Blauw Wit verliest nipt van Drienerlo Groot Sinterklaasfeest bij jeugd SV Holten Sport agenda Tafeltennissers schrijven historie Moeilijk weekend voor waterpoloërs Resultaten BlauwWit HOLTENS NIEUWSBLAD Resultaten SV Holten Winst handbal Holtenaren blijven op laatste plaats staan DONDERDAG 11 DECEMBER 1997 Blauw Wit 2 - Achilles Enschede 2 Blauw Wit had het in deze wedstrijd moeilijk met zichzelf- De ploeg was duidelijk beter dan de gasten uit En schede, maar in de afwerking kwam dit niet tot uitdrukking. De score na 86 minuten bleef steken op 1-1. Scheids rechter Wolfkamp had het net als de spelers zo koud gekregen dat hij ruim vier minuten te vroeg afblies en de r de kleedkamer stuurde' 1-1. Blauw Wit 4 - Sportclub Rijssen 2 Al binnen enkele seconden had Blauw Wit via Maarten Beldman de score kunnen openen De openingsminuten v/aren duidelijk voor de thuisploeg. Sportclub Rijssen nam echter steeds meer het initiatief over en hun over wicht werd beloond met treffer na een mooie aanval, waarbij de Blauw Wit verdediging zich wel erg makkelijk liet passeren. Na enkele wissels bij Blauw Wit ging het duidelijk beter. Er werd goed veldspel vertoond, ondanks het moeilijke veld. Rust: 0-1. Na rust pro beerde Blauw Wit het goede spel van voor rust te continueren. Een goede counter van Rijssen leverde echter de 0-2 op, Blauw Wit drong hierna wel aan, maar de kansen werden keer op keer met benut In de slotfase kreeg de thuisploeg middels een strafschop de gelegenheid om nog iets terug te doen. Marcel scoorde beheerst 1-2. De tijd was toen te kort om de stand nog gelijk te trekken. Scheidsrechter Schutte had op één incident na een makkelijke wedstrijd: 1-2. Vesos 5 - Blauw Wit 5 Blauw Wit begon met goed aan de wedstrijd in Hellendoorn en dat lever de al na tien minuten een 1-0 stand voor Vesos op Hierna ontstond een gelijkopgaande strijd De nieuwe spits Gert-Jan Bril probeerde het met een schot van ruim 35-meter Tot verba zing van iedereen verdween de bal in de linkerbovenhoek in het net 1-1 Direct na de pauze probeerde Blauw Wit doelman Piek de bal te stoppen, waarbij de rechtsbuiten van Vesos tegen de doelman op liep. Tot verba zing van iedereen gaf de scheidsrech ter een strafschop: 2-1. Blauw Wit was hierdoor even aangeslagen en Vesos profiteerde: 3-1. De gasten kwamen hierna nog sterk terug. Een aanval over vier schijven zette Henk Smit alleen voor de keeper. Henk scoorde beheerst 3-2. In een spannende slotfa se bleef het verdiende punt voor het vijfde uit 3-2. lijke wedstrijd. Tegen het veel sterke re Rijssen had de ploeg toch kansen, maar deze werden niet verzilverd. De gastheren wisten vier maal hel net te vinden en daarmee de zege veilig te stellen 4-0. Blauw Wit 7-Oranje Nassau 13 Tegen het veel te sterke O.N. heeft het zevende goed gespeeld. Het krachts verschil was zoals vooraf al bekend te groot. Dat de ploeg toch nog tot drie treffers kwam siert de ploeg. Eind stand: 3-7. Vroomshoopse Boys A2 - Blauw Wit Al Op een zeer slecht en nat veld begon Blauw Wit aan de wedstrijd in Vroomshoop. Goed voetbal was met mogelijk Hans wist toch twee keer tot scoren te komen. Arjan wist met twee goede reddingen de aanvallen van de thuisclub te weerstaan. In de rust be sloot de scheidsrechter dat verder spelen onmogelijk was en staakte de wedstrijd. Tussenstand: 0-2 BlauwWit Dl - S.V.V.N. D2 Blauw Wit speelde een voortreffelijke wedstrijd met veel inzet en met vele mooie combinaties. S.V.V.N kwam nauwelijks tot goede aanvallen Na vijf minuten kwam Blauw Wit ver diend op 1-0 Na een mooi uitgespeel de aanval via Jasper Lahuis. Kort hier na tekende Arian Vorkink voor 2-0. Met dit doelpunt was de weerstand bij de Nijverdallers gebroken en scoorde Stefan Aanstoot 3-0. Na rust mocht Arian Vorkink in de spits opdra deed hij uiterst bekwaam Hij maar liefst vier keer. Ook Robbert Hul- leman meldde zich voorin en wist een treffer op zijn naam te brengen. Uit een strafschop scoorde S.V.V.N. te gen De mooiste treffer kwam op naam van William Kolkman die vanaf twintig meter de bal in de touwen joeg 9-1. BlauwWit F3 - Hulzense Boys F4 Na een zware vijf decemberavond wa ren de jongens toch in topvorm. In de wel zeer ijzige kou begon het voor Hulzen wel zeer goed: 0-1. Het bleef lange tijd bij deze stand Hierna scoor de Stijn 1-1 en Nick scoorde 2-1, Jus tin 3-1, Nick 4-1 en Justin 5-1. Na goede voorzetten van Jan-Willem, Marcel en Robert scoorde Stijn 6-1. Justin zorgde met een klein tikje van z'n hak voor 7-1 Nick wist met een hard schot voor 8-1 te zorgen. De topper van deze wedstrijd was wel de strafschop van Stijn 'regelrecht in het doel'. Eindstand: 9-1. Holten 2-Enter 3 Na twee uitwedstrijden en twee gelij ke spelen, trad Holten 2 aan tegen Enter 3. De wedstrijd begon gelijkop- gaand. Beide ploegen kregen kansen maar de keepers stonden geen goals toe. De wedstrijd klom op tot een hoog niveau. Na de thee nam Holten het heft in eigen hand en speelde Enter van de mat. De 1-0 kwam op naam van E. Van Beek die met een fraai afstandschot de score opende. De tegenstander raakte hierdoor ge heel van slag en Holten profiteert daar gretig van. H. Vv'issink kapte zich fraai los van zijn tegenstander en tikte de 2-0 tegen de touwen. Na dit doelpunt kon Holten de bal lekker rond spelen en de voorsprong uitbouwen. De ver- dedeging van Enter hielp Holten nog een handje door een handsbal in de zestien. De strafschop die daar op volgde werd benut door R Wissink. Met de 3-0 op zak kan Holten 2 terug zien op een goede wedstrijd. Holten 6-Borne 4 Ook deze koude zondag moest Holten 6 weer vol aan de bak tegen een Borne wat eigenlijk niet wou maar ook niet kon voetballen. Zoals verwacht speel de Holten scherp en dit was dan ook al gauw te zien aan de scoringslijst. De rust werd bereikt met een 3-1 stand. Hoten kon alleen nog maar aanvallen en bouwde makkelijk de stand uit naar een dikverdiende eindstand van 10-2. Het was puur een strijd op de topsco- rerslijst want niemand speelde goed en iedereen wilde scoren. Een wed strijd om snel te vergeten. Cupa5-Holten8 Holten 8 moest afgelopen zondag uit spelen tegen Cupa in Busseloo. Het werd niet de wedstrijd die Holten er van verwachte. Was er thuis van ge wonnen, nu werd dat even anders. De thuisclub probeerde Holten onder druk te zetten en dat lukte ze ook aardig, dit resulteerde niet in een voorsprong. Holten verzamelde al zijn voetbalend vermogen bij elkaar, en probeerde de wedstrijd een andere draai te geven, en dat lukte prima Holten 8 kwam op voorsprong, en deze moest uitgebouwd worden maar dit ging niet door In de tweede helft was het Cuapa dat de toon aangaf, en dit resulteerde in een doelpunt en dit was tevens de eindstand. Holten 12 - Kon.UD 7 U.D. startte de wedstrijd met negen spelers. Gaandeweg de wedstrijd, toen U.D. elf spelers kreeg, kwam Hol ten 12 onder druk te staan Gerard Koetsier maakte op het juiste moment 3-1. Hoewel U.D. meteen tegen scoor de kon Holten 12 de punten in huis houden. De andere doelpunten aan Holten C2-SVVNC3 Onder barre weersomstandigheden was het voor beide ploegen moeilijk voetballen. Holten werd voor rust, vooral door een straffe tegenwind, volledig onder druk gezet en nam daardoor een verdiende voorsprong. Na de thee had Holten de wind mee en dat resulteerde tot enkele kansen voor de spitsspelers. Uit een goede aanval raakte Mark de lat. SVVN bleef ge vaarlijk met counter-voetbal, maar de ook nu weer goed keepende Erwin wist doelpunten te voorkomen. Het venijn zat in de staart. Net toen ieder een dacht dat SVVN de drie punten mee zou nemen naar Nijverdal, scoor de Rick de verdiende gelijkmaker. Enter E3 - Holten E3 Door het gelijke spel van vorige week tegen Enter werd de derde plaats in de najaarscompetitie behaald. In de kou de, gure wind nam Holten het initiatief en wist door goed doorzetten van Jeffrey op voorsprong te komen. Hier na gaf Holten het initiatief volledig uit handen en kon Enter nog voor rust op voorsprong komen. Na rust werd het niveau van de wedstrijd steeds slech ter, Het leek wel of de benen van de Holtense spelers bevroren waren. En ter speelde de wedstrijd slim uit en wist uiteindelijk met 5-1 te winnen Holten F1-SVVN F1 Na het verwerken van de teleurstel ling over de verloren kampioenswed strijd werd de draad weer goed opge pakt. Door hard te werken en verzorgd veldspel werd deze wedstrijd ver diend gewonnen. Door de afwezig heid van enkele spelers moest Bram R. ons versterken en mede doordat hij zich goed aanpaste werd er goed ge speeld. De doelpunten werden ge scoord door Jaap, Rick en Bram R Uiteindelijk werd het een verdiende 8-1 overwinning voor een hard wer kende ploeg met een subliem keepen de Erwin. Holten F3 - Hulzense Boys F3 Holten begon direct na de aftrap met goede aanvallen op de Hulzense ver dediging te beuken De jongens uit Hulzen hielden echter kranig stand. Toch konden ook zij niet voorkomen dat Holten, door twee doelpunten van Koen V een 2-0 voorsprong nam. Na rust probeerde Holten nog wel door te drukken maar uiteindelijk waren het de Boys die de stand op 2-2 brachten. De kou kreeg zijn vat op de spelers waardoor het spelpeil danig zakte. Ook in deze wedstrijd bleek weer dat Holten een positieve lijn voortzet. Vervolg van pagina 8 Tijdens de pauze werd, zoals vantevoren afgesproken was, Herbert Beldman door de terug gekeerde Frik Broekmaat ver vangen, dit in het kader van een eerlijke concurrentiestrijd tus- Bij opnieuw een situatie van randje buitenspel liet de leids man voor dc verandering wel eens een keer doorspelen. Broekmaat was dc achternaam van dc aangespeelde man en hij dribbelde snel van buiten naar binnen en zette laag voor, maar wist Mark Xijland op een haar na niet te bereiken omdat dc goalie er nog net een uitstekend handje tegen aan wist te zetten. Door het niet fel en geconcen treerd genoeg spelen (v ooral bij het benutten der kansen) van dc Holtense ploeg mochten de blauwwitters hoop blipen koes teren op een positief resultaat. Vreemd, gezien dc kleuren van de thuisploeg die toch als een rode lap voor een stier op dc rood-zwarten zouden moeten werken. Invaller Hcnk-Jan Xij- enhuis wist een dot van een kans ook niet om te zetten in een treffer en Mark Xijland pres teerde hetzelfde na wel een fraaie beweging achter het standbeen langs. Vijf minuten voor het laatste fluitsignaal gebeurde dan toch wat er in dc slotfase al een klein beetje aan zat te komen, de gelijkmaker van Kampen. In eerste instantie redde Bert Rcy- link nog prima op dc inzet van één van de aanvallers, maar in de- rebound werd er niet alert ge noeg regeageerd door de men sen die daar aan het verdedigen waren en dc bal verdween tus sen vele benen door in het doel: 1-1. Hoe was het mogelijk? W at een domper! Een minuut later kreeg de thuisploeg zelfs kans op dc 2-1. maar dit schot be landde gelukkig in het zijnet. Xa nog enkele fikse aanslagen van de slagers uit Kampen be sloot de scheidsrechter om er met deze gelijke stand maar een einde aan te breien, dit ook om verdere irritaties en eventuele Bijna zeventig kinderen van alle afdelingen ippcrbest vermaakt bij Sinterklaas. de SV Holten hebben zich vorige week Drie van de vier waterpo- loteams hebben afgelopen zaterdag een wedstrijd gespeeld. Het meisjesteam moest het in Rijssen opnemen tegen koploper de Mors. Ze moesten al vlot ondervinden dat ze ook echt beter waren, zelfs het enige doelpunt van Andrea Paalman hielp niet voldoende want de Mors won deze paruj met 26-1 In Raalte ging het tweede herenteam van start tegen dc Oostdobbers. Voor dc Hol ternaren werd het een redelijke wedstrijd, weliswaar werd er verloren met 1-8, een geringe nederlaag. Het enige doelpunt dat voor Twenhaarsveld werd gemaakt door Lars van Zon. Het damesteam speelde een aardige wedstrijd tegen een hoog genoteerde Losser. In de eerste periode nam Losser al vlot de leiding maar door een doelpunt van Erna Bekkernens Veldwijk bleef het bi| 1-1. Losser nam in de tweede periode weer de leiding en nu was het Rieja Brouwer van Vemden die gelijk wist te maken maar Losser bleef uidopen tot 23. In de derde periode ging dit verder tot 2-4. De vierde en laatste periode werd het nog 2-5 maar het was weer Rieja Brouwer van Vemden die scoorde en de wedstrijd liet beéindigen met 3-5. Ondanks de nederlaag was het een leuke en sportieve wedstrijd om te zien. Volgc-ndc wedstrijd is zaterdag 13 december in de Tijcnraan te Raalte voor dames 1 tegen WZC 1 18.45 uur en heren 1 tegen WZC 2 19.30 uur. BlauwWit Senioren: Zaterdag 13 december: Ga- I tellen - Blauw Wit 1, 14.30 uur (vertrek 112 30 uur); Blauwwitters 2 - Blauw Wit 2, 12.15 uur (vertrek 11.00 uur); Blauw Wit 4. vrij: Blauw Wit 5 - Enter V. 6, 14 30 uur; Blauw Wit 6 - Bergentheim 5, 12.30 uur, DES 8 - Blauw Wit 7. 12.45 I uurlvertrek 11.45uur). Junioren: Zaterdag 13 december' i Blauw Wit A1 - Excelsior '31 A3, 12 30 uur; Blauw Wit BI - TVC '28 B2. 11 00 uur; AGAVV C2 - Blauw Wit Cl, 12.15 uurlvertrek 11.00uur). Pupillen: Zaterdag 13 december: SOS Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); De Zweef E3 - Blauw Wit El, j 10.00 uur (vertrek 9.15 uur); Exceslior '31 E6 - Blauw Wit E2, 10.00 uur (ver trok 9 15 uur); BlauwWit F1 - DES F1, 110.00 uu. Blauw Wit F2 - Sp Rijssen F2, 10 00 uur; Blauw Wit F3 - Vesos F2. 11.00 uur. j Zaal: Donderdag 11 december: Blauw Wit 2 - Helios 8, 22 00 uur. Vrijdag 12 I december: Apeldoorn 1 - Blauw Wit 1, 120.00uurlvertrek 19 00uur) SV Holten Senioren: Zondag 14 december: Hol ten - USV, 14.30 uur; MVV 3 - Holten 2, 10.45 uur (vertrek 9.30 uur); Holten 3 - Lettel 2, 10.45 uur (vertrek 9 30 uur; Holten 5 - PH 8. 9.30 uur; Luctor 5 - Holten 6, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); Holten 7 - RSC 6, 9.30 uur, Holten 8 - Brummen 4, 9.00 uur; Holten 9 - ABS 8. 10.45 uur; Holten 10 - Colmschate 5, 9.00 ur. Wierden 4 - Holten 11, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); WHCZ 4 - Hol ten 12,10.00 uur (verlrek8.45 uur) Junioren: Zaterdag 13 december: Hol ten A1 - Wijhe Al, 14.30 uur. Holten A2 Sp. Vroomshoop A1, 13.00 uur; Voorwaarts T B1 - Holten B1, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Enter B2 - Holten B2, 13.00 uur (vertrek 12.00 uur); DETO Cl - Holten C1, 11.00 uur (ver trok 10 00 uur); ON C4 - Holten C2, 11 00 uur (vertrek 10.00 uur). Pupillen Zaterdag 13 december: Hol len D1 - ON D2. 11.00 uur; Rijssen D2 - Holten D2, 10.00 uur (vertrek 9.15 uur). Excelsior E2 - Holten El, 9 00 uur (vertrek 8.15 uur). Holten E2 - Excel sior E5, 11.00 uur; Holten E3 - Excel sior E7, 10.00 uur; Holten E4 - Excel sior E9. 10.00 uur; Omhoog F1 - Holten F111 15 uur (vertrek 10.15 uur); Hol ten F2 - Enter F3, 10.00 uur; Enter V. F2 - Holten F3. 10 45 uur (vertrek 9.45 uur); Rijssen F4 - Holten F4, 11.00 uur (vertrek 10.15uur). Handbal Zaterdag 13 september: Meisjes B. C1 en C2 vrij; D team uit tegen DSC om 12.00 uur (vertrek 9.15 uur). Zondag 14 december. Dames 1 uit tegen Raalte om 12.10 uur (vertrek 11.10 uur). Heren uit tegen Kedingen 2 om 12.35 uur (vertrek 11.35 uur); Jon gens A uit tegen Avanti om 12.25 uur (vertrek 11.25 uur); Dames 2 en meis jes A, vrij. Waterpolo: Zaterdag 13 december in de Tijenraan te Raalte: Dames 1 tegen WZC 1 om 18.45 uur; Heren 1 - tegen WZC 2 om 19.30 uur. Sporthal: Donderdag 11 december: 16.00 - 22.00 uur, SV Holten handbal; 22.00 - 23 00 uur, Blauw Wit zaal; 23.00 - 24 00 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 12 december: 18 00 - 23.30 uur, Mintonette competitie. Zaterdag 13 december 8 00 - 20 00 uur. Bad mintonclub Holten, 20 00 - 21 00 uur. Buurtvereniging Beuseberg. Maan dag 15 december: 16.00 - 19.00 uur. Hockeyclub Holten. 19.00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 16 december. 17.00 - 17.30 uur, Minto nette volleybal halve hal; 17.30 - 22.00 uur. Mintonette volleybal.' 22.00 - 23 00 uur. Blauw Wit zaal. Woensdag 17 december: 16.30 - 18.00 uur. Hockeyclub Holten; 18.00 - 19.00 uur, SV Holten handbal.' 19.00 - 22.30 uur, Badmintonclub Holten; 22.30 - 23.30 uur, J. ten Wolthuis. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink. Reser veringen uiterlijk regelen voor vrij dagavond 20.00 uur (telefoon 36 31 80) vertrouwen voor de toekomst. In de laatste thuiswedstrijd te gen Wijk 16 uit Deventer moest Holten minimaal zes punten be halen om het klassebehoud vei lig te stellen. Xico Valk ontbrak wegens verplichtingen elders maar zijn plaats werd zeer ver dienstelijk ingenomen door Ar jan Flakkert uit team 2. Arjan won één partij en de twee overi ge partijen gingen met klein ver schil verloren. Fred Hulleman en Erik Kooy deden wat van hun verwacht mocht worden en wonnen beide drie partijen. Ook het dubbel spel van F.rik en Fred werd in winst omgezet zodat een ver diende en riante overwinning werd geboekt van 8-2. Holten 3 wist tegen ZTTC uit Zutphen geen vuist te maken. Ook dit team van Holten had minimaal zes punten nodig om niet te degraderen naar de vierde klasse. Het werd een zeer span nende aangelegenheid waarbij de strijd gelijk op ging tot een stand van 4-4. Hierna bezweek Holten onder de druk en verloor uiteindelijk deze thriller met 4-6. Helaas moet Holten 3 volgend seizoen dan ook uitkomen in de vierde klasse. Tegen de Enschedese studentenclub Drienerlo heeft Blauw Wit een dure nederlaag geleden. Trainer Frits Stappenbelt kon over vrijwel de gehele selectie beschikken, alleen Uilco Spijker ontbrak vanwege een schorsing en Gerald Meyerink is nog steeds herstellende van een blessure. De openingsfase van de eer ste helft was duidelijk voor de- bezoekers. Hierdoor kwam Blauw Wit on der druk tc staan, mede door goed ingrijpen van Hans Stam kon een tegendoelpunt worden voorkomen'; Het was dan ook tegen de verhouding in dat Blauw Wit op voorsprong kwam. Door een goede actie van Nick Kuipers aan dc linkerflank kon Dirk-Jan Beldman dc bal terugkoppen op de inkomende Gerwin de Velde Harsenhorst die niet een strak schot dc 1-0 binnen knalde. Enkele minuten daarna ont stond een cruciaal moment: Dirk-Jan Beldman wilde de kee per van Drienerlo omspelen doch deze tikte de bal buiten de zestien met dc handen voor zijn voeten weg. Hierdoor kon scheidsrechter Wijnberg niet an ders dan doelman Zoethout de rode kaart tc geven. Uit dc ver kregen vrije trap schoot Hans Stam beheerst dc 2-0 binnen. Dat het vlak voor rust nog 2-1 werd was niet meer dan ver- Opstelling: Hans Bek kernens, Hans Stam, Ge rald Jansen (Jan-Hessel Bos, Niek Kuipers, Jan Nijkamp, Gerwin de Vel de Harsenhorst, André Schuppert, Arno Jager, Leo Aanstoot, Marco Schuiterd en Dirk-Jan Beldman (Johan Bos- schers). diend. Jos Michél kon aan de rechterflank een aantal Blauw- - Witters omspelen en vervol gens met een droge knal dc goed keepende Hans Bekkernens kansloos te laten. In dc tweede helft begonnen de gasten sterk, ondanks hun nu merieke minderheid wisten ze Blauw Wit op eigen helft vast tc zetten. Met name middenvelder Jan Migo kon op het zware veld goed uit de voeten. Door zijn acties kregen de gasten enkele goede mogelijkheden. Na ruim twintig minuten in de tweede helft kon de gelijkmaker dan ook worden genoteerd. In de laatste twintig minuten probeer de Blauw Wit toch nog dc volle winst te halen en ging meer risico's nemen. Hans Stam ging mee naar voren en Dirk-Jan Bel dman werd vervangen door Jo han Bosschers. Vlak voor tijd kreeg Johan Bos schers de kans om de Blauw- - Witters wederom op voor sprong te zetten doch zijn schui ver verdween net naast het doel. Zo dacht een ieder dat Blauw Wit toch nog een puntje wist binnen te halen. Maar door slecht uitverdedigen van één van de Blauw-Witters wisten de gas ten ver in blessuretijd toch nog de volle winst te behalen. Na de wedstrijd smaakten de druiven extra zuur, een 2-0 voorsprong weggeven tegen tien man ver groot het zelfvertrouwen niet. Door deze nederlaag komt Blauw Wit vaster op de laatste plaats tc staan. Het zal dan ook een hele klus worden om degra datie te voorkomen. Het eerste damesteam van de handbal speelde thuis tegen het op gelijke hoogte staande Zwolle 3. Holten was er ge brand op om de onnodige nederlaag van vorige week recht te zetten. In volle concentratie wisten de tafeltennissers degradatie te ontlopen. Foio: johan Boiink Sinterklaas heeft vorige week met zijn twee hulppieten een bezoek gebracht op sport park Meermanskamp. De jeugd was goed vertegen woordigd: maar liefst 68 kin deren van de voetbal, hand bal en atletiek kwam dc Sint een warm hart toedragen. Om twee uur zou de Sint op het sportpark arriveren. Dc kinde ren waren welkom vanaf half twee. Een paar kinderen die niet alleen durfden werden bijge staan door hun ouders. Toen alle kinderen er waren werd er een videofilm voor de kinderen gedraaid en werden er Sinter klaas liederen gezongen voor de Sint. Om iets voor twee kwamen dc Pieten er al aan op dc tandem, die ze uit Spanje hadden meege nomen, want deze Pieten zijn gek op fietsen. Maar de Sint was nog neryens tc bekennen. Toen dc Pieten een rondje om het hoofdveld hadden gefietst, ver dwenen die ook yveer in het De kinderen begrepen er niets liedjes gezongen voor dc Sint. Even later was het dan zover de Goedheiligman was er en hij werd begeleid door de twee fietspietcn. De van te voren zo drukke kinderen, werden in eens stil toen de Sint binnenkwam. Toen de Sint ging zitten op de stoel, in liet mooi versierde jeugdhonk, werden er al snel kinderen naar dc Sint geroepen door de Pieten. Het eerst was Holten F3 aan dc beurt en zo gingen zc het rijtje af tot Holten Fl. Daarna kwamen de handbalmeisjes aan de beurt en later nog dc adetick. Iedereen kreeg van dc Pieten een handvol met snoepgoed en de Sint wist over iedereen wel wat te vertel len. De Sint was goed geïnfor meerd door zijn voetbalpictcn. Op het laatste moesten de men sen van dc Vojac, die de Sint hadden uitgenodigd en ouders van dc kinderen nog een liedje voor dc Sint zingen. Na ongeveer een uur bezoek te hebben gebracht aan de SV t er- liet de Sint de zaal weer want dc Sint moest nog naar een paar andere verenigingen. Zoals je weet de Sint is heei druk. Na nog een afscheidsliedje voor dc Sinr en de Pieten, verlieten zc dc zaal. Dc kinderen weer een volle buik met al dat snoepgoed en de pieten een lichtere zak. De kinderen bleven nog even tip Mccrmanskamp en kregen nog een toegifte van de Pieten want die kwamen nog even langs met een brancard voi met cadeautjes voor de kinderen die ze direct gingen uitpakken. De Pieten verdwenen weer en Sinterklaas had de jeugd weer blij gemaakt. seerde verdediging bouwde Holten aan een regelmatige overwinning, die nog veel hoger had kunnen uitvallen, mits men niet zes strafworpen had gemist. Nu slaagde Holten er pas na dc rust (5-4) in met snel spel af stand te nemen van dc gasten. Holten won verdiend met 16-8. Scores: Margot ter Schure 6; Annemarie v.d. Maat 4; Michelle den Bouwmeester, Kristel Meerman 2; Paulien Schooien, Bianca Smit l Dc heren bonden Goosen/Wij- he aan de zegekar. In de derde klasse is het duidelijk dat Holten het enige team is dat de Twentse teams kan bijbenen. Tegen rode lantarendrager Wijhe haalde Holten fors uit. Vooral voor rust zat het ook verdedigend goed dicht. Rust 20-6. Na rust ging Holten iets te gemakkelijk spelen en konden de gasten met 39-21 de stand nog een iets beter aanzien geven. Scores: Meino van Beek 13; Carlos Tempel man, Andy de Jong 6; Erik Kraan, Ton Muller, Mark Wan- Door het verlies van Blauw Wit blijft de ploeg op de laatste plaats staan in de competitie. Foto: Johan Boiink der Drent 4; Rutger Jansen 2. Dames 2 verloor van koploper SDOL 3. Xa een gelijk opgaan de beginfase wist SDOL vooi rust via afstandsschoten een 3-7 voorsprong te nemen. Na rust liepen de aanvallen aan Holten se kant minder waardoor SDOL kon uitlopen naar de 7-16 winst. Scores: Marti Wucstman, Rinka Knapen, Marion Jansen 2; Ger- da Busschers 1 Meisjes A speelde tegen koplo per AFIV Achilles. Holten was niet helemaal bij de les en keek daarom al snel tegen een achter stand aan die bij rust 4-9 be droeg. Ook na rust had Achilles het betere van het spel en won het verdiend met 9-17. Jongens A verloor in de laatste vijf minu ten van koploper Donar. Floltcn speelde opnieuw verrassend goed, maar beide teams troffen het niet met een scheidsrechter die absoluut niet opgewassen was tegen het niveau! Na een verrassende gelijke stand bij rust 13-13 bleef Holten ook na rust goed bij. In de spannende slotfa se maakte Donar het beste ge bruik van dc falende scheids rechter en won het met 22-27. Meisjes B had pech tegen Raalte. Holten speelde eerst goed, maar na het tijdelijk uitvallen van een van de speelsters zakte Holten weg en kwam het zelfs met 8-14 achter. Met een geweldige in haalrace kwam Holten terug, maar de wedstrijd was net te vroeg afgelopen waardoor Hol. ten op onverdiend op 15-16 bleef steken. Meisjes Cl won eenvoudig van V K. Holten was duidelijk sterker en via een 4-2 stand bij rust werd met 10-4 gewonnen. Meisjes C2 moest tegen mede- koploper Voorwaarts. Flolten was wat aarzelend en keek bij rust terecht tegen een 0-2 ach terstand aan. Na rust gooide Flolten het over een andere boeg en werd de spannende wedstrijd met 4-3 gewonnen. Flet D team gaat wekelijks beter spelen. Thuis tegen Lettele werd met 17-2 gewonnen. liefst drie van de zes teams zijn namelijk gedegradeerd naar de tweede klasse. Aangezien vanuit dc landelijke competitie ook versterkte degradatie plaats vindt zal het komende seizoen extra zwaar worden. Echter dc nu behaalde derde plaats in dc eindrangschikking geeft veel Nog niet eerder in het 21-jarig bestaan van de Tafeltennis vereniging Holten wist een team zich na promotie te handhaven in de hoogste klasse van de regionale com petitie. Het is Nico Valk, Erik Koov en Fred Hulleman gelukt. Des te opmerkelijker is de pres tatie nu er zelfs sprake is van een versterkte degradatie. Maar

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9