Holterbergveldtocht Handbaldames verliezen van kampioen Huysmans/LHC Op en huis La Vie Huidverzorging zakelijk BEKEKEN Kermispuzzeltocht Bathmense kermis Highland Games tijdens kermis Aquarius waterbedden zoekt het verderop! HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten SV Holten Stamboomonderzoek voor beginners Expositie Olieverf Excursie synagoge DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1998 Hardrock met Vengeance bij De Lantaarn De hardrockband Vengeance staat zaterdag 26 september garant voor een puike en spetterende rockshow bij Café De Lantaarn in Hellendoorn. In vroegere dagen betiteld als de beste rockband ooit, besloot Vengeance in 1990 het bijltje erbij neer te gooien. Een weerzien na een aantal jaren maakte duidelijk dat de heren nog steeds op dezelfde muzikale golflengte zaten. Het gevolg zal bekend zijn; in 1997 de comeback waarbij zowel oude als nieuwe fans de weg naar hun optredens weten te vinden. De muzikale zwaargewichten Jan Somers en Peer Verschu ren van Vengeance zijn samen verantwoordelijk voor een muur van gitaar-geluid. Bassist Barend Courbois en drum mer Paul Thissen zorgen voor de ritmebasis en toetsenist Roland Bakker zet de accenten. In de regel is de hoofdrol weggelegd voor excentriekeling en zanger Leon Goewie, die zijn eigen band en het publiek weet op te zwepen tot het één kolkend geheel is. Aanvang van het concert is 22.30 uur. Gedurende twee dagen, donderdag 24 en vrijdag 25 september heeft Schuppert mode van 9.00 uur tot 21.00 uur informatie dagen. In een gezellige sfeer, met een hapje en een drankje kan de nieuwe najaarscollectie bekeken worden. Voor de dames geldt dat voor de merken Rosner, Zerres, Roberto Sarto, Frankenwalder, Gerry Weber, Car toon, Apanage, Karelia, Milo Fashionatos, Cecil, Street One, Another Woman en Bandolera. Voor de heren gaat het om de merken Swept, Roberto- /Sarto, Peter van Holland, Melka, Baileys, Linea Apunto, Elmior, For Fellows, Leros en 4-you. Op de extra koopavond donderdag 24 september wordt er live piano gespeeld. Op de voorpagina werd al ruimschoots aandacht besteed aan de herfsttoer gecombineerd met de veldtocht voor zondag 27 september.De organiserende wielervereniging heeft de route qua hoogtes in beeld'gebracht en wilde de lezer dit grafiekje niet onthouden. In verband met uitbreiding van de activiteiten houdt La Vie Huidverzorging op vrijdag 25 september open huis van 16.00-20.00 uur. Onder het genot van een hapje en een drankje worden er om 17.00 en 18.30 uur gezichtsbehande lingen gedemonstreerd. La Vie Huidverzorging is geves tigd aan de Erve Joost 12. Zij zijn geopend op donderdag, vrijdag en zaterdag. Behandeling volgens afspraak tele foon 0548-364971. BATHMEN - De supportersvereniging ABS houdt tijdens de Bathmense kermis op zaterdag 26 september haar traditiegetrouwe kermispuzzeltocht voor auto's en motoren. Maar dit jaar wel in een geheel nieuwe opzet. De organisatie is van mening, dat alle deelnemers, wel of geen puzzelspecialist, gelijke kansen moeren krijgen. Daarom zal de Bathmense kermispuzzeltocht dit jaar hierop worden aangepast. Met de nadruk op 'Alle deelnemers Gelijke kansen'. Het startschot zal om 19.00 uur worden gegeven door de voorzitter van de supportersvereniging de heer H.A. Oonk vanaf de parkeerplaats van sporthal De L'utvlog. Vanaf 18.30 uur kan men zich laten inschri|ven in de kantine van sporthal De L'utvlog. De kosten zijn voor leden f 10,00 en voor niet-leden t 15,00. De prijsuitreiking zal na afloop plaatsvinden in zaal Braak- hc-kkc. Voor meer informatie telefoon 0570-541876. Programma: Zaterdag 26 september: - ballonnenwedstrijd, honderden ballonnen zullen de lucht ingaan, Brink, 13.00 uur; - springkussen voor de kinderen, van 12.00 tot 18.00 uur op de Brink; - clown Luko, lopend over kermisterrein (Brink en Schoolstraat) worden allerlei ballonfiguren gemaakt en uitgedeeld, 14.00-17.00 uur; - kermispuzzeltocht voor auto's en motoren georganiseerd door suportersvereniging ABS, aanvang 19.00 uur, inschrijving vanaf 18.30 uur bi) sporthal De L'utvlog; Zondag 27 september: - koetscntocht georganiseerd door koetsenvereniging D'Olde Möl- lc met ongeveer 80 aanspanningen. Rond 14.00 uur zal er 2x een défilé in stap in de Dorpsstraat plaatsvinden: Maandag 28 september: - klein veemarkt. Brink, van 08.00 tot 13.00 uur; - rommelmarkt. Brink, van 08.00 tot 13.00 uur; - goederenmarkt, allerlei verschillende branches zijn op deze gezellige markt vertegenwoordigd. Schoolstraat. 09.00 tot 15.00 uur; - spectaciulair vuurwerk, grasveld Kerkdijk om 21.1 uur. Kermisattracties Vele kcrmisattracdes zowel voor jong en oud staan op het kermisterrein op de Brink opgesteld. Nieuw dit jaar is de kinderat tractie The Wonder World. The Swing Mill staat dit jaar wederom opgesteld op het bibliotheckterrein aan de Schoolstraat. Schiet- en viswedstrijden Schietvereniging V.Z.Ö.D. organiseert tijdens de kermisdagen schietwedstrijden in het magazijn van de F.DAH aan de School straat en de Hengelsportvereniging Bathmen heeft de traditionele kermiswedstrijd voor jeugd en senioren op het programma staan. BATHMEN - Op kennis- maandag 28 september zul len op de Bathmense kermis Highland Games worden ge houden. Originele Schotten zullen overkomen om de spe len te introduceren. De clan leider, een reus van bijna twee meter, zal de games, waaraan de sterkste en han digste Bathmense mannen en anderen mee kunnen doen, leiden. De Highland Games zullen van ongeveer 12.00 tot ongeveer 14.00 uur plaatsvinden. Dc spectaculaire en traditionele vormen van the Highland Ga mes zullen in het centrum van Bathmen op het grasveldje aan de 'Brink/Gorsselseweg' wor den gehouden. Het zal een soort open competitie om de titel 'Sterkste man van Bathmen' worden, waarbij het niet uitslui tend om domme kracht gaat, maar inzicht ook een rol speelt. Traditionele en oorspronkelijke vormen als 'thossing the cabs', maar ook handige elementen zoals het om laten kieperen van de boomstam, staan op het pro gramma. Spectaculaire is ook het 'aambeeld werpen', waarbij men rechtstandig omhoog over een lat moet gooien. Als men het gewicht heeft losgelaten moet men weg zijn, want dan helpt zelfs het dragen van een helm weinig. Dc slingertechniek tussen de benen, is hierbij van belang. Men kan zich ter plekke aanmelden voor deelname. De organisatie stelt het op prijs dat de deelnemers zoveel mogelijk een Miltachtig kledingstuk dra gen om de authentieke High- land Games zoveel mogelijk te benaderen. Voor meer informatie: 057' i- 541658. Hoogteprofiel Holterberg herfsttoer Laatste wedstrijd van veldcompetitie In Rijksarchief Overijssel Wilt u graag wat meer over uw voorouders weten? Waar zc vandaan kwamen en wat ze deden voor de kost? Begin oktober start in het Rijksarchief in Overijssel in Zwolle een cursus genealogie, die u leert waar de antwoorden op deze vragen te vinden zijn. Dit kan het begin zijn van een vaak fascinerende speurtocht in het verleden. Niet voor niets mag genealogie of stamboomonderzoek zich in een steeds toenemende popula riteit verheugen. Dc cursus is ook bedoeld voor mensen van wie het voorgeslacht uit andere provincies afkomstig is. Docent is drs. J. ten Hove, die als corres pondent genealogie werkzaam is bij het Rijksarchief. Dc cursus wordt gegeven in het Rijksarchief in Overijssel op een zestal zaterdagen. Bij voldoende belangstelling zal zowel "s och tends (van 10.15 tot 12.15 uur) als 's middags (van 13.30 tot 15.30 uur) gelegenheid zijn de cursus te volgen. De cursusdata zijn:' 3, 17 en 31 oktober, 14 en 28 november, 12 dc-cembcr. Dc kosten bedragen f 125,00. Opgave kan uitsluitend schriftc- lijk bij drs. J. ten Hove, p/a Rijksarchief in Overijssel, la kenstraat 20, 8021 X\\ Zwolle. Hierbij wordt u tevens verzocht te vermelden of u dc- cursus 's ochtends of 's middags wilt vol gen. In de ontmoetingsruimte van dorpshuis De Boschkamp is tot en met 2 oktober een ex positie te bezichtigen van An nie Rensen en Lcn Lohuis. Hun werk bestaat hoofdzakelijk uit olieverfschilderijen cn hoe wel beide verschillende technie ken gebruiken vormt dc exposi tie een geslaagde combinatie. Annie Rensen hanteert vooral het fijnschildercn, terwijl Lcn Lohuis zich meer toelegt op de- abstracte en figuratieve kunst. Voor beide Holtense dames geldt dat zij het schilderen als hobby beoefenen en daarvoor diverse cursussen volgden. Mo menteel nemen zij deel aan dc schilderlessen van dc Zwolse kunstenaars Tiemen Voorhorst, die ook in het Holetsnc- dorps huis een cursus leidt. Een ge deelte van dc werkstukken is te koop cn belangstellenden kun nen op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur (behalve op maandag middag) in het dorpshuis terecht om de schilderijen te bekijken. Een stevige ingreep van de verdediging van Holten 2. Foto: Johan Bolink SDOL3-Holten 4:2-6 In alle vroegte toog Holten richting het mistige Luttenberg om aldaar te spelen tegen het nogal blauw-wit getinte SDOL. Gewoonte getrouw werd dc tegenstander meteen onder druk gezet en geen mogelijkheid gegeven om te counteren. Al vrij snel in de wedstrijd leverde Ep een strakke voorzet af die door Rob bekwaam werd •afgerond. Na 20 min. omspeelde sneltrein Teurstcl de keeper en legde nummer twee in het net. Daarna was het weer dc beurt aan Rob om het net te laten trillen. Na een aanval over rechts, werd de geplaatste voorzet van Tcurstel snoeihard met het hoofd afgerond door Rob. Vervolgens was het kort voor de rust wederom Tcurstel die de keeper het nakijken gaf. (0-4). Na de thee hetzelfde beeld. Een aanvallend Holten met een op hol geslagen Teurstel, die zijn snelheid nog twee keer liet gelden cn de stand opvoerde na 0-6. Op dat moment vond Holten het wel goed en waren dc gedachten al in de kantine, behalve bij gelcgenheidsdoelman Borghuis die op onnavolgende wijze zijn kwaliteiten als keeper liet zien en tot twee keer toe een bal uit de kruising ramde. Het vierde vertrouwde volkomen op haar keeper (Schilder a.s. zondag op dc bank?), die er uiteindelijk mets aan kon doen dat SDOL nog twee keer tegcnscoordc. Eindstand 2-6. Holten 5 - EMMS 6 :1 -1 Overvvetering 3 - Holten 3 :l-8 Holten begon goed aan de- wedstrijd maar kwam jammerlijk op een 1-0 achterstand. Toch bleven ze voetballen en kregen een terechte penalty toegekend, die zeer beheerst werd ingeschoten door Rcne Bannink. Na enkele gemiste kansen kwam Holten vlak voor rust toch nog op ccn 1-2 voorsprong via onze pijlsnelle spits Andre van Bcnthem. Dc wijdbroeken begonnen na de rust pas echt te voetballen, dit resulteerde in 3 doelpunten binnen 5 minuten via Bart Socr.van Benthcm en Tikke TakkcTiekink. Later zette acob Pieffers dc keeper twee keer op het verkeerde been waardoor de stand 1-7 werd.Omdat Holten bleef dóór gaan kon Hcnny de La Pen.i de bevrijdende 1-8 aantekenen.Dit was tevens de einduitslag. Gerrie:"de platte wagen komt er aan". Holten 2 ATC 2:3 - 3 In de laatste wedstrijd van de veldcompetitie moesten de dames van Holten thuis van LHC winnen om nog een kans te hebben op een gelijke stand in de competitie. Holten startte gemotiveerd, maar moest toch toezien, hoe de gasten voor kwamen. Het plaatselijke team had daarbij de pech, dat een aantal goede kansen niet benut werden. Na de 3-6 ruststand bleef LHC sterker, hetgeen uitmondde in een 9-13 winst voor het team dat daardoor kampioen werd in de 6e poule. Dc heren speelden uit tegen T\- foon. Door afwezigheid van de scheidsrechter werd 'vriend schappelijk' gespeeld. Dames 2 verloor haar laatste wedstrijd van Goosen/Wijhe. Ondanks de goed steun van enkele A-s peelsters ging dc wedstrijd via een 9-4 stand bij rust, met 17-9 verloren. Meisjes A won haar laatste wedstrijd van CV'O met 9-8. Holten mistte nogal wat kansen, maar wist toch de winst in eigen huis te houden. Jeugd: B2 verloor van Swift '64. Dc gasten waren fysiek sterker. Via een 1-4 ruststand werd het 5-13. Cl speelde gelijk tegen N\Y. Heeten. Met 6-6 kregen beide teams wat ze verdienden. C2 verloor van DSC met 2-5. Dc mini's wonnen bij hun toer nooi met 7-0 en 4-3. Eén wed strijdje ging met 2-0 verloren. De commissie Vorming en Toerusting van de gezamen lijke kerken in Holten maakt maandagavond 28 september een excursie naar de synago ge in Zwolle. De deelnemers krijgen aldaar een uiteenzetting over het ge bouw, de diensten en de algeme ne aspecten van het jodendom. Ook is het mogelijk om de, op het vrouwenbalkon v-an de syna goge ingerichte, permai positie over het joodse leven in Zwolle cn omgeving te bekij ken. Het vervoer naar dc Over ijsselse hoofdstad per eigen per sonenauto wordt door dc deel nemers onderling bij het vertrek om 19.00 uur vanaf het parkeer terrein achter de Kandelaar ge regeld. De kosten voor declina- me bedragen vijf gulden per per soon. Opgave bij: G.Th. Booij, telefoon 0548 - 366142. Meisjes A wist haar laatste duel tegen CVO met winst af te sluiten, 9-8. Een moment uit de wedstrijd, waarbij Jessica Smit van Holten wordt gestuit door de verdediging van de tegenpartij. Póiojohan Bolink. ADVERTORIAL „Wij vinden hel heel belangrijk dat de klant een ruime keuze heeft", vertelt John Burgers, de drijvende kracht achter Aquarius Waterbedden. „Keuze uit verschil lende modellen, maar ook uit ver schillende prijsklassen". In het nieuwe pand aan' de Bomerbroek- sestraat zit dat wel goed: de showroom van ruim 300 vierkante meier biedt ruimte aan ruim 25 verschillende waterbedden, ver deeld over vier merken. John Burgers in hel nieuwe, ruimere pand van Aquarius Waterbedden. Aquarius is één deur opgeschoven aan de Bornerbroekseslraat te Almelo. Aquarius Waterbedden onder scheidt zich niet alleen door de keuzemogelijkheden, maar ook door advies en service. „Wij nemen de tijd voor onze klanten", vertelt John Burgers. ..Het leuke is dat je in een persoonlijk gesprek vaak automatisch vooroordelen over waterbedden kunt wegne men. Veel mensen weten bijvoor beeld niet datje dc mate van dei ning gewoon zelf bepaalt, door te kiezen voor een bepaalde stabili satie. Daarnaast ontdekken steeds meer klanten de voordelen van een duo-bed: één tweepersoons bed, met twee aparte matrassen. In zo'n bed kunnen beide partners hun eigen stabilisatie en tempera tuur kiezen. Verder zijn veel men sen aangenaam verrast door hel gegeven dat een waterbed veel hygiënischer is dan een gewoon bed". De formule van Aquarius blijkt te werken. Na bijna driejaar is dc zaak uitgegroeid tot de grootste waterbeddenspecialist van Twen te. Dankzij constante kwaliteit en groeiende mond-op-mond reclame weten steeds meer mensen de weg naar de winkel te vinden. En voor degenen die toch nog wat twijfel hebben, biedt de proefslaaprege- ling uitkomst. Tot cn met drie maanden na aankoop is het name lijk mogelijk om de stabilisatie aan te passen of het waterbed weer in te ruilen voor een gewoon bed! „Dal laatste komt zeer zelden voor, want we hebben veel tevre den slapers. Maar het is natuurlijk wel een prettig idee dat het kan", besluit John Burgers. Dè waterbeddenspecialist van Twente, Aquarius Waterbedden uit Almelo, is uit zijn jasje gegroeid. Begin september ver huisde Aquarius tien nieter, om ruim honderd meter extra showroom te krijgen. Het nieuwe pand biedt voor elke liefhebher van natuurlijk slapen een oplossing. Een prima aanlei ding voor een speciale openings- aanbicding! Waterbedden worden steeds popu lairder. Twee factoren geven voor veel mensen dc doorslag bij de aanschaf van een waterbed: gezondheid en comfort. De natuurlijke drukverdeling van een waterbed voorkomt namelijk spierpijn en afknelling van lichaamsdelen. De laatste tien jaar is het comfort van waterbedden opnieuw toegenomen. Dat heeft onder meer te maken met de gelei delijke vervanging van hard-side waterbedden voor soft-side varianten. Een soft-side waterbed wordt omsloten door een rand van schuimrubber. Goed voor de iso latie en prettig bij hel in- en uit stappen!

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 9