Niets dan lof voor Abraham Berg-hof Bezoekers op Holterberg: parkeren in natuurgebied IN 2000 Holtens Nieuwsblad, Holterenk haalt meer dan duizend mille op SV Holten houdt Kerststollenactie HffKOPiN BITALEN mum U KERSTMARKT Opening expositie Holtens Nieuwsblad druk bezocht Bejaardensoos krijgt verkeersinformatie ^fjii GROOTSTE ACTIE ALLER TIJDEN!! U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint Ais 'bo"n"j abonnee opgeeft. BON Enquête 'werkgroep inrichting Centraal Hoofdsteunpunt Holterberg' maakt duidelijk: ft Voorlichting over Heuvelrug Cantatedienst 55-plus club Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 4 DECEMEBER De Supportersvereniging van de SV Holten houdt voor de 21ste keer een kerststollenactie op maandag 15, dinsdag 16 en woensdag 17 decem ber. De jeugd van de SV komt dan weer onder begeleiding van ouders bij elke Holtcnsc woning aan dc deur met koekjes, kransen en stollen. Alle afdelingen van de SV doen hier aan mee; voetbal, handbal, atletiek en scha ken. Dc actie is dan ook geheel in het kader van de jeugd van de SV en de op brengst zal ook hier na toe vloeien. Het aantal jeugdleden bin nen de afdelingen van de SV Holten is de laatste jaren enorm toegenomen. Jeugd leden kosten ook extra geld met name voor begeleiding, training, accommodatie en andere zaken. Een goede actie is een welkome bijdra ge hiervoor. De prijzen zijn: koekjes twee gulden, kransen 5,50 gulden en stollen 6,50 gul den. Dc Supportersvereni ging rekent ook dit jaar weer op iedereen en hoopt dat iedereen het kerstgebak van goede kwaliteit weer royaal bij de SV zal kopen. In ieder geval kan men er van op aan dat het geld goed wordt be steed. Het motto van de Supportersvereniging is dan ook wie de jeugd heeft, heeft dc toekomst. Alleen deze week. de kans van uw leven! Nu kopen en pas in de volgende eeuw betalen. Donderdagavond geopend tot 21.00 uur, vrijdagavond gesloten dan vieren wij sinterklaas. Grote overdekte Manege „De Hoogeweg" Raalte 5, 6 en 7 december 32 uur live kerstmuziek attracties voor kinderen 170 stands alles op kerstgebied Holtens Nieuwsblad daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Abonnementsprijs f 77,10 Losse nummers f 1,65 Onder grote belangstellingen werd vorige week donderdag de Abraham Berg-hof officieel geopend. Alle genodigden en belangstellenden konden voor aanvang van de opening ccn kijkje nemen in ècn van dc drie opengestelde woningen. Niets dan lof was te horen van hen die de apartementcn reeds bewonen en van hen die een kijkje namen. Na een korte toespraak onthulde. Het appartementencomplex is vernoemd naar Holtens eerste burgemeester Abraham Berg die .■an 1936 tot 1942 gewoond heeft directeur Doornebos van Stichting in ccn woning die tot 1964 heeft Onze Woning, was het wethouder gestaan tussen de voormalige Renscn die dc openingshandeling EHAG garage en het voormalig verrichtte en een plaquette pand van de familie Koopman. Onder grote belangstelling van de bewoners ham Berg-hof onlangs officieel geopend. i rerd de Abra- oto.Jokc Oostervclt Het Veilig Verkeer afdeling Holten was onlangs op bezoek bij de Bejaardensociëteit. Na een hartelijk woord van welkom kreeg mevrouw Bekkernens het woord en vertelde over het Veilig Verkeer Nederland en de plaatselijke oprichting in Holten op 11 juli 1962. Er werd toen veel voorlichting gegeven, de verkeersouders kregen les, scholieren kregen fietsverkeerslessen, elk jaar was er voor diverse verenigingen een lezing met quiz waar werd gestreden om de hoogste punten. Zelfs de laatste j aren werd de caravan en de fietsbanden van scholieren gecontroleerd. De heer Oberink (foto) van de politie Holten gaf daarna uitleg met mooie beelden van de drie rotondes die Holten rijkis. Ook de drukke oversteekpunten werden bekeken en toegelicht. „De verkeersongevallen zijn wel achteruit gegaan, maar zorg goed voor de verlichting op de fiets", waarschuwt Oberink. „Draag ook steeds de autogordel, en ga met uw fiets nooit naast een vrachtwagen staan, maar blijf er goed achter. De dode hoek is hierin zeer Tweederde van de bezoekers van het natuurgebied Holter berg komt om te wandelen in het natuurgebied. De bezoekers komen vooral met hun eigen auto en willen een parkeergele genheid in het natuurgebied, het liefst dicht bij een uitzicht punt en de meeste bezoekers komen uit de provincie Overijssel. Dat zijn dc belangrijkste con clusies uit een enquête van de 'werkgroep inrichting Cen traal Hoofdsteunpunt Hol terberg' die onlangs is uitge voerd onder bezoekers van het natuurgebied Holter berg. De werkgroep inrichting Cen traal Hoofdstcunpunt Holter berg is begin dit jaar ontstaan uit een initiatief van wethouder E. van Schooten naar aanleiding van het provinciale rapport over het bestuur, dc inrichting en het beheer (BIB) van de Sallandse Heuvelrug. Het rapport introduceert het be grip steunpunten: bedoeld als toegang tot het natuurgebied waar zo veel mogelijk recrean ten uit de auto stappen om het achterliggende gebied zo rustig mogelijk te houden. Dc centrale hoofdsteunpuntcn moeten naast een grotere parkeerplaats tevens horeca, informatieve en educatieve faciliteiten bieden. Hoe zo'n punt er exact uit gaat zien is nog niet helemaal duide lijk. De werkgroep inrichting Cen traal Hoofdsteunpunt Holter berg is samengesteld uit onder nemers, gemeente en bewoners van dc Holterberg. Alvorens een concreet voorstel te formu leren over de inrichting van hel Holtcnse hoofdsteunpunt, wil de de werkgroep inventariseren wat de recreanten op de Holter berg voor wensen en ideeën hebben. Op donderdag 4, zaterdag 6 en zondag 7 september zijn de ge bruikers van de Toeristenwcg gevraagd mee te werken aan een enquête. Ruim 26 procent van dc uitgereikte formulieren zijn terugontvangen en verwerkt. De belangrijkste resultaten van het onderzoek zijn: De meeste automobilisten die gebruik maken van de Toeris tenwcg stappen uit om te wan delen of andere activiteiten te ontplooien in het gebied. Zij willen parkeergelegenheid in het gebied, niet erbuiten. Veel bezoekers komen regel matig terug, dit geldt vooral voor het weekend bezoek. De meeste bezoekers komen uit de provincie Overijssel. Zeventig procent van dc 'uit- stappers' blijft langer dan één uur op de Sallandse heuvelrug. Automobilisten op doorreis (inclusief woonwerkverkeer) vormen ongeveer tien procent van het totale gemotoriseerde verkeer over de Toeristenwcg. Uit de gegevens blijkt dat het weren van deze groep met name dc verkeersintensiteit op dc doordeweekse dagen beperkt, maar nauwelijks invloed zal hebben op het weekendverkeer. Dc bezoeker denkt genuan ceerd over de problematiek van de Toeristenwcg. Na dc wens om extra parkeerruimte in het gebied, scoort het openhouden van de Toeristenwcg het hoogst in de geleverde commentaren. Verrassend is dat vrijwel even veel commentaren zijn ontvan gen die vragen om vcrkccrsrem- mende maatregelen (inclusief dc vraag om dc weg totaal af te sluiten). Dc werkgroep inrichting Cen traal Hoofdsteunpunt Holter berg is nu bezig met dc afron ding van een concreet voorstel voor de inrichting van het 'steunpunt Holterberg'. Begin volgend jaar zal dat worden ge presenteerd. Burgemeester D.J. Verhoeven opende de foto-expositie van het Holtens Nieuwsblad door een fotocollage te onthullen van enkele foto's waarop hij dit jaar is afgebeeld. Foto's: Peter Bulthuis Gemiste voorzieningen Opmerkingen De opening van de foto-expo sitie van het Holtens Nieuws blad is afgelopen vrijdag door meer dan zeventig mensen bezocht. De tentoonstelling in het gemeentehuis toont dertig foto's die een beeld geven van wat zich dit jaar in Holten heeft afgespeeld. Burgemeester D.J. Verhoe ven verrichte te opening. De expositie is nog tot en met 17 december te bewonderen. Na de opening was het dringen om de foto's van dichtbij te Wat is de reden De kinderen van groep zeven en acht van de Holterenk- school zijn op woensdagmid dag 19 november naar ijsbaan Dc Scheg in Deventer. Ze gingen schaatsen voor de bouw van waterputten in Ma lawi - Oost Afrika, een actie van Foster Parents Plan. Een week ervoor hadden de kinderen zoveel mogelijk spon sors gezocht bij familie, buren en kennissen. Bij aankomst wer den ze eerst op de foto gezet door vrijwilligers van Foster Pa rents Plan cn kregen ze een leuke pet. Na de schaatsen te hebben aan getrokken kon men beginnen met schaatsen. Na elke ronde kreeg men een stempeltje. Er werd flink doorgeschaatst om maar zoveel mogelijk stempeltje te bemachtigen. Na een uur schaatsen gingen de kinderen moe maar voldaan weer met de bedrag van ruim twaalfhonderd bus naar Holten. Dc volgende gulden werd door 45 kinderen dagen kon men het geld innen bij elkaar geschaatst voor hun bij de sponsors. Het prachtige leeftijdgenootjes in Malawi. Een voorlichtingsbijeen komst over De Sallandse Heuvelrug vindt plaats op woensdag 10 december in Het Bonte Paard. De avond begint om 20.00 uur. De gemeente is bezig met de realisering van een National Park. Welke gevolgen heeft dit voor de landbouw? Welke ge volgen heeft dit wanneer ik er dicht bij woon? De organisati on hopen op deze avond vc-el duidelijkheid tc krijgen. Ieder een kan komen deze avond met vragen en suggesties, zodat sa- Kinderhulp Het Nationaal Fonds Kin derhulp heeft de hulp ge kregen van theaterman Dolf Moed om nog meer geld in te zamelen. Zie pagina 3 Bierbrouwen In jongerencafé De Schure was het weer tijd voor het traditionele bierbrouwen. Zie pagina 5 Davids kampioen Erik Davids is weer Neder lands Kampioen enduro ge worden. Zie pagina 5 Kampioenen SV Drie teams van dc SV zijn onlangs kampioen gewor den. Dat is dus gevierd. Zie pagina 7 Kerstmarkt nu geheel overdekt De Kerstmarkt in Holten vindt dit jaar plaats op don derdag 18 december. Deze zal beginnen om 15.00 uur en zal eindigen om 21.00 uur, dit alles om en nabij de kerk op het Smidsbelt. Dc kerstmarkt is dit jaar geheel overdekt in speciale tenten met kerstverlichting die de kerstsfeer zal laten opleven. Verder zal tijdens de Kerstmarkt de kerk geopend zijn cn zal een koor- cn een koperkwartet hun gezangen ten gehore brengen. Volgende weck zit in het Hol tens Nieuwsblad een bon die u in kunt leveren op de Kerst markt. Hiermee maakt u kans ccn entreebewijs voor het gehe le gezin te winnen naar Warner Bros Movie World. Dit wordt gesponsord door Oad busrei zen. Op 18 december is in ver band met de Kerstmarkt een extra koopavond gepland. Volgende weck kunt u veel meer lezen over de Kerstmarkt. In de Kandelaar wordt op zondag 7 december een can tatedienst gehouden. Het on derwerp is 'Er is haast bij het licht'. Medewerking wordt verleend door Campanella onder leiding van Jan van Dijk. Voorganger is ds. S.M. Roozenboom en de organist is J.H. van Engbrink De avond wordt gehouden door dc interkerkelijke commissie Vorming en Toerusting. 13.3'C aan de i uitdiepend n van Ierland an hogedruk Scandinavië men een standpunt kan worden bepaald. Spreker op deze avond is wethouder Van Schooten. In samenwerking met het be stuur van het Trefpunt wordt geprobeerd een 55-plus club op te richten. De eerste bijeen komst heeft plaats gehad op 20 november. De volgende ont moeting is gepland op 11 de cember in het Trefpunt te Espe- lo. Maandag was net een grauwe en grijze sombere dag. Door de matige zuidoosten wind en de hoge relatieve luchtvochtigheid van 88 procent voelde het buiten waterkoud aan, en werd het een zon-loze dag. Ook maximumtemperatuur mi magere kant Tussen ee iagedrukgebied ten westi en een uitgestrekte rug boven Midden-Europa ei bevond ons land zien in een zuidoostelijke stroming. Met deze stroming werd stabiele en iets koudere lucht aangevoerd. Dinsdag kwam grondvorst voor in Holtenen Espelo van- 0.2'C Ook kregen we de zon weer te zien na drie dagen afwezigheid Wel was er veel sluierbewolking die overdreef en de zon wat temperde. Toch voelde het koud aan met de zuidoosten wind. De temperatuur bedroeg 5.3'C. Woensdagochtend was het koud want het had licht gevroren meteen minimum van -0.3'C en op klomphoogte -0.8'C, en in Espelo -0.4'C en vlak boven de grond - 0.6'C. Overdag waren er veel wolkenvelden en af en toe zon en het voelde waterkoud aan Tussen een hoog bij Noorwegen een laag nabij Zuid- Frankrijk stond er over ons land een zuidoostelijke stroming. Hiermee werd koele lucht aangevoerd. Donderdag was een bewolkte grijze en sombere dag, ook liet de zon het af weten Het opdringen van zachtere lucht uit het zuidwesten ging gepaard met veel bewolking. In het noordoosten van het land bleef het nagenoeg droog, terwijl verder het hele land regen had. Op het eind van de dag viel er wat nattigheid naar beneden maar dit stelde niet veel voor. Ook in Holten en Espelo was geen meetbare neerslag te meten. De maximumtemperatuur werd 5.1'C. Vrijdag bepaalde bewolking het weerbeeld en was er een enkele knipoog van de zon. Een groot deel van de dag bleef het droog, pas in de loop van de middag begon vanuit het zuidwesten te regenen. Een actieve randstoring van een uitdiepend lagedrukgebied ten westen van Wales trok van zuidwest naar noordoost over ons land en bracht bij ons regen Holten noteerde 3.0 millimeter neerslag. Espelo 2.7 millimeter. Ook kwam de temperatuur hoger uit dan we gewend waren met 7.3'C Zaterdag aan het begin van de dag viel er nog een enkele regenbui en was er af en toe zon met een enkele opklaring, verder was het zwaarbewolkt en droog. Een lagedrukgebied boven de Noordzee trok langzaamoostwaarts en zorgde vooreen zuidwestelijke stroming. De aangevoerde lucht was vrij zacht en onstabiel van opbouw. Dit was ook te merken aan de temperatuur van 10.7'C. Over24uurvieler2 8millimeter neerslag in Holten, Espelo 2.7 millimeter. Zondag waren er eerst een paar schaarse opklaringen, verder voerdebewolkingde boventoon aan en viel er soms wat miezerige regen. De zon liet zich niet zien dit gaf een somber en grijs aanblik. Een lagedrukgebied verplaatste zich gedurende de dag over het zuiden van Limburg naar het zuidoosten weg. De zwakke zuidwestelijke stroming voerde zachte, vrij vochtige onstabiele lucht aan.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1