5 Blauw Wit begint met kleine nederlaag: 0-2 port EU agenda Atleten zien af in Hanzeloop Leuke expo Oudheidkamer Matige prestaties Holtense karters Bloemenmarkt en Naosommeroamd Resultaten SV Holten e HOLTENS NIEUWSBLAD tesde plek Manenschijn Resultaten BlauwWit -lang, ctnict rsteld ip pa- t acht vindt ld en DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1997 Collecteweek egen kanker Nederlandse Kankerbe- rijding/Koningin Wilhel- "na Fonds (KWF) houdt in week van 7 tot 13 septem- cr haar jaarlijkse collecte. ndcr het motto 'Vecht mee, lijf geven' vraagt de Neder- ndse Kankerbestrijding om via collectebus mee te vechten et de patiënt. orig jaar heeft de collecte veer- :n miljoen gulden opgebracht, e Nederlandse Kankerbcstrij- ng hoopt ook dit jaar weer i'n bedrag te kunnen inzame lt Het geld wordt besteed aan mkeronderzoek, de ontwikkc- ig van betere behandelmetho- :n en aan voorlichting en bege- ding. Meer hierover staat in de Ider die hüis-aan-huis wordt rspreid. collectanten doen hun werk heel vrijwillig en kunnen zich :nti(ïccrcn met een collectan- npas. De Nederlandse Kan- rbcstrijdin/KWF heeft het ':urmcrk van het Centraal Bu- u Fondsenwerving. huiszorg: rijwilligers et Coördinatiepunt Vrijwil- Thuiszorg is dringend op ek naar vrijwilligers die ou rs of verzorgers van gehan- capten of chronisch zieken llen ondersteunen door mid- an bezigheids- spelbege- ding en/of actieve oppas. lak hebben ouders of verzor- rs van gehandicapten of chro- >ch zieken behoefte aan een ar extra handen. Het is dan uitkomst wanneer een vrij- ligcr, op een vaste tijd of op ocp, de zorg even overneemt. :rdoor ontstaat er meer vrije voor de ouders of verzor- rs en krijgen zc tijd om die igen te doen Waar ze anders toe komen. rkgebied omvat de vol- ïde gemeenten: Deventer, epenveen, Bathmcn, Raaltc, st en Holten. Iedereen boven 18 jaar enu geïnteresseerd om jwilligerswcrk te verrichten 1 kan men ook op de open jwilligersdag op 19 en 20 sep- nber de kraam bezoeken voor ormatie en aanmelding. rder is het punt elke dag tele- lisch te bereiken van 9.00 tot .00 uur bij Coördinatiepunt ijwilligc Thuiszorg, telefoon 70 - 68 60 00. ieatrix Fonds oudt collecte collecteweek van het Prinses trix Fonds vindt plaats van 14 :n met 20 september. Deze keer rit het geld ten goede aan de ac- 'Bouw mee aan vakantiehuizen or gehandicapten'. Een aantal atleten van de afdeling Atletiek van de SV Holten hebben afge lopen zaterdag deelgeno men dan de Hanzeloop in Warnsveld, een klassie ker onder halve mara thons. Door de sterke tempera- tuurswisselingc (buien, af gewisseld door tropische zon) werd het een onver wacht zware wedstrijd. Ge rard Bcldman, spaarde in de eerste helft zijn krachten maar moest toch de laatsc kilometers inleveren: een uur 25 minuten, wat goed was voor een derde plaats in de 50-plus klasse. Chris Offinga die een weck eerder in Nijverdal nog 1.22 liet noteren kwam nu de man met de hamer tegen en finishte uitgeput in 1 uur 32 minuten. Jan Schut liep een regelmatige race in 1 uur 37 terwijl Bert van Harmeien na een blessure-periode weer terug begint te komen (1 uur 46 minuten). Oud plaats- en clubgenoot Dirk Hoekman eindigde sterk op een zevende plaats in 1 uur In de Oudheidkamer Hoolt'n is tot en met 13 september nog. de tentoonstelling Van broddellap tot letterdook te zien. Oude borduurwerkjes zijn hier te bezichtigen die door meisjes van de lagere en huishoudschool rond de eeuwwisse ling zijn gemaakt. Meisjes waren rond de eeuw wisseling verplicht mee te doen aan handwerken op school. Dit moest hen oplei den tot een goede huisvrouw. In 1878 Werd zelfs een wet hier over aangenomen. Diek Stcgc- man van de Oudheidskamer laat zien dat dat de meisjes het nog moesten leren. „De pannenlap- pen werden vaak veel te stijf of juist te los gemaakt."' Het was dan ook bedoeld om te oefenen. „De juffrouw knipte er gaten in zodat ze het stoppen konden leren," gaat Stcgeman verder. Broddellap betekent dan ook oefenlap. De sokjes en kleding die op school werden gebreid, waren vaak bedoeld voor pop pen. „Omdat er vaak te weinig stof voorhanden was, moest al les zo klein mogelijk." In een ander vertrek liggen de letterdokcn. „Nu worden deze lappen als kunstobject aan de muur gehangen, maar eigenlijk zijn het oefenstukken," geeft Stcgeman aan. De doeken zijn allemaal gestikt met letters Maar ook beestjes als honden en poezen komen voor. „De meis jes leerden letters stikken zodat ze dat later op het linnen konden doen dat voor de eigen uitzet bedoeld was." In vroegere tijden was een kabinet volgestopt met linnen iets dat een hoge status uitstraalde. Maar de lctterdoken zitten ook vol symboliek. „Vaak zie je pau wen geborduurd op de lappen. Dit staat voor onsterfelijkheid. Maar ook levensbomen en hon den komen veelvuldig voor. Dit laatste is een teken van trouw," legt Stcgeman uit. Tijdens de elf uren van Ven- ray was er voor de Holtense karters niet meer weggelegd dan een 22ste plaats afgelo pen zondag. De volgende ra cers stapten achtereenvolger- sors de kart in: Roald Rakers, Yvonne Vlogtman, Erwin Doctor, Koen Visschedijk, Roald Rakers, Vlogtman en tot slot weer Visschedijk. Om kwart voor tien begon de startopstclling. De volgorde was vastgesteld door loting van de computer omdat er geen tijd was voor een tijdtraining. De Holtense groep werden geloot op een 27ste plek. Er reden 55 karts mee in deze wedstnjd. Om kwart over tien werd het startschot gegeven. Roald wist aardig goed weg te komen maar moest helaas toch enkele plaat sen inleveren. Na één uur en veertig minuten was de tank leeg en moest Roald noodgedwon gen tanken. Na twee rondjes kwam Roald weer binnen en nam Yvonne het stuur over. Zij wist zich op te rijden naar een twaalfde plaats. Toen nam Erwin het stuur over. Zijn begin was goed. Maar hoe langer dat hij reed hoe langza mer hij ging rijden. Het team dacht in eerste instantie dat het Met de collecteweek begint ook de giro-actie 'Mijn steen', leder een die vijftig gulden overmaakt op giro 9 6 9 onder vermelding laatste wedstrijd van het ldelijk Born Sportscare ïgd triatlon circuit werd langs gehouden in Alphen de Rijn gezondheidsredenen mocht er gezwommen worden in de cgerplas) zodat de organisatie de veranderde in een duatlon jf kilometer hardlopen, twintig imeter fietsen en ruim 2,5 ki lter hardlopen). Holtens kampioen op de ste triatlon Jan Manenschijn am als vijfde over de finish- Wit Senioren: Zaterdag 13 sep- i: Drienerlo 1 - Blauw Wit 1, jur (vertrek 12.45 uur); Achilles 3lauw Wit 2, 12.30 uur (vertrek 10 uur); Blauw Wit 3 - Voorwaarts 14.30 uur; Sp. Rijssen 2 - Blauw l. 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); V Wit 5 - Vesos 5, 14.30 uur; v Wit 6. vrij; ON 13 - Blauw Wit 7. I0 uur (vertrek 13.15 uur), ioren Zaterdag 13 september: >V A1 - Blauw Wit A1. 14.30 uur 'trek 13.30 uur), SVVN B2 - Blauw B1, 11.00 uur (vertrek 10.00 uur); JW Wit C1 - Groen Wit '62 C2. 12.30 "Hen: Zaterdag 13 september: 5 01 - Blauw Wit D1, 10.00 uur 'trek 9.00 uur); De Zweef E3 - uw Wit E1. 10.00 uur (vertrek 9.15 I, Excelsior '31 E6 - Blauw Wit E2, )0 uur (vertrek 9.15 uur); Blauw Wit DES F 10.00 uur, Blauw Wit F2 Rijssen F2, 10.00 uur; Blauw Wit VesosF2,11.00uur. i/riidag 12 september: Helios 8 - Wit 2. Ioren: Zaterdag 13 september: i Al - Heeten A1, 14.30 uur; V A2 - Holten A2, 11.00 uur trok 10.00 uur); Holten BI, vrij; Sp. ten B2 - Holten B2, 11 00 uur (ver- 10.15 uur), SVVN Cl - Holten Cl, 0 uur (vertrek 10.00 uur); Holten SOS C2.11.00 uur. illen: Zaterdag 13 september: Hol- D1 - Oranje Nassau Dl, 11.00 uur, Rijssen D2 - Holten D2, 10.00 uur Irek 9.15 uur); Excelsior E2 - Hol- E19.00 uur (vertrek 8.15 uur); Holten E2 - Excelsior E5. 11 00 uur; Holten E3 - Excelsior E7. 11.00 uur; Holten E4 - Excelsior E9, 10.00 uur; Omhoog F1 - Holten F1, 11.15 uur (vertrek 10.15 uurl.Holten F2 - Enter F3, 10.00 uur; Enter V F2 - Holten F3, 10.45 uur (vertrek 10.00 uur): Holten F4. vrij. Handbal: Zaterdag 13 september Meisies B thuis tegen Wesepe, 10.20 uur; Meisjes C1 thuis tegen HHZD, 11.20 uur. Meisjes C2 thuis tegen We sepe, 9.30 uur. Zondag 14 september Dames 1 en 2 en Heren, vrij. Jongens A uit tegen AHV Achilles. 11 00 uur (vertrek 10.00 uur). Sporthal: Donderdag 11 september: 20.30 - 22.00 uur, SV Holten afdeling handbal; 22.00 - 23.30 uur, SV Holten All Stars. Zaterdag 13 september; 12.30 - 17.00 uur, Mintonette jeugd- toernooi. Maandag 15 september: 19.00 - 23.00 uur, badmintonclub Hol ten. Dinsdag 16 september: 17.00 - 17.30 uur, Mintonette volleybal halve hal; 17.30 - 22.00 uur, Mintonette vol leybal; 22.00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaal. Woensdag 17 september: Bad mintonclub Holten; 22.30 - 23.30 uur, J. ten Wolthuis. Donderdag 18 spe- tember:20.30 - 22.00 uur, SV Holten handbal, 22.00 - 23.00 uur, Blauw Wit zaal; 23.00 - 24.00 uur, SV Holten All Stars. Weekendreserveringe'n vanaf vrij dagmiddag 12.30 uur bij de beheer ders van sporthal 't Mossink. Reser veringen uiterlijk regelen voor vrij dagavond 20.00 uur. (tel.3631 80). aan hem lag, maar toen Koen het stuur na één uur en veertig minuten overnam reed hij ook geen goede tijden. Zo zakten ze naar een 25ste plaats. Toen Roald het stuur weer over nam liet hij blijken dat wij er echt nieuwe banden op moesten leg gen. Na twee rondjes kwam Roald dc pits in om banden te wisselen. Roald reed zijn eerste rondje toen met koude banden, meteeen ccn snelle ronde. Zo wel Roald als Yvonne wisten vanaf dat moment zeer constant te rijden. Toen Koen om acht uur het stuur overnam van Yvonne lagen ze op een 23ste plaats. Koen wist toch nog op ccn 22ste plek de finish tc behalen. In de oudheidkamer is nog tot en met 13 september een expositie 'Mijn steen' krijgt een certi ficaat thuisgestuurd als bewijs te hebben meegebouwd aan een vakantiehuis voor mensen met spierziekten. Op dit moment zijn cr vijf nieuwe vakantiehui zen in aanbouw. Er is dus veel geld nodig om dit project financieel rond tc knjgen. In de eerste thuiswedstrijd in dit nieuwe seizoen moest Biauw Wit aantreden tegen streekgenoot Sportclub Rijs sen. Op de eerste competitie dag dus meteen een derby, die mede door het mooie weer nogal wat publieke be langstelling trok. Blauw Wit zal het dit seizoen zonder de routiniers Johan Bo- link en Jan Vrugtevccn moeten doen. Beiden hebben te kennen gegeven op een lager niveau tc willen gaan voetballen. Tevens kon trainer Frits Stappcnbclt wegens verschillende blessures nog niet beschikken over Hans Bekkernens cn Gerben Bel- dman. Verder zal dit seizoen Dirk-Jan Beldman maar beperkt beschikbaar zijn .wegens stage lopen. Om deze redenen zal een aantal jonge speiers ingepast dienen te worden. Dat dit nog niet direct het gewenst resultaat geeft was in deze openingswed strijd te zien. Blauw Wit begon te afwachtend zodat het eerste kwartier duide lijk voor de bezoekers uit Rijs sen was. Geleidelijk aan kwam Blauw Wit dan ook wat beter in het spel. De eerste kans was voor Johan Bosschers die goed inkopte maar doelman Paalman op zijn weg vond. Na twintig minuten vond er een vervelend incident plaats: dc linksback van Sportclub Rijssen viel zo onge lukkig op zijn schouder dat ,zo later bleek, hij zijn sleutelbeen lijn in 1:05:36. Met deze presta tie behaalde hij weer veel punten voor het landelijke circuit waar van de eerste wedstrijd in mei op Texel werd gehouden waar Ma nenschijn werd. In Nijeveen haalde hij een tweede plaats, in Roermond weer een zevende, in Groningen zesde, in Almcre vijfde en tenslotte vijfde in Al phen. Van deze zes wedstrijden tellen dc vier beste mee waarmee Ma nenschijn op een zesde plaats is gekomen in liet landelijke Born Sportscare jcugdcircuit. Trainer Frits Stappclbeld zag zijn ploeg gelijkspelen Opstelling Blauw Wit: Edwin Aaftink, Hans Stam, op den Dries, Gerald Jansen en Gerald Meyerink, Jager, Gerwin dc Velde Harsenhorst, Eelco Jager. Aanstoot, Johan Bosschers en Marco Schuiterd. Wim .Arno Leo had gebroken. De t na dit incident waren beslissend voorde wedstrijd. Sportclub Rijssen wist binnen terwijl bij Blauw Wit een doel punt. werd afgekeurd wegens buitenspel en een goede kans vanuit een vrije trap niet werd benut. Het eerste doelpunt was ccn afstandschot van B. Peeters die door het natte gras zoveel snelheid meekreeg dat deze on houdbaar was voor doelman Edwin Aaftink. Het tweede doelpunt daarentegen was een pure verdedigingsfout, twee verdedigers trokken op een aan valler zodat H. Veenstra in het midden zoveel ruimte en ti|d kreeg dat hij van dichtbij simpel in kon tikken. Voor rust kreeg Blauw Wit nog enkele kleine kansjes, waaron der een goede actie van Leo Aanstoot maar zijn schot be landde in het zijnet. Na rust had Blauw Wit wel meer balbezit maar wist hieruit te weinig kan sen tc creëren. Sportclub Rijssen trok zich terug en counterde naar hartelust. Het was dan ook te danken aan doelman Edwin Aaftink dat de score in de twee de helft niet hoger is uitgevallen. De bezoekers die zeker drie keer alleen voor het doel van Blauw Wit verschenen wisten hieruit niet ccn keer te scoren. Doch mede door de strijdlust van met name Arno Jager bleef Blauw Wit nog enigszins in de wed strijd. Echte uitgespeelde kan sen kreeg Blauw Wit niet, het bleef bij een aantal afstandscho ten van onder andere. Hans Stam, maar de zeer degelijk kee pende doelman Paalman uit Rijssen wist zi|n doel schoon te houden. Einduitslag: 0-2. Atletiek houdt meerkamp De afdeling jeugdatletiek van de SV Holten houdt aanstaande za terdag een onderlinge puppil- lenmeerkamp op de atletiek baan op dc Meermanskamp. De .wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Een meerkamp bestaat uit balwerpcn, verspringen, hoog springen, sprint en de duizend meter hardlopen. Aan deze ont moeting doen mee Iphitos uit Losser, AV Goor, atlectics Nij verdal cn dc organiserende vere- nigig SV Holten. Iedereen van harte welkom om een kijkje te komen nemen. Blauw Wit'66 naar Drienerlo Voor de tweede competitie wedstrijd moet Blauw Wit aanstaande zaterdag op be zoek bij de studenten uit En schede. Drienerlo begon de competitie met een gelijk spel. De ploeg heeft volgens de regio nale pers een aantal spelers zien vertrekken. Welke spelers er dit seizoen zijn bijgekomen is on bekend. Vorig seizoen verspeel de Blauw Wit in dc slotfase de voile winst in Enschede. Of Blauw Wit in Enschede dc eer ste punten van dit: seizoen kan pakken blijft de vraag. De stu denten speelde vorig seizoen bijzonder sterk in de openings fase van dc competitie. Blauw Wit treft in de eerste vier wedstrijden vier tegenstanders die in de kopgroep willen spe len. Een moeilijke opening van de competitie dus voor dc Hol tense ploeg. De wedstrijd in En schede begint om 14. 30 uur cn staat onder leiding van scheids rechter R. Reen. Naast de voorjaarsmarkt zal er op zaterdag 20 september van 9.30 tot 16.00 uur voor liet eerst een najaars tuin- en bloemenmarkt oftewel bra derie worden gehouden op de Smidsbelt te Holten. Er is gekozen voor dc maand september omdat dit dc voor maand is naar het najaarscizoen op het gebied van tuinaanleg, onderhoud- en eventuele veran deringen. Er zal een ruim assor timent aanwezig zijn wat betreft chrysanten en pot-chrysanten en uiteraard mooie kamerplan ten en snijbloemen. Ook is er gedacht aan randprogramma zoals Broekhuis met machinerie en een gezellig stukje muziek op de achtergrond. In de loop van de ochtend zal Dolf Moed leuke acts verzorgen voor de kleintjes. De deelne mers op dc bloemenmarkt zijn Tuincentrum Ten Dam, Tuin centrum Mulder, Bloemenhuis Marjo, Oxalis, Broekhuis, Twecwielerccntrum Jan Stam, Novalux, Zanting, Happy Hob by Dikkers, Huzcn, Johan Steu nenberg, dc Knot, dc Nierstich ting en het Rode Kruis. Voor de lekkere hap zorgt Rcinaardus Vis en Nijkamp, Naosommeroamd In aansluiting op dc najaars tuin en bloemenmarkt die op 20 sep tember wordt: gehouden zal 's avonds een groots opgezette feestavond worden gehouden met als thema Country en Wes tern. De diverse deelnemers zul len dan ook voor gepaste aan kledingvan dc stands zorgen. De avond duurt van 19,00 tot 23.00 uur cn zal muzikaal wor den verzorgd door Country band Silver Streak en door dc dansgroep The North Hill Country Dansers. Voor warmte cn gezelligheid zorgen enkele vuurkorven en er zullen tevens enkele barbecues worden ge plaatst zodat iedereen het eigen ter plekke gekochte vlees kan bakken op een van de barbe cues. De diverse standhouders zullen dit vlees verkopen, na tuurlijk zijn er ook andere etens- en drinkwaren te koop. De terrasjes worden verzorgd door Nijkamp en Jos Kamp huis. Ook zal er voor de kinde ren genoeg te beleven zijn. Er zullen een of twee pony's aan wezig zijn waarop de kinderen een ritje kunnen maken en er is gelegenheid tot hoefijzer gooi en. Dit evenement wordt moge lijk gemaakt door Stal Dc Eik die cr tevens voor zal gaan zor gen dat er een echte country - sfeer wordt gecreëerd. Ook is cr gelegenheid tot boom stam gooien. Het publiek kan tot slot ook nog hun reactiever mogen gaan testen door middel van de reactietester 'vang "de Stok'. Deze zal zeker voor vele komische momenten gaan zor gen. Ook dit laatste spel zullen^ enkele kleine prijsjes verbonden worden. Dc avond zal er als volgt uitzien: om 19.00 uur zal de country band Silver Streak de avond gaan openen tot circa 19.45 waarna de dansgroep The North Hill Country Dancers een optreden zal gaan verzorgen tot circa 21.00 uur. De verdere avond zal afwisselend een op treden te zien zijn van Silver Streak en The North Hill Coun try Dancers. Ongeveer 23.00 uur zal de Naosommeroamd af gelopen zijn. Holten 2 - Rood Zwart 2 Holten begon sterk aan de eerste com petitiewedstrijdvan het seizoen, toch wa ren ze met helemaal wakker. Door een een bal die van richting werd veranderd werd het 1-0 voor Rood Zwart. Holten pakte de draad weer op en speelde sterk voor de rust werd het 1-1, de rest van de. wedstrijd was voor Hollen dat domineer de maar het winnende doelpunt bleef uit Bentelo 3- Holten 5 In de eerste wedstrijd van het seizoen kwarfi Holten 5 sterk uit de start blokken. Na zeventien minuten was het al raak door eendoelpunt van HarroldTuitertde- ze gleed de bal binnen naar een voorzet van Hans Hofman 1 -0 kwam op het score bord Tevens was dit de ruststand- Na de rust zakte de wedstrijd naar een bedenke lijk niveau, toch wisten de Holtenaren de voorsprong uit te breiden naarO-3. Edwin Beldman wist niet wat hem over kwam toen hij vijf minuten voor het einde de bal koelbloedig onder de keeperdoorschoof en zo een eindstand van 0-4 op het score bord bracht. Terwolde 5 - Holten 8 Voor eerst dit seizoen moest Holten 8 over de I Jssel om de eerste wedstrijd van het seizoen te spelen, het was ook de eer ste- keer sinds de herindeling bij de K N.V.B dat een ploeg uit het Sallandse die richting was ingedeeld of ze daar ge lukkig mee zijniseen tweede. Maarophet trainingskamp van de Eagels wachtte Holten een serieuze tegenstander. Terwolde maakte het Holten zeer lastig. Holten verschafte zich kansen maar be nutte deze slecht en dat was voor de te genstander de kansom ineen uitbraakde score te openen: 0-1. Deze misrekening speelde Holten verder geen parten het pakte de draad weer op en bracht de rust stand op 1-1. De tweede helft begon Holten sterk en kwam op een 1-2 voor sprong maarverzuimdeomdoortegaan en Terwolde op de knieën te krijgen, toen dit niet gebeurde washetTerwoldedatde eindstand op 2-2 bracht. Diepenveen 8 - Holten 10 Ook Holten 10 moest voor de eerste keer naar een tegenstander die ze nog niet kenden maar door de herindeling er toch naar toe moesten. Naar een mooie bal lonvaart van aanvoerder W ter Schure, kon hij zijn beste elf spelers de wei in sturen. Met in de spits twee nieuwe aan kopen werd Diepenveen onder druk ge zet maar alleen met mooi voetbal kom je er niet er moet wel gescoord worden, en dat verzuimde het tiende. Hetwaren twee uitvallen van Berends van Diepenveen datHoltenopdeknieënbracht Hettegen- doelpunt werd gescoord door Ed Nije Bijvankdie daar mee de eindstand van 2- i op het scorebord bracht. De Zweef C3 - Holten C2 Holten was de eerste helft de meest aan- vallendeploegmaarhetwasdeZweefdie de score opende via een snelle uitval (1- 0). Net voor het rustsignaal kwam, uiteen vrije trap van Harmjan. de bal voor de voeten van Wouter die de verdiende ge lijkmaker liet aantekenen. Door na rust even niet goed bij de les te zijn slaagde de Zweef erin om weer op voorsprong te ko men. Een goed genomen vrije trap van Harmjan leek de gelijkmaker op te le veren. Tot ieders verbazing, incluis de te genstander, werd het doelpunt af gekeurd door de warrig fluitende scheidsrechter. Uit een goed opgezette aanval van William scoorde Rick de ge lijkmaker. De wedstrijd leek in een gelijk spel te eindigen, maar door on oplettendheid in de verdediging slaagde de Zweef erin om de punten in Nijverdal te houden: 3-2. Holten D2 - Excelsior D5 Na enkele zeer goed gespeelde oefen wedstrijden waren de verwachtingen hoog gespannen voor de eerste com petitiewedstrijd. Vooral de combinaties tussen Sander en Roelf Jan en tussen Thijsen Gerard waren van hoge kwaliteit. De tegenstander had geen enkel v< tegen hetgoede spel van Holten. De voor de eerste keer als laatste man spelende Pim hield het hoofd koel en behoefde maar één keer drastisch in te grijpen. Door doelpunten van Thijs (vijf keer), Sander (vier keer), Roelf Jan, Marijn en een eigen doelpunt werd de eindstand bepaald op 12-1 Holten El - Hulzense Boys E1 Holten is goed begonnen aan de com petitie. Door doelpunten van Tijs V. en Tim werdde rust bereikt met een 2-1 voor sprong. Na rust liet Holten het initiatief aan de Boys en stonden ze tien minuten voor het eindsignaal op een 2-3 achter stand. Net nog voldoende tijd om wakker te worden. Thijs H. en Tom zorgden voor een 4-3 eindstand. SWNE2 -Holten E2 De competitiestart van Holten was niet erg sterk. Er was wel een overwicht op het veld. maar het spel was niet denderend. Gelukkig gaf de verdediging niet veel kansen weg maar zij konden niet voor komen dat SVVN bij rust met 2-1 de lei ding had. Na rust werd er beter ge voetbald en dat resulteerde in een ver- diendeoverwinning. Doelpuntenmakers waren Jeffrey, Timo en Tjeerd (twee keer). Tjeerd scoorde onder meer uit een penalty. Enter Vooruit E3 - Holten E3 Holten had een sterke start wat resulteer de in een snelle goal van Bart. Uit een so lo vanaf eigen helft liet Rene 0-2 aan tekenen. Nog voor rust werd de score ver groot naar 0-4 door doelpunten van Bart en Huub. Na rust leek Holten even niet goed bij de les zodat Enter kon tegen- scoren. Hierna nam Holten het heft weer in handen en zorgde Erik voor een ver diende 1-5 overwinning. Holten F1-SVVN F1 Na een goede oefenperiode werd ook de eerste wedstrijd van deze nieuwe com petitie goed gespeeld. Holten kwam goed uitdestartblokken. Holten wasaan- vallend zeer gevaarlijk en de verdediging was niet te vermurwen. Jaap maakte een onvervalste hattrick en een ongelukkig eigen doelpunt bracht de ruststand op3- 1Na rust een sterker SVVN en zij kwamen daardoor op 3-2. Hierna hield Holten het doel dichten werden deeerste punten be haald. Vesos F2 - Holten F2 Na een succesvolle oefenperiode kon Holten laten zien hoe ze er voor staan. Direct na de aftrap bleek al snel dat Vesos een maatje te klein was. Holten kon vrijuit voetballen en al snel volgden de eerste doelpunten. Bij rust stond Holten reeds met Ü-b voor en na rust was het niet an ders. Holten liep uit naar een monsters core van 0-11Leuke bijkomstigheid was dat alle spelers minimaal éen keer ge scoord hebben. Toch dienen de jongens er rekening mee te houden dat we ook sterkere tegenstanders zullen tegen komen. Holten F3 - Hulzense Boys F3 De eerste wedstrijd in deze nieuwe com petitie was weer even wennen. De tegen stander nam vanaf de aftrap het initiatief en wist een aantal keren te scoren. Gedurende de wedstrijd bood Holten steeds meer tegenstand. Koen scoorde er lustig op los en wistdrie keer hetdoel te vinden. Holten kwam nog terug tot 3-4 maar dooreen eigen doelpunt stuitte een verdere opmars. Hulzen maakte hier dankbaar gebruik van en wist uiteindelijk uitte lopen naareen eindstand van 3-7. Holten F4- Nij'verdal F2 Ondanks een goed gespeelde wedstrijd werden er geen punten behaald. Nijverdal was duidelijk een maatje te groot. Na rust deden de jongens er nog een schepje bovenop en wist Harold drie keer te scoren, Nijverdal hield het heft échter in handen en wist uiteindelijk de wedstrijd winnend af te sluiten met 3-9. Blauw Wit 2- Juliana'323 Blauw Wit begon de eerste helft van de competitie goed. De thuisploeg zette de gasten onder druk en wist goede kansen tecreëren. Blauw Wit wist voor rust uit de goede mogelijkheden maar één keer tot scoren te komen en dit bleek laterfunest. Jacco kwam alleen voor de keeper maar scoorde niet. Ook de doelpaal en de dwarsligger voorkwamen doelpunten voor de thuisploeg. Rust: 1-0. Na rust ver vlakte het spel steeds meer en konden de gasten tot gevaarlijke tegenakties ko men In de laatste dertig minuten kwam de Hengelose ploeg twee keer tot scoren en pakte zo verrassend de winst: 1-2. ASC'62 3 - Blauw Wit 3 Door de nieuwe competitieindeling opende Blauw Wit 3 tegen een volstrekt onbekende tegenstander. Het Dalfsense ASC'62 3 bleek een goed spelende ploeg die de Holtenaren vanaf het begin onder druk zette, maar scoren bleek voor hen erg moeilijk. Onder leiding van keeper Jan Koning bleef de Blauw Wit defensie steeds meester van de situatie. Tegen de verhouding in nam Blauw Wit zelfs een voorsprong. De doorgebroken Robert Kruimelaar werd onderuit gehaald, de prima leidende scheidsrechter Vrieling gaf een strafschop die door Johan Bolink knapwerdingeschoten:0-1 Ditwerdookde ruststand. Na de hervatting nam de thuis club nog meer risico en de druk op het Holtense doel nam nog meer toe. Bij uit braken kregen de Blauw Witters een paar goede kansen om de wedstrijdte beslissen, maar slaagden daarin niet. In de tachtigste minuut kreeg de thuisclub loon naar wer ken. Een aanval door het midden bracht een ASC-speler vrij voor doel en toen was ook Jan Koning, die een prima competitie-ren tree maakte na een zeer langdurige knie blessure, geklopt: 1-1. In de resterende tijd kwam hieringeen verandering meeren ein digde de wedstrijd in een voor beide partij- enverdiendgelijkspel: 1-1. Blauw Wit 4 - Oranje Nassau 7 Blauw Wit wist zich voor een moeilijke competitie opening geplaatst Oud Rietvogels 1 had zich vorig seizoen laten overschrijven naar O.N.Twee jaareerder was dit team nog gepromoveerd naar de toenmalige vierde klasse K.N.V.B. O.N. was vorig seizoen makkelijken zonderte- genstand kampioen geworden in de zes de klasse. In de eerste helft bouwde de ploeg een groot overwicht op maar kwam niet tot scoren. Vooral Marlijn Arfman en Martijn Jansen speelden een perfecte wedstrijd Na rust kwam Blauw Wit verrassend op 1-0. maar de voor sprong hield niet lang stand. Vanaf elf meter werd het gelijk Toen het ook 1-2 werd leek de wedstrijd gespeeld. O.N. kwam op 1 -3, maar vlak voortijd kwam de thuisploeg nog op 2-3. M V V '693-BlauwWit5 Het was duidelijk te merken dat de seizoens start beide ploegen moeilijk viel Slechte combinatiesen weinig overleg kenmerkten het spel. De spaarzame kansen voor beide teams konden niet in treffers worden omge zet. Inde tw eedehelftginghetineensveelbe- ter. Na een kwartier gaf Gerrit Dikkers een perfecte voorzet op Richard Verveda die knap scoorde. Blauw Wit leek op een over winning af te gaan, maar vijf minuten voor tijd moest de foutloos spelende doelman Gerard Wildenborg zich toch nog ge wonnen geven, omdat er onvoldoende te rug werd verdedigd: 1-1. BlauwWitBI -SDOLB1 Na de fotosessie vanwege de door Rijwielhandel Jan Stam aangeboden nieuwe kledij begon Bi met frisse moed aan het nieuwe seizoen. Al snel werd ech ter duidelijk dat de ploeg het moeilijk zou krijgen. De eerste helft werd nog redelijk partij gegeven maar de Luttenbergers hadden wel een overwicht. Na rust kreeg de ploeg hetsteedsmoeilijker. SDOL voer de de druk steeds meer op en al snel lever de dit twee doelpunten op. De gasten ble ven sterker en konden nog drie maal tot scoren komen. Invaller doelman Maarten speelde een prima partij. Eindstand. 0-5. Blauw Wit Dl-SVVN D2 BlauwWit kende een voortreffelijk com petitiestart. In de nieuwe outfit van spon- sorElektrovan Bruggen werd van meetaf aan de wedstrijd serieus aangepakt. Blauw Wit dicteerde het spel en met flit sende combinaties via het middenveld en de vleugelspelers werd de thuisploeg keer op keer gevaarlijk. Al na enkele mi nuten trof Rutger Grootewal het doel na dat hij op de rechterflank was door gebroken. Hierna was het hek va n de dam en trof Rutger nog twee keer. Leon Scheurwatertwee keer. Jasper Lahuisen KubaKladzinsky doel. Via een eigen doel punt werd het bij rust 8-0. Na rust hetzelf de spelbeeld. SVVN kwam nauwelijks tot aan vallen want ArianVorkink had de ver dediging goed georganiseerd. Dezelfde Arian Vorkink scoorde uit een vrije trap vanaf twintig meter. Ook Jasper Lahuis wist nog twee treffers te plaatsen. Via treffers van Robbert Hulleman. Rik Stoevenbelt en Kuba Kladzinsky werd het uiteindelijk 14-0. Blauw Wit El -Excelsior E4 Indevoorbereidingopdecompetitiewas algeblekendatdekrachtsverschillenniet groot waren. Ook vandaag was het de eerste helft een gelijkopgaande wed strijd. Voorafgaande aan de wedstrijd was de ploeg op het bord uitleg gegeven hoe te spelen. Deze uitleg werd goed be grepen want dc spelopvatting was er haar. Een schuiver van Marco van Dijk le verde de 1-0 op. Voor rust wist Excelsior de voorsprong van Blauw Wit teniet te doen door 1-1 ie scoren. De verdediging van Blauw Wit ruimde onvoldoende op. Na rust werd het spel van de thuisploeg beter. De bal werd goed rond gespeelden Christiaan Heusinkveld zag de ruimte en werd goed aangespeeld. Zijn uithaal le verde 2-1 op Excelsior kon de tweede helft nog maar zelden tot aanvallen ko men. Maarten Brilman en Olaf Koning verdedigden prima. Keeper Sander Beldman wist het weinige werk tot een goed einde te brengen. Jurgen van de Voet kon de vruchten van zijn steeds be tere spel plukken. Hij scoorde het derde Blauw Wit doelpunt Ruud Aanstoot op het middenveld en Kahou Wong in de spits speelden heel gedreven, waardoor Marco van Dijk ook het laatste doelpunt opzijn rekening kon schrijven. Enter Vooruit F3 - Blauw Wit F2 In de eerste competitiewedstrijd moest Blauw Wit naar Enter om tegen Enter Vooruit F3 te spelen. Voorafgaande aan ditduel moest de ploeg eerste nog op de foto omdat het team shirts krapg uit gereikt door Suzan's Haarmode. In dit nieuwe prachtige tenue werd het goede spel van het afgelopen seizoen voort gezet De tegensiaiider werd up eigen helft vastgezet en F2 begon aan de lopen de band met scoren De doelman van Enter Vooruit was echter goed op dreef en wist vele kansen van Blauw Wit te pa reren. Rust: 0-4. Na rust een sterk aan dringend Blauw Wit dat nog meer doel punten wilde maken Het mooiste doel punt kwamop naam van Kevin die na een prachtige aktie alleen voor de keeper kwam en in de uiterste hoek scoorde. De stand liep uiteindelijkop naar 0-8. Hulzense Boys F4 - Blauw Wit F3 Een veel sterker F3 had weinig moeite met Hulzense Boys. Nadat Stijn 0-1 en 0- 2 gemaakt had wist Robert met een knap schot de stand op 0-3 te brengen. Nick strooide met lange ballen alsof het pe pernoten waren. Vlak voor rust zorgde Thijmen voor 0-4. Keeper Mike had een rustigeochtend. Na rustgaven Casperen Jan-Willem de tegenstandes weinig kans met hun opbouw. Na een pass van Marcel scoorde Stijn 0-5. Nadat vele bal len door de goede keeper gestopt waren zorgde Justin mettwee indrukwekkende rushes voor 0-6 en 0-7. Zaterdag speelt het team om 11.00 thuis tegen Vesos F2 U kunt het team dan thuis bewonderen in de nieuwe kledij van Arfman Afrasteringen. Eindstand 0-7. Overige uitslagen: Blauw Wit A1- MVV69A1 0-5,TKACC1-BlauwWitC12- 1, Blauw Wit E2-Den Ham E2 0-11. Enter Vooruit Fl-Blauw Wit F1 5 3.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 11