CDA, Harry Dul: D66, Dick van der Torre: Duo Luuks en Harry bezorgt publiek aangename ochtend 1 HOLTENS NIEUWSBLAD Als abonnee van het Holtens Nieuwsblad heeft u goed gekozen! DONDERDAG 26 FEBRUARI 1998 tapel 3 blij- jfsuit- men, l n om en en gezin nen de ledrijf keurig omen l blijven n doen :ullen voor Waarom moet Holten op 4 maart gaan stemmen? 1. Stemmen op 4 maart betekent deelnemen aan de democratie. Daaruit kan worden opgemaakt welk soort samenleving is ge wenst. Mensen verschillen. Ie der heeft 2ijn eigen belangen en idealen, maar wc leven niet op onszelf en voor onszelf, niet naast elkaar, maar met: elkaar. De gekozen overheid kan naar de mening van het CDA, door de uitslag van de verkiezingen serieus te nemen, de basis leggen voor die samenleving. 'Wie niet meestemt levert valse noten in de maatschappij.' j Waarom moeten ze op het CDA stemmen? I Het CDA heeft jarenlang bijge dragen aan een degelijk bestuur in Holten. Die lijn willen we in de komende vier jaar weer op pakken door in Holten een sterk accent te leggen op het gemeen- schapsdcnken, door aandacht voor zorg voor hen die Holten in toenemende mate te lijden hebben van 'paarse' maatrege len. Door voor een veilige woon- en leefomgeving te zor gen. Zo breng je christen demo cratische uitgangspunten in de praktijk. Komt het nog ooit goed met het verkeer in Holten? Ja, maar dan moet je het niet zo doen als in de afgelopen vier jaar, waar de burgemeester per soonlijk initiatieven moet ne men om de 'regeringspartijen' over de brug te krijgen. De partij die vier jaar geleden met een anti houding de kiezers op zijn hand wist te krijgen, heeft het zes personen sterk laten afweten op dit punt door zelf geen enkel initaitef te ontwikkelen! Het CDA wil goede ontslui- üngsmogelijkheden voor de zui delijke woongebieden richting Rij ssen en een aansluiting op de Rijssense weg voor het woonge bied en bedrijventerrein de Kol. Geen toenemende verkeersdruk in woongebieden door sluipver- keer, geen doorgang voor vrachtverkeer vanaf de Kol naar het dorp en invoering van dertig kilometer zones bij scholen. De route voor doorgaand verkeer kan indien nodig pas na afwe ging van de onderzoeksresulta ten worden vastgesteld. Helaaas zullen misschien som mige inwoners direct of indirect pijn moeten lijden, om het pro bleem voor heel Holten op te lossen. Waar hebt u zich in de afgelo pen raadsperiode aan ge stoord? Weinig betrokkenheid van de inwoners bij de algemene poli tiek. Te weinig politiek vuur werk in de raad, waar discussies worden vermeden omdat stand punten al van te voren vastlig gen en men niet naar elkaar luistert. De vaak afwezige pers, die daarmee ook belangrijke on derwerpen voor de burger niet verslaat. De rol van de pers is naar onze menig plaatsvervan gend door de burger. Wat hebt u de laatste vier jaar als positief ervaren? Dat inwoners ook een kleine fractie 'in de opposide' nog steeds weten te vinden, en dat we met onze argumentatie in commissies en raad toch een bijdrage hebben kunnen leveren aan de besluitvorming (bijvoor beeld WY'G, kwijtscheldingsbe- leid, woningbouw enzovoorts). Bathmen niet bij Deventer, Holten niet bij Rijssen? Hol ten bij Bathmen? Holten niet alleen samen met Rijssen, Holten nicjt alleen sa men met Bathmen. Als de ge meentelijke herindeling door gaat, dan ligt voor Holten de meerwaarde in een vergroting van de draagkracht van de nieu we gemeente. Het uitvoeren van de dan gewenste gemeentelijke taken. Een gemcentegrootte van circa dertigduizend inwo ners kan daarvoor nodig zijn. Als gevolg daarvan zal het be stuur op sccrkte moeten worden gebracht. Het CDA heeft er al tijd voor gepleit dat de nieuwe gemeente moet gaan bestaan uit meer dan twee oude gemeenten. Alleen zo is er vernieuwing en versterking mogelijk. Samenvoeging van Holten met de forensengemeente Bathmen is dus niet de oplossing. Dat Bathmen, dat eerder niet rea geerde op een oostelijke herin deling nu weer in beeld komt, is een gevolg van Haagse toestan den. Bathmen zal alsnog zich moeten uitspreken over of west (Deventer) of oost (Holtcn- Rijsscn/Entcr). De belangrijkste verkiezings thema's van het CDA: Organisaties en (groepen) in woners eerder betrekken bij de voorbereiding van nieuw beleid (bestemmingsplanforum, St. Welzijn Ouderen etcetera). Veilig leef- en woonomge ving, door voorlichting, preven tieve maatregelen en verkeers maatregelen. Woningbouw afstemmen op de behoefte, om vooral jonge gezinnen voor Holten te behou den. Dijkerhoek moet bij uitstek de kern voor de plattclangdsont- wikkeling worden, door de voorzieningen en de sociale structuur daar te handhaven en te versterken. Landschappelijke structuur behouden in samen werking met andere overheden. Alert zijn bij de ontwikkeling in de zorgsector en de functie van de overheid bij bestrijding van misstanden (armoede, dis eenzaamheid) met gerichte maatregelen uitvoeren. Heeft u nog een boodschap aan de kiezers? Naast een oproep om in elk geval te gaan stemmen doe ik een beroep op de kiezers om dat niet te doen op goed geluk of op basis van een leuke dure folder, maar vanuit de inhoud van het partijprogramma. Voor de CDA raadsleden is dat de leidraad voor de komende vier jaar. U kunt het partijprogramma in zien in de bibliotheek of opha len bij het secretariaat, Kieften- belt 4. Wat denkt u dat de verkie zingsuitslag zal zijn? CDA 3; PvdA3; VVD3; Ge meentebelang 4. Met zo'n uitslag kan Holten de nieuwe eeuw in als een zelfstan dige gemeente. We zijn van me ning dat het CDA minimaal drie zetels moet verwerven om daad werkelijk ook bestuurlijke ver antwoordelijkheid te kunnen dragen, verder zal er een verre gaande programmatische over eenstemming moeten zijn. Ab Stegeman staat als kandidaat wethouder klaar. Wat wilt u verder nog kwijt? Het CDA in Holten is volko men vrij in het kiezen en uitwer ken van de plaatselijke politieke thema's. Als afdeling zijn we alleen financieel verbonden aan het landelijke CDA. Onze leden dragen daarin belangrijk bij aan het behouden van landelijke en provinciale structuren. Finan cieel kunnen wc al plaatselijke afdeling de touwtjes ternauwer nood aan elkaar knopen. Rijk zijn wc wel in de vele contacten die wc hebben cn de ondersteu ning die we krijgen vanuit de CDA-organisaties. Daarmee kunnen we onze invloed ook aanwenden buiten de gemeente grenzen ten dienste van de Hol- tensc samenleving. Het CDA heeft daarom meerwaarde. De ffactie- oorzitter van het CDA HarrvDul. Het optreden van het duo 'Luuks en Harry' in de serie Twentse Ochtenden in De Boschkamp krijgt zeker een vervolg. Dat bevestigde Her man Kampman van de orga niserende Stichting Voor So ciaal en Cultureel Werk. i „Het is voor de eerste keer dat wij het Overijssels/'Drentse duo hier in huis hebben en ik moet zeggen, de belangstelling is veel I groter dan verwacht. Er zijn stoelen bijgezet en we hebben j zestig man geteld", zegt een te- vreden Kampman. Luuks Nijsingh, geboren in Westerhuizingerveld onder de rook van Avcrccst, is in het dagelijks leven boer. Zijn grote hobby is het zingen van liedjes en het brengen van schetsjes in zijn eigen streektaal. Luuks ver maakt de liefhebbers van het: dialect al zo'n jaar of acht. Zijn eerste cd werd goed verkocht en ook de verkoop van de tweede cd die hij samen met Harry de Geeter uit Assen maakte loopt Harry de Geeter begeleidt Luuks nu vier jaar op de piano en accordeon. De Gcetc-r heeft als toetsenist bijna veertig jaar ervaring in diverse orkesten en is tevens als vaste begeleider in dienst bij radio Drente. „Het was bii een opname in de studio dat ik Luuks ontmoette", vertelt Harry. „Luuks zocht een pianist die af en toe met hem wilde optreden cn zo is het gekomen", legt de Geeter uit. Het duo staat regelmatig op het toneel, van Gelderland tot Gro ningen is het tweetal bekend. „N oor vrouwenverenigingen, in bejaardenhuizen, bi| concerten cn in het theater. We hebben meer dan een avondvullend programma en passen ons op treden aan. Op de zondagmor gen heeft ons optreden een an der karakter dan bijvoorbeeld voor een jubilerende vereni ging", zegt Luuks. „Op de zondagmorgen begin nen we rustig aan. We proberen elke kee.r contact te krijgen met het publiek. De ene keer lukt dat wat beter dan de andere. Het liefst zouden we tussen de men sen in de zaal zitten", vult Harry „Het dialect staat volop in de belangstelling. En niet alleen bij ouderen. Kijk maar eens naar het succes van de groepen als Rowwen Hèze, Skik cn De Kast", vinden Luuks en Harry. Stof voor hun liedjes cn schets jes is er nog voldoende. „Alleen over het geloof cn de politiek zul je ons niet horen", benadrukt het duo. Onlangs in De Boschkamp zi|n er bewonderaars voor 'Luuks en Harry', die eigen tekst en muziek ten gehore brengen. Het tweetal vermaakt de zaal met liedjes over 'de hond van ome Garrict', over 'Durk de zwerver', 'Gec- sien van jan Slagter', 'melken met Willenden', over 't aolders- huus' en over vitamine 'acr'ap- pels met spek. De zaal is bijzon der sdl als Luuks vertelt cn zingt over de oppas-opa en zijn eerste kleinkind. Als toegift krijgt: het publick het: prachtige lied de 'aole stee' te horen. Tot slot klinkt een gul applaus voor dit duo dat het publiek een aangename morgen heeft bezorgd. Stemuitleg bij Bejaardensoos Tijdens de bijeenkomst van de Bejaardensociëteit deze week kregen de aanwezigen de gelegenheid om kennis te maken met de computer die tijdens de komende gemeen teraadsverkiezingen gebruikt zal worden. Yccncndaal, ambtenaar van de ge meente Holten, mochten de veer tig bezoekers van deze middag 'stemmen'. Het idee, afkomstig van burgemeester D.J. Verhoeven, viel in zeer goede aarde en hielp in elk geval deze groep alvast over de stemangst voor komende woens dag heen.Velen vonden het heel eenvoudig. Na afloop bedankte mevrouw Langenbarg de gemeen te cn Hermien dan ook voor hun inzet. Daarna werd door het gezel schap nog een paar rondjes bingo gespeeld, zo was het al met al een zeer geslaagde middag. FNV: regionale afdeling Deze week is FNV Bondge noten begonnen met de opzet van de woonafdeling Twente West. Deze woonafdeling ver vangt de plaatselijke afdelingen van een aantal voormalige FNV bonden. Woonafdeling Twente West gaat de belangen voor ongeveer zeven tienhonderd regionale leden be hartigen. Ook de Hóltcnse leden van FNV' Bongenoten vallen on der de paraplu van de nieuwe woonafdeling. Onder visie van een negenkoppig voorlopig bestuur zal lafdel ach i. Het duo Luuks en Harry vermaakte het publiek opperbest in de Boschkap. stantic bezig houden met de sa menstelling van een werkplan en een begroting. FNV Bongenoten is ontstaan uit de Industriebond, Voedingsbond, Dienstenbond en Vervoersbond FNV. Voor inlichtingen, ook over Holten, kan men bellen met Bergman, telefoon 61 37 46. De fractie- Die Torre Waarom moet Holten op 4 maart gaan stemmen? De Raad is het hoogste orgaan waar in aan de orde komen voorstellen aangaande gemeentelijke kwesties, zoals bijvoorbeeld verkeer. Aan de hand van wat de afgelopen raads periode is gepresteerd en de voor nemens voor toekomstige zaken kan de burger één keer per vier jaar een 'rapportcijfer' geven. Elke keer is heroverweging mogelijk: dus niet bij de stemmachine, tegen beter we ten in, toch maar weer de 'oude' par tij kiezen of maar helemaal niet gaan stemmen! D66 vindt overigens dat tussentijds en bij heikele zaken, het door ons aangedragen referendum een goed middel is om een voorgenomen raadsbesluit tijdig terug te draaien. Op die manier kan de burger zich ook tussentijds uitspreken. Waarom moeten ze op D66 stemmen? D66 heeft in de afgelopen raads periode geprobeerd vanuit haar be scheiden positie invloed uit te oefe nen op de besluitvorming binnen de coalitie. Wc zijn met Gemeentebelang en de WD een bestuursakkoord aangegaan op ba sis van een programma waarin veel van onze uitgangspunten onder- gebrach t waren. De coali tiemachi ne is op bestuurs- en raadsniveau ech ter vastgelopen. Oorzaken zijn on der meer gebrek aan daadkracht en eigen belangen stellen boven die van het algemeen belang. Het niet nako men van afspraken over de aanpak van het verkeersprobleem heeft ons daarom uiteindelijk doen besluiten geen deel meer te willen uitmaken van die coalitie. We vinden dat onze uitgangspun ten, ook in het programma voor de komende periode, de gehele Holtense bevolking aangaan. We zeggen het niet alleen, maar we wil len ook daadwerkelijk overgaan om spijkers met koppen te slaan! Dat is alleen mogelijk als we meer zeg gingskracht hebben in de Raad. Komt het ooit nog goed met het verkeer in Holten? Door alle partijen wordt het ver keersprobleem als een voornaam punt van de verkiezingen gezien. W e waren op de goede weg met en kele door het vorige college geno men maatregelen. In de Oranje- en de Dorpsstraat waren we al meer dan 25 procent van het doorgaande verkeer kwijtgeraakt! Dat maakt ge bruik van de provinciale wegen en de A 1. De enge eigenbelangen zijn de uiteindelijke oorzaak dat er ver der niets bereikt is om het verkeer, vooral in de kern, verder terug te dringen. Waar liggen de eigenbelangen die eensgezindheid in de weg staan? Gemeentebelang doet wat de Holtense middenstand voorschrijft en de WD vertegenwoordigt het belang van de plaatselijke industrie. Een onderdeel van de voorstellen in de Raad van oktober 1996 was het ontwikkelen van een verkeerscircu- latie- en langzaamverkeersplan. Het eerste beoogt het veel te hoge per centage doorgaand verkeer in de kern te weren, sluipverkccr elders onmogelijk te maken en de kern meer verblijfsvriendclijk te maken. Het autoluw maken van het cen trum gaar echter tegen de zin van de Holtense Handelsvereniging. Volgens haar dient het aandeel van het autoverkeer beslist: niet minder re zijn dan vijfduizend motorvoer tuigen per dag. Een steeds maar te rugkerend misverstand bij elke dis cussie over het instellen van voet gangers- of autoluwe gebieden in winkelcentra is de ongegronde angst van de plaatselijke midden stand dat dat ten koste zal gaan van haar omzet. Dat blijkt steeds weer niet waar te zijn. De verkoop neemt juist toe! De boodschappende auto mobilist is namelijk ook een voet ganger cn die wenst niet van de sok ken te worden gereden cn niet in de uitlaatgassen te winkelen. Een goe de parkeergelegenheid is echter wel nodig. Het aantal boodschappen doende auto's is maar gering. Dit zijn er maximaal maar tweeduizend. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de fractievoorzitter van Gemeentebelang het college vroeg het voorstel over het opstellen van een verkeerscirculatieplan te schrappen. Men denkt dat onder meer een doorbraak achter Albert Heijn naar de Kerkhofsweg de op lossing is om het doorgaande ver braak al De plaatselijke industrie heeft grote invloed op.de politieke besluitvor ming van de VVD. De industrie op de Kol en dus ook de VVD was en is nog steeds een groot voorstander an een noordelijke rondweg ten Overigensisdicdoor- bied. Van de provincie is binnen 1994 aangekondigd... korte tijd een uitgebreide brief ont vangen met als conclusie dat inder daad een goedgekeurde septic tank voor het lozen van huishoudelijk af valwater ook na 2005 gebruikt kan blijven.Het verwijt dat aan D66 is gemaakt, door onder meer het col noorden van de spoorlijn. Dat idee lege van B en W, dat een dergelijk is in 1992 al te duur (circa tien mil- contact schadelijk zou kunnen zijn joen gulden) en teveel verkeersaan- voor plannen van de gemeente, ver trekkend gebleken. Een alternatief raadt een zekere regcntenmentali- over de Vaagweg, Drostenstraat en tcit en is onacceptabel. Een raadslid een de aan te leggen Zilverzandtracé heeft namelijk de plicht om zi jn con- stuitte vervolgens op zoveel bezwa- trolcrendc taak goed uit voeren zich ren van de industrie(!) en de bewo- te laten informeren door welke ners dat ook dit plan in de kast werd groepering dan ook. En alleen hij gelegd. De vreugde van de WD beslist of het toelaatbaar is. over het nu utt te voeren onderzoek Ambtenaren zijn heel wel in staat je naareennoordelijkerondwegisdan duidelijk te maken dat je ze niet met ook goed verklaarbaar. Maar ook politieke issues moet lastig vallen, daar tekenen donkere wolken zich weeraf. De actiegroep'Zilver-zand- Bathmen niet bij Deventer, tracé' bestaande uit bewoners van Holten niet bij Rijssen? Holten de Kol-noord, bewoners uit de bij Bathmen? Look en de beide sportverenigingen De herindelingsrace blijkt nog niet (gezamenlijk meer dan vijftienhon- gelopen te zijn. Het is voorlopig uit- derd inwoners hebben bezwaar stel voor Bathmen, maar ze vinden aangetekend tegen de aanleg van de rotonde en in het verlengde hiervan het Zilverzandtracé. Elke rechts gang zal worden aangegrepen om te voorkomen dat dit tracé wordt aan gelegd. Door de woonwijk de Kol zullen straks anders net zoveel au to's rijden als nu op de provinciale zelf dat ze niet zelfstandig kunnen blijven. D66 vindt dat Holten dat wel kan. Een herindeling veroor zaakt altijd een korte of langdurige disorde aangezien organisaties in el kaar geschoven moeten worden. Een herindeling is de superovertref- fende trap van verhuizen. Het duurt weg Rij ssen-HoltenlDe oplossing jaren voordat alles op zijn plaats van het verkeersprobleem door de staat. D66 ziet dan ook weinig meer- Oranje-enDorpsstraatishetnunog waarde in een combinatie van doorgaande verkeer, dat veertig a Bathmen/ Holten ten opzichte van vijftig procent is van het totaal, ver- een zelfstandig Holten. Alserdanzo der te gaan weren met een verkeers- nodig heringedeeld moet worden, circulatieplan. Door het instellen dan is nog steeds ons uitgangspunt: van eenrichtingverkeer in de 'twee plattelandsgemeenten en een Oranje-Dorpsstraat zal de door- grotere centrumgemeente'. Holten gaande automobilist zijn weg buite nom gaan zoeken. Hierdoor kan het huidige verkeer meer dan worden gehalveerd, dus tot minder dan vier duizend auto's per etmaal. Zo een voudig is dat en nog goedkoop ook. met een andere plattelandsgemeen te en bijvoorbeeld Goor had dan onze voorkeur of, als derde keus: Holten-plattelandsgemeente (Bathmen en/of Enter)-Rijssen. D66 heeft zich tegen de combinatie Een greep uit een aantal punten: Verkeer en centrum: meer ruim te voor voetganger en fietser, een autoluw centrum kan ook zonder een rondweg. Gemeentelijke lasten: toename niet hoger dan de landelijke kosten stijging. Toerisme cn recreatie: goede toegankelijkheid van de berg, onder meer verbeteren fiets- en wandelpaden. Jong en oud: Voorzieningen voor jongeren en extra service aan ouderen, bijvoorbeeld een klussen- dienst en collectief vervoer. Herindeling: Holten moet zelf standig blijven. Riolering: beperken riolering be tekent lagere rioolrechten. Voorrang aan IBA-systemen in het buitengebied op basis van eennieuw op te zetten provinciaal convenant. Burger en bestuur: beter overleg met de burger. Woningbouw: minder eenvor mig bouwen, meer jongerenhuis vestingen speelgelcgenhcid voorde jeugd. Heeft u nog een boodschap aan de kiezers? Probeer u bij de gemeenteraadsver kiezingen niet al te veel te laten beïn vloeden door roerselen in de lan delijke politiek. In een plattelands gemeente als Holten spelen andere zaken. Wat denkt u dat de verkiezings uitslag zal zijn? Voor de uitslag in 1994 hadden we een vrij redelijke voorspelling voor de meeste partijen. Waar we ons in vergist hebben, was de grote winst voor Gemeentebelang. De resulta ten van de afgelopen tier jaar zijn niet in overeenstemming met het vertrouwen w-at de kiezers toen had den (bijna 48 procent van de kie zers). Het zal dan ook niet verbazen als nu een omgekeerd effect gaat plaatsvinden. Natuurlijk wenst D66 zichzelf een zetel erbij. Dat geeft de mogelijkheid een wethouder te le veren, U bepaalt dat. De WD heeft het op zich redelijk gedaan, zal zich in elk geval kunnen handhaven op twee zetels, maar er is kans op winst. De oppositierol van vooral het CDA is, naarmate de tijd verstreek, steeds vlakker geworden. Soms leek het CDA meer coUcgeminnend te zijn dan de collegepartijen. Ze wil len kennelijk graag weer terug in een college. Ze blijven echter op twee zetels staan. De resultaten van de verkiezingen in 1994 hebben bij de PvdA lang nagewerkt. Men moest groeien in de oppositierolIn elk ge val handhaven ze de twee zetels, maar ookhiermet kans op-winst Of het moet zijn dat het standpunt van de kersverse kandidaat Delahaye over de noodzaak van een noor delijke rondwegnog roet in het eten gooit Wat wilt u verder nog kwijt? At de weinig elegante truc om riool aansluitingen in het buitengebied dubbel te willen gaan tellen (wo Voor D66 is welke rondweg dan Rijssen-Holten uitgesproken. Hetis huis en bedrijf op één perceel als ook pas bespreekbaar als blijkt dat een toevallige restv bovengenoemde maatregelen on- niets te maken met voldoende hebben gewerkt. Waar hebt u zich de afgelopen raadsperiode aan gestoord? Het uittreden van D66 uit de coali tie is een zware beslissinggcweest. J c wilt loyaal blijven en dat zijn we in verband met de andere (schaarse) voorstellen dan ook geweest. Naast het verkeersaspect is de zeer gerin ge samenhang in de coalitie een gro te teleurstelling. Je gaat het .gemeen teraadswerk aan met idee nu eens voor een zo breed mogelijke groep inwoners een klus te kla ren en je stuit vervolgens op besluiteloos heid en gebrek aan vermogen tot samenwer ken. en heeft doordachte besluirvorming. Er is daarvoor wei nig draag-vlak in Holten en Rijssen. De race van de herindeling is nog lang niet gelopen en het zou ons met verbazen als er uiteindelijk voor ons cn ons omringende gebied noggeen herindeling in zit. De Tweede Kamer staat ook niet meer zo te dringen. De belangrijkste verkiezings thema's van D66: twee aansluitingen beschouwen) onacceptabel is. Op die manier zul len er aanzienlijk meer rioolaanslui tingen komen dan volgens de af spraken van het convenant van de provincie noodzakelijk zijn. Dit zal een extra last van ettelijke miljoenen voor de gemeenschap betekenen. Dat zal de Holtenaar dan gaan mer ken door een aanzienlijke stijging van zijn rioolrechten, die op zich al tot de categorie 'hoogste' van Nederland gerekend kunnen wor den. Kiezer let op uw zaak! Wat heb u de laatste vier jaar als positief er varen? De loyale mede werking van het ambtelijk appa raat en dat geldt zowel voor de gemeente, de provincie (en ook Waterstaat) als de Rijksoverheid. Ons ambtelijk apparaat moet door zijn om vang bepaalde expertises ont beren en dan kom je al gauw met je vragen bij een ander te recht. En ver volgens wordt je voorzien van ge- gebreide infor matie. Als voor beeld mag die nen een vraag Adres; aan de afdeling Milieu, Bodem en Gebieds bescherming van de Pro-vin- cie over het toe- Telefoon: laatbaar zijn, na 2005, van septic tanks in het grondwater- Handtekening abonnee: beschermge- ik kies voor het Holtens Nieuwsblad en wil graag abonnee worden Voor een abonnement betaal ik 79,40 per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 76,75 per jaar (betaalwijze: automatische betaling) Als welkomstgeschenk kies ik: 1/5 staatslot en één gratis rubrieksadvertentie in het Holtens Nieuwsblad 2,50 eenmalige korting op het jaarabonnement Ik wil graag een proefabonnement op het Holtens Nieuwsblad van 8 weken en betaal hiervoor slechts 10,- Betaalwijze acceptgiro automatische betaling Mijn giro- of bankrekeningnummer luidt als volgt: I _L Naam: dhr/mevr. Postcode: Woonplaats:

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 9