Atletiek sv Holten opent meerkampseizoen in Almelo Holtense paasvuren branden als vanouds EXPOSITIE INFODAGEN HOLTENS NIEUWSBLAD paasvuurroute zorgt voor prima doorstroom bezoekers Dut-door seizoen is begonnen I De jury wordt traditioneel voorzien van eieren en een stevige borrel. ■j DONDERDAG 16 APRIL 1998 Üaeen winter volcrosses en een lantal indoor-meerkampen, Erlangden de vele jeugdatleten 'an de S.V.Holten afdeling atle- ekweernaarde frisse lucht om luiten op de atletiekbanen hun kinnen te tonen. ien groot gezelschap jeugdat-le- ;n van de S.V.Holten namen dan ok deel aan de grasbaan-wed- irijd te Almelo die op zaterdag 4 bril door de Almelose atlétiek- lereniging Sisu werd georgani- ccrd en gold als opcnings-wed- irijd van het oüt-doorseizoen. oor de jongste atleet jes bestond cze wedstrijd uit een dnekamp print, verspringen en balgooien f kogelstoten) al dan niet gc- olgd door de 600 meter of 1000 leter. De wat gevorderde jeugd loest zich per onderdeel plaat- in vooreen finale-ronde. Diver- atleetjes wisten één of meer rijzen in de wacht te slepen. Bij meisjes pupillen C wist Marijc langremond een 4e plaats in de 'acht te slepen op de meerkamp, aar resultaten waren 9.1 sec op c40 meter sprint, zij sprong2.43 leter ver en gooide de bal naar .90 meter. Op de 600 meter be- aalde Marijc een prachtige 3e taats in een tijd van 2.56.3. De eerste medaille was binnen. Bij de jongens pupillen C moest Stefan Pekkerict aantreden. Stefan ma nifesteerde zich als een talent, vooral omdatdeze wedstrijd voor hém de eerste\vas. Stefan behaal de een 6e plaats op de meerkamp (8.2 sec op de sprint, 2.38 meter op ver en 14.11 meter bij de bal) en op de 600 meter liep hij in een tijd van 2.35.9 naar een keurige 4e plaats. Barend Smit kwam uit bij de pupillen B en haalde een ver dienstelijke 5e plaats op de meer kamp. De 1000 meter leverde voor Barend een goede positie in de middenmoot op. Rob Maris- sink behaalde bij de jongens pu pillen A op de 1000 meter een klinkende overwinning in een tijd van 3.33.4 min. De meerkamp le verde voor Rob een 8e plaats op (60 m sprint in 10.3 sec, 90 cm hoog en 5.60 op kogel). Ook Sander Kolkman liet bij deze eer ste meerkamp zien dat hij er zin in had. Sander behaalde zeer ver dienstelijk een 9c plaats in deze erg zware groep. Sander 1 iep de 60 meter sprint in-l 0.8 sec, sprong95 cm hoog en stootte de kogel naar een prachtige 6.01 meter. Train- ster Truus Ongena was dan ook zeer te spreken over het behaalde resultaat van Sander. Bij de meis jes pupillen A behaalde Floortje van Eijk zowel op de meerkamp als op de 1000 meter de eerste plaats. De resultaten van Floortje op de meerkamp waren 10.5 sec op de 60 meter sprint, 1.20 meter hoog en 5.61 op de kogel. De 1000 meter liep Floortje in 3,55.9 min. Sanne Baldizzone behaalde een prachtige derde plaats op de meerkamp met 9.9 sec op de sprint, 1.00 meter hoog en op de kogel 6.01 meter. De 1Ö00 meter leverde voor Sanne een positie in de middenmoot op. Bernadette acobs behaalde op de meerkamp een 12e plaats. De resultaten van Bernadette waren 11.7 sec op de spnnt, 0,85 meter hoog en 5.20 meter bij de kogel. Bi j de junioren behaalden diverse atleten een fi naleplaats. Vincent Scholman be haalde op de 80 meter sprint een finaleplaats en wist daarin een 3e plaats te behalen. Zijn tijd was 11.8 sec. Anita Arfman behaaide op het onderdeel speerwerpen net geen finaleplaats. GijsMaris- sink behaalde op de 1000 meter cle 2e plaats. Nieske Nijland liep deze afstand ook verdienstelijk en een een goede middenmoot- positie, 'evenals bij het versprin gen, was haar beloning. Trienke Yinker behaalde maar liefst drie finale-plaatsen enwel op de 80 meter sprint, bij het verspringen en bij het speerwerpen. Bij de sprint behaalde Trienke een keu rige 2e plaats terwijl zij bij het ver springen de overige finalisten haar hakken liet zien en een zeer verdienstelijke le plaats behaal de. Bij het speerwerpen behaalde Trienke in cle finale een goede 6e plaats. Heieen Nijmeijer behaal de evenals Trienke Ymker ook drie finale-plaatsen. Heieen plaatste zich voor de finale met de sprint, het kogelstoten en de 1000 meter. De sprint en het kogel stoten leverden voor Heieen twee keurige 6e plaatsen op en op de 1000 meter miste zij met een ver dienstelijke 4e plaats net een po dium-positie. De jeugdatleten van de atleriektak van de S.V. Holten hebben zich allemaal dus weer van de goede kant laten zien tijdens deze openings-wedstrijd. Voor de junioren A en de vetera nen was op zondag 5 april j.l. de openingswedstrijd van het out- doorseizoen in Enschede. Gast heer was A.V.Tion die over een prachtig sportcomplex beschikt. Voor de S.V.Holten waren hier Bernadette Ongena, Esmeralda Udink en veterane Truus Ongena aanwezig. Bernadette Ongena plaatste zich op het kogelstoten, discuswerpen en verspringen voorde finale, indie finale behaal de Bernadette op het kogelstoten met 8.51 meter een keurige 4e plaats, bij het verspringen sprong zij met 3.66 meter naar een 5e plaats en toen kwam het dis cuswerpen en dat werd voor Ber nadette de klapper. De discus vloog naar een afstand van 26.04 meter hetgeen een 3e plaats op leverde en een schitterend club record. Esmeralda Udink plaatste zich op de onderdelen kogelsto ten, discuswerpen en verspringen voor de finale. De kogel ging naar 8.39 meter en leverde haar een 5e plaats op. Bij het discus-werpen wierp Esmeralda de discus naar 20.14 meter hetgeen haar een keu rige 4e plaats opleverde. Bij het verspringen sprong zij met 3.93 meter naar een 5e plaats. Veterane Truus Ongena wilde natuurlijk niéts onderdoen voor haar doch ter Bernadette en dat deed zij ze- kerniet want in de finale stootte zij de kogel naar een prachtige 8,46 meter en de discus ging naar 22.48 meter. Gezien haar resultaten en .het leeftijdsverschil (Truus heeft Sara al gezien) mocht moeder Ongena met opgeheven hoofd huiswaarts keren. vrijdag 17 april a s. van 16 00 -21.30 uur zaterdag 18 april a.s. van 10.00 -16.00 uur ARCHITEKTENBURO BEEFTINK - in- en exterieur - b.n.a. - a.v.b. - beusebergerweg 34, 7451 ne holten tel. 0548 - 36 23 03 fax. 0548 - 36 53 86 - marskant 22, 7551 bv hengelo tel. 074 - 250 55 03 fax. 074 - 250 09 98 Ook dit jaar hadden de Holtense paasvuren niet te klagen over belangstelling, 's Middags zorgden de helicoptervluchten bij het paasvuur van Espelo al voor het nodige vermaak. De speciaal uitgezette paasvuurroute zorgde voor een prettige doorstroom zonder al te veel oponthoud. Gezelligheid en muzi kaal genot waren overal aanwezig en ook de weer goden waren dit jaar goed gezind. Zelfs de Beuse- berg kon dit keer zonder problemen het paasvuur laten branden. De schoonheidscommissie had geen gemakkelijke taak. Gelaarsd stapte het gezelschap er in de Beuseberg lustig Op los. Fotojohan Bolink. Door de jury wordt de hoogte van de vuren nauwkeurig geme ten. Fotojohan Bolink. Zelfs de rode loper werd voor de jury uitgelegd. Fotojohan Bolink. on- leine llen, i het isbe- en eten ;ewijs pro- Ook Holterbroek wachtte in spanning af. lende kader men- >er- gc- dezc -and ieren tvoe- van nnen nder- i het 120 nder- ngen ucht- napt. rkers n de itend :nten dt in r het ende n eindeloos passen en meten. En nog n Fotojohan Bolink. I Holterbroek mocht in de vorm van een beker de schoonheidsprijs in ontvangst nemen. Fotojoha En Espelo wacht gespannen af. EXPOSITIE WONINGEN dubbele en vrijstaande woningen traditioneel, eigentijds, experimenteel bij: CAFE "DE BIESTER" stationstraat 10, holten

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 9