Moed onthult beeld bij bieb September zeer zonnig en droog in Holten Expo fotograaf in gemeentehuis HOLTENS NIEUWSBLAD Dicks Winstpunten. DE LANGE DONDERDAG 16 OKTOBER 1997 WEERSTATION HOLTEN De herfstmaand september heeft ons fantastisch weer bezorgd. Vooral de tweede helft werd gekenmerkt door stabiel nazomerweer met vrij hoge middagtemperaturen met nauwelijks regen en veel zon. 1959 met gemiddeld slechts 4.0 millimeter. Hét geringe aantal buien die er vielen, gingen vooral in de noordelijke helft van het land vergezeld van windstoten en hagel. De meeste neerslag viel in Holten op de tweede met 24.2 millimeter. Espelo meldde 17.2 millimeter. Bij Echtcncrburg (Zuid-Friesland) vielen door een windhoos in de vooravond van 13 september tien gewonden en werd aanzienlijke schade aangericht. Het relatief warme water van het Tjeukemeer kan mede een rol hebben gespeeld bij het ontstaan van deze hoos. De gemiddelde etmaaltempcratuur in deze maand was in Holten 15.0'C, Espelo 14.6'C en De Bilt 14.3'C. De nachten waren echter al fris met een laagste temperatuur van 0.3'C op 20 september op de vliegbasis Twcnthe. Op klomphoogte vroor het op dat moment reeds twee graden. Hoe plaatselijk deze uitschieter was blijkt wel uit de minimumtemperaturen in Holten cn Raalte met respectievelijk 3.8'(. Neerslag Doordat de zon zoveel scheen kreeg deze maand een plaats bij de oen zonnigste najaarsmaanden van deze eeuw. De zon scheen in Dc Bilt 182 uur waarvan dc laatste oen dagen al 65 uur. Ylissingen was nu landelijk de zonnigste plaats met 210 uur zon. Normaal zien we de zon 134 uur. Het ecuwrecord voor deze maand komt uit 1959 met in De Bilt 240 zonuren. Sinds september 1969 (ook 182 uur) is het niet zo zonnig geweest. Door het zonnige karakter bleefde regen vaak achterwege. Vanaf 15 september viel er op de meeste plaatsen geen neerslag meer. Het maandtotaal bedroeg in De Bilt 46.0 millimeter. Holten noteerde 45.0 millimeter en Espelo 32.0 millimeter. Landelijk viel er 29.0 millimeter neerslag, tegen 67.0 normaal. De droogste septem bermaand van de eeuw dateert uit 3 5 7 9 11 13 15 17 19 21 September 1997 Totaal 44,8 Meteo Holten, Freddie Paalman De Israëlische fotograaf Chanan Getraide aan het werk. In de hal van het gemeentehuis van Holten is tot en met 27 november een expositie te zien van de Israëlische fotograaf Chanan Getraide. De tentoonstelling met de naam 'Land- schappen/Landschatten' is een expeditie door het Israëlische natuurlandschap. Op de fiets kwam professor Dolf Moed aanrijden bij de Openbare Bibliotheek. Hier stond zijn tijdmachine al te glimmen in de regen. Kunste naar Kees Bos werd uitgeno digd om de het apparaat in werking te stellen. Daarvoor was zijn dochter met een boek in het apparaat gezet. At in 1995 wilde Bos het beeld verkopen aan de bibliotheek. Voor hem was dat de juiste plek voor zijn bronzen dochter. Het zou een voorbeeld moeten zijn voor dc Holtense jeugd. Zeker in een rijd waarin automatisering een belangrijke rol speelt, blijft volgens Bos het lezen van boe ken belangrijk voor dc ontwik keling. Dicks droomkeuken uit de serie Torino: speels, maar toch ruim, dankzij de hoge bovenkasten en korvenkast. Koelkast, magnetron en spoelgedeelte op een plezierige werkhoogte. Multiplex werkblad met waterkering en vlak ingebouwde spoelbak Compleet Inclusief Pelgrim schouw-afzuigkap. combi-magnetron. 200 liter-koelkast en inductie-kookplaat Afmetingen 330 x 210 cm. keuze uit liefst 11 kleuren. Dick doet bijna 4000 gulden van de prijs af en geeft u voor 't zelfde geld ook nog 'ns 5 jaar garantie! Laagst mogelijke prijs Garantie 5 jaar door-Dick-en-Dun garantie Advies op maat door vakmensen r Gratis perspectieftekening (3-dimensionale weergave van uw nieuwe keuken) Gratis thuisbezorgd in Nederland Eigen montage videoband Uniek apparcrtenpleln Eigen servicedienst binnen 24 uur Eigen, vakkundige montagedienst li In Hoogeveen meer dan 100 keukenop stellingen en 1.000 m* badkamerideeën D Lid ANVK/CBW (méér zekerheid kunt u zich niet wensen!) Na veel rook deed de professor de deur weer open, maar alleen een groot zwart gat was zicht baar. „Ze is verdwenen," roept Moed verbaasd. Zoekend pro beert hij haar te vinden maar niets mocht baten. Helaas was de aankoop voor de bibliotheek op dat moment te duur. De gemeente deed een toezegging van 2500 gulden, maar dat bleek nog onvoldoen de te zijn. Begin dit jaar zocht het bestuur van de bibliotheek naar sponsoren om het beeld toch te kunnen kopen. Negen bedrijven hebben daarna ja ge zegd. In het kader van het boeken week thema Tijdmachine, ont hulde Dolf Moed op ludieke wijze het beeld op 7 oktober. Onder het toeziend oog van Bos, dc burgemeester en andere genodigden, haalde hij het doek Totdat hij een doek bij de muur van de bibliotheek ontdekt. Langzaam trok de professor het zwarte stof weg en onthuld daarmee een beeld. „Ik heb haar gevonden. Ze is vereeuwigd in brons." Pelgrim Pelgrim vaatwasser incl. gratis bestekcassette. U hoeft geen landhuis te hebben om bij Dick een prachtige landhuiskeuken te kunnen kopen. Dit schitterend uitgevoerde model uit de serie Milano (155 x 290 cm), met middelhoge bovenkasten, multiplex werkblad met vlak ingebouwde spoelbak en Bosch kwaliteitsapparatuur - oven, gaskookplaat. koelkast en vlakscherm-afzuigkap - doet Dick nu van de hand voor een wel heel bescheiden prijsje. Keuze uit 6 kleuren En de 5 jaar garantie krijgt u er helemaal gratis bij1 Het onthulde beeldje is gemaakt door Kees Bos, die dit al jaren geleden had gemaakt. „Het is niet echt mijn dochter, maar ze heeft me wel geïnspireerd om het beeld zo te maken," vertelt Bos. „Veelvuldig stond Kitty te gen de muur een bock te lezen. Die houding vond ik mooi voor een kunstwerk." Voortaan zal vlak bi) de deur van dc bibliotheek een levens groot meisjesfiguur staan. Zij heeft net haar bock uitgekozen cn zal deze in weer en wind tegen de muur blijven lezen. Pelgrim koelkast. 170 liter Gewone keukens zijn er al genoeg, vindt Dick. Daarom laat hij u graag eens wat anders zien. Dit unieke model uit de serie Vienna bijvoorbeeld, met hoge bovenkasten, korvenkast en een uitspringend, verlaagd kookgedeelte, Het hoogwaardige multiplex werkblad heeft een fraaie, vlak ingebouwde spoelbak. Compleet met koelkast, schouw-afzuigkap, vaatwasser en combi-magnetron Afmetingen 305 x 245 cm. U kunt kiezen uit 7 kleuren voor één en dezelfde feestprljs Bovendien 5 jaar garantie zwart op wit. Extra: keramische kookplaat van Miele met 10 jaar garantie. Pelgrim gaskookplaat Leverbaar in wit of zwart. Mieie keramische kookplaat. OMMEN, HOOGEVEEN, GRONINGEN, HEERENVEEN, HENGELO Omrnen Ommeresstraot 7, Industrieterrein De Strangen. tel. (0529) 45 49 05. Hoogeveen Edisonstraat 2, Industrieterrein de Wieken, tel. (0528) 27 52 89. Groningen. Domsterdiep 275. Koopcentrum Damsterdlep tel. (050)312 77 82 Heerenveen. Beurtschip 31. Bedrijventerrein Noord Nyehaske. tel. (0513)620600. Hengelo. Pasrnaatweg 36. Bedrijvenpark Westerrnaat zuid tel. (074) 250 05 40. Geopend: 6 dagen per week, zaterdag tot 17.00 uur. Ommen en Groningen op maandag gesloten. Koopavond: Hengelo Heerenveen en Groningen donderdag tol 21.00 uur. Ommen en Hoogeveen vrijdag tot 21.00 uur Pelgrim Miele £tna ZANUSSI BOSCH Dolf Moed bij dc onthulling van het beeld.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 8