Blazen voor bejaarden Verloting SV Holten Playbackshow Dijkerhoek trekt veel deelnemers Veel ouders en kinderen bezoeken speelgoedbeurs 32 Drukte van belang achter coulissen Spaarweek ABN-AMRO HOLTENS NIEUWSBLAD Zakelijk BEKEKEN Filmweekend Espelo Vele regen bepaalt weer oktober BO? De trekking van de door de SV Holten afdeling voetbal georga niseerde verloting vond op 3 no vember plaats. De opbrengst gaat evenals de voorgaande ja ren naar de jeugdafdeling, voor ondermeer aanschaf van mate riaal. De trekking stond onder toezicht van de heer G.W. Obcrink van de politic Holten. De volgende prijswinnaars rol den uit de bus: 1. lotnr. 211, Fam. Beunk, Mossinkerf 41, reische- que van De Globe; 2. lotnr. 520, H.J. Dikkers, Houtweg 14; 3. lotnr. 4043, T. Kukolja, Erve Broekhuis 6; 4. lotnr. 4896, G. Paalman, Jeurlinkswcg 3; 5. lotnr. 3730, J.W. de Maag, Gaardenstraat 4; 6. lotnr. 3678, J.P. Drost, Het Landeweerd 109; 7. lotnr. 1677, M. Scholman, Larenseweg22; 8. lotnr. 4158, A. Paalman, Deventerweg 87. De prijzen worden bij de winnaars thuis afgeleverd. Op de foto eerste prijswin naars,de heer en mevrouw Beunk. Zij kregen uit handen van voorzitter J.Aanstoot een reischeque van reisbureau de Globe aangeboden. Eind oktober werd hij geïntroduceerd, en afgelopen zaterdag 7 november werden de eerste 3 modellen afgele verd aan de trotse eigenaars, de nieuwe Ford Focus. Zij hebben een 'first edition' - waar er overigens slechts 1.000 van gemaakt zijn - gekocht zonder deze gezien te hebben of een testrit te maken. Overigens waren alle 1.000 exem plaren verkocht voor de officiële introductie van 29 okto ber. De Focus is de volgende auto die volgens het 'new edge'-design is ontworpen. De Focus is van binnen naar buiten ontworpen en is dus om de inzittende heen gebouwd. Ook de rijdynamiek is van een hogere klasse. Door de onafhankelijke achterwiel ophanging stuurt de Focus messcherp, en heeft een zeer voorspelbaar wegge drag. Deze eigenschappen worden volgens verkoper Marcel Brusse zeer gewaardeerd door de mensen die al een proefrit hebben gemaakt in een Focus. Standaard veiligheidsvoorzieningen zijn dubbele airbags, ABS, dubbele stalen balken in de portie ren, gordelspanners en -klampen en anti-duik zittingen. De 3-drs, 4-drs, 5-drs en stationwagon zijn voor dezelfde prijs leverbaar. Kom eens langs bij Dries Willems of bel voor een proefrit 0548-361900. De ABN-AMRO kantoren in Enter, Holten, Nijverdal en Rijssen hebben tijdens de herfstvakantie een succesvolle spaarweek gehouden. Bij het legen van hun spaarpot kregen de kinderen een leuk cadeau. „In ons kantoor in Enter hebben we vorig jaar ook al een spaarweek gehouden," vertelt Pauline Rutten van ABN AMRO. „Omdat zowel de ouders als de kinderen daar razend enthousiast over waren hebben we besloten deze keer een spaarweek voor ons rayon te organiseren". Doordat een spaarrekening rente oplevert is het een stuk lucratiever dan het traditionele spaan-arken. „Het is toch zonde om je geld nutteloos te laten staan, als je er ook een leuk rendement op kunt krijgen?" Dit gegeven ging echter aan de aandacht van de Twentse jeugd voorbij. Zeg nou zelf, wat is leuker? Een hoge rente of een AJAX-bal, een V&D CD singlebon of een messagewatch. De kinderen die tijdens de spaarweek een rekening openden wa ren maar wat blij met hun kado. Tijdens de herfstvakantie heeft de Rabobank alle jeugdi ge spaarders een gratis toegangskaart gegeven voor een theatervoorstelling van het thcaterbureau 'Theaterfiets' van Dolf Moed. Op 4 november was het dan zover! De voorstelling werd gehouden bij Café-Restaurant 'De Haverkamp' in Markelo. Voor de kinderen uit Holten was er vervoer geregeld naar Markelo met een ouderwetse Engelse dubbeldekker. Dit was voor velen al een hele belevenis. Er waren twee voorstellingen gepland, dit in verband met het grote aantal kinderen dat verwacht werd. De eerste voorstelling begon om 13.30 en de tweede om 15.30 uur. Beide voorstellingen werden inderdaad goed bezocht, totaal waren zo'n 310 Rabobank-spaarders aanwezig. De voorstelling, genaamd 'De Reiziger', werd door één persoon ten tonele gebracht. Dolf Moed speelde op een leuke manier een verwende Prins, die op reis ging. Tijdens zijn reis kreeg hij te maken met de elementen Aarde, Water, Lucht en Vuur. De prins werd tijdens zijn reis verliefd op een prinsesje. Op allerlei manieren probeerde hij de aandacht te wekken van het mooie meisje. Ook de kinderen werd gevraagd mee te helpen. Op die manier betrok Dolf Moed de jeugdige kijkers op een leuke manier bij de voorstelling. Uiteindelijk liep toch alles goed af, omdat 'De Reiziger' toestemming kreeg van zijn vader om met het prinsesje te trouwen. DONDERDAG 12 NOVEMBER 1998 Voor de zesde keer werd af gelopen zondag de jaarlijkse playbackshow gehouden bij het Bonte Paard, verzorgd door de Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek. Achter de coulis sen was het met de 26 kinderen die meededen een drukte van belang. De klerenkasten thuis waren weer grondig nagekeken en de kinderen werden vooraf gesc hminkt door de dames van to neelvereniging D.A.T uit Dij kerhoek. Nadat de jury was gea- rivccrd, die bestond uit Micneke Tuitcrt, Johan Nikkcls en Jan Mcyerman, kon het feest begin nen. Onder het toeziend oog \an familie en andere belang stellenden werd begonnen met de jongste groep, deelnemers van 5 t/m 9 jaar. De eerste prijs werd behaald dor Lcontien Paalman met het bed Caroüentje van willeke Albertie. Peter Mar- tijn Meendcring werd met zijn vertolking van Peter Blankert's hit Het is moeilijk bescheiden te blijven tweede. Derde werden Marjolein Nijiand en Eline Bc- rendscn met het liedje Keppur- zinin van Kinderen voor Kindc- De volgende leeftijdscatte- goric, de 10 en 11 jarigen brach ten acts van populaire artiesten op het toneel. Een eerste prijs was hier weggelegd voor Annc- miek Nijiand en Yanieke Paal man die C'cst la vie van B Wit ched uitvoerden. Renske van Harmclcn behaalde met haar optreden als Natalie Imhrugli», Wishing I was there de t v. cede prijs. Derde werd Ann- Riet berg als Mathilde Zanting met Beautiful people. Groep 3 be vatte de leeftijd van 12 t/m 14 jaar. Hier gingen dc dames An- ncmaric van den Brink en Co- ricn Hoefman met de eerste prijs aan dc haal met het liedje Paradise) van Bailando. Voor Gerard van den Brink, Bart No- tcboom, Herbert Teeselink, sander Tuitcrt en Frank Vilme- rink was er een tweede prijs voor hun uitvoering van het bed Rock en lol van Jovirik en de Voeder- bietels. Derde werden Sanne ten Geen vee meer op de dijk Op grond van de Keur van het Waterschap Groot Salland mag tot 15 april 1999 geen vee meer op dc dijken. Het vee zou dc grasmat op de waterkeringen zodanig kunnen beschadigen dat herstel tijdens het stormsei zoen niet meer mogelijk is. Het waterschap voert het be heer over zo'n 300 kilometer hoofdwaterkering langs de I|s- sel, het Zwarte Water en dc Vecht en ruim 200 kilometer kaden langs de Sallandsc Wate ringen. Dc taak van het water schap is om het hele jaar de waterkering in een goede condi- ue te hebben en te houden. Daarom is in de Keur van het waterschap bepaald dat het ver boden is op de waterkering die ren te weiden. Het waterschap kan aan het bod om dieren op de water! ringen te hebben ontheft verlenen, voor paarden en s- ren wordt geen ontheffing ver Jarenlang gaf de plaatselijke super acht filmclub uit Espelo een voorstelling in het eerste weekend van November. Dit jaar is dat iets later, vrijdag 20 en zaterdag 21 november. Het be gint vrijdagavond met een voor stelling voor diegenen die zich nog niet 'bejaard' voelen. De zaterdagmiddag is dan als vanouds gereserveerd voor de wat oudere Sploders. Deze kun nen dan onder het genot van een hapje en een drankje van de oude filmbeelden genieten. De fiims tonen het 'alledaagse' ie- ven van H.spelo in dc jaren 70/80. Da arnaast is er natuurlijk ook aandacht voor de jaarlijkse festiviteiten zoals het paasvuur, het Sploderfeest en de fokvee- dag. De Vrijdagavond staat dit keer puur in het teken van films en dc- dia's. Er is dit keer geen stukje cabaret of een muzikaal optreden. Dc meeste mensen komen toch* voor de beelden, vooral vorig jaar slokte de mu ziek vrij veel ujd op. Op de zaterdagjniddag is er ech ter nog wel een 'tussendoortje'. De Twentse harmonica club zorgt voor nostaligsiche trek- harmonica muziek, schoollied jes, zang en Twentse voordrach ten. De onkostenvergoeding voor deze middag wordt groten deels gedragen door de 'Nor maalcommissie' De middag begint om half twee. Dc avondvoorstelling van vrij- dag de 20ste begint om 20.00 Jonge mensen concerteren Na een eerder succesvol op treden van het Vordens Man nenkoor, georganiseerd door de Stichting Muziekkring Bathmen, is het nu de beurt aan twee getalenteerde jonge instumentalisten om op zon dag 22 november een optre den te verzorgen in de kerk in Bathmen. Het gaat om Annemarie Le-: compte met vioolcello en Tanja Dijksterhuis op de piano. Het programma bestaat uit werken van Paganini, Arvopart, Rach- maninof en Schumann. Het concert begint zondag 22 november om 15.00 uur in de kerk. Toegang 10 gulden, kinde ren tot 12 jaar gratis. Wolthuis en Gerdien Aaftink met het liedje Life van Des'rce. alle groepen werden begeleid door Tonnv Turner Muziek, die er een schitterende lichtshow bij maakte zodat dc kinderen echt in de schijnwerpers kwamen te Een gezellige middag, waarvan dc kleine nieuwelingen nu al hebben toegezegd volgend jaar weer mee te willen doen, een groter compli ment hadden ze niet kunnen geven. Ons land werd nagenoeg de ge hele maand beïnvloed door la gedrukgebieden. Naast veel be wolking en neerslag zorgden deze depressies vooral aan het eind van dc maand voor veel wind. Zo kwam er op 28 okto ber in Holten een windstoot voor van 64 kilometer per uur: windkracht acht. Voor wat dc neerslag betreft was dc wijn maand zeer nat. In Holten viel 167.0 millimeter, Espelo 172.0 millimeter, Beuseberg 187.0 millimeter en tot slot Raalte met 253.0 millmeter, tegen 73.0 mil limeter normaal. In De Bilt werd 179.0 millimeter opgevangen. Hiermee komt deze maand ok tober 1998 in Dc Bilt op de derde plaats in de rij van de natste oktobermaanden van deze eeuw. Koploper blijft ok tober 1932 met 193.0 millime ter. Op tweede plaats staat 1981 met 188.5 millimeter. In sommi ge delen van het land viel echter meer neerslag. Zo viel alleen al in de nacht van 27 op 28 okto ber, in een strook lopende van de westkust over de Noordoost polder naar Drente, plaatselijk zeer veel neerslag. Hier volgen enkele cijfers: Meppel 97.0 milli meter, Zwolle 64.0 millimeter, Raalte 65.0 millimeter, Espelo 37.0 millimeter, Beuseberg 31.0 millimeter en Holten 21.0 milli meter. Ook was de maand zeer somber. In De Bilt scheen de zon maar 50 uur, minder dan dc helft van de normale maandsom van 103 uur. Alleen oktober '1902 was met 44 uur zon nog somberder. Vooral in het begin van de maand was er weinig zon. Tussen 1 en 8 oktober werden vijf zonloze dagen in Holten genoteerd. In totaal kwamen deze maand 9 zonloze dagen voor in Holten tegen zes nor maal. De eerste helft van de wijnmaand was koud. Dit werd veroorzaakt door een oostelijke stroming waarmee koude conti nentale lucht naar ons land werd getransporteerd. De laatste twee weken waren aan de warme kant. Depressies stuwden met een krachtige zuidwesten wind lucht van subtropische oor sprong naar ons land. Gemid deld was oktober aan de koele kant met een temperatuur van 9.7°C in Holten, Espelo 9.3°C en De Bilt 9.9°C tegen normaal 10.5°C. Op 19 oktober kwam het tot de eerste grondvorst van het nieuwe seizoen met -2.4°C in Espelo, Holten -2.0°C. Op 25 oktober hadden we de laagste barometerstand van 978 Hpa. Deze maand telde verder nog 3 onweersdagen, 2 hagcldagen en 1 mistdag. Meteo Holten, Freddie Paal man. Lekker snuffelen tussen tal van spelletjes en speelgoed. Peuterspeelzaal Holten hield zaterdag 7 november de speelgoedbeurs. Dc beurs in De Boschkamp duurde van 10.00 tot 12.00 uur en werd druk bezocht door ouders en kinderen. Tachtig procent van de opbrengst van de verkochte spcehvaar was voor de aanbieder zelf, twintig procent ging naar de peuterspeelzaal. FotojohanBóiink leend. In de ontheffing van het waterschap is aangegeven dat beweiding tussen 15 oktober en 15 april (winterperiode) verbo den is. Markttarief gaat omhoog Het markttarief moet met in gang van 1 januari omhoog van 1,90 gulden naar 2,30 gulden. Daarnaast zouden de energie kosten apart moeten worden doorberekend. Dit komt vol gens het college van B en beter overeen met dc werkelijke kosten. „Dc gemeente zet een ambtenaar in als marktmeester en een voor dc markccómmissie," leg de burgemeester D.J. Verhoeven onlangs uit. „Daarnaast moet er worden schoongemaakt en zijn er electricitcitskosten." Het is vol gens Verhoeven daarom nood zakelijk dat het tarief iets naar bo ven moet, om de inkomsten min stens kostendekkend re maken. Dinsdag 10 november was de heer Beunk te gast op dc bejaar- dcnsocicteii in Holten. Hij ver telde over het gebruik van de midwinterhoorn tijdens dc ad- ventsweken en over meer oude gebruiken van vroeger tijden. Met de midwinterhoorn kon op verschillende manieren een boodschap worden overge bracht. Bij voorbeeld als er hulp in de buurt nodig was. Het ge luid is op en afstand van zo'n vier tot vijf kilometer te horen. In het maken van een hoorn zitten zo'n 40 tot 50 arbeidsu ren. Hij wordt gemaakt v an een boomstam van berken- of el zenhout. Op de foto toont de heer Beunk een prachtig meege bracht exemplaar. En de bejaar den waren vol lof over de gezel lige leerzame middag. Mcvrouw I.angcnbarg bedankte de heer Beunk voor zijn prachtige ver halen.

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 7