De la Haye hoog op II PvdA-kandidatenlijst Champagne voor Davids wordt weer eens ontkurkt Mark Tuitert (17) haalt sponsor binnen grote Sint op bezoek bij de hockey Sport g| agenda Van Straffe Hendrik tot Zwarte Kip Winst voor tafeltennis Jongeren info HOLTENS NIEUWSBLAD De PvdA heeft haar kandidatenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen opgesteld. Tijdens hun ledenverga dering van dinsdag, zijn zeventien mensen ingedeeld, waar van Remi de la Haye een opvallende binnenkomer is. Hij staat verkiesbaar op de tweede plek en is daarmee kandidaat-wethouder. Gerrit Markvoort heeft hier bewust van afgezien, waardoor hij op de derde plek komt te staan. Remi de la Haye is niet echt een onbekende bij de PvdA. Al en kele jaren is hij lid van deze partij en is daar ook actief bezig in de schaduwfractic. Jan Metsema- kers z.al het fractievoorzitter schap weer op zich nemen. Met algemene stemmen werd hij hier weer voor gekozen. Voor de derde plaats is Gerrit Mark voort gekozen. Gezien het huidige aantal PvdA'érs in de raad, bestaat de kans dat hij straks niet meer in deze fractie terechtkomt. De partij zelf hoopt echter weer als vanouds vier tot vijf zetels te kunnen verdienen, waardoor ook Mark- voort weer in de raad zal komen. Ook oud-wethouder Wim Dal- huisen heeft zich weer verkies baar gesteld. „Hij is er een tijdje uit geweest. In die tijd kreeg hij namelijk een nieuwe baan als directeur van het openbaar on derwijs in Holten aangeboden", zegt fractievoorzitter Jan Mctse- makers. „Nu is hi) gekozen als lijstduwer, waardoor hij niet echt op een verkiesbare plek is terechtgekomen". Volgens Met- semakers is dat zijn eigen keuze, omdat hij anders bang is in de knel te komen met zijn werk. Naast mannen zijn ook veel vrouwen vertegenwoordigd in de lijst. Dc volledige lijst is: 1. Jan Metscmakcrs, 2. Remi de la Have. 3. Gerrit Markvoort, 4. \Vil Geerlink, 5. Jaap v an der Vrcedc, 6. Rob Mcijerink, 7. Henri Achterkamp, 8. Kees Reitsema, 9. Jannckc Rouw, 10. Wil Dijkgraaf, 11. Wim Hartkamp, 12. Willy Pasman, 13. Corric Ligtcnberg, 14. Gert Knapen, 15. Agma Engelvaart, 16. Wim Dalhuiscn. Bierbrouwen in de Schurc trekt 25 deelnemers Straffe Hendrik, Kriekenbier, Scharrcnbier en Zwarte Kip. Dit zijn bieren die bij jonge- rëncafé De Schurc niet alleen worden gedronken, maar ook gebrouwen. Afgelopen zondag waren 25 deelnemers van de partij om hun eigen gerstennat te maken. Naast bekende ingrediënten als hop, gerst en mout werden ook rode bessen uit de tuin van Wik co van Noort en zelfs kippen voer gebruikt. Het maken van bier is niet zo eenvoudig als het lijkt. De ingre diënten moeten zorgvuldig wor den gesorteerd. De heer Wattjes uit Zutphen en bier brouwhob- byist Henk Oplaat waren aan wezig om de deelnemers te hel pen. Wattjes heeft een eigen winkel in bierbrouwbenodigd- heden waar 'zelfs kant en klare ingrediëntenmixen te krijgen zijn. Hij kwam op het idee om bier te maken van kippenvoer. „In kippenvoer zit heel veel ver schillende granen. Daarnaast is het veel goedkoper dan dc nor maal gebruikte ingrediënten'', vertelt Wilco van Noort. Hij is organisator van het evenement, maar ook vrijwilliger bij De Schurc. „Het bier zit nu in een gistingsvat waar het twee tot drie weken moet rijpen", maakt de organisator c' lidelijk. „Daar na wordt het in flesjes gedaan met een schepje suiker voor ex tra gisting". Door deze nieuwe gisting is het bier heel erg lang houdbaar. Naast het brouwen werd ook een test gedaan. „Dc deelne mers kregen zeven pilsjes voor gezet van bekende merken. Zij moesten daarna raden welk bier tje het was, wat heel erg moeilijk bleek te zijn", geeft Wilco toe. Verder konden aanwezigen over het Internet surfen voor een digitaal drankje, tcnvijl een bicr- vidco als leidraad werd getoond. De cursus bier brouwen slaat erg aan, zodat de organisator denkt dat er snel meer van deze dagen zullen komen. „Tot nu toe hebben we het acht keer gedaan over vijf jaar. We zijn van plan het in het voorjaar weer te gaan doen. Branders en pot ten lenen we \an MAC de Hol- terberg, dus daar hoeft het niet aan te liggen". Erik Davids werd door de familie en crew lustig met champagne besprengkeld. Erik Davids is tijdens het NK enduro eerste geworden in klasse J, viertakt boven 500 cc in Zelhem. Na twee dagen zwaar ploeteren, kwam hij als snelste over de finish. „IE belangrijkste voor mij was .litrijden en proberen bij de c vijf te eindigen", geeft verheugd toe. „Dit' had ik niet verwacht." Hij stond der tien punten voor, zodat Erik het afgelopen weekend nog veertig punten moest verdienen. „Dc eerste paar proeven was ik al het snelste", vertelt hij. Toch kostte de eerste dag hem dertig secon den, doordat zijn motor afsloeg. Dat was oen teken de volgende dag extra zijn best te doen, al hoewel zijn streven om bij de In de strijd om klassebe- houd heeft Holten 1 een 7-3 overwinning behaald tegen hekkesluiter de Brug 4 uit Apeldoorn. Erik Kooy was de man van de wedstrijd en won al zijn partijen. Valk Fred Hulle- Mark Tuitert (17) stond vijf jaar geleden nog met knik kende knieën op de schaat sen. Nu rijdt hij bijna mee met de besten van het land in zijn leeftijdscategorie. Zeker vanaf deze zomergaat het de goede kant op met Mark. In januari dóet hij mee aan dc selectie voor hel Nederlands Kampioenschap. Daarnaast heeft hij sinds kort een goed sponsorcontract aangeboden gekregen van postorderbedrijf Wchkamp. „Over de vijftienhonderd meter deed ik twee )aar geleden nog twee minuut elf. Een jaar daarop werd dit al twee minuut acht en nu heb ik dat teruggebracht naar een minuut en 59 seconden", vcrtell Mark. „Het gaat gewoon goed!" Naast schaatsen houdt de sport- wonder zich vooral in de zomer bezig mét skeeleren. Voor dit laatste heeft Mark sinds kort een sponsorcontract getekend van Wehkamp. „Alle attributen van trainingspakken tot onderbroe ken krijg ik van hun. Alles voor op en naast de baan", legt hij uit. Verder mag hij mcctraincn met de Wehkamp skcclcrploeg. Voor het schaatsen zou dit ook wel mogen, maar daarvoor is de groep net op het verkeerde tijd stip bezig. „De ploeg traint vooral overdag en dan zit ik op school", maakt Mark duidelijk. Daarnaast gaat het bij deze ploeg om het marathonschaat- sen en daar houdt de I Ioltcnaar zich niet zo mee bezig. „De- lange baannfstanden gaan mij op dit moment zeer goed af. Hierbij krijg je echt een kick wanneer )e het persoonlijk record verbe tert". Voor hem is het mara- thonschaatsen nu dan ook niet echt interessant. Pas wanneer de lange afstanden hem niet meer goed afgaat, denkt hij na over dc marathon. „Maar zover is het nog lang niet", verzekert Mark. En dal klopt, want sinds deze zomer gaat het snel vooruit met hem. „Ik had het zelf niet eens verwacht", geeft hij aan. Mark begon her seizoen met het njden van de vijftienhonderd meter in twee minuut zes. Nu doet hij dat in een minuut 59. „Ik rijd op klapschaatsen en dat is zeker voordelig. Maar hel verschil met gewone noren scheelt slechts tienden van seconden", geeft de- sporter aan. Dit kan natuurlijk wel dc doorslag betekenen bij het winnen van een wedstrijd. Verder heeft dc nieuwe kleding van dc sponsor ook geholpen. In overleg met dc schaatsgrocp wordt deze met zorg uitgeko zen. Natuurlijk blijft Mark zelf als eerste verantwoordelijk voor zijn succes. „Ik kan ook wel op klapschaatsen gaan rijden, maar daar haal ik die tijden niet mee", geeft zijri moeder aan. Nu maakt Mark zich klaar voor dc selectiewedstrijden voor het Nederlands Kampioenschap in januari en het NK in februari. Door goed te trainen probeert hij te pieken in februari en eerste te worden. Of dat ook lukt blijft natuurlijk afwachten. Dc Ne derlandse selectie Jong Oranje kan hij in ieder geval goed bijbe nen, zodat de kansen op een hoge plaats groot zijn. man presteerden ook naar behóren met ieder twee winstpartijen. In de laatste wedstrijd thuis tegen Wijk 16 uit Deventer wordt alles beslist. Niet uitgesloten is dat er in totaal drie van de zes teams moeten degrade ren nu uit de landelijke com petitie (vierde divisie) mo gelijk meer dan twee teams uit deze regio degraderen. In dat geval zal tegen Wijk 16 met 6-4 gewonnen moe ten worden om zeker te zi)n van handhaving in de eerste klasse. Holten 3 dat ook nog steeds in de onderste regioneeh verkeerd heeft weten te stunten tegen koploper Dc Brug 10 door in Apeldoorn met 6-4 tc winnen. Vooral Mark Wetcrings maakte een sterke indruk door alle par tijen niet overtuiging te win- Hct dubbelspel werd door Jan Ophof en Ron Hullc- man met moeite gewonnen. In het enkelspel wisten Jan en Ron ieder ook nog een partij in winst om te zetten zodat de eindstand werd be paald op 4-6. Een voortref felijke prestatie. eerste vijf te eindigen eigenlijk al binnen was. „Tijdens de tweede dag kan na tuurlijk nog van alles fout gaan, maar dat gebeurde niet. Het ging hartstikke goed", gaat Erik ver der. „Zelfs mi|n motor is niet uitgevallen." Vrijdag was een parcours uitge zet van vier keer tachtig kilomc- zandpaden, bos en weinig ver harde wegen. Voor een enduro Blokfluitles HMV In januari start de Holtense Muziekvereniging HMV met het geven van lessen op blok fluit. Deze lessen zijn be doeld als aanloop naar een blaasinstrument, speciaal voor kinderen die daar nog te jong voor zijn en die in de toekomst graag in het orkest willen spelen. De lessen staan open voor leer lingen vanaf de leeftijd van 6 jaar, maar natuurlijk zijn ook ouderen welkom. De lesgelden zullen waarschijnlijk rond de twintig gulden per maand bedra gen. Nadere inlichtingen en op- gaves bij mevrouw Teuni Krooshof, telefoon 36 36 08. HMV is overigens weer een aan tal gediplomeerden rijker. Op 22 november vonden er in Bocr- haar muzickexamens plaats. Alle deelnemende HMV-ers slaagden voor het landelijk er kende diploma A: saxofoon Re- nee Kolkman en Eline Paalman, trompet: Gerrit Ebrccht, slag werk: Frank Agterkamp terwijl slagwerker Mauricio Schooien het diploma C met lof behaalde. is dat prachtig", geeft hij aan. „Doordat er de laatste tijd wei- mg regen is gevallen, was het parcours niet echt zwaar. Maar het bleef toch wel goed afzien." Her en der zag Erik motors uitvallen, terwijl zijn werkpaard het gewoon bleef doen. „De tweede dag ben ik begonnen met veel zelfvertrouwen", maakt Erik duidelijk. Na een parcours van drie keer zestig kilometer, werden alle motoren achter slot en grendel gezet. „Voor de slotcross was het on mogelijk nog wat aan je motor tc sleutelen". De fïnishrit bestond uit acht ronden op het circuit De Kappcnbultcn in Halle. Na zes tien minuten kwam .Erik daar als snelste over de finish. Excursie GLTO naarDronten Dc GLTO afdeling Holten houdt een excursie naar de Agrarische Hoge School in Dronten. Dit gebeurt op dinsdag 16 december. Eerst krijgen ze een uiteenzet ting over de school door de bedrijfsbocr. Hij vertelt alles over de school en dc opleidin gen die er gevolgd kunnen wor den. De warme maaltijd gebrui ken de deelnemers op school. Na dc middag bekijken ze de Melkrobot. Het vertrek is om 9.30 uur vanaf 't Vlctgoor. Terug zijn de deel nemers tegen 17.00 uur. De kos ten met de bus zijn bij voldoen de deelname 35 gulden per per soon. Opgave vkan voor 10 de cember bij de bestuursleden. So What? is elke vrijdag geopend van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is 1,50 gulden. Vriendschap Wat a/s je niet zo makkelijk vrienden maakt? Als je altijd het gevoel hebt dat je er niet bij hoort? Een echt recept valt niet te geven. Maar hier zijn een paar tips. 1Wees jezelf. Hoe meer je je best doet om bij anderen 'in de smaak' te vallen, hoe minder dat zal lukken. Probeer niet geforceerd leuke of zeikerige opmerkingen te maken. 2. Probeer zelf eens de eerste stap te zetten. Ga iets doen watje echt leuk vindt en vraag iemand anders mee te gaan. 3. Vraag advies aan iemand die je aardig vindt. Misschien kom je heel anders over dan je denkt. Verlegen, bijvoorbeeld, kan vaak over komen als heel verwaand. 4. Heb je geen vrienden omdat je echt vast zit, vraag dan hulp bij een deskundige. Los eerst een aantal van je problemen op, dan komen de vrienden Tater vanzelf. 5. En als laatste tip; kom naar tienersoos So What?. Hier kun je vrienden maken, leeftijdgenoten ontmoeten of je bijvoorbeeld als vrijwilliger aanmelden. Aanstaande vrijdag, 5 december is de soos ook geopend schrik niet als je iemand ziet met een witte jurk, rode mantel en een schimmel tussen de benen. SO WHAT? Tuinstraat 2, 7451 EX Holten, telefoon 0548-362755 Sinterklaas was afgelopen za terdag op visite bij dc hockeyclub. Wedstrijden werden meteen stopgezet om dit hoge bezoek te verwelko men. In de kantine strooide Zwarte Piet met veel lekkers, terwijl de Sint enkele kinde ren bij hem riep om met tc spreken over de hockey. „Zullen we het clublied gaan zingen", vroeg Zwarte Piet aan de kinderen. Helaas voor de Piet, bleek dit helemaal niet te bestaan. „Als we vol gend jaar hier weer terugko men moeten jullie een club lied hebben, zodat we het als nog kunnen horen", zei hij tegen de Sint. De goedheilig man vond dit wel een goed idee. Omdat het gezelschap nog meer uitnodigingen had gekregen, konden ze niet al te lang bij de hockeyclub blij ven. Alle kinderen krijgen van Sinterklaas net zoveel aandacht, zodat de twee weer vertrok naar andere delen van het land of misschien zelfs van de wereld. Blauw Wit Senioren: Zaterdag 6 december: Blauw Wit 1 - Drienerlo 1. 14.30 uur: Blauw Wit 2 - Achilles E. 2. 12.30 uur; Blauw Wit 4 - Sp. Rijssen 2, 14.30 uur: Vesos 5 - Blauw Wit 5. 12.30 uur (ver trek 11.15 uur); Sp. Rijssen 3 - Blauw Wit 6. 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit 7 - ON 13.14.30 uur. Junioren: Zaterdag 6 december: Vroomsh. Boys A2 - Blauw Wit Al. 12 30 uur (vertrek 11.15 uur). SDOL B2 - Blauw Wit BI. 14.00 uur (vertrek 13.00 uur); Groen Wit '62 02 - Blauw Wit Cl. 15 00 uur (vertrek 13.45 uur) Woensdag 10 december: Vesos Al - Blauw Wit Al. 19 30 uur (vertrek 18.30 uur); Vesos C2 - Blauw Wit Cl, 18.30 uur iverlrek 17.30 uuii. Pupillen: Zaterdag 6 december Blauw Wit Dl - SVVN D2. 11.00 uur. Blauw Wit El - Excelsior E4, 10.00 uur. Blauw Wit E2 - Den Ham E2. 10.00 uur; Enter V. F1 - Blauw Wit F1. 10.45 uur (vertrek 10.00 uur); Enter V. F3 - Blauw Wit F2.10.45 uur (vertrek 10.00 uuri; Hulz. Boys F4 - Blauw Wit F3. 10 00 uur (vertrek9.1o uur). Zaal: Geen wedstrijden. SV Holten Senioren: Zondag 7 december: Kam pen - Holten, 14.30 uur (vertrek 12.15 uur); Holten 2 - Enter 3, 10 00 uur: Colmschaie 4 - Holten 3, 9.30 uur (vertrek 8.15 uur); SOS 5 - Holten 5, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten 6 - Borne 4, 10.00 uur; Heracles 2 - Holten 7, 10.45 uur (vertrek 9.45 uur); CUPA 5 - Holten 8, 10.00 uur (vertrek 8.45 uur): Activa 6 - Holten 9, 9.30 uur (vertrek 8.30 uur); Voorwaarts T - Holten 10. 12.00 uur (vertrek 11.00 uur); Holten 11 - Overwetering 3. 9.30 uur; Holten 12 - Kon. UD 7,9.00 uur. Junioren: Zaterdag 6 november: Hee- ten Al - Holten Al. 14.30 uur (vertrek 13.00 uur). Enter Vooruit A2 - Holten A2, 11 00 uur (vertrek 10.00 uur). Hol ten B1 - Excelsior B2, 14.30 uur; Holten B2 - Rood Zwart B3, 14.30 uur. Holten Cl - SVVN Cl, 14.30 uur; Holten C2 - SVVN C3,11.00 uur. Pupillen: Zaterdag 6 november: PH D2 - Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 9.00 uur); Holten D2 - Excelsior D5. 10.00 uur; Holten El - Hulz. Boys El, 10.00; SVVN E2 - Holten E2. 9.00 uur (vertrek 8.00 uur); Enter V. E3 - Holten E3. 9 30 uur (vertrek 8.30 uur); Hulz. Boys E5 - Holten E4, 11.00 uur(vertrek 10 00 uur). Holten F1 - SVVN F1. 10.00 uur; Vesos F2 - Holten F2. 9 15 uur (vertrek 8 15 uur); Holten F3 - Hulz. Boys F3. 11.00 uur. Holten F4 - Nijverdal F2, 11.00 uur. Maandag 8 december aanvang 19.00 uur. Regio selectie Deventer - Regio selectie Ommen onder 13 jaar Handbal: Zaterdag 6 december. Meis jes B thuis tegen Raalte om 11.30 uur; Meisjes Cl thuis tegen V&K om 10.45 uur. Meisjes C2 thuis tegen Voor waarts 3 om 10 00 uur: D's thuis tegen Lettele om 12.30 uur; A jeugd thuis legen AHV Achilles om 20.00 uur:: Zondag 7 december: Dames 1 thuis tegen Zwolle om 16.45 uur; Heren thuis tegen Goosen/Wijhe om 15.40 uur; Dames 2 thuis tegen SDOL 3 om 13 30 uur; Jongens A uit tegen Donar om 16 00 uur (vertrek 14.30 uur). Sporthal: Donderdag 4 december: 16.00 - 22.00 uur. SV Holten handbal; 22.00 - 23.30 uur. SV Holten All Stars. Zaterdag 6 december' 10 00 - 13.30 uur. NHV Gorssel. 19.00 - 20 00 uur. Team Stam. Zondag 7 december: 10.00 - 13.30 uur. Badmintonclub Hol ten halve hal. 13.30 18.00 uur. NHV Gorssel. Maandag 8 december 16.00 - 19.00 uur. Hockeclub Holten. 19.00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 9 december: 17.00 - 17.30 uur, Mintonette volleybal halve hal; 17.30 - 22.00 uur. Mintonette volleybal hele hal; 22.00 - 23.00 uur. Blauw Wit zaal. Woensdag 10 december: 16 30 - 18.00 uur. Hockeyclub Holten; 18.00 - 19 00 uur. SV Holten handbal; 19.00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten; 22.30 - 23.30 uur. J. ten Wolthuis. Waterpolo. Raalte: Dames 1 tegen Losser 2, 20.30 uur; Heren 2 tegen Oostdobbers 2. 21 15 uur. Rijssen: MeisjesAtegenDeMorsA, 19.00 uur. Weekendreserveringen vanaf vrij dagmiddag 12 30 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink Reser veringen uiterlijk regelen voor vrij dagavond 20.00 uur (telefoon 36 31 80). DONDERDAG 4 DECl LMBER 1997

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5