Jongerendag in en om gebouw Irene Hongaarse dansgroep Doeit vele brugklassers FBTO Doorlopend Krediet: het voordeligste 3n !fe ieri and! Zomer warm en nat in Holten HULIËN J NltUifv jdLHU 'Holten bedankt' ZOMER FBTO Bel gratis 0800-0058 of vul de bon in voor een vrijblijvende offerte. UniTEMC MIEIIlAVCni Al) 11 L)( JNDERDAG 18 SEPTEMBER 1997 'Langs deze weg wil ik graag iedereen bedanken voor de vele blijken van waardering en lieve woorden ter gele genheid van mijn afscheid als beheerder van de VVV in Holten. Ik kijk terug op een hele fijne tijd in Holten en heb mij, in goede samen werking met het VVV-bc- stuur en mijn collega's, met veel plezier ingezet voor de promotie van onze mooie plaats'. Sigrid Fekken Vervolg van voorpagina Rabobank Volgens managementassis tente Dorien Agelink is de economische bloei van Rabo bank Holten vooral te danken aan de groeiende inkomsten uit effectenbranche-acties. Daarnaast is ook het aantal verkochte verzekeringen toe genomen. Kneteman vertelde de aanwezi gen na de pauze wat zijn succes formule was. „Je moet een team vormen, want alleen redt je het niet", hield hij de mensen voor. Als voorbeeld hiervan gebruikte hij zijn eigen sportcarriëre. Be gonnen als stratenmaker is hij omhoog gevallen na het wereld kampioen wielrennen in 1978. „Ik zie het nog als een film voor me", vertelt Kneteman. De vergadering werd bezocht dit jaar tachtig bezoekers. Age link noemt de avond dan ook zeer geslaagd. „Een bekende gast in het midden heeft natuur lijk meegeholpen bij dit aantal. Doch heeft het verturen van een jaarverslag aan de leden daar ook zeker aan meegeholpen. De jaren ervoor plaatsten we alleen een advertentie." Volgende keer zal de vergadering eerder worden gehouden. „Het is nu al september en dat is laat voor een terugblik over het jaar ervoor", laat Agelink weten. „In 1998 hopen wij al in mei te kunnen vergaderen over het huidige jaar." Cursus EHBO - In het dorps huis de Boschkamp gaat dinsdag 7 oktober de nieuwe cursus EHBO van start en niet zoals vorige week abusievelijk op 7 september. Aan de veertien lessen durende cursus kunnen zich maximaal twaalf men sen inschrijven. Hierdoor krijgt ie dere deelnemer voldoende indivi duele aandacht.Voor meer infor matie kan men belleb het secretari aat van de EHBO, Ria Tromop, Oranjestraat 7, 7451 CA Holten, Telefoon 36 14 03. normali In en om gebouw Irene wordt op 27 september vanaf 13.00 uur de Jeugd- en Jongeren dag 1997 gehouden. Het is ongeveer vijf jaar geleden dat deze voor het laatste plaats vond. Nu hebben de jongerenwerkers van de Hervormde kerk en de Katholieke kerk uit Holten in samenwerking met veel vrijwilli gers uit het Holtense jeugd- en jongerenwerk gemeend weer een dag te moeten houden. Van af 13.00 uur is iedereen van harte welkom bij Irene. Begon nen wordt met een ballonnen wedstrijd waar alle kinderen aan mee kunnen doen. Daarna is er een programma waar creativiteit en spel hoogtij kunnen vieren. Ook kan een computerspel ge speeld worden en zijn er work shops met video, tekenen en schilderen, collages maken. Als het allemaal lukt komt er ook een springkussen en een klimwand, dus ook de avontuur lijke jeugd komt aan haar trek ken, Ondanks dat iedereen wel kom is richt het middagpro gramma zich op de jeugd tot 15 a 16 jaar. De kinderen van de Holtense basisscholen hebben een kleur plaat gehad. Mooi gekleurd kan deze zaterdag 27 september na 10.00 uur .cn voor 12.00 uur ingeleverd worden bij Irene, 's Middags zullen de mooiste pla ten een prijs krijgen. Vanaf 19.00 uur gaat de dag verder in het nieuwe clubge bouw van Scouting Holten de St. Jorisborch aan de Liezen- weg. Voor de kinderen vanaf 12 jaar is daar dan kampvuur, bar- beque, disco en een spannende touwbrug. Vanaf 22.00 uur zijn de 18-plussers van harte wel kom met een speciaal door hen uitgezocht en georganiseerd programma. Kaartjes kosten f 2,50, :in Holten verblijvende Hon- arse jeugddansgroep Mar- réta uit Nyiregyhaza heeft langs een mooie voorstelling geven voor de brugklasser n scholengemeenschap de aerdenborch. ior bemiddeling van Els Hof- n en de Hoolter Daansers kwam :c uitvoering tot stand. Na ont- ïgst en kennismaking met een iooI voor voortgezet onderwijs Nederland gaven de jonge Hon en tussen de middag twee boei- :1e voorstellingen. Hierin lieten hun bijna leeftijdgenoten kennis ken met de Hongaarse folklore gracieuze volksdanskunst. t reacties van de dansers en de schouwers en na afloop van de ns- en muzickvoorstellingcn ck dat er met plezier werd gc- nst en gekeken. De inleiding van diverse programmaonderdelen rd via een Hongaarse tolk door nrcctorj. Kurz aan de leerlingen orgegeven. 1 met al een prachtig stukje ïn- nationalisering dat je door een ent initiatief van een plaatselijke isgroep zo maar in de schoot jgt geworden", aldus Kurz. Hongaarse jeugddansgroep Margaréta zorgde voor een leuke show in de scholengemeenschap. De afgelopen zomer heeft zich duidelijk van twee kan ten laten zien. Juni was een redelijke maand en juli was voor het gevoel een matige zomermaand. Dit kwam omdat echt warme dagen vrij wel ontbraken. Augustus 1997 is de warmste maand sinds het begin van de waarnemingen geworden. De gemiddelde zomertemperatuur in Holten bedroeg 18.8'C en lag 2.6'C boven het normaal van 16.2'C. De neerslag in Holten lag met 254.4 millimeter veertig millimeter boven het normaal van 214.0 millimeter. Landelijk gezien komt de zomer uit op een gedeelte vijfde plaats in deze eeuw. Alle drie de zomermaanden waren warmer dan gemiddeld, waarbij de eerste drie weken van augustus kurkdroog waren. Het aantal dagen warmer dan 25.0'C bedroeg in Holten 28 tegenover normaal slechts zestien. Het aantal tropische dagen was ze ven (normaal twee). Er kwamen zestien onweersdagen voor in Holten. In Espelo bedroeg de gemiddelde zomertemperatuur 18.4'C. Op neerslaggebied valt op dat Espelo eigenlijk het hele jaar door al achterblijft ten opzichte van Holten, dit heeft alles te maken met waar de buien langs trekken en de Holterberg die hier een weersbepalende grote invloed op heeft. De zomer- neerslag bedroeg hier 222.4 mil- limter. Over de drie zomer maanden viel in De Bilt 225.0 millimeter. De zomer in Neder land mag dan bijzonder zijn ge weest, in de rest van Europa was veel uitzonderlijker. In waar het volop is viel nu sneeuw. Dit was onder meer het geval net ten noorden van Madrid eind juni, waar vijftien centimeter viel. In deze periode viel er ook ontzettend veel neerslag in het Alpengebied en de noordc-lijke Balkan. In com binatie met de grote neerslag hoeveelheden, welke in de periode van 5 tot en met 9 juli viel in Oost Europa, is de basis gelegd voor de grote overstromingen laterin juli in Tsjechië, Polen en het oosten van Duitsland, Augustus heeft zich ook in deze gebieden enorm hersteld. In Berlijn verliepen alle dagen na 2 augustus z een eeuwrecord. Meteo Holten, Freddie Paalman Rente elders gemiddeld 9.8% Monique van de Ven: "Een vriendin deed er een beetje geheimzinnig over. Maar FBTO's Doorlopend Krediet heeft de laagste rente waardoor je al snel zo'n duizend gulden bespaart. Dat mag iedereen weten." Kijk en vergelijk FBTO biedt u nu een Doorlopend Krediet aan tegen het bodemtarief van 7.4%. In de Consumentengids stond al dat FBTO een goedkoop Doorlopend Krediet heeft. Ook onafhankelijk onderzoek van MoneyView® Nederland bewijst dat het FBTO Doorlopend Krediet het voor deligste in Nederland is. Het bodemtarief geldt als u elders al vier jaar lang probleemloos een lening heeft lopen en deze nu oversluit naar FBTO. Oversluiten is bovendien gratis. Ook als u nog geen lening heeft, bent u bij FBTO voordeliger uit. U betaalt bij ons niet meer dan 7,9% rente. Dit betreft effectieve variabele rente. Bqn voor gratis offerte 1 vrl. partner; vrijblijvend een offerte van het FBTO Doorlopend Krediet. Woonplaats; Tel, privé: I Geb.daturrr I Netto vnaandink. partner; □Koopwoning UHuurwonlng j Woonlasten per maand; I (PostlBankrekenlngnummcr: Wordt met het gewenste bedrag een andere lening afgelost? tija LiNee 'Uitsluitend voor personen tussen de 20 en 60 jaar I FBTO Bancaire Diensten brengt het krediet onder bij AVCB bank Toetsing registratie bij de BKK in Tiel. Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: FBTO Bancaire Diensten, p/a Antwoordnr. 10482. 2700 WB Zoetermeer doet het gewoon

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 11