Zwembad Twenhaarsveld zaterdags in het hoogseizoen vroeger open Hoogste pent nieuwbouw De Waerdenborch bereikt L-viert al Bergruitertjes Overijssels kampioen HOLTEMS NIEUWSBLAD Veel activiteiten voor kinderen waar ze hun hart aan op kunnen halen Team Kartplaza Nijverdal twintigste in Veldhoven Bijzondere expositie Galerie Waerdenborch Kaarten via VVV Ballonvaart Dijkerhoek moet in de herkansing DONDERDAG 10 JULI 1997 Team Kartplaza Nijver- dal heeft zondag 22 juli de twintigste plaats weten te behalen bij de achtuursrace in Veldhoven. Hiervoor ontving het negen punten voor het klassement. Door de kwalificatierace kon de ploeg met Koen Visschedijk, Yvonne Vlogtman, Roald Rakers en Geit-Jan Broeze starten op de 22ste positie. Ondanks de fout die Koen Visschedijk maakte door bij een gele vlag in te halen wist hij na twee uur rijden toch te eindigen op de negentiende plaats. Yvonne Vlogtman nam het stuur van hem over. Het constante rijden van haar bracht de ploeg naar de negende positie. Door de regen gaf Roald Rakers aan het eind van zijn rit een teken dat doorrijden zonder regenbande/i niet meer mogelijk was. Hij had het wel volgehouden en kon daarmee toch de zevende plaats bereiken. Na het bandenwisselen was Gcrt- Jan Broeze aan de beurt om zijn kunsten te vertonen. Door het oponthoud startte hij als veertiende. Na vijf minuten te hebben gereden kwam hij echter de pits alweer ingereden en gaf aan dat" de kart onbestuurbaar was. Na een kort onderzoek bleek een gebroken bout de boosdoener te zijn. Door de reparatietijd kon het: team pas weer als 25sle de baan op. Ondanks de slechte afstelling van de kart in regenachtig weer behaalde Gert-Jan Broeze loch een 22ste plaats. Het team AU Inn Kart werd echter gediskwalificeerd. Het reed namelijk met een ander soort regenbanden dan de rest van de deelnemers. Verder kreeg dit team uit Uitgeest: den strafpuntenomdat het te licht was bevonden op de weegbrug. Bij aankomst in de pits moet de wagen namelijk '175 kilo wegen. Hierdoor schoof Team Kartplaza Nijverdal door naar de twintigste plaats en kreeg het toch nog negen punten. In Galerie Waerdenborch, gevestigd aan de Oranje straat 69 te Holten, is een nieuwe expositie ingericht. De titel is 'Waar Gebeurd'. Geëxposeerd worden olieverf schilderijen van Nelleke Docter uit. Doetinchem, brons objecten van Jan te Kulve uit Eibergen en Marga Rensink met werkstukken van klei. De expositie zal tot en met 31 augustus in de gale rie te bezichtigen zijn. Ope ningstijden galerie vrijdag tot en met zondag 14.00 tot 17.00 Jan te Kulve is leraar handvaar digheid. De lerarenopleiding gaf hem destijds dc stimulans om zich bezit te gaan houden met brons. Sinds 1977 is hij dan ook De redactie van het Holtens Nieuwsblad is per fax te bereiken via nummer: 0548-366497 werkzaam als beeldend kunste naar en bronsgieter. Dc eerste door hem gemaakte kleine plas tieken zorgden voor de nodige belangstelling. Dit resulteerde uiteindelijk in een grote reeks van opdrachten van gemeenten en grote instellingen. Vooral in de Achterhoek staat een groot aantal brons plastieken, zowel figuratief als non-figuratief, wel ke door Eibergse kunstenaar zijn gemaakt. Onder andere bij Streekziekenhuis Winterswijk, Kantoor Woningbouwvereni ging .Eibergen/ Neede, Ge meente Winterswijk geplaatst bij verpleegtehuis Pronsweide, Bejaardencentrum Mccrgaar- den Eibergen. Nelleke Doctor is het tweede kind uit een gezin van acht kin deren. Op de middelbare school ontdekte haar tekenlerares dat Nelleke grote liefde en talent- had voor tekenen en schilderen; deze drong er bij haar ouders op aan om Nelleke extra tekenles te laten nemen. Dat was niet mo gelijk, de drukke wekzaamheden thuis lieten dat niet toe. Pas nadat haar eigen kinderen vol wassen waren, kreeg Nelleke de gelegenheid om zich in het schil deren verder te ontwikkelen. Zij begon als autodidact, maar om meer van techniek en materiaal af te weten nam zij les bij Jos Klaver (Arnhemse Kunstacade mie), Deze leerde haar vooral te- werken met een grote vrijheid en vanuit haar intuïtie. De expositie 'Waar ge beurd' is tot en niet 31 augustus te bezichtigen. PotrePcterBuUhuis HOLTEN - De wens is de vader van de gedachte. Dit is in ieder geval van toepassing op het zwembad Twenhaars- veld in Holten. Een aantal bezoekers dat veelvuldig ge bruik maakt van het zwem bad liet aan de bedrijfsleiding weten gecharmeerd te zijn voor vroegere openstelling van de bassins op zaterdag morgen in het hoogseizoen. Noch de zwembadleiding noch de sportcommissie van de ge meenteraad in Holten maakten bezwaar tegen het verzoek, zo dat in de maand juli zaterdags morgens om 10.30 uur de poor ten van het zwembad open gaan en tot 17.30 uur gebruik kan worden gemaakt van het bad. Op zondag is het bad van 12.00 uur tot 17.30 uur geopend. „We hebben rekening gehouden met mensen die naar de kerk willen. Dat moeten we respecteren. Natuurlijk betekent het meer uren draaien voor mij en het personeel, maar dat is niet erg. Wij zijn fijn buiten en dat is heerlijk. Niemand maakte ook ming van de' 'openingstijden" ,zegt bedrijfsleidster Ciska Rag- gers. Samen met vier stagicrcs van de Christelijke Acadcmi Li chamelijke Opvocding(CALO) ontgaat haar weinig op het zwembad. „We hebben erg veel plezier en werken hier graag" ,zegt Ciska, die in het: wintersei zoen deel uitmaakt van het amb tenarenkorps binnen het ge- Esther Lelyeen van de zwemleraren bezig in het kinderbad met het lesgeven aan de ldeuters. Enkele moeders kijken belangstel lend toe. mecntehüis van Holten en zich verdienstelijk maakt op de afde ling welzijn. „Maar het zwem bad heeft wel mijn voorkeur. Ik vind her heerlijk in de buiten lucht te werken en veel mensen te ontmoeten. Bovendien is het leuk samen activiteiten te ont- plooiien in het zwcmscizocn. Zo hebben we ccn aantal extra activiteiten georganiseerd in hel: kader van dc zomervakan bespe len. Vanaf heden tot 8 augustus worden er tussen 16.00 uur en 17.00 uur allerlei spelletjes ge houden met onder meer beach- -volleybalwedstrijdcn, is er een vragenlijst betreffende het zwembad en kan elke maandag worden deelgenomen aan het plankhangen. Vrijdags houden we van 16.00 uur tot 17.00 uur mattenraces. Bovendien zijn er voor de kinderen mooie prijzen te winnen. Prachtig toch. Ik ben er van overtuigd dat het aan slaat. Wij staan er met zijn allen helemaal achter" klinkt het en thousiast. „Op deze manier trachten we het bezoekersaantal nog meer op tc krikken al heb ben we bepaald geen reden tot Burgemeester Verhoeven hees de Nederlandse vlag en gaf daarmee symbolische weer dat het hooste punt van De Waerdenborch was bereikt. De nieuwbouw van de scho lengemeenschap De Waer denborch in Holten heeft zijn hoogste punt bereikt. Om dit te vieren hees burgemeester Verhoeven dinsdag 1 juli de Nederlandse vlag. Tijdens de borrel kondigde con rector D. van Zwieten de burge meester aan voor zijn toespraak, „Dit is de burgemeester van Holten" ,liet hij de bouwvakkers weten. Waarop Verhoeven zelf antwoordde: „Nog steeds." Hiermee doelend op de ontsta ne situatie voor Holten in de gemeentelijke herindeling. Pro vinciale Staten stemde namelijk voor een samengaan van Holten met Rijsscn. De Waerdenborch breidt haar pand aan de Maarstraat uit om dat andere locaties geheel of gedeeltelijk worden gesloten. Zo zullen de oude dorpsschool en de school aan dc Oranjestraat waarschijnlijk ten prooi vallen aan de slopershamer. In Goor gaat een gedeelte van de school aan de Gruttostraat tegen de vlakte. Daarna zal hier ccn nieu we vleugel worden aange bouwd. Eind januari is in Holten bcgon- klaslokalcn. Dc huidige situatie was lastig, want sommige afde lingen van hetzelfde onderwijs bevonden zich op andere loca ties. Vanaf volgend jaar mei moet dit helemaal verandert zijn omdat dan de nieuwbouw wordt afgeleverd. In het volgen de cursusjaar zullen wel enkele klaslokalen gereed zijn. Het gaat dan vooral om oude ruimtes die ccn opknapbeurt hebben gekre gen. Hier zijn tussenmuren weg gehaald en apparatuur verscho ven. Daarnaast worden meer plekken ingericht als studie- hoek. Locaties die leeg komen te staan worden aan dc gemeente verkocht. Wat deze ermee gaat doen weet Van Zwieten niet, maar hij denkt aan slopen. Vol gens hem komen hier dan weer nieuwe woningen. Wanneet' de nieuwbouw gereed is kunnen ongeveer 1800 leerlin gen geplaatst worden. Met be hulp van de speciale OAD-bus kunnen buitenaf wonende scho lieren dan gemakkelijk naar Hol ten komen. Velen komen name lijk uit Nijverdal, Enter, Markelo en Diepenheim. klagen. Vooral zondags is het bij mooi weer heel erg druk. Dat komt natuurlijk ook wel omdat in Rijsscn het zwembad is geslo ten. Er komen hier dan ook veel lend is het wél dat dit niet alleen op zondag plaats heeft, maar ook op gewone werkdagen en zaterdags" vervolgt Ciska die in vier jaar tijd veel heeft zien ver anderen op Twenhaarsveld. „Er wordt heel veel aandacht ge schonken aan het zwembad. Vooral voor de kinderen zijn er veel leuke voorzieningen getrof fen zoals- een glijbaan en op blaas voorwerpen. Dat heeft ze ker geleid tot meer bezoek aan het zwembad. Ik denk dat we ook enorm profiteren van de omliggende campings rond Holten. En als straks dc veilig heid van oversteken voor de kinderen is verbeterd zal het bezoekersaantal nog hoger lig gen. Dat is zeker" ,zegt de be drijfsleidster overtuigend, doe lend op de drukke verkeersweg waaraan het zwembad ligt. Niet tegenstaande is het zwembad gevestigd in een sfeervolle om geving. Ongetwijfeld een eldo rado voor zwembadbezoekers, die van twee forse bassins ge bruik kunnen maken. De Kin derbassins zorgen er bovendien voor dat dc kleuters onder gedi plomeerde leiding hier hun eer ste zwemlessen krijgen. Ouders kunnen daarbij pauzeren in ge zellige zitjes die speciaal langs dc bassins zijn aangebracht of mo gelijk in het gras bruinbranden als de zon het toelaat. 31 juli tot en met 14 augus tus: Fleurig'97 in EDE; 5 September: Schlagerfestival in Kcrkrade; 22 september: Frans Bauer in Den Haag; 27 september: ■The Dubliners in Markelo; 3 oktober Artiestengala '97 in Nijkerk; 4,7,8,9 en 10 oktober: West Side Storv in Den Haag; .•27 oktober: André Hazes in m Rotterdam; 17 november: Rob de Nijs in Den Haag; 6 december: Helmut Lotti in (Dén Haag. Verder zijn ook kaarten verkrijgbaar voor Walibi Flevo. De organisatie heeft op het nippertje de ballon vaart van vrijdag 4 juli in Dijkerhoek afgeblazen. Doordat het regenfront niet echt wilde overwaai en werd het te laat om nog de lucht in te gaan. De herkansing was zater dagochtend om half ze- Veel auto's en fietsen ston den geparkeerd langs de oude stationsweg in Dijker hoek. Mensen hadden tuin stoelen meegenomen zodat ze relaxed alles konden ga deslaan. De ballon lag intus sen al helemaal uitgerold over het weiland van boer Markvoort. De luchtdoop was bedoeld als cadeau voor zijn in mei getrouwde doch ter. Eigenlijk durfde ze hele maal niet in zo'n ding te vliegen. Markvoort: „Ik vroeg mijn dochter of ze ook een cadeau wilde. Toen ze 'ja' zei kon ze niet meer terug." Vorig jaar had de boer ook al een ballonvaart 'geregeld. Dat was tijdens dc feestda gen van Dijkerhoek. Er ble ken heel veel mensen be langstelling tc hebben voor een rondvlucht. Markvoort beloofde dc teleurgestclden daarom het jaar erop weer hou van organiseren," geeft de boer aan. De grote mand ligt er ge kanteld bij. Ondertussen probeert de piloot met twee draadloze telefoons contact te krijgen met Meteo Schip hol. Hij hoopt het laatste weerbericht te horen, maar dit wil helaas met echt luk ken. Rond half tien wordt dan toch het startsein gege ven. Een gróte ventilator begint te loeien. Twee man houden het vulgat van de ballon open, zodat de lucht- Het eerst zo troosteloze doek ontpopt zich tot ccn reuzenberg. Langzaam vult de ballon zich. Met touwen aan de bovenkant proberen mannen zich meester te maken van het gevaarte. De passagiers klimmen alvast in de mand. Gespannen wach tend tot zc de lucht in mo gen. De branders worden met tussenpozen aangezet en dc ballon stijgt in snel tempo omhoog. Opeens komt een windvlaag uit de verkeerde hoek die dc ballon in het prikkeldraad doet belanden. Een winkelhaak is het ge volg. Snel worden de bran ders en de ventilator uitge zet en trekken aanwezigen met man en macht aan de touwen om de ballon tot bedaren te brengen. Na een inspectie wordt dan toch de hele vaart afgebla zen. Piloot Kool spreekt zijn passagiers toe: „Wij wil len jullie een mooie tocht van anderhalf uur aanbie den. Gezien de tijd is dat niet echt goed meer moge lijk, Daarnaast zit er een klein scheurtje in de ballon. Dit hoeft in zekere zin geen probleem te zijn, maar vei ligheid gaat bij ons boven alles." Volgens Kool zit de scheur onder het midden van de ballon. Voor het vliegen maakt dit niets uit, want het draagvermogen van de bal lon zit aan de bovenkant. Er werd besloten de vaart za terdag vroeg in de ochtend om zeven uur te hervatten. Voor de zekerheid liet de ploeg van A3 Ballon het doek maken bij een bedrijf in Ootmarsum, Alhoewel de scheur op zich geen pro bleem was, gaat veiligheid immers voor alles. Het team stond om zes uur alweer paraat. Dit keer ging alles van een leien dakje. Het was wel wat nevelig, maar het ochtendgloren heeft zeker charme. Een ballonvaart van een uur en zeven minu ten boven dc natuur heeft Het kampioensviertal met instructrice: vlnr Marjan Noteboom, Jeanet Markvoort, Joanna Spakman, Ineke Tijhaar en Lucinda Anderson. Foto joke- Oostende Afgelopen zaterdag streden de Overijsselse top- pony ruiters en -amazones ïn Ambt Delden om het Overijssels kampioenschap, de Galoppade, in de diverse rubrieken. Als een goed geoliede machine zette het Holtcnse L-viertal, onder leiding van Ineke Tijhaar, een klasseprestatie neer die goed bleek voor het kampioenschap. Hiermee werd het kunststukje van vorig jaar herhaald. Het viertal bestaat uit: Lucinda Anderson, Joanna Spakman, Jeanet Markvoort en Marjan Noteboom. Daarnaast was er een 2e plaats bij het springen klasse 7.7. voor Sabine de Roos, die evenals het viertal naar het KNF- kampiocn schap, dc Levade, mag op 30 augustus. Bij het equipe-springen 'jumpten' Annettes Drost, Els Kamphuis en Marjet Drost naar een verdienstelijke 4e plaats. Bij de individuele dressuur scoorden Jeanet Mark voort (6e plaats klasse L), Lucinda Anderson (2e plaats klasse M2) en Sabine de Roos (4e plaats klasse Zl). Ze mogen helaas net niet naar de Levade.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5