Fenny Nijenrees: afscheid bij OCH Derde album van De Jazzpolitie vol metzomerse luisterliedjes Mei gedraagt zich normaal Battumse Revue in Splo vm, HOLTEWS NIEUWSBLAD 4 M 1493.- rrrr MAAND DONDERDAG 5 JUNI 1997 Bad met uxe whirl aiders 3798. Luxe hoekbad met zit-en douchegedeelte. Elders 2798.- Laagste prijsgarantie. Neerslag 12.0 - 6.0 - 13 5 't1r rTYT 7 9 11 13 15 17 19 21 23 25 27 29 31 MEI 1997 Totaal 57,0 mm De gemiddelde maandtem- peratuur in Holten was 13.3'C. Een graad warmer dan normaal (12.3'C). Op 17 mei werd de hoogste maximumtemperatuur bereikt van 28.3'C. In dezelfde nacht kwam de minimumtemperatuur niet lager dan 17.5'C, bijzonder hoog voor mei. De laagste minimumtemperatuur was op 7 mei van 1.0'C, en kwam het één keer tot vorst aan de grond namelijk -0.8'C. De maand mei liet in Holten 57.0 millimeter neerslag achter, terwijl 61.0 millimeter normaal is. In Espelo - W bloeimaand 68.0 millimeter neerslag achter, en Raalte 73.3 millimeter. Daarmee is Holten en Espelo nog wel stukken droger geworden als de Noord-Westhoek van Overijssel. Daar viel plaatselijk meer dan honderd millimeter neerslag. Deze verschillen zijn vooral ontstaan door de plaatselijke buien gevallen met de Pinksterdagen. De buien hadden soms een winters karakter en gingen vergezeld van - hagel onweer. De hoogste neerslag kwam voor op 6 mei met 13.9 millimeter en Espelo 18.8 millimeter neerslag. Op 7 mei kwam er in een bui zelfs natte sneeuw voor. De hoogste barometerstand was op 1 mei van 1031.0 Hpa. Opmerkelijk was de laagste barometerstand op 6 mei van 984 Hpa, dit is in de maand mei Hoogste maximum-temperaturen u 3 CL 20 0 E ."3 Naar wans samen gesteld, Nergens voordeliger! Alle bekende merken leverbaar. Bij aankoop van een badkamer inrichting: bubbelfab-rikan t en bad kamergigant Maand, t/m zat. geopend. Dinsdag gesloten. Hoogste kwaliteit Tot 15 jaar garantie Eigen servicedienst ME11997 De avond voorafgaand aan het optreden van Normaal in Splo, brengt de Battumse Re vue op vrijdag 13 juni hun revue voor het voetlicht. Reeds vele jaren staan de veertig leden van dit revuege zelschap op dc planken. Na het grote succes van vorig jaar, komt er dit jaar dus weer een grote revue naar Splo. Dit optreden vindt plaats in 'Nor- maal's eigen supertent'. Ge bracht in.de eigen streektaal en geplaatst in fraaie decors, voeren humor cn show en bo ventoon in deze revue rondom erve 'De Windbuul'. Ondersteund door een eigen schmink-, licht- cn gcluidsploeg presenteert men een program ma dat herkenbaar, vlot en ge zellig is. Men ziet altijd kans om een breed publiek een onverge telijke avond te bezorgen. Dus ook voor diegenen die niet naar Normaal gaat, maar toch een kijkje wil nemen in deze zeer grote tent is deze avond uiter mate geschikt. Dc tent wordt voor deze revue echter wel dusdanig aangepast, dat er een gezellige sfeer ont staat. Dc aanvang van dc revue is om 20.00 uur. Toegangskaar ten a tien gulden voor de bat tumse Revue zijn alleen verkrijg baar aan de tent. rise Revue komt vrijdag 13 juni naar Espelo. nog nooit eerder voorgekomen cn is dit tevéns een nieuw record. Verder kwamen er in Holten twee mistdagen en twee onweersdagen voor, en acht warme dagen en twee zomerse dagen en als laatste één zonlozc dag. De maand mei sloot af met stabiel weer onder invloed van een hogedrukgebied ten noordwesten van Europa. In combi natie met een lagedrukgebied boven het Middellandse zeegebied leverde dit aan het eind van de maand een zonnig en schraal weertype op. Meteo Holten, Freddie Paalman Tijdens de jaarvergadering van toneelclub OCH werd Fenny Nijenrees gehuldigd. „Al veertig jaar lid van deze vijftig jarige club is toch wel degelijk een mijlpaal om even bij stilte staan", aldus de voorzitter. Jarenlang was Fenny een zeer actief lid binnen OCH, de laatste jaren is zij vooral als passief lid aanwezig. Van het actieve tijd nam zij afscheid tijdens een voorstelling in Beckveld. Zeer gewaardeerd binnen OCH, blijkend uit het feit dat nog menig één zich haar prestaties goed weet te herinneren. Uit handen van de voorzitter ontving zij een oorkonde en een bos bloemen. De speld die bij het jubileum hoorde werd door Rikie Aaltink opgespeld. Foto: Joke Oosterveld Vervolg van voorpagina opzichte van solo-surveillance hoger ingeschat dan bij duo surveillance. Solo-surveillance lijkt meer werkbevrediging te geven dan duo-inzet. Bij de mo toragenten is dit juist andersom. Bij dc beoordeling van de veilig heid blijkt dat alle categorieën duo-surveillances als veiliger be schouwen dan solo-surveillan ces. De solo's zien overigens aanzienlijk minder verschil tus sen de beide surveillance-vor- dan motoragenten en meldkamer i surveillance. relatie tot solo- De kwaliteit van de verbindin gen met zowel de zaktelefoon als de mobilofoon/portofoon wordt vaak als slecht cn onvol doende beoordeeld. Afspraken met de meldkamer met betrek king tot solo-surveillance krij gen te vaak het criterium onvol doende en redelijk. Dit geldt zowel voor het gemak waarmee afspraken gemaakt kunnen wor den, het nakomen van afspraken als voor de afspraken met de De wijze waarop de politic in deze onderzoeksperiode telefo nisch meldingen/contacten en bezoeken aan het bureau heeft afgehandeld, daarover is de bur ger over het algemeen zeer te vreden. Over de directe contac ten is men ook tevreden. Men ervaart bij de dienstverlening dat deze op een prettige manier (vriendelijk/begripsvol) wordt uitgevoerd. „Liefdesliedjes klinken in m'n oren..." Wie kent niet deze woorden uit het niet-zomaar-een-liefdesliedje van De Jazzpolitie. De twee musici achter deze naam zijn Herman Qrimme en Peter Groot Kormelink. Herman vertrok in 1975 naar Groningen om daar Engels te gaan studeren en om te genieten van het bruisende nachtleven in de toenmalige popstad bij uitstek. Vijfjaar later solliciteerde Peter in Groningen bij het rocktheater 'Werk in Uitvoe ring'. Het jaar 1984 bracht deze twee heren tot elkaar in de vorm van de groep Splitsing, waarin Peter als zanger en Herman als toetsenist deel namen. Dezegroep maakte een serieus begin aan hun muzikale carrière met de hits 'Wind en zeilen' en 'Recht uit het hart'. Na een aantal jaren alleen liedjesvooranderente hebben gemaakt (o.a. Kinderen voor Kin deren, Henk Westbroek, Linda de Mol, e a.) verrasten Peteren Herman iedereen met hun debuut-cd 'De Jazzpolitie'. Voor dit album ontvingen Peter en Her man een Zilveren Harp. De van dit album afkomstige single 'Liefdesliedjes' stond vijf weken nummeréénopde Nederland se airpiay-lijsten, was Megahit op Radio 3, haalde een top-10 notering in deTop40 en MegaTop50en had een onafgebroken rij van televisie- en radio-optredens tot gevolg. Ook de single 'Ze zijn terug', over het nog altijd actuele onderwerp racisme, en het nummer 'Bommen en granaten' -ge schreven in opdracht van het Comité 4-5 mei - zijn niet onopgemerkt voorbij gegaan. Gastmuzikanten Anno 1997 bewijst De Jazzpolitie voor eens en altijd dat de stad Gro ningen niet alleen maar stug ge, nuchtere Hollanders voortbrengt. De teksten van Peter Groot Kormelink zijn namelijk ge voelig en vaak autobiogra fisch. Hetderdealbummetde titel 'Interland' staat vol met zomerse luister- en meezing- liedjes die wederom een breed publiekzullen aanspre ken. Potentiële singlehits zijn onder andere 'Blauwbek ken', 'Zo een als jij' en 'Het bloed kruipt'. Dit laatste num mer gaat over hun roeping om muziek te maken, ondanks aandringen van ouders en andere bemoeials om een 'echt'vakte kiezen. De opnames voor het album 'Inter land' hebben plaatsgevonden in Brussel onder de supervisie van pro ducer Jean Biaute, bekend van onder andere K's Choice en Clouseau, en met behulp vaneen keur aan zeer kun dige Belgische gastmuzikanten. Dit alles maakt 'Interland' tot een bij zondere plaat en de verwachting is dat binnen een paar maanden velen yinonsland meerdere liedjes van dital- bum zullen meezingen.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9