QXA Populariteitvan The Kelly Family blijft groeien M1PAK «In bioe Spice Girlstezamen doortotale publiciteitsgekte De mooiste ontwerpen van Jan des Bouvrie in Dutch Touch 6.95 8.95 3.95 5.95 3.95 8.95 Voor betaalbare topkwaliteit Engelse band Supersub en U.F.O. naarSub Rosa DEELNEMERS DONDERDAG 20 NOVEMBER 1997 2 bos trosanjers Mooi rozenboeket 3 kaapse violen 2 reuzen kalanchoë's 3 blok oasis Luxe plantenbakje Geldig donderdag - vrijdag - zaterdag "w Holtei bloemen en planten Holten Dorpsstraat 12 Hawkwind: 19 november in de Melkweg/Amsterdam OC: 19 november in Doornroos je/Nijmegen en 20 november in de Melkweg/Amsterdam Bettie Serveert: 19 november in Le Monde/Enschede, 24 no vember in Stairway T o Heaven/- Utrecht, 26 november in Clini- que/Maastrichten 27 november in Paradiso/Amsterdam Lydia Lunch Jack Sarge- ant/Spoken Word: 19 novem ber in Burgerweeshuis/Deven ter, 20 november in de Effe naar/Eindhoven, 21 november in het Paard/Den Haag en 23 no vember in 042/Nijmegen Ezio: 20 november in het Paard/Den Haag, 12decemberin Paradiso/Amsterdam en 14 de cember in Plein 79/Den Bosch Foo Fighters: 20 november in Paradiso/Amsterdam Ryker"s: 20 november in Night- town/Rotterdam, 21 november in Atlantis/Alkmaar, 23 novem ber in Doornroosje/Nijme- gen(mi.)eninTivoli/Utrecht(av.) Whisky Priests: 20 november in de Schuit/Katwijk Candy Dulfer Funky Stuff: 20 november in Hedon/Zwolle, 21 novemberinTivoli/Utrechten 22 november in Paradiso/Am sterdam Junkie XL: 20 november in Nighttown/Rotterdam, 22 no vember in Tivoli/Utrecht en 28 november in het Paard/Den Haag Herman Brood/New Adven tures: 20 november in Night town/Rotterdam en 22 novem ber in Noorderligt/Tilburg Skik: 21 november in het Maf- centrum/Maasbree, 22 novem ber in De Lantaarn,Hellendoorn, 28 november in Sporthal Iris/Nieuwenwijk en 29 novem- berinDeAap/Breezand Supersub: 21 novemberin Uto- pia/Drunen en 29 november in Nirwana/Lierop Oscar Andrade: 21 november in Odeon/Zwoiie en 29 novem- berin Muziekcentrum/Tilburg Claw Boys Claw/13: 21 no- vemberinDeGigant/Apeldoorn, 22 november in het Bolwerk/Sneek, 28 november in De Boerderij/Zoetermeer en 29 november in De Koog/Noord Scharwoude De Heideroosjes: 21 novem ber in het Mafcèntrum/Maas- bree, 22 november in lduna/Drachten,23novemberin de Nieuwe Pul/Uden, 28 novem ber in Donkey Shot/Heemskerk en 29 november in Nighttown/Rotterdam Mighty Mighty Bosstones:21 november in de Effenaar/Eind hoven en 22 november in de Melkweg/Amsterdam Yothu Yindi: 21 november in Zalen Schaaf/Leeuwarden en 22 'novemberin LVC/Leiden Fairport Convention: 22 no vember in het Oude Pothuys/Utrecht, 23 november in het Arsenaaltheater/Vlïssin- gen, 26 november in Noorder ligt/Tilburg, 27 november in Ro mein/Leeuwarden, 28 novem ber in Luxor/Amhem en 29 no vemberin Hedon/Zwolle Four Men A Dog/Francie Conway The Works/Freddie White^Extra Sto: 22 novemberin de Melkweg/Amsterdam Vengeance. 22 november in de Concert Sixteen Horsepower in de Vrijhof De uit Denver afkomstige band Sixteen Horsepower treedt zondag 30 november op in de Vrijhof van de Universiteit Twente in Enschede. Het viertal heeft tot nu toe twee cd's uitgebracht; de eerste 'Sackcloth 'n' As- hes' en recentelijk 'Low Estate', die al weken in de zogeheten 'Scherpe Rand van Nederland'staat. Dedooroudefolk-stijlen.blankegospelsong uit het Appalachen-gebergte en cajun uit Louisiana beïnvloede muziek is intens en zeer opzwepend. Ook live is Sixteen Horsepower een kei; zij speelde vorig jaar op diverse festivals, waaronder het Lowlands Festi val. Zanger David Edwards zong als klein jochie al in de kerk. Als puber koos hij echter voor de punk. Tegenwoordig combineert hij beide. Ver gelijkingen met Nick Cave en Bob Dylan refereren aan een poëtische in slag en aan de mix van folkmuziek in een electrisch jasje. De band treedt op in vol ornaat, dat wil zeggen inclusief het 'antieke' instrumentarium waaronder de banjo en bandoneon. Het voorprogramma wordt ver zorgd doorZita Swoon. Deze Belgische band is geformeerd uit voor malige leden van Moondog jr. en dEUS. Het concert begint om 21.00 uur en kaarten zijn verkrijgbaar bij de Vrijhof, VVV Enschede, Plato-Ensche- de. Pop Eye-Hengelo en de CD-uitleen Drienerlo. Het Drentse Skik op bezoek in Hellendoorn De uiterst populaire Drentse band Skik staat zaterdag 22 november op de planken van Café De Lantaarn in Hellendoorn. Skik staat op dit mo ment erg in de belangstelling door hun hit 'OpFietse' en het album 'Niks Is Zoas 't Lek'. Pakkende songs met opmerkelijke teksten in het dialect staan op het lijf geschreven van het trio. Als buitenstaander zou je al gauw denken dat de band om Daniël Lohues alléén draait, maar die mis vatting verandert snel als je de jongens beter leert kennen en achter de coulissen meemaakt. Skik is het resultaat van het collectief dat Maarten van derHelm, Marlen Daversen Daniël Lohues vormt en waarbij vooral Maarten en Daniël de teksten voor hun rekening nemen. Duszaterdag al- lemoalopdefietse noar de Lantaarn in Hellendoorn en metzing'n! Supersub is de nieuwe sensatie uit Engeland. De band treedt zaterdag 22 november op in Sub Rosa te Almelo. Het kwartet is een heuse 'Britpop'-formatie die de laatste tijd enorm gehyped wordt. De band leden vormden vroeger de formaties Shine en Orange Crush. De zanger Felix Maginn is geboren en getogen in het Noordierse Belfast. Hierdoor gaan de teksten geregeld over de dagelijkse strijd tussen de katholieken en protestanten, destraatwaarhij woondeen de vijandige manierwaar- opkinderen van beide gezindten met elkaar omgingen. De opzet van hun muziek en de songs klinken echter opgewekt en typerend zijn de loopjes en de subtiele arrangementen die blaken van levenslust. In het voorpro gramma staat deformatie Run Piggy Run. Woensdag 26 november volgt het spraakmakende concert van U.F.O. featuring Michael Schenker. U.F.O. kwam in 1969 van de grond, ontstaan uit de formatie Hocus Po- cus. Enige tijd later neemt de band de ex-Scorpions gitarist Michael Schenker in dienst. Bij Sub Rosa staat de band in de originele bezetting op het podium. Blokhut/Rotterdam,29novemberinDe Zion Train: 23 november in de Melk- Bliksem/Brummen en 30 november in weg/Amsterdam deUsselhal/Zwolle Joe Jackson: 24,25en 26 november LonnieBrooks/R.LBumside/Sista in Paradiso/Amsterdam Monica/Willie Clayton/Sy I Mercedes Sosa: 24 november in de Johnso: 22 november in Vreden- Doelen/Rotterdam, 25 november in burg/Utrecht Vredenburg/Utrecht, 26 november in Brotherhood Foundation: 22 no- hetConcertgebouw/Amsterdamen27 vember in Jeugdsoos 75/Buren en 29 november in de Oosterpoort/Gronin- novemberin BrogurryZierikzee gen Gang GreerVCulture: 23 november Spearhead/King Cobb Steelie: 25 inWillemlliDenBosch(mi.) november in Nighttown/Rotter- Simple Mind&Coolioe.a.:23,24,25,26, dam, 26 november in de Effe- 27,28,29en30novemberen1en2de- naar/Eindhoven, 27 november in cember in AhoyTRotterdamluitver- de Oosterpoort/Groningen en 28 kocht) november in de Melkweg. In heel Europa isThe Kelly Family onderhand een feno meen: van het laatste album 'Almost Heaven' werden drie miljoen exemplaren verkocht. Dat betekende pla tina in Duitsland, Zwitserland, Tjechië, Polen, Noor wegen, Spanje en Nederland. Van 'Over The Hump' dat eraan voorafging gingen er in Europa vier miljoen over de toonbank. Met deze enorme verkopen komt The Kelly Family op eenzelfde niveau te staan als bij voorbeeld Michael Jackson, R.E.M., Phil Collins en Celine Dion. De familie is tevens een van de meestge: vraagde live acts; de laatste vier jaar heeft zij opge treden voor meer dan tien miljoen mensen in Europa, Oost-Europa en China. Een van de grootste concerten was dat in Wenen voor 250.000 mensen waar The Kel ly Family tezamen optrad met José Carreras en Lucia no Pavarotti. Vorige week verscheen de nieuwe cd 'Growin' Up', waarop tevens de laatste single 'Because It's Love' die al weken in de top 100 staat geno teerd. Dit album staat weer bol van de pakkende songs die wederom uitnodigen tot meezingen. Voor de vele fans is deze herkenbaarheid ook de belangrijkste troef van de sound van The Kelly Family. De groep bestaat uit negen leden: Ka- thy (33), John (30), Patricia (27), Jim my (26), Joey (24), Barby (21), Paddy (19), Maite(17en Angelo (15). Elk van hen speelt meerdere instru menten en schrijft zijn of haar eigen songs. Zij produceren zelf al hun pla ten en hebben alle concerten zelf ge organiseerd. Elk concert is een feest op zich, waarbij alle nummers uit volle borst worden meegezongen. Eerder dit jaar leidde dit tot wilde ta ferelen tijdens de uitverkochte con certen in Ahoy' en de Martinihal, waar een kleine 30.000 mensen de dag van hun leven beleefden. Later dit jaarzal The Kelly Family ditfeest- je nog eens dunnetjes overdoen, tij dens het optreden in het MECC in Maastricht op zaterdag 13 decem ber. Volgend jaar wil The Kelly Fa mily dan z'n vleugels uitslaan over Korea, Japan, Amerika, Canada en LatijnsAmerika.Zij gaan metz'n ne genen dus nog een spannend avon- tuurtegemoet. Zijn de Spice Girls betoverd door de wereld, of is de wereld betoverd door de Spice Girls? Het is in ieder geval waanzinnig wat de vijf Engelse meiden de laatste maanden doormaken. Zo'n anderhalf jaar geleden had niemand immersvandeSpiceGïrls ge hoord. Geri, Mel B., Emma, Victoria en Mel C. heb ben na het oogverblindende succes van het de buutalbum 'Spice' kortgeleden de nieuwe cd ge presenteerd; de titel van het schijfje is 'Spice- world'. "Spiceworld, de opvolger van 'Spice' is een mengeling van po- werpop, ballads en gevoelige Motown songs. Wij hebben ons verder weten te ontwikkelen door het wel en wee van ons eerste al bum. Wij beleefden veel vreemde dingen en dat klinkt weer door op ons nieuwe album", aldus een zelfbewuste Mel C. Het is eigenlijk onbeschrijfelijk wat de Spice Girls allemaal mee maken. De meiden wisten meer dere keren het Guinness Book of Records te halen: van de single 'Wannabe' werden in Engeland 1,2 miljoen exemplaren verkocht en in liefst dertig landen stond dit nummer op de eerste plaats van de hitlijst. Daarnaast is er in de ne gentiger jaren geen album ge weest, dat zolang op de eerste plaats in de albumlijst stond dan de cd 'Spice'. Bovendien ontvin gen de Spice Girls 6 november jongstleden in Rotterdam de MTV-Award als 'Best Group'. Vriendschap Bij zoveel succes bleef voor de Spice Girls enkel de mogelijkheid hiervan ontzettend te genieten of compleet door te draaien. "Wij zijn voortdurend doorgedraaid", grijnst Mei B., "we kennen elkaar nu meer dan drie jaar en zijn geza- melijkdoordezeidioteriegegaan. Als we elkaar echt niet mogen. waren we met z'n allen zeker gek geworden". Het geheim van de 'spice-wereld' ligt in de hechte vriendschap van de meiden, leder heeft respect voor elkaar. En geen van hen laat zich iets voorschrij ven. "Maar het belangrijkste", meent Mel C., "isdat wij bewezen hebben géén eendagsvlieg te zijn ".En dat het erg lucratief is om een spice girl te zijn, blijkt uit het feit dat elk bandlid ongeveer 200.000 gulden per week ver dient. En dat niet alleen uit de ver kopen van singles en albums. De spotjes waarvoor de Spice Girls zich lenen, leveren de meiden een vermogenop. En uiteraard de ver koop van spice-shirts, boeken, vi- deo'sen alle andere Spice Girl-ar- tikelen. Volgend jaar komen de Spice Girls voor twee concerten naar ons land. Zowel het concert van 28alsvan29 maart volgend jaar in het nieuwe Gelredome in Arn hem is geheel uitverkocht. Tot zo lang moeten de superfanshetdus doen met de nieuwe cd 'Spice world'. 7-U2CTNij«nlal.TcL jl.62.222. Intchrijfnr. K.v •48-612U42. Fax: i Enschede-t 10301 Stichting Revapak is een kleinschalige productie-eenheid die doelgroepen op de arbeidsmarkt (her)plaatsingskansen in het arbeidsproces wil/kan bie den. Naast het opdoen van werkervaring wordt veel aandacht besteed aan training en scholing. Revapak is op zoek naar nieuwe gemotiveerde die geplaatst kunnen worden op de volgende afdelingen: - montage/inpak - houtbewerking - kartonnage - expeditie - magazijn - heftruck-bediening Revapak kan bieden: - Het opdoen van werkervaring/-ritme; - Het evt. volgen van een beroepsopleiding c.q. training: - Het vergroten van uw kansen op een betaalde baan. Indien u minimaal een jaar zonder werk zit, ingschreven staat bij of een uitkering ontvangt van - Arbeidsbureau - SFB - Sociale Dienst - GUO - GAK - Cadans kunt u schrijven of bellen tijdens kantooruren met mevr. Wilma Nijmeijer of mevr. Trees Kroeze. Adres: Transportweg 6, 7442 CT Nijverdal. Telefoon: 0548-61 20 42 In het boek Dutch Touch is een aantal speciale ontwerpen verzameld van Jan des Bouvrie. Daarmee ontdekt u de mooiste interieurs van Nederlands bekend ste binnenhuisarchitect en ontwerper. Met Dutch Touch heeft u een schitterend boek in handen, boordevol informatie over de ontwerpen van Jan des Bouvrie. En het leuke van Dutch Touch is, dat u nu eens echt uitgebreid kennis kan ma ken met het hele ontwerp. L leert met Dutch Touch bijzondere ontwerpen kennen, zodat u helemaal kunt mee praten over de mooiste interieurs. Of het nu gaat om het interieur van een romantisch koetshuis, bungalow, dijkhuis of gerestaureerde pastorie: Dutch Touch brengt ieder ontwerp van Jan des Bouvrie duidelijk in beeld. In dit boek ziet u hoe op uiteenlopen de wijzen wonen en leven aangenaam en prettiggemaakt wordt dankzij uitermate spran kelende ideeën. Creatieve sprongen De top-ontwerpen vanjan des Bouvrie worden stuk voorstuk beschreven en uitgelegd. Het leuke daarvan is dat u daardoor de 'creatieve sprongen' van de meester stap-voor- stap kunt volgen. Op deze manier begrijpt u hoe de definitieve inrichting tot stand is gekomen. Jan des Bourvric blijkt telkens weer in staat een meer dan verrassend effect aan ieder interieur te geven. En nu kunt u zelf ontdekken hoe dit in z'n werk gaat: hoe wordt de ruimte gebruikt, welke kleuren komen van pas en waar staat het juiste object op de goede plaats? In Dutch Touch leest u alles over de meesterlijk mooie interieurs van Nederlandse bodem. Dutch Touch is samengesteld door Barbara en Rcnc Stoelde, twee internadonaal be kende intcricurspecialisten. Zij beschreven de interieurs van Jan des Bouvrie en ver zorgden ook prachrige foto's die deze ceaties helemaal typeren. Ducht Touch is een kleurrijk boek en is een aanrader voor alle intcrieurlicfhcbbers. Band Sixteen Horsepower

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 3