1997: het jaar van de herindeling Holtens Nieuwsblad Sk/Ssa -■m. Begin het nieuwe jaar goed met Bestaria U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint NIEUWJAARSBIJEENKOMST Holtens Nieuwsblad VRIJDAG 2 JANUARI 1998 Abonnementsprijsf 77,10/ Losse nummers f 1,65 j^oor Holten was 1997 onmis kenbaar het jaar van de ïerindeling. Als de Tweede Kamer er binnenkort mee instemt wordt Holten samengevoegd met Rijssen. Grote protesten uit de liberalen Rijssen en Enter van de hand. D66 bevolking bleven Ichter achterwege. Zo waren er jn Wierden grote protestacties. In Holten daaren tegen bleef het relatief fustig. Zo waren in het jJebat de Provinciale staten over de herindeling behalve enkele Holtense bestuurders geen maakt duidelijk dat je emotie en zaken moet scheiden. Volgens de democraten doet Rijssen het economisch goed. Echter, Enter moet wel bij nieuwe herindeling worden betrokken. Tientallen lezers van het Holtens Nieuwsblad hebben teleurgesteld gereageerd op de plannen over de week. Vanaf volgende week blikt Paalman vooruit in zijn eigen weekendweerberich t. -In januari wordt ook bekend dat de Oude Begraafplaats aan de Kerkhofsweg rigoreus wordt opgeknapt. Vooral wethouder E.M. van Schooten heeft zich hiervoor ingezet. -Het is nu bijna niet meer voor te stellen, maar in januari 1997 was het in de kerstvakantie een drukte van belang op de ijsbaan aan de Larenseweg. De ijsvloer was al zo'n acht centimeter dik. herindeling. De verkering met Rijssen en Enter lijkt voor deze burgers al verbroken voordat ze is begonnen. In maart houdt de gemeenteraad al een beetje burgers aanwezig. De inwoners -an Wierden kwamen met bussen vol naar Zwolle. ,J6,95<Tj~ Hamburger Lantaarn Broodje met een hamburger, gebakken spek, rauwkost, tomaat, gebakken ui en ananas en saus naar keuze Kom eens bij ons langs en proef zelf! Bestaria 't Klavertje Dorpsstraat 18d, Holten (0548)-36 29 98 Vierden ook bij de herindeling rordt betrokken. De PvdA had ijn ogen gericht op het amengaan met de -Iofgemeenten. De partij wil ichter geen onverbiddelijk nee :egen Rijssen en Wierden. 3e WD kiest net als de PvdA oor de Hof van Twente. In erband met de grote sociaal- ulturele verschillen wijzen de Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door' Gebruik deze bon het opgeven van een nieuwe abonnee Inzenden Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede krijgen eind maart. -In april wordt het dagverblijf van de Diessenplas in gebruik De Holtense politiek heeft in rekening met een samengaan :erste optie gekozen voor een met Rijssen en Enter. Later telfstandig Holten. Zo gaf wordt langzaam duidelijk dat Gemeentebelang Wierden wellicht zelfstandig blijft. In een open brief van de Holtense fracties aan de Provinciale Staten in juni wordt duidelijk gemaakt dat Holten zich e reactie aan nlatte- andsgemeente te willen blijven, /oor Gemeentebelang is na :elfstandig Holten Hellen- loorn de eerste keuze. Her 3DA is minder radicaal tegen le herindeling. De partij zou tiet tegenstemmen indien -Tijdens de traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst in januari, in het Holtense gemeentehuis wer-den ook sporters in het zonnetje gezet. Skeelerkampioen Mark Tuitert, Europees kampioen klootschieten Robert Leurink, trouwtrekkers Edwin van Schooten en Gerben Sluiter en motorcrosser Erik Davids kre gen een welverdiend applaus van de vele aanwezigen. -Mevrouw Jantje Wiggers- Aanstoot is door burgemeester D.J. Verhoeven gehuldigd als vrijwilliger van het jaar 1997. genomen. De triatlon gaat voor het eerst van start in open water in de Schipbeek, gij zo wordt duidelijk. Hiermee hoopt de organisatie zich tussen de top van triatlon evenementen van Nederland te vestigen. -Het hoogste paasvuur van Holterbroek. -De aanleg van riolering op het zomerhuisjesterrein de Borkeld en in het waterwingebied Espelo en het reduceren van het vuiluitworp van het oppervlakte water gaat de gemeente de komende jaren zes miljoen gulden kosten. Dat blijkt uit het in april -InjuniginghetdakinEspeloer gemeente dit wezentje uiteindelijk toch weten te elimineren. -In september wordt tijdens de sportcommissie duidelijk Holten een overdekt Normaal trad weer op. zwembad hoogstwaarschijnlijk -Albert Paalman heeft sinds juni kan vergeten, de titel Schutterskoning va Holten 1997 op zijn naam staan. -Het Dijkerhoekse feest wordt weer een flink spectakel, zelfs een grote regenbui kan de festiviteiten niet drukken. L Espelo', -De christelijke Bosschool, wordt na een jongerenvereni-ging De viert grondige opknapbeurt op- dit jaar haar vijftigjarig bestaan nieuw in gebruik genomen, met een grote revue. -In juli heeft de rechter de be- -Oud-burgemeester van Holten Mr. Willem Henric Enklaar is op 27 september overleden. Hij is 35 jaar de eerste burger van Holten geweest. Na zijn pensioen in Wethouder L.H. Rensen mag zich dit oktober groot feest in Espelo: meesterwerk samen met vele anderen op zijn conto schrijven. Volgens de wethouder is het een rijke plek om re wonen. -Een onderzoek naar de plaats van de zuidelijke rondweg maakt duidelijk dat de weg boven de Aalpolsweg gaat lopen. Er komt nog een dit jaar werd aangestoken noordelijk haalbaar is het afsluiten van de Oranjestraat gegrond verklaard. De straat blijft dus open voor vrachtverkeer. -De Okia 600-klasse is voor de onderzoek of een rondweg ook Natuurlijk staat 1997 ook in het teken van afscheid. Zo stapte directeur gemeentewerken Sjouke de Jong in februari op. Mevrouw steeds uitgesproken heeft voor een zelfstandig voortbestaan en dat Enter bij een eventuele herindeling bekendgeworden gemeentelijk rioleringsplan. -Het drie jaar oude koor Ama zing vertrekt op dinsdag 8 mei voor een tiendaagse reis naar Canada, Daar zullen ze enkele Kampioen -Johan Nikkels is onderscheiden als Dijkerhoeker van het jaar. Op diverse terreinen heeft hij zich verdienstelijk gemaakt voor de gemeenschap. -Aan de kwestie Scheperspad lijkt geen einde te komen. Een rechtzaak van de vrije wande laarsvereniging NEMO moet openstelling van dit pad 5" noodzakelijk is. De leden van de Provinciale bewerkstelligen. De gemeente lijkt minder enthousiast. -Sabine dc Roos, Erik Davids en de zwem- en waterpoloclub Twenhaarsveld zijn in 1997 gehuldigd als sporters van 1996. Het Holtense Twingo-project krijgt regionale navolging. Het team Holten/Bathmen onder leiding van Jan Heerdink heeft het goede goede voorbeeld aan andere korpsen laten zien door onder meer solo-surveillance in te voeren. Ook wordt de politie optredens gaan geven. -Marcel Vedders en Herma Aanstoot zijn in april in het Almelose Preston Palace Overijssels kampioen ball- roomdancing geworden. -Het twee dagen durende feest om het negentig jaar christelijk onderwijs te vieren bleek een schot in de roos. Vooral de musical trok een bomvolle Kandelaar. -In mei wordt bekend dat het natuurdiorama Holterberg een grondige geworden. -A. van Diermen wordt de nieuwe directeur Gemeente werken als opvolger van Sjouke de Jong. -In augustus wordt duidelijk dat Monique Slot de nieuwe beheerder van de VW wordt. Zij volgt Sigrid Pekken op. Dc triatlon Holten is een |fj overweldigend succes geworden. Duizenden toeschouwers zich op een dag aan de 1979 trok hij zich terug in Dijkerhoek waar hij tot zijn dood heeft gewoond. Enklaar heeft er onder meer voor gezorgd dat de Canadese begraafplaats werd aangelegd.- De Holtense politie vertelt in oktober dat ze extra gaan sur veilleren. Daarbij wordt gebruik gemaakt! van een onopvallende politiewagen om vooral de in valswegen in de gaten te houden. -De op 25 oktober gehouden Diepe Hel- Holter- bergloop was zowel voor de Gerrie Slotman-Post neemt na jaren trouwe dienst af scheid van de Haarschool. Han- „neke Prins- ertrekt na eer-ög lacht maanden bij de gemeente Holten. Na 25 jaar zetjan Meerman een punt achter zijn carrière bij de Diessenplas. Anneke Beekman zet een punt achter haar werk zaamheden bij het gast ouderbureau. Jan Diemer ver trekt als schoolleider bij de Holterenkschool. recreant als voor de wedstrijdloper een uitputting sslag. -Eind dit jaar heeft een Staten hebben eind juni besloten dat Holten zónder Enter bij Rijssen wordt gevoegd. 1997 Kort -In januari begon weerman Freddy Paalman met zijn eigen weerbericht in het Holtens nieuwblad. Elke week blikte hij terug op het weer van afgelopen wagen gebruikt om direct aangifte te kunnen doen door de burger. -De nieuwe plannen van de Kalfstermansweide worden eind februari bekend. Het veld wordt grondig opgeknapt en moet een mooi evenemententerrein ondergaat. -De aanleg van dc rotonde op dt Rijssense weg om een veilige oversteek naar het zwembad te garanderen, wordt door de gemeenteraad goed gekeurd. -Jolanda Withaar van de Meermarkt en Jan Bos van Happy Hobby Dikkers mogen zich een jaar lang de beste verkopers van het jaar noemen. De gezamenlijke actie van de Holtense Handelsvereniging en het Holtens Nieuwsblad was weer een groot succes. inspanningen van deelnemers. -Dc in augustus gehouden school- en volksfeesten Espelo hebben de plank niet misgesla gen. Alle dagen was er dolle pret.-SV Holten wordt in september geteisterd door een vraatzuchti-ge larve. Het eetgrage beestje heeft tientallen meters gras van zowel, het hoofd- als record aantal schutters meegedaan aan de Zaagmolen- troffec. -Een verstrikte gans die zich moeizaam beweegt op en rond 't Vletgoor zit muurvast met zijn pootjes in visdraad. Het TEGELS EN BADKAMERS RIJSSEN BV Molendijk Noord 88D- 7461 JE Rijssen Tel.: 0548-541545 Jaaroverzicht 1997 door Peter Koehorst, Peter Bulthuis en Debby Koehorst Het jaar 1997 is weer achter de rug. Samen met tientallen Holtenaren blikt het Holtens Nieuwsblad terug op het af gelopen jaar en kijkt vooruit naar 1998. In deze uitgave komen behalve mensen die in het nieuws hebben gestaan, ook schoolleiders, aanvoerders van sportverenigingen, jong eren, ouderen en mensen die langs de deur komen aan het woord. De geportreteerden zijn gefotografeerd bij Schuppert Woninginrichting aan de Stationsstraat 3 in Holten. De deelnemers hebben zelf een meubelstuk mogen uit kiezen waarop zij zich thuisvoelen. Daarnaast zijn van alle ge portreteerden de ogen op de foto gezet. Iedereen die weet welke naam bij de ogen hoort maakt kans op een cadeau cheque van 150 gulden die wordt aangeboden door Schuppert Woninginrich ting. i het afgelopen week- de astrono-mische winter begonnen. De zon staat op die dag het laagst boven de horizon. De zon beschrijft's winters een kortere baan boven de horizon dan's zomers en is vooral daardoor maar weinig uren zichtbaar. In deze tijd is het ook nog vaak regenachtig, neveligof zelfs mistig, zodat we spreken van donkere dagen voor de Kerst. Maandag was een rustige bewolkte dag, ook was er geen zon zodat het een grijze sombere dag werd, wind was er nauwelijks toch voelde het waterkoud aan. Met een noordoost tot oostelijke stroming werd vochtige lucht aangevoerd. Dinsdag was het de gehele dag zwaar bewolkt, nevelig, en werd het een zonloze dag. Een zuidelijke stroming voerde vochtige lucht aan. Een occlu sie trok in de middag van zuidwest naar noordoost over het land en zorg de voor lokaal lichte regen-motregen. De maximumtemperatuur bedroeg 3.5'C. Woensdag was het een grauwe grijze trieste dag, de hele dag hadden we motregen en was het de derde dag op rij dat we de zon niet te zien kregen Ons land bevond zich in een warme sector. De zuidwestelijke wind voerde zeer vochtige lucht aan. Ook was het zacht met een temperatuur van 11.7'C. Een groot verschil met vorig jaar toen het kwik niet hoger kwam dan -2.4'C. Over het etmaal viel in ons dorp 6.6 millimeter, Espelo 4.8 milli meter neerslag. Met kerstavond had den we veel wind en was het regen achtig en zacht met een temperatuur van 11.0'C, maar het kan nog zachter met in 1977 temperaturen van 15'C a 16'C. Dit werd veroorzaakt door een depressie ten westen van Ierland, die langzaam over de Noordzee trok en het bijbehorende koufront trok 's avonds over het land van west naar Eerste kerstdag was 's morgens het beste weer van de dag en was het half bewolkt, droog en af en toe was er zon In de middag nam vanuit het zuidwesten de bewolking snel toe la ter gevolgd door enkele buien met zware windstoten. Overdag viel er in Holten 7.2 millimeter, Espelo 6.5 milli meter. Het was extreem zacht met een maximumtemperatuur van 12.4'C. In De Bilt werd een nieuw record geves tigd 12 8'C. hiermee is 1974 van zijn plaats verdrongen met 11.5'C. Twee de Kerstdag was een onstuimige dag: er stond een vrij krachtige wind (kracht vijf) ook waren er buien die vergezeld gingen rr windstoten, de zon liet zich maar even zien. Een lagedrukgebied boven de Noordzee bewoog richting Denemar ken. Een actieve trog (buienlijn) trok van het noordwesten naar net zuid oosten over het land. tijdens de pas sage van de trog vielen er frequent buien Er viel 3.4 millimeter in Holten en Espelo 2.9 millimeter Meteo Holten, Freddy Paalman boosdoender kreeg het voor elkaar voet- trijden af te laten lasten en macht heeft de beestje wordt voor zijn eigen bestwil door actieve leden van de dierenbescherming geprobeerd te vangen. Edoch, resultaat is tot heden uitgebleven. -Op zaterdag 15 november is Jan Beunk gekozen tot nieuwe prins der Fienpreuvers. Adjudant is René Bannink. -I n december wordt het nieuwe seniorencomplex de Abraham Berg-hof opgeleverd. worden. -Ab Paalman hoopt vurig dat Holten aan dc Postweg een kin derboerderij zou kunnen -Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek bestaat in juni vijftig jaar. Vele oude herinneringen worden tijdens dit feest natuurlijk weer opgehaald. -Henk Rechterschot neemt de plaats in van marktmeester Ab Poliste. Het gemeentebestuur nodigt alle inwoners van Holten uit voor de openbare Nieuwjaarsbijeenkomst op maandag 5 januari 1998 vanaf 19.30 uur in het gemeentehuis. Om 20.00 uur zal de burgemeester zijn nieuwjaarstoespraak houden. Burgemeester en wethouders van Holten, de secretaris, de burgemeester. J. P. Stegeman D. J. Verhoeven Rondweg op honderd meter van bebouwde kom De keuze, burgemeester en hebben gemaakt voor een zui delijke rondweg om Holten is voor alle inwoners ingrijpend met betrekking tot geluidso verlast, verkeersveiligheid, landschapsbeeld en finan ciën. Deze nieuw aan te leggen weg langs Holten zal veel ver keer aantrekken van Rijssen en Nijverdal naar de snelweg Al. Vracht- en bouwverkeer dat nu via de Poppe naar de snelweg rijdt zal de kortere route langs Holten nemen. Op honderd meter van de be bouwde kom zal dit zware verkeer met negentig kilome ter per uur langs Holten rij den. Deze extra vervoers stroom zal heel wat geluid over Holten verspreiden. De wijken Lukensveld, Bcusc- berg en Liezen zullen het meeste hinder hiervan onder vinden en in het overige deel van Holten zal het geluid ook hinderlijk hoorbaar zijn. Veel Holtenaren die naar de Zuurbcrg en de Beuseberg w andelen sporten of fietsen, zullen dan worden gecon fronteerd met een snelweg. Ook hier kan men zich grote zorgen over maken. Dc be woners van Zuurberg, Beuse berg en Fliermaten zullen deze drukke weg dagelijks moeten oversteken. De verkeerssituatie in het dorp zal door het aanleggen van deze weg weinig veran deren; het verkeer van Mar- kelo/Rijssen naar Deventer v.v. zal voor een groot gedeel te de kortste route via het dorp blijven nemen. Holtenaren met bestemming Rijssen of Markelo zullen voor het grootste gedeelte de huidige wegen gebruiken en weinig gebruik maken van deze nieuwe weg. Door het aanleggen van deze weg, zal het prachtige en unieke landschap van de Aal polsweg en Zuid-Oost Hol ten ernstig worden aangetast. Bespaar deze miljoenen en besteed een gedeelte om plaatselijke voorzieningen en maatregelen te nemen. Laat iedereen hier nog eens goed over nadenken voordat er fatale beslissingen worden genomen.

Holtens Nieuwsblad | 1998 | | pagina 1