Kwaliteit is bij ons heel erg belangrijk' Holtense zwemvierdaagse biedt veel meer dan alleen zwemmen agenda Goede prestatie Brenda Kappert Bieb top 10 HULItHmHlfcUlllDBlHÜ /[anager bungalowpark Twenhaarsveld: Mannenkoor weer actief ader de naam Buka werden in de jaren vijftig aan de jssenseweg bungalows en een camping gebouwd. Verzeke- igmaatschappij Nillmij zag wel brood in recreaüeparken en ilten, zodat zij ook hier ging investeren. Later kreeg het de am Twenhaarsveld. Foto's: Peter Bulthuis gen. Zo kunnen de gasten zich warm stomen in de sauna en het Turks stoombad, waarna ze zich een bruine tint kunnen laten aanmeten in het solarium. Be zoekers die niet van deze hitte houden, kunnen zich uitleven op de bowlingbanen. „De laat ste baan is bedoeld voor kinde ren," zegt Van Dam. „De goten naast het werppad zijn opgevuld met grote flexibele buizen. Zo raken ze altijd wat." Het restaurant is net verbouwd. Naast het kofficgedeelte kan hier sjiek worden gedineerd. „Wij staan heel erg op de verzor ging. Kwaliteit is bij ons heel erg belangrijk." Voor speciale gele genheden kan een gedeelte wor den afgeschermd. Ook nict-gas- tcn kunnen hiervan gebruik maken. Maar het park heeft veel meer. Zo is er een snackbar en een supermarkt. Op sportgebied is er een tennisbaan, sportveld, midgetgolf en een pleintje met pingpongtafels. Voor de klein tjes heeft het park een grote speeltuin en een twee dierenwei des. „Gisteren is bij de grootste dierenweide een nieuwe stal neergezet. Zelf was ik er niet en bij terugkomst stond dat ding er ineens. Maar het is schitterend [n de zon even bijkomen van de stress van alle dag. lan van Dam is sinds 1 febru- dit jaar parkmanager ad inte- i. „Ik ben begonnen met uit- ïdbaantjes bi) de Frico in ïuwarden. Hier stond ik ach- de lopende band," zegt Van m. Hij deed een lcrarenoplei- g in de vakken maatschappij, r- en gezondheidskunde. Zijn angstelling girig toch meer ir de kant van de recreade uit. kampeerde heel veel, waar- ar ik me tot deze branche Bungalowpark Twenhaarsveld heeft in totaal 177 bungalows op haar terrein staan. De huisjes kunnen vier tot acht personen herbergen. De zeer fraaie bun galows zijn van alle gemakken voorzien, zoals een douche en een ligbad. Ze hebben van de ANWB dan ook niet voor niets vijf sterren meegekregen. Alhoewel het om veel vakantie woningen gaat, heb je toch niet het idee dat je wordt bekeken. „De bungalows zijn allemaal vrijstaand gebouwd. Daarnaast zijn ze door de dichte begroeiing en de heuvels zo afgeschut \an de buren, dat je het idee hebt dat er geen huisje naast je zit," legt Van Dam uit. De recrcadecentra in Holten lij ken allemaal dezelfde doelgroep te hebben. Ook Twenhaarsveld richt zich op jonge gezinnen met kleine kinderen. In het na- en voorseizoen komen vooral gepensioneerden naar het park. „Wij zijn geen jongerenpark, al hoewel ze natuurlijk van harte welkom zijn. Een camping spe cifiek gericht op jongeren is een moeilijke klus. Je kunt er geen touw aan vastknopen. Maar lukt het je om de goede formule te vinden, dan heb je waarschijnlijk een gat in de markt aange boord," zegt de manager. Vol gens hem bestaat er namelijk helemaal nog geen echte cam ping louter bedoeld voor pu bers. Het park geeft wel veel aandacht aan minder validen. „Wc heb ben één gehandicaptenbunga low tot onze beschikking. Deze is helemaal aangepast zodat rol stoelgebruikers hier met plezier gebruik van kunnen maken." De huisjes zien er keurig uit. Kwaliteit staat hoog in het vaandel bij het park. ;t als de naam veranderde k de eigenaar. Na Nillmij ram Enya, daarna Aegon nu is het overgegaan naar ndal Greenparks. Dit is in Dte lijnen te vergelijken it concerns als Centre rks en Grandorado. toegetrokken voelde." Van Dam kon aan de slag bij een recreatieconccrn. „Ik ben op de grond begonnen met het schoonmaken van toiletten. Ook leerde ik mijn vrouw daar kennen. Zij was namelijk in dienst als hoofd-receptie." ken." Toch bouwt Twenhaars veld de stukken land niet met een vol. „Je moet wel reëel blij ven kijken naar de markt. Aan leegstaande bungalows verdien je niets." Omdat Twenhaarsveld zo groot is en veel voorzieningen heeft, loopt er ook veel personeel rond. „Voor de receptie zijn zes dames in de weer, de technische dienst kent vier man en voor de horeca lopen zeven mensen rond. Daarnaast hebben wc in het hoogseizoen nog vijfentwin tig oproepkrachten." Het park beschikt over een ei gen overdekt zwembad met ver scheidene faciliteiten als een wa terversnelling, fontein en een massagebad. Naast het overdek te zwembad kunnen gasten ook gratis gebruik maken van het er naastgelegen openbad Twen haarsveld. „Elk jaar kopen we een hele reeks seizoenskaarten in, die onze gasten kunnen ge bruiken." De twee zwembaden zijn volgens de manager beslist geen concurrenten van elkaar. „Ze vullen elkaar juist goed aan. Bij warm weer gaat iedereen naar het open zwembad en bij koud weer nemen ze een duik in het overdekte bad." Naast het zwembad kent het park nog veel meer voorzienin- Manager Johan van Dam van bungalowpark Twenhaarsveld heeft er een prachtig park van gemaakt. hebben daar geen last van." Vol gens Van Dam heeft Twen haarsveld dan ook nog grote stukken ongebruikt land in haar bezit. Deze zijn ooit opgekocht door de Aegon, „Buurmans grond komt maar één keer te koop wordt er vaak gezegd. Daar moet je dus gebruik van maken. De Aegon zag haar kans op een bepaald moment schoon. Nu kunnen wij daar later onze vruchten van pluk- Tot nu toe wordt deze echter nog niet uitzonderlijk veel ver huurd. Bungalowpark Twenhaarsveld is één van de vijftien parken die Landal Greenparks runt in Ne derland en Duitsland. Sinds 1987 kent Twenhaarsveld geen camping meer. Van Dam: „Toentertijd was Aegon nog de eigenaar. Zij wilde vastigheid en koos voor louter bungalows." Of er ooit weer een camping komt, weet hij niet. Dat hangt van de vraag af. Volgens de manager kent het onderdeel zijn van een concern grote voordelen ten opzichte van een particulier park. „Alle bungalows zijn van onszelf. Daarnaast is het makkelijker in vesteren. Een particulier koopt met zomaar stukken land in. Daar moet geld voor zijn. Wij eugddienst i dc gereformeerde kerk indt op zondag 24 augus- ïs om 19.00 uur een jcugd- ienst plaats. Het thema van c avond is 'een openha ng'. Ds. Gootjes uit Borne d voorgaan in deze dienst. ïerste avond lampanello et koor Campanello be nt op donderdag 4 sep- mber weer met haar weke- ksc repetities. De avond ordt gehouden van 20.00 >t 22.00 uur in gebouw ene. Diegene die van zin- ;n houdt is natuurlijk van irrc welkom. lejaardensoos e bejaardensociëteit heeft d 2 september haar eerste jeenkomst. Dit zal plaats- nden in gebouw Irene. )pen Huis orpshuis De Boschkamp judt op vrijdagavond 29 igustus een Open Huis. Hier in iedereen nader kennis aken met de activiteiten. Ook in daarvoor worden geschreven. De avond duurt m 19.00 tot 21.00 uur. De Holtense zwemvierdaag se is dit jaar weer een groot succes geworden. Behalve het zwemmen zelf, waren er natuurlijk ook weer dc nodi ge randactiviteiten voor de kinderen. Zij konden deelnemen aan een aantal vaste onderdelen zoals de bloempottenwand, sjoelen op de zeepbaan, crocketspel en fietsbandenspel. Er waren op nieuw meer deelnemers dan in voorgaande jaren, hetgeen on getwijfeld te danken was aan het mooie weer en aantrekkelijke spelletjes. De winnaars van de diverse on derdelen zijn: Bloempotwand: 0-6 jaar: Fanny Egberts. 7-9 jaar: Tom Hofman. 10-13 jaar: Irma Grotcboer. Sjoelen op de zeepbaan: 0-6 jaar: Fanny Eg berts. 7-9 jaar: Rutger Zandjans. 10-13 jaar: Marian Assink. Crocketspel: 0-6 jaar: Coen Zweers. 7-9 jaar: Gijs Vcnek- laas. 10-13 jaar: Joanne Paal man. Fietsbanden spel: 0-6 jaar: Jurgen van Dijk. 7-9 jaar: Tom Hofman. 10-13 jaar: Thijs Mollink. uw Wit: Zaterdag 23 augus- Vesos 1 - Blauw Wit 1 (beker), 10 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw 2 - Berkum2,12 30uur;Berkum 3lauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 10 uur); Berkum 4 - Blauw Wit 4, 10 uur (vertrek 13.00 uur); Blauw 6 - Wijthem 3,14.30 uur; Blauw 7 toernooi in Almen, 10.10 uur trek 9.15 uur). Dinsdag 26 ustus: Blauw Wit 1 - SDOL 1 <er), 18.30 uur; Blauw Wit 2 - os 2,19.00 uur; Vesos 5 - Blauw 4,19.00 uur (vertrek 18.15uur); lioren: Zaterdag 23 augustus: iwWit Al - Sp. Teuge Al, 12.30 Sp. Rijssen B1 - Blauw Wit B1, i0 uur (vertrek 10.00 uur); Blauw C1 - Sp. Rijssen C1, 10.00 uur. ïnsdag 27 augustus: Blauw Wit RKSV A1 (beker), 18.30 uur; Sp. sen B1 - Blauw Wit BI (beker), :0uur (vertrek 17.45 uur); Blauw C1 - Witkampers C1 (beker), :0uur. rillen: Zaterdag 23 augustus: iw Wit D1 - Vesos D2,10.00 uur; iw Wit E2 - Excelsior E7, 10.00 Blauw Wit F3 - Vesos F2. 10.00 Blauw Wit El - Sp. Lochem E4, 0 uur; Blauw Wit F1 - Blauw Wit 11.00 uur. Holten: Zaterdag 23 augustus: :en - SVVN, 14.30 uur; derdag 28 augustus: Holten - ten 2,19.00 uur. ioren: Zaterdag 23 augustus: 1 A1 - Holten A1, 14.30 uur trek 13.30 uur); WW B2 - Holten 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); De zwemvierdaagse had over belangstelling niet klagen. Ook de uitwisseling met het Duitse Winterberg sloeg enorm aan. Foto; Peter Bulthuis Naast de WW B2 - Holten B2, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur); Holten Cl-WW C1, 13.00 uur; Holten C2, toernooi GFC vertrek 8.00 uur Zondag 24 augustus: Holten A2, toernooi GFC vertrek 11.45 uur. Woensdag 27 augustus: bekerprogramma: Excelsior A2 - Holten A1,18.30 uur; Holten B1 - Zweef BI, 18.30 uur; Holten C1 - Markelo Cl, 18.30 uur. Donderdag 28augustus: Holten B2 - Hulz. Boys B2,19.00 uur. Pupillen: Zaterdag 23 augustus: Holten D2. toernooi GFC, vertrek 12.30 uur; Holten F2, toernooi GFC vertrek 8.15 uur; Holten F4, toernooi GFC vertrek 7.45 uur. Zondag 24 augustus. Holten D1, toernooi GFC vertrek9.45 uur; Holten E1, toernooi GFC vertrek 8.30 uur; Holten E2, toernooi GFC vertrek 8.30 uur; Holten E3, toernooi GFC vertrek8.15 uur. Sporthal: Maandag 25 augustus: 19.00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 26 augustus: 17.00 - 17.30 uur, Mintonette volleybal halve hal; 17.30 - 22.00 uur, Mintonette volleybal hele hal: 22.00 - 23.00 uur. Blauw Wit zaal. Woensdag 27 augustus: 19.00 - 22.30 uur. Badmintonclub Holten. Weekendreserveringen vanaf vrijdagmiddag 12.30 uur bij de beheerders van sporthal 't Mossink. Reserveringen uiterlijk regelen voor vrijdagavond 20.00 uur. (tel. 36 31 80). programma-on derdelen van de zwemvierdaag se was op drie avonden een extra spelonderdccl voor de kin deren ingepland. Ook hieraan werd in grote getale deelgeno men. Op dinsdag werd er een wervelende show gegeven door het duik/stunt-team Dc Maf kikkers uit Dcdemsvaart. Deze groep acrobaten verzorgde een schitterende show met de meest waanzinnige capriolen. Vooraf gaand aan de show werd er een wedstrijd verkleed van de duik- plank gehouden. De winnaars zijn hierbij: 0-8 jaar: Merijn Bek- kernens. 9-12 jaar: Wout-Jan Bekkernens. 13 en ouder: San- toucha van derMeij (Leiden). Op woensdagavond werd het traditionele stoeptekenen ge houden. De deelnemende kin deren kregen de beschikking over een vierkante meter stoep voor hun mooiste tekening. De winnaars zijn: 0-6 jaar: 1. Marije Dangremond. 2. Lisette Jansen. 3. Jurgen van Dijk. 7-9 jaar: 1. Anne Dangremond. 2. Ellen Wielaard. 3. David Ovcrkcmpc. 10-13 jaar: 1. Willy Agterkamp. 2. Tricnkc IJmkcr. 3. Lotte Ve- Op donderdagavond was er het inmiddels bekende spijker broekhangen. Ruim tachtig kin deren deden een poging om zo lang mogelijk te blijven hangen aan de pijpen van een 'spickcr- bökse van Schuppcrt' boven het springbassin. De winnaars: 0-8 jaar: Jaap Huisman. 9-12 jaar: Luuk Marissink. 13-100 jaar: Marike Minnema. Troostprijzen gingen naar: 0-8 jaar: Marije Dangremond. 9-12 jaar: Julian Aanstoot. 13 en ouder: Danny Pasop. Voor de Holtense jeugd waren ezeltjes gehuurd waarop een rondje gereden kon worden op de ligweidc. Hiervan werd gretig gebruik gemaakt. Dc ludieke af sluiting van de randactiviteiten waren wel weer de estafette- wedstrijden voor Holtense vere nigingen. Opnieuw kon ZPC Twenhaarsveld zich verheugen op een groot deelnemersveld. Dit jaar namen 23 teams deel aan dc wedstrijden. Om wat ex tra spanning in de strijd te bren gen was er een extra handicap ingebouwd. Iedere deelnemer moest halverwege dc afstand over een koord zwemmen. Dc laatste van elk team diende dc afstand zelfs af te leggen met een emmer. Omdat ze door Twenhaarsveld waren uitgeno digd voor een uitwisselings- weekend, waren zelfs twee teams aanwezig uit het Duitse Winterberg. Voor het winnende team was er een wisselbokaal beschikbaar gesteld door ZPC Twenhaars veld. Daarnaast ontvingen dc leden van de eerste drie teams een medaille als aandenken. Het publiek was in grote getale naar het zwembad gekomen om dc wedstrijden te aanschouwen en om te genieten van dc aanslui tende barbecue-party en voor drankjes op het gezellige terras van de familie Keulen. Het mooie weer en de inspanningen van de wedstrijd waren er debet aan dat er na de wedstrijden extra lang gefeest werd. De winnaars van dc estafette- wedstrijden: I De Schure 1.00.5. 2. Twenhaarsveldjes 1.01.3. 3. Canadastraat-1 1.07.7 (winnaars 1995 en 1996). 4. CJV-l 1.08.7. 5. CJV-II 1.11.1. 6. Canadastraat-II 1.11.8. 7. Tu- no's 1.12.4. 8. Winterberg-1 1.14.0. 9. Toga-club 1.14.6. 10. Suffcndo 1.17.1. 11. PvdA 1.19.3. 12. Winterberg-II 1.23.9. 13. Speedv's 1.25.9. 14. WD 1.26.9. 15.' Spccdo's 1.28.3. 16. Atletiek-damcs 1.32.9. 17. Stars 1.35.9. 18. Schildpadjes 1.36.6. 19. ATV 1.37.1. 20. Holterenk- sch'ooj 1.38.0. 21. Zaagmolen 1.41.5. 22. Tweedes 1.48.0. 23. Haaien 1.49.4. Voor het eerst in de geschiede nis van ZPC Twenhaarsveld is er, in het weekend van 15 tot en met 17 augustus, een ontmoe ting geweest met leden van de zwemafdeling van SC Neuas- tenberg-Lagewiese, afkomstig uit het Duitse Winterberg. De zwemafdeling uit Winterberg had een delegatie van twintig personen naar Holten gestuurd. Allereerst namen leden van deze vereniging, met twee teams, deel aan dc estafette-wedstrijden, de afsluiting van de Holtense 'Na tionale Zwemvierdaagse'. De Winterbergers sloten de estafet te af met een achtste en elfde plaats. Zaterdag werd de Winterber gers een compleet programma aangeboden, bestaande uit een uitgebreide fietstocht rond Hol ten en een bezoek het Natuur- diorama waarbij gelunchcd werd op de dagcamping op de Ilolterberg. In de namiddag werd een zwemwedstrijd ge houden in het trainingsbasin van zwembad Twenhaarsveld. Dc deelnemers zwommen op de 25 meter (school-, rug-, vrije- en vlinderslag). Deze zwemwed strijden werden, ondanks het wegblijven van een aantal geno digde omliggende verenigingen, een groot Vele op her zwembad aanwezige gasten na men de gelegenheid waar eens een echte zwemwedstrijd te be zoeken en de deelnemers aan te moedigen. Uitslagen zwemwedstrijden: Schoolslag: IBerthine Mark voort 0.18.9. 2. Maarten Koop man 0.19.0. 3. Anneke Ni]huis 0.19.1. Rugslag: 1. Berthien Markvoort 0.17.7. 2. Maarten Koopman 0.17.74. 3. Melanie Knapp 0.18.0 (Wintenberg). Vrijeslag: 1. Simone Wunden 0.14.0 (Windenberg). 2. Maar ten Koopman 0.14.9. 3. Jan- Willem Beusink 0.15.1. Vlin derslag: 1. Melanie Knapp 0.16.6 (Winterberg). 2. Simone Wunden 0.17.3 (Winterberg). 3. Maarten Koopman 0.17.6. I ater on de avond werd er voor de gasten een spannend nachts- pel (diergeluidenspel) in de bos sen rond zwembad Twenhaars veld gehouden. Op zondagoch tend werd er een aantal gezellige waterpolowedstrijden gespeeld. Na een ontspannende lunch en een tevreden afloop van een eerste kennismaking werd het weekend afgesloten door de voorzitters van de beide vereni gingen ZPC Twenhaarsveld ontving als aandenken een vere- nigingsfaan en een bord van de gemeente Winterberg. Het ligt in de bedoeling dat de Holtense vereniging volgend jaar een be zoek brengt aan SC Neuasten- bcrg-Langcwiese in Winterberg. Tijdens het concours van L.R. Markelo behaalde Berg- ruiter Brenda Kappert met haar paard Kamavo een ze vende prijs in de klasse L springen. Op 16 augustus gingen leden van de Bergrui- ters naar de Overijsselse kampioenschappen springen en dressuur te Nieuw Leu- Ook Brenda Kappert met Ka- maro was van de partij. Zij heeft eerst een voorselectie gereden over drie wedstrijden in de klas se L springen waarvan vijf deel- uit dc kring mee moch ten doen aan de Overijsselse Kampioenschappen. In de klas se I. moesten de deelnemers één parcours springen met barrage. Er werd slecht gesprongen. Brenda wist toch foutloos rond te komen maar had jammerge- nocg één strafpunt voor tijdso- verschrciding. Slechts vijf rui ters behaalden de barrage. Bren da behaalde een succesvolle zes de prijs met Kamaro. Op 6 september mag zij mee doen aan de Nederlandse Kam pioenschappen Springen die worden gehouden op het Fedc- racde Centrum te Flrmclo. Volwassenen fictie 1Een lange ontsnapping. Mart Smeets 2. Verminkt, Robin Cook 3. Consult,Tineke Beishuizen 4. Airframe, Michael Cfichton Non-fictie 5. Het grote metamorfisc ideecnbock, Jan des Bom rie Jeugd 6. Rooie, Charlotte Voake (prentenboek; bock augustus) 7. Dolfje weerwolfje, Paul van Loon (B-bock) cd 8. Jon Bon Jovi; Destination anywhere 9. Bas de Beer naar Paaseiland 10. Dc interactieve IQ test Rörikstraat3 7451 GA Holten Tel.:(0548)3624 87 Fax.:(0548)3624 87 Na afloop van een zware dag zwemmen is het natuurlijk lekker ontspannen bij een barbecue. Foto: johan Boiink Het Holtens Mannenkoor is afgelopen dinsdag weer met haar repetities begonnen. Elke dinsdagavond vinden de repetities plaats boven de zaak van modehuis Schup- pert. De ingang is tussen de pizzeria en het modehuis. Iedereen die van zingen houdt en over een goede mannenstem beschikt is van harte welkom om een keer langs te komen om zo'n gezelli ge avond mee te maken. De repetities beginnen elke dinsdag om 20.00 uur Optocht De Burlington Teener Tour Band maakt op zaterdag 23 au gustus een strectparadc door Holten. Deze band komt naar Holten via Welcome Again Ve terans. Van 14.00 tot 15.00 uur is er een bijeenkomst op dc Canadese Begraafplaats. Daarna wordt tot 16.30 uur een street- parade door Holten gehouden.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5