Wie helpt deze reu? Sp°rt ra agenda Vijf kampioensteams bij tennisclub Holten Zeventiende editie Holterbergrit met zo'n zeventig aanspanningen G-atleten trainen met veel plezier Kaarten Normaal in trek Gerda Schuitert Toernooi slaat aan Zonnige boottocht met het Rode Kruis Regenboog wint estafette sportdag voor basisscholen Zwemmers Twenhaarsveld weer in de Overijsselse top HOLTEWS NIEUWSBLAD Op de tien kilometer moest Gerard Markvoort in de laatste kilometers Gerard Bcldman laten gaan; deze noteerde een ti]d van 38.03. Gerard Markvoort behaalde 38.24, Jan Schut noteerde 43.01 ijcrwijl Ab Koetsier na 18.27 over de mcete kwam. Op de vijf kilomter wilde Jan Willem Maneschijn een goed figuur slaan tegenover de schoonfamilie en noteer de 21.56 terwijl dochter Brenda een tijd van 24.1)9 op de klokken bracht. Oud clubgenoot Cees Span won de G-loop over vijf kilomter in een prima tijd van 24.38 km. Sporthal: Donderdag 5 juni: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 20.30 22.00 uur, SV Holten All Stars. Vrijdag 6 juni: 8.10 - 14.40 uur, SGW. Maandag 9 juni: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 20.00 - 22.00 uur. Badmintonclub Holten. Dinsdag 10 juni: 8.10 - 13.50 uur, SGW. Woensdag 11 juni- 8.10 - 14.40 uur, SGW, 18.00 19.00 uur, Enkco b.v. dhr. S. De afsluitende estafette van de sportdag van de vijf Hol- tense basisscholen is gewon nen door de ploeg van de Regenboog. De estafette was het hoogtepunt van een pri ma verlopen sportdag. De .350 leerlingen streden op sportieve wijze op vier verschil lende onderdelen: slagbal, lijn- bal, een achtkamp en een diplo- magedecltc. Behalve door ou ders en leerkrachten werd de scholcnsportcommisie bij dit gedeelte geassisteerd door leden van de atletiek afdeling van de SV Holten. De volgende leerlingen behaal- Lohuis; 19.00 - 22.00 uur, Bad mintonclub Holten. Donderdag 12 juni: 8.10 - 15.40 uur, SGW. Weckendreserveringen vanaf vrijdagmiddag 12.30 uur bij de beheerders van sporthal 't Mossink. Reserveringen ui terlijk regelen voor vrijdag avond 20.00 uur. (tel. 36 31 80). den het hoogste diploma (E): Arjan Schorfhaar, Trienkc IJm- kcr, Berbcl Dekker, Jennifer |anssen, Rianne Nijland, Hcnri- ke Kcvclam, Rob Steegink, Bas Tuitert cnjolicn Bannink. Jeanette Markvoort en Paul de Rooy moeten tie komende weck Z.P.C. Twenhaarsveld uit Holten heeft het goed gedaan tijdens de Overijsselse Zwemkampioenschappen voor NSH-teams gehouden. Deze werden gehouden in het Heinosc zwembad 'De Tippe'. In totaal deden twaalf ploegen mee. Ruim een weck voor de wed strijd leek het: nog dat 'Twen haarsveld' niet aan de start zou verschijnen door onduidelijk heid over datum en plaats van de wedstrijd. Op het nippertje kon er nog ingeschreven wor den, met een sterk gereduceerd zwemteam. Door grote inzet van kinderen en trainers wist 'Twenhaarsveld' zich (met 523.5 punten) te nes telen op een solide derde plek. Dit resultaat is vooral te danken aan de gedegen voorbereidingen nóg een onderdeel inhalen en kunnen ook nog dit E-diploma behalen. De uitslag van de estafette is als volgt: IRegenboog, 2. Maar- school, 3. Holterenk, 4. Dgker- hoek, 5. Bosschool. in de afgelopen wintermaanden. Slechts Zignca uit Emmcloord (met 634,5 punten) en de Delta zwemmers uit IJssclmuidcn (met 608 punten) wisten de Hol- tense zwemmers voorbij te ste ken. De kinderen zwommen op karakter. Al met al wist 'Twen haarsveld' hierdoor haar (recre atieve) toppositie in de Overijs selse top te consolideren. In 1996 was men tweede. In 1995 derde en in 1994 vijfde. Einduitslagen: 1. Zignea Em- meloord, 2. Deltazwcmmers IJssclmuidcn, 3. Twenhaarsveld I-Ioltcn, 4. Tolhekke Stccnwij- kerwold, 5. Nicuwlcusen, 6. De Tippe HeinOj 7. Olde Vechte Ommen, 8. Stccnwijk' 34 Steen- wijk, 9. DEK Gcnemuulen, 10. ZCE Enschede, 11Heidelberg Borne, 12. Scholtcnhagcn, Haaksbergen. DONDERDAG .5 JUNI 1997 tenweg - Sprengenweg - Knie- penweg - Zuurbergweg - Lang straat - Evertjesweg - Brender- weg - Kwintenweg Lamnbooysweg - Menurnsweg - Beusebergerweg - Rijsscndijk - Sherrystop: fam. Schutte/fam. Groteboer - (ongveer acht kilo meter). Russendijk - Fliermatenweg - Langestraat - Larenseweg - Oude Stationsweg - Oude Sta tionsweg links af - Berkendijk - Oudendijk - Arkelstynweg - Coolewcesweg - Leemkuilsweg - Oude Holterdijk - Hessenweg - Oude Stationsweg - De\ enter- weg - Middagsrop: fam. Paal man (ongveer zestien kilomter). Dijkerhoekseweg - Boerendans- steeg - Hakkertsweg - Dijker hoekseweg - Tromopswcg - Oude Deventerweg - Mane- schijnsweg - van Nootensweg - Vijfhuizenweg - Oude Deven terweg - Sherrystop: fam. KI. Tceselink (ongeveer 23 kilome ter). Oude Deventerweg - Deventer weg - Dorpstraat - Keizersweg - Vrijheidslaan - Diessen - Pias- straat - Maarstraat - Larenseweg - Dorpsstraat - Oranjestraat - Noordenbergstraat - Kolweg - Rijssenseweg - Eind: fam. Aal- tink (ongeveer 27 kilometer). De deelnemertjes konden even uitrusten van hun inspanningen. De wind heeft het afgelopen weekeinde geen roet in het eten gegooid. De afsluitende competitiebarbecue was erg geslaagd, w ant er heerste een goede feeststemming. Dit kwam omdat de vijf teams, die nog in de race waren voor het kampioenschap, ook de afgelopen week hun beste tennis konden laten zien. De twee jeugdteams (woensdag en zaterdag) die kampioen zijn geworden zullen volgend jaar in een sterkere poule worden inge deeld. De drie andere teams zul len het komend jaar allemaal een klasse hoger spelen. Wo.jon gens: alles gewonnen, totaal 26 van de 30 partijen gewonnen., za.mix-2 15jr: alles gewonnen, totaal 25 van de 30 partijen ge wonnen, zo.jun mix-1 4e klas: alles gewonnen, totaal 50 van de 56 partijen gewonnen. Za. mix-1 3e klas: op punten kampioen, totaal 28 van de 35 partijen gewonnen; het wordt sinds 1974 de 5e keer dat Holten een team in de 2e klas heeft. Za.heren-2 6e klas: alles gewon nen, totaal 31 van de 35 partijen gewonnen; ze gaan weer terug naar de 5e klas, waarin ze in 1996 degradeerden. Naast de kampioenen zijn er helaas ook 6 teams "e of 8e geworden. Hiervan degraderen er drie naar een lagere klas. Het gaat om do. dames-1 3e klas: vorig jaar kampioen, maar dit jaar niet sterk genoeg en dus weer terug naar de 4e klas; za. m'ix-3 5c klas: konden het niet vasthouden en gaan terug naar de 6e klas; za.heren-1 3e klas: moest vorig jaar al vechten voor behoud en zijn dit jaar helemaal onderaan geëindigd en gaan te rug naar de 4e klas. Hier volgen de uitslagen van de laatste competitieweek (wk 22): Dinsdag dames Holten 1 - Smash B 1 3-2; Holten 2 - Rame- le 3 1-4; Woensdag jeugd mix Holten 1 - Colmschatc 3 op 4 juni; Jongens Holten 1 - Molen hoek 1 3-2; Meisjes Holten 1 - Slagvaardig 1 4-1Donderdag dames Holten 1 - Gerncr 1 0-5; Holten 2 - Drijvers 2 4-1; Hol ten 3 - Slagvaardig 2 5-0; Holten 4 - Dcldcn 3 0-5; vrijdag heren Holten 1 - Bekkelwcid 1 3-2; Holten 2 - Enter 1 3-2; zaterdag jeugd mix 15jr Holten 1 - Colm schatc 1 2-3; Holten 2 - Bosbaan 2 5-0; meisjes 15jr Holten 1 - Colmschatc 1 1-4, zaterdag se nioren mix Holten 1 - WVF 1 3-2, Holten 2 - Salland 3 3-2; Holten 3 - Colmschatc 4 3-2; Heren Holten 1 - KJLTC 1 1-4; Holten 2 - Lettelc 1 5-0; zondag mix jun Holten 1 - De Schacck 1 7-1; Holten 2 - De Schacck 2 6-2; mix 35+ Holten 1 - P.Bra-; band 3 0-5; Heren 35+ Holten 1 - Epe 1 1-5. Seniorleden van TC Holten, die geen competitie spelen en de speelsterkte E op hun pasje heb ben staan, kunnen op zaterdag 7 juni van 16.00 uur tot 20.00 uur meedoen aan het E-tocrnooi. Opgeven kan tot zaterdag 10.00 uur, bij de Rccrcauccommissie. optredens de beschikking over een eigen supertent, de oude Willem Ruis Circus tent. In deze tent die veertig me ter breed is, komt het podi um in het midden, die tij dens het optreden constant ronddraait. De bezoekers kunnen Bennie Jolink en co. dus prima aanschouwen. Naast Normaal zullen ook enkele andere artiesten hun opwachting maken. Voor zover nu bekend zal ook Harm oet Rjessen zijn op wachting maken. De tent komt te staan op een afge rasterd terrein van circa een hectare groot. 1 let terrein is De achterhoekse forma tie Normaal speelt op za terdag 14 juni voor de twaalfde keer in Splo. Dit dozijn wordt volmaakt in het kader van de Normaal Krachttour '97. Normaal heeft voor dit jaar gekozen voor de compacte re toerncc dan andere jaren, omdat de veldtochten van voorheen een slopende- werking hadden op dc- bandledcn. Dit jaar worden alleen vijf tien grote optredens gege ven in plaatsen waar Nor maal afgelopen jaren de grootste triomfen vierde. Normaal heeft voor deze voor het publiek geopend vanaf20.00 uur. De voorverkoop voor Nor maal in Splo is inmiddels in volle gang en duurt zolang er kaarten voorradig zijn. Het is dus maar de vraag of er "s avonds aan de tent nog kaarten beschikbaar zijn. Door de nu al massale be langstelling wordt men aan geraden reeds vroegtijdig kaarten te reserveren, want op is op. De kaarten zijn onder meer nog tc koop bij VVV Hol ten en de cafe's in Holten cn Nieuw-Holtcn. De prijs van de kaarten bedraagt 27,50 gulden voor volwassenen cn vijftien gulden voor kin deren tot en met 12 jaar. Jochem, Laura bij APM Jochem Koopman en Laura Schimmel hebben afgelopen zaterdag deel genomen als afgevaar digden aan de APM ga mes te Hengelo. Het gaat liier om een groots opge zet atletiekgala waarbij topatleten uit de wereld deelnemen. Jochem cn Laura moesten tegen leeftijdgenoten de duizend meter lopen. In to taal deden vi jftig A-pupillen mee- aan deze afstand. Jo chem eindigde als zevende- en Laura als zesde, een uit stekend resultaat. Dit was natauurlijk mede te danken aan do grote schare suppor ters van de afdeling atletiek die meegingen naar Henge lo en het mooie weer. Ook was de atletiek van de SV Holten met zeven jury leden vertegenwoordigd in de jury die deze dag dc atle ten moesten beoordelen. Al mét al mag worden gezegd dat zowel de atleten als dc juryleden en de supporters een hele- mooie en leerzame dag hebben doorgemaakt. Verloting Blauw Wit De trekking van de jaar lijkse grote verloting van Blauw Wit heeft inmid dels plaatsgevonden. Naast de hoofdprijzen waren er ook diverse klei nere prijzen te verdelen. De winnende nummers zijn als volgt; 1. 2645, 2. 2616, 3. 1615. 4 461, 5. 216", 6. 1571, 7. 1151, 8. 339. 9. 2223, 10. 1250.11.2062, 12. 1326, 13. 1052. 14. 2330. 15. 564. 16. 2302, 17.2588, 18. 2433, 19. 2497,20. 2312. De gewonnen prijzen zijn door de activiteitencom missie bij de winnaars be zorgd. Het 51e Gerda Schuitert Toernooi is - mede door dc prima weersomstandigheden - een groot succes geworden. Maar liefst 112 teams streden in de 26 verschillende poules om de eer. De organisatie door de werkgroep jeugd van de afdeling IJsselstreek en de- afdeling handbal van de SV Holten verliep uitstekend. Ook de EHBO hoefde slechts voor enkele lichtere blessures in actie te komen. Op dc zaterdag was er voor de jongste jeugd een randprogramma waarbij druk gebruik gemaakt werd van de draaimolens uit Espelo cn het springkussen van de supporters vereniging van de SV Holten. Ook op het sportieve vlak kan Holten terugzien op een ge slaagd toernooi. Van dc zeven deelnemende teams wonnen cr maar liefst drie dc eerste prijs. Het jongens A team, meisjes B cn pupillen C3 team kwamen ongeslagen door het toernooi cn ontvingen uit handen van Tante Gerda Schuitert (inmiddels 78 jaar, maar beide dagen van 8.00 tot 16.00 uur op de velden aan wezig!) een wedstrijdbal. Voorzitter Jan Thien van dc werkgroep jeugd bedankte Hol ten voor de uitstekende organi satie en opvang van de ruim duizend deelnemers en honder den begeleiders en publiek. De voorzitter van de afdeling handbal, Johan Plantinga be dankte de leden, ouders van de afdeling handbal, maar ook de vele vrijwilligers die rond de velden en in de kantine de orga nisatie ter zijde stonden voor hun grote inzet. Op het ogenblik dat de laatste deelnemers rond 16.30 uur sportpark Meermans kamp verlieten, hadden de vele vrijwilligers het merendeel van de opruimwerkzaamheden al klaar Onder ideale weersomstan digheden genoten 124 Holte- naren afgelopen maandag van het jaarlijkse boottochtje met het Rode Kruis. „Een ongekend groot aantal, de boot zat echt tjokvol", vertelt Rode Kruis-woordvoerster Rilde Aaltink. Aan het reisje wordt elk jaar deelgenomen door mindcrvali- den en mensen die- niet meer zo makkelijk op eigen gelegenheid op stap gaan. In twee Oad-bus- sen, een rolstoelbus en twee gra tis taxi's van dc firma Aanstoot, zette het gezelschap 's ochtends koers naar Zwolle, waar inge scheept werd op een schip van Rederi| Keur. De boottocht voerde hen vervolgens naar Urk. Vin boord was volop aandacht voor dc inwendige mens: naast koffie, thee en andere consump ties deden de Holtcnarcn zich tegoed aan zowel ccn brood- als een warme maaltijd. Op hor uit stapje werden ze niet alleen be geleid door Rikie Aaltink, ook vier EHBO'crs en ccn arts reis den mee. Vol overgave wordt hier geprobeerd uit een vrije worp t Koetsenvereniging Dc Bcrg- rijders houdt op zondag 8 juni de zeventiende Holter bergrit. De organisatie ver wacht zo'n zeventig aanspan ningen uit het hele land. Er rijden verschillende koetsen mee zoals Victoria's, Jacht wagens en Phaetons. 1 Iet tijdschema is als volgt: Van af 8.30 uur ontvangst op het terrein bij de fam. Aaltink. 9.00 tot 10.00 uur: Jurering voor dc klasscmcnts/ recrcatierijders. 10.00 uur: Gezamenlijk vertrek. De eerste koets mag niet gepas seerd worden. 11.00 uur: Sher rystop familie Schutte/familie Groteboer (Russendijk). 11.20 uur: Vertrek. 12.30 uur: Lunch pauze bij dc familie Paalman (Deventerweg) Hier op num mer opstellen. Uitreiking prijzen jurering (draaiorgel aanwezig). 14.00 uur: Vertrek op nummer. 14.40 uur: Sherrystop familie Klein Teeselink (Oude Deventerweg). 15.45 uur: Défilé door het dorp Holten. 16.00 uur: Eindpunt bij de familie Aaltink. Dc'totale lengte van deze Hol terbergrit 1997 is ongveer 27 kilometer. Aan het einde van de tocht wordt een herinneringste gel aangeboden. De deelname aan dc Holterbergrit geschiedt geheel voor eigen risico. Routebeschrijving Routebeschrijving: Start: fam. Aaltink - Landuwcrweg - Rijs senseweg (paralelwcg) - Kwin- Holtenaren Deze kruising bouvier is op zoek naar ccn nieuw baasje. Deze lieve maar drukke reu iS ongeveer een half jaar oud. Over zijn verleden is weinig bekend, hij werd namelijk door zijn vori ge baas vastgebonden aan een boom cn alleen gelaten. Voor bijgangers zagen hem zitten en brachten hem naar het asiel, waar hij nu al sinds december vertoeft. Deze vrolijke hond is niet opgevoed dus een cursus is wel aan re bevelen. Heeft u in- terresse in deze vrolijke lieve en drukke viervoeter bel dan naar: Dierentehuis Deventer, Weche- lerweg 19 te Schalkhaar, tele foon 0570 - 62 38 11 Met veel plezier zijn de G-atleten elke maandag aan het trainen. An ja van Oostende (midden) kijkt hoe de bal rolt. r - Dat de trainingen van de G-atle- ten vruchten afwerpt bleek on langs al tijdens de Hellas-Com bi-Special in Utrecht waar acht atleten aan de start verschenen. De groep bestaat op dit moment uit achttien atleten en zeven vrijwilli gers en twee vaste en een invaltrai- ner.Dc laatste functie wordt inge vuld door Meindert Koopman die zijn volle trainingstaak heeft over gegeven aan Anja van Oostende die afkomstig is van atletiekvereni ging Atletics uit Nijverdal. Zij ver zorgt de technische training cn Hanneke van de Spek de looptrai- ning.Met veel plezier wordt cr elke maandag getraind op het Meer manskamp. Vol enthousiasme en overgave worden onderling wedstrijdjes ge lopen. cn baltechnieken getraind. Wel is volgens Hanneke van de Spek het aantal jongeren nog sterk in de minderheid. Ouders of verzorgers van gehandi capte kinderen die wel wat zien in de G-atletiek kunnen informatie krijgen bij Ria Heuvclmans, tele foon 36 29 54. lopen hard Tijdens de Schipsloot tot Stouweloop die vrijdag 30 mei in Vriezenveen is ge houden hebben enkele Holtenaren goed gepres teerd. Deze dorpsloop gaat dwars door de hoofdstraat van Vricn- zenvecn en geniet veel belangstelling van de plaatselijke bevolking. Met zeer veel plezier werd meegedaan aan de sportdag voor basisscholen. Fom: joke Oosicrvcid

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 7