Holten 6 bezoekt sponsor De Poppe Nog vijf tennisteams in race voor kampioenschap Jongeren kunnen gratis vissen op het Vletgoor Amazing laat Canada en VS swingen Blauw Wit op zoek naar een nieuwe voorzitter Handbalheren winnen, dames gaan onderuit HOLTENS NIEUWSBLAD Tiroler medewerkersavond schot in de roos Uniek experiment HSV De Rietvoorn: DONDERDAG 29 MEI 1997 De jongens van SV Holten 6 zijn na afloop van de laatste competitiewedstrijd per fiets richting zalencentrum de Poppe gegaan. Hier moest namelijk de traditionele elftalfoto worden gemaakt na het aanbieden van een nieuwe en volgens de jongens prachtige outfit door Bennie en Eppie van de Poppe. P. van Heunen gaf nogeen demonstratie met de inmiddels bekende 'klapschoen', dit gebeurde natuurlijk onder het genot van een pilsje. Ook werd samen met de sponsor de tactiek voor het aankomende seizoen besproken en tevens bedankten de spelers hun sponsoren. En zo werd na een hele fijne middag in De Poppe de terugreis hervat, op de fiets... Eigen foio In de laatste wedstrijd voor de veldcompetitie handbal voor de vakantie speelden de dames van Holten uit tegen Wesepe. In een leuke wed strijd, waarin Holten nog steeds vier basisspeelsters door blessures mist, wist We sepe bij rust door snel spel uit te lopen naar een 8-5-voor sprong. Na rust kwam Holten terug tot 9-8 en ontstond een gelijk op gaande wedstrijd. In de slotfase wisten de gastvrouwen echter opnieuw op voorsprong te ko men en gaven die ook niet meer uit handen. Eindstand: 13-10. Scores Holten: Bianca Smit en Margot ter Schure 3, Sudan Boode 2, Wendy Wissink en Paulien Schooien 1 De heren speelden thuis tegen Goosen/Wijhe. Tot de rust liet Holten zich inpakken en keek het terecht tegen een 9-11 ach terstand aan. Na rust met Arno Protzmann in het doel en Stefan Jansen in het veld, liep het Hol- tense spel stukken beter en wist Holten de stand het aanzien te geven wat het niveauverschil aangaf. Holten won duidelijk met 28-16. Scores: Meino van Beek 11, Mark Wander Drent en Andy de Jong 5, Ton Muller 3, Nico Vorst en Arne Vermei) 2. Dames 2 liet zich in de eerste helft inpakken door CVO 2. Door het initiatief uit handen te geven leidden de gastvrouwen met 9-2. Na rust pakte Holten de zaken beter aan en werd er prima partij gegeven. Meer dan de eindstand 13-7 zat er niet in. Jongens A speelde een goede wedstrijd tegen het sterke CVO. Na een gelijke ruststand had Holten na rust de pech, dat de man in het zwart op belangrijke ogenblikken Holten te kort deed. Twee cirkeldoelpunten en twee teruggefloten treffers van Holten zorgden ervoor, dat Holten ten onrechte met 14-12 verloor. Meisjes A trof in SDOl 2 een sterke tegenstander. Holtcp bood goed partij en mede dank zij de keepster Martine Koetsier bleef de schade tot 13-6 beperkt, j Raalte bleek (opnieuw) een maatje te groot voor meisjes B. Via 3-10 werd het een 5-25 ne derlaag. Meisjes Cl leidde bij rust met 4- 3, maar wist de voorsprong niet vast te houden. Goosen/Wijhe ging met de 6-9 eindstand met twee punten naar huis. Meisjes C2 won de laatste wedstrijd van ABS. Holten had het betere van het spel. Via een 4-2 stand bij rust werd het 6-2 voor Holten. De activiteitencommissie van Blauw Wit kan met een tevre den gevoel terugkijken op een zeer geslaagde medewerkersa vond. In tegenstelling tot andere jaren had de commissie voor een feest gekozen in de vorm van een Tiroler-avond. Via de uitnodiging werden de gasten verzocht om indien mogelijk in gepaste kledij te verschijnen. Velen gaven hieraan gehoor. De organisa tie had voor iedereen een ech te Tiroler hoed, waardoor de sfeer direct al goed was. Voorzitter Gerhard Kolkman opende de avond met de mede deling dat iedereen eigenlijk op verjaardagsvisite was. Op 24 mei 1966 werd Blauw Wit opge richt, precies 31 jaar geleden. Een verjaardag vier je met fami lie en vrienden waarmee Kolk man doelde op allé medewer kers. Voor de clubhuiscommissic was er een bloemetje, omdat zij ook het afgelopen seizoen weer op allerlei tijdstippen voor de ver eniging klaarstonden. Medewer kers is iets waar je zuinig op moet zijn, volgens de sportbon den. Vandaar een avond als deze. Aan de andere kant vormt de steeds ingewikkelder regelge ving, aan de verenigingen opge legd, een steeds grotere hinder nis om vrijwilligers op de diver se posten te krijgen. Zo is Blauw Wit voor het komende seizoen bezig om een nieuwe voorzitter te vinden. In het laatste nummer van het clubblad De Blauw-Witter hoopt het bestuur de nieuwe kandidaat bekend te kunnen maken. In de ledenvergadering van oktober kan deze dan be noemd worden. Gerhard Kolk man stopt dus na zes jaar voor zitterschap. Met de promotie van het eerste elftal in het afge lopen seizoen en de bezoeken aan andere verenigingen die hiervan het gevolg zijn, geven ook een andere kijk op het vrij willigers werk. Leren van elkaar hoe het kan. Bij Blauw Wit staat de kwaliteit van de vrijwilligers volgens Kolkman op een tien. De kwan titeit is echter een zorg. Vooral het clubhuis kan op de zaterda gen nogwel vrijwilligers gebrui ken. De maatschappelijke in vloeden gaan Blauw Wit niet voorbij. Het ziekengeld waar de werkgevers zich zwaar voor moeten verzekeren, de 24-uurs economie, de individualisering! en ook privatisering van taken zijn problemen waar een vereni ging mee te maken heeft of krijgt. Ondanks dat is het afgelo pen seizoen goed geweest en verdiend de medewerker niet alleen een compliment, maar ook deze avond. Hierna was er voor de medewer kers gelegenheid gebruik te maken van het buffet, of van één van de attracties die door de boomstammen tot blokjes hout verwerkt en als dat niet genoeg was, kon men alri)d nog de spij ker op zijn kop slaan, waarbij de timmerman niet altijd won. Ook aan deze gezellige avond kwam een einde met voor alle aanwezi gen een klein aandenken. In 1998 volgt zeer waarschijnlijk een Mexicaanse avond? Een fantastische tijd. De le den van het Holtense koor Amazing kwamen superlatie ven tekort om hun bezoek aan Canada en de Verenigde Staten onder woorden te brengen. 141 leden en 11 aanhangers van het koor vertrokken op hemel vaartsdag de grote oceaan over om in het land van de onbe grensde mogelijkheden enkele concerten te geven. Behalve de eerste nacht verble ven de zangers bij gastgezinnen. Het eerste optreden was meteen raak. „Dat was in Burlington", geniet Dinie Wegstapel van Amazing nog steeds na. „Een plaats met veel immigranten. De mensen daar waren heel enthou siast. Ze kennen zo'n koor als ons ook niet want stil staan tijdens onze concerten doen we Twee jaar geleden is het jeugd koor van St. Thomas uit de gelijknamige plaats in Holten geweest. Tijd voor een weder dienst natuurlijk, in dc vorm van een gezamenlijk optreden. „We hebben slechts één keer geoe fend en bij dc uitvoering ging het heel goed", aldus Wegstapel. Dc publieke belangstelling viel een beetje tegen, maar daar het aan de andere kant van de oceaan ook moederdag was. bleek de opkomst naar verhou ding nog alleszins redelijk. De band tussen Nederland en Canada is bijzonder groot vol gens Wegstapel. „Je wordt over al met open armen ontvangen. Het gaat echt terug tot de oorlog want in de zalen zaten steeds veel oud-strijders. Zo waren er in St. Thomas zelfs mensen die speciaal voor het concert van Amazing uren hadden gereist." In Watertown in de VS werd zelfs een reportage gemaakt door het plaatselijke tv-station en tijdens het Tulip-festival was Amazing een van de hoogte punten. „Jammer dat het zo koud was',, zegt Wegstapel. „Maar mooi was het wel." Wegstapel wil iedereen die mee heeft gewerkt nog hartelijk dan ken voor deze onvergetijke tijd. „De naam Amazing is weer eer aangedaan", aldus Wegstapel. Nog twee senioren- en drie jeugdteams hebben met nog een keer spelen grote kans om tenniskampioen te wor den in hun poule en dan vol gend jaar in een hogere klas se te spelen. Zat. mix-1 3c klas: (Corine, Henrikc, Erik en Robjaap) staan eerste met vier punten voor op nummer twee. Ze spelen zater dag thuis en hebben genoeg aan 2-3. Zat. heren-2, 6e klas: (Rut- ger, Remco, Jan Martijn en John) hebben alles nog gewon nen en staan één punt voor, ze •spelen zaterdag bij Lcttelc en moeten dan winnen met 3-2 om zeker te zijn. Zat. jun mix-2: (Paul, Nicky, Lisettc en Jennifer) hebben alles nog gewonnen en staan drie punten voor, ze spelen zaterdag thuis en hebben genoeg aan 2-3. Zondag jun mix-1, 4e klas: Freek, Roel, Emiel, Petra en Jiddc) hebben alles nog gewon nen en staan zes punten voor op de ander die ook alles gewonnen heeft. Ze spelen zondag tegen elkaar in Twello en wie dat wint wordt kampioen en bij gelijk spel (4-4) is Holten kampioen. Woensdag jongens: (Victor, Frederik, Leon en Rens) hebben alles gewonnen en zijn al kam pioen, ze staan twaalf punten voor op nummer twee, waarvan ze al een keer gewonnen hebben (de woensdag speelt in een pou le van vier twee keer tegen el kaar, uit en thuis). De kans voor zat.mix-2 5c klas op het kam pioenschap is zo goed als verke ken, ze verloren zaterdag van degene die nog niet verloren had. Ze hebben nu nog een kansje, wanneer dat team dc laatste keer verliest. Teams die niet in de laagste klasse spelen en eindigen op plaats zeven en acht degraderen. Helaas staat dat te gebeuren voor drie teams: Do.dames-1 3e klas (zevende plaats), Zat.he- ren-1 3e klas (achtste) en Zat. mix-3 5e klas (achtste). De uitslagen van de zesde com- petitieweek (weck 21) zijn als volgt: Dinsdag dames: Holten 1-Dclden 2 4-1, Holten 2-Goor 3 3-2. Woensdag jeugd mix: Holten 1 -Slagvaardig 2 5-0. Jon gens: Holten 1-Lcttcle 1 3-2. Meisjes: Holten 1-Drijvers 2 4-1 Donderdag dames: Hol ten 1-Heino 1 1-4, Holten 2-Bathmcn 2 3-2, Holten 3-Rijs- sen 1 0-5, Holten 4-Stouwe 5 0-5. Vrijdag heren: Holten 1-Rijssen 1 2-3, Holten 2-Colm- schatc 1 1-4. Zaterdag jeugd mix 15jr: Holten 1-Haaksber gen 14-1, Holten 2-RC Borne 1 3-2. Meisjes 15jr: Holten 1-Rijssen 1 3-2. Zaterdag se nioren mix: Holten 1-Schape- kolk 1 5-0, Holten 2-Colmscha- te 2 1-4, Holten 3-Stouwe 3 1-4. Heren: Holten 1-P.Braband 1 0-5, Holten 2-Schapekolk 8 5-0. Zondag mix jun: Holten 1-Drijvers 1 8-0, Holten 2-Hci- no 1 3-5. Mix 35+: Holten 1-Voorst 2 2-3. Heren 35+: Holten 1-Neede 1 4-2. De Hengelsportvereging De Rietvoorn heeft besloten te proberen vergrijzing in de hengelsport tegen te gaan. De laatste jaren zijn er steeds minder jongeren die gaan vissen. Daar is wel een aantal redenen voor aan te geven, onder meer studie, computeren en natuurlijk bijbaantjes. Vooral hebben de jongeren minder binding met de natuur. HSV heeft besloten om de vijver het Vletgoor in dc wijk de Haar vrij te geven voor jeugd tot en met 14 jaar. Het is nu zo dat iemand die daar wil gaan j vissen lid moet zijn van HSV De Rietvoorn en wanneer hij ouder is dan 14 jaar ook in het bezit dient te zijn van een sportvisakte. I Om te stimuleren dat jeugd weer meer gaat vissen, kunnen jongeren gratis vissen in het Vletgoor. Wel is het nodig een registratiebewijs te halen bij dicrenspcciaalzaal I Zanting in Holten. Uiteraard geldt dit aüecn voor het Vletgoor en alleen voor jongeren uit Holten en Markclo. Door I middel van deze registratie hoopt j de vereniging een nieuwe doelgroep op te bouwen want is vissen is voor alle leeftijden, ook voor jongeren. Aan het Vletgoor is het altijd mooi vissen. De visvereniging wil daarom ook jongeren laten genieten van deze v mooie sport. Foio: i In het Amerikaanse Watertown ging Amazing met z'n allen op de foto.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 7