Oad Reizen introduceert het dak van de wereld' Vakantie in vroeger tijden Blokfluiters laten veel talent zien HOITENS NIEUWSBLAD Vanaf september naar hoofdstad Nepal Kruiswoordraadsel ABC-9 M N O Kruiswoordraadsel ABC-10 B e achtouwtr ekken DONDERDAG 16 JULI 1998 Uitslagen Bergruiters Natuurlijk werd er ook ge sprongen op het concours van de Bergruiters. Uitslagen: B progressief: 1. Chantal Leusink, Mariska; 2. Maaike Raamsman, Mozart; 3. Pascal Raamsman, Mozart; 4. Nathalie v.d. Velde, Prescot. Jachtspringen klasse L: 1. Vim Rietman, Kitty, 68.36; 2. Marcel Bunnik, Lambourghini, 75.10; 3. Willem Greve, Jahilly, 75.58; 4. Peter Meerstra, Liberrotty, 83.67; 5. Erik Vincent, Marlotte, 84.016. Marieke Mulder, Baltimore, 86.21 Jachtspringen klasse M: 1. Erna Bronsvoort, Jimmv, 101.84; 2. Suzanne Bredero, 111 de Solcil, 116.15. Jachtspringen klasse Z/ZZ: 1. Edwin Klokman, Isabel, 83.54; 2. Edwin Klokman, Agossie, 84.35. Klassiek springen klasse L: 1. Martin Verschoor, Calypso, foudoos 43,7; 2. Hans Brugman, Brugman's Quality time, 44,1; 3. Mirjam ter Doest, Jella, 45,5; 4. Marieke Mulder, Equipes Pablo, 45,7; 5. Eddie Brinkman, Marcel B., 45,8. Klasse M: 1. lelse Hictbrink, Bernadine, 41,8; 2. Angela ten Elshof, Asjemenou, 43,4; 3. Peter Meerstra, Lavendel, 43.5. Klasse Z/7.Z:I Edwin Klokman, Agossie, 37,3; 2. Edwin Klokman, Karamba, 3~,4; 3. Nathalie v.d. Velde, Bonstreet, 37.6. Klasse B groep 1: 1. Bert Wagenvoort; 2. Wout Boschvcld; 3. Nicole Jansen; 4. Ruben Rouweler; 5. Rinus Rcnsink. Klasse B groc-p 2:1. Bert Rietman; 2. Maaik Raamsman; 3. Dhr. Veldhuis; 4. Suzanne Hoeksewever; 5. Hennie Kader. Route koetsenrit Bergrijders Indien de weergoden dit keer wel meewerken, vertrekt ko mende zondag de Holterbcr- grit van de Bergrijders. De route is als volgt: 10.00 uur: gezamclijk vertrek bij de familie Aaltink aan de parallelweg - Rijssenscwcg - parallel - weg (richting Rijssen) - Sprokkclwcg - Eorthaars- weg - Eekhoornweg - Wul- lenbcrgwcg - Hol terbergweg - Panorama w eg - I lelhuizerwcg. 11,00 uur: sherrystop bij de familie Lubbersen. 11.20 uur: vertrek Haarlerwcg - Hclhui- zenweg - Helhuizcrweg - Achterhoeks weg - Bathmener- weg - Vagevuursweg - Oude Deventerweg - Poggebeltweg Zwarte Weg - \mbacht- straat - Okkenbroekseweg - Oude Holterweg - Raaltcrweg. 12.30 uur: lunchpauze bij de familie Wansink. 14.00 uur: vertrek op nummer Raaltcrweg parallelweg - V alewee - Fietspad - Kocwcidcwcg - Mccsterbosweg - Haalmans- weg - Flisweg - Raaltcrweg - Koofd es weg. 15.00 uur: shcr- rystop bij de familie Klein Teeselink. 15.20 uur: vertrek Oude Diepcnvccnscwcg Jcurlinksweg - Deventerweg - Aaltinksweg - ilhclminalaan rijheidslaan - Gaarden- straai - Larenseweg - Dorp straat Oranjestraat - Xoor- denbergstraat - Vaarden- borchstraat - Voorsboers- straat Kofe - Rijssenscwcg - parallelweg. 16.15 uur: eindpunt bij de familie Aaltink. Goede prestatie OKIA op NK Touwtrekken Met een nationaal kampioen schap in de 600 kg klasse en een tweede plek in de 640 kg klasse heeft OKIA een goed NK achter de rug. Vorige week zondag viel voor de 600 de beslissing in Gewest Noord in het Friese plaatsje Tijntjc. OKIA won hier overtuigend alle wedstrijden en werd hiermee ongeslagen kampioen. De kampioensploeg bestond uit Wim Marsman, André Wansink, Gerben Sluiter, Bert Kolkman, Marco Oostcrvcld, Erik Rietberg, Herman Brinks en Gerben Wansink. Coach was Henk Vcurink. Afgelopen zondag was het laatste toernooi in de 640 klasse. In deze klasse stond Vios-Bison bovenaan gevolgd door OKIA. Het team begon goed en wist dc eerste wedstrijden van Eibergen, Vechtlust I-IP1600 te winnen. Hierna volgde de topper tegen Vios-Bison. OKIA begon goed maar maakte een foutje door dc druk even iets te verlagen, dit werd afgestraft door de Bisons die voluit in de aanval gingen. OKI A kon de Bisons niet meer vastzetten en verloor hiermee de trekbeurt, de tweede werd op waarschuwingen verloren. Hiermee was OKIA afhankelijk van andere teams maar Vios-Bison verloor geen wedstrijd meer en werd OKIA dus tweede, derde werd Eibergen. Reisorganisatie Oad Reizen organiseert vanaf het ko mende najaar reizen naar Nepal, 'het dak van de wereld'. Vanaf 24 september vliegt Oad wekelijks rechtstreeks met Transavia op de Nepalse hoofdstad Kathmandu. Nepal biedt een ongekende variëteit in landschap en culturele traditie en is daarmee een vakantieland bij uitstek. Het land staat vooral bekend vanwege de Himalaya cn Mount Everest, maar beeft ook prachtige subtropische valleien en nationale parken. Naast natuurschoon heeft Nepal ook talloze culturele bezienswaardigheden, tempels, fascinerende steden en authentieke dorpen. Oad heefteen zeer gevarieerd reisprogramma voor Nepal samengesteld, dat is gericht op een breed publiek. Niet alleen dc rugzakreizigcr of de fanatieke wandelaar vindt er het zijne in, maar ook voor wie het allemaal wat rustiger aan wil doen, biedt de gids talloze mogelijkheden. Oad Reizen legde hotels vast in de hoofdstad Kathmandu, in dc vallei rond Kathmandu, in Pokhara en zowel in als nabij het Chitwan National Park metz'n rijke flora en tauna. Daarnaast organiseert Qad trekkingsen raftings met een lengte van 2 tot 10 dagen. De moeilijkheidsgraad varieert een eenvoudig en gemakkelijk tot professioneel niveau. Desgewenst kunnen raftings worden gecombineerd met een trekking. Voor wie veel wil zien cn beleven stelde Oad diverse 8- of 15daagsc groeprondreizen samen, waarbij ook de mogelijkheid bestaat om Nepal's buurlanden Tibet, Bhutan en Sikkim te bezoeken. Ook individuele rondreismogc- Iijkhedcn (rugzakpakketten, reizen per Grcehlinc toeristenbus of huur van een auto of busje met chauffeur) worden in de gids aangeboden. Ook qua prijsniveau komt een reis naar Nepal nu binnen handbereik van een veel grotere groep Nederlandse vakantiegangers. an het 'kampeergebouw'. Deze stond aan de voet van de eg en werd veelvuldig gebruikt door groepen kampeerders. Het Bovenstaand een foto Holterberg bij de Moth gebouw is later door brand verwoest. Voor de ingang staan vlnr. Guus Goldstein, AJies Goldstein. Willie Goldstein, Hendrik Bouwhuis, Jan Wansink jr. en A.J. Goldstein. De- prent is afkomstig uit de collectie van de heer G.J. Gervedink Nijhuis. Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvin gen gegeven per horizontale of verticale regel. Ieder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoorbeeld Al is het raakpunt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eer ste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 .zich bezighouden met onbelangrijke dingen - soort snijwerktuig 2.troefkaart - Europeaan - strafwerktuig o.Turkse tiiel - voegwoord - voorzetsel - vrucht 4.huis- dier - alsmaar - zoogdier S.bijwoord - hij (spreektaal) - overblijfsel - Chinese maat ó.staat in het Verre-Oosten - masker 7.deel van een schouwburg - financiële tege moetkoming 8.familielid - voegwoord 9.overeenstem ming - bijbetaling (verk.) lO.sporeplant - iep fmv.) 11.motorraces*(afk.) - openbaar vervoer (afk.) - eerwaar de heer (Lat afk.) - persoonlijk voornaamwoord 12.tijd perk - spraakklank (mv.) droog (van wijn) 13.advies regionale omroep (afk.) - landbouwwerktuig - soort handschoen 14.paleisnaam - gesloten - sóórt vaartuig 15.binnenkomst - beweegbare afsluiter Omschrijving verticaal: A.gcbakken lekkernij (mv.) - begane grond van een gebouw B.mistletoe - open plek in het bos C.vaste eenheid van groter geheel - nachtspie gel lengtemaat (afk.) - gier D.voorzetsel - schrijfkamer - uitgedroogd E.óude maat - Erans lidwoord - rund - uitroep 1.uitroep - deel van het hoofd G.toekomende nalatenschap - vroom H.bijwoord - ziekenhuis-afdeling (afk.) Ldeel van een woonplaats - vonnis (.vordering - verdwenen K.slee - persoonlijk voornaamwoord - bord spel waterstand (afk.) L.drinkgcrei - doortochtgeld doorwaadbare plaats M.groot water - familielid - legeraf deling (afk.) - alcoholische drank uit rijst N.soort bier zuiver O.ontvouwen - godendrank (myth.) Er ontstaat een zegswijze wanneer u dc letters uit de- hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: C3.A3.B3.D6.D7.06 - A12.A15.B15 K I 5.115.N 15.05.M6 - K9.L9.G 11 .J12.K12. Voor dit kruiswoordraadsel worden de omschrijvingen gegeven per horizontale of verticale regel. Ieder hokje in deze puzzel heeft daardoor zijn eigen nummer; bijvoor beeld Al is het raakpunt van regel A verticaal en regel 1 horizontaal, en is dus het eerste hokje op de eerste regel. Omschrijving horizontaal: 1 .soort stof - uitstekend 2.diepgaand 3.ongeveer flat. afk.) - overwinning - verharde huid - persoonlijk voornaamwoord 4.dwaas 5.speelgoed - stoepsteen - omslag 6.klein - kippenloop - honingdrank 7.1oogzout - afdeling in een schouwburg S.sierband - vaartuig 9.voorschrift (mv.) - sport 10.plaats in Overijssel - kledingstuk - huid 11.Noorse goden (myth.) - oppergod (myth.) - verlegenheid 12.Europeaan 13.persoonlijk voor naamwoord - pont - koraaleiland - deel van dc bij- hel (afk.) 14.sierlijk 15.aantekening - houder van geldswaardig papier Omschrijving verticaal- A,sierplant - grote onzin B.steeds weer C.lclieachtig bolgewas - vragen voornaamwoord - deel van de voet - eerste grond toon (muz.) D.7angstcm F.insectcneter - orgaan - hap F.zeer - rivier in Oostenrijk - profeet G.onaangenaam mens - avondpartij H.deel van het hoofd (mv.) - tijdelijk gebruik I.mensen van stand - gehalteëenhc-id van goud J.Chinese vermicelli - deel van een boom - onderzoekinstituut (afk.) K.sneeuwhui - apparatuur voor navigatie - kans spel L.gevang'enis (bargoens) M.hoenderproduci: - nette vrouw - nakomeling - ten bedrage van N.vie ringen Ö.apparaat - kiezer (Lat.) Er ontstaat een uitdrukking wanneer u dc letters uit de hokjes met dc volgende nummers achter elkaar plaatst: M10.M14.J 11 -A9.A 11Al 5.C15.E9.FS- D1.H6.05.I1.L~. Velen genoten afgelopen za terdag van het spel van de blokfluitlecrlingen van HMV. Deze afdeling onder leiding van Marjan Lahuis bestaat net een half jaar maar laat al behoorlijk kwaliteit horen in hun fluitspel. Om te laten zien wat de verdere mogelijkheden zijn binnen HMV bracht ook het jeugdor kest een aantal nummers, waar onder het nummer dromen zijn bedrog van Marco Borsato, ten gehore. De blokfluiters tellen op dit moment elf leden in leeftijd variërend van zes tot midden vijftig, 'je kunt dus op praktisch elke leeftijd beginnen', aldus HMV voorzitter Gerhard Voor des. Voor de kinderen is het bijzonder prettig om in relatief korte tijd toch een volledig wijs je te kunnen spelen. 'Naast de blokfluitles is het ook een stuk muzikale basis vorming' aldus Marjan die ook het jeugdorkest leidt 'en je maakt ze vanaf het begin af mee' zegt ze. Voor het spelen in het jeugdorkest moe ten HMV leerlingen in het bezit zijn van een A diploma, wie daarnaast ook nog zijn B diplo ma haalt kan door in he grote orkest. Het samenspel kan ook tijdens blokfluiten zeer makke lijk aangeleerd worden zo bleek tijdens de uitvoering van enkele blokfluiters. Gezamclijk of samen met Marjan werden zeis liedjes in canon gebracht. Een zeer goede voorspeelochtend met hopenlijk veel aankomend HMV talent. In het kader van de dorpsfees ten houdt touwtrekvereniging OKIA ook ditmaal weer een kampioenschap beachtouw- trekken. Deze wordt op woensdag 22 juli als vanouds getrokken op de Kalfster- mansweidc. Deelname is mogelijk in de herenklassc (zes heren en coach) en de gemengde klasse (drie dames, drie heren en coach). Een team mag maximaal twee getrainde touwtrekkers in de gelederen hebben. I-Iet toernooi begint, om 19.30 uur. Deelnemers dienen zich een half uur eerder, om 19.00 uur, op het veld te melden. Belangstellenden kunnen zich bij het secretariaat van de vereniging opgeven. Dit kan tot het begin van dc wedstrijd. De kosten voor deelname bedragen 25 gulden per team. Gestreden wordt er om dc PAP-bokaal, genoemd naar dc medeorganisator van het touwtrektoernooi. Voor opgave cn inlichtingen, G. Mecsterberends, Broekweg 16a, 7451 MJ Holten. Telefoon 0548 - 364521. Bergvliegers In het weekend van 11 juli werd door de Bergvliegers deelgenomen aan de wedvluchten vanaf Lommcl (138 km) en Laon (358 km). Dc duiven van G. Kwintenberg wisten bij beide vluchten als eerste te finishen. Uitslag Lommei: G. Kwintenberg: 1,16,19,20,33,34,37,44, 46,58,60; R. Bannink: 2,26,40,50; H. van Beek: 3,14,38; G. Jurjens: 4,5,15,25,36,45,47.56,57,61; H. Jansen: 6,7,39; G. Jansen: 8; H. Paalman: 9,18,30; J. van Wen en: 10,1 ,21,31,41,51; B. (urjens: 11,12; E. Vencklaas: 13,43; M. Lodeweges: 22,23,35; H. Wamsink: 24,49,55; G. Koetsier: 2~,28,29,42,53,54; W. Aaftink: 32,48,59. Uitslagen Laon: G. Kwintenberg: 1,2,5,9,25; R. Bannink: 3,13,14,24,28,30; G. Jurjens: 4,11,15; A. ten Dam II: 6,18,20,29; H. Jansen: 7,8,12,19,22; J. v. Wen-en: 10,17,21,26,27; I I, v. Beek: 16; W. Aaftink: 23. Hoog bereik TMF tijdens WK- voefbal... Het nmndberèik bij de doelgroep 13-19 is in dc maand juni 79,2%. Nooit eerder was het bereik in die groep zo hoog., Opval lend in de cijfers zijn de torenhoge zenderaandclcn en de hoge kijkdichtheid van Nederland 7 Rij alle zenders snoept Nederland 2 aandelen weg met de WK uitzendingen. Behalve bij The Music Factory! '1 ME weet ondanks hei voetbal haar kijkers in de groep 13-19 te behouden cn dc kijkdichtheid en het marktaandeel ten opzichte van mei te vergroten. Muziek TMF Nightguide ook op vinyl The Music Factory houdt haar kijkers van dinsdag tot en mer zaterdag op de hoogte van de leukste feesten in Nederland door middel van de Nightguide, die wordt gesponsord door Axc. De muziek onder de Nightguide is gemaakt door TMF medewerkers Geoffrev Bastiaans alias DJ Gec, en DJ Bobellow. De rune is inmiddels zo bekend dat vanuit de dancewereld vraag is ontstaan. Reden genoeg dus om dc muziek op vinyl uit te brengen.

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 7