Coördinatrice Beekman neemt afscheid van GOB Slowaaks team bij SV Holten Corrie en Ingrid nu coördinatrices GOB Eendje Bieb top 10 HOLTENS NIEUWSBLAD wil oeen bril! DONDERDAG 29 ME;11997 Nog steeds schrijnend tekort aan gastouders Uitslag verloting De trekking van de jaarlijkse grote verloting van Blauw Wit heeft inmiddels plaatsgevonden. Naast de hoofdprijzen waren er ook diverse kleinere prijzen te verdelen. De winnende num mers zin als volgt: 1.2645, 2.2616, 3.1615, 4.461, 5.2167, 6.1571, 7.1151, 8.339, 9.2223, 10.1250, 11.2062, 12.1326, 13.1052, 14.2330, 15.564, 16.2302, 17.2588, 18.2433, 19.2497, 20.2312. De gewonnen prijzen zijn door de activiteitencommissie bij de winnaars bezorgd. De nieuwe coördinatrices van het GOB: Corrie (links) en Ingrid. fok>: wil Vogel „Door Anneke heb ik 't in de vingers gekregen. Hoewel ik vroeger peuterspeelzaalleidster ben geweest, was het in het begin toch wennen. Als er een koppeling moest worden gerealiseerd had ik iets van, 'hoe breng ik dat tot een goed eind'. Nu denk je daar niet eens meer over na, 't gaat als vanzelf." Vijf jaar geleden maakte Corrie de Groot haar opwachting bij het Gastouderbureau Holten. Per 1 juni neemt zij Annekes plaats in (twaalf uur per week). Haar eigen functie wordt overgenomen door Ingrid Kappert-Slotmdn (acht uur per weck). „We hebben op heel bijzondere en prettige manier samengewerkt", verzekert Corrie. „Wc waren meer dan collega's, ook al omdat we elkaar al kenden. Het overleg tussen ons was vaak zeer uitgebreid, ja, dat zal ik in het begin wel missen, 't Heeft er in elk geval toe bijgedragen dat er altijd gedegen koppelingen tot stand konden worden gebracht. Goed weekeinde Bergruitertjes Er gaat bijna geen weekeinde voorbij, of de leden van de Bergruitertjes zijn met de po ny's op pad. In de zomer maanden houden de meeste verenigingen wel een buiten- concours. Voor een aantal concoursen wordt gczamelijk ingeschreven. Dit betekent dat alle leden-com binaties met een startkaart op het concours worden verwacht. Traditiegetrouw stond ook dit jaar het pony-concours in Hel- lendoorn tijdens het pinkster- weekeinde op het programma. Het werd een mooi concours waar maar liefst vierhonderd combinaties starten. De Berg ruitertjes lieten zich op dit con cours niet onbetuigd. Een aantal leden zag na afloop de prijzen- kast weer iets gevulder. De Holtens prijswinnaars: Mie- ke Leeftink met Amingao (cate gorie C) vierde prijs dressuur klasse B en een tweede prijs voor springen in de klasse L. Lucinda Anderson met Saskia (categorie C) een eerste en een tweede prijs in de dressuur klas se M2 en met Telly (cattegorië D) een eerste prijs in de dressuur klasse L. Joanna Spakman met Belianka (categorie D) een der de prijs bij het springen in de klasse B en een tweede prijs in dressuur klasse L. Angelique van Wanrooy met Queenie (ca tegorie D) een derde prijs voor dressuur klasse L. Lia Verhoe ven met Bianca (categorie D) een eerste prijs in de dressuur klasse L en een eerste prijs bij het springen klasse M. Esther Lammers met Amillion (catego rie D) een eerste en een tweede prijs voor dressuur in de klasse B en met Wendy K (categorie D) een eerste prijs bij het sprin gen klasse Z. Nu Corrie in Annekes voetsporen treedt, zal zij ook het contact met de regio onderhouden. Elke twee maanden komen vertegenwoordigers van GOB's uit Bathmen, Almelo, Hengelo, Heino, Raalte en Holten bijeen en wordt ook een thema besproken. Daarnaast wordt elk kwartaal op provinciaal en beleidsmatig niveau overleggevoerd met alle GOB's uit Overijssel. Met veel vertrouwen ziet Corrie de samenwerking met Ingrid tegemoet. Het tweetal heeft inmiddels afgesproken wie welke gast- en vraagouders van Anneke Beekman overneemt. „Om een stuk vertrouwen te creëren, zal ik me zeker voorstellen bi| de desbetreffende mensen", zegt Ingrid, die voorheen groepsleidster in een dagverblijf voor meervouding gehandicapte kinderen was en eveneens ervaring heeft als ziekenverzorgster. Waarom het Gastouderbureau? „Ik wilde minder uren draaien en had al ervaring met het sociaal- cultureel werk hier en het dorpshuis. 'tTrok me direct aan, ik heb er veel zin in." „Ze was domweg geknipt voor die functie", merkt Socuwc- stafmedewerker Herman Kampman spontaan op als we hem vragen naar een reactie op het vertrek van Anneke Beekman. Het GOB ressorteert onder Kampmans verantwoordelijkheden ('Ik was sinds kort hun aanspreekpunt'). „Aan de ene kant was Anneke zakelijk, aan dc andere kant zcér betrokken. Wilde koste wat kost voorkomen dat mensen gekwetst werden. Het werk van de coördinatrice is soms ook hartstikke moeilijk. Ik heb dat bemiddelingswerk, zij het voor korte tijd, in het begin ook gedaan en weet dus waarmee je geconfronteerd kunt worden. Soms zijn kinderen moeilijk te plaatsen of loopt het niet lekker met de ouders. Maar Anneke deed het perfect, is helder, zegt direct waar 't op staat. Ja, een buitengewoon prettig mens om mee om te gaan." Als we op het afgesproken tijdstip arriveren bij Fenny de I Vrijer-Ebrecht, treffen we coördinatrice Anneke Beekman (70) van het Gastouderbureau (GOB) Holten in aandachtig gesprek met Fennv's zoon Stijn (6). Anneke is ook de feitelijke aanleiding van ons bezoek, want op 1 juni neemt ze afscheid van het GOB van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk. j Voor velen wennen - voor hen was Anneke het GOB. Het bewijst wat ze de afgelopen zeven jaar heeft opgebouwd. J Anneke Beekman wordt j opgevolgd door collega Corrie de Groot. I De vacature voor haar functie is coördinatorschap, ,,'t Houdt verband met mijn verleden in het basisonderwijs", zegt Anneke even later. „Ik heb jaren voor de klas gestaan en daardoor heel veel te maken gehad met ouders en kinderen. Dat stuk mensenkennis, ervaring, kwam me in dit werk uitstekend van pas. Ik heb het ook instelling, gestaag toe. Naast advertenties is mond-tot- mondreclame volgens Anneke de beste promotie. Op dit moment bevat de kaartenbak zo'n tachtig kinderen van wie er ruim zeventig zijn ondergebracht. De overigen, voornamelijk baby's, staan op de wachtlijst. Voor die kinderen wordt naarstig gezocht naar nieuwe gastouders. Vaak gaat het om opvang in verband ongeregelde werktijden - moeders die in de verpleging werken, de gehandicaptenzorg of in een bejaardencentrum. Anneke: „Het vinden van gast- Welkc vraagoudcr bij welke gastouder past opdat onderlinge ergernissen zoveel mogelijk worden voorkomen. Je hoort wensen ten aanzien van opvoeding, netheid in huis, over het wel of niet tolereren van roken of honden, noem maar op. Nee, huishoudelijk werk wordt niet gevraagd van de oppasouder, 't gaat zuiver om het (de) kind(eren). Als je dan een koppeling voor ogen had, gaf ik geen namen prijs. Het is beter dan men niet vooraf gaat informeren. Bij het eerste bezoek leer je elkaar pas kennen." Sinds enkele jaren krijgen de twee Beekman daarnaast een koffie ochtend voor de gastouders, doorgaans met een spreker, maar het sociaal contact is wel zo belangrijk. En dan waren er nog de bijeenkomsten met het bestuur ('De samenwerking met het nieuwe Socuwe-bestuur verliep uitstekend'), de regio en het provinciaal overleg. „Anneke had duidelijk gevoel voor dit werk, werkte zeer effectief. Ze had 't in haar vingers om de juiste combinatie te vinden van gast- en vraagouder. Kijk maar naar ons, dat klikte gelijk en gaat al vijf jaar perfect." Vraagouder Fennv de Scheidend coördinatrice Anneke Beekman (links) met vraagouder Fenny de Vrijer-Ebrecht (midden) en haar drie kinderen en oppasouder Siny Lodweges. Foio: Wil Vogel inmiddels ingevuld door Ingrid Kappert-Slotman. Anneke Beek man neemt vrijdag 30 mei tussen 19.00 en 20.00 afscheid in de ontmoetingsruimte van De Boschkamp. Dan kan men tevens' kennismaken met Ingrid Kappert. Dat Anneke Beekman dc conservatie met Stijn aangaat, typeert haar ten volle. Dc scheidend coördinatrice trekt zich niets aan van haar omgeving en toont zich één en al oor voor het fanatieke 'F-je' van Blauw Wit (pupillenclftal F4), die honderduit vertelt over zijn grootste liefhebberij: voetballen. Ook school passeert de revue. Anneke luistert geïnteresseerd en informeert naar al het wel en wee op de groene mat. Stijn straalt en onze pen noteert, want ongevraagd legt Anneke zo I één van haar kwaliteiten aan de dag - het kunnen omgaan met mensen, in dit geval kinderen, en pedagogisch inzicht. Belangrijke eigenschappen voor het met heel veel plezier gedaan, maar vond het langzamerhand welletjes. Een moeilijk besluit? Nou en of, maar mijn leeftijd nu maakte het iéts makkelijker. Uiteindelijk moet je ergens een streek trekken." Het verzoek om oppas- mogclijkheid, destijds bij Socuwc aangekaart door oppasmoeder Annie Ncurink, leidde in mei 1990 tot de opening van het GOB. Herhaalde oproepen in de krant zorgde stapsgewijs voor uitbreiding van het aantal gastouders en enkele weken later kon Anneke als coördinatrice aan de slag. „Voor de Socuwe-stafwas het geen doen om ook dat erbij te krijgen, vandaar dat ze iemand zochten met een opleiding aan dc Pedagogische Academie. Die advertentie kwam als geroepen, ik was net uit de kerkenraad gestapt, maar wilde wel wat om handen houden." Na een moeizame start ('Ik had bijna niks te doen in het begin") nam de belangstelling voor het GOB, inmiddels een erkende ouders wordt steeds moeilijker. Veel mensen die gelegenheid hebben om te werken, al is het maar voor enkele uren per week, hebben al iets om handen. Desondanks hopen we op reacties, want er is echt een schrijnend tekort aan gastouders." Anneke Beekman kijkt met louter plezier terug op haar zeven jaar GOB. „Heerlijk, dat contact met al die mensen. Ja, natuurlijk ligt de een je makkelijker dan de ander, maar het tot stand brengen van koppelingen heb ik altijd als buitengewoon boeiend ervaren, deed dat erg graag. In al die jaren is het vrijwel nooit misgegaan, terwijl het soms toch iets van gokken heeft. Mijn intuïtie heeft me gelukkig zelden in de steek gelaten en die anderhalve keer dat dat wél gebeurde: nou, ik kan je verzekeren dat ik er dan langdurig de pest over in had. Bij dc intakegesprekken met gast- en vraagouders afzon derlijk worden alle bijzonderheden op tafel gelegd en is het aan jou om te beoordelen wie bij elkaar passen. coördinatrices van het GOB (vijf jaargeleden kwam Corrie de Groot erbij, red.) een vergoeding voor hun werkzaamheden. „Het geld is leuk maar niet 't belangrijkste", aldus Anneke. „De erkenning deed veel meer." Formeel zijn de GOB- coordinatrices samen achttien uur per week in touw,-maar volgens Anneke gaat het in werkelijkheid om meer uren. „Wil je 't goed doen, dan ben je ei best druk mcc cn ook in zekere mate gebonden", vindt Anneke. „Ik was bovendien vrij direct in mijn handelen, schoof bij voorkeur niet iets vooruit. Als ik werd gebeld, ging ik er gelijk op uit. Het menselijke aspect trok sterk." Dc eerste twee maanden nadat ze een koppeling had gerealiseerd, had Anneke geregeld contact had met de desbetreffende gast- en vraagouder. Zodra de koppeling definitief werd, verminderde dat weliswaar, maar bleef ze een regelmatige en graag geziene gast. Ooit problemen meegemaakt? „Ik jok als ik nee zeg, maar veel zijn 't er niet. Maar alles vlekkeloos, nee." Eenmaal per jaar hield Anneke Vrijer en gastouder Siny Lodewcges zijn één en al lof over Anneke Beekman, die hen destijds bij elkaar bracht. Een bijzondere koppeling, want beiden kenden elkaar, zij het vaag, nog van vroeger. Beiden vinden het jammer dat Anneke vertrekt, maar tonen begrip en respecteren haar besluit. Fenny, moeder van Myrthe (8), Stijn (6) cn Timo (5), koos bewust vooroppas bij haar thuis, zodat de kinderen in hun eigen omgeving konden blijven. Dat sloot prima aan bij de wens van Siny (52), die juist voorkeur had om elders op te passen en er tegenwoordig een dag per week oppast. „Na een paar weken wennen, wist ik niet beter, liep het gesmeerd. Het contact met de kinderen is prima, soms neem ik ze mee boodschappen doen, naar de speeltuin en af cn toe komen ze ook bij mij thuis. Bijvoorbeeld voor Sinterklaas. Problemen? Nooit gehad en als ze er zouden zijn geweest, waren Fenny en ik daar zelf wel uitgekomen. We zijn heel open tegen elkaar." :W|GENB0UW Oolbekkink b\ ■INKER! KOOPMAN AH WANSIK) WANSINx Een slowaaks team heeft on- langs een oefeninterland ge- I speeld tegen Holten 6. Dit ter voorbereiding van het jaar- lijkse voetbaltoernooi in j Deurningcn. Na een goede maaltijd, die be schikbaar was gesteld door Kwok Shing, togen dc gasten richting Meermanskamp. Het belang van deze wedstrijd bleek al snel toen Holten binnen tien I minuten met 2-0 voor stond. De Slowakcn begonnen zich dan ook beter te organiseren, en ble ken kordate voetballers. Holten 6 had het nakijken toen de gas ten door goed samenspel de verdediging op het verkeerde been zette, en met gemak weer op gelijke hoogte kwam. Ook na rust bleken dc Slowaken de sterkere ploeg, doch Holten verzette zich hevig, cn wist nog enkele kansen te creëren, maar moest toch toezien dat de Slo waken nog twee keer scoorden. Al met al een leuke, maar vooral een sportieve wedstrijd, die dankzij enkele goedgeefse mid denstanders en bedrijven uit Holten mogelijk werd gemaakt. Waarschijnlijk is er weer een traditie geboren. Rörikstraat3 7451 GA Holten tel.:(0548)3624 87 Fax.:(0548)362487 Het Holtens Nieuwsblad plaatst in samenwerking met de bibliotheek Holten vanaf heden elke maand de actuele top 10 van de bieb. Vandaag de eerste aflevering van de maand juni: Volwassenen fictie: 1. De Cock en een dodelijk rendez-vous (Appie Baantjer). 2. Terug naar de Provence (Frédérique Hébrard). 3. Breng mij weer tot leven (Kerstin Ekman). Volwassenen non-fictie: 4. Emotionele intelligentie (Daniel Goleman) Jeugd fictie: 5. Eendje wil geen bril, prentenboek (Amy Hest). 6. Het ijzeren tapijt, B-boek (Paul Biegel). 7. Leven op de rand, C-boek (Gerda van Erkel). CD: 8. Before the Rain (Eternal). CD-Rom: 9. Levende letters, CD-Rom voor kinderen die willen leren lezen. 10. Zebra bromfiets verkeerstheoric Amy Hest

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 5