in het nieuws JANUARI FEBRUARI APRIL AUGUSTUS LMiiwiy1jÈkJilJ HOLTENS NIEUWSBLAD VRIJDAG 2 JANUARI 1998 1. 1997 is voor mij het jaar van... 2. Holten na de herindeling... 3. Wat wenst u Holten toe in het nieuwe jaar? 4. 1998 wordt voor mij het jaar van... Oude Begraafplaats 1. Allereerst een aantal zaken die in het dorp tot stand zijn gekomen of waarvan de plannen gereed zijn. Ik denk dan aan de restauratic van de Oude Begraafplaats, het verkrijgen van de Kalfstermansweidc en de inrichting daarvan en het plan om het verkeer door de Dorpsstraat om te leiden vanaf de Oranjestraat via het Macpad naai de Kerkhofswcg. Maar ook aan de oostzi|de van het dorp staat binnenkort het een en ander te gcbcbeurcn. Dan denk ik aan de veilige oversteek via de rotonde naar het zwembad en de definitieve invulling van de wegen op de Kol. 2. Ik neem aan dat bedoeld wordt na een samenvoeging met Rijssen en dan hoop ik dat Holten een herkenbare plaats blijft en niet alleen maar een kleinere kern niet nauweijks politieke invloed in een grote gemeente, dat het rijk geschakeerde sociaal culturele leven in Holten mag blijven zoals het is, en dat middenstand, industrie landbouw en recreatie zich ongehinderd kunnen ontwikkelen. 3. Ik wens van harte dat er een besluit komt, ergens in Den Haag, om Holten niet met Rijssen samen te voegen. 4. In de afgelopen vier jaar zaten zes leden van gemeentebelang in de raad, vertegenwoordigend 47 procent van de uitgebrachte stemmen. We hopen dn een vertrouwen van de Holtcnsc be\ olking opnieuw te verkrijgen. Jk kan dan een aantal belangrijke zaken als de inrichting van de kern van het dorp, de riolering van het buitengebied en het Nationaal Park de Holtcr- en de Haarlerberg verder ontwikkelen en het achterstallig onderhoud van de wegen aanpakken. T eamchef politie 1.1997 was voor mij het jaar van hopelijk de laatste reorganisatie bij de Nederlandse politic. Het was voor mij ook het jaar waarin we samen met het team Holten/' Bahtmen het zo succesvolle Twingo Project afsloten, en het jaar dat de politie weer terug is op de plaats waar ze hoort. 2. Holten na de herindeling is nog ver weg. Ik spreek in elk geval de hoop uit dat de politiezorg in Holten daar niet onder zal lijden en dat de politie in elk geval op dezelfde manier georganiseerd zal zijn als nu. 3. Ik wens de bevolking van Holteneen veilig 1998 toe, waar zij kunnen rekenen op een gemotiveerd politieteam 4.1998 wordt voor mij het jaar van het verder verbeteren van de politiezorg in Holten, uitvoering geven aan de reeds gepresenteerde werkplannen en met het team hard te werken voor een veilig en leefbaar Holten, waarbij de medewerking van de bevolking van groot belang is. Grootste paasvuur 1.1997 Was voor mij het jaar om samen met andere fanatieke boakebouwers de eerste prijs te behalen in de- strijd om het grootste paasvuur. 2. Ik hoop dat na de gemeentelijke herindeling de gemeenschapszin in Holten blijft bestaan en dat Holten na de herindeling er economisch en sociaal op vooruit zal gaan. 3. Ik wens namens de Holterbroekse paasvuurslcpcrs alle Holten-aren een geweldig goed 1998 toe. 4.1998 wordt voor mij het jaar öm een nieuwe uitdagingaan te gaan waarbij het motto gezelligheid erg belangrijk is. De uitdagingis om straks met de paasvuurslcpcrs weereen fantasdsch paasvuurte bouwen. Persoonlijk hoop ik dit jaar mijn studie aan de middelbare agrarische school met succes af te ronden. Dagverblijf Diessenpl; as 1.1997 is voor mij het jaar dat het dagverblijf bij de ziekenafdeling van Woon- en zorgcentrum Diesscnplas in gebruik werd genomen. In 1996 werd hiervoor een buitengewoon succesvolle acric ondernomen door Wim Klein Veldcrman en Dick Mondcel. De opbrengst van tachtigduizend gulden overtrof alle verwachdngen. Met de al eerder bijeengebrachte gelden, bedroeg het totaal maar liefst 112 duizend gulden. Bouw en inrichung werden nu mogelijk. Geweldig dat de Holtense gemeenschap en bedrijven zo ruim in de beurs hebben getast. Ik zie hierin ook de blijk van waardering voor wat in Diesscnplas mogelijk is. Op het resultaat kan het bestuur van de Stichting Vrienden van de Diesscnplas terecht bijzonder trots zijn. De oudere Holtenaren, die tijdelijk op het verblijf in de ziekenafdeling zijn aangewezen, hebben de weg naar de sfeervolle ruimte inmiddels gevonden. Het is heel plezierig als je, herstellende van een ziekenhuisopname, in dit dagverblijf kan vertoeven. 2. Na de herindeling blijft Holten gewoon Holten. Of het nu van een groter geheel deel uitmaakt of niet. Een gemeenschap vorm je tenslotte met elkaar. Natuurlijk hoop ik dat er nog kansje is dat Holten zelfstandig blijft, maar erg reëel lijkt mij dat niet. 3. Holten wens ik voor 1998 toe dat het gemeentebestuur een voor alle parijen aanvaardbare oplossong vindt voor de verkeersdrukte in de Dorpsstraat. Alle Holtenaren wens ik in 1998 gezondheid en voorspoed. 4. In 1998 vinden drie belangrijke gebeurtenissen plaats. Allereerst is 1998 het jaar waarin de renovatie en nieuwbouw van Woon- en zorgcentrum Diesscnplas start. Na de renovatie beschikt Diesscnplas over zestig vcrzorgingsplaatscn en twaalfverpleeghuisplaatsen. De bewoners met een verzorgingshuisindicatie beschikken over een tv eekamcrappartement. De bewoners met een verpleeghuisindicatic over een ccnkamcrappartement. Daarnaast blijft er ook nog budget beschikbaar voor zorg aan ouderen met een verzorgingshuisindicatie die zelfstandig wonen. Vooral de bewoners in 37 seniorenflats en 24 seniorenwoningen zullen daar aanspraak op kunnen makcn.ln 1998 bestaat Diesscnplas 25 jaar. Grote festiviteiten zullen in verband met de renovatie met plaatsvinden. Dat wordt uitgesteld tot het jaar 2000 als het vernieuwde Diesscnplas officieel in gebruik wordt genomen. Maar helemaal ongemerkt zal dit jubileum niet voorbij gaan. Zo wonen er twee bewoners en vier flatbewoners al 25 jaar in Diesscnplas en zijn er vijf medewerkers die 25 jaar in dienst van de Stichting zijn. Als laatste belangrijke gebeurtenis in 1998 verwacht ik de fusie tussen Diesscnplas en her Sint Jozef verpleeghuis. Een aantal verzorgingshuizen in Bathmen, Diepenveen, Colmschatc en een serviceflat uit Deventer doen mee met het onderzoek naar een nauwere samenwerking dat in januari 1998 van start gaat. De nieuwe organisatie is in slaat een continuering aan zorg te bieden, van zelfstandig wonen tot een dienstenpakket tot en met complexe verpleeghuiszorg van een hoog kwalitatief niveau. Daarnaast wordt verwacht dat efficiënter en doelmatiger wordt gewerkt kan worden zodat de beschikbare middelen optimaal aangewend kunnen worden voor zorg en feestcommissie Dijkerhoek 1. 1997 is voor mij het jaar van een Dijkcrhocks school- en volksfeest met natte voeten. De plensbui van zestig milimeter op de zondagmiddag zorgde voor onvergetelijke taferelen op het terrein. Stapels pallets en brandweerlieden die damens van en naar de toiletwagen droegen bepaalden het buitenbeeld. Over het feest van 1997 zal nog lang worden nagepraat. 2. Holten na de herindeling blijft gewoon Holten. Het mooist zou natuurlijk een zelfstandig Holten zijn. Is dit geen haalbare kaart dan is Rijssen zeker geen slechte partner. Economisch gezien zijn ze met Rijssen denk ik goed af, qua cultuur verschillen ze nogal, maar dat hier het zwembad op zondag gewoon open blijft en het Dijkcrhocks feest op zondag gewoon door blijft gaan, daar twi|Iel ik niet aan. Holten blij ft dus gewoon I Iolten, herindeling of niet. 3.1 k wens Holten in het nieuwe jaar met de gemeenteraadsverkiezingen een raad en wethouders toe die net als het huidige gebied van Holten investeert. Nu het verkeersplan Dijkerhoek, de Bosschool Splo en de Espelodijk onder handen zijn genomen wachten er nog vele buitenwegen die in zeer slechte staat verhoren en moet er nog een plan ontwikkeld worden voor een nieuwe nieuwbouwwijk in Dijkerhoek. Persoonlijk wil ik graag iedereen een zeer gezond 1998 toewensen. Afgelopen jaar heb ik teveel mensen meegemaakt waarbij dit niet het geval mocht zijn. 4.1998 wordt voor mij het jaar van 105 jaarDijkerhoeks feest. Een uitgebreid artiestenprogramma ligt al klaar van Gedreagt oe! naar Belgisch straattheater tot de Paltemiger Spatzen aan toe. Graag allen tot ziens op 26,27 en 28 juni 1998. i - Nieuwe directeur gemeentewerken 1. 1997 was voor mij een jaar van veranderingen, zoals het loslaten van een vertrouwde, maar ook een wat routinematig geworden werkkring elders, en het groeien in een nieuwe baan in Holten, met alles wat daarbij komt kijken. 2. Hoe deze ook uitpakt, een ding is zeker: Holten gaat op in een groter geheel. Daarmee wordt voldaan aan het keren van de hogere overheid om het bouwwerk die de diverse bestuurslagen Rijk, Provincie, Regio's en Gemeenten met elkaar vormen, doorzichtiger te maken en de gemeentelijke overheid bestuurlijk en financieel sterker te maken. Van de burger kan dar een verbetering van de diensterlening betekenen en van de ondernemer en bedrijfsleven een stimulans bij de ontwikkeling van voorzieningen en infrastructuur. Of her voor onze gemeente aantrekkelijk is om te fuseren met een buurgemeente die zelf niet staat te trappelen valt te betwijfelen, maar of er (nog) alternatieven zijn, en of die dan beter uitpakken; op dit moment blijft het speculeren. 3. Ik wens iedere Holtenaar in het nieuwe jaar veel geuk en voorspoed in persoonlijke en zakelijke aangelegenheden; vermindering van misdaad- en ongevalscijfers en niet te vergeten: een duidelijke vekiezingsuitslag bij de gemeenteraadsverkiezingen. 4.1998 wordt voor mij, samen mei collega's en medewerkers een jaar van aanpakken. De gemeente heeft veel belangrijke plannen op het gebied van riolering en infrastructuur te ontwikkelen en uit te voeren. Hierin levert de afdeling gemeentewerken een belangrijk aandeel. Daarnaast hoop ik op meer duidelijkheid ten aanzien van de herindc-lingsplanncn. Triatlon 1.1997 is voor mij het jaar van de generale repetitie voorliet triatlon NK voor 1999 en 2000. Dit jaar was voor ons een belangrijke test. Er werd dit jaar voor het eerst in op en water gezwommen, wat een grote uitdaging was. Maar gelukkig is het zwemmen in de Schipbeek, door de grote inzet van iedereen, goed verlopen. Immers, de triatlonbond heeft ons het NK in principe toegezegd en zal het contract waarschijnlijk in maart ondertekenen. Bovendien hadden we dit jaar een recordaantal Holtenaren aan de start (123 leden) en c-en recordaantal vrijwilligers die het evenement in goede banen leiden (550). 2. Het zou mooi zijn als alles zoveel mogelijk bij het oude zou blijven. Niet alleen vóorons als triadon-organisatic, maar voor iedereen. W e werken al jaren goed samen met de gemeente en we maken in de weken rondom de triatlon veel gebruik van het gemeentehuis. 3. Ik wens Holten in het nieuwe jaar toe, dat ons dorp, ondanks de herindeling, zijn eigen identiteit zal behouden en dat het niet opgaat in de grote massa.4. 1998 wordt voor mij het jaar van voorbereiden op het NK van 1999. Er moeten nog heel wat puntjes op de gezet worden. Bovendien worden er in 1998 belangrijke contracten afgesloten met twee hoofdsponsoren en twaalf co-sponsoren, zodat wij tot en met 2001 nog proffessioneler kunnen functioneren en organiseren. (Markvoort rechts op de foto)

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 3