Holtense sporters in de bloemen gezet Record aantal deelnemers aan de Beemd en Bergtoer Kerstactie HHV Visdraad Bieb top 10 Handhaving in derde klasse grootste wens van Blauw Wit Veranderingen bij de Vreemdelingendienst December iets te warm in Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Tijdens de nieuwjaarsbijeen komst op het Holtense gemeente huis zijn dit jaar ook weer Holtense sporters in de bloemen gezet. Zo werd motorcrosser en Mac-lid Erik Davids gehuldigd omdat hij Nederlands Kampioen is geworden in de enduro klasse viertakten boven vijfhonderd cc. Mark Tuitert heeft afgelopen jaar veel progressie gemaakt in de skeelersporten kreeg daarom ook bloemen overhandigd. Tuiten: werd Nederlands Kampioen bij de junioren. Hij heeft dit jaar voor het eerst ook met de B-rijders meegedaan. Van de dertien wed-strijden heeft hij er acht gewonnen en bij twee werd hij tweede. Ook heeft hij afgelopen jaar de V'ildkampbokaal gewonnen. Deze winter heeft hij meegedaan met de eerste marathon op natuurijs, hij werd 27ste van de honderd deelnemers en bleef zelfs Erik Huizebosch voor.De touwtrekkers van de Okia 600 kilo klasse werden voor hun Nederlands Kampioenschap ook gehuldigd door Verhoeven. Namens de touwtrekkers namen Andre Wansink en Erik Riet berg de bloemen dankbaar in ontvangst. Op een goed bezochte nieuw jaarsreceptie van de z.v.v. Blauw Wit'66 werd duidelijk dat het de wens van de vereniging is dat het eerste elftal zich kan handhaven in de derde klasse D van het districts Oost van de K.N.V.B. Met dc jeugd gaat hetgoed. De aan was bi| vooral de F-)cugd groeit Na de winterstop zal F5 binnen de lij nen in competitieverband debute ren. De voorwaarden zijn er. l iet trainingsveld heeft een onder houdsbeurt gehad. Ook dc eigen ingerichte oefenhoek kan gebruikt worden. Dc accommodatie ziet er prima uit. Zonderde medewerking van Sportcommissie en gemeente was dit natuurlijk niet mogelijk gc- Ook op andere terreinen is dc ver eniging actief geweest. De sociale functie an de vereniging mag niet uit het oog worden verloren. Door goed samen te werken ontstaat er een klimaat waarmee jc als vereni ging kunt scoren. Er staan de fi nancieel gezonde vereniging ech ter ook uitdagingen te wachten. Hoe gaat het sportbeleid in Flolten verder als Rijssen erbij komt? Hoe gaat het mc-t de overdracht van ta ken? Floe hoog worden dc eisen voor begeleiders en trainers? Floe gaat het met de spel verruwing? Heeft een vereniging nog wel toe komst in de 24-uurs economic? Al lemaal taken waar de vereniging in de toekomst mee te maken krijgt of al mee te maken heeft. Honderd jaar geleden werden ver enigingen echter ook al met enkele onderwerpen geconfronteerd! Het ledental van dc verenigingen geeft landelijk gezien een daling aan. Vooral bij de jongere junioren is sporten niet meer vanzelfspre kend. De rol van de vrijwilliger zal ook de komende jaren bij Blauw Wit een centrale rol innemen. Zowel dc technische als de nict-tcchnischc posten moeten ingevuld worden. Voor de vereniging is dit jaarlijks actueel. Over enkele weken legt voorzitter Gerhard Kolkman dc voorzittershamer neer. Wim Klein Nagclvoört zal dan de taak overne men. Een taak waarin hij zich ge steund zal voelen door al die ande re vrijwilligers die binnen de ver eniging actief zijn. Met iedereen een goed, voorspoedig en vooral gezond 1998 toe te wensen beëin digde Kolkman zijn nieuwjaar stoespraak. Radio Oost deed op maandag 5 januari verslag van de ze nieuwjaarsbijeenkomst. De uitslag van de tweede trek king van de kerstactie van de Holtense Handelsvereniging op 22 december is als volgt: A. Kolkman, Flicrmatcnweg 3 16916). vicrverden, H .JWan - sinkstraat 10 (32485). E.W. Hu- zen, Markelosewcg4 (16942). Me vr. A. Brangcr, A. Berghof 56 (34697). G.J. Grotewal, Köllings- erf 63 (19454;, A. Beusink, De Wheene 7 (13140), G.J. Rcusen, Pasmansweg 4 (20178). S. Kloos ters, Kr izakkenstraat 14 (34924). J Faasse, Holtinkspad (20495). E. Wissink,Vixelsaxcstraat9teBath- men (07662). Wilmink, Seinv. v. Dorthlaan 19(26105). Derde trekking HAanstoot, V alkenweg 3,07566; De volgende sporters zijn tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst in het gemeentehuis gehuldigd: motorcrosser Erik Davids, skeeleraar Mark Tuiter en namens Okia André Wansink en Erik Rietberg. Foto: Peter Bulthuis Met maar liefst 1.185 deelne mers uit binnen- en buiten land heeft de Beemd en Berg toer afgelopen weekend een record aantal deelnemers ge trokken. Het vorige record dateert uit 1992 met achthon derd deelnemers tegen vorig jaar met Vijfhonderd sporters. INGEZONDEN Na verschillende pogingen te hebben ondernomen om een brandgans aan het Vletgoor te redden van een kluwen vis- draad om zijn poten, is nu ge bleken dat beide pootjes door het visdraad zijn geampu teerd. Er zit nog steeds visdraad om de stompjes, en we zullen blij ven proberen om de desbe treffende gans te vangen om te bekijken of er nog sprake is van enige redding van het beestje. Ook is na herhaaldelijke con trole gebleken dat bepaalde mensen er een vreemde vorm van genoegen in scheppen om visdraad in de vorm van een lus te maken en vervolgens op te hangen onder dc brug en op andere plaatsen van het Vlet goor met de bedoeling om een dier te vangen welke hier met zijn kop of poten in verstrikt raakt en zo een ellendige dood sterft. selijk kig. 'eel lol. Ik ben geluk- al springen en wip- blaffen wanneer er vreemde mensen komen die mij oppakken en mee nemen naar hun huis. Alles ruikt daar vreemd en ik voel mij onwennig maar de kin deren leren mij allerlei wilde spelletjes en dat is fijn. Ik mag in hun pantoffels bijten en op hun bed liggen, ze spelen trekspelletjes met me en de hele familie lacht als ik vreselijk grom. Ik de tuin jagen we achter elkaar aan en dan magik in hun be nen bijten. Ik mag alles doen wat ik wil, ze gieren het uit als ik tegen hen op spring. Ik ben gelukkig. Ik krijg nieuwe tanden en wordt groot en sterk. Als ik nu tegen hen opspring, vallen ze soms om en huilen en dan zijn de grote mensen boos op me en roepen hard. Als ik nu een lekker ruikende pantoffel vind en hem stuk bijt, pakken ze hem af en ze slaan me ermee en roepen hard. Er kon tig kik en ovet dcelner worden gestart over dcr- neter (355 deelnemers) vijftig kilometer met 830 •riaahvagen die bij start en later bij de rust halver wege stond opgesteld om pech te verhelpen werd zeer druk ge bruik gemaakt. Een minpuntje was een sleutelbeenbreuk alg ge volg van een afsnijactic op het parcours. De ongelukkige is via aanwezige EITBÖ naar bet zie kenhuis vervoerd. Dc dag werd gereden ónder pri ma weersomstandigheden: droog en veel wind. Maar daar heb je bij dc Beemd en Bergtoer ovc-r Beusebevg, Zuurbcrg en Holterberg geen last van. De eerstvolgende door Wieler vereniging Holten gehouden veld toertocht vindt plaats op 27 september, in hetzelfde weck end als waarin dc Flolterberg- herfsttocrtocht plaats vindt. Bijn: wceduizend deelnemers hebben meegedaan aan de Beemd en Bergtoer. Foto: joha Volgens artikel 36 van dc Gezondheids- en wel zijnswet voor dieren is het verboden om zonder re delijk doel bij een dier pijn of letsel te veroorzaken, dan wel de gezondheid of het welzijn van een dier te benadelen. Dit wordt gezien als een misdrijf! Wij zullen op naleving van de ze wet blijven controleren! 1997 Was voor de dierenbe scherming weer een druk jaar, tijdens de vakantieperiode zijn er voor talloze honden en katten uit de auto's gedumpt, de asiels zaten weer boorde vol. Ook op dit moment zit het asiel het Noordbroek te Alme lo (een asiel van de dierenbe scherming zelf) weer overvol, dus wie nog op zoek is naar een leuk huisdier kunenn wij van harte aanbevelen om er eens te gaan kijken. Ook zijn er regelmatig posters in het dorp opgehangen van honden en katten die dringend een nieuw tehuis zochten, en hier op is gelukkig positief gere ageerd. Ook de winkeliers, bij wie wij deze posters mochten ophangen danken wij harte lijk voor de medewerking. Tot slot nog een stukje uit ons Dierenbeschermingsblaadje van december 1997 welke aan onze leden wordt uitgegeven met de titel Leven en dood: Leven en dood van een hondje dat niets begrepen heeft en ook niet begrepen werd. Ik open mijn ogen en zie mijn mama die w arm is en dikke te pels heeft. Ik speel met mijn broers en zusjes, we grommen en bijten elkaar en hebben vre- Als ze me het bed afjagen en ik grom naar hen, want daar mocht ik toch slapen, roepen ze hard en jagen me de tuin in. Ik mag niet meer in huis, niet meer spelen met de kinderen. Ze sluiten mij op in een kooi. Ik ben ongelukkig. Ik begrijp niet wat mij overkomt. Ik jam mer, ik blaf, ik wil bij mijn mensen zijn. Ze laten me hier zitten. Het is verschrikkelijk altijd alleen te zijn. Ik word gek. Als ik iemand uit het huis zie komen, hoop ik maar dat ze me komen halen en ik blaf en wip tegen de bedrading op. Dan roepen de mensen hard en soms gooien ze water naar me. Ik zit dagen, weken in mijn kooi, ik heb het warm, ik heb het koud. Waarom zit ik hier? Ik wil eruit, ik wil niet al leen zijn. Ik blad en ik jammer. Ik ben ongelukkig. Nu zit ik ergens in een vreemde kooi tussen andere kooien met vele honden erin. We jammeren en soms komen er mensen kijken naar ons vanachter de trahes. Ik vertrouw niemand meer, zit achter in mijn kooi en weiger hen te bekijken. Ze blijven nooit staan voor mijn kooi. Ik blijf hier zitten. Waarom zit ik hier? Daar komt een man met een lijn en een halsband in zijn hand, is er dan toch iemand die mij wil? Hij neemt mij mee, vele gangen door naar een kamer waar het vreemd ruikt. Hij neemt een riem en snoerde mijn snuit. Waarom doet hij dat, ik was toch niet van plan te bijten? Hij neemt me in zijn armen, wil hij dan toch vriendelijk zijn. Au, wat doet hij nu, hij steekt iets in mijn vel. Ik kan mijn ogen niet meer openhou den, ze willen dicht. Ze slapen, mijn ogen, ik slaap. Ik hou op verdriet te hebben omdat ik alleen ben. Ik houd op mij af te vragen wat het was dat die men sen met mij voor hadden. Ik slaap en niemand doet me nog pijn, niemand roept hard. Wil iedereen die er over denkt weer eens een nestje te fokken, die een pup gaat verkopen aan niets vermoedende mensen, mijlenver van de natuur af staan en er geen flauw besef van hebben dat, als je een pup bij zijn móeder weghaalt, je de moeder moet vervangen en die pup, dat hondenkind, met zachte hand moet opvoeden, moet leren hoe hij zich moet gedragen in deze mensenwe reld, wil iedereen die pups de wereld instuurd deze, helaas, te vaak voorkomende honden sage herlezen en proberen daar iets aan te doen (geschre ven door K.C. de Kempen). Bij de familie Esmeyer is een gratis boekje te krijgen over hoe een jong puppy op voeden 'bezind eer de pup het wint'. De Dierenbescherming dankt bij deze het Holten Nieuws blad voor haar medewerking in het afgelopen jaar en wenst de bevolking van Holten en omgeving een diervriendelijk 1998 toe. Voor informatie betreffende een lidmaatschap van dc Die renbescherming, of eventuele vragen kunt u telefonisch con tact opnemen met de familie Esmeijer, telefoon 36 41 03 te Holten. Dierenbescherming: Samen op de bres voor een dienvaardig bestaan. Dierenbescherm o Holten Met een temperatuur van 5.0'C in De Bilt was het aan de zachte kant, normaal is 3.2'C. De gemiddelde tempe ratuur kwam in Holten uit op 4.4'C en Espelo had 4.1'C. December kenmerkte zich als een grillige en wispelturige maand. Zuid-Limburg kreeg de eerste sneeuw op 3 december. De koude periode werd afgewis seld door extreem zachte perio den. Op dc zestiende begon een korte kou-inval waardoor dc kwam. Dit werd veroorzaakt door een zeer krachtig hoge- drukgebied, met een ongebrui kelijk hoge druk in de kern van 1060 Flpa, waarvan het centrum boven Noordwest Rusland lag. Deze zorgde voor aanvoer van zeer koude lucht. Dc snijdende oosten wind maakte het voor het gevoel nog een stuk kouder dan het in werkelijkheid was. In Nicuw-Becrta was het op 17 december het koudst met: een minimum van -9.0'C, Twente -8.7'C, Holten had -7.8'C. Vrij snel daarna slaagde de eerste dc beste dooi-aanval. In bijna het gehele land kwam op 17 en 18 december ijzel voor, in onze regio kwam geen ijzel voor: wel werden uit voorzorg alle wegen goed gepekeld. Zachtere lucht stroomde vanuit België ons land binnen en maakte een einde aan de korte felle venijnige winter. Hierna nam de bekende kerst- dcprcssic het heft in handen waardoor de temperatuur op eerste kerstdag in Holten uit kwam op van 12.4'C. In De Bilt steeg de temperatuur tot 12.8'C, hiermee sneuvelde, her oude re cord uit 1974 met 11.5'C. Op het moment van schrijven van dit artikel is de kerndruk van deze mega-depressie inmiddels gedaald tot 935 Hpa, extreem laag! Qua neerslag viel er in Holten iets meer dan de norma le hoeveelheid: 88.8 millimeter (normaal 80) en in Espélo viel minder dan normaal: "1.0 milli meter. Deze maand telde zes vorstdagen en twee ijsdagen, op negen dagen liet de zon ons in de steek. In Mexico iel voor het eerst sinds 1881 weer sneeuw van betekenis wat leidde tot gro- Meteo Holten, Freddie Paalman Volwassenen Fictie 1. Als een vlinder in de zon door Catherine Anderson. 2. Moord op Internet door Phillip Finch 3.43 wielerverhalen door Tim Krabbe. Volwassenen informatief 4. Flet Celcstijnse werkboek bij het tiende inzicht door James Red field en Carol Adricnnc. 5. De meest gestelde vragen aan de notaristelefoon door R.A. van Extcr-Verstéëg. van B-bock het Rijksmuseum dooi Jeugd Fictie 6. Pip, de rattenvanger Lydia Rood. 7. Goal! B.bock door Vivian den Hollander. 8. Max en de toverstenen prentenboek door Marcus Phster. Jeugd informatief 9. Basketbal door Chris Mullin. C.D. Rom's 10. Ontdekkingsreizigers an de nieuwe wereld. Rörikstraat 3 7451 GA Holten Tel: (0548) 36 24 87 Fax.: (0548) 36 24 87 R. Kwintcnberg, Waterhoen 29, Rijssen, 017000; A. KI Vclder- man, Drostenstraat, 35~32; M.B. Pieffers Plante, Larenscwcg 60, 19473; J, Scheperman, Dicsscn- plasstraat 24,25036; Ypma-Boor, Borkeldswcg 8,15336; Y. Zwecrs, v Holtenserf16,35188; G ,\X Aal- tink, Oude Diepenvecnsewcg 17, 16712; H. Oostervelt, Borkeld 3, Rijssen, 22158; Fam. Stocvcnbelt, Köllingserf 71, 26970; R. Schrij ver, Timmermansstraat 2b, 10063; A.W. Schapink, Oranjestraat, Nieuw Hceten, 26023; J. Landc- weerd, Markcloseweg 15a, 26009; G.FL Makel, Nagelhoutstraat 39, 12150. Prijswinnaars kunnen hun prijs af halen bij Steunenberg, Larense- «eg 23. tc verkeers problemen, met in het noorden van Mexico bitter koude temperaturen van -15.0'C, terwijl het bij ons maar Met ingang van deze maand verandert de werkwijze bij de vreemdelingendienst in het po litiedistrict Zuid ingrijpend. Wijzigingen die ingegeven zijn uit efficiency overwegingen en die door een uitbreiding van personeelssterkte ook uit te voe ren zijn. Vooral op het gebied van 'de toela ting' zal er het meeste veranderen. Uitgangspunt is dat de bezoekers, die om wat voor reden dan ook contact met de afdeling Vreemde lingenzaken moeten hebben, snel ler en nog beter geholpen kunnen worden. Teamchef Gerard Kamp kreeg met ingang van november vorig jaar dc beschikking over ze ven nieuwe personeelsleden. In to taal komt dc afdeling thans uit op elf. Door deze nieuwe personeelsle den zullen alle zaken met betrek king tot bijvoorbeeld gezinshereni ging en visumaanvragen behan deld worden. Daarnaast gaat men Rona biedt rapport aan In opdracht van de Rona heeft mr. Paul Bielen, onderzoeker van dc Katholieke Universiteit Nijmegen, onderzoek gedaan naar de wijze waarop gemeen ten in hun bestemmingsplan nen rekening houden met de wettelijke voorschriften als het gaat om geluidsoverlast door Dit resulteerde in een rapport waarvan het eerste exemplaarin het gemeentehuis van Holten aan bur gemeester D.J. Verhoeven is aan geboden. De conclusie die mr. Paul Bielen in zijn rapport trekt, is dat gemeenten vaak 'van goede wil' zifn, maar dat hun bestemmings plannen desondanks (te) weinig mogelijkheden bieden om de ge luidshinder door railverkeer aan banden te leggen. NS Railinfrabchcer en Rijkswater staat zi|n momenteel druk bc-zig de Trajectnota en Milieu Effect Rap portages (MER) voor tc bereiden voor de Noordoostelijke verbin ding (spoorverbinding tussen de Betuweroute en de grensovergang bij Oldcnzaal). I n het voorjaar van 1997 is bekeken welke mogelijke tracc-alternatie- vcn nader uitgewerkt worden. Voor de Noord-oostelijke verbin ding zi|n dit vier alternatieven. Flet betreft hier het DEI zuid-, F12 zuid en F-noord alternatief. De overige alternatieven zijn daarmee niet af gevallen maar voorlopig 'gepar keerd', zo ook het alternatief over bestaand spoor. Indien nieuwe fei ten daartoe aanleiding geven, is het alsnog mogelijk dat ook deze ver der uitgewerkt worden. Uit de eer ste verkenning blijkt dat geen van de ier alternatieven zo slecht scoort dat van nadere uitwerking afgezien kan worden. Overleg met betrokken gemeenten Indezomcrvan 1997 is met alle be trokken gemeenten (informeel) ambtelijk overleg gevoerd over het mogelijke tracé-ontwerp van dc Noord-oostelijke verbinding. Hiervoor zijn gedetailleerde kaar ten uitgewerkt. In een toelichting is per deelgebied aangegeven wat de gevolgen zijn bij aanleg van een be paald alternatief (bijvoorbeeld doorsnijden van natuur of agra risch gebied). De meeste gemeen ten hebben op het tracé-ontwerp gereageerd en een aantal kantteke ningen geplaatst. Een aantal gemeenten heeft met betrekking tot de Noord-oosteli jke verbindinggevraagd of gedeeltelijk verdiepte ligging of ondertunne ling van het tracé mogelijk is. Ook wil men graag meer inzicht in de toekomstige cumuladcvc geluids belasting (het geluid van bestaande wegen en spoor samen). Verder is gevraagd rekening te houden met toekomstige woongebieden en het handhaven c.q. herstellen van eco logische verbindingszones (gebie den diedierengebruikenom zich te verplaatsen). Bij dc vérdere uitwer king van de studie wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de reacties uit het gemeentelijk overleg. vanaf die datum meer aandacht be steden aan het vreemdelingentoe zicht. Ook het Opvang Centrum aan de Freeswijkcrweg maakt on derdeel uit van de afdeling Vreem delingenzaken in het district Zuid, waar men zich bezig houdt met asielaanvragen van de aldaar ge plaatste vreemdelingen. Omdat bezoekers tot nu toe op wil lekeurige tijdstippen en meestal zonder afspraak binnen kwamen, zag je wachtkamer vaak uitpuilen van de mensen. Wachttijden liepen enorm op. Daar moest verandering in komen. Niet alleen voor de be zoekers, maar ook voor dc mede werksters van de vreemdelingen dienst zelf. Door volledig op af spraak re werken willen we die wachttijd zoveel mogelijk beper ken en tijd vrijmaken voor een zorgvuldige behandeling. De bezoekers uit dc gemeenten Deventer, Bathmen, Diepenveen, Flolten en Olst moeten voor vreemdelingenzaken naar het poli tiebureau in Deventer. Er geldt écn telefoonnummer: 0570 - 68 44 16. Daar kan men op werkdagen tussen 8.30 en 11.30 uur een afspraak maken. Voor zeer uitzonderlijke gevallen zal er een avondspreckuur in bureau Deven ter zijn. In de avond en nacht van zondag opmaandag viel er veel re gen en was er veel wind. Regen en wind hadden te maken met een kleine depressie. De storing trok langs de Waddeneilanden naar Denemarken. Hetkoufronttrokoverons land naarDuitsland weg In het dorp viel 8.2 millimeter neerslag, Espelo ving 7.3 millimeter neerslag op. Op maandag was het vriendelijk weer en er waren wolkenvelden met vrij veel zon. Een rug van hogedruk passeerde vanuit het zuidwesten en zorgde voor rustig en Dinsdag waren er van tijd tot tijd wolkenvelden en perioden met zon, wel nam de wind geleidelijk aan toe vanuit het zuiden op nadering van een depressie bij IJsland. Oudejaarsdag hadden we regen-motregen, de zon speelde geen rol op de laatste dag van het jaar. Een gebied met neerslag trok over Nederland naar Duitsland weg. Holten kreeg 2.6 millimeter, Espelo 2.9 millimeter neerslag. In de middag werd hetdroogmaarhetbleefwel bewolkt en zacht voor de tijd van het jaar met een maximumtemperatuur van 9.5'C. Maar het kan nog kouder: op Oudejaarsdag 1996 stond er een ijzige koude noordoosten tot oosten wind, het was toen zonnig en droog, met een maximumtemperatuurvan -10.8'C was het toen erg koud. Tijdens de jaarwisseling waren er opklaringen en was het rustig weer, ook was het droog en zacht met een temperatuur van 6.9'C, ideaal voor het afsteken van vuurwerk. Dat was vorig jaar wel anders: toen stond er veel wind en was het bitter koud met een temperatuur van -13.5'C. Nieuwjaarsdag begon met mist en laaghangende bewolking. Toen de mist was optrokken was het lichtbewolkt en hadden we geregeld zon. Later gevolgd door wolkenvelden en zo werd het een vriendelijke dag de maximumtem peratuur werd 7.4'C. Vorig jaar was het met -10.7'C een flink stuk kouder. Vrijdag waren er eerst wolkenvelden en af en toe zon. In de loop van de dag kregen we vanuit het zuidwesten een paar regenbuien, dit leverde weinig neerslag op zowel in Holten als Espelo, Een buienlijn (trog) trok van zuidwest naar noordoost. Zaterdag was het eerst nog even droog maar al snel begon het te regenen, het regengebied ver plaatste zich naar het noordoosten, dit hing samen met een actieve depressie bij Schotland. Deze trok in richting van de noordelijke Noordzee en had een hele lagekerndruk van 944 Hpa; een mega-depressie dus. Want zo noemen we een depressie wanneer de luchtdruk zakt tot 950 Hpa. Het frontensysteem trok met veel regen-motregen en buien en zware windstoten over ons land. In Holten kwam een windstoot voor van 79 kilometer per uur: kracht negen In het dorp viel 15.6 millimeter, Espelo 10.7 millimeter. Ook stond er een vrij krachtige tot krachtige wind uit het zuidwesten (kracht vijf a zes) en zo werd het een onstuimige dag. Het leek meer op herfst dan op winter, de zon kregen we niet te zien. De maximum- temperatuurwerd 10.2'C. Zondag hadden we grotendeels van de dag veel wolkenvelden engeregeld zon. Daarna kregen weeen paar regenbuien. Ho'ten ving 4 4 millimeter neerslag op, en Espelo 2.8 millimeter Een actieve depressie van 965 Hpa boven Noord- Wales trok oostnoordoosiwaarts en verplaatste zich naar hetzuidoosten van Schotland, en zorgde voor ontstuimig en wisselvallig weer Het bijbehorend koufront trok vanuit het westen snel r het land. DONDERDAG 8JANU \R1 1998

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 5