volop keuze J eigen stijl Vrouwenmode laat Van tweed tot taft Kort, lang of beide? Man kiest zijn Van boven tot onder HOLTEWS NIEUWSBLAD vrouwenMODE herenMODE j Combineren met herenmode Ontwerpers steken jeans in 't nieuw DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1998 Comfortabel de winter door Het modebeeld voor vrouwen geeft dit winterseizoen diverse thema's te zien. Er zijn geen nieuwe trends, maar er is inspiratie geput uit inmiddels bekende bronnen, die waar mogelijk iets verder zijn uitgediept. Countrylook Het Engelse platteland is een favoriet thema dat eigenlijk ieder najaar weer terug keert. comfor- manier van kleden. We zien in de col lecties getailleerde of juist wijdvallen de rokken in diverse lengtes, getail leerde colberts en blazers, al dan niet met schoudervullingen, aansluitende tops, pantalons met iets wijduitlopen- de pijpen (de bootcut of -leg), vesten en truien, die handgebreid ogen. Vooral traditionele stoffen zijn ver werkt, waaronder tweeds en verschil lende wolsoorten. Om het draagcom- fort te verbeteren, zijn veel klassieke materialen vermengd met syntheti sche kwaliteiten, zoals stretch en lycra. De breisels voelen dit wintersei- e Gi! Bre.t De stoffen spelen in winter 1998/99 een belangrijke rol in het modebeeld voor vrouwen. Zij bepalen in hoge mate de sfeer. De diverse thema's, die ieder seizoen naar voren worden geschoven, vormen het decor waarin de materialen mogen schitteren. We zien veel tweeds, wollen kwaliteiten, harige, vervilte en geruwde stoffen, corduroy, flanel, fijne jerseys, tricots, kunstbont, (imitatie)leer, suède en materialen met oppervlaktestructu ren. Niet minder belangrijk zijn de luxe stoffen: fluweel, taft, zijde, satijn, kant, ausbrenners en diverse transparante materialen. Het kleur beeld ziet er vrij donker uit. We sig naleren veel bruin, zwart, grijs, blauw en groen, aangevuld met onder ande re wit, aubergine, rood en lichte tin ten als lila en lichtblauw. Dessins komen dit seizoen weer wat promi nenter op de voorgrond te staan. Zeer actueel zijn oosterse motieven. Ie, alpaca en angora. De nadruk ligt bij de Engelse countrylook op herfsttin ten. We signaleren een heel scala aan groenen, bruinen en verder rood, blauw en grijs. Motieven die binnen dit thema passen zijn uiteraard de ruit en de visgraat. Chique èn Casual Er is in het vrouwenmodebeeld een trend te bespeuren die een zekere chic combineert met een casual look. De stijl is simpel. Het silhouet is slank, maar nauwsluitendheid is niet zalig makend. De vrouw kan ook kiezen voor wijdere vormen. Sommige kle dingstukken zijn afgeleid van manne lijke items, zoals de pantalon met steekzakken en rechte pijpen, de strenge blazer en het colbert. De des sins zijn - hoe kan het ook anders - geïnspireerd op stoffen die traditioneel Foto; Collectie Zij Mode zoen heel zacht aan. Veel toegepast zijn mohair, wol met kasjmier, chenil- Wat silhouet en modellering betreft ligt de nadruk nog steeds op comfort en eenvoud, maar wel met een accent op de vrouwelijke lijn. Opvallend is de groeiende belangstelling van vrouwen voor (enkel)lange rokken, jurken, jas sen, mantels en verlengde colberts en blazers. Dat wil echter niet zeggen dat er geen kortere kledingvormen zijn. De keuze tussen kort, knielang of maxi is aan de vrouw. Aardig is weer dat gespeeld kan worden met het dra gen van diverse lengtes over elkaar. Kort over lang en lang over kort. Ook het kostuum heeft nog lang niet afge daan. Er is inmiddels een gevarieerd aanbod ontstaan. Er kan gekozen wor den voor pakken in krijtstreep of klei ne motiefjes (ruitjes, mini-visgraat of wafeltjes) in verschillende kleurstel lingen. Niet alleen klassieke stoffen zijn toegepast voor (business- of zaken)kostuums. In de luxe sfeer zien we kostuums uitgevoerd in bijvoor beeld fluweel in mooie, gloedvolle kleuren. voor de mannenmode worden gebruikt. Warm en Winters Een ander belangrijk thema is geba seerd op luxe. De gebruikte stoffen ogen rijk: fluweel, zijde, kant, tule, chiffon, brokaat, goudborduursels, aus- brenner (een kantachtig weefsel) en changeants. Warme, vaak diep donke re kleuren zijn sfeerbepalend. Vooral blauwen geven de toon aan in vele schakeringen en verder rood, paars, aubergine, goud, geel en oranje. De dessins hebben een romantische dan- wel exotische uitstraling. Behalve bloem- en paisleymotieven zien we veel oosterse dessins, bijvoorbeeld sierlijke arabesken. De vormen zijn in het algemeen eenvoudig gehouden. Details zorgen voor een decoratief accent. We zien rokken en topjes met wikkeleffecten, aparte strik- en wik kelsluitingen, opstaande boordjes bij blouses en jasjes. Enkellange rokken hebben soms dijhoge splitten. Veel toegepast bij kragen en mouwen van mantels en jassen is kunstbont. HD02/B2 Eén van de stijlen die deze winter van belang is voor de man, is gebaseerd op het voorkomen van de rijke Britse lord: de gentleman, correct gekleed tij dens formele gelegenheden, maar in zijn vrijetijd kiest hij toch voor een casual look. Uiteraard is tweed, in allerlei variaties, de favoriete stof, aan gevuld met onder andere zuiver scheerwol, mengingen met wol en cor duroy. Het kostuum is twee- of driede lig uitgevoerd. Onder veel colberts kan ook uitstekend de nieuwe bonnetterie worden gedra gen. Coltruien of modellen met v-hals in het liefst een hand- gebrei de optiek. Een combinatie uit de wintercollectie van Peter van Holland. Items binnen collectie HOM Voor de man worden dit winterseizoen diverse kleedstijlen op de voorgrond geplaatst. Enerzijds is het beeld klassiek. Anderzijds zien we een casual/sportieve lijn. Daartussenin worden legio mogelijkheden geboden om zelf een zeer persoonlijke garderobe samen te stellen. Wat opvalt is dat sports-wear een behoorlijke invloed heeft op de wintermode. De nadruk ligt vooral op het elegante segment. Het is dan ook niet vreemd als de man die hiervoor openstaat, zijn klassieke kostuum combineert met een kledingstuk uit de hoek van de elegante sportswear. passen, zijn lange jassen, korte coats en cabans. Chique Een andere trend, die duidelijk naar voren treedt, is de dandylook. Een zo men wil romantisch beeld, waarbij luxe stoffen de boventoon voeren. Zachte wollen stoffen, al dan niet gemengd met mohair of zijde, flanel, fluweel en damast. Ook treffen we oosterse invloeden aan bij de materia- Trefwoorden voor de ondermode voor de man zijn sportief en kleurrijk. Een sportieve styling voert de boventoon in de nieuwe collecties. Het kleuren palet omvat zowel rustige basiskleu- ren als meer opvallende tinten. De prints zijn enerzijds geometrisch en strak. Anderzijds zien we mozaïek achtige of paisleydessins. Voor func tionaliteit en d.raagcomfort zorgen de gebruikte materialen, zoals onder meer katoen/lycra mengingen. Behalve allerlei modellen slips zijn nauwsluitende shorts met langere pijpjes actueel. Voor de man die eens wat anders wil, is er nog de body. De meeste jeanslabels brengen dit winterseizoen een jeans- en casual- collectie die een redelijk tot zeer grote variatie van het aanbod kent. Men heeft zich in het algemeen niet dur ven vastleggen op een bepaalde trend. De blauwe denim is er nog steeds, met oranje stiksels en overige ken merken. Sommige labels komen bewust op.de markt met retro-model- len in met name donkere wassingen om de historie van de spijkerbroek levend te houden. Maar er wordt ook flink geëxperimenteerd met nieuwe wassingen, kwaliteiten en modellen. Stretch wordt steeds vaker verwerkt in jeansitems. Aan denim wordt wel eens polyester of viscose toegevoegd. Stretch zorgt voor een goede pasvorm len. We zien bloem- en behangmotie- ven en krijtstrepen in een vernieuwde optiek. Donkere, warme kleuren voe ren de boventoon: blauwen, bruinen, grijzen, roden en bordeaux, aangevuld met enkele pasteltinten. De man die zich als een dandy kleedt, besteed veel aandacht aan zijn kleding. Maar wat hij ook draagt, kostuum of combinatie, het beeld wordt tot in de puntjes op elkaar afgestemd, dus inclusief acces- lacfe uit de collectie van Hij en voor voldoende bewegingsvrijheid. Vooral voor ouderen, die al jaren jeans dragen en dit ook in de toe komst willen blijven doen, is stretch belangrijk. Vernieuwing in materialen zien we vooral bij designer jeanscollecties. Er zijn outfits in donker denim, maar ook items in imitatie veloursleer, waterafsto tend loden en stretch twill velours. foto: Jeanskleding in donker denim uit de collectie van Joop'Jeans. soires. Om de chique outfit te comple teren, trekt hij bij voorkeur een lange, sluike mantel aan. Sportief Voor de man die vooruitstrevender is op het gebied van mode zijn er onder andere kostuums en combinaties, waarbij high tech materialen zijn toe gepast, al dan niet met een glanzend uiterlijk. Ook de man die zich graag sportief kleedt, kan dit winterseizoen zijn garde robe aanvullen. De keuze kan vallen op werkmans- kledij, heupbroeken en modellen met wijdere pijpen, leren broeken, shirtjasjes in militaristi sche look, westemshirts, gebreide kledingstukken en sportieve jacks. J

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 11