Echte schoonheid komt van binnen uit 3 THERMO SOKKEN EZONDHEID Neerslachtig, moedeloos... en dan? Pleegzuster-producten geven u weer energie! Haaruitval? Priorin houdt het haar bij de wortel vast wedda Doe de gratis anti-roos test Groenlipmossel werkt heilzaam bij gewrichtsklachten Wapiti Mossel Extract Bij keelpijn: zuigen of gorgelen met Superol weefda gewoon eten en toch afvallen PRIORIN PRIORIN Natuurlijke miaraine-capsules wer ken al binnen luttele minuten s (üBM I De rest van uw leven medicijnen? Vaak kan éénmaal per dag ook! KOUDE VOETEN lira lil Forte, bron ran eeuwige jengel? Een mooie gladde huid en een vitaal gevoel. Het is een prettig idee dat u -letterlijk en figuurlijk- lekker in uw vel zit. En, dat u dat ook uitstraalt. Dat bent u toch zeker ook waard! Ultra Vit E Forte helpt u daarbij. Doe jezelf niet tekort Ook de mensen om u heen zien u graag als een stralend en vitaal mens. Zelf wilt u met volle teugen genieten van wat het leven u te bieden heeft. U zorgt er dan ook voor dat u niets tekort komt en dat u vol zelfvertrouwen in de wereld staat Een vitale uitstraling helpt u daar bij. Beschermt van binnen uit UltraVit E Forte beschermt al uw lichaamsweefsels omdat het een hoge dosis natuurlijk vitamine E bevat. Als uw weef sels gezond büjven en goed functioneren, merkt u dit zelf. U voelt zich mooi. krachtig en energiek Op deze manier voelt u zich beschermd van binnen uit. Een gezonde voeding vormt natuurlijk de basis. U krijgt vitamine E vooral binnen via oliën, ei en tarwe- kiemen. UltraVit E Forte bevat daarom ook een flinke dosis tarwekiemolie. Als u op uw lijn let Als u van nature een kleine eter bent of als u op uw hjn let. kan aanvulling via een goed supplement belangrijk zijn. Door dagelijks één capsule E Forte te gebruiken verzekert u zich van voldoende inname van vitamine E. Zo beschermt u zich ook tegen de gevolgen van het ouder worden Hypo-allergeen UltraVit E Forte is vrij van suiker, zetmeel, tarwe, lacto se, gist, conserveermiddel en kunstmatige geur- en kleur stoffen. Wilt u meer weten over UltraVit E Forte? Bel dan het gratis informatienummer. 0800-099 77 73 Verkrijgbaar bij drogist en reformwinkel. i!£b:;hn Innerlijke onrust en gees telijke vermoeidheid zijn voor u herkenbaar? An ders gezegd: u bent nogal eens neerslachtig, moe en lusteloos? Dan zoekt u waarschijnlijk naar de broodnodige geestelijke veerkracht, om de bakens te verzetten, zodat u weer kunt genieten van de alle daagse dingen. Wereld aan negatieve i invloeden Ons gevoel van welbevinden wordt door veel factoren be paald. Denk eens aan het scala van invloeden dat onze stem ming negatief kan beïnvloe den, We beschikken niet altijd over de souplesse om die nega tieve gebeurtenissen goed te verwerken. Het gevoel dat al les tegenzit, kennen we alle maal wel. Tussen de oren zit het dan niet goed, zeker wan neer negatieve ervaring zich opstapelen. Velen van ons zijn zelf in staat, om in zo'n toe stand van onbehagen de posi tieve lijn weer op te pakken. I Anderen hebben daar wat meer moeite mee en hebben een hel pende hand nodig. Positief nieuws In de natuur vinden we plan ten met een heilzame werking. Komkommerslank: Wist u dat komkommers onze stofwisseling kunnen stimu leren, waardoor we snel en blijvend kunnen afvallen? KOMKOMMERSIANK' De indianen en spe cifiek de medicijn man maakten hier al gebruik van. Ook bij wisselende stemmin gen en innerlijke onrust zijn bepaalde plantenextracten in zetbaar. In dit verband worden met name Sint Janskruid (hy- pericum perforatum) en Kawa- Kawa (piper methysticum) ge noemd. Beide kruiden waren in 1996 zeer positief in het nieuws, nadat bleek dat veel mensen goed op de extracten reageerden. Debrifin: optimisme van binnenuit Het natuurlijke middel Debri fin van Bional bevat de belang rijkste extracten van zowel het Sint Janskruid, als van de wor tels van Kawa-Kawa. De com binatie maakt het tot een uniek product. Kawa-Kawa stemt u binnen een half uur rustig en positief. Wisselende stemmin gen en innerlijke onrust ma ken plaats voor energie en ini tiatief. De extracten uit het Sint Janskruid hebben wat lan ger nodig', maar na twee tot vier weken voelt u zich weer geestelijk vitaal. U bent weer optimistisch en heeft een op gewekt gevoel. Debrifin is verkrijgbaar bij drogist, apotheek en reform huis. Voor meer informatie kunt u gratis bellen met de Bional informatielijn: 0800-020 20 20. Komkommers bevatten name lijk het aminozuur Arginine, dat de tragere stofwisseling, die na ons dertigste ontstaat, stimuleert. Dit aminozuur ver- I jongt onze stofwisseling, waar- i door overtollige lichaamsv§t- ten beter worden afgebroken, j Eén tablet Komkommerslank I bevat net zo veel Arginine als vijf komkommers I Bovendien heeft Komkommer- slank meer goede eigenschap- pen: het neemt het. hongerge voel weg. reinigt de darmen en zorgt voor verbranding van de I overtollige voedingsvetten. I Komkommerslank is verkrijg baar in verpakkingen voor 10 dagen (tot 8 kg gewichtsver- j lies) en voor 30 dagen (tot 20 kg gewichtsverlies). Tte koop bij drogist, apotheek en I reformzaak. Iinoiilietd lioml Moestramlusteloos Energie, kortweg ook wel aangeduid met fut, zit voor een groot deel natuurlijk in uw karakter. Tussen de oren populair gezegd. Maar toch... iedereen, jong en oud, man en vrouw, heeft wel eens dat de .puf er een beetje uit is. We hebben dan niet alleen rust nodig maar ook extra voe dingsstoffen, die ons weer snel op de been helpen. Daarvoor is Pleegzuster al sinds jaar en dag een prima steun en toever laat. Pleegzuster Bloedwijn bij voorbeeld zit boordevol minera len, zoals calcium en ijzer, die het lichaam snel weer energie geven. Hut is een oud en vertrouwd versterkingsmid del dat nog altijd door zeer ve len wordt gebruikt Soepele spieren en gewrichten Sinds kort zijn er twee nieuwe bronnen van energie bijgeko men die in alles een toonbeeld zijn van de klinkende reputa tie die Pleegzuster Bloedwijn in de loop der jaren heeft opge bouwd: Pleegzuster Artigel en Pleegzuster Vitaal Plus. Pleegzuster Artigel is een voe dingssupplement dat de condi tie van het beendergestel ver betert. Het houdt de spieren en gewrichten soepel. Belangrijk pluspunt daarbij is dat Artigel, als enige gelatine-product in Nederland, vloeibaar is. Dat maakt het exact te doseren en optimaal effectief. Daarnaast hoeft Pleegzuster Artigel maar eenmaal per dag ingenomen te worden. Vitaliteit Pleegzuster Vitaal Plus is een voedingssupplement met gin seng, mineralen, spoorelemen- ten en multi-vitaminen, kortom alle belangrijke bouwstoffen voor het lichaam. Allemaal perfect uitgebalanceerd (100% aanbevolen dagdosering) in één makkelijk in te nemen capsule. Pleegzuster Vitaal Plus heeft daardoor een positief effect op de weerstand, de vitaliteit en het concentratie vermogen. De Pleegzuster producten zijn verkrijgbaar bij de drogist, apotheek en reform zaak. Voor meer informatie: Tendem B.V., tel. (038) 421 77 47. Het is heel normaal dat we dagelijks haren verliezen. Bij het kammen, borstelen of het wassen van ons haar komen vaak losse haren mee. Maar het kan gebeuren dat er meer haren uitvallen dan anders. Je vindt dan opeens haren op je kussen, meer haren in je kam en je ziet zelfs kale plekjes. Dan zoek je natuurlijk uitleg en hulp. Doordat de haarwortels niet voldoende kracht hebben kan het haar niet in de haarschacht vast gehouden worden. Het haar valt voortijdig uit en er worden niet snel genoeg nieu we haven aangemaakt. Tijdens de zwangerschap, na de beval ling en in de overgang kan je haar doffer worden, anders vallen, uitvallen of dunner worden. Maar ook als gevolg van eenzijdige voeding, een dieet, medicijnengebruik. sei zoenswisselingen of drukte en stress kan je haar meer uitval len dan voorheen en kunnen er kale plekjes ontstaan. Je haar en haarwortels hebben dan ex tra zorg nodig. Haarwortels Voor een gezonde haargroei moeten vooral je haarwortels over voldoende kracht kunnen beschikken Priorin capsules bevatten daarom natuurlijke bouwstoffen die de haarwortels en haargroei van binnenuit versterken: gierstextract (uit granen) met belangrijke mine ralen en sporenelementen voor gezonde haargroei, L-cystine zorgt voor keratinevorming en helpt zo de haardichtheid te be vorderen en vitamine B5 voor het groeiproces. Priorin helpt zo de haar groei van binnenuit en houdt het haar bij de wortels vast. Gratis folder Hoe onze haargroei loopt en hoe je haar uitval aanpakt lees je in de gratis Priorin folder, die je aanvraagt door een briefkaart te sturen naar: Roche Nicholas B.V., Postbus 23, 5530 AA Bladel. Priorin capsules zijn verkrijg baar bij apotheek en drogiste rij- Nieuw middel biedt snelle oplossing voor één miljoen Nederlanders Volgens een recente schatting lijden één miljoen Nederlanders aan migraine. Maar liefst 15% van de vrouwen en 5% van de mannen worden geregeld gecon fronteerd met deze heftige vorm van hoofdpijn. Schedel Een aanval van migraine kan door uiteenlo pende oorzaken worden uitgelokt. Vaak dient een aanval zich echter geheel onver wachts aan. De patiënt krijgt last van een hevig kloppende pijn in het hoofd die meest al aan één zijde van de schedel voorkomt. Ook gaat migraine veelvuldig gepaard met misselijkheid, braken en overgevoeligheid voor licht en geluid. De duur van een aanval kan variëren van een paar uur tot zelfs drie Pijnsignalen De afgelopen jaren is er een uitgebreid kli nisch onderzoek verricht naar de werking van Moederkruid bij migraine De ruim 2000 proefpersonen waren razendenthousiast over de verkregen resultaten. Sinds kort is dit onderzoekspreparaat onder de naam Lucovit Miguro Caps" ook in ons land verkrijgbaar. Het bevat per capsule een gestandaardiseer de dosering van 225 mg Moederkruid De aanwezige parthenoliden in Moederkruid blijken verantwoordelijk te zijn voor de snel le werking van Lucovit Miguro Caps'. Deze natuurli|ke stof heeft een ontkrampend effect op de gezwollen bloedvaten rond de hersenen. Bovendien worden de pijnsignalen vanuit de zenuwen geblokkeerd Kalmerend Daarnaast bevat Lucovit Miguro Caps" nog twee natuurlijke stoffen, die voor extra ver lichting zorgen bij migraineaanvallen Het gaat om gemberextract. dat een sterk kalmerende invloed heeft op het spijsverte- Miguro Caps ken. Het toegevoegde aminozuur DLFA werkt als een extra pijn bestrijder Overigens is DLFA absoluut met verslavend Lucovit Miguro Caps* is het eerste natuur lijke middel tegen migraineaanvallen. Binnen een paar minuten zijn de werkstof- fen al actief in het lichaam en treedt er een duidelijke verbetering in de situatie op. Met een onderhoudsdosering van twee capsules per dag kunnen nieuwe aanvallen zelfs helemaal voorkomen worden. 3 betaalt geen 17,95 naar slechts 14,95 Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 124, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal. www.gezondheidsnet.nl Natuurgeneeskundig therapeute Rosemarie Ypma komt in haar praktijk in Almere regelmatig mensen met gewrichtsklachten tegen. Voor de behandeling ervan kiest ze al geruime tijd voor het groenlip mosselextraet, omdat ze heeft ervaren dat de klachten hiermee opval lend verminderen. Mevrouw Ypma: Mensen met artritis bijvoorbeeld merkten dat de mate waarin de aanval len kwamen, veel minder frequent was dan voorheen Waar ze eerst om de maand of tweemaandelijks een flinke aanval hadden, kwam die nu eenmaal in het half jaar, waar bij de aanval veel milder was. Bij artrose-patienten kun je het degeneratie proces uitstellen In Wapiti Mossel Extract wordt uitsluitend de originele Nieuw- Zeelandse Groenlipmossel verwerkt. Deze unieke mosselsoort komt alleen voor in de heldere, niet vervuilde kustwateren van Nieuw-Zeeland Het zeewater in dit gebied is rijk aan stoffen zo als o.a. kalium, magnesium en calcium. Deze vormen een belang rijke bron aan voedingsstoffen voor de Groenlipmossel Het van deze mossel vervaardigde extract heeft een gunstige werking op het soepel houden van de gewrichten. Het verhoogt de elasti citeit van het steunweefsel en verbetert het uithoudingsvermogen. Als voedingssup plement kan het bovendien een waardevol le aanvulling op de dagelijkse voeding be tekenen. Wapiti Mossel Extract tabletten zijn verkrijgbaar bij drogist, reformzaak en apotheek. Voor meer informatie: Emonta BV, tel. (0512) 51 80 85. uglf.a-'jl.lW-Ml met behulp van het mossel- extract. Het zorgt er bovendien voor dat mensen soepeler worden in de gewrichten en dat vooral de startstijfheid na de nachtrust beduidend minder of zelfs afwezig is. Ook bij men sen die de aandoening fybro- myalgie (ook wel weke delen reuma genoemd) hebben, heeft het extract een positieve wer king. "Bij sporters zorgt het mosselextract ervoor dat de spieren soepel aanvoelen, alsof je ze al hebt opgewarmd,' ver telt mevrouw Ypma. Ze raadt sporters aan het extract te slik ken in een onderhoudsdosis. Dat geldt ook voor mensen met jicht. Wordt het mosselextract tijdens een aanval ingenomen, dan neemt de pijn binnen één, twee dagen af" tot een licht zeurend gevoel overblijft. In ons ademhalingssysteem is de keelholte van groot belang. Een veelvoorkomende aandoening in de keel holte is een ontsteking van het slijmvlies. Het resul taat hiervan kan pijn bij het slikken, een droge en ruwe keel 'die aanvoelt als schuurpapier' of een vieze smaak in de mond zijn. De ontsteking kan worden veroorzaakt via besmetting door bacteriën en virussen, blootstelling aan koude dampen, overmatig alcohol gebruik en een verkeerde ademhaling (niet door de neus). Zodra u keelpijn voelt opkomen is het belangrijk zo snel mogelijk in te grij pen. Alleen een effectief middel stopt opkomende keelpijn. Superol tabletten bijvoorbeeld (werkzame stof oxychinolini sulfas) ont smetten de keel en bestrij den de bacteriën. Zuigen of gorgelen Er zijn twee soorten Superol keeltabletten: zuig- en gor geltabletten. De eerste moe ten langzaam worden opge zogen zodat de bacteriedo- dende bestanddelen zo lang mogelijk hun werk kunnen doen in het ontstoken ge bied. Bovendien zorgt het zuigen voor een grotere speekseiproductie waarmee de keelholte beter kan wor den gereinigd De Superol gorgeltabletten zijn puur ontsmettende middelen, die in water oplosbaar zijn. Door hun krachtige wer king zijn ze naast het ont smetten van de keel (gorge len) ook voor andere doeleinden bruikbaar. Handige hulp Bij ontstoken tandvlees of andere mondaandoeningen zijn de tabletten ook als mondwater te gebruiken. Bij wondjes zorgen ze in een handomdraai voor een oplos sing om de plekken te ont smetten Ook bij insectenbe ten kunt u Superol oplos sing gebruiken. Lees voor gebruik eerst de bijsluiter. Verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer infor matie: Tëndem B.V., tel.: (038) 421 77 47. Er zijn medicijnen in alle soorten en maten. Soms bent u met één pilletje van uw klacht af. Maar soms moet u de rest van uw leven medicijnen blijven gebruiken omdat uw lichaam zonder medicijnen niet goed meer werkt. Omdat u bijvoorbeeld dia betes heeft, een verhoogde bloeddruk of allergieën. De medicijnen helpen uw lichaam dan om toch gezond te blijven. Vergeten is menselijk maar niet zonder gevolgen Wanneer u zich ziek voelt, zult u niet snel vergeten uw medicijnen te slikken. Maar het is veel moeilijker om elke dag aan uw medicijnen te den ken als u eigenlijk nergens echt last van heeft. Vooral als u eens een paar daagjes uit logeren gaat of ergens op bezoek bent. Voor uw gezondheid is het echter heel belangrijk om elke dag trouw uw medicijnen in te nemen. Wanneer u als dia betes- of hartpatiënt vaak uw medicijnen vergeet, kunt u namelijk weer klachten krij gen. Dat komt omdat u het uw lichaam eigenlijk onnodig moeilijk maakt als u uw medi cijnen niet gebruikt. En daar door kunnen uiteindelijk zelfs nog ernstiger klachten ont staan. Reden temeer dus om uw medicijnen zo min moge lijk te vergeten! Eén keer per dag is makke lijker te onthouden Gelukkig zijn er tegenwoordig steeds meer medicijnen die u maar éénmaal per dag hoeft in te nemen. Uit diverse weten schappelijke onderzoeken blijkt namelijk dat de meeste mensen die éénmaal per dag medicijnen moeten slikken, hun medicijnen bijna nooit vergeten. Dit in tegenstelling tot mensen die bijvoorbeeld driemaal per dag een pil moe ten slikken. Wanneer u dus diabeet of hart patiënt bent of last heeft van chronische allergieën, kunt u best eens aan uw dokter vragen of u misschien ook een éénmaaldaagse pil zou kunnen gebruiken Zo maakt u het zichzelf makke lijker om trouw uw medicijnen te blijven slikken. Een chronische ziekte is immers al vervelend genoeg! Nap,oz The,m0~-, ME£R Nu iq" 3 paar tijdelijk MET DE NAPROZ Verkrijgbaar in de kleuren mart. donkerblauw en donkergn;! in de maten 35 Vm 49 «ra Dorpsstraat 10, Holten w Dorpsstraat 124, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal.

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 11