'Huizen zijn nog niet bouwvallig' Spannende strijd, maar uitslag toch tikkeltje teleurstellend Ben je wel goed verzekerd? zakelijk BEKEKEN HOLTENS NIEUWSBLAD J Dominee Roozenboom ziet geen noodzaak voor Samen op Weg in Holten sow Gelijkspel Blauw Wit bij Achilles Enschede op zich goede prestatie Jongeren info Bergruitertjes weer op stap Kinderkledingbeurs Vier april laatste toernooi Mintonette mini's zetten kampioen onder druk DONDERDAG 26 MAART 1998 Vijf jaar preekt hij nu in Holten. Dominee Roozenboom van de Nederlandse Hervormde Kerk. Een tevreden predikant die zijn draai in zijn gemeente redelijk goed heeft gevonden. Een gesprek over het predikantschap, de jeugd en de kerk en het samengaan van de protestant se kerken. Het begon voor dominee Roo zenboom op zestienjarige leef tijd. De toemmalige scholier van het Bussumse Willem de Zwij ger college kwam via een klasge noot in aanraking met de jeugd beweging Youth for Christ. Roozenboom bezocht de koffie avonden van de groepering en werd geraakt door de vrije en openhartige sfeer. Het balletje rolde verder. De toekomstige predikant begon aan en studie theologie in Utrecht en kreeg vervolgens zijn eerste klus in het verre Zeeland. Een gemeente van drie dorpen, waar hij in ruim zeven jaar het klappen van de zweep leerde kennen. „Zeker de beginperiode viel me zwaar. Er bleek toch een groot verschil te bestaan tussen de theorie en de praktijk. Ik moest het allemaal nog leren. Met preken bijvoor beeld had ik geen enkele erva ring. Het presenteren en het goed overbrengen, daar komt heel veel voor kijken. Gelukkig hadden de Zeelanders veel ge duld. Daarbij was ik in die tijd nog vrijgezel. Ik woonde in een gigantische pastorie, had niet veel geld en moest letterlijk van af de grond beginnen. Koken was ook een probleem. Ruim een maand probeerde ik in een van mijn zus cadeau gekregen snelkookpan mijn kostje klaar te maken.In de gemeentcgids van Borsele zag ik toen een adver tentie van een twintig kilometer verder, in Vlissingen, gevestigd cateringbedrijf. Deze bracht trouw een jaar lang iedere dag een warme maaltijd. Toen ging het bedrijf failliet. Ik kon me echter toen op culinair gebied wel aardig redden", aldus de predikant over zijn zwoegende beginperiode. Jeugd Na een verder „prettige" tijd in Zeeland werd Roozenboom in januari 1993 beroepen in Hol ten. Vijf jaar is hij nu predikant van de Hervormde wijk West. Een wijk met ongeveer vijftien honderd leden. Ruim en derde van de totale Holtense Her vormde gemeenschap. Roozen boom is redelijk te spreken over de huidige gang van zaken in zijn gemeente. Een zorgenkind je vind hij toch wel de jeugd: „Ik kan het me wel voorstellen. De jeugd heeft zoveel mogelijkhe den om zich te ontspannen en te ontplooien. De kerk heeft zo veel meer concurrentie gekre gen en moet het nu opnemen tegen zaken die in de ogen van de jongeren zoveel leuker zijn. We proberen ook wel enigzins aan de jongeren tegemoet te komen, maar het blijft een moei lijk te benaderen groep. Ik vind dat jammer. Vaak heb ik het idee dat ze te veel genoegen nemen met de gemakkelijke dingen. Maar er zijn, denk ik dan, toch meer zaken in het leven dan alleen maar werk, plezier maken en uitgaan. Er is meer tussen hemel een aarde. Geloof maakt je leven compleet. Het geeft je een basis, kracht en een perspec tief. Overigens vind ik wel dat er sprake moet zijn van tweerich tingsverkeer. Niet alleen de kerk maar ook de jeugd moet moeite doen om toenadering te zoe ken." Over de zondagse kerkgang is Roozenboom verdeeld ge stemd. „De ochtenddiensten worden goed bezocht, maar de stoelen bij de avonddiensten zijn naar mijn mening toch te weinig bezet. We denken zelfs al aan gezamenlijke diensten met de greformccrdc kerk. Want daar is de bclangsteling voor deze diensten toch ook tanen de." Een echt samengaan van de hervormde en gereformeerde kerk in de vorm van een SOW-kerk ziet de hervormde vertegenwoordiger echter in de nabije toekomst in Holten nog niet zo gauw gestalte krijgen. „Zelf sta ik er positief tegenover. Maar als het niet spontaan gaat, dan moet je het uitstellen. De noodzaak is er ook niet. De huizen zijn nog niet bouwvallig en de binding aan en de vertrouwdheid van de leden met hun eigen kerk zijn nog te groot. Beleidsmatig zijn er wat betreft onze kerk weinig problemen. Over bepaalde opvattingen, zoals het deelnemen van kinderen aan het Avondmaal, zijn er wel verschillen. Maar deze zijn naar mijn mening niet onoverbrugbaar." Evenwichtig Roozenboom streeft er naar zijn werkweek zo evenwichtig mo gelijk in te delen. „Kijk je werkt toch wel gemiddeld zo'n vijftig uur per week. Ik heb voor me zelf een ritme gevonden waarbij ik het prettigste kan functione ren. Dit betekent dat er in de ochtend en de avond ruimte is voor het denkwerk. De midda gen gebruik ik in principe voor het meer praktische werk, zoals huisbezoek en het bezoek aan verzorgings- en ziekenhuizen. Zo probeer ik mijn energie te verdelen over de hele dag. Op zaterdag ben ik vrij en is er tijd voor mijn gezin. Het schrijven van de preek gebeurt in etappes. Dominee Roozenboom:„Niet alleen de kerk, i ir ook de jeugd doen om toenadering te zoeken." Het is vaak lang broeden voor- tijd en rust voor nodig. Soms als stukje trimmen op de berg. Al- loof me, dan onstaan de dat het ei gelegd is en daar is veel ik helemaal vast zit, ga ik een tijd hetzelfde weggetje. En ge- ideeen." De voor de strijd om degradatie zeer belangrijke uitwedstrijd bij Achilles is in een 1-1 gelijkspel geëindigd. Hoewel dit resultaat op zich voor de Blauw Wit- formatie een goede prestatie was, moest na afloop toch teleurgesteld worden vastge steld dat dit gelet op de resultaten van de andere degradatie kandidaten een onvoldoende resultaat was. Achilles en Blauw Wit schotel den de toeschouwers een span nende wedstrijd voor waarin door beide ploegen met optima le inzet werd gestreden. Over het geheel genomen was de pun- tcndeling ook een terechte uit slag te noemen. Vanaf de aftrap lieten beide ploegen zien dat ze in deze zespuntenwedstrijd voor de volle winst wensten te gaan. Desondanks leverde dat over de gehele wedstrijd weinig kansen op. Over het algemeen wisten de verdedigingen de situ- blijvcn. De eerste kans was in de 10e minuut voor Blauw Wit toen Dirk-Jan Bcl- dman vanaf links onverwachts vrij kon oprukken. Zijn inzet kon echter op het laatste mo ment nog door een Achilles-vcr- dediger ren koste van een corner w-orden geblokkeerd. Achilles kreeg daarna enkele vrije trap pen op de rand van het straf schopgebied. Deze smoorden echter in de goed opgestelde Verder was de gehele eerste helft sprake van een gelijk op gaande wedstrijd waarin door beide ploegen geen echte kan sen konden worden gecreëerd. André Schuppcrt zag zijn vrije trap rakelings over de de lat scheren en Dirk-Jan Beldman mikte ook over. Trainer Stap- penbelt moest in de rust om verschillende redenen Lilko Spijker en John-Paul Akkerman wisselen, waarvoor Nick Kui pers en Johan Bossetters binnen de lijnen kwamen. Veel jongeren realiseren zich niet dat als ze bijvoorbeeld zelfstandig gaan wonen of een brommer kopen dit ook betekend dat je je moet verzekeren want als je dit niet op tijd goed doet kan het allerlei grote gevolgen hebben. Hieronder volgen beknopt enkele vormen van verzekringen. Voor meer info zie onderstaande adressen. Verzekerd tegen 'ongelukjes' Als je nog thuis woont zit je meestal in het verzekeringspakket dat door je ouders is afgesloten. Als het goed is hebben ze een aansprakelijkheidsverzekering particuliern (avp) afgeslo ten. Deze verzekering is bedoelt als je bijvoorbeeld een balletje trapt op straat en je breekt een dure winkelruit. Een ongeluk zit in een klein hoekje en de financielegcvolgcn zijn niet te overzien. Met een apv ben je hiervoor verzekerd. Wanneer je 18 jaar bent en je woont nog thuis is er niets aan de hand en blijf je verzekerd via je ouders. Kostbare spullen moet je eigenlijk appart verzekeren, ook als je nog thuis woont. Want jouw stereotoren, elektrische gitaar, mountain bike, surfplank vallen niet: meer onder de verzekering van je ouders/verzorgers. Ook je brommer en jé fiets kun je apart tegen diefstal en schade verzekeren. Verzekerd op kamers Als je zelfstandig gaat wonen moet je zelf een apv afsluiten. En vergeet dan ook niet een inboedel en brandverzekering af te sluiten. Verzekerd brommer rijden Als je een brommer, motor of auto bezit ben je verplicht om een Wettelijke aansprakelijkhcidsvcrzckeringMotorrijtuigen (wam) af te sluiten. Deze verzekering is ervoor als jij met je brommer, motor SO WHAT? Tuinstraat 2, 7451 EX Holten, telefoon 0548-362755 of auto schade toebrengt aan anderen. Verzekerd bij ziekte Kom je onverzekerd bij de dokter of in het ziekenhuis terecht dan kan dat goud geld kosten. Zorg dus dat je verzekerd bent tegen ziektekosten. Wanneer je werkt in loondienst, ben je meestal verplicht en automatisch verzekerd via het ziekenfonds (zelfs bij een werkweek van één uur). Een deel van de premie wordt ingehouden op je loon, de rest moet de werkgever betalen. Jongeren tot 18 jaar betalen ongeveer 16,50 gulden 'nominale premie' per maand. Je moet je wel eerst laten inschrijven bij het ziekenfonds. Als je stage loopt ben je soms wel en soms niet verplicht verzekerd. Vraag het na bij je decaan of stagebegeleider. Verzekerd studeren Als je gaat studeren moet je zelf een ziektekosten verzekering nemen. Voor studenten bestaan er speciale, vrij goedkope verzekeringen. Voor alle vragen rond verzekeringen kun je kontakt opnemen met Stichting de Ombudsman. Verzekerd op vakantie Het is bijzónder aan te raden om voor je vakantie een reisverzekering af te sluiten. Dat kan onder andere via het ANWB en bij veel rcisburo's. Diefstal, ongelukken en ziekte- zijn altijd naar, maar zeker wanneer je ergens bent waar je nauwelijks iemand kent en als je bovendien niet verzekerd bent. Nuttige adressen Stichting de Ombudsman: 035-672272: Voorlichtingscentrum Sociale Verzekeringen: 020-5979797; Buro voor Rechtshulp: 038-4214590. Misschien kwam het door de hiermee gepaard gaande omwis selingen dat Blauw Wit na rust niet direct in haar spel kon ko men en het initiatief aan de thuisclub moest laten. Meer dan enkele hoekschoppen leverde dat Achilles-offensief echter niet op. De eerste counter na rust, in de 56e minuut, bracht Blauw Wit zelfs verrassend op voorsprong. Johan Bosschers legde op tijd terug op de uitblin kende en zeer hard werkende Marco Schuitcrd die vanaf on geveer 20 meter met links snoei hard en onhoudbaar de bal in de kruising knalde (0-1). Een fraai treffer, die voor de Holtenaren op een goed moment kwam. Voordat het echter goed en wel was doorgedrongen dat men op voorsprong stond, kwam de thuisclub al weer langszij. Bij een aanval over rechts liet Leo Aanstoot zich simpel uitspelen. De mee teruggekomen Hans Stam Jr. leek vervolgens de bal uit de voorzet tot hoekschop te verwerken. Doch hij aarzelde daarbij even waardoor hem de bal door Achil es-sp.it: Ruhl- mann kon worden ontfutseld. Eerst wist Hans Stam Sr. op de- doellijn nog redding te brengen, de rebound schoot Ruhimann alsnog (i-i). Een domper voor de Holtena ren waarvan Achilles probeerde te profiteren. De Blauwwitters wisten dit offensief echter op te vangen en gaven verder geen kansen meer weg. Met enkele afstandschoten en hoekschop pen wist de attent keepende Hans Bekkernens zich wel raad. De bergen werk verzettende Enkele leden van ponyclub de Bergruitertjes gingen op 14 maart naar Lochem. Nicole Kocbrugge behaalde met haar pony Duke de eerste prijs in de B-drcssuur cat. D/ E met 171-punten, Annclies Drost volgde haar met pony Mark op de voet met 168 punten legde zij Net als voorgaande jaren is er ook ditmaal weer een voorjaarskledingbeurs voor kinder- en tienerkleding. In leveren van kleding kan op woensdag 1 april op afspraak, hiervoor kan men bellen na 17.00 uur met Ria Grave, tel. 36 1199. Het inleveren van kledingstukken is wel aan enige regels gebonden. Men mag inleveren 12 stuks kleding van goede kwaliteit, hiervoor wordt een bcwaarloon van twintig cent gevraagd. Van de verkoopprijs wordt 20% ingehouden voor zaalhuur en onkosten. Géén ondergoed en/of schoenen met uitzondering van sportschoenen en laarzen. De verkoop heeft plaats op donderdag 2 april van 8.45 tot 11.00 uur. Niet verkochte kleding kan men ophalen en verkochte kleding afrekenen op donderdag tussen 13.30 en 15.30 uur. De kleding die niet opgehaald wordt gaat na 16.00 uur naar stichting Dorkas. Hans Stam Jr. deed enkele po gingen om zijn ongelukkige ac tie weer goed te maken en was twee keer dicht bij een doelpunt doch beide keren wist de Achil- les-goalie een tegentreffer voor zijn team te voorkomen. In de slotfase, waarin Gerwin de Vel de Harsenhorst de aangeslagen Jacco Schuppert was komen vervangen, zette Blauw Wit nog een keer aan voor de volle winst. Leo Aanstoot, die kort daarvoor fors onderuit was gehaald maar daaraan gelukkig geen blessure overhield (zijn tegenspeler wel een terechte gele kaart), wist bijna te profiteren van een te zachte terugspeelbal, doch de snel uitgelopen Achilles-doel- man wist net buiten het straf schopgebied redding te bren gen. Dat hij daarbij zijn arm gebruikte zag iedereen, behalve, de overigens goed leidende, scheidsrechter Sidhoe. Hans Stam Sr. mikte kort voor afloop uit een vrije trap nog rakelings De beste kans was in de laatste minuut nog voor Hans Stam Jr. toen de doelman de bal uit een hoge voorzet liet vallen. Hans Jr. mikte echter ook te hoog zodat beide ploegen zich tevreden moesten steiien met één punt en de opzet om Achilles door winst in deze wedstrijd op de ranglijst te passeren dus niet gelukt was. anncer het team in de vijf nog resterende wedstrijden echter een zelfde inzet en wedstrijd- mentaliteit aan de dag legt als in deze wedstrijd dan hoeft het zich in de strijd tegen degradatie beslist nog niet kansloos te ach- Bij het Italiaans restaurant Aha Mura had men net als vorig jaar weer iets bijzonders voor de gasten geregeld. Met als aanleiding het nieuwe seizoen konden gasten reserveren voor een Italiaans buffet, waarop vijftien Ita liaanse gerechten. 'Hiermee willen we bij de klanten het beeld van pizza en spaghetti als zijnde de Italiaanse keuken wegnemen', vertelt Geke. Er is veel meer interessants te beleven in de Italiaanse keuken waaronder ook vele vleesgerechten. Net als tijdens de vorige speciale avond was ook dit keer het restaurant weer helemaal vol. Als extra, traden twee amateurmusici op en waren er een handlezer en portrettekenaar aanwezig. Er was gekozen voor de aanvang van het seizoen omdat gelijk na aanvang hiervan iedereen al weer bezig is met Pasen. Toch willen Geke en Raffaele Natale ook in de toekomst dergelijke avonden houden, eventueel kan men ook aan huis een dergelijke feestavond door het restaurant laten verzorgen, hiervoor moet het gezelschap echter wel uit minstens vijfi.cn personen bestaan zegt Raffaele. „E,cn geslaagde avond die zeker navolging verdient en daarbij zijn ideeën natuurlijk -altijd welkom", vertelt Geke. Gall Gall, aan dc Dorpsstraat 17 zorgt donderdag 26 maart voor een feestelijke heropening. Klanten kunnen kennismaken Gall Gall 'nieuwe stijl' en profiteren van fikse kortingen. Het assortiment wijnen is met 25 procent uitgebreid. Extra bonnen zorgen voor een korting van 10 gulden bij aankoop van verschillende dranken. beslag op dc tweede plaats. In Luttenberg behaalde Lucinda Anderson op 15 maart met Telly een vierde prijs bij het springen in de B-klasse cat. D, de vijfde plaats in de klasse L cat D was voor Joanna Spakman met Beli- anka. Tijdens de wedstrijd in Ambt Deiden op 22 maart be haalde Nicolle Koebrugge bij het springen in de Klasse B cat. E een eerste prijs met Duke. Zaterdag 21 maart speelden de twee mini-volleybalteams van Mintonette in Wierden. Om hun tweede plaats veilig te stellen moest er minimaal één keer gewonnen worden door beide teams. Tegen Salvo F1 speelden de Minonetjes goed samen en wonnen zij met 7-5 en 9-3. De Mintomini's, Annemarie Steenhuis, Harm den Hertog, Han Ymker, Sanne ten Kampe en Ellen W ielaard wonnen met 13-1 en 13-2. RAC F1 wordt dit seizoen kampioen bij de F-jeugd. De speelsters van dit team zijn wat ouder en hebben langer volleybaler varing. De Mintonetjes speelden echter heel goed. Door ondermeer de goede serve van Lconticn Voogt en Myrthe de Vrijer werd het in de eerste set 6-6. De tweede set ging wederom gelijk op. Sabine Paalman en Jeroen Groothedde gaven goede passes en set-ups zodat Niels Marsman makkelijk kon scoren. Helaas was Anne Dangremond ziek gewor den waardoor RAC won met 7-5. Zaterdag 4 april spelen dc mini's hun laatste toernooi in Vriczenveen. Na afloop zijn beide teams uitgenodigd bij sponsor,'t Klavertje om hun goede competirieresuL taat met een patatje en een drankje te vieren. verder met stapelwolken en daar tussendoor waren er perioden met zon. Het werd geen onaangename dag met van die prachtige fel blauwe plekken aan de lucht en de opbollende stapelwolken die af en toe van die donkere onderkanten hadden, maar het leverde geen 1 neerslag op. Vrijdag morgen waren er wolkenvelden en liet de zon zich geregeld zien. In de middag was het bewolkt. Later begon het licht te 1 motregen-regenen. De neerslag was een beetje buiig van karakter. De neerslag hoorde bij een zwakke storing. Deze trok langs de oostflank van een Engels hogedrukgebied naar ons land. Er viel slechts weinig neerslag. De temperatuur steeg tot 10.3'C. 's Avonds om 20.55 uur begon de Astronomische lente; de zon stond toen loodrecht boven de evenaar. De komende drie maanden trekt de zon richting de Kreeftskeerkring en deze periode wordt de lente genoemd. Zaterdag wisselden wolkenvelden en zon elkaar af en was het prima weer voor de tuin. Een hogedrukgebied boven de Britse-Eilanden hield een zwakke noordelijke stroming in stand. Hiermee werd droge onstabiele lucht aangevoerd, de relatieve luchtvochtigheid was laag namelijk 28 procent. De wind was matig en kwam uit het noorden tot noordoosten. Maximumtemperatuur werd 11.2'C. Zondag hadden we lichte I regen en motregen en was de I neerslag buiig van karakter. In de f middag waren er ook droge perioden en zo gaf de dag een grijze sombere aanblik en iiet de zon het j afweten. De wolken en regen hingen samen met een zwak warmtefront, deze trok langzaam over het land en verliet later op de middag hetzuidoosten van het land. Holten ving 2.6 milllimeter en Espelo 1.0 millimeter neerslag op. Meteo Holten, Freddie Paalman. Vorige week maandag was het rustig grijs weer en bewolkt. In de loop van liddag werd de bewolking i wat dunneren kwam zelfs de zon af en toe tevoorschijn. Ook bleef het de gehele dag droog. De maximumtemperatuur werd 12.1'C. Een westelijke stroming voerde vrij zachte en vochtige lucht aan. Met een matige wind (kracht drie) uit het westen werden wolken ons land binnen gedreven. Dinsdagmorgen waren er wolkenvelden en perioden met zon en leek het een een mooie dag te worden. Maar schijn bedriegt; 's middags was het de bewolking die overheerste en was er haast geen zon. Een hogedrukgebied stond aan de basis van het geschetste weerbeeld. De hoogste barometerstanden vonden zich ten zuiden van de Britse Eilanden (kerndruk 1035 Hpa), Voor ons betekende dit dat de noordwesten winden zorgden dat de lucht die over ons land stroomde veel vocht oppakte boven de Noordzee met als gevolg de vorming van wolken. Woensdag trok een weinig actief zwak koufront van noord naar zuid overons land. Dit ging gepaard met veel bewolking en er viel geen neerslag. Achter het koufront stroomde van het westen uit drogere lucht het land binnen. De bewolking begon te breken en geregeld was er zon. Aan de oostflank van een hogedrukgebied bij Ierland voerde een westnoordwestelijke stroming heldere en geleidelijk drogere lucht aan. De temperatuur bedroeg 11,6'C. Donderdag begon eerst met flinkwatzonenhetwasfris. Het kwik daalde in de Holtense weerhut tot 1.5'C en vlak boven de grond werd het -1.6'C, Espelo had 1.1'C en aan de grond -2.0'C. De dag verliep

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 5