i 'Centrum moet groener en gezelliger worden' Vernieuwde Snorrewind mag weer worden gezien Justin: tweede plaats op Mini-playbackshow Bieb top 10 Reinaardus gemoderniseerd Okia 600 ongeslagen aan kop op Nederlands Kampioenschap Groeten uit Holten? O XO RO,tHOLTEWSNIEUWSBLAD Commissie van de Holtense Handels Vereniging over de dorpsversiering vindt: Rörikstraat 3 7451 CA Holten Tel.: (0548) 3624 87 Fax.: (0548) 36 24 87 De bibliotheek top 10 voor de maand juli is als volgt: Volwassenen fictie: 1M staat voor misdaad dor Sue Graftc in. 2. Op eigen gezag door David Baldacci. 3. Bruiloft aan zee door Abdclkader Bcnali. Non-fictie: >r de hele familie door Bunny Guinness. Jeugd: 5. Dottic's eieren door julie Sykcs, prentenboek. 6. Schuilplaats op wielen door Rudi Thomas. B-boek. Jeugd non-fictie: 7. Ijsberen en andere draaikonten d< >r Ditto Merle. Video jeugd: 8. Lang leve de koningin. CD-rom: 9. Cursus Internet. 10. Nijntje en de dieren. „Nee, je moet het niet zozeer zien als kritiek op het centrum, wij vinden meer dat het allemaal wat groener en fleuriger moet. Zeker in de zomer." Jos Kamphuis, spreekbuis van de commissie Dorpsversiering die onlangs op zijn initiatief het levenslicht zag, wijst op het (nu nog) overheersende steen en blik in hartje I Iolten. Een beeld dat, zeker bij de toe rist, niet beantwoord aan het veelal verwachte karakte ristieke, gezellige dorps beeld. De eerste stap op weg naar verbetering werd vorige week gezet: op de rotondes op de invalswegen 'pirami des' met plantenbakken ge plaatst. „Met meer groen wint het dorp zonder meer aan sfeer. Nu is het kaal en mis je die toegevoegde waarde. We hopen daar in over leg met de gemeente verande ring in te brengen, zodat Holten meer uitstraling krijgt." De on geveer twee meter hoge pirami devormige zuilen werd door Erik Huzen in elkaar gelast. Elke driehoekige zuil bevat een groot aantal bloembakken, die zijn ge vuld met hanggeraniums. Als de zon zich hopelijk binnenkort wat nadrukkelijker laat zien, een ongetwijfeld fraaie bloemen pracht bij binnenkomst in het dorp. Een toeristvriendelijke In zijn streven naar verfraaiing van het dorpscentrum, venti leerde Jos Kamphuis zijn ideëcn in het bestuur van de Holtense Handelsvereniging, dat het ver volgens opnam op de agenda van de voorjaarsvergadering. Het resulteerde in de oprichdng van de commissie Dorpsversie ring met -daarin vertegenwoordi gers van HHV en gemeente. Naast Jos Kamphuis bestaat de groep uit Eddy Mulder, Erik Huzen, Anton Rcilink en advi serend lid Gerard Grave (chef buitendienst gemeentewerken). De commissie is gestart met een relatief beperkt budget: vijfdui zend gulden. Kamphuis: „Waar nodig wordt de zaak aangevuld met gemeentegeld en ook de Dorpsfeestcommissie (waar hij zelf deel van uit maakt, red.), betaalt mee. Bijvoorbeeld aan de vlaggetjes op Smidsbelt en de sfeerverlichting in de feest maand." Het ophangen van de vlaggetjes, al verscheidene jaren met veel enthousiasme gedaan door de buurtbewoners ("Hart stikke leuk toch, 't geeft het plein iets feestelijks'), 'ressor teert' nu tevens onder de nieuwe Enige tijd geleden werd met het plaatsen van bloembakken bij diverse winkeliers al een voor zichtig begin gemaakt met het opfleuren van het centrum. De bakken worden op kosten van de gemeente met planten ge vuld, de winkeliers voorzien ze van water. Ook voor de kerstpe riode heeft de commissie Dorpsversiering het nodige in petto. „We willen de kerstbome nactie, nu al gebruikelijk bij de winkeliers in de Oranjestraat ter hoogte van Marjo Bloemen en Foto Mulder, uitbreiden tot in de Dorpsstraat-west. Wellicht tot kindermodezaak Cocon. Ja, er moet nog over worden over legd met winkeliers en bewo ners. Op de Smidsbclt wordt bovendien een Adventskrans worden opgehangen en verder willen we de bomen versieren met sfeerverlichting, 't Draagt ongetwijfeld bij aan een stuk extra sfeer in het dorp." Zich bezighouden met de herin richting van de Smidsbelt doet de nieuwe commissie niet ('Dat is een zaak van de gemeente'). Wel benadrukt Jos Kamphuis dat mensen met idcccn over de wijze waarop het centrum aan gezelligheid kan winnen, zich bij hem of één van de commissiele den kunnen melden. En vereni gingen die willen helpen het centrum te verfraaien, zijn van harte welkom. Gezien de kosten wordt eventuele zelfwerkzaam heid toegejuicht. Naast de inspanning het dorps beeld te 'faccliftcn', blijft het drukke verkeer een doorn in het oog van Jos Kamphuis. „Als je mij in mijn hart kijkt, zou ik het centrale deel 't liefst afgesloten zien. Pas dan kun je 't écht gezellig krijgen." Wel is hij blij dat op initiatief van de VVV deze zomer als alterna tief voor de Hoolter Oamden enkele braderieën in het cen trum worden gehouden. Net als toen telkens op dinsdagavond. ,,'t Gemis van die zomeractivi- teiten was goed voelbaar, dit brengt weer wat meer leven in de brouwerij. Aantrekkelijk voor Holtenaar en toerist." Justin Verhoeven (5) uit Holten heeft onlangs meegedaan aan het tv-programma De Mini-playbackshow van Hennie Huisman. Afgelopen zaterdag heeft heel Nederland hem kunnen bewonderen met zijn vertolking van het liedje Quit Playing Games van The Backstreet Boys waarmee hij de tweede prijs won. Normaal bestaat de groep uit meerdere jongens. Maar omdat Justin alleen was, werden de andere leden door een ballet groep vervangen. Voor Justin was het een overgetelijke dag. Eigen foto Vishandel Reinaardus heeft onlangs de hele winkel gemoderniseerd en veranderd. Voor de klant is het nu nog duidelijker om een lekkere vis uit te zoeken. Kom dus gerust eens langs en proef die heerlijke visproducten van vishandel Reinaardus. Foto: Peter Koehorst Sinds vorige week zijn de rotondes op de invalswegen gesierd met fleurige 'piramides'. Manege Snorrewind heeft af gelopen zaterdag in besloten kring haar heropening ge vierd. De dag erna kregen belangstellenden de gelegen heid de vernieuwingen van de stallen en hallen te bewon deren. Zo'n dertig jaar geleden begon Johan Bronsvoort het agrari sche bedrijf Snorrewind. Gelei delijk is dat veranderd in een manege. Nu maken Johan en zijn vrouw Willy nog steeds deel uit van het bedrijf. De leiding is ondertussen wel overgenomen door zoon Rikus en schoon dochter Erna. De bestaande manege voldeed niet echt meer aan de eisen die vandaag de dag worden gesteld. Het bedrijf heeft ondertussen namelijk meer een regiofunctie gekregen. Paardenliefhebbers uit Apeldoorn, Nijverdal, En schede en vele andere plaatsen maken gebruik van de facilitei ten. Daarom werd besloten Snorrewind eens drastisch on derhanden te nemen. In januari van dit jaar is begonnen met de bouw van een tweede rijhal van 25 bij vijftig meter, een stallen- complex met negentien boxen en twee buitenmaneges. Afgelopen weekend was de re novatie klaar en konden belang stellenden een kijkje nemen. De familie Bronsvoort had een mooie lijst van activiteiten sa mengesteld voor de open dag. De kinderen konden gratis een rit op een pony maken en voor gehandicapten werd een proef paardrijden gehouden. Hiervan wérd dan ook gretig gebruik gemaakt. Maar ook de gehou den demonstraties trokken veel belangstelling. Springen, dres suur, mennen en de africhting van paarden kwam hier aanbod. De ponvrace Grand National leverde spannende momenten op voor het publiek. In manege 1 konden genieten v Snorrewind is afgelopen zondag een open dag gehouden. Veel belangstellenden en van de vernieuwe manege. Foio: joke Oosterveii De zeshonderd klasse op het NK is een kleine klasse. Slechts vier teams strijden om het Nederlands Kam pioenschap. Het is echter wel een felle klasse, waarbij je als team veel druk op het touw moet hebben. Er werd een dubbele competitie getrokken. Okia heeft in Daler- peel waar het tweede toernooi voor het Nederlands Kam pioenschap werd gehouden, een belangrijke stap gezet om het kampioenschap te prolongeren. Alle wedstrijden werden gewon nen waarbij de tegenstanders weinig in te brengen hadden. De nummer twee in de competitie, Watergang uit Amsterdam, heeft een achterstand van zeven punten. Over twee weken zal Okia zeker tegen dit team goed op moeten letten aangezien dan de beslissingen zullen vallen. De dames van Okia konden he laas niet voor een verrassing zorgen. De damesteams uit de andere gewesten bleken sterker te zijn. Slechts één wedstrijd werd gewonnen en hiermee staan ze op de één na laatste plaats. Over twee weken zullen voor beide klassen de beslissingen vallen in Eibergen. Maar eerst is aanstaande zondag in Amster dam bij TTV Watergang het de beurt aan het 640 team. Dit team staat nu nog tweede maar heeft zeker nog een kans op de eerste plaats in de 640 klasse. De jeugd die zo goed als uitgeschakeld is voor het kampioenschap kan nog wel strijden voor een derde of tweede plaats. De tussenstand is als volgt: Mannen 600 kg. 1. Okia 18 punten, 2. Watergang lipt, 3. Vechtlust 16 pt, 3. Watergang 11 Zwaagdijk 6pt en 4. Hcurc/F.i- pt, 4. Jagersrust 10 pt, 5. Half- bergen 1 pt. Vrouwen: 1. Trek- weggirls 6 pt, 6. Okia 3 pt en 7. lust/Tcerns 17 punten, 2. ElshofOpt. Dat Holten mooi is, is menigeen wel bekend. Maar of deze ansichtkaarten (gewoon te koop in de winkel) wel helemaal de waarheid vertellen... Wie de redactie van het Holtens Nieuws blad de plekken die op de kaarten staan in de gemeente Holten alledrie kan aanwijzen krijgt een diner voor twee.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 7