Werken aan slecht imago bedrijfstak Wij gaan naar de BEURS EÉI Holtens Nieuwsblad Op veler verzoek HOITENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Afdeling Land- en Tuinbouworganisatie wil negatief beeld boer opkrikken medische diensten Patchwork Oude grafheuvels worden deze maand gerestaureerd kerkdiensten Puzzelrit van dag tot dag DONDERDAG 22 OKTOBER 1998 Een wat lastige hond in een auto was op dinsdag 13 oktober de oorzaak van een aanrijding in de Dorpsstraat. Doordat een be stuurster van een personenauto meer aandacht had voor haar huisdier dan voor de auto die voor haar reed, bemerkte ze te laat dat deze auto tot stilstand kwam. Een kop/staart botsing was het gevolg met enige mate riële schade aan beide voertui- gen. Twee personenauto's botsten j °p 14 oktober op elkaar op de kruising De.vcnterweg-Jcur- linksweg. Een van de bestuur ders verleende geen voorrang. Een passagiere werd licht ge wond aan haar hoofd. Verder bleef het bij materiele schade. Op 15 oktober werden vracht wagens op de Al gecontroleerd of ze voldeden aan de huidige milieu-eisen. Bij een vrachtwa gen bleek dat de koelinstallatie niet was gekeurd. Het bedrijf kreeg hiervoor een boete opge legd van duizend gulden. Uit de stalling NS station wer den op 16 oktober drie fietsen weggenomen. Een zestal scho lieren dat verbleef op de Sal- landshoeve, bleek hieraan debet te zijn. De jongelui hadden mee gedaan aan een dropping, maar hadden geen zin om het hele stuk te gaan lopen. Een oplet tende onderwijzer rook lont en waarschuwde de politie. Deze heeft echter nog niet alle eigena ren van de fietsen kunnen ach terhalen omdat er nog geen aan gifte is gedaan (met een postcode had de politie en de betreffende eigenaren dit probleem overigens niet gehad). Politie en brandweer zijn op zaterdag 17 oktober uren bezig geweest met het opruimen van een oliespoor die liep van Holten naar Bathmen. Ook enkele wegen bin nen de bebouwde kom bleken met olie te zijn besmeurd. Oorzaak was een lekkende versnellingsbak van een autobus. Op 18 oktober zijn op de Hol- terberg twee Duitsers bekeurd voor het plukken van vossen- bessen. Zij hadden reeds vier kilo geplukt. De bessen zijn in- beslaggenomen. De Gewestelijke Land- en Tuinbouworganisatie afde- De Gewestelijke Land- en Tuinbouworganisatie afde ling Holten (GLTO) probeert met het opzetten van verschillende werkgroepen het imago van de agrariër op te krikken. Buitenstaanders hebben vaak geen idee hoe het boerenleven in elkaar steekt. Doordat daarnaast vaak alleen het slechte nieuws naar buiten komt, heeft deze bedrijfstak een slecht imago gekregen. Gevonden/ver loren voorwerpen Gevonden: goudkleurige da- I mcshorlogc merk Junghaus; re genjack merk Robey; een witte poes; zwarte portcmonnaic met inhoud; dubbele grijze fietstas met gele randen. Verloren: portabele telefoon merk Philips Diga; damesshawl blau/geel; een rijbewijs tnv Bloch; een zaktelefoon merk Ericson; zwarte hcrenportc- monnaie met inhoud; trouw- ring, geel/goud en wit/goud met zes briljantjes; zwarte tas "select Sport" met enige kleding. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad pers BV. behorende tot Wegener Arcade NV, in samenwerking met de stichting 'Holtens Nieuwsblad'. Stichtingsbestuur: W H Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten, tel. 0548 - 36 30 22. Directie: J ,V. Munsterman Advertenties: Getfertsingel 41 7513 GA .Enschede, tel. 053 - 4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaarden, gede poneerd bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Ensche de. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG. Holten. Tel 0548 - 36 38 03. Fax. 0548 - 36 64 97. Openingstijden redactie. Elke maandag van 9.00 tot 12.30 Eindredactie: Ton Hofman, tel. 06-515 79 486, bij noodgevallen 0546 - 82 66 95. Redactionele medewerkers: Peter Bulthuis tel. 0548-36 67 99, tel mobiel 06-54 93 58 41 Joke Oostervelt. tel. 0548 -36 78 41/fax 0548-36 79 51 Meteorologisch medewerker:.- Freddie Paalman, tel /fax 0548- 364007 (voor alle weermformatie) Advertentie-adviseurs: kantoor, tel. 05485197.97/fax. 0548519798 H. Schottert, tel. privé 074 - 2 42 86 06. O IJspeert, tel. privé 074 - 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G.W. Knapen Larenseweg 3, tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12,00 uur. In Bathmen: H. Voogsgeerd, Deventerweg 34, tel .0570 - 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis. Aal- polsweg 6, 7451 HK Holten, tel. 0548 - 36 18 49. Van 17 00 tot 19.00 uur. Wim Nijland is voorzitter van dc Holtensc GLTO-afdcling en hoopt met het opzetten van werkgroepen hier wat aan te kunnen doen. Daarnaast heb ben deze praatclubs de functie om boeren bij elkaar te brengen, zodat gezamenlijke problemen waar ze tegenaan lopen, kunnen worden opgelost. Door dc steeds strengere regelgeving is het goed om de handen bij el kaar te steken. „We hebben begin dit jaar dc Keuneroutc geopend," geeft Wim als voorbeeld wat er uit één van de werkgroepen is geko men. „Dit is een fietstocht langs agrariërs die allemaal een andere tak bedrijven. Bijvoorbeeld een geitenboer, een struisvogelfarm en straks ook de kinderboerderij." De route is gloednieuw, zodat het nog wat aan kinderziektes lijdt. Zo zou er bewegwijzering langs de route kunnen worden geplaatst, zodat de fietsers niet steeds het papier erbij moeten pakken. Verder zou het erg han dig zijn, wanneer de te bezoeken boerenbedrijven vaker of in elk geval tegelijk open zijn. „De reacties van vooral de toeristen zijn erg goed. Deze winter gaan we de Keuncroute perfectione ren en laagdrcmpeliger maken," geeft Wim aan. Een ander voorbeeld om het imago van het boerenleven naar positief om te buigen, zijn de Open Dagen die het hele jaar door op bepaalde dagen worden gehouden. Maar ook dc scho lenprojecten zijn daar voorbeel den van. „Tweedeklassers ko men een middagje op het bedrijf langs en moeten daar een ver slag van schrijven," legt de voor zitter uit. Waar de werkgroepen nu mee bezig zijn om tot imagoverbete- ring te komen, is de aanplant van erfverfraaiing rond dc boer derij. „We proberen met leilin den, hagen om de tuin en het planten van vruchtbomen de uitstraling te verbeteren. Hierbij hoort ook het accentueren van oude boerderijen." Wethouder J'.A. Stegeman komt daarnaast met het idee om in de enken de maïsvelden in te ruilen voor graanvelden. Hierdoor ontstaat de nostalgische wuivende gou den gloed, die veel mensen erg aanspreekt. Wim: „Dit past heel mooi bi) de enken en met het huidige maïsoverschot zijn er best kansen voor." Het pro bleem is dat maïs meer oplevert dan graan. Veel boeren zullen deze verandering van gewas eerst goed gaan overwegen. „Voor de uitstraling is het ïicel goed. Mijn zegen heeft dc wet houder dan ook," laat de voor zitter weten. Wim houdt zelf koeien. Hij heeft altijd een voorliefde gehad om boer te worden. Ondanks dc strengere regelgeving, hoge in vesteringen en dc steeds' lager wordende opbrengst, wil hij het liefst nooit iets anders. Toch ziet hij om zich heen steeds meer agrarische bedrijven verdwij nen. „Er is een groot tekort aan opvolgers," verklaart Wim de leegstand. De zoons van actieve boeren zien geen brood meer in dit werk, en zoeken hun heil ergens anders. „Door de steeds kleiner wordende winstmarge wordt je gedwongen tot schaal- vergroting," denkt Wim. Het moet immers allemaal zo goed koop mogelijk, waardoor alleen grote bedrijven nog bestaans recht kunnen opbouwen. Voor Holten levert dit problemen op, vanwege de steeds schaarser wordende grond, die daarnaast ook nog relatief duur is. Wim schat het wegebben van de boe renbedrijven in deze buurt op z'o'n vijf procent per jaar. Dit heeft ook te maken met het steeds meer oprukken van woongebieden. „De provincie volgt dc richtlijn om van leeg staande bedrijfsgebouwen wo ningen te maken," zegt dc GLTO'er. Dit kan voor boeren extra zorg opleveren. De hin derwet komt dan om de hoek kijken, want een stinkend bedrijf naast je woonhuis willen dc meeste mensen niet. „De pro vincie moet goed nadenken hoe er wordt omgegaan met burger woningen in het buitengebied," vindt Wim. „Door de hinderwet speel je boeren en burgers tegen elkaar uit. Het is beter dit geza menlijk op te lossen, zodat beide partijen er vrede mee hebben." De problemen waar dc agrariër tegenaan lopen worden voor een deel veroorzaakt door de steeds strengere wetgeving. De melkquota, terugdringing van het mestoverschot en de ammo- niakuitstoot zijn daar voorbeel den van. „Het is goed dat er regels zijn, maar vaak schieten ze te ver door en wordt het ■Np NMtiM GLTO-voorzitter Wim Nijland: „Er is een groot tekort aan opvolgers Foto: Peter Bulthui allemaal te overdreven," vindt Wim. Zo zijn er plannen om dc Sallandse Heuvelrug te omzo men met een ecologisch hoog- structuur. Dc bedoeling hiervan is om de verschraling van dc grond tegen tc gaan. „Ze willen daar de koeien uit het land heb ben, en de hooglanders erin," verduidelijkt de voorzitter. Hij betwijfelt dat dit ongecontro leerd laten van een stuk natuur nou wel zo goed is. „De ecologi sche hoogstructuur baart ons echt zorgen," geeft hij dan ook aan. „Het Rijk heeft er nu twee miljard voor beschikbaar, maar om dit echt goed te kunnen onderhouden zal het eerder in de vele miljarden gaan lopen." Boeren in het gebied zullen hun bedrijf moeten opdoeken. Wim heeft liever dat er in overleg met deze boeren tot een oplossing wordt gekomen. Zij kunnen daarbij controle uitoefenen op de kwaliteit van het natuurge bied. „Het is beter in de toe komst meer met elkaar samen te werken. Dan creëer je een win- -winsituatie waar beide partijen voordeel van hebben." Hetzelf de geldt voor dc plannen om rond de ITolterberg een vijfhon derd meter brede zone te maken dat varkensvrij moet blijven. Volgens de GLTO-voorzitter zou dit inhouden dat zeker zestig pro cent van de varkenshouders in Twente zal moeten stoppen. Het buitengebied krijgt op dit moment tc maken met eindelijk een aansluiting op het riool. Toch vallen velen buiten de boot, omdat ze te ver van de aansluitzone wonen. De kosten vallen dan boven de maximale grens waarbij de gemeente voor de kosten moet opdraaien. Deze mensen kunnen een zogenaamd IB A-systeem nemen, waarbij met behulp van een waterreser voir en pompen het water op het eigen terrein wordt gezuiverd. Een uitzondering is mogelijk voor degenen die net buiten de verplichte aansluitzone wonen. Zij kunnen kiezen voor een vrij willige aansluiting, waarbij de kos ten voor eigen rekening zijn. Wel bestaat er dan een kans voor het ontvangen van subsidie. Bij het IBA-systeem zet Wim zijn vraagtekens: „Dit valt veel duurder uit dan tot nu toe wordt aangenomen. De kosten zijn mi nimaal twintig duizend gulden en hoe lang blijft het systeem bruikbaar? Het systeem is nog te nieuw, zodat hierover nog geen cijfers over bekend zijn." Met koud weer bestaat daarnaast de kans dat het filtersysteem niet goed werkt en zelfs helemaal stil komt te liggen. De filters moe ten schoon worden gemaakt en elk jaar is een keuring van het gezuiverde water verplicht. „Het monsteren kost 250 gul den per jaar en de rioolheffing ligt op 360 gulden. Dat ondoopt elkaar maar weinig." Dc G LTO heeft mensen in het bui tengebied opgeroepen om met el kaar clusters te vormen en zo geza menlijk een rioolaansluiting aan te vragen met de bijbehorende subsi die. „Wij doen dit niet alleen voor de boeren, maar voor iedereen in het buitengebied." - t»-» Veel belangstelling was er voor de extra uitzending van de Kerktelefoon op zaterdag 17 oktober in de recreatiezaal van woon- en zorgcentrum Diessenplas. Bewoners konden op deze manier eens kennis maken met hoe een dergelijk programma wordt gemaakt en gepresenteerd. De meest gevraagde verzoekplaten in de afgelopen jaren werden in een directe uitzending ten gehore gebracht. Deze uitzending duurde van half drie tot half Her. Daarna kon genoten worden van een hapje en een drankje. Fmo; Bo|jnk De kerst staat centraal bij een patchworkworkshop in dorps huis De Boschkamp. Op don derdag 29 oktober kunnen be langstellenden aan het werk om met minimaal vier verschillende kerststofjes een leuk quiltje te maken. De workshop duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Pakketjes met stof zijn eventueel ter plek ke te koop, wel dienen de deel nemers een eigen naaimachine mee tc nemen. De kosten voor de gehele dag bedragen dertig gulden, bij dit bedrag is dc lunch inbegrepen. Een aantal prehistorische grafheuvels op de Sallandse Heuvelrug wordt deze maand gerestaureerd. De onge veer drieduizend jaar oude grafheuvels zijn in eigendom van Natuurmonumenten en een aantal particulieren. Ze worden hersteld in het kader van een project van Landschapsbeheer Overijssel en de Rijksdienst Oud heidkundig Bodemonderzoek. Het werk wordt uitge voerd door een ploeg in het kader van de WIW, onder leiding van de Soweco. Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Kcizers- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder af spraak). Apotheek: Vrijhcidslaan 7, tel. 36 11 11, Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in dc apo theek is. Tandarts: Weekenddienst: W.J. Zwijnen, tel. 0548 - 51 22 60. Behandeling na telefonische af spraak.Dierenarts: Dierenart- sencombinatie Holten, Hout weg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 36 20 04. Dierenart- senprakujk Holten, S. Minncma, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, bgg06 533 72156. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. 0570 - 68 60 00, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur en van 16.30 tot 17.30 uur. Vrij willige thuiszorg: informatie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 112 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff. Oran jestraat 73a, tel. 36 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Podologie: Praktijk voor podo- logie en correctie zolen, Oranje straat 4, tel. 361078 of privé 0545 29 32 12. Geopend elke maandag van 8.00 - 17.00 uur, behandeling alleen op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur: vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstiaai 29-31, tel 057064 65 00. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 32, I hoog, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 36 4910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politiebu reau Raalte. Politie: Alarmnummer: 112 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 112 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte riolcringspompen, de fecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au tomatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570 - 69 11 00 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06 - 89 98 89). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: elke maan dagmiddag van 15.30 tot 16.30 Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. rofifsei daarom van onze schitterende AANBIEDING Textielpakket t.w.v. fiJCffiBgratis bij aankoop van een BALTIMORE waterbed (of helft in contanten). Aktie geldt alleen tijdens beursdagen ExpoCenter Hengelo van 18 t/m 25 oktober a.s. - standnr. 114 BOrnertr0ekSeStraat 33-ALMELO - (0546)455043 WINKEL GESLOTEN TIJDENS BEURSDAGEN Voor knutselaars, die er wel voor voelen om een verzamel- kastje te maken, start op don derdag 12 november een cursus van drie bijeenkomsten. De cur sisten beginnen met het timme ren van het kastje, waarna het geschuurd cn gelakt kan wor den. Tot slot komt het inrichten aan de orde, waarbij de moge lijkheden talloos zijn. Zo kan het kastje worden ingericht met kleine vakantiesouveniers, maar ook allerlei keuken- of kerstac- cessoires komen prima tot hun recht. Voor inlichtingen cn op gave: dorpshuis De Boschkamp, telefoon 0548 - 362755 (tijdens kantooruren). Oogstdienst In de buurtschappen Dij- kerhoek en Espelo is er in Bcthanië en Trefpunt zon dag 25 oktober een gezins- dienst. Deze staat in het teken van de oogst. Voog- angcr is ds. II. Leerink. De dienst in Dijkcrhoek begint om 09.30 uur, in Espelo om 10.45 uur. Respectievelijk is er na cn voorafgaand aan dc dienst gelegenheid om een kopje koffie of een glaasje limonade te drinken. MAC dc Holterbcrg houdt op zondag 25 oktober rondom Holten weer een ongeveer veer tig kilometer lange puzzelrit voor auto's en motoren. Zoals gebruikelijk valt om 14.00 uur het startschot bij 't Stuurhuus aan de Bcusebergcnveg 37. Dc inschrijving opent daar een half uur tevoren. Aan dc rit zijn aan trekkelijke prijzen verbonden. Meer informatie bij Jan Vincent, telefoon 0548 - 364200. Het landschap in Overijssel dankt zijn kwaliteiten in belang rijke mate aan het gebruik dat de mens van zijn omgeving maak te. Daarvan zijn nog allerlei spo ren terug tc vinden in het land schap. Voorbeelden zijn archeo logische dementen (grafheu- ve's), kleine landschapselementen (houtwal len), natuurgebieden en water molens. Grafheuvels zijn twee tot vijfduizend jaar oude graf monumenten. Veel zijn er in de loop van dc tijd vernietigd bij ontginningswerkzaamheden. Zc liggen nu vooral nog in na tuurgebieden, waar zc als kleine landschapselementen getuigen van vroegere samenlevingen die er eigentijdse wijzen van begra ven op nahielden. Veel van deze- elementen gaan echter steeds verder achteruit in kwaliteit. Ze raken vergeten en worden min der zichtbaar. Daarnaast wor den ze niet meer onderhouden, waardoor het landschap veel waarde en identiteit verliest. De Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonderzoek (ROB) cn Landschapsbeheer Overijssel restaureren sinds 1995 samen prehistorische grafheuvels, in totaal nu zo'n 150. Dc te herstel len elementen bevinden zich zo wel in particulier bezit als in handen van natuurbescher mingsorganisaties. Na toestem ming van dc eigenaren worden werkplannen opgesteld. Het herstel wordt vervolgens uitge voerd door een ploeg van vijf medewerkers middels de (Wet Inschakeling Werkzoekenden) plus een meewerkend voorman. Dc ploeg is ondergebracht bij de Sowcco. Deze instelling ver zorgt onder meer gereedschap, vervoer en instructie voor de ploeg. Landschapsbeheer Over ijssel cn de ROB dragen zorg voor technische en archeologi sche ondersteuning en begelei ding. Voor de algehele begelei ding van het project is een pro jectteam in het leven geroepen, waarin alle betrokkenen zitting hebben. De ROB en Land schapsbeheer Overijssel voeren de projectcoördinatie. In het project 'Herstel Archeo logische en Cultuurhistorische Elementen' worden tot medio 1999 in Overijssel verder nog ongeveer zeventig grafheuvels, drie kerkheuvels, twee landwe ren cn twee kasteelheuvels her steld. De meeste zichtbare ar cheologische landschapsele menten in Overijssel zijn dan veilig gesteld voor latere genera ties. Ook het vcrvolgbehccr van particuliere elementen is in dit project via provinciale subsidie geregeld. De werkzaamheden bestaan uit het opvullen van gaten en ande re depressies, het verwijderen van houtopslag op en rond het monument en, indien nodie, het afwerken van de heuvel met een plaggenlaag. Voor de landweren wordt overwogen op de walli- chamcn weer een karakteristieke begroeiing te ontwikkelen. Het beheer van de particuliere ar cheologische elementen na de restauratie kan worden geregeld door contracten te sluiten met de Archeologische Monumcn- tenwacht. Deze instelling in specteert dc heuvels iedere twee jaar cn voert tevens klein onder houd uit. Voor particuliere eige naren brengt dit geen kosten met zich mee, omdat de provin cie Overijssel via de Regeling Onderhoudsovcreenkomsten Landschapselementen Overijs sel (ROLO) een afspraak heeft met de Archeologische Monu- mentcnwacht. Het herstellen van één grafheu vel kost ongeveer zevenduizend gulden. Het gaat vooral om de kosten van de ploeg, de archeo logische begeleiding, de mate riële benodigdheden zoals vul- zand en het projectbeheer. De personeelskosten van -dc ploeg komen niet voor rekening van het project. Deze worden gefi nancierd door dc WIW (vroeger dc banenpool). Dc kosten wor den voor een belangrijk deel gefinancierd door de provincie Overijssel, middels de Bijdrage regeling Gebiedsgericht Milieu beleid en andere provinciale fondsen. Financiële bijdragen ko men ook van de betrokken ge meenten, Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten cn van grote particuliere eigenaren. ROB cn Landschapsbeheer Overijssel dra gen met name in naturabij. Ned. Herv. Kerk: Zondag 25 oktober: 10.00 uur, ds. j. \X le gers, Holten. Ncvendiensten. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder, SOW-jeugdienst m.m.v. Cam- panella. Collecte in dienst: dia conie. Uitgangscollecte: orgel fonds. Oppasdienst: Mevrouw Kuipers, Anne Kuipers. Dijkerhoek: Zondag 25 okto ber: 9.30 uur, ds, A.J. Leerink, oogstdienst. Espelo: Zondag 25 oktober: 10.45 uur, ds. A.J. Leerink, oog stdienst. Geref. kerk: Zondag 25 okto ber: 9.30 uur, ds. A.A. \.d. Spek, Enter. 19.00 uur, H.P. Mulder, SOW-jèugddienst in Herv. Kerk m.m.v. Campanella. Collecte in dienst: Kerk. Twee de collecte: Evangelisatie. Kin- dernevendienst groep 2 en 3 o.l.v. Jeannette Aanstoot; groep 4 en 3 o.l.v. Lianne Meijerink; groep 6 en 7 o.l.v. Tonny Heu- sinkveld. Oppasdienst: 0-3 jaar: wilma Bolink, Hermien Brinks, Dirk Jansen. 4-6 jaar: Karen Lubberdink, Trudi Schuppert, José Klein Nagelvoort. Evangelie gemeente: HMV-gebouw, Dorpstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Diessenplas: Woensdag 28 oktober: da.J.W. den Hertog. RK kerk: Zondag 25 oktober: 10.00 uur, Eucharistieviering, pastor Hogenelst m.m.v. het zangkoor, tevens kinderwoord dienst. Oppasdienst: Mevrouw Kuipers, Anne Kuipers. Nieuw Heeten: Zaterdag 24 oktober: 19.00 uur, Eucharis tieviering met past. Rademaker. Zondag 25 oktober: 9.00 uur, Communieviering Werkgroep. Okkenbroek: Zondag 25 ok tober: 10.00 uur, ds. J.F. Schef- fer. Uitgangscollecte: Kerk voogdij. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur totll.30 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling) Tot en met 23 oktober: The- maweek 'Een week rond de Bij bel' Tot en met 25 oktober: Expo sitie „grenzen verlegd" galerie Dc Waerdcnborch. Tot en met 1 november: Herfstexpositie "Wild en Land schap' in Natuurdiorama Hol terbcrg. Donderdag 22 oktober: 14.30 uur, ledenbijeenkomst ANBO, met spreekster E. Kalff over 'Dc' weg en regelgeving t.a.v. eutha nasie en patiëntenrechten' in Dc Boschkamp; 19.00. uur, schiet wedstrijd om de zaagmolentro- fee in het verenigingsgebouw aan de Maatmansweg. Vrijdag 23 oktober: 19.00 uur, schietwedstrijd om de zaagmo lentrofee in het verenigingsge bouw aan de Maatmansweg. Maandag 26 oktober": Start cursus Kunstgeschiedenis NBvP o.l.v de heer Kwaker- naak. Dinsdag 27 oktober: Excursie NBvP Dijkerhoek naar faculteit diergeneeskunde R.L'.U. Woensdag 28 oktober: 20.00 uur voorstelling 'Mijn moeder heeft een petticoat' van Ellen Kievit in dorpshuis De Bosc hkamp. Donderdag 29 oktober: 10.00 - 16.00 uur, parch work-works hop in dorpshuis De Bosc hkamp; 20.00 uur, Informatiea vond over diabetici C.P.B. Hol ten in de Kandelaar. Zaterdag 31 oktober: Diepe hel Holterbergloop. Van 2 tot en met 13 novem ber: expositie Corrie Vlaskamp in dorpshuis Dc Boschkamp. Donderdag 5 november: Ex positie in 't Trefpunt. Vrijdag 6 november: Expositie in het Trefpunt: 20.00 uur, Ko renavond HMK in de Kande laar. Zaterdag 7 november: 10.30 uur, kijkmorgen veiling NH-kerk in gebouw Irene; 13.00 - 16.00 uur, veiling t.b.v. Xaber-orgel in gebouw Irene; Reünie o.b.s. De Haarschool. Zaterdag 14 november: F.lfde van de F.lfde, verkiezing prins carnaval bij het Bonte Paard.

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 3