(Z Gezondheid I "^Knof [obiliseer uw natuurlijke afweer jet Echinaforce chone bloedvaten helpen tegen art- en vaatziekten Gedoseerde extra vitaminestoot voor vrouw, man en kind Knof knoflookdragees 29.50 wectda "Soepele gewrichten? Natuurlijke formule helpt mij écht!" GEZONDHEIDSNIEUWS Knoflox Dampo Goodnight. Vrijer ademen, lekker slapen Bij keelpijn zuigen of gorgelen? Superol Ae etl joePl wedda I DONDERDAG 6 NUVbMBLK 199/ HU li ZA 7 jSBSfa. voor een belangrijk deel be paald door onze weerstand. Waarom wordt de één bij het minste of geringste zuchtje tocht al ziek, terwijl de ander regen en wind trotseert en ner- Verdedigingslinies gens last van heeft? Vooral als de -R- in de maand is worden velen ge kweld met de bekende aandoeningen zoals griep, verkoudheid, hoesten en keel pijn. De gevolgen zijn bijzonder verve lend: verstek laten gaan op het werk of thuis allerlei din gen laten liggen. terwijl collega's en buren vro lijk hun werk blijven doen. Of de kinderen lopen te kwakkelen met een loopneus en krijgen een achterstand op school terwijl hun vriend jes buiten spelen. Dat de één bij het minste of geringste ziek is, terwijl de ander ner gens last van heeft wordt Ons lichaam beschikt over verschillende "verdedigings linies" die ziekteverwekkers, zoals bacteriën en virussen, proberen buiten te houden en als ze er toch in slagen om binnen te komen, ze meteen bestrijden. Deze verdedi gingslinies samen noemen we "onze weerstand". Hoe groter onze weerstand des te kleiner de kans dat we ziek worden. En zouden we onver hoopt toch ziek worden, dan helpt een sterke weerstand ons er weer snel bovenop. keerde eet- en leefgewoonten kunnen ervoor zor- l dat onze bloedvaten verstopt raken. Schone idvaten zijn noodzakelijk om een goede doorgang i ons bloed door het lichaam te waarborgen, htslibbing is fataal voor onze gezondheid. roedingsstoffen uit ons worden via het bloed alle vitale delen van ons am getransporteerd, echter te veel en te vet creëert op den duur ver ping van de bloedvaten, bpeenhopen van verschil- 6 (vet)stoffen tegen de enkant van de vaatwand It slagaderverkalking "jemd. Het vormt een em it belemmering van het Isport van voedingsstof- Bmet als gevolg een ver liet lichaam'en volksziek- Énummer 1: hart- en Kiekten. Een goede door- Jning van de vaten is dus levensbelang. lossen m met slagad-erverkal- weten dat een uitgeba- ferd dieet met weinig vet gelmatige lichaamsbe- g helpt om een hartin- of een operatie aan de sslagader te voorkomen, naast is er sinds zeven \der-Rein Kuur 300 ver- toaar dat de 'plaque', de eslibde stoffen, oplost en irt. Het middel werd ont- :eld door de Ameri- se arts Loquasto. jn kliniek zijn de tot nu ehaalde resultaten zeer ledigend. Met Ader-Rein r 300 worden de aders ilkomen natuurlijke ma- gezuiverd. Het resultaat t de vaatwanden soepe orden. bloedvetten wor- ipgelost, een betere door- ning van het bloed taat, vermoeidheid ver- nt en het lichaam meer gie heeft. Het effect is ens leverancier Oligo- ma dusdanig, dat zelfs tige aderverstoppingen, lartaanvallen en beroer- l^eroorzaken, binnen af- tijd verdwijnen. Jpre symptomen zoals de borst, hoge bloed- k. hoog cholesterolgehal- i vergiftiging door zware kien. verdwijnen vaak al jen enkele weken, r Rein Kuur 300 is te ver gen in tabletten met gra- i dagdoseerverpakking I te verkrijgen in granu laat onder de naam Stimu- food. Gratis videoband en boekje Over de oorzaken en gevol gen van dichtgeslibde bloed vaten schreef drs. Elisabeth de Boer het boekje 'Bloed vatenreiniging'. Het is ver krijgbaar bij uw drogist, re formspecialist en De Tuinen Tevens kunt u een informa tieve videoband aanvragen. Tegen betaling van de ver zendkosten krijgt u die dan gratis toegestuurd. Voor meer informatie en bestelling: Oligo Health Insti tute, tel. (035) 624 02 56. Werken, sporten, ontspannen... Steeds meer mensen leiden vandaag' de dag' een zeer actief leven. Meer willen, meer genieten en duidelijk meer presteren. En vooral meer in minder tijd. Iedereen heeft het druk, druk, druk. Natuurlijk wilt u graag blijven doen wat u nu doet. Het liefst zonder moe te worden en zonder u lusteloos te voelen. Bovendien moet uw weerstand zo optimaal mogelijk blijven. Een evenwichti ge voeding bevat in principe voldoen de vita minen en mineralen maar wie actief leeft slaat wel eens een maaltijd over of kiest voor gemakkelijk Ieder mens is anders Revitalose bevat aangepaste hogere doseringen speciaal voor vrouw, man of kind en helpt zodoende het natuur lijk evenwicht te bewaren. De dosering houdt rekening met de aanbevolen dagelijkse hoe veelheid (ADH) en met hen die een verhoogde behoefte knoflookdragees met anti-oxydanten: vitamines A. C. E. Selenium en Zink 100 dagen kuur genoeg voor 3 maanden nu van 34;M) voor Bij aankoop van 2 verpakkingen ontvangt u nog eens 7.50 retour op uw bank- of girorekening. Verkrijgbaar bij: ■J<z/. Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal kunnen hebben. Vrouwen kunnen over het algemeen meer behoefte aan vitaminen en mineralen hebben omdat voor de latere levensfase zij meer ijzer, calcium en zink nodig hebben. Daarnaast is er een maandelijkse cyclus waarin er meer behoefte kan zijn aan ijzer, vitamine Bl. B6, Bil en B12 en C. Revi talose voor de vrouw helpt ook bij gewichtsbeheersing. Voor de man is er een specia le variant voor hen die min der behoefte hebben aan een hogere dosering vitaminen. Revitalose voor het kind heeft een nog lagere dosering en is de enige bruistablet spe ciaal voor kinderen vanaf 4 jaar met een lekkere sinaas- Speciale probeer aan bieding Tijdens de introductie is het extra aantrekkelijk om Revitalose te proberen, want indien u bij de apotheek of zelfstandige drogist (D.A., Stip, Dio, Uw eigen drogist) koopt, krijgt u tijdelijk 3,50 retour op bank- of girorekening. Dus voor bijna 10.- krijgt u een extra dose ring vitaminen en mineralen op maat, zodat u de drukte de baas blijft. Lees voor het ge bruik wel steeds de gebruiks aanwijzing op de verpakking. Voor meer informatie: Darci Pharma, tel.: (076) 5810681. A. Vogels t china fore dfuppe,'ö Rode eboed Gelukkig is er een natuurlij ke manier om ons tegen deze ongemakken te beschermen of er van af te komen. De natuur biedt ons verschil lende planten die onze na tuurlijke weerstand verho gen, zoals de bekende "kers" soorten: waterkers, tuinkers en Oost-Indische kers. Deze planten zijn heel goed te ver werken in allerlei salades. Er is echter één bijzondere weer- standverhoger. namelijk de rode zonnehoed of Echinacea purpurea. Deze plant vormt de grondstof van Echina force, het bekende middel van Vogel dat het natuurlijke af weersysteem versterkt. Ge bruik daarom Echinaforce zo lang de -R- in de maand is. ook als griep en verkoudheid al hebben toegeslagen Echinaforce is een homeo pathisch geneesmiddel en verkrijgbaar in de vorm van tabletten en tinctuur. Lees vóór het gebruik eerst de bij sluiter. Verkrijgbaar bij dro gist, apotheek en reformzaak. Voor meer informatie bel de Vogel Info lijn (0525) 685237. Liesbeth List: "Waarom ik zo enthousiast ben over Chien Pu Wan?" Liesbeth List denkt even na en zegt dan heel be dachtzaam: "Ik vind het vermogen om soepel te kun nen bewegen het grootste geschenk van de natuur. Iedereen heeft daar recht op. Daarom ben ik zo enthousiast over de natuurlijke gewrichtsformule van Chien Pu Wan. Bij mij helpt dit kruidenproduct voor soepele en gezonde gewrichten écht." bietten ontdekt Naast zingen leg ik me im mers ook toe op acte ren. Voor de meeste rollen moet ik letterlijk rennen en hollen over het toneel. Ik heb nu het gevoel, alsof ik he lemaal van elastiek ben Ik kan alles aan." De werkzame kruiden in de Chien Pu Wan-ta- bletten hebben een be paalde periode nodig om het bewegingsappa raat te verzorgen. Zo bevorderen de tablet ten o.a, de doorbloeding en smering van de gewrichten. Daarnaast zorgt het voor de inwendige reiniging van het lichaam, het verhogen van de weerstand en het behoud van soepele spieren en gezonde gewrichten. Ze noemt Chien Pu Wan geen 'wondermiddel', maar een modern preparaat, dat heel doordacht is samengesteld uit 20 verschillende kruiden- extracten. Met als solide ba sis: de rijke kruidenkennis, die in China, al duizenden ja ren van vader op zoon wordt overgedragen Veeleisend Liesbeth List: "Natuurlijk wil je een leven lang soepel blij ven. Maar je hebt het niet zélf voor het zeggen. Gelukkig heb ik de bijzondere kracht van Chien Pu Wan kruidenta- Dé homeopathische oplossing voor oogirritaties Steeds meer mensen worden geconfronteerd met de gevolgen van oogirritaties: droge, rode of jeu kende ogen, ogen geïrriteerd door computerwerk, lensirritaties of andere overgevoeligheidsreac ties (bijvoorbeeld hooikoorts). Natuurlijke oplossing De al 60 jaar bestaande la boratoria van Heel Biolo gische Geneesmiddelen te Baden-Baden (Duitsland) hebben voor deze proble men een goed doordachte, praktische oplossing ge vonden: Oculoheel homeo pathische oogdruppels. Dit preparaat is bij zonder effectief bij geïrriteerde ogen. De in het oog te druppelen homeopathische vloeistof (alleen plantaardige bestanddelen. zonder conserveringsmid delen) zit in 15 handige monodoses verpakt. Het heeft een onmiddellijke verzachtende werking ter wijl het genezingsproces begintOculoheel Oogdrup pels is een homeopathisch geneesmiddel dat vrij ver krijgbaar is bij apotheek, drogist en erkend reformhuis. Lees voor gebruik eerst de bij sluiter. Voor meer informa tie: Heel Biologische Geneesmiddelen B.V.. tel. (0115) 563200. Migraine, er is nu wat aan te doen Migraine: een aanval van hevige, bonkende hoofd pijn, vaak vergezeld van een gevoel van misselijk heid. Het liefst gaat de patiënt naar bed met de gordijnen dicht. Doordat tijdens zo'n migraine-aanval de maag slecht werkt, wordt een gewone pijnstiller veel minder goed via de maag in het bloed opgeno men. Helaas helpt zo'n pijn stiller dan ook meestal niet. Sinds kort is er bij uw huis arts een anti-migraine mid del in poedervorm verkrijg baar. Omdat dit middel de maagfunctie verbetert, wordt het goed in het bloed opgenomen en bestrijdt het de hoofdpijn doeltreffend. Als u vragen heeft over mi graine, raadpleeg dan uw huisarts of de Vereniging van Migrainepatiënten, Postbus 50. 7037 ZH Beek Vergeet u ook wel eens meer dan u zou willen? Kent u dit: zoeken naar de sleutels, verjaardagen vergeten, wat was de pincode ook alweer? Knoflox Extra bevat naast knoflook nu ook Ginkgo ex tract. Dit is goed voor de doorbloe ding van de haar- vaten in de herse- Ginkgo heett een positieve invloed op het geheugen en helpt geestelijke prestaties verbeteren. Samen met knoflook is het een ideale combinatie om zowel het li chaam als de geest op peil te houden. Uiteraard is ook de Knoflox Extra, evenals de gewone Knoflox. absoluut reukloos na inname. Kort om: Knoflox Extra met Ginkgo houdt het lichaam jong en de geest scherp. Voor meer informatie: NL Pharma B. V. tel.(036) 5493333. Meer energie "Aan Chien Pu Wan is ook de vitaliserende wonderwortel Ginseng toegevoegd." zegt Liesbeth List. "Dat zorgt voor meer energie. Dat is ook wel nodig, want met soepele ge wrichten word je een stuk ac tiever. Chien Pu Wan helpt echt. Het is een perfecte krui denformule voor soepele ge wrichten." Chien Pu Wan is verkrijgbaar in het bekende blauwe doosje bij (DA)dro- gist, Etos, De Tuinen, apo theek en reformwinkel. Bel voor meer informatie de Infolijn0135284976 tunoKMit mmiooms: mssmnm mms mimauw Handige eerste hulp Nu de 'R' weer in de maand is krijgen we weer dage lijks te maken met de ongemakken die door kou, wind en regen worden veroorzaakt. Vooral 's nachts kun nen we soms behoefte hebben aan wat extra lucht om vrijer te kunnen ademen en rustig te slapen. De unieke speciale stroop Dampo Goodnight met na tuurlijke luchtgevers èn rustgevers biedt een goede uitkomst. De plantenextrac ten zoals eucalyptus- en pe permuntolie zorgen dat u di rect vrijer kunt ademen. De verzachtende tijm brengt de keel tot rust. Bovendien zor gen de valeriaan en passie bloem voor een goede nacht rust, zodat u er weer tegen kunt. Dampo Goodnight is -ver krijgbaar bij drogist en apo theker. Voor informatie kunt u bellen met: Roche Nicholas B.V., tel.: (0497) 38 18 33. Waar smaakt hel naar? Dampo Goodnight lijkt op een mix van eucalyptus, tijm en drop en is aangenaam sterk. Je ervaart meteen de directe werkzaamheid. i Wanneer kan ik resul taat verwachten? Meestal kan na inname van Dampo Goodnight direct vrij er worden geademd, wat eveneens een positief effect heeft op de nachtrust. Dampo Goodnight om me teen in te schakelen als eer ste hulp. In ons ademhalingssys- teem is de keelholte van groot belang. Dit adem halingssysteem zorgt er voor dat we zuurstof uit de lucht opnemen en kooldioxide uitademen. handomdraai voor een oplos sing om de plekken te ont smetten. Bij insectenbeten kunt u Superol oplossing ge bruiken. Lees voor gebruik eerst de bijsluiter. Verkrijgbaar bij drogist en apotheker. Voor meer informatie: Tendem, tel.: (038) 4217747. Onze keel heeft twee belang rijke taken. Hier komen in de eerste plaats voedsel en inge ademde lucht ons lichaam binnen. Daarnaast heeft de keelholte een functie in het afweersysteem van ons li chaam. Een veelvoorkomen de aandoening in de keelhol te is een ontsteking van het slijmvlies. Het resultaat hier van kan pijn bij het slikken, een droge en ruwe keel 'die aanvoelt als schuurpapier' of een vieze smaak in de mond zijn. Oorzaken De ontsteking kan worden veroorzaakt via besmetting door bacteriën en virussen, blootstelling aan koude dam pen. overmatig alcoholge bruik en een verkeerde adem haling (niet door de neus). Zodra u keelpijn voelt opko men is het belangrijk zo snel mogelijk in te grijpenAlleen een effectief middel stopt op komende keelpijn. Superol tabletten bijvoorbeeld (werk zame stof: oxychinolini sul fas) ontsmetten de keel en be strijden de bacteriën Zuigen of gorgelen Er zijn twee soorten Superol keeltabletten: zuig- en gorgel tabletten. De eerste moeten langzaam worden opgezogen zodat de bacteriedodende be standdelen zo lang mogelijk hun wérk kunnen doen in het ontstoken gebied. Bovendien zorgt het zuigen voor een grotere speekselpro- ductie waarmee de keelholte beter kan worden gereinigd. De Superol gorgeltabletten zijn puur ontsmettende mid delen, die in water oplosbaar zijn Door hun krachtige werking zijn ze naast het ontsmetten van de keel (gor gelen) ook voor andere doel einden bruikbaar. Handige hulp Bij ontstoken tandvlees of andere mondaandoeningen zijn de tabletten ook als mondwater te gebruiken. Bij wondjes zorgen ze in een Superol imtM-tï.ülZUIB* Hebben een ontstekings- remmende en pijnstillende werking. Samengesteld uit het extract van de originele Groenlipmossel uit Nieuw-Zeeland. v- Aan te bevelen bij: Gewrichtsaandoeningen zoals o.a. Arthritis, Reuma, Jicht en Arthrose. Wapiti Mossel Extract tabl. 30 st. 21,95 Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Hollen Z) Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 11