'Fascinerend spelletje dat echt nooit verveelt5 'Ik streef naar het hoogst haalbare' Dijkerhoeks feest start met het vogelschieten Okia maakt zich op voor NK HOLTENS NIEUWSBLAD P Holtenaar Arno Knapen blijft bij F.C. Twente en slaat aanbod MW af Ton van Oijen opnieuw schaakkampioen Tuitert junior-skeelerkampioen DONDERDAG 19 JUNI 1997 Collecte De nationale collecte AV( 1 ntegratie Gehandicapten heeft in Holten 1.739,45 gulden opgebracht. Veel ge handicapten zullen dit jaar niet tevergeefs een beroep op AVO doen. Optreden uitverkocht Wederom zijn alle kaarten in de voorverkoop verkocht van de vijf bands die op vrijdag 20 juni spelen in de Schure. Het loont zich dus niet om zonder entreekaart je naar de Schure te gaan. Bergruiters Tijdens een springwed- strijd te Raalte behaalde Danielle v.d. Kaap met het Paard Kandy Girl een mooie derde prijs in het B springen. Silke Hesse behaalde tijdens de Rijssense Paardedagen met haar paard Amber twee succesvolle eerste prijzen. Zij behaalde in de All dres suur 158 pnt. en in de twee de proef Ml dressuur 172 punten. Ook in Lochem was Silke Hesse succesvol, daar be haalde zij met Amber ook twee eerste prijzen. Ook in de Ml dressuur met 171 pnt en 172 punten. Ook Erik Vincent ging met zijn paard Kick It naar Lochem, daar behaalde hij in het B sprin gen een zesde prijs. Puzzelrit MAC De Holterberg houdt zondag 22 juni weer een circa veertig kilometer lange puzzelrit voor auto's en mo toren rondom Holten, De start is om 14,00 uur bij 't Stuurhuus aan de Beuseber- gerweg 37, waar de inschrij ving een half uur erder opent. Aan de rit zijn prij zen verbonden. Meer infor matie kan men zich wenden tot jan Vincent, telefoon 36 42 00. Dijlcerhoek maakt zich op voor het komende school- en volksfeest op 27, 28 en 29 juni. Traditiegetrouw wordt het feest ingeluid met het vogel schieten dat zaterdagavond 21 juni wordt gehouden. Om 20.00 uur zal op het terrein van Het Bonte Paard het eer ste schot worden gelost door de schutterskoning van vorig jaar, Herman Boode. Bij de jeugd van 12 tot 18 jaar, wordt het eerste schot gelost door de schuttersprinses Esther Zandvoort. Daarna kan de strijd losbarsten welke Dijkerhoekers zich het komende jaar schutters- koning(in) c.q. schutterprins(es) mogen noemen. Na afloop is er de prijsuitreiking in Het Bonte Paard. Dc kaartverkoop voor de deelnemers is vanaf 19.00 uur en de organisatie is inhanden van schietvereniging de Zaagmolen. Volgende week zal naast een uitgebreid verslag van de voor bereidingen het uitgebreide pro gramma in het Holtens Nieuws blad verschijnen, maar hierbij al vast een impressie: Op vrijdag 27 juni is er om 11.00 uur voor de Dijkerhoekse schooljeugd een optreden ver zorgd door Harlekino in het Bonte Paard, 's Avonds zal om 19.45 uur in de tent de revue beginnen onder de veelzeggen de titel 'Datdutut'. Na afloop is er muziek. Op zaterdagmorgen 28 juni start om 9.00 uur de grote optocht vanaf dc Weide van de familie Veneklaas. Opstellen van dc on geveer 25 wagens is vanaf 8.30 uur. Op het feestterrein is er vanaf 10.00 uur een kleinvee- en rommelmarkt. Om 11.00 uur starten de spelletjes voor de schooljeugd. De zeskamp start om 14.00 uur wat afgesloten zal worden met het spectaculaire spel 'bloassloan', 's Avonds is er het spetterende 'Diekerhoeks fees' met maar liefst twee bands op de podia: de Vulkano's en Kasbendjen. Zondag 29 juni begint om 11.00 uur met het traditionele früs- hoppen, dit maal met de Esc- hlander kapel uit Hellendoorn. In de pauze van deze Egellander muzikanten zal de bekende zan geres Mieke haar Nederlandsta lige repetoire ten-gehore bren gen. Na de middag zorgt het Holtens dweilorkest orkest 'Dc Braandheultjes' voor een vrolij ke noot. Na omstreeks half vier zorgt de Dijkerhoekse dialect band Gedreag oe! voor een da verende afsluiting van het Dijk erhoeks feest.. Op alle dagen draait er een ker mis (inclusief botsauto's) en speciaal voor de zondagmiddag is er een steile wand aanwezig waar een ieder zijn of haar klim- kunstcn kan demonstreren. Uniek om te zien zal ook de demonstratie bokkenwagen rij den zijn. In elk geval zes aange spannen combinaties hebben zich gemeld om een demonstra tie te verzorgen op het Dijker- hoeks feest. De Dijkerhoekse dialect band Gedreag oe! is een van de bands die voor een vrolijke noot zal zorgen tijdens het grote feest in Dijkerhoek. Driemaal is scheepsrecht. Een gezegde dat dezer dagen zeker door het hoofd zal spe len van schaker Ton van Oij en. Onlangs werd de 37-jari- ge Holtenaar voor het tweede achtereenvolgende jaar club kampioen van de afdeling schaken van SV Holten. En driemaal achtereen is bingo, want dan verdwijnt dc wissel beker definitief naar huize van Oijen. ,,'t Was nog spannend op het laatst," bekent Van Oijen. „Dick van der Knaap zat: me flink op de hielen, maar ondanks het feit dat we beiden onze laatste partij verloren, heb ik liet gered! Later bleek trouwens dat ik nog kam pioen zou zijn geworden als hij gewonnen en ik verloren had." Schaken doet Ton van Oijen al van kinds af aan. Meegekregen van mijn vader, concludeert hij simpel. Ook zijn broers Witn en Hans buigen zich geregeld over de 64 velden van het schaakbord en de onderlinge partijen in hui ze Van Oijen zijn niet meer op één hand te cellen, „Toen we twintig jaar vanuit Heerlen hier kwamen ben ik niet direct op zoek gegaan naar een schaak club; via een kennis kwam ik terecht bij de SV Holten en voelde me er snel thuis. Een vereniging waar gezelligheid hoog in 'c vaandel staat, reden waarom ik al zoveel jaren lid ben en geen behoefte voel 'buiten de deur te kijken'. Een paar keer deed ik wel met redelijk succes mee aan het: persoonlijk schaak kampioenschap van Overijssel en speelde een simultaanwed- strijd tegen onder andere Jan Hein Donner, Hans Böhm en zelfs de Rus Petrosjan. Nee, winst zat er niet: in, maar je leert er veel van, meet je krachten eens met anderen," Niet lang na zijn entree bij de SV werd Ton van Oijen opgeno men in het: tweede team en pro moveerde ook snel naar het viaggeschip van de Hokense schaakvereniging, dat thans be staat uit Dick van der Knaap, Joep Middelink, Ben van dc Griende, Gerrit Luggenhorst, De driekleur wappert aan de voorgevel. Dat betekent onge twijfeld dat ten huize van de familie Knapen aan de Waer- borchslraat iets gevierd moet worden.„Inderdaad, maar niet dat ik voor twee jaar heb getekend bij F.C.Twente, maar omdat mijn zus vandaag haar HAVO-diploma heeft be haald", zegt Arno Knapen de full-profvoetballer die deze maand een tweejarige verbintenis aanging met F.C.Twente. i De Enschedese voetbalclub lijfde de Holtenaar precies op tijd in, omdat MW uit Maas tricht stond te dringen Arno naar het zuiden des lands te halen. „Ik kon er heel goed verdienen en kreeg een basis plaats toegewezen", zo be loofde trainer Körver hem. Knapen: „MW heeft er alles aan gedaan mij los te weken bij F.C.Twente. Dat ik het aanbod heb afgewezen lag aan het feit- dat Twente mij graag wilde be houden. Bovendien kon ik in Enschede nog meer verdienen. Het enige wat ik niet kon afdin gen was een basisplaats. Trainer Hans Meijer is in die dingen heel eerlijk. Iedereen krijgt gelijke kansen, je moet je wel waarma ken natuurlijk. Voor mij zal het daarom niet gemakkelijk zijn, omdat ik felle concurrentie heb van Niels Oude Kamphuis en de van Go Ahaed aangetrokken j Hulshof. Wij zijn alle drie ge- j schikt om zowel rechtsback als J rechtshalf te spelen. Omdat J Bosveld naar Feyenoord is ver- trokken komt er op het midden- veld een plaats vrij. De kans dat ik niet zo veel op de bank zal J zitten is nu wat groter, maar het I zit er wel een beetje in dat de aankoop (Hulshof red.) eerder een plaats krijgt dan ik. Het is afwachten. Ik zal voor een basis plaats vechten. Ik heb voor elke speler respect wie het ook moge zijn, maar geen ontzag. Dat laat ik in het veld ook duidelijk mer ken.Mijn aard is te bikkelen en ik J geniet als ik mijn tegenstander i kan uitschakelen, wel op spor- j| tieve wijze natuurlijk. Ik ga nie mand uit de weg en schuw geen confrontaties tijdens de training. Als het te hard gaat grijpt de trainer wel in." De 21-jarige talentvolle voetbal ler uit Holten is gerijpt bij F.C.Twente en staat als alles naar wens verloopt nog een schitterende carrière te wachten. Het is niet uitgesloten dat hij nauwkeurig wordt gevolgd door dé topclubs in Nederland. „Dat is de wens van elke voetballer te spelen voor een absolute top club. Dus ook voor mij. F.C.Twente gaat Europa in en ik zal er bij zijn, zeker weten", klinkt het gedecideerd. „Nie mand hoort mij zeggen dat F.C.Twente mijn eindstation is al zal ik mij volledig geven voor de club. Maar als er een topclub komt ben ik in beeld. Daarom heb ik op advies van dc trainer in mijn contract laten opnemen dat ik na een seizoen transfervrij ben, als ik niet speel in het eerste. Wanneer je stil staat en dus niet speelt, ga je achteruit en dat wil ik voorkomen. Voetbal len is mijn lust en mijn leven. Daar heb ik alles voor óver. Daarom wil ik trachten het hoogsthaalbare voor mij te be reiken en daar heb Ik zelf zo mijn gedachten over", aldus Arno Knapen die zijn zesde sei zoen ingaat bij dc Enschedese club, nadat hij bij zijn oude club SV Holten werd weggehaald. Het voetbaltalent verloochende zich niet bij Arno. Hij speelde met de Nederlandse jeugd on der de '18 jaar om het Europese kampioenschap in Spanje, on der leiding van Dick Advocaat waar de elf zich plaatsten voor .het W.K. in Quatar, Hier werd het Oranjeteam een halt toe ge roepen. „In de poule-wedstrij den werden we al uitgeschakeld. We misten toen duidelijk Ar nold Bruggink, Seedorf en Klui- vert die mochten niet meer mee spelen bij ons. Ik was een illusie armer maar een ervaring rijker. Soms zie ik trainer Advocaat nog wel. Altijd informeert hij naar mijn gezondheid. Over Voetbal praten we dan niet. Och, en er is meer dan voetbal alleen. Als je de beelden op de TV ziet van alle ellende in dc wereld, dan moet je wel kunnen relativeren. Als ik dan denk dat op dc trai ning soms flink gemopperd wordt, dan sta je heel snel weer met beide benen op de grond. Dan hebben we het toch maar heel goed hier. Ik wil graag nog wat jaartjes mee in de voetbal wereld. Wat ik er na ga doen weet ik niet. Dat houdt mij ook nog niet bezig. Ik ben een cursus gestart voor het middenstands diploma. Het betekent echter niet dat ik al denk aan een eigen zaak of iets dergelijks. Maar ik wil gewoon naast het voetballen iets om handen hebben. En als ik ooit stop met voetballen dan hoop-ik dat dit bij mijn oude club SV Holten is. Daar ben ik begonnen en daar wil ik graag eindigen. Ik kom er veel want mijn vrienden spelen er. Het is heel jammer dat SV Holten is gedegradeerd, maar de club heeft klasse genoeg het volgend jaar weer te promc^'cren. Ik hoop er getuige van te mogen zijn", klinkt het hoopvol uit de mond van dc echte onvervalste Floltcnaar die voorlopig even rust neemt en is afgereisd met zijn vriendin Wendy Kiffcn uit Goor naar Mallorca. Over twee weken wacht hem' de training weer in Enschede, onder Flans Meijer dc trainer die hem niet liet gaan naar MW, maar dc Holtenaar mogelijk inlijft in het eerste van F.C.Twente. Arno re kent er een beetje op. het leren van openingspatronen. Met ingang van volgend jaar wil hij zich met Jan van Calcar ook actief inzetten voor het opleiden van de jeugd. „Als je de basis onder de knie hebt, moet je het spel op grond van ervaring gaan verfijnen. Leren je stukken zó neer te zetten, dat ze bewegings vrijheid hebben. Dan kun je er verschillende kanten mee op." Ton van Oijen schaakt zelf we kelijks. „Op maandag is er club avond, dan spelen we ook onze thuiswedstrijden voor dc com petitie met verenigingen uit de regio. Totaal tien wedstrijden. Onze sterkte? Een goede mid denmoter in de eerste klasse, zeg maar. Derde van de zes. Ja, een enkele keer zijn we gepromo veerd naar de hoofdklasse, maar Holten '1 voelt zich het beste thuis in deze klasse." Schaker Ton van Oijen buigt zich graag o gewikkelde stellingei Henk van Beek, Henk longman, Cecs Olij en Ton van Öijen. Zijn scbaakknobbel resulteerde in middels vijfmaal in een kam pioenschap. Wat het aardige is aan schaken? ,,'t: Is en blijft een fascinerend spelletje dat echt: nooit: verveelt. Je hebt bijna nooit t:c maken met: dezelfde stelling." Ton van Oijen is autodidact. Diploma's, zoals tegenwoordig het pionnen-, toren- en ko ningsdiploma, heeft hij niet. „Je leest natuurlijk wel het nodige over je favoriete sport, maar om allerlei stellingen uit je hoofd te leren is ondoenlijk. Bovendien vergeet je het. Ervaring is veel belangrijker. Door veel te scha ken krijg je vanzelf meer tactisch inzicht." En wiskundig inzicht? „In zekere zin wel 'handig. Bij schaken komt liet aan op bere kenen: zo van - als ik dit doe, wat doet de tegenstander dan? Af hankelijk van de situatie kijk je soms wel zeven of acht zetten vooruit'. Ja, dat is inderdaad wel eens ingewikkeld cn kan een flinke tijd in beslag n Soms loopt, die denktijd tot een half uur." 1 loewel ervarint lijke rol speelt, op het belang een nadrukke- ijst Van Oijen m basiskennis, De onderlinge competitie van de schaakvereniging,, waarvoor kampioen Ton vorige week vrij dag de wisselbeker in ontvangst nam, omvatte veel meer wed strijden: precies 25. ,,'t Liep aar dig goed dit seizoen. Slechts drie partijen verloren, een stuk of acht remise en de rest gewon- Het Nederlands Kampioen schap Skeeleren heeft afgelo pen zaterdag in Zuidwolde plaatsgevonden. Een delega tie Holtenaren gaf daar acte de presence. Hoewel Mark Tuitert tegen woordig meestrijdt met de B- rijclers bij de senioren en daarin al enkele keren heeft gewonnen, moest hij bij dit Nederlands kampioenschap nog meestrij den bij de junioren, Mark maakte zijn favorietenroi waar en won de strijd op de laatste meters van zijn grootste concurrent Herman Boeve, Het had net geregend, wat veel be bloede knieën cn ellebogen op- dc bochten. Ook Gert Jan Vcli- kamp werd daarvan het slacht offer bij dc Kadettcn. In de voorlaatste ronde moest hi| daardoor zijn positie in de kop positie opgeven. Toch leverde het hem nog een plaats op bij de eerste twaalf. Eerder dit week was Gert Jan ook al onderuit: gc-gaan bij een skcelcrwedstrijd in Hasselt. De genezende knie lag andermaal open. Frank Veltkam, die in Flasselt nog eerste geworden was bij de pupillen, moest in Zuidwolde genoegen nemen met een vierde plaats. Vader Henk Veitkamp streed mee bij de C-njders en plaatste zich verdienstelijk bij de eerste 25 rijders. Debutant Léon Offringa deed evenals Mark Tuitert mee bij de junioren. Hij kwam over de dertig minuten en twee ronden strijd nog snelheid te kort, maar wist desondanks nog vijf rijders van de landelijke juniorentop achter zich te laten. Door dc fantastische ereplaats van Mark Tuitert (het 'Wilhel mus klonk voor hem en hij kreeg kussen en bloemen van de rondemiss), mag hij samen met Herman Boeve meedoen aan dc Europese kampioenschappen skeeleren voor junioren in het Spaansde Pamplona begin juli. Mark hoopt een plaatsje bij de eerste vijf van Europa te be machtigen. Gezien de grote Eu ropese concurrentie zou dat: een enorme prestatie zijn van onze plaatsgenoot. Arno Knapen in volle actie tegen Robol Goiton van Ajax. De Holtenaar heeft onlangs bijgetekend bij F.C. Twente. De zesde competitiedag voor de oostelijke kampioenschap pen was voor een aantal ploegen een generale repetitie voor de Nederlandse Kampioenschap pen die aanstaande zondag van start zullen gaan. Zo ook voor Okia dat in vier klassen zal strij den om de hoogste eer. De j eugd van O Ida zal in el k geval iets beterzijn best moeten doen will en ze voor de vijfde keer kampioen wor den. Met zeven punten is de voor sprong op de nummer twee tot één punt gedaald. Al moet gezegd wor den dat de meesten Normaal nog in de benen hadden zitten. Bij de dames loopt het als een trein. Er zit veel eenheid in de ploeg, wat te verklaren is doordat de dames fana- dek trainen. Er werd een tweede plaats behaald en dc dames komen in dc tussenstand dichtbij dc Koap- mangirls die nu tweede staan. Ook de 680-B trekgoed. Dc tweede plaats in her tusscnklassemcnt werd' teruggepakt door gedeeld dagkam pioen te worden met koploper Oele. Alle andere partijen werden gewon nen met opvallend veel rust en druk op het touw. De 640-B combinatie Okia/ He ure bestond dit keer uit drie in plaats van twee ploegen. Bij hel wegen 's middags begreep één van de scheidsrechters de regels omtrent jeugdleden niet en verbood hen ook in het middagprogramma nog een keer mee te doen. Hierdoor moesten er nog wat spelers van een andere vereniging erbij te halen. De resulta ten waren er nictminderom. Net zo als de meeste andere keren werden vier punten behaald. In de 640-A klasse zit volop span ning, waarbij drie ploegen weinig voor elkaar onder doen. Okia, Bisons en Eibergen steken boven de andere ploegen uit en de vorm van de dagis bepalend. Dit keer waren de Bisons de sterkste en behaalden elf punten. Eibergen tien en Okia ne gen. Aangezien deze ploegen ook mee doen voor het NK.belooft het span nende wedstrijden. Aanstaande Zondag beginnen de Nederlandse Kampioenschappen in Wouw (Noord-Brabant) met de 640-A ploeg en de jeugd.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 7