'Gezelligheid en ontspanning centraal element in historie P f Langste ATB-route over de Sallandse Heuvelrug Blauw Wit sluit af met Totaaldag plaatsen zich voor NK zwemmen Van Bruggen toernooi SUCCeS HOLTENS NIEUWSBLAD Zwemsters Leonie en Christien DONDERDAG 5 JUNI 1997 Vijftig jaar Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek gezelligheid, ontspanning, sociaal contact - het zijn woorden Jie als rode draad door de geschiedenis van de Buurtvereni- >ing Schoolkring Dijkerhoek lopen. Een vereniging met een ;ouden randje, want morgen wordt de respectabele leeftijd •an vijftig jaar bereikt. Het jubileum wordt zaterdag uister bijgezet: van 14.30 tot 16.30 uur receptie in Het Bon- Paard, waar ook een fo- !0-expositie van de jarige ver- :niging kan worden bezich- igd. Aansluitend is er een iroodmaaltijd voor (oud-)be- •stuursleden. 's Avonds volgt iet jubileumfeest met een op- ireden van oud-bestuursle den, conferencier Wibo West- t Deventer de groep Ca dillac brengt muziek uit de jaren zestig. ,,'t Is en blijft gezellig bij de vereniging", verzekert Hendrik Jan Wegstapel (83). Hoewel hij niet tot de oprichters behoort, is hij wel een man van het eerste uur. „Ik werd direct lid en maak te later ook geruime tijd deel uit van bestuur. Je zag altijd uit naar zo'n avond en nog steeds kom ik met plezier naar de bijeenkom sten. Zolang ik leef blijf ik ook zeker lid..." Het tekent in het kort de sfeer binnen de vijftigja rige vereniging. Wegstapel is be paald niet de enige oudere die nog lid is. Diverse Dijkerhoe kers wonen tegenwoordig in Diessenplas, kunnen de activi teiten niet meer bijwonen. Toch is er nog steeds contact, ook al omdat de contributie aan huis geïnd wordt. Als we informeren naar de re den tot oprichting van Buurt vereniging Schoolkring Dijker hoek, beter bekend als de buurt vereniging, vertelt Wegstapel dat de biljartclub mede aanlei ding was. „Wc kwamen daar voor wekelijks bij Kloosterboer (voorheen eigenaar van Het Bonte Paard, red.) en wilden dat op zeker moment in vereni gingsband gaan doen. Na de oorlog kwamen die dingen ge lukkig weer op gang. Van het bestuur van het voor de oorlog nog actieve Plaatselijk Belang ging op dat moment echter niets meer uit, dus..." Op initiatief van de heren J.L. Boer, G. Kampen en H. Kloos terboer zag de buurtvereniging op 6 juni 1947 het levenslicht in Het Bonte Paard. Met de heren H. Koopman en B.J. Paalman vormden zij het eerste bestuur. „Het Bonte Paard is sindsdien ons stamcafé", lacht Miep Slui ter, die enkele maanden geleden de voorzittershamer overnam van Bertus Bronsvoort. Doel van de vereniging was 'het hou den van bijeenkomsten op cul tureel gebied en ontspanning'. De club startte met 31 leden, per gezin moest twee gulden contri butie worden betaald, 's Winters werden steevast twee filmavon- I Met tachtig man maakte de buurtvereniging medio 1949 een uitstapje naar onder Amsterdam en Schiphol. Voor velen een sensationele belevenis - het was de eerste keer dat ze een vliegtuig van nabij zagen... Foto: h.j. Wegstapel den gehouden (nog zonder ge luid) en verzorgde een spreker een avond aan de hand van een bepaald thema. Het eerste reisje ging met 67 personen naar Arn hem en omgeving. Op het pro gramma stonden onder meer de Westerbouwing, Burgers Die renpark en de Echoput. Terugblikkend in het verleden glimlacht Wegstapel als hij on der meer vertelt over het uit stapje naar Rüdesheim. Een Rijnreisje in de periode van de wijnfeesten, ,,'k Had 's nachts echt zó'n kop..!", zegt hij, terwijl hij er een veelbetekenend gebaar bij maakt. „Op die reisjes was het aanvankelijk zuinigheid troef. Niks buiten de deur lun chen of zo, gewoon brood mee. Na enige tijd besloot men als nog ergens te gaan eten, maar lang niet iedereen stemde daar mee in. Je kreeg dan het rare beeld dat de helft van de bus binnen zat te dineren en de andere helft nuttigde brood in de berm..." Menig Dijkerhoeker zal echter ongetwijfeld met veel plezier te rugdenken aan die uitstapjes die, vooral als het om een wat verder weg gelegen bestemming ging, 's ochtends in alle vroegte startten. „Dan zat men om 7.30 uur al aan de koffie, bezocht overdag zo'n vijf tot zes dingen en keer de in opperste stemming terug rond middernacht", lacht Slui- Dc roep om meer activiteiten voor met name de jeugd, leidde in de tweede helft van de jaren tachtig tot uitbreiding van acti viteiten. Wat er tegenwoordig zoal op het jaarprogramma van de buurtvereniging staat? Slui ter: ,,'t Is zeer divers: klootschie ten in plaats van kegelen, nieuw jaarsvisite, volleybaltoernooi, jaarvergadering, playbackshow, de verkiezing van de Dijkerhoe ker van het Jaar met het optre den van een conferencier en de aansluitende stamppotmaaltijd, fictspuzzeltocht en de gewone fietstocht. Dat laatste is geïntro duceerd na het ter ziele gaan van het reisje. Nee, veel meer activi teiten willen we er niet bij, er is daarnaast toch al zoveel te doen in ons actieve Diekerhoek. Kijk O Voorzitter Miep Sluiter bladert fotoalbums. H.J. Wegstapel (vijftig jaar lid) door oude notulen t alleen maar eens naar wat er allemaal gedaan wordt voor het Diekerhoeks feest dat binnen kort gehouden wordt!" Jaarlijks groeide het ledental en ondanks de geringe grootte van Diekerhoek telt de buurtvereni ging thans 409 leden en wordt een tientje per lid contributie betaald. Sluiter: „Vrijwel elk ge zin is lid. Alleen voor thuiswo nende volwassenen houden we een leeftijdgrens van 30 jaar aan; jongere kinderen en inwonen- den zijn automatisch lid. Nee, met dat tientje redden we het natuurlijk niet helemaal en soms moeten de mensen bijvoorbeeld zelf consumpties betalen. Dat is echter nooit een probleem." Be gin 1952 fuseerde de buurtvere niging met het vrijwel uitgeblus te Plaatselijk Belang. De PB-bc- stuurslcdcn H. Kers en T. Note- boom worden aan het bestuur toegevoegd. In de afgelopen vijf decennia veranderde veel, ook binnen de buurtvereniging. Wegstapel: „Opvallend verschil is bijvoor beeld dat de vereniging vroeger veel minder jonge mensen be vatte. Die verjonging vind ik heel belangrijk. Dat geldt trou wens ook voor de frequentere wisselingen in het bestuur. Des- ujds werd je bestuurslid en bleef dat dan jaren achtereen. Tegen woordig ben je statutair ver plicht om na een bepaald aantal jaren op te stappen. Ook dat, evenals de komst van vrouwelij ke bestuursleden, is een belang rijke verbetering. Vrouwen heb ben vaak een andere kijk op dingen en met elkaar kun je zo tot een goed afgewogen besluit komen." Wat dat laatste betreft heeft dit kroonjaar een ander uniek ele ment dat in de analen kan wor den bijgeschreven, want voor het eerst sinds de oprichting wordt het bestuur voorgezeten door een vrouw. Bovendien de jongste voorzitter die de buurt vereniging kende. Ofschoon de vergaderingen sinds 1954 ook door vrouwen worden bezocht en in 1986 stemmen opgingen die zeiden dat de tijd rijp was voor een vrouw in het bestuur, werd Miep Sluiter pas vier jaar geleden benaderd voor een be stuursfunctie. Tot haar grote verrassing werd ze in maart na stemming zelfs tot voorzitter uitgeroepen. „Ik schrok me rot", bekent ze. „Al wat ik had gedacht, dat niet.. Nee, proble men met die mannenwereld heb ik nooit gehad, ook niet toen ik voorzitter werd. 't Is wel vaak zo dat er in het begin gepraat wordt over zaken als varkens, grond prijzen en maïs. Begrijpelijk wel, want 't is hun werk. Maar toch is het prettig dat Gerne Luggen- horst er enkele jaren terug bij kwam..." De officiële opening van de langste ATB-route van Neder land vindt woensdag 18 juni plaats. Deze route loopt over de Sallandse Heuvelrug door de gemeenten Holten en Hellen- doorn en is in totaal ongeveer zestig kilometer lang. AlScouting zoekt rijwilligers ie BE. St. Joris Overijs sel is op zoek naar enkele materiaalbeheerders. St. Joris is scoutinggroep voor gehandicapte kinderen en ongcren. Zij beschikt over veel kampecr- spullen en spelmateriaal maar dat noct goed worden onderhouden. De leden kunnen dit door hun mdicaps niet zelf en de huidige atcriaalbchccrder heeft door icrsoonlij kc omstandig-heden zijn iverk moeten beëindigen. )c materiaalbchccrdcrs zijn •erantwoordclijk voor het onderhoud cn tijdige vervanging ran het materiaal. Ook helpen zij de leden bij het vervoer van het materiaal naar kampeerterreinen cn het inrichten daarvan. Iedereen die een beetje handigis en t vrije tijd beschikbaar heeft, rdt verzord contact op te nemen net Gerard Oortwijn, voorzitter an de BE. St.Joris, telefoon 0572 35 65 98. Kaarten WV Bij de WV Holten zijn kaarten te krijgen voor de volgende concerten: i tot en met 8 juni VW- jcschenbon Examentoer [Biddinghuizen), 7 juni Stamrock Hardcnberg), 15 juni De Dijk Apeldoorn), 21 juni BZN Gorssel), 21 juni Parkpop (Den laag), 4/5 en 5/6 juli Festival torhout Werchter, 5 juli Walter frout Band (Hellcndoorn), 5 :ptember Schlagerfestival Kerkrade), 27 september The Dubliners (Markelo). Verder zijn kaarten verkrijgbaar :>r onder meer De Lantaarn in Hellcndoorn, Carré in Amsterdam ■oor Warner Bros. Movie SCorld in Duitsland. Collecte Epilepsie De collecte van het Na tionaal Epilepsie Fonds van 26 tot cn met 31 mei plaats heeft in Holten gemeente 5.645,30 gulden opgebracht. Met de opbrengst van deze collecte kan daadwerkelijk de bestrij ding van epilepsie morden gewerkt. Blauw Wit sluit zaterdag 7 juni het voetbalseizoen 1996/1997 op een voor de ver eniging traditionele manier af. Op deze dag, die onder meer in het teken staat van de strijd om de Wiersma-bokaal en de Ben IJspeerd penalty- -bokaal, staat de gezelligheid voorop. Dc jeugdleden die door het ten tenkamp al op het sportpark aanwezig zijn, kunnen na het gezamenlijke ontbijt beginnen met het spcllcncircuit dat door de activiteitencommissie is uit gezet. Dit circuit is echter ook bedoelt voor alle zaalvoetbal- Iers, dames, senioren en overige jeugdleden. Dc supporters zijn ook van harte welkom om hun vaardigheden op dc onderdelen De Totaaldag is na een jaar af wezigheid dus weer in zijn oude vorm terug. In het verleden kwamen dc leden dan ook mas saal naar de afsluiting van het seizoen. De laatste jaren liep dc belangstelling bij de vooral de senioren wat terug. Voor het middagprogramma is daarom gekozen voor een mix-toernooi. De senioren die 's morgens nog niet in de gelegenheid waren om deel te nemen worden toch ze ker voor dit toernooi verwacht. De aanvang van het spelcircuit is om 9.30 uur en eindigt om 12.00 uur. Het mixtoernooi be gint om 13.15 uur. De route is op initiatief van de Stichting Promotic Sal landse Heuvelrug uitgezet in nauw overleg met Staatbos- bcheer en Vereniging Na tuurmonumenten. Burge meester D.J. Verhoeven van Holten en burgemeester J.J. van Overbeeke van Hellen- doorn verrichten 's middags de officiële openingshande ling. De afgelopen maanden is een werkgroep vanuit de Stichting Promotie Sallandse Heuvelrug aan het werk geweest met het uitstippelen van de route, het maken van de folder en het aanbrengen van markeringen. De werkgroep bestond uit de volgende partijen: Staatsbosbe heer, WV Hellendoorn/Nij- vcrdal, VVV-Holten, Twcewic- lerhuis Stam uit Holten en het Overijssels Buro voor Toeris me. Dc vertegenwoordigers van deze partijen hebben nauw sa mengewerkt met Vereniging Natuurmonumenten en de plaatselijke wielerverenigingen. De Sallandse Heuvelrug biedt een enorme gevarieerdheid in landschap, ondergrond en hoogteverschillen en is daarom een prachtgebied voor ATB'ers. Dc route is geschikt voor alle typen ATB'ers, recreant of fana tieke mountainbiker. In de reeds bestaande route in dc gemeente Hellcndoorn zijn wijzigingen aangebracht. Nieuw is dat er nu ook vanuit Holten gereden kan worden. De nieuwe route is opgedeeld in drie delen: de Hellendoornse Berg-route met veel bospaden en weinig hoogteverschillen, de Haarlerberg-route met een pitti ge klim en dc Holterberg-route met enkele flinke hoogtever schillen. Dc drie routes zijn op bordjes met het internationale ATB-symbool in drie verschil lende kleuren aangegeven. Start punten zijn voor twee routes het bezoekerscentrum Sallandse Heuvelrug van Staatsbosbeheer bij Nijverdal cn voor een route het Natuurdiorama Holterberg bij Holten. Voor meer informatie en/of de nieuwe folder kunt u zich wen den tot de VVV-Hellendoorn- /Nijverdal, telefoon 61 27 29 of de VVV-Holten, telefoon 36 15 33. De laatste twee weekenden zijn er in het zwembad 'de Steur' te Kampen de Overijs- selsche kampioenschappen eslag, vier keer tweehonderd meter vrij eslag (estafette), twee honderd meter vlinderslag en achthonderd meter vrijcslag. WÊÈèsè Daarnaast heeft ze nog drie bronzen medailles gezwommen voor de honderd meter vlinder-slag, vier keer honderd meter vrije- slag (estafette) en twee honderd meter school-slag. haalde ze twee bronzen medailles voor de tweehonderd meter schoolslag en vier keer honderd meter vrijeslag (estafette). De beide meisjes zullen na het behalven van dit resultaat worden ingeschreven voor de 'Nationale Kampioenschappen KNZB' die zullen worden gehouden te Eindhoven in het weekend van 20 juni tot en met 22 juni. Zowel Christien als Leonie heb ben zich noodgedwongen aan gesloten bij een club van een naburige gemeente. Dit geldt vooral voor de zwemsport, om dat er volgens de meisjes 'in Holten weliswaar een zwcmclub is, maar meer op recreatief ge bied'. Dc meisjes trainen elke daginRijssen. Christien Aaftink van de KNZB gehouden, waar ook enkele meisjes/da mes tussen de 15 en 19 jaar uit Holten aan deelnamen. Vele medailles, waaronder ook gouden werden daar wegge zwommen. Zo behaalde de 19-jarige Leonie Eektimmerman tien medailles: drie gouden voor de vierhon derd meter wisselslag, tweehon derd meter wisselslag en acht honderd meter vrijcslag. Ook behaalde ze vier zilveren plak ken voor de honderd meter vrij- Ook de 15-jarige Christien Aaftink uit Holten liet zich niet onbetuigd cn zwom voor vijf medailles: twee gouden voor de vijftig meter schoolslag en honderd meter schoolslag. Eén Zilveren voor de vier keer tweehonderd meter vrijeslag (estafette). Ook Leonie Eektimmerman Eindelijk was het dan weer zover; een week geleden werd voor de twintigste keer het befaamde Alard van Bruggen toernooi gehouden. Dit jaar werd vanwege het grote aan tal deelnemers voor een iets andere opzet gekozen in ver gelijking met voorgaandeja- ren. Het toernooi werd namelijk op gesplitst in een ochtend- en een middagprogramma die om on nodige wachttijden tijdens dc wedstrijden te voorkomen. De deelnemende verenigingen waren Brummcn. Enter, Bon. Boys en natuurlijk SV Holten, 's Morgens bleek al snel dat de pupillen van Enter momenteel op een hoog niveau acteren want de eerste vier pouls wisten ze glansrijk te winnen, alleen Brummen wist nog te volgen. Helaas ging het de Holtense jeugd niet al te best af en wisten niet zoveel wwedstrijden te win- Doordat vlak voordat het toer nooi begon bleek dat bij Bon. Boys de complete F-teams niet konden komen moest er iels anders bedacht worden. Dit werd prima opgelost door in plaats van tegen Bon. Boys te spelen werden er penalty's ge nomen op dc heren Schmcichcl en good old Van Zon, ook deze resultaten werden verwerkt in dc eindklassering. Dat de weergoden de voetbal lers weer goed gezind waren bleek wel weer uit de enorme Dc prijsuitreiking werd gedaan door de heer Van Brugg< Enter. Rechts staat medeorganisator Jan van Beek. i die de wisselbokaal uitreikt aa aantal toeschouwers die deze dag onder een lekker voorjaars zonnetje de pupillen aan kwa men moedigen. Tussen de wed strijdjes door kon iedereen die maar wilde zich heerlijk uideven op het springkussen van dc sup portersvereniging, dit keer be- schikhaar gesteld door AB- N-Amro. Tijdens het middagprogramma kwamen dc iets ouderen aan bod. En hier deed de Holtense jeugd het meer dan goed en er werden dan ook veel punten bijeengesprokkeld voor het eindresultaat. Om 14.00 uur wa ren alle wedstrijden afgelopen cn kon de heer Van Bruggen de bekers uitreiken. Totaaluitslag: 1. Eïnter 61 pun ten, 2. Brummen veertig punten, 3. Bon. Boys dertig punten, 4. SV Holten 26 punten. Dc wissclbckcr mocht voor de tweede keer achtereenvolgende keer worden meegenomen door Enter. Dc organisatie kon weer terug kijken op een zeer geslaag de dag waar plezier de boven toon voerde. Hierbij worden door de organisatie al diegenen bedankt die deze dag tot een zeer geslaagde hebben gemaakt

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5