Benen laten zich D kleine maatjes !i a Blije rugzakjes Volwassen mode in Laat je g met lingerie \i mp v v. kinderMODE Hoezo, kinderachtig? KLEDING Kinderen zijn tegenwoordig heel actief. Ze gaan niet alleen vaker op reis, al dan niet met hun ouders, of uit logeren, maar doen ook aan sport en hebben muziek-, zwemles of een andere activiteit buitens huis. Daarbij nemen ze natuurlijk hun eigen spulletjes met zich mee en die moeten ergens in. Voor het vervoeren en opbergen van onder andere kleding, sportschoenen, muziekinstrumenten, boeken en speel goed is speciaal voor kinderen een bagagelijn op de markt gebracht onder de naam Sammies. Echte trends bestaan in de beenmode niet meer. De fabrikanten hebben het liever over sferen. Natuurlijk wordt wel rekening gehouden met de actuele thema's in de kledingmode. De nieuwe collecties bieden een ruime keuze in panty's, kniekousjes en sokjes, die aansluiten bij het mode beeld voor winter 1998/99. Bij de panty speelt kwaliteit een belangrijke roL De vrouw wil tegen woordig best meer uit geven voor een panty die iets meer te bieden heeft. Vooral de micro garens worden steeds belangrijker. Het zijn mooie, zachte garens die heel comfortabel dragen. Jovanda heeft voor dit najaar een collectie ontwikkeld die in drie sfe ren is ingedeeld. De eerste sfeer is geconcentreerd op natuurlijke, ver fijnde rustikalen met een zachte uit straling. We signaleren veel uni's in Beenmode in micro ruit dessin. Collectie Jovanda. verschillende kwaliteiten, zoals een 40 denier micro, een katoen/lycra in 70 denier en een mat-glanzende rib. Het kleurbeeld is rustig en vrij donker: zwart, bruin, grijs en donkerblauw. Oosterse ornamenten, kant, zachte velours, rijke jaquards, barokke motie ven en veel opengewerkte ornamen tele dessins zijn bepalend voor de orien-taalse sfeer. Hierbij gaat het vooral om de combinatie van garens en dessinering. Een dessin in micro glansgaren, gebreid in ton-sur-ton effect en een kabelstreep dessin pas sen uitstekend bij dit thema. Bij de laatste sfeer spelen grafische dessins een belangrijke rol We zien compacte lineaire reliefmotieven en geometrische structuren. Kleine figuurtjes zijn veelal in reliëf gebreid, bijvoorbeeld een micro ruit dessin of een glanzend ruitdessin in multifïla- mentgaren. Binnen dit thema treffen we verder katoenen maillots aan en gedessineerde kniekousen. Naast reliefeffecten zijn mat-glans combina ties belangrijk. De meest voorkomende kleuren zijn bruin, grijs, blauw en zwart. Voor de jeugd zien we dit sei zoen in de nieuwe collecties vooral f warme kleding dieV bescherming biedt tegen guur herfstweer en winterse koude. De kleding is beslist niet kin derachtig, maar heeft een vol wassen uitstraling. Voor iedere sfeer die wordt gepresenteerd, is een andere invalshoek gekozen. Niet ieder thema is nieuw, maar ook aan inmid dels bekende inspiratiebron nen zijn vernieuwende ele menten toegevoegd. Het assortiment bestaat uit schooi en gymtassen, rugzakken, heuptas sen, koffers, trolleys en diverse acces soires, zoals pennenhouders en por temonnees. Sammies by Samsonite is ontwikkeld voor kinderen tussen de twee en acht jaar. Bij de produktie is rekening gehouden met het gedrag van kinderen. Zo zijn bijvoorbeeld spatwaterdichte en afwasbare mate rialen (210 denier nylon op vinyl) gebruikt en is extra gelet op een goede gewichtsverdeling. De banden zijn verstelbaar en de bagage is voor zien van zilverkleurige strips, adres etiketten en een reflecterend logo. Natuurlijk zien de tassen er ook leuk uit Ze zijn uit- a gevoerd in felle jfr oranje en blauwe jp tinten en hebben f| de vorm van een lachend gezichtje, dat m Funny Face wordt genoemd. JBÊÈ£t&-. Feit blijft dat kinderen de kleding die ze dragen leuk moeten vinden. En dat deze lekker moet zitten en eigenlijk ook tegen een stootje moet kunnen, dat spreekt voor zich! Warm en com fortabel is in ieder geval het thema, dat op een koude winter is gebaseerd, met sneeuw en ijs. De kleding beschermt en omhult. Behaaglijke donsjacks, parka's, wollen jassen, bodywarmers, dikke broeken en fleece truien zijn beeldbepalende items. Speciaal voor meisjes zien we onder andere romantische jurk jes en rokjes, leggings, wikkelt opjes en diverse gebreide arti kelen. Zachte pasteltinten, die de ijzige sfeer van het thema benadrukken, voeren de boventoon in het kleur beeld. We signaleren dit winter seizoen een voortzetting van het thema, dat bedoeld is voor kinderen die dol zijn op com- j puters en alles wat daarmee samenhangt. De kleding is sportief en functioneel. Het ■Jeugdmode volgt het straatbeeld Collectie Hij Mode aanbod bestaat uit onder andere trai nings- en joggingpakken, mouwloze kledingstukken en sweatshirts. Prints zijn heel belangrijk. De kleuren zijn in het algemeen fel: rood, oranje, geel, groen en blauw. Wat de materialen betreft zien we hier veel synthetische kwaliteiten naast tweeds en tweedach tige materialen, fleece, kunstbont, (imitatie)leer en vervilte en harige stoffen. Een ander thema is geïnspireerd op werkkleding en uniformen. Deze stijl heeft een stoer karakter. We zien voor jongens onder meer blousons, schip perstruien en sportieve broeken. Voor meisjes zijn er tuinbroeken en over- gooiers. Verder zijn gebreide kleding stukken actueel. Ruiten en strepen zijn veel voorkomende dessins bij deze trend. Ook zien we vlekkerige motief jes, vage prints en typografische druks. Qua detaillering vallen natuurlijk de vele (militaire) zakvormen op, de metalen versieringen, waaronder gespen en de toepassing van riemen. Belangrijke materialen zijn denim, twill, canvas en gabardine. Ook zien we veel synthetische kwaliteiten, gecoate doeken, metallic effecten en double face materialen. Fantasie- en kleurrijk is het thema, waarbij verschillende inspiratiebron nen door elkaar heen lopen. Meisjes worden heuse dametjes en jongens kunnen zich kleden in de dandylook. Ook oriëntaalse invloeden duiken op in de vorm van (Mao)jasjes met opstaand boordje, wikkeleffecten en oosterse motieven. De materialen die zijn toegepast, ogen rijk: fluweel, satijn, zijde, kant, brokaat, ausbrenner, goudborduursels en changeant De kleuren zijn warm en donker. We zien veel blauwen, bruinen, rood en bor deaux, paars en metaaltinten ais goud, zilver en brons. namélingerie- ig mejxde sterk ie vrouwe lij keg Op het gebied van bodyfashion zijn dan ook diverse trends waarneembaar. Voor iedere vrouw is er al naar gelang haar stemming of haar gevoelens keuze genoeg. We signaleren in de col lecties basic beha's en slips, die zacht aanvoelen door het gebruik van onder andere microvezels. Onder strakke kle ding hoort natuurlijk lingerie te worden gedragen die onzichtbaar is. Micro fibres spelen hierbij een belangrijke roL Ook de moulded beha (naadloos) is wat dit betreft onmisbaar. Qua kleurgebruik zien we ivoortonen, huidkleuren en veel bruinen. Zowel in de bovenkleding als in de onderkleding komen we sportinvloeden tegen. Sportbeha's, tops, slips en shorts worden aangeboden in colourbloc kings als rood, wit en blauw en in zwart/wit-combinaties. Door het gebruik van labels en tekstprints wordt de link met de sportwereld extra benadrukt Behalve basics en sportieve stijlen signaleren we ook een decoratieve trend in ondermode. Kenmerkend zijn soepelvallende jacquards, micro fibres in com binatie met geborduurd kant, ausbrenners met opvallende bladmotieven en goudkleurige verwerkingen. Actueel zijn eveneens glansgarens en subtiele blends van lurex. Natuurlijk mogen inspiraties uit het Verre Oosten niet ontbre ken. We zien een rijk beeld door middel van het gebruik van ornamentaalse flockprints op satijn, decoratieve bloemdessins en contrastrijke borduursels. Warme, diepe tinten bepalen de kleur van de luxueuze beha's met bijpassende slips, shorts en strings. De zelfbewuste vrouw laat zich niet meer in een bepaald hokje bepaalt zelf wat zij op een wil dragen. Zo'n moment kan kelijk zijn van emoties. Met fabrikanten houden rekening wisselende gevoelens van de consument. Het is mogelijk dat ene dag kiest voor verleidelijke en de andere dag voor een

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 11