VUURWERK VAN-DE MAAT 0.50 5.00 0.30 5.00 Nog nooit was het vuurwerk zo mooi als dit jaar. De Diamond collectie is nl. weer uitgebreid en de samenstelling is nog nooit zo verrassend geweest. Een greep uit ons assortiment: U ontving toch ook onze vuurwerkkrant met het bestelformulier? Geen krant ontvangen, dan kunt u er alsnog een halen bij ons in de winkel. Lilliputpijltjes 12 stuks Shi sing cracker io stuks Pakketten van 8.50 t/m 100.00 Space War 12.95 Crazy Night 13.50 Rainbowrocket 1.50 Crazyrocket 1.50 Brulraket 1.25 Jet Star rocket 6.95 Het Novalux-team wenst u prettige feestdagen en een gezond 1998. Maandag 22 december v.a. 10.00 OPEN Wij hebben ook de DIAMOND-collectie in ons assortiment. 1 DONDERDAG 18 DECEMBER 1997 HO 11 ZA 5 «VUURWERK* Vuurwerk. Hele generatics zijn er mee opgegroeid. Het is ook een van de weinige tradities die elk jaar nog in ere worden gehouden door miljoenen mensen over de hele wereld. En je hoeft er echt met voor naar Londen om onder de Big Ben de klokken twaalf keer horen te slaan, de Holtense kerkklokken zullen zeker niet achterblijven. Daarna is het tijd voor het vuurwerk waar vaak al de hele avond naar is verlangd. In Holten zijn het onder meer Novalux van de Maat aan de Smidsbit 7 en Schildersbedrijf Gervedink Nijhuis aan de Dorpsstraat 43 die dit jaar weer een prachtig assortiment vuurwerk in de kluis hebben liggen. „Zo lang ik mij kan herinneren, en dat is al 51 jaar, verkopen we al vuurwerk", kijkt Albert van de Maat van Novalux terug. „Mensen kwamen vroeger ook gewoon met een brandende sigaar de zaak binnen. Dat kon toen allemaal." Ook bij Gervedink Nijhuis is de verkoop van vuurwerk van vader op zoon gegaan. „Eerst in de winkel aan de voorkant maar de laatste jaren verkopen we het vuurwerk aan de Dorpsstraat 45," zegt Henk Gervedink Nijhuis. „Vroeger was er veel meer vraag naar knahverk, nu wordt er veel meer siervuurwerk verkocht." De kopers hadden toen niet echt veel keuze. Er waren drie soorten rotjes en vuurpijlen en twee soorten gillende keukenmeiden. Ook waren er de roemruchte knalkurken; een soort geweertje met een kurk erop. Dat knalde gigantisch hard. „Postbodes gebruikten dat wel eens om honden stil te krijgen", lacht Van de Maat. In 1961 is het nieuwe vuurwerkbesluit van kracht geworden. Toen kwamen er onder meer voorschriften voor de opslag en is het knalkurkgeweertje ook verboden. Van de Maat: „Daarna is cr veel Oosters vuurwerk gekomen en werd het allemaal iets professioneler." Vuurwerk mag in Holten op 29, 30 en 31 december worden verkocht. Dat is volgens Van de Maat perfect: „Meer dagen geeft alleen maar overlast." „En zo kunnen we iedereen ruimschoots de gelegenheid geven om het vuurwerk rusug te bekijken in de royale vitrinekasten", vult Gervedink Nijhuis aan. De trend in vuurwerk is dat het kwalitatief goed is waardoor het mooiere en langere effecten geeft. Zo zijn er potten die wel vijf minuten doorgaan. Een voorbeeld van het kwalitatief goede vuurwerk is de Diamond Collectie die door Novalux wordt verkocht: een uitgezochte collectie die prachtige effecten geeft. Door de Consumentenbond is getest en geroemd vanwege de goede prijs/kwaliteit verhouding. Gervedink Nijhuis heeft net zo'n mooie collectie met de Crown-collectie. „We merken ook dat er veel meer pakketten worden verkocht de laatste jaren", aldus Gervedink Nijhuis. „Maar natuurlijk is voor kinderen ook heel wat leuks te krijgen zoals trektouwtjes, sterretjes, knalerwten of een schietgeweertje." Bij Novalux krijgen mensen die de folder invullen die ze door de bus hebben gehad tien procent korting op hun bestelling. Gervedink Nijhuis geeft net zoals Van de Maat "toe dat Holten eigenlijk niet zonder vuurwerk kan. „Net zoals oliebollen hoort vuurwerk er ook bij", legt Gervedink Nijhuis uit. Van de Maat vult aan: „Wat is er leuker dan om klokslag middernacht met z'n allen de straat op te gaan, elkaar de hand te geven en vuurwerk af te steken. Het is ook spannend natuurlijk, het jongensgevoel komt bij velen weer los. Die traditie moet blijven. Want thuis voor de buis is ook niets op nieuwjaasdag." 144 stuks 200 stuks SPEELGOED - HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN - ROOKARTIKELEN Smidsbelt 7 - 7451 BL HOLTEN Tel.: (0548) 36 15 38 Fax: (0548) 36 48 60 - voorverkoop van 6 t/m 24 december - afhaaldagen 29, 30 en 31 december - verkoop uitsluitend aan personen van 16 jaar en ouder - maandag 29 december vanaf 8.30 uur geopend! J

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 11