Lijst geeft overzicht van medicijngebruik 'Rustig beginnen en niet forceren' Damesvoetbal sluit af met toernooi op het Vletgoor Okia klaar voor eigen toernooi Ton van Oyen is kampioen schaak Sport E3 agenda Meester Knijfftoernooi prima verlopen Jochem van der Spek verslaat opponenten HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport Triathleet Rob Barel traint recreanten Wielerronde DONDERDAG 29 MEI 1997 woensdag 21 mei vond de kruising Kohveg met Rijssenseweg een aanrij- ïg plaats. Een bestuurder een personenauto met ïhangwagcn reed vanaf Kol weg de Rijssenseweg en verleende geen voor lig aan een bestuurder die rer de Rijssenseweg na rde. Bij dit ongeval ont- rnd gelukkig alleen mate- :1e schade. p vrijdag 23 mei kreeg de politie n melding dat op de Rijksweg A l ■rachtautocombinatie in and was geraakt. Deze achtauto is nagenoeg geheel lorde brand verwoest. Buiten het dat de inzittende dochter van chauffeur wat rook ingeademd d is ook hier dus alleen sprake forse materiële schade. Het rkecr op de Al heeft gedurende ligc uren hinder ondervonden n dit voorval. ok werd op 23 mei op de olterbcrg in een geparkeerde to ingebroken. Met regelmaat jordt er weer in auto's ingebroken I vooral de Holterberg. Zaak is n waardevolle bezittingen en scheiden niet in de auto te laten gen. ok vond die dag op de kruising weg/Winkelbcrgerweg een jding plaats waarbij een wonde viel te betreuren. Het trof hier een voorrangskwestie. gewonde bestuurder is een cht ter observatie opgenomen in t ziekenhuis. dag vonden nog twee rkeersongevallen plaats en wel >de kruisingafrit Al (bijdeafslag olten/Lochcm) met de S-14 en de kruising Larcnseweg/Kerk- ifsweg. Beiden liepen met atenëie schade goed af. p zaterdag 24 mei deed een cvrouw aangifte van diefstal van damesfiets, een donkerrode vus met zwart stuur. Deze ond bij een winkel aan de traat tegen een pilaar stald. De fiets stond op slot. ok werd op zaterdag 24 mei op Smidsbelt tijdens de intenmarkt een collectebus van Hartstichting gestolen. Mocht mand iets hebben gezien dan wrt de politie daar graag van. jij het Esso tankstation werd door p werkneemster van dat jnkstation een jongeman in de raag gevat die een ijsje had Jcggenomen en deze dus niet had naald. De zaak tegen deze jongen fordt via het bureau HALT gehandeld. ok probeerde men die dag op de irkeerplaats langs de noordbaan de Rijksweg Al onder Holten n auto te stelen. Men heeft de met behulp van een eekvoorwerp geopend en de labeling onder het stuurkolom in de auto lag al los. kennelijk is de ider gestoord. Vervolgens is bij woncr van Holten aan de renseweg een auto van het merk ';san, type patrol weggenomen, zaken zijn in onderzoek. p maandag 26 mei werd bij de Ibert Heijn supermarkt te Holten man uit Deventer betrapt irzakc winkeldiefstal. Imdat deze man voor een tweede eer is betrapt wordt proccs- crbaal opgemaakt en heeft hij een dagvaarding mee kregen zodat hij zich voor de ïchtcr moet verantwoorden. .'aast bovengenoemde voorvallen erden er vrij veel fietsen gestolen, ooral bij het NS station. Het gaat aak om nicuwe(re) fietsen. De aak heeft de aandacht van de olitic. Op 't Vletgoor is afgelopen zaterdag het vierde Meester Knijff toernooi afgewerkt. De jeugdcommissie van Blauw Wit kan terug zien op een perfect verlopen dag, waarbij het weer een gunstige invloed had. Om 9.00 uur, een tijdstip waar op er al een waterig zonnetje over de velden van 't Vletgoor scheen, begon voor de organisa tie het meest spannende mo ment. Dit was namelijk het tijd stip waarop werd afgetrapt in de F-poulcs. Een waar leger aan spelers en begeleiders/ ouders omzoomde de velden van 't Vletgoor. Omdat gelijktijdig ook de D-poule van start ging had de organisatie een strak schema in elkaar gezet. Omdat alle ploegen keurig op tijd aan wezig waren, kon dit schema ook worden gehanteerd. De wedstrijden werden vlot achter elkaar afgewerkt, zodat even na 10.30 uur dc- prijsuitrij- king voor de F-poule kon begin nen. Voor de organisatie even een rustpunt, omdat op dat mo ment alleen de D-poulc en de E-poule afgewerkt werden. De andere velden werden in gereed heid gebracht voor de wedstrij den van 's middags. Alles was goed op elkaar afgestemd, waar door ook het middag program ma vlot verliep. De prijswinnaars staan natuurlijk midden in de belangstelling. Toch was er die middag nog één tegenvaller. Door omstandighe den kon A.B.S. C2 niet aan het toernooi deelnemen, waardoor er een alternatief programma voor deze poule opgezet werd. Dat toernooivoetbal iets anders is als een reguliere competitie wedstrijd ondervonden diverse teams. Een eenmaal opgelopen achterstand werd nog maar zel den goed gemaakt. Het krachts verschil was in elke poule rede lijk gelijk. In de B-poule bleek B.Z.S.V. uit Foto: Joke Oostcrvcld Borne duidelijk minder als de andere deelnemers terwijl G.F.C. Cl eenmaal-flink uithaal de tegen Davo Cl. In de D-pou le was Lochcm Dl veel te sterk voor de andere teams. Om 16.00 uur gingen de laatste wedstrij den van start en kwam er een eind aan een goed georganiseerd Vanaf half mei krijgen alle mensen die onder behandeling staan van een medisch specialist, een medicijnlijst wanneer zij hun recept afhalen bij hun apotheek in Deventer en omgeving waaronder ook apotheek Holten valt. Deze medicijnlijst vermeldt alle medicijnen die een pa tiënt de afgelopen drie maanden bij dc apotheek heeft afgehaald. Aan patiënten wordt ge vraagd dc lijst mee te nemen tijdens elk bezoek aan de medisch specialist of huis arts. Hierdoor kunnen be handelaars snel en betrouw baar vaststellen welke ge neesmiddelen iemand wer kelijk slikt en kunnen zij rekening houden met de mogelijke interactie van ge neesmiddelen. De invoering van de medi cijnlijst is een gezamelijk ini tiatief van het Deventer Ziekenhuis, de Regionale Huisartsenvereniging en de apothekers in Deventer en omgeving, verenigid in de Stichting Transmurale Far maceutische Thuiszorg. Op dc medicijnlijst houdt de apotheker bij welke medicij nen een patiënt dc afgelo pen drie maanden heeft af gehaald. Wanneer een patiënt zijn recept afhaalt bij de apo theek, overhandigt de apo theker hem voortaan deze medicijnlijst met het ver zoek de lijst mee te nemen tijdens het eerstvolgende bezoek aan een arts. Op deze manier krijgen huisarts en medisch specialist een volledig overzicht van het medicijngebruik van men sen. Ze zien welke genees middelen worden voorge schreven door andere art sen en kunnen daarmee in hun medicatiebelcid reke ning houden. Het voor schrijven van medicijnen wordt hierdoor meer doel gericht en veiliger. Na het bezoek aan de huisarts of specialist wordt op de medicijnlijst aangegeven welke medicijnen moeten worden gebruikt tot het volgende consult. Ook kan de arts aangeven tot wanneer een patiënt herhalingsrecepten, zonder tussenkomst van een arts, bij de apotheek kan ophalen. Dc patiënt levert dc medicijnlijst in bij zijn apotheek. De medicijnlijst geldt op deze manier als recept voor dc periode tot het volgende bezoek aan dc arts. Na elk bezoek aan de apotheek ontvangt dc patiënt een nieuwe, bijgewerkte lijst. Deze lijst moet de patiënt meenemen naar het eerstvolgende bezoek aan medisch specialist of medisch specialist. Zo hebben behandelaars altijd een actueel en totaaloverzicht van het medicijngebruik van hun patiënt. En ook dc patiënt zelf heeft een totaalbeeld van de geneesmiddelen die hij gebruikt. Als mensen de medicijnlijst bijvoorbeeld in het mapje bij hun ponskaartje bewaren, hebben hulpverleners in het geval van nood of een ongeval altijd een actueel overzicht van het medicijngebruik bij de hand. Patiënten ontvangen tijdens hun bezoek aan medisch specialist, huisarts of apotheek informatie over de invoering van de medicijnlijst in de vorm van een informatie kaartje. Dc poulewinnaars waren: Fl: Davo, 12: B.Z.S.V., F3: Borne, F4: Blauw Wit, Dl: Lochem, El: Davo, C2: Epsc. Cl Raalte, BI: A.B.S. Dennis Bolink van Blauw Wit El t beker. t trots zijn gewonnen Foto: Joke Oostcrvcld De dames van Blauw Wit hebben woensdag 21 mei hun voetbalseizoen afgesloten met een klein toernooi op sport park 't Vletgoor. De door Henk Nijland opgezette en georganiseerde competitie op doordeweekse avonden bleek opnieuw een succes. 0-2. Blauw Wit-Excelsior 0-2, G.F.C.-Vesos 2-0, Excelsior- -Deto 0-0, Deto-Vesos 0-2, Blauw Wit-G.F.C. 0-3, Excel sior-Vesos 0-0, Blauw Wit-Deto 1-3, Excelsior-G.F.C. 1-1. Voor mensen met een ver standelijke handicap werd op zaterdag 24 mei een triathlon gehouden door de Hellen- doorn in samenwerking met de Nederlandse Sportbond. Eén van de deelnemers was Holtenaar Jochem van der Spek. De deelnemers konden kiezen uit verschillende afstanden: zwemmen vijftig, honderd, drie honderd en vijfhonderd meter. Bij het fietsen 7,5 of vijftien kilometer en bij het lopen drie of vijf kilometer. Jochem heeft van alles dc langste afstand gekozen. Tussen de verschillende onder delen waren pauzes en werden geen tijden opgenomen en was dus ook geen prijsuitreiking. Jochem heeft zijn tijden op laten nemen want als het in Ilellen- doorn goed zou gaan, wil hij in augustus in Holten aan dc start verschijnen. En het ging goed. Zijn resultaten: vijfhonderd me ter zwemmen: 18.48, vijftien ki lometer fietsen: 32.02 (snelste), vijf kilometer hardlopen 26.21 (snelste). Toen hij over de finish kwam kreeg hij een medaille omgehan gen door de burgemeester van Hcllcndoorn. Het vierde touwtrektoernooi voor de oostelijke kampioen schappen bij TTV Vorden is afgelopen zondag gehouden. De jeugd van Okia liet twee punten liggen maar won ver der alle wedstrijden. Het staat nog Her punten voor op de nummer twee Oele. De dames hadden een heel goeie dag. Ze eindigden vandaag als tweedes en kunnen als ze zo doorgaan nog voor een leuke competitie zorgen. Her 680-b team deed zijn best om hetzelfde resultaat als vorige keer te halen. Tegen dc nummer één Oele werd een gelijkspel gehaald. Helaas werd tegen Vor den verloren, de andere wed strijden werden wel gewonnen. Het team staat nu op de derde plaats. Bij de 640-b behaalde dc combi natie Okia/Hcurc drie punten, net zoveel als vorige keer. De 640-a van Okia ging alleen tegen Eibergen in de fout, deze wed strijd werd verloren. De andere wedstrijden werden gewonnen. Okia doet het na vier competi- tiedagen goed en staat in vier klassen hoog in de top. Aan staande zondag houdt Okia het vijfde toernooi. Gerekend wordt op veel supporters en belangstellenden. Hoewel het aantal verenigin gen beperkter is dan in de reguliere competitie van de bond met wedstrijden in het weekend bleek deze compe titie toch ook sterk aan te slaan bij dc voetballende da- Gezelligheid en sportiviteit stonden hoog in het vaandel van de dames Veel van de deelne mende verenigingen hebben te maken met bczettingsproble- men. Bij elke vereniging zijn dus dames welkom die voor de ge zelligheid wel tegen een bal wil len trappen. Ook de gelederen van Blauw Wit hebben behoefte aan versterking. Opgeven is mo gelijk bij Willy Aanstoot, tele foon 36 39 70. In de afgelopen winterperiode werd een zaalcompetitie afge werkt. Dit initiatief werd door de voetbalsters bijzonder ge waardeerd. Alhoewel het moei lijk bleek om de bal binnen de zo bekende zwarte lijnen te houden werd er toch ook driftig ge scoord. Nijland had voor het afsluitende toernooi op 't Vlet goor alle behaalde resultaten ge wogen en een prestatie gemid delde berekend. In het toernooi konden naast de behaalde wedstrijdpunten ook punten worden behaald voor gescoorde doelpunten. Een bij komende factor die de reken meesters onder de voetballers uitschakelde". Het gevolg was at tractief aanvallend voetbal in de stromende regen. Gelukkig werd het later op de avond droog, maar het gladde veld bleek toch voor veel problemen te zorgen. De ploegen behaalden de vol gende resultaten. G.F.C.-Deto Doordat De Eversbcrg niet kon deelnemen behaalden alle ploe gen tegen deze 'tegenstander' een fictieve 5-0 zege. Na het laatste fluitsignaal in de laatste wedstrijden kon Nijland zijn be rekening uitvoeren. Deto werd uiteindelijk vijfde, G.F.C. be haalde de vierde plek, Vesos eindigde als derde. Blauw Wit behaalde een verrassende, maar ook verdienstelijke tweede plaats achter de uiteindelijke winnaar Excelsior. Dc dames uit Rijssen gingen er met de taart vandoor. De scheidsrechters Stam, Schutte, Paalman en Burgers hadden een makkelijke avond en werden net als organisator Nijland in de bloemetjes gezet. Een gezellig seizoen kwam hiermee tot een goed einde en verdiend zeker Zoals onlangs al werd ver meld kon Ton van Oyen het schaakkampioenschap bijna niet meer ontgaan en dat ge beurde ook niet. Integendeel. Voor 21.00 uur was dc competi tie al beslist door een vlotte nederlaag van Dick van der Knaap tegen Henk Jongman. Handbal: Zaterdag 31 mei: Gerda Schuitert Toernooi pro gramma: Holten 121 aanvang eerste wedstrijd, 10.00 uur; Hol ten Cl aanvang eerste wedstrijd 10.26 uur; Holten C2 aanvang eerste wedstrijd, 10.26 uur. Zondag 1 juni: Gerda Schuitert Toernooi programma: Holten Meisjes B aanvang eerste wed strijd, 10.26 uur; Holten Meisjes A aanvang eerste wedstrijd, 10.26;Jongcns B aanvang eerste wedstrijd, 10.26 uur. Alle spelers graag 30 minuten voor aanvang aanwezig! Hockey: Zaterdag 31 mei: In stuif van 13.00 tot 16.00 uur. Sportdag: Aanvang 8.45 uur; 14.00 uur. Estafette. Okia: Zondag 1 juni: Compcti- de-toernooi, 10.00 uur. Sporthal: Donderdag 29 mei: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 20.30 - 22.00 uur, SV Holten AU Stars. Vrijdag 30 mei: 8.10 - 14.40 uur, SGW. Zaterdag 31 mei: 12.00 - 17.00, Waterloo B.V. Twee kleedlokalen fietstocht. Maan dag 2 juni: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 20.00 - 22.00 uur. Bad mintonclub Holten. Dinsdag 3 juni: 8.10 - 13.50 uur, SGW. Woensdag 4 juni: 8.10 - 14.40 uur, SGW; 19.00 - 22.00 uur, Badmintonclub Holten. Don derdag 5 juni: 8.10 - 15.40 uur, SGW; 20.3 - 22.00 uur, SV Hol ten All Stars. Weekendreserveringen vanaf vrijdagmiddag 12.30 uur bij de beheerders van sporthal 't Mossink. Reserveringen ui terlijk regelen voor vrijdag avond 20.00 uur. (tel. 36 31 80). Dick gaf na twaalf zetten een stuk weg en kon opgeven. De uitslagen zijn als volgt: Rick Romp-Bas van Beek 0-1, Ro nald klein Tecsclink-Henk van Beek 0-1, Ton van Oyen-Bertus van Beek 0-1, Henk Jongman- -Dick v.d. Knaap 1 -Ö, Dinant van Beek-Ben v.d. Griendt 0-1, Rob Gcrvedink Nijhuis-Gerrit Stevens 1-0, Jorn dc Lange-Gcr- rit Stevens 1-0, Gcrrit Stcven- s-Alrik Baltus 0-1, Gerrit Lug- genhorst-Erik Bosman 1-0. Volgende weck maandagavond sluit de schaakvereniging haar schaakseizoen af met een vriendschappelijke wedstrijd te gen Lochem. In Raalte wordt zondag 1 juni de Wielerronde van Raalte verreden. In deze spannende ronde strijden twee catego rieën, de recreatierenners/- dagkaarthouders en de eli te/ neo-amateurs/cyclospor- tieven om een mooie plaats in het klassement en aanlokke lijke geldprijzen. De recrcaticrcnntrs/dagkaart- houdc-rs starten om 13.30 uur aan de Göbclstraat voor dc veertig kilomctc-r, terwijl voor de tachtig kilometerrijders het startschot klinkt om 15.00 uur. Het parcours is een ronde in de wijk van zo'n veertienhonderd meter. De renners komen dus vele keren langs het publick. „Begin rustig, zoek je ritme en forceer jezelf niet. Doseren is een belangrijk sleutel woord." Het was een essen tieel onderdeel van de bood schap die Rob Barel afgelo pen zaterdag had voor de groep recreatieve triathleten die deelnam aan zijn clinic. Barel, de nestor van dc triath- lonsport in Nederland en nog steeds actief, was de vierde en laatste sporter die een speciale training verzorgde met het oog op de komende Triathlon Hol ten (9 augustus). Aan het 'Trai nen met de krant' namen ruim honderd recreanten deel. Na Gerard Nijboer (lopen), Henk I.ubberding (fietsen) en twee weken geleden Mildred Muis (zwemmen), verzorgde Barel een afsluitende triathlon- training. Met dien verstande dat het onderdeel zwemmen er we gens tijdgebrek was uitgelaten. Barel, die onlangs nog Neder lands kampioen Run-Bike-Run werd in Venrav en zondag deel nam aan de eerste wedstrijd in het Elite-circuit in Zundcrt, stak dc loftrompet over het initiatief voor de trainingen van de Stich ting Triathlon Holten. „Een hele goede zaak. Vooral het wis selen van de ene naar de andere discipline is moeilijk en vergt aandacht. Bij de wissel zwem men/ fietsen speelt het aspect ademhaling en bij de overgang van fietsen naar lopen gebruik je weliswaar dezelfde spieren, maar de coördinatie is totaal anders. Als je je daar niet goed op voorbereidt, dreigen blessu res of een minder goede presta tie." Evenals bij dc vorige triathlon- trainingen, waren dc recreanten ook zaterdag al naar gelang hun Onder leiding van triathleet Rob Barel r triathlontraining. niveau in groepen van ongeveer twinitig personen ingedeeld. Op Meermanskamp startte Barel zijn clinic met uitgebreide infor matie over allerlei aspecten die met training te maken hebben. „Training is jezelf uitputten om je prestatie via rust te verbete ren. Bouw dc intensiteit van dc training langzaam op en zorg wekelijks voor een rustdag. In het weekend kan er dan weer lang(er) getraind worden of wel licht aan een wedstrijd worden deelgenomen. Belangrijk is om technisch goed te trainen en als je wisselt van discipline, geef je spieren dan de kans om te wen nen aan de nieuwe beweging. Kort voor je de wissel iictscn- /iopen bereikt, kun |c trouwens al wat rekocfeningc-n doen - je kuiten naar beneden drukken op de pedalen bijvoorbeeld, 't Remt wellicht enigszins, maar het is een investering in het vervolg van de wedstrijd. Zorg ook voor de juiste versnelling en schakel pas als je voldoende tempo hebt." Als tip voor het optimaal wisse len noemde Barel ook het voor af verkennen van de situatie ter plekke. „Zo weet je precies waar je zijn moet. Zorg er bovendien deel aan de afsluitende Foto: Wil Vogel voor dat je je spullen direct pakken kunt en niet tussen kle ding moet zoeken." Voor dc echte fanatiekelingen had hij wat nuttige tips om het secon- denrovende veters strikken van loopschoenen te voorkomen. Barel benadrukte het belang van tempo doseren gedurende de wedstrijd. Niet te snel van start gaan, zodat je jezelf later tegen komt. „Ook niet jezelf forceren als je langs bekenden aan de kant komt, maar je tempo aanhou den. Doseren is ook voor je eigen gevoel prettiger, 't Is toch veel fijner als je je niet alleen de eerste, maar ook de laatste tien minuten goed voelt"?! Na de theorie volgde het prakti sche gedeelte van de training. Eenmaal buiten onderwierp Ba rel zijn pupillen op vakkundige wijze aan droogzwemmen en een serie algemene conditieoe feningen. Na een rondje lopen van anderhalve kilometer, volg de rckoefeningen, specifieke loopocfeningcn en een combi natietraining fietsen/lopen. Tot slot kregen de recreanten een korte, maar intensieve fietstrai- ning. Hoewel Barel jaarlijks diverse lezingen verzorgt en ook op treedt als trainer, zij het door gaans van leden van triathlon- verenigingen, was hij zeer posi tief over het werken met de Holtense' recreanten: „On danks het feit dat ze op een heel andere manier met de triathlon- sport bezig zijn, vond ik het erg leuk om te doen. 't Viel me op dat iedereen enthousiast was. Ook voor mijzelf is het nuttig, het maakt je namelijk bewust van dc wijze waarop je traint, waaróm je iets sus of zo doet." Ofschoon Barel zondag deel nam aan dc eerste Elite-wed strijd in Zundert, wist hij nog niet zeker of hij zich over enkele maanden ook aan de start bij de Schipbeek meldt. „Om voor het klassement mee te doen, moet je deelnemen aan de vier F.lite- -wedstrijden. Ik heb mijn sei zoen echter ingedeeld tot en met het WK lange afstand triathlon in Nice. Daarna doe ik enkel mee met afzonderlijke wedstrij den. Aan de andere kant trekt Holten wel, jc- hoort er alleen maar goeds over en ik heb er nog nooit meegedaan."

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 9