NEUROSKIN GEZONDHEIDSNIEUWS Zonnen zonder zorgen Gewrichtsklachten terugdringen met Gewrichtsgelatine Nieuwe Nurofen 400 HUIDPROBLEMEN? wedda Nieuwe Fa Douche: frisheid voor iedereen Déflatine Opgeblazen gevoel? Rennie Déflatine helpt Jaico maakt je 'onzichtbaar' voor muggen Ideale pijnstiller voor op reis en tijdens werk AspIRlNE Hoe zorg je voor een natuurlijke stoelgang? Melatomatine: het natuurlijke middel voor een goede nachtrust wedda We gaan steeds vaker op reis naar steeds zonniger bestemmingen. De kans op zonnebrand, rimpels of zonneallergie wordt daardoor groter. Gelukkig is er nu Urtizon, een zonneserie die een oplossing biedt voor al deze huidproblemen. Het homeopathi sche geneesmiddel Urtizon Complex voorkomt en geneest zonneal lergie van binnen uit. Voor de uit wendige bescher ming is er Urtizon Zonnebrandmelk en Sun Blocker. Deze beschermen met factor 8 tot 20 tegen zonnebrand en bevatten boven dien weldadige etherische oliën. URTIZON vitaminen en krui den die de huid conditie optimali seren. De verkoe lende en heilzame Urtizon After Sun Balm kalmeert en herstelt na het zonnebad. Ver krijgbaar bij dro gisterijen. reform- huizen en apothe ken. Voor informatie: TS Products, Harderwijk, tel. 0341-427626. Pijnlijke gewrichten vormen een hinderlijk pro bleem. De bekendste plekken waar dit zich voor doet zijn knieeën, rug, nek, schouders en heupen Ter bevordering van de soepelheid van de gewrich ten is er een speciale Gewrichtsgelatine, een gela tinehydrolysaat dat een aminozurenkern bevat, die onder andere voorkomt in het kraakbeen van deze gewrichten. Gewrichtsgelatine zorgt voor de op bouw en het herstel van kraakbeen, bindweefsel en ook gewrichts banden. Het is een makkelijk in te nemen poeder dat neutraal van smaak is. Ter kennis making is er nu tijdelijk een speciale aanbieding: een verpakking Gewrichtsgelati ne (200 g) plus Nieuwsbrief over gewrichtsklach ten voor 24,75 (inclusief ver zendkosten). i Voor informatie of bestelling, bel Liberty Healthcare Products: 0800-02 32 233 (gratis). Stevige hoofdpijn? Soms is de hoofdpijn erger dan normaal, dan heb je behoefte aan een extra sterke pijnstiller. Een pijnstiller die de stevige hoofdpijn laat verdwij- Daarom is Nurofen 400 ontwikkeld. Deze krach tige pijnstil ler lost elke pijn snel op en door de unieke dose ring wordt de stevige pijn snel en doelgericht <*£5£ bestreden. Nurofen 400 is verkrijg baar in een vriendelijke vorm met een prettige smaak en wordt bovendien goed verdragen. Dus bij een ste vige hoofdpijn; nieuwe Nurofen 400. Nurofen 400 is verkrijgbaar bij drogist en apo theek. Lees voor gebruik even de bijsluiter. Voor meer informatie: Boots Healthcare B.V.. tel.: 035-6853851. Eindelijk een 100% natuurh/k wapen voor een doeltreffende strijd tegen huidproblemen als huid ontstekingen, eczeem, acne, psoriasis en andere met jeuk gepaard gaande huidirritaties. LET'S MAKE YOUR SKIN WIN! Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a. Nijverdal Douchen is een snelle manier om het huidweefsel te verfrissen en versterken. Doordat we soms wel twee keer per dag een douche nemen, zijn onze eisen voor wat betreft de douche producten, aanmerkelijk hoger geworden. Fa biedt een uitgebreid assortiment dat volledig aan deze eisen voldoet. De producten van Fa Douche zijn namelijk zacht en hydraterend. Boven dien beschermen ze de huid tegen uitdroging. Het bijzondere van de Fa Doucheproducten is dat de natuurlijke frisse geuren en de exotische extracten, die er in verwerkt zijn, je een heer lijk fris gevoel geven. Krachtig, ontspannend of fruitig Voor elk gebruiksmoment en iedereen is er nu een Fa Dou che. Voor mannen is er de vitaliserende werking van Fa met krachtige Ginseng. Na een drukke dag is een dou che met de ontspannende Fa met Ylang Ylang ideaal, van wege het kalmerende en ont spannende effect. Wie last heeft van een droge huid zal kiezen voor de vochtinbren- gende Fa met tropische Kukui die de huid hydrateert en soepel houdt. Voor liefheb bers van een frisse, fruitige start van de dag is er nu Fa Douche verkwikkend met Kiwi extracten die bekend staan om hun rijkheid aan vitamines. Welke Fa u ook kiest, het geeft u altijd een fris en schoon gevoel Voordelige trips Fa helpt niet alleen bij de ver zorging van uw lichaam, maar ook bij het actief invul len van uw vrije tijd. Bij uw drogist vindt u tijdelijk een display met Fa magazines boordevol tips en flinke kor tingen op het gebied van: zomerpret in en rond het water, lichaamsverzorging en dagjes uit. Met kortingen van totaal fl. 125.00 op attracties als Duinrell, Walibi Flevo, Ouwehands Dieren park, Thermae 2000, Pony park Slagharen of Madame Tussaud. Wees er snel bij, en trakteer uzelf, uw gezin of vriend(in) eens op een lekker voordelig dagje uit. Fa biedt naast heerlijk frisse lichaamsverzorging dus ook leuke tips voor voordelige trips. Voor meer informatie: Consumenten service Fa, tel.: 078-6526784. Mensen met maagklachten hebben regelmatig last van brandend maagzuur en zure oprispingen. Soms gaat dat gepaard met een teveel aan lucht die als het ware opgesloten zit en druk veroorzaakt. In zo'n situatie is er sprake van een opgeblazen gevoel. Met de klacht 'een opgebla- biedt een snelle oplossing zen gevoel' wordt een veel voud van klachten bedoeld. Van 'een vol gevoel', 'teveel aan lucht in de maag', 'druk in de maag', 'alsof je teveel gegeten hebt', 'stenen op de maag' en 'krampen' tot 'alsof ik naar de WC moet'. Veel voorkomend Bij ca. één derde van alle maagklachten speelt een opgeblazen gevoel een rol. De oorzaak van een teveel aan lucht in de maag is meestal de normale spijsvertering, lucht happen tijdens eten of drinken, spanningen of ver keerde voeding. Veel mensen ervaren het als een lastig en soms zelfs pijn lijk gevoel. En omdat het vaak wordt ervaren als een klacht die samenhangt met onze manier van leven, den ken velen dat er geen oplos sing voor is. Rennie Déflatine: de oplossing Dergelijke klachten zijn zq hinderlijk dat je er snel vanaf wilt komen. Rennie Déflatine voor deze problemen door een tweevoudige werking. Daar bij wordt maagzuur geneu traliseerd en verdwijnt het teveel aan lucht. Vertrouwd merk Ook Rennie Déflatine heeft de vertrouwde, snelle en effectieve werking waar Ren nie om bekend staat. Geen wonder dat Rennie in zo veel huishoudens een plaats in de huisapotheek heeft gekre gen. Gemakkelijk in gebruik Door de handige meeneem- verpakking is Rennie Déflati ne overal en altijd te gebrui ken. Dat is voor velen ook het grote voordeel: ook in gezel schap kan men onopgemerkt dan de klachten verhelpen. Niet te gebruiken door nier patiënten of patiënten die aan nierstenen lijden. Lees voor gebruik eerst de bijslui ter. Voor meer informatie: Roche Nicholas, tel. 0497-381833. Met een goed anti-muggen middel zult u in de zomer of tijdens uw vakantie geen last hebben van deze insecten. De beste manier om te voorkomen dat een mug je steekt, is door als het ware 'onzichtbaar' te worden. Met Jaico Muggenmelk kan dat. Het middel houdt muggen heel gericht op afstand, zonder dat het hen doodt. Muggenmelk Jaico Muggenmelk ontregelt de zintuigen van muggen en verstoort zo hun opsporings systeem. Daardoor moeten ze op zoek naar een andere voedselbron. Muggenmelk is gebaseerd op DEET en bestaat daarnaast uit ver schillende plantenoliën zoals lavendel, geranium en bepaalde rozensoorten. De toevoeging van deze planten extracten verbetert de wer king van DEET en maakt het middel minder giftig dan andere muggen verjagers. Succes Jaico Muggenmelk trok grote belangstelling bij het Instituut voor Tropische Geneeskunde in Antwerpen, waar men nog altijd zoekt naar een middel om de mala riamug adequaat te kunnen bestrijden. Op het moment wordt het met succes ingezet in een aantal tropische landen waar malaria nog overvloedig heerst. In eigen land heeft de ANWB Jaico Muggenmelk als het meest effectief beoor deeld. Voordelen Jaico Muggenmelk is ver krijgbaar in een roller, spray en gel. De gel beschermt acht tot twaalf uur tegen muggen en is waterafstotend, waar door het zelfs bij overmatige transpiratie werkzaam blijft. Beetbalsem Ook is er Jaico Beetbalsem, een direct werkende balsem bij insectensteken, kwallen- beten of huidirritatie door brandnetels. De balsem neemt jeuk en roodheid weg en legt een beschermend laagje over de huid De natuurlijke ingrediënten bevatten onder andere kruid nagelolie en x-bisabolol, die een huidverzachtende en kal merende werking hebben. De muntvlugolie en de men thol werken verkoelend en j eukdempend Zowel Jaico Muggenmelk als Jaico Beetbalsem zijn hypoal- lergeen, niet giftig en veilig te gebruiken. Beide produc ten zijn verkrijgbaar bij dro gist en apotheek. Voor meer informatie: Imgroma B.V., tel.: 0900-1011015 (55 cpm). Aspirine kuuwtablet Pijn is een signaal van het lichaam. Het is een waar schuwing dat er iets verkeerd is, meestal als gevolg van een ziekte of een letsel. Pijn kan ook een signaal zijn van ons lichaam op bijvoorbeeld vermoeidheid of stress. Wanneer de pijn tijdelijk is, biedt een pijnstiller de oplos sing. Een pijnstiller die al generaties lang als betrouw baar bekend staat, is Aspiri ne. Het voordeel van Aspirine is dat de werkzame stof (ace- tylsalicylzuur) daar werk zaam is waar de pijn ont staat. Aspirine remt namelijk de aanmaak van de stoffen die verantwoordelijk zijn voor de pijn, waardoor deze verdwijnt. Maar wanneer pijn herhaaldelijk en langdu rig voorkomt, is het een teken dat er iets mis is met de gezondheid. Het is dan verstandig om een arts te raadplegen. Snelle werking Sinds kort is er nu een Aspi rine Kauwtablet die een aan tal belangrijke voordelen heeft. Naast 500 mg acetylsa- licylzuur bevat deze kauwta blet calci- Handig De Aspirine Kauwtabletten hebben een pijnstillende, koortsverlagend en ontste- kingsremmende werking. U kunt ze o.a. gebruiken bij - hoofdpijn, kiespijn, menstru atiepijn. spierpijn en reuma tische pijn. Doordat ze een voudig zijn in te nemen en verpakt zijn in een hygiëni sche folie, zijn ze ideaal voor op reis of tijdens het werk Ze kunnen zelfs per stuk wor den meegenomen. Bovendien hebben ze een frisse citroen- smaak. Lees voor het gebruik wel even de bijsluiter. Ver krijgbaar bij drogist en apo theek. Voor meer informatie. Bayer B.V., tel.: 0297-280666. tablet wordt de werkzame stof hier door gebonden en kan de maag snel passeren. Met als resultaat dat in het maag- darmkanaal een snelle opna me van het acetylsalicylzuur door het bloed kan plaatsvin den. Het resultaat hiervan is een snelle pijnstillende wer king. Het gebruik van Aspirine door maag-, nier- of leverpatiënten, patiënten met neiging tot bloeden, bij overgevoeligheid anti-etollingsmiddelen wordt afgeraden. Door ons drukke leven eten we steeds vaker onregel matig. Lunches worden overgeslagen of vervangen door een snelle hamburger of snack. En 's avonds ook even eten dan weer naar een vergadering of naar de sportclub. Een enkele keer snel iets eten is niet erg, maar als dat vaker voorkomt kan dat leiden tot pro blemen met de stoelgang. Om de darmen goed te laten functioneren is regelmaat en gezond eten van groot belang. Voedsel dat rijk is aan ballaststoffen, zoals verse vruchten, goed gewas sen rauwe groenten en volko- renprodukten, is goed voor een gezonde spijsvertering. Er ontstaat dan een stuwen de beweging die ervoor zorgt dat de darminhoud in de endeldarm komt en uiteindelijk tot het ontlastingsproces leidt. Natuurlijke hulp 0 Voor die mensen welke dagelijks een goede natuurlijke stoelgang willen hebben, is het raad zaam eet- en leefge woonten aan te pas sen. Als je toch nog 'iets extra's' nodig hebt dan is er nu een natuurlijk mid del, Wapiti Darm- funktie dragees. Deze zijn samengesteld uit natuurlijke kruidenextracten. Om het gewenste resultaat te berei ken, hoeven ze slechts 1 maal per dag te worden ingeno- Op gewicht Wapiti Darmfunctie dragees zorgen niet alleen voor een natuurlijke stoelgang, maar bevorderen ook de inwendige reiniging en werken tevens mee om uw ideale gewicht te bereiken. Ze zijn verkrijg baar bij drogist, apotheek en reformhuis, waar ook proef monsters en folders beschik baar zijn. Voor meer informatie: Emonta B.V., tel. 0512-518085. Ieder mens heeft een eigen dag- en nachtrit me. De biologische klok van ons lichaam bepaalt het vaste tijdstip waarop we gaan slapen en ont waken. Als dat ritme niet wordt verstoord, voelen we ons 's morgens lekker uitgerust. Het eerste seintje dat het tijd is voor de nachtrust, is een slaperig gevoel. Dit is het gevolg van de aanmaak van de stof melatonine door de pijnappelklier, die een belangrijke rol speelt bij het regelen van het dag- en nachtritme. Bij zwakke zenu wen, drukke werkzaamhe den, ploegendienst of lange vliegreizen, kan het gebeu ren dat er minder melatonine door ons lichaam wordt aan gemaakt. Om onder alle omstandigheden toch de rust te bevorderen, is Melatomati ne een natuurlijk alternatief. Uitgerust Voor de productie van het preparaat Melatomatine wordt de melatoni- ne-inhoud uit tomaten gebruikt. Melatomatine is de oplossing voor iedereen. die streeft naar een goede en gezonde nachtrust en 's morgens weer fit en uitgerust wil wak ker wor den. Aan de tablet ten is tevens vitamine C, vitami ne E en B-caroteen toege voegd voor een goede opna me van Melatomatine in het lichaam. Slaapfunctie Melatomatine is een natuur lijk preparaat, dat dezelfde werking heeft als me^toni- ne. Melatomatine heeft niet alleen een gunstige uitwer king op de slaap functie, maar is tevens een preventief middel bij ouderdomsver- schijnselen. Melatomatine is verkrijgbaar of te bestellen bij dro gist, apotheek en reformzaak. V Voor meer informatie: DistriCare B.V.. 013-5284976, Hebben een v rustgevende werking en bevorderen een gezonde nachtrust. Samengesteld uit natuurlijke kruiden. Niet verslavend Geen bijwerkingen Zonder recept verkrijgbaar Wapiti Nachtrust dragees 60 st. 10,95 Verkrijgbaar bij: Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 13