is geen probleem," weet de agra riër. Zelf heeft hij dit nog niet kunnen uitproberen, omdat zijn robot er pas sinds 14 oktober staat. „Wel is het belangrijk dat er alleen in de stal een drink- i watervoorziening is. Verder zorgt het krachtvoer bij de robot i ervoor dat de koeien ernaar toe j gaan." Wie graag een kijkje wil nemen 1 hoe de robot werkt, kan op don- i derdag 17 december bij Erik Bosschers terecht. Dan houdt hij namelijk een Open Dag tussen 10.00 en 16.00 uur. Op andere dagen is het voor groepen moge- lijk om langs te komen. Annemiek Lorkeers, Marlies van Aalst en eigenares van de kapsalon Suzan. Foto:Johan Bolink Twee werkneemsters van kapsalon Suzan's Haarmode aan de Dorpsstraat hebben onlangs deelgenomen aan kapwed- strijden in Hengelo en niet zonder succes. Annemiek Lor keers, nu ruim drie jaar werkzaam bij de Holtense kapsa lon, behaalde een eerste prijs bij het onderdeel visagie. Het bij dit onderdeel opgegeven thema 'Glamour-girl' wist zij het best tot uitdrukking te brengen. Daarbij ging het niet alleen om de make-up, maar om het totale plaatje: van kap sel tot kleding. Annemiek eindigde bij de kinderwedstrijd op een derde plaats. Hierbij creëerde zij een bruidsmeisje. Marlies van Aalst, nog in opleiding bij het ROC in Almelo, nam deel aan het onderdeel commercieel föhnen ofwel het styleren van een draagbaar en verkoopbaar kapsel. De jonge kapster werd zesde. Annemiek Lorkeers begint overi gens per 1 december in Goor met een eigen zaak: conditio- ningcentre Athena. Wel blijft zij parttime werkzaam bij Suzan's Haarmode. Voor de nieuwe Unicef artikelen kan men terecht bij de vol gende verkooppunten: Mevr. Beldman, Holterenkstraat 22, tel. 36 31 93; Mevr. Bogaard, Churchillstraat 141, 36 23 98; Mevr. Helmer, Het Landeweerd 38, tel. 36 31 33; Mevr. Ossewaarde, erve Broekhuis 20, tel. 36 50 86; Mevr. Piek, Churchillstraat 105, tel. 36 30 04; Mevr. v.d. Spek, Kolweg 39, tel. 36 12 84; Mevr. Trotscnburg, Houtweg 27, tel. 36 28 Ondanks het uitvallen van Eugenie Roekevisch door een gescheurde achilles pees wist het eerste team toch drie punten uit twee wedstrijden te scoren. Ook het derde team deed het uit stekend door op vrijdag de dertiende ZBC in eigen huis kansloos te verslaan. Marijke Offenbcrg tot winst te ko men. Rolph. Basnaan en Karin moes ten hun punt afstaan aan de Deventcnaren. Rolph en Basuaan speelden een puike mannendubbel, met winst tot gevolgen ook de zusters Manjkccn Karin wonnenhun dames- dubbel. Het geroutineerde gemengd- dubbcl Marijke/'Rolph haalden rede lijk gemakkelijk het vierde punt voor Holten binnen Helaas konden Karin n allesz: verdiende 4-4 de Resultaten: BCH 1 ln de thuiswedstrijd tegen het eerste team van Netwerk uit Zwolle raakte Eugenie Roekevisch in haar single ernstig geblesseerd aan haar achilles pees. zodat zi] noodgedwongen haar Ook Harold Konijnènbelt w as niét te gen zijn opponent in het enkelspel op gewassen. Rolph Rikkcnng en Karin Langkamp wisten hun singles wel in winst om te zetten Gelukkig was Lady Kuiper bereid de plaats van Eugenie in te nemen, zodat de rest van de partij en toch nog gespeeld kon worden. Van de resterende parti|en ging alleen het gemengddubbel van Karin en Harold verloren, zodat alsnog een 5-3 overwinning voor BCI1 I op het wed- stri|dformulicr vermeld kon worden De volgende wedstrijd van het eerste, zonder Eugenie dus, die thuis met haar been in het gips eindstand. BCH 3 Het derde team vertrok met invaller Rob Kelder in de gelederen naar Zwolle, om het aldaar op te nemen te gen ZBC 'I Na crlics in de eerste ga me van Harry Beters in zi|n enkelspel, werden de volgende twee games wel door 1 Iarry gewonnen. Rob kw:cct zich uitstekend van z.i|n inval-taak en inglc toch vrij gemakkelijk 5-15. Voi Her BC Dev 3. Doe indigheden was Hart spelen, maar hij had zi|n broei ïstiaan bereid gevonden voor hem ir vallenBi j de enkelspelen wist allecr Boode en Carola van der Yreede was eveneens geen vuiltje aan de lucht, met maar enkele punten tegen, speel den zij hun respectieve tegenstand sters van het het veld. Om een lang verhaal kort te maken: al le overige partijen werden door BCH 3 in winst omgezet, zodat ZBC 9 met een kansloze 8-0 het w eekend moest Wedstrijden komende periode: za- terdag 21 november BCH Jeugd - Kwiek Jeugd, 09.00 uur te Holten, maandag 23 november: BCH 5 - NOP 4. 19 00 uui te Holten. 's woensdags gesloten, donderdags koopavond Zie ook: www.interstroom.nl./~MSTWENTE De melkrobot in detail. Foto: Peter Bulthuis Handelsweg 2, Rijssen - Tel. 0548-54 01 60

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 7