Schooien knettergek van motoren Onderlinge pupillenwedstrijd atletiek SV Holten groot succes Blauw Wit gelijk tegen Drienerlo Blauw Wit versus Gazelle Nieuwland Bladwijzers in de bieb Dierenbescherming zoekt collectanten HOLTEMS NIEUWSBLAD DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1997 In de vijftiende minuut was het echter toch raak toen Aanstoot profiteerde van slecht uitverde digen en beheerst het eerste doelpunt van dit. seizoen voor Blauw Wit liet aantekenen (0-1). Een mooie opsteker voor de Holtenaren die even later bijna weer succes hadden. Eerst schoot Aanstoot net naast en even later keerde de doelman bij toeval een schot van Beldman. Hij verkeek zich op het schot maar kreeg de bal nog bij toeval pal in zijn gezicht. Dat kwam zo hard aan dat hij even groggy was en zich in de rust zelfs moest laten vervangen. Geleidelijk kregen de studenten meer grip óp het spel en leken halverwege de eerste helft gelijk te maken toen jan Nijkamp te zacht terugspeelde. Doelman Edwin Aafünk wist echter door snel uitkomen een tegentreffer te voorkomen, In het verdere verloop van de eerste helft hiel den beide ploegen elkaar vrijwel in evenwicht. Drienerlo pro beerde het met enkele afstand schoten, forceerde ook enkele hoekschoppen, maar echt kan sen leverde dat niet op. Kort voor rust dook ineens de behendige Drienerlo-spits (Ge- Dirk-Jan Beldman speelde samen Leo Aanstoot in puike wedstrijd in de voorhoede. spel bepaalde en Blauw Wit, waarbij Marco Schuiterd Arno jager was komen vervangën, te rugdrong. Uit één van de hoekschoppen belandde de bal op de paal en mocht Blauw Wit van geluk spreken. Na ongeveer tien mi nuten kwam echter toch de ge lijkmaker op het bord. De rechtsbuiten soleerde behendig door het rcchterverdcdigings- blok, deed alsof hij de bal wou afgeven maar ging alleen door. Alleen voor Aaftink rondde hij beheerst af (1-1). Drienerlo bleef daarna de betere ploeg. De combinaties werden Opstelling Blauw Wit: Edwin Aaftink, Jan Nijkamp, Gerald Meijerink, Hans Stam, Gerald Jansen, Arno Jager (Marcö Schuiterd), Gerwin de Velde Harsenhorst, Eelco Jager, Gert-Jan Ulfman {Wim op den Dries, Leo Aanstoot en Dirk-Jan Beldman. Blauw Wit speelt zaterdag thuis tegen het vorig seizoen uit de tweede klasse gedegra deerde Gazelle Nieuwland. In het verleden hebben beide ploegen elkaar een aantal ke ren vriendschappelijk ont- Zaterdag spelen ze voor het eerst in competitieverband te gen elkaar. Gazelle begon de De bibliotheek in Holten heeft sinds kort bij de uitgif tebalie een display met twaalf gratis verschillende bladwij zers. De bladwijzers zijn op een bij zondere manier vormgegeven. Door een handige clip hecht hij Zo rond de week van 4 okto ber (werelddierendag) staan er elk jaar weer vrijwilligers klaar om namens de Dieren bescherming Rijssen en om streken voor het goede doel op pad te gaan en geld in te zamelen. Geld dat ze volgens zichzelf hard nodig hebben om de kos ten die zijn gemaakt in verband met het dierenleed uit deze om geving een beetje te compense ren. Mik jaar weer kunnen ze een beroep doen op mensen met een hart voor dieren. Omdat de gemeenten Rijssen, Holten, Nijverdal, Hellendoorn en Enter met omliggende gebie den relatief groot zijn (te groot voor alle collectanten), vraagt de Dierenbescherming om hulp. aangeslagen Gert-Jan Ulfman nog kwam vervangen, leek eerst Drienerlo toch nog met de volle winst te gaan strijken. Aaftink wist echter met een fraaie red ding een achterstand voor zijn team te voorkomen. In de laatste minuut kreeg Blauw Wit onverwacht nog een honderd procentkans op de vol le winst toen Aanstoot na goed doorzetten vrij op de Drienerlo- -goalie afging en hem met een lob - probeerde te verschalken. De invaller-doelman wist de bal echter met een uiterste kracht sinspanning nog net tot hoek schop te verwerken. Direct floot de wat warrig leidende scheids rechter Reen voor het eindsig naal, zodat beide ploegen uitein delijk tevreden moesten stellen met één punt. competitie met een nederlaag, maar wist afgelopen zaterdag- tegen Haarlo de volle winst te pakken. Blauw Wit heeft inmid dels een punt te pakken door gelijk te spelen tegen Drienerlo. Zaterdag komt dus één van de kampioenskandidaten naar 't Vletgoor. De wedstrijd begint om 14.30 uur en staat onder leiding van scheidsrechter G.A. Zegers. zich aan elke pagina van onder meer boeken, agenda's en maga zines. Dankzij betalende adver teerders wordt ook aan kunste naars, vormgevers en liefdadig heidsinstellingen de kans gebo den hieraan deel te nemen. Elke twee weken komt een nieuwe serie bladwijzers uit. Ze zoeken mensen die actief willen helpen bij het collecteren voor de Dierenbescherming in hun omgeving. Aan het eind van de collecte week ontvangt elke collectant nog een aardig presentje. Voor meer informatie kan men bellen met Evelien Westhoff, telefoon 5171 71. COC brengt toneelstuk De Christelijke Ontspannings Club staat binnekort weer op de planken met een nieuw toneel stuk 'Met de complimenten van de Sjeik'. De uitvoeringen vin den plaats op 31 oktober en 1 november in de Kandelaar. Sjoelen met bejaardensoos De bejaardensociëteit houdt op dinsdag 23 'september weer een bijeenkomst. Deze middag staat het s joelen op het programma waarbij iedereen van harte welkom is in de Kandelaar. De middag begint om 14.30 uur. Middag CPB Het seizoen van de CPB is weer begonnen. Op 10 september zijn de dames met de fiets naar Markelo geweest. Daar werd een bezoek gebracht aan museumboerderij Eungs Schöppe. Er werd een demonstratie gegeven van mutsen maken, kantklossen én linnen doeken rollen. Iedereen kon zien hoe dit op kundige wijze werd gedaan. Ook werd antwoord gegeven óp de vragen die door de dames werden gesteld. De volgende bijeenkomst is op 25 september in de Kandelaar. Ds. Dijken uit Nijverdal zal vertellen over het donorcodicil met als; thema 'Omgaan met de dood, is omgaan met het leven'. Belangstellenden en nieuwe leden zijn van harte welkom óp deze bijeenkomst. Vervoersverbod j's opgeheven Het vervoersverbod van vakens en biggen geldt niet meer en de dieren mogen weer worden vervoerd. De twirtitig kilometer zone rond Dalfsen is namelijk onlangs opge heven Verloting Twenhaarsveld Aan het' door ZPC Twenhaarsveld gehouden wedstrijd pompoen gewicht raden namen 162 mensen deel. De antwoorden varieerden van vijf tot twintig kilo. Het uiteindelijk juiste ■gewicht, 36,4 kilo, werd geraden door Peter Aaftink ui t de Canadastraat. Zo af en toe zie je naast een snelle buikschuiver van te genwoordig of zo'n glim mende shopper een ouder wetse motor door Holten rij den. Rijden, want van scheu ren houdt Dirk Jan Schooien niet. In zijn schuur restau reert 'DJ' al vele jaren oude motoren. En die motoren zijn kunstwerken op zich. Op dit moment heeft Schooien een Jawa 500, geen onbekende voor de wat oudere Holtenarcn. „In Holten had je vroeger twee garages: Ehag voor de Jawa en Rouwenhorst voor de Sparta", zegt Schooien. „En de machines werden zeer goed verkocht, net zoveel als auto's. Trouwens in Europa rijden nog maar zestien van deze Jawa's rond. Echt een pronkstuk dus." Schooien is altijd knettergek ge weest van motoren. Schooien: „Na de oorlog had mijn vader een motor, een Hulsman. Op mijn achttiende heb ik direct het motorijbewijs gehaald met een motor die ik al had, zo'n legerty- pc. Van rijlessen hadden ze toen nog niet gehoord." Schooien geeft het eerlijk toe dat hij een mooiweer rijder is. Ech ter, jaren is hij door weer en wind naar zijn werk in Rijssen gereden op z'n motor. Begin jaren zestig deed hij zijn machi ne weg om een Fiat 500 te kopen. „Dan heb je toch nog een beetje het motorgevoel", lacht Schooien. Edoch, het bloed kruipt... en een paar jaartjes later begon het weer te kriebelen. „Toen kwam iemand bij mij met een kapotte Dirkjan Schooien op zijn Jawa 500 die hij helemaal geeft gerestaureerd. BMW, die heb ik voor driehon derd gulden gekocht en hele maal opgeknapt", zegt Schooien die van huis uit automonteur is, „En vanaf dat moment heb ik tientallen motoren opgeknapt. De techniek van een auto en motor lijkt heel erg op elkaar. Alleen het gevoel is anders. De motor is pure liefhebberij en als er even geen zin mee heb, houd ik het een poosje voor gezien. Een auto moet alijd lopen." Schooien koopt oude motoren om ze op te knappen zoals de Jawa 500 die in losse onderdelen in kisten werd afgeleverd. Een leek zou niet eens kunnen zien dat het eens een motor was, Schooien 'ziét' de motor al in orgincle staat. „Anders kun je het ook niet. Ook probeer ik er altijd documentatie bij te zoe ken. En het lukt altijd weer. Ms een motor klaar is, ga ik er een Foto: Peicr Kochorsi stukje mee rijden en dan is het goed. Meer is niet nodig. Dan komt er weer een reparatiemo tor, die andere wordt verkocht." Volgens Schooien moeten veel je het fileprobleem verminderen en de uitstoot is echt niet meer dan van een auto." Eijk met een eerste plaats met 966 punten, Sanne Baldizzone met een tweede plaats met 914 punten, Bernadette Jacobs met een vijfde plaats met 519 pun ten, Else Withaar met een ze vende plaats met 453 punten en Dorien Meilink met een achtste plaats met 352 punten. A-pup, jongens: Jochem Kqopman met een zesde plaats met 938 pun ten, Mark Lubbersen met een zevende plaats met 801 punten, Keivin Gjaltcma met een acht ste plaats met achthonderd pun ten en Sander Kolkman met een tiende plaats met 767 punten. A.pup, meisjes: Laura Schimmel met een derde plaats met 951 punten, Karlijn Smit met een vierde plaats met 796 punten, Matthia Schipper met een zesde plaats met 624 punten en Mari anne de Bie met een achtste plaats met 564 punten. Duizend meter: C-pup, jon gens: Barend Smit met een vier de plaats in 5.01.8 minuten. C-pup. meisjes: Marije Dangre- mond met een vijfde plaats in 5.13.2 minuten. B-pup. jongens: Rob Marissink met een eerste plaats in 3.36.5 minuten. B-pup. meisjes: Floortje van Eijk met een eerste plaats in 4.03.6 minu ten, Sanne Baldizzone met een tweede plaats in 4.24.3 minuten, Else Withaar met een vierde plaats in 4.36.2, Bernadette Ja cobs met een zesde plaats in 4.58.9 minuten, Dorien Meilink met een achtste plaats in 5.04.5 minuten. A-pup. jongens: Jo chem Koopman met. een eerste plaats in 3.47.8 minuten, Keivin Gjaltcma met een derde plaats in 4.01.0 minuten, Mark Lub bersen met een negende plaats in 4.26.2 minuten en Sander Kolkman met een twaalfde plaats in 4.57.8 minuten. A-pup. meisjes: Laura Schimmei met een eerste plaats in 4.00.1 minu ten, Matthia Schipper met een derde plaats in 4.17.2 minuten, Marianne de Bie met een vierde plaats in 4.24.2 minuten en Kar lijn Smit met een vijfde plaats in 4.30.1 minuten. echter veelal te lang doorge voerd waardoor de hard wer kende Blauwwitters steeds tijdig konden storen. Aanvallend kon Blauw Wit echter nauwelijks wat uitrichten. De spitsen waren door te weinig bewegen vrijwel volledig onbereikbaar. Toch kwamen er nog enkele mogelijk heden. Hans Stam zag zijn af standsschot door de doelman gekeerd, terwijl even later een vrije trap van Gerald Jansen on bereikbaar voor de doelman via de lat over ging. In de slotfase, waarin Wim op den Dries de De eerste uitwedstrijd in het nieuwe seizoen heeft Blauw Wit het eerste punt opgeleverd. Bij de Enschedese studenten werd, in een door Blauw Wit vooral voor rust redelijk gespeelde wedstrijd, een 1-1 gelijkspel behaald. Foto's: Peter Bulthuis voor de SV Holten veel medail les op: vijf keer goud, drie keer zilver en vier keer brons. Alle atleetjes kregen een oorkonde met daarop hun prestaties be schreven. De medailles en oor konden werden uitgereikt door de voorzitter van de afdeling atletiek, Dinic Arfman. De einduitslag van de atleetjes van SV Holten is: Meerkamp: C-pup. jongens: Barend Smit met een derde plaats met 510 punten. C-pup. meisjes: Marije Dangremond met vijfde plaats met 151 punten. B-pup. jon gens: Rob Marissink met een tweede plaats met 917 punten. B-pup. meisjes: Floortje van Blauw Wit, dat in de eerste helft de stevige wind tegen had, ging behoudend van start. De bal werd goed in de ploeg gehouden en waar mo gelijk werd geprobeerd de snelle spitsen Leo Aanstoot en Dirk-Jan Beldman te lan ceren. De thuisclub, die ten opzichte van vorig seizoen nogal wat nieuwe spelers had, wist in de beginfase niet goed raad met die speelwijze. Dat leverde enkele kansjes op voor Beldman doch zijn inzetten misten kracht om de doelman te verontrusten. raid Meijerink had zijn handen meer dan vol aan hem) volko men vrij op voor Aaftink, die echter fraai met de voet redding wist te brengen. Wie had ge dacht dat Blauw Wit na de rust met de wind in de rug de wed strijd naar zijn hand zou zetten, kwam bedrogen uit. Het was de thuisclub die van meet af aan het In totaal hebben 45 atleetjes ^afgelopen zaterdag deelge nomen aan de onderlinge pu pillen-wedstrijden van de af deling atletiek van de SV Hol ten. De deelnemende vereni gingen waren AV Iphitos uit "Losser, AV Goor, AV Rijssen 1 cn de organiserende vereni ging SV Holten. I AV Atletics uit Nijverdal die graag op deze wedstrijd aanwe zig wilde zijn moest helaas ver stek laten gaan. Tijdens de och tenduren werd het atietiekcom- plex nog eens even perfect ge prepareerd en mede doordat het weer de deelnemers erg gunstig gezind was konden goede pres taties niet uitblijven. Om 13.00 uur opende speaker Rob van Zoelen de meerkamp en ging men van start op de onderdelen veertig/zestig meter sprint, verspringen, hoogsprin gen, kogelstoten en de duizend meter, Hoofdscheidsrechter was Wim Brinks, geassisteerd door vele vrijwilligers die de jury en de logistiek voor hun reke ning namen. Iedere atleet deed zijn uiterste best om uiteindelijk zo hoog mogelijk in het eind klassement te eindigen hetgeen enkele aardige tafereeltjes ople verde met veel .competitie. Uiteraard leverde deze strijd den goede prestaties geleverd.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9