De 'dorpsdokter' is dik tevreden i iQuanus te Holtens Nieuwsblad HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Willem Reinier van Couwelaar vijfentwintig jaar praktiserend arts in Holten Elfde Holterbergloop start op 31 oktober Wi| *«ln Districtsmotocross op Zuurbergcircuit Voor sportieve vrijetijds kleding JDonk <DSp©rt kerkdiensten medische diensten van dag tot dag DONDERDAG 8 OKTOBER 1998 Met een "Video-auto" heeft de politie op 1 oktober uitvoerig verkeerscontrole gehouden op de buitenwegen van de gemeen te Holten. In totaal werden 16 automobilisten bekeurd voor di verse overtredingen. Enkele verkeersdeelnemers maakten het wel heel erg bont. Een mo torrijder reed maar liefst 83 km per uur te hard; 163 km per uur j op een weg waar maar 80 km per uur mag worden gereden. De motor van de man werd ter plaatse inbcslaggenomen en te vens werd zijn rijbewijs onmid dellijk ingevorderd. Ook van een automobilist werd een rijbe wijs ingevorderd. Deze man reed 53 km harder dan de toege stane snelheid en haalde een vrachtwagen in op een plaats waar dat niet mocht. Eveneens op 1 oktober werd op De Haar gecontroleerd op over tredingen van het parkeerver bod aldaar. Het blijkt dat dit af j en toe noodzakelijk is, omdat j men dit verbod soms aan zijn laars lapt. Zes automobilisten troffen een parkeerbon achter hun ruitenwissers aan. i Op de Lagcweg werd op 4 okto- bcr een geparkeerde auto aange reden. De \eroorzaker reed ech ter door zonder zijn identiteit bekend te maken. Aan de hand n g'etuigeverklaringen denkt de politie de identiteit van de dader wel te kunnen achterha len. Hij kan dat rekenen op 'een fors proces-verbaal. Op 5 oktober werd op de Al ter hoogte van de afslag Holte- n-Oost een hond aangereden. De auto werd daardoor zwaar beschadigd. De hond was op slag dood. Het betreft hier een grote, lichtbruine reu, een soort herder. De hond droeg cc-n brui ne halsband. De politic verzoekt de eigenaar van de hond zich te melden. Gevonden/ver loren voorwerpen Gevonden: een tas met gereedschap met opschrift: F.Bouma; een zwarte damesfiets merk Burgers met postcode 7451 LM (géén huis nummer); een bankbiljet; grote bruine hond, soort herder, met bruine halsband; jongens spij kerjack. Verloren: Groene damesfiets, merk Gazelle; gehoorapparaat; zilveren Zeeuwse speld. Zangavond In de gereformeerde kerk De Kandelaar is er op zondag 11 oktober c-en zangavond. Op vc- r verzoek zullen er op deze ond liederen worden gezon gen van ondermeer van Johan de Heer en liederen uit de op- wckkingsbundel. Voorafgaand an de dienst is er vanaf 18.45 ur samenzang. Na de dienst is r gelegenheid om een kop kof fie te drinken. Een ieder die van zingen houdt is van harte wel kom. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Oostelijke Weekblad pers BV, behorende tot Wegener Arcade NV, in samenwerking met de stichting 'Holtens Nieuwsblad'. Stichtingsbestuur; W.H. Beyers, secretaris. Kollingsert 4, 7451 XC Holten, tel. 0548-36 30 22, Directie: J ,V. Munsterman Advertenties: Getterisingel 41 7513 GA .Enschede, tel. 053 - 4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze algemene voorwaarden, gede poneerd bij de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Ensche de. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG, Holten. Tel. 0548 - 36 38 03. Fax. 0548 - 36 64 97. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur Eindredactie: Ton Hofman, tel. 06-515 79 486. bij noodgevallen 0546 - 82 66 95. Redactionele medewerkers: Peter Bulthuistel. 0548-36 67 99, tel mobiel 06-54 93 58 41 Joke Oostervelt, tel. 0548 -36 78 41/fax. 0548 -36 79 51 Meteorologisch medewerker Freddie Paalman, tel./fax 0548- 364007 (voor alle weerinformatie) Advertentie-adviseurs: kantoor, tel 0548519797/fax. 0548519798 H. Scholtert, tel. privé 074 - 2 42 86 06. O. IJspeert. tel. privé 074 - 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten opgeven bij: G.W Knapen, Larenseweg 3, tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen H. Voogsgeerd. Deventerweg 34. tel 0570 - 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur Abonnementen en klachten bezorging: Fam. Bouwhuis. Aal- polsweg 6, 7451 HK Holten, tel. 0548 - 36 18 49. Van 17.00 tot 19.00 uur. Willem Reinier van Cou welaar vindt zichzelf een bevoorrecht mens. Zijn werk is zijn hobby, zijn werk omgeving en contact met collega's is plezierig en over zijn woonstek even buiten de kom heeft hij niets te klagen. Kortom de 'dorpsdokter' is tevreden. Vijfentwintig jaar geleden ves tigde dokter van Couwelaar zich in Holten. Het aantal inwoners van het dorp was, mede door de bouw van wijk De Haar, sterk toegenomen en er bestond drin gend behoefte aan een nieuwe huisarts. Van Couwelaar rea geerde en in een tot praktij kruimte omgebouwde serre aan de Holtercnkstraat ontmoette de jonge arts zijn eerste Holten- se patiënten. Na vijf jaar ver huisde hij naar de groepspraktijk aan de Kcizersweg. Hier vierde hij vorige week zijn zilveren ju bileum als praktiserend huisarts in Holten. Het kon na zijn HBS-tijd met Van Couwelaar twee kanten op. Zowel een studie schecpsbouw- kunde in Delft, als en studie medicijnen stonden boven aan zijn lijstje van vervolgstudies. „De techniek sprak mij erg aan, maar daarnaast was ik hevig ge ïnteresseerd in mensen en het menselijk functioneren. Nu was her zo dat het mij werd afgera den om medicijnen te gaan stu deren. Scheepsbouw dat had de toekomst. Maar tegendraads als ik was, koos ik toch voor de medicijnen. Achteraf heeft dit goed uitgepakt en blijkt dit toch de juiste keuze te zijn geweest." Van Couwelaar schreef zich in Utrecht in voor een medicijnen studie. Daar behoorde hij tot de eerste groep studenten die, bin nen deze studie, de nieuw ge starte huisartsenopleiding volg de. „Het is toch mede aan deze gespecialiseerde opleiding te danken dat de kwaliteit binnen onze beroepsgroep aanzienlijk is tocgemomen", vervolgt de ju bilerende arts, waarbij hij aante kent dat het vak huisarts een geweldige groei heeft doorge maakt. „Handelingen, die voor heen in het ziekenhuis werden gedaan, zijn overgenomen door de huisarts. Hier in onze praktijk wordt dat door de patiënten als prettig ervaren. Het dichtsbij- zijnde ziekenhuis is ruim twintig kilometer verderop en dan is het plezierig om wat dichter bij huis terecht te kunnen. De verhou ding tussen arts en patiënt is naar mijn mening eveneens ver anderd. De afstand is minder groot geworden. De communi catie is enorm verbeterd. Kijk, communicatie is per definitie een wederzijds gebeuren. Huis artsen worden en zijn hierin meer getraind maar de patiën ten weten ook beter. Ze zijn beter opgeleid en pakken meer kennis, uit bijvoorbeeld de me dische programma's op televi sie, op. Je merkt ook dat ze steeds meer gerichte vragen stel len. Persoonlijk vind ik dit bij elkaar een prima ontwikkeling." De Holtcnaren, zo meent de- huisarts, leven tamelijk gezond. Hij wijdt dit ondermeer aan de gunstige sociale omstandighe den en leefvoorwaarden. Van Couwelaar: „Het aantal mensen in dit dorp dat geen werk heeft of rond moet komen van een sociale uitkering is betrekkelijk klein. Met de vaak daaruit voort komende psychische klachten hebben we in de praktijk dan ook weinig te maken. Daarnaast is de leefomgeving hier voor de meeste imwoners prettig te noe men. Velen hebben een huis met tuin, er is niet of nauwelijks hoogbouw en de natuur ligt praktisch naast de deur. Een prima plaats om in te leven." Zorgen maakt de dokter zich wel om de toenemende vergrij zing. Ouderen zijn vatbaarder en lopen meer kans ernstig ziek te worden. Van Couwelaar ver wacht dan ook dat de klachten Samen met de AV Atletics Nijverdal organiseert de atletiekafdeling van SV Holten 31 oktober de elfde Diepe Hel Holterbergloop. Belangstellenden kunnen zich tot en met 28 oktober inschrijven voor deze hardloopwedstrijd tussen Holten en Nijverdal. Dc Diepe Hel Holterbergloop start en finisht dit jaar ongeveer 500 meter vanaf her. Bezoekerscentrum Kortjes De eerste ledenbijeenkomst van de ANBÖ, afdeling Holten, vindt plaatst op donderdag 22 oktober. In de ontmoetings ruimte van dorpshuis Dc Bosc hkamp spreekt Mevrouw E. Kal ff van de Nederlandse Ver- eniging voor Vrijwillige Eutha nasie over 'De weg en de regel geving ten aanzien van Eutha nasie en patiëntenrechten'. Deze eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen begin om 14.30 De bejaardensociéteit. Holten houdt op dinsdagmiddag 13 ok tober weer een bijeenkomst. De heer G.J. Gervedink-Nijhuis toont dan dia's uit zijn omvang rijke collectie over Holten in vroeger tijden. Belangstellenden zijn om 14,30 uur van harte welkom in gebouw Irene. van Staatsbosbeheer. Daarna gaat het via de Toeristenwég richting Holten. De loop doet zeker zijn eer aan. Het is niet alleen het gebied dat Diepe Hel heet, maar voor velen geldt dat ook voor de ontberingen waar ze doorheen moeten om de finish te halen. In een grote fuik starten de vele deelnemers tegelijk richting Holten. De eerste' kilometers gaan de deelnemers nog goed af, maar vooral de terugweg laat velen toch op hun tandvlees lopen. Het zware beklimmen van de steile weg kost veel kracht. Er zijn vierwcdstrijdlopcn uitgezet. Speciaal voor kinderen is de 2 Engelse mijlen prestatieloop. Voor de volwassenen en de oudere jeugd bestaat dc keuze uit een 5 Engelse mijlen prestaticloop en twee 10 Engelse mijlen prestatieloop. Eén van de twee voldoet daarbij aan dc officiële KN AU-voorwaarden. Hieraan zijn geldprijzen verbonden met een totaalwaarde van zes duizend gulden. De prijzen voor de prestatie-lopen zijn in waarde bonnen. Het is bij deze loop altijd prijs, want iedere deelnemer ontvangt een fraaie herinnering. Inschrijfgeld voorde 2 mijlcnloop is een rijksdaalder, terwijl de 5 mijlenloop zes gulden bedraagt. Deelname aan de 10 mijlenloop kost 8,50 gulden tijdens de voor inschrijving en 11 gulden bij de na- inschrijving, Dit laatste kan tot een half uur voor de start in dc Jeugdherberg aan de Duiven- breeweg 43 in Nijverdal. Daarom ontvangt u bij aankoop van een Baltimore- of Stretchtop waterbed een 2-persoons kwaliteitsdekbed kado t.w.v. bijna U vindt ons nu 1 deur eerder op nr. 33 M waterbedden Bornerbroeksestraat 33-ALMELO - (0546)455043 Van Couwelaar: „De Holtenaren leven tamelijk gezond." wat deze groep betreft zullen stijgen. „Opvallend is trouwens dat de zogenaamde teekbeetziekte in Holten in vergelijking met ande re plaatsen frequent voorkomt. Dat heeft natuurlijk te maken met de bosrijke omgeving, maar bijzonder daarbij is dat het aan tal gevallen pas in de laatste jaren is toegenomen. Toen ik net begon, kwam je de ziekte hier niet tegen, of althans zij werd niet als zodanig herkend. Het is trouwens een vervelende infectieziekte, waarbij de gevol gen bij onjuiste of geen behan deling behoorlijk ernstig kun nen zijn", merkt Van Couwelaar op- Bij de huisartsenmaatschap aan de Keizersweg zijn momenteel zo'n 9400 patiënten ingeschre ven. Vorig jaar was er sprake van 35 duizend contacten tussen de vier huisartsen en hun patiën ten. Van Couwelaar is de langst zittende en enige full-time wer kende geneesheer in het me disch centrum. Met de samen stelling van het team, twee mannen en twee vrouwen, loopt dc groepspraktijk landelijk voorop. Maandelijks is er over leg met de huisartsen in buurtge- meente Bathmen met wie struc tureel wordt samengewerkt. „In 1992 zijn we volledig geautoma tiseerd. Dat betekent toch een stuk kwaliteitsverbetering", wijst de nestor van de praktijk trots naar zijn computer op zijn bureau. „Zo staan we in recht streeks contact met de bestan den van dc apotheker." Over dc plannen voor de organisatiewil hij ook nog wel iets kwijt. „Het is de bedoeling dat wij als artsen ons elk op een ander gebied gaan specialiseren. Voor mij ligt dit op het gebied verloskunde. Nu heb ik daar al de nodige ervaring in, want ik doe het al vele jaren met erg veel plezier. Het is eigenlijk een soort hobby. Je staat dicht bij dc mensen en het heeft doorgaans iets vrolijks, in tegenstelling tot de vaak som bere kant van ons vak. Daar naast is het de bedoeling dat we eer door Holtens zand Komend weekend ronken de Op het Holtense Zuurberg circuit wordt op zondag 11 oktober een districtsmoto cross gehouden. Vooraf gaand aan deze cross houdt de organiserende Motor- en Automobielclub de Holter- berg op zaterdag voor haar leden een clubwedstrijd. Bij de districtsracc zullen ruim tweehonderd deelnemers, ver deeld over zeven klassen, de strijd met elkaar aanbinden. De wedstrijd telt mee voor het kam pioenschap 1998 van district Oost van de KNMV. De club cross op zaterdag is de laatste in dc reeks voor het clubkampi oenschap. Dc motoren die deel nemen aan dc districtsstrijd be ginnen om 11.30 uur te ronken. Voor de zaterdagse rijders wordt om 14.00 uur het eerste startsein gegeven. De toegang op beide dagen is gratis. Zwemdiploma De volgende leerlingen hebben in seizoen 1998 het A diploma ont vangen: Ou-Shang Cheng, Saman- tha Finke, Tics Palstra, Joost Post mus, Tom Buitenhuis, Moniek ten Zijthoft. Danielle Geerling, Nick Landcweerd, Corwin ter Maat, Ro- salin Brinks, Marnique van der Duin, Romany Wybcnga, Max Schuppert, Iris Paalman, Ayla Haan, Brittany Ezendam, Kirsten Hulsman, Kasper Stam, Bob den Hertog, Mandie Hulsman, Yaron Kolkman, Melissa Bolink. Tennis Bcldman, Mauri van Losser, W'ille- mijn Jansen, Andy Meester en me vrouw A. Van Dolder. Diploma B: Renskc Bondrager, Iris Vccnstra, Gcrrjan ter Maat. Dominique van der Duin, Myrte van Geerestein, Rienke Knapen, Kim Hofman, Da- vey Ditsel, Marianne Sanderman, Erik Sanderman, Wilbert Stcenhuis. I.isctte Jansen, Merel Schuppert, F.line Slijkhuis, Natasja Geerling, Justin Verhoeven, Christa Ycnek- laas, Nienke van den Houten, Nick Groot, Mendel van Losser, Casper Kolkman. Diploma A en B: Joyce Geerling, Jcanine Valstcr, Yacintha W'aakop-ReyersMarcclinc W'aak- öp-Rcycrs, Raymon Brinks, Christi- p.c Slagman, Karin van Cocvcrdcn, Yonck List, Levijah Brouwer Lasten Het ministerie van Finan ciën heeft een enquête Mo nitor Locale Lasten voor Holten gemaakt. Het blijkt dat vooral de rioolrechten boven gemiddeld zitten. Dit komt doordat deze heffing voor woningen binnen de bebouwde kom is ver hoogd. Ook de afvalstof fenheffing zit net iets boven het landelijk gemiddelde, terwijl de Onroerend Zaak Belasting (OZB) redelijk ge lijk loopt met de nationale Jacks - fleece truien/vesten, sweaters etc. van o.a. O'Neill - Brunotti - Tenson - Samas - Nike - Oxbow - Fila... Ook in kindermaten Het adres: Grotestraat 75 - Gooi Koersbal In dorpshuis 'De Boschkamp' start maandagmiddag 12 okto ber een extra koersbalgroep. Koersbalgroep is een fantas tisch spel dat in het gehele land met veel plezier wordr gespeeld en waarbij de gezelligheid niet onbelangrijk is. Niet een speciale bal moet door gooien getracht worden om zo dicht mogelijk bij een klein wit balletje te komen. Dat is niet zo gemakkelijk als het lijkt, omdat de zwaartekracht van dc bal niet in het midden ligt. Deelnemers hoeven echter geen adcct te zijntim deze sport te kunnen beoefenen. Vooral veel ouderen vinden het heerlijk een paar uurtjes te koersballcn om zo in beweging te zijn en tevens wat contacten te leggen. De nieuwe koersbalgroep in het dorpshuis is nog op zoek naar enkele leden en nodigt belang stellenden van harte uit om maandagmiddag van 14.30 tot 16.30 uur een kijkje te komen nemen. Voor diegenen die maandagmiddag enthousiast zijn geworden en verder willen gaan, bedraagt de contributie drie gulden per middag. Ned. Herv. Kerk: Zondag 11 oktober: 9.30 uur, da. J.W. den Hertog. Ncvendienstc-n. 19.00 uur, ds. S.M. Roozcnboom. Collecte in dienst: werelddiaco- naat. Uitgangscollcctc: orgel fonds. Oppasdienst:. Dijkerhoek: Zondag 11 okto ber: 9.30 uur, ds. S.M. Roozcn boom. Geref. kerk: Zondag 11 okto ber: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, ds. H.P. Mulder. Col lecte in dienst- Wcrclddiaconaat. Tweede collecte: Rente en Af lossing. Kindcrnevendienst groep 2 en 3 o.I.v. Janny Bel tman; groep 4 en 5 o.I.v. Jenny Wieldraayer; groep 6 en 7 o.I.v. Joke Scheurwater. Oppasdienst: 0-3 jaar: Joke Fabcr, Karin Tro- mop, Jannckc Smit. 4-6 jaar: Annekejansen,Jenny Dijkink. Evangelie gemeente: HM V-gebouw, Dorpstraat 24. 10.00 uur, Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond, Diessenplas: Woensdag 14 oktober: ds. Lindeboom. RK kerk: Zondag 11 oktober: 10.00 uur, Eucharistieviering (caritasweekend), pastoor Rade- maker m.m.v. het zangkoor. Oppasdienst:. Nieuw Heeten: Zaterdag 10 oktober: 19.00 uur, Eucharis tieviering met past. Hogcnelst. Zondag 11 oktober: 9.00 uur, Communieviering werkgroep. Okkenbroek: Zondag 11 ok tober: 10.00 uur, Uitgangscol lcctc:. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur totll.30 uur en van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). Foio: Ton Holman een aantal taken zullen gaan de legeren. Dc- praktijkassistentes gaan hierbij en deel van het spreekuur regelen. Te denken valt bijvoorbeeld aan het opne men van bloeddruk of medica tiecontrole bij suikerpatiënten", aldus van Couwelaar. Zelf denkt de Holtense huisarts er aan om wat minder te gaan werken en zijn praktijk wat te verkleinen. „Enkele van mijn patiënten zijn al eens in contact geweest met één van de ande re artsen hier in het centrum. Ik probeer hen nu te benaderen met de vraag of ze er bezwaar tegen hebben om over te stap pen. Natuurlijk kan ik me ook voorstellen dat er zijn die zeg gen: „tegen het hoofd van Van Couwelaar heb ik nu lang ge noeg aangekeken, ik wil wel eens iets anders", grapt de arts hier- Over stoppen denkt hij in ieder geval nog lang niet. „Ik word alleen al onrusug van de gedachte dat ik het rustiger aan zou moeten doen." Arts: Weekenddienst: Huisart senmaatschap Holten, Keizers weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder af spraak). Apotheek: \Tijheidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17.00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in dc apo theek is. Tandarts: Weekenddienst:G. v. Wijk, tel. 0548 - 52 03 20. Be handeling na telefonische af spraak.Dierenarts: Dierenart sencombinatie Holten, Hout weg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daar buiten: tel. 36 20 04. Dierenart senpraktijk Holten, S. Minnema, Larenseweg 54, tel. 36 28 35, bgg 06 533 72 156. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: voor kraamzorg, ouder- en kindzorg, persoonlijke verzor ging en verpleging. Tel. 0570 - 68 60 00, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen- centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur en van 16.30 tot 17.30 uur. Vrij willige thuiszorg: informatie- en aanmeldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 112 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fvsiotherapic Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99._Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 36 42 51. Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Podologie: Praktijk voor podo- logic en correctie zolen, Oranje straat 4, tel. 361078 of privé 0545.29 32 12. Geopend elke maandag van 8.00 - 17.00 uur, behandeling alleen op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur: vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisge- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 0570 64 6500. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/ gezinsverzor ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver dal, Kerkstraat 6, tel. 61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 32, I hoog, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag tm vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 364910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten de spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het politiebu reau Raalte. Politie: Alarmnummer: 112 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 112 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: De storing- dienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte rioleringspompen, de fecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storingen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnummer en aard van de klacht inspreken op een band, waarna de dienst doende storingsambtenaar au tomatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N A". Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570 - 69 11 00 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-89 98 89). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: elke maan dagmiddag van 15.30 tot 16.30 uur. Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Holten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag en zaterdag van 13.30-16.00 uur. Tot en met 14 oktober: Expo sitie Sylvia Kuiper-Tap in het gemeentehuis. Tot en met 17 oktober: Kin derboekenweek in de openbare Bibliotheek Holten. Tot en met 25 oktober: Expo sitie „grenzen verlegd" galerie Dc Waerdenborch. Donderdag 8 oktober: 19.00 uur, schietwedstrijd om de Zaagmolentrofee in het vereni gingsgebouw aan de Maatmans weg. Vrijdag 9 oktober: 19.00 uur, schietwedstrijd om de Zaagmo lentrofee in het verenigingsge bouw aan de Maatmansweg. Zaterdag 10 oktober: Dis trictsmotocross circuit de Zuur- berg; 20.00 uur, jubileumcon cert Makelaardij Vincent. Twentskamerorkest in De Kan delaar. Zondag 11 oktober: Districts motocross circuit de Zuurberg; Klootschietmiddag Buurtv. Schoolkring Dijkerhoek; 18.45 uur, zangavond in De Kande laar. Dinsdag 13 oktober: 14.30 uur, bijeenkomst Bejaardenso ciëteit met dialezing van G.J. Gcrvedink Nijhuis in gebouw Irene. Woensdag 14 oktober: 11.00 uur, korte herdenking bij het oorlogsmonument aan de Haar- lcweg. Donderdag 15 oktober: 14.30 uur, Splo-plus in 't Trefpunt; Afdelingsavond NBvP afdeling Holten; 19.00 uur, schietwed strijd om de Zaagmolentrofee in het verenigingsgebouw aan de Maatmansweg.. Vrijdag 16 oktober: 19.00 uur, schietwedstrijd om de Zaagmo lentrofee in het verenigingsge bouw aan de Maatmansweg; 21.00 uur. Jubileumfeest jongc- rencafé De Schure met een op treden van Pigmeat. Zaterdag 17 oktober: 14.00 - 16.15 uur, extra live-uitzending Kerktelefoon, vanuit woon- en zorgcentrum Diessenplas. Zondag 18 oktober: 11.00 uur. Survival OKIA in en om 't Vlet- goor. Zondag 18 oktober tot en met 1 november: Herfstexpositie 'Wild en Landschap' in Natuur- diorama Holterberg.

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 3