Burgemeester boos over armoedebeleid overheid Vrijwilliger van het jaar: Gerrit Jansen Een Sara van zeven meter Splo Plus bijeen Holtens Nieuwsblad Soweco knapt bos Look op Eerste cd Roemeense groep voor twee burgemeesters '000 Holten laat afval bij Regio Stedendriehoek verwerken Bornerbroeks bedrijf koopt schoolgebouw U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON IN 011 Nieuwjaarsborrel VVD HMV luidt het nieuwe jaar in Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 8 JANUARI 1998 Abonnementsprijsf 77,10/Losse nummersf 1,65 Aannemersbedrijf Ge broeders Holtkamp BV uit Bornerbroek mag het schoolgebouw aan de Oranjestraat 52 voor ruim een miljoen gulden van de gemeente kopen. De kosten voor de sloop van het gebouw is hierbij niet inbegrepen. Holtkamp was de hoogste bieder, waardoor de keuze op dit bedrijf is gevallen. Toch mag er niet zomaar lukraak worden gebouwd, want de gemeente heeft een eisenpakket stcld. Zeker twinög hadden interesse in het sloopterrein. Volgens bur gemeester D.JVerhoeven zijn hiervan zeven uitgeno digd om hun ideeën voor het terrein toe te lichten. De gemeente heeft voor de bouw op het terrein enkele eisen gesteld waar het be drijf aan moet voldoen. Zo is er een plan gemaakt rond beeld en kwaliteit van de nieuwe woningen. Onder meer de kleurschakering hiervoor samcngc- bedrijvi van de dakpannen en bak stenen zijn hierbij van be- l««g. Verder moeten er vier twee- ondcreenkapwoningen en aan de voorzijde drie vrij staande huizen een plaatsje krijgen. Door de gemeente is speci fiek voor de hoogste bieder gekozen. „Het is niet de bedoeling dat het ten laste komt van de algemene mid delen," geeft de burgemees ter aan. Door het afstoten van enkele schoolgebou wen, zoals Het Kompas, heeft de Gemeente zeker nog drie ton aan boekwaar de weg te werken. Daarom zal de verkoop van de Dorpsschool op dezelfde manier worden gedaan. In juni moet het schoolge- bouw aan de Oranjestraat leeg zijn. Nu wordt het als kantoor gebruikt voor scho lengemeenschap De Waer- denborch. Daarvoor was de huishoudschool erin ge huisvest. De bedoeling is om in het najaar te starten met de bouw van de wonin gen. G.T. (Gerrit) Jansen, oftewel 'Gert van Melo' mag zich een jaar lang vrijwilliger van het jaar noemen. Jansen is 67 jaar oud, heeft vijf kinderen (vier dochters en een zoon) en vijf kleinkinderen. Hij heeft cc dienst. Zo i zeer lange staat van hij enige jaren leider geweest van de Christelijke Jon geren Vereniging, twaalf jaar lid van de vrijwillige brandweer van Holten, jaren EHBO-lid en vier a vijf jaar jeugdleider bij de voet balafdeling van SV Holten. Vanaf september 1960 is Jansen lid van het Holtens Gemengd Koor, vanaf mei 1965 bestuurs lid, momenteel reeds vier jaar voorzitter en daarvoor secreta ris. Ook is hij tien jaar lid van de Supportersvereniging van de HMV en zes jaar voorzitter van het bestuur. En als het nog niet genoeg is is hij al 36 jaar lid van de IJsclub De Noordpool waar van 27 jaar als voorzitter van het bestuur. G.T. Jansen wordt door burgemeester D.J. Verhoeven als vrijwilliger van het jaar gehuldigd. Foto: Peter Buithuis Burgemeester D.J. Verhoeven heeft zich tijdens zijn nieuw jaarstoespraak zeer boos gemaakt over het armoedebeleid van de overheid. Vooral over de uitvoering van de gemeenten is hij hele maal niet te spreken. gezien althans. Een van de foto's in het Holtens Nieuwsblad deed vermoeden dat hij met een bijl een van de bomen zou gaan kap pen, maar nauwkeurige analyse van de foto door onze afdeling Algemene Zaken leerde dat hij de bijl daarvoor niet goed in de han den had", lacht de burgemeester. Dinnie Oolbekkink heeft vorig weekend haar vijftigste ver jaardag gevierd. En dat zal iedereen weten ook! Voor haar huis aan de Velddijk staat een Sara van maar liefst zeven meter hoog. Dinnie 'van Juuleke' had altijd geroepen dat ze een grote Sara wilde als ze 50 zou worden. Dat hebben haar zoon Wilco en buurman Dirk Pekkcriet dus letterlijk opgepikt. De Sara is gemaakt van strobalen met krimpfolie. De rok is gemaakt van landbouwplastic. „Wetgevingstrajecten op het terrein van sociale zaken ko men zeer laat af en de ge meenten moeten maar zien dat ze het uitgevoerd krijgen met software die vaak nog on toereikend is", aldus Verhoeven. „Met de Wet Inschakeling Werkzoekenden, die wc nu moe ten inyoeren, is hot niet veel an ders. De honderd gulden lasten verlichting per leefeenheid is een goede zaak, maar het feit dat de gemeenten het op deze manier moeten afwikkelen lijkt nergens op. Laat het rijk z'n eigen werk doen." „Het jaar 1997 is het laatste volle jaar van het kabinet Kok. Een ka binet dat het heeft over werk, werk en nog eens werk. Op zich een uitstekend uitgangspunt, maar er is meer onder de zon. De economie is dan wel sterk aange trokken maar is door dit kabinet wel voldoende onderkent dat er ondanks die vooruitgang nog steeds sprake is van armoede, re gelmatig ook stille armoede? Ik denk dat dit probleem niet vol doende aandacht heeft gehad. In 1998 wil het college komen met een integraal armoedebeleid na dat we ook nu bij de begrotings behandeling de kwijtschelding voor het rioolrecht al op het maximum gezet hebben." De economische wikkelingen zorgen Verhoeven gelukkig voor een sterk verbeterde financiële po sitie van de rijksoverheid. „De gemeenten merken daar echter, via de gemëentefondsuitkering, maar weinig van", zegt de burge- De bijeenkomst van Splo Plus in december is weer een succes geworden. Mevrouw Klein Teeselink was hiervoor uitgenodigd. Zij bracht haar gedichten en voor drachten op boeiende wijze tc-n ge hore voor een goed gevulde zaal. De eerstvolgende bijeenkomst is op donderdag 15 januari om 14.30 uur in het Trefpunt. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. aan een ander door1 Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. 1 Naam Dhr.'mevr Inzenden aan. Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Woonplaats Hi/zij betaalt abonnementsgeld 1 per jaar ad 77.10 volgens Familiebedrijven Zorgen maakt het college zich ook over de saneringsvoor stellen van dit kabinet voor de varkenssector. Verhoeven: „Vooral de familiebedrijven, die vaak niet de grootstcn zijn, zul len het zeer moeilijk krijgen; wc kennen in Holten heel wat fami liebedrijven." Verhoeven keek ook nog terug op andere zaken in 1997 zoals Vletgaarsmatcn. „Om het slacht huis uit te kunnen breiden kocht de gemeente in 1922 van de heer D. Vincent grond voor twintig cent per vierkante meter. L' be grijpt dat wethouder Rcnsen nogal wat hoger in moest zetten om de gronden voor Vletgaarsmatcn aan te kunnen kopen. Maar op slagvaardige wij ze heeft hij met onze ambtenaren de onderhandelingen kunnen af ronden. We betalen wel meer dan vijftig keer zoveel als in 1922. Het aankopen van de gronden in Liezen lukte hem niet, de teleur stelling daarover hebt u in de de- cembcrvergadering nog kunnen waarnemen, maar voor Vletgaarsmatcn en het pand van de familie Baan gingen dc aan kopen voortvarend. Nu hij dc slag goed te pakken heeft, heeft dc heer Rensen helaas zijn ver trek als wethouder aange kondigd." Verhoeven is ook zeer te spreken over de opknapbeurt van dc Oude Begraafplaats. „W ethou der van Schootcn heeft daar veel energie ingestoken, bestuurlijk Nationaal Park Ook het rapport Vervlochten Functies van de Sallandse Heuvelrug is volgens Verhoeven de gemeenschap en het ge meentebestuur een felicitatie waard. „Ik hoop dat dit ook kan leiden tot de komst van het nati onaal park Hol ter- en Haarlerberg." Natuurlijk kijkt Verhoeven ook naar dc komende herindeling. „Duidelijkheid over hoe en wan neer is op korte termijn zeer ge wenst. Wat mij betreft een stop zetten van de procedure of snel duidcli|kheid over de te rea liseren herindeling. Immers Confucius zei al: 'Bij een goed einde hoort een goed begin'. Dat wil zeggen dat er voldoende voorbereidinystud nodig is om een en ander voor te bereiden. Bi j herindeling heb je altijd te maken met nadelige fusie effecten, ook financicëlc, en mogelijk voor delige schaaleffecten, maar daar voor heb je dan wel een behoor lijke schaal nodig. Duidelijk is ge worden dat veel Holtcnse maat schappelijke organisaties ook onderkennen dat als het tot her indeling irfoet komen een be hoorlijke opschaling gewenst Daarnaast geeft de eerste burger het politicteam Holten/ Bathmen een pluim: „Met veel betrokkenheid en veel inzet werkt men in dit gebied en wij constateren met genoegen ver beteringen in de politiezorg." Verkeer In het komende jaar zullen vol gens Verhoeven opnieuw be langrijke beslissingen genomen moeten worden zoals de ver keersproblematiek. „Waar het gaat om het verkeers- structuurplan is het van belang om ook een breed politiek draag vlak te hebben. Om op provinci aal niveau kans van slagen te heb ben moeten we Zwolle niet op verschillende, en soms te vroege, momenten met partijpolitieke opvattingen benaderen." De Holtense burgemeester D.J. Verhoeven en zijn Finse collega Heikki Soininen hebben een cd in ontvangst genomen van het ensemble Cornel Vasile Pantir and His Romanian Friends. Fo,o: Pc,er Bulthuis Het ensemble Cornel Vasile Pantir and His Romanian Friends heeft maandag haar eerste cd gepresenteerd. Bur gemeester D.J. Verhoeven kreeg in dorpshuis De Bosc hkamp de eerst langspeler uitgereikt van de groep. Ook burgemeester Heikki Soini nen en zijn vrouw uit Joensuu in Finland waren hierbij aan- De leider van het ensemble Cor nel Vasile Pantir woont in Joen suu en is goed bevriend met de burgemeester. Toevallig was de Finse burgemeester op vakantie in Holten en kon daardoor dc presentatie van de eerste cd meemaken. Cornel Vasile Pantir is de oom van dc Holtense musicus Con- statin. Als leider van het Jong Vrouwen Actief Al jaren komt de Vrouwen Actief Groep een keer per twee weken bij elkaar. Zie pagina 3 Sporters gehuldigd Erik Davids, Mark Tuiten en Oki-a zijn gehuldigd voor hun mooie seizoen in 1997 Zie pagina 5 Beemd en Bergtoer Een record aantal deelne mers heeft meegedaan aan de Beemd en Bergtoer. Zie pagina 5 Crossloop Blauw Wit Bert Meyerink heeft tijdens de crossloop dc Gerrit VCcl- ink Bokaal gewonnen. Zie pagina 6 Oliebollencross Jong en oud hebben veel plezier beleefd aan de Olic- bollencross. Zie pagina 9 Roemeens Zigeuner Orkest, speelt hij mee óp de nieuwe cd. Hierdoor werd Holten gekozen om het debuutalbum te presen teren. Het ensemble treedt met vaak in deze regio op, maar is wel veel vuldig te zien in het Kurhaus in Schcveningen. Hier speelden zij zondag 4 januari nog. Komende zondag staan ze er weer. Gewichttrekken Het jaarlijkse gewichttrek ken staat aanstaande zondag weer op het programma bij het Bonte Paard. Gestreden wordt in de volgende klassen: jeugd tot en met l6 jaar. Jeugd tot en met 19 jaar. Dames, Heren plaatselijk en Heren wed strijdklasse. Een ploeg bestaat uit vier personen en een coach. Voor elke klasse is een aantal bekers be schikbaar. De heren plaatselijk strij den om de nieuwe Meinderswisselbokaal. HMV start met blokfluitles De Holtense Muziekvereni ging HMV gaat beginnen met blokfluitlessen, speciaal voor kinderen vanaf 6 jaar, die later een blaasinstrument willen gaan bespelen. In het HMV-gebouw aan de Dorpsstraat 24d zal op donderdag 15 januari om 16.00 uur door do cente Marjan Lahuis de eerste ken nismakingsles worden gehouden. Naast de reeds opgegeven leerlin gen zijn ook andere belangstel lenden van harte welkom. 60-jarigen gratis naar N'diorama Als eerste van de vele activi teiten en festiviteiten die dit jaar rond het 60-jarige jubileum ge pland zijn van het Natuurdiorama, is het museum op 11,18 en 25 januari gratis toe- gankelijkvoorallezestigjarigen. In 1938 stichtte PietBos het natuur museum op de Holterberg. Dat was toendertijd een hele onderneming, daar de Holterberg maar door een enkele mc-nsen werd bezocht. Steeds met het motto voor ogen de mens dichter bij de natuur te bren gen breidde hijwanneer daartoe de mogelijkheid was, het museum uit. Nu is Natuurdiorama Holterberg met zijn collectie Europese vogels en zoogdieren en met de bijzondere diorama's uitgegroeid tor één van de toonaangevende instellingen van ons land op dit gebied. Het Natuurdiorama is elke zondag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Informatie kan worden verkregen via telefoonnummer 0548 - 36 19 Kaarten VW Bij de VW zijn weer kaarten verkrijgbaar voor de volgende Gemeente Holten zal zeker nog tot 1 april 1998 gebruik blij ven maken van de dienst verlening voor afvalverwerking van de Regio Stedendriehoek. Dc bedoeling lag om vanaf 1 janua ri 1998 over te stappen naar de Regio Twente. Deze opschorting verandert echter niets aan-de nieu we regeling rond het grofvuil- ophaal. Door het verzelf standigingsproces van de Stedendriehoek is de overstap naar de Regio Twente opgeschort. Wanneer Holten wel overgaat naar het nieuwe gebied is nog niet dui delijk. Sinds 1 januari 1998 moet voor het laten ophalen van grofvuil in Holten worden betaald. Alhoewel de Gemeente bij Regio Stedendriehoek ingedeeld blijft, zal dit niet veranderen. Destijds is hierover in de gemeenteraad ge stemd. Het grofvuil zelf naar de Gemeentewerf brengen blijft we! gratis. Soweco zal voor 169 duizend gulden het bos in de omge ving van villaterrein Look op knappen. Hiervoor heeft zij opdracht gekregen van de Gemeente. Het gaat om groot onderhoud waarbij stukken bos wordt op geschoond, heringeplant en ver vangen. Verder zullen paden worden hersteld. Dc Gemeente heeft in 1991 en 1992 veel gesprekken gevoerd met de bewonerscommissie van het terrein Look. Hierbij is afge sproken dat bij dc verkoop van kavels een deel van de omzet beschikbaar moet worden ge steld voor onderhoud. Soweco heeft met dc bewoners commissie een plan opgesteld wat er moet gebeuren en welk prijskaartje daar aanhangt. In het voorjaar zal Soweco begin nen met de opknapbeurt. Deze eerste fase kost zeker 25 dui zend gulden. een inleiding verzorgen over het onderwerp 'landbouwpolitiek'. De supporters van HMV hou den op zaterdag 10 januari een nieuwjaarsbijeenkomst voor dc HMV-familie in de Gasterij op het bungalowpark Twenhaarsvcld. In verband met het 20-jarig bestaan v an de supportersvereniging zal de voorzitter van HMV de supporters in het zonnetje zetten en tevens een tweetal jubilerende muzikanten huldigen. 24 januari: Indoor tractor pulling in Zwolle, 31 januari: Den Jaag heeft Blues in Het Paard in Den Haag, 31 januari: Stcf Bos in Lelystad, 3 fe bruari: Robert Ding met Meer dan Ooit in Dlystad, 13, 14 en 15 fe bruari: Scratch muziekdagen in de Pieterskerk in Leiden, 7 maart: René Froger met een miniconcert in Den Helder, en 2 mei- Moulin Blues Festival in het Limburgse Ospel, 29, 30 en 31 mei: Dynamo Open Air in Eindhoven. De WD Afdeling Holten houdt op 12 januari om 20.00 uur een Liberale Nieuwjaars borrel in café de Biester. Hiervoor zijn diverse andere VVD afdelingen, het College van B en de overige Holtense politieke partijen en enkelc- maatschappclijke organisaties uitgenodigd. Uiteraard zijn ook belangstellenden van harte wel kom. Op deze avond zullen twee \~VD-sprckers een inlei ding houden: J. Oosterhof (Ge deputeerde' zal ujdens zijn inlei ding nader ingaan op het 'ar beidsmarktbeleid' en J. Oplaat (kandidaat Tweede Kamer) zal j weekend VK weers z.o ei'Wiielif tiij» Op vrijdag komt een hogedruk gebied tot ontwikkeling boven het midden van Europa met de kern boven de Alpen. Deze zorgt ervoor dat de wind uit het zuiden tot het zuidwesten komt. Daarmee wordt hele zachte lucht aangevoerd zodat de tempera tuur tijdens het weekend tussen de tien en de twaalf graden zal uitkomen. Dat zijn zeer hoge temperaturen voor de tijd van het jaar. normaal is 4 a 5 graden. Ook 's nachts blijft de tempe ratuur hoog. zo'n zes a zeven graden. De zon zal af en toe of geregeld te zien zijn. want er zullen geregeld wolken velden overdrijven. Waarschijnlijk blijft het van vrijdag tot en met zondag op de meeste plaatsen droog. Weerman Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 1