i Gezondheid wedda Gestresst Nieuwe uitkomst tegen moeilijke stoelgang Pollinosan, een wereldmiddel van Vogel! fGroenlip mossel erkt heilzaam bij fgewrichtsklachten Wapiti Mossel Extract Venal helpt je weer op de been De oplossing voor zwemmerseczeem ÜGER Het zelfzorgmiddel voor de intieme delen van de vrouw Boekje over intiemhygiëne Grij ze haarkleur in vijf minuten verdwenen wedda DONDERDAG 29 MEI 1997 HO 11 ZA 5 Eén op de drie Nederlanders heeft weieens last van een moeilijke stoelgang. Maar liefst één op de tien Nederlanders heeft zeer regel matig last van genoemde klachten. Gezien de vervelende gevolgen die verstopping kan heb- jben, is het niet meer dan natuurlijk iets aan deze problemen te doen. De mild en betrouwbaar werkende middelen Duphalac Lactulosesiroop en .Duphalac Lactulosepoeder, tegen moeilijke stoel gang, zijn sinds kort ook vrij verkrijgbaar bij dro gist en apotheek. Verstopping ontstaat als te veel vocht uit de voedselmas- sa wordt onttrokken waar door de ontlasting te hard wordt. Oorzaken van een moeilijke stoelgang zijn ondermeer een vezelarm, een zijdig dieet, te weinig vocht- inname en te weinig lichaamsbeweging. Daar naast komt verstopping .tig voor bij zwanger schap en het gebruik van bepaalde geneesmiddelen. Ook kan verstopping optre den tijdens vakanties in het buitenland. Oplossing jDe oplossing voor deze verve llende kwaal ligt voor de i^hand. Vezelrijk eten (liever bruin- dan witbrood), veel water drinken en voldoende beweging. Blijken deze leefre gels in de praktijk niet haal baar, dan wordt vaak een beroep gedaan op laxeermid delen. Duphalac is van deze middelen een milde en betrouwbare oplossing tegen moeilijke stoelgang. Het irri teert de darmwand niet en veroorzaakt geen krampen. Duphalac De werking van Duphalac berust op de werkzame stof lactulose, een combinatie van de natuurlijke bestanddelen fructose en galactose. Lactu lose is een stof die de darmflo ra positief beïnvloedt en daar mee op een natuurlijke DuphaJac, de natuurlijke uit komst tegen moeilijke stoel gang. manier een moeilijke stoel gang tegengaat. Het werkt mild en geleidelijk: vaak is men binnen 24 urn- al van het probleem af. Duphalac houdt de darmen actief en kan ook tijdens zwangerschap worden gebruikt. Duphalac is bij dro gist en apotheek verkrijgbaar in een siroop- en in een poe- dervorm. Met name de poe dersachets zijn handig mee te nemen voor op reis en mogen dus in geen reisapotheek ont breken. Lees voor gebruik eerst de bijsluiter. Duphalac mag niet gebruikt worden bij plotseling optredende buik pijn of darmafsluiting, over gevoeligheid voor lactulose of galactose, galactosemie. Voor meer informatie: 0294- 465905. Hooikoortseen allergie waar je de klok op gelijk kunt zetten... Ongeveer 200.000 Nederlanders zijn allergisch voor stuifmeel. Om tranende en rode ogen, nie zen, jeuk en loopneuzen te voorkomen, gebrui ken al deze hooikoortspatiënten in de voor hen kritieke periode geneesmiddelen. Het homeo pathische geneesmiddel Pollinosan, samenge steld uit zeven geneeskrachtige planten, is voor veel hooikoortspatiënten een echt wereldmiddel gebleken. De laatste jaren is het aantal allergiepatiën ten en daarmee ook het aantal hooikoortspa tiënten schrikbarend gestegen. Het totale aantal allergiepatiën ten, inclusief de hooi koortspatiënten, steeg van één procent in 1926 tot bijna twintig procent in 1996. Vervelende symptomen De symptomen van hooi koorts zijn buitengewoon ver velend: tranende, jeukende rode ogen, niezen, loopneu zen en andere verkoudsheids- verschijnselen, jeukende, rode bultjes op de huid, hoofdpijn en soms zelfs bij- holte-ontsteking. Normaal gesproken vermijdt men contact met een stof waarvoor men allergisch is, maar in het geval van pollen allergie is dat eigenlijk onmo gelijk: de pollen zweven immers met miljarden door de lucht. Altijd binnenblijven en je huis hermetisch afslui ten is geen serieuze optie. Medicijnen zijn dan nog de enige mogelijkheid om bin nen aanvaardbare grenzen het voorjaar door te komen. Homeopatisch Geen wonder dat veel mensen in Europa kie zen voor natuurlijke, mensvriendelijke geneesmiddelen Pollinosan van Vogel is zo'n mid del. Dit moderne homeopatische ge neesmiddel is ont wikkeld op basis van zeven genees krachtige planten, afkomstig uit ver schillende delen van de wereld, die specifiek werk zaam zijn bij de diverse aspecten van hooikoorts. Alfred Vogel leerde deze planten kennen tijdens expedities in Noord en West-Afrika, het Nabije Oosten, Mexico en Columbia. Pollinosan is dus echt een wereldmiddel. Voor meer informatie bel de Vogel info lijn: 0525-685237. Lees voor gebruik eerst de bijsluiter. Natuurgeneeskundig therapeute Rosemarie Ypma komt in haar praktijk in Almere regel matig mensen met gewrichtsklachten tegen. Voor de behandeling ervan kiest ze al gerui me tijd voor het groenlip mosselextract, lomdat ze heeft ervaren dat de klachten hiermee ■opvallend verminderen. Mevrouw Ypma: "Mensen met Waar ze eerst om de maand of •artritis bijvoorbeeld merkten tweemaandelijks een flinke ■dat de mate waarin de aanval- aanval hadden, kwam die-nu llen kwamen, veel minder fre- eenmaal in het half jaar, Iquent was dan voorheen, waarbij de aanval veel milder Nieuw: In Wapiti Mossel Extract wordt uitsluitend de origi nele Nieuw-Zeelandse Groenlipmossel ver werkt. Deze unieke mos selsoort komt alleen voor in de heldere, niet vervuilde kustwateren van Nieu w-Zeeland. Het zeewater in dit gebied is rijk aan stof fen zoals o s. kalium, mag nesium en calcium. Deze vormen een belangrijke bron aan voedingsstoffen voor de Groenlipmossel. Het van deze mossel vervaardig de extract heeft een gunsti ge werking op het soepel houden van de gewrichten. Het verhoogt de elasticiteit van het steunweef- sel en verbetert het uithoudingsvermo gen. Als voedings supplement kan het bovendien een waar devolle aanvulling op de dagelijkse voeding betekenen. Wapiti Mos sel Extract tabletten zijn verkrijgbaar bij drogist, reformzaak en apotheek. Voor meer informatie: Emonta B.V., tel. 0512-518085. was. Bij artrose-patiënten kun je het degeneratie proces uitstellen met behulp van het mosselextract. Het zorgt er bovendien voor dat mensen soepeler worden in de gewrichten en dat vooral de startstijfheid na de nachtrust beduidend minder of zelfs afwezig is." Ook bij mensen die de aandoening fybromyal- gie (ook wel weke delen-reu- ma genoemd) hebben, heeft het extract een positieve wer king "Bij sporters zorgt het mosselextract ervoor dat de spieren soepel aanvoelen, als of je ze al hebt opgewarmd," vertelt mevrouw Ypma. Ze raadt sporters aan het extract te slikken in een onderhouds dosis. Dat geldt ook voor mensen met jicht. Wordt het mosselextract tijdens een aanval ingenomen, dan neemt de pijn binnen één, twee dagen af tot een licht zeurend gevoel overblijft. Zware, vermoeide benen? Hoe belangrijk onze benen voor ons zijn, merken we pas als de spieren die we bij het lopen gebruiken, gevoelig zijn. Velen onder ons hebben of krijgen ver moeide benen, ontsierende aderen of blauwe en rode plekjes op de benen. In zo'n geval helpt een natuur lijk middel als Venal u snel op de been. Het zorgt er voor dat de bloedsomloop in de benen weer optimaal Speciale actie verloopt. Vermoeide, zware benen komen in alle leeftijdscatego rieën voor. Veel oudere men sen hebben het idee dat hun beenspieren gevoelig zijn, waardoor ze geen lange wan delingen meer kunnen maken. Jongeren die veel •lopen of staan, zoals winkel personeel of kapsters, voelen na een dag hard werken de vermoeidheid vaak in de benen. Natuurlijke oplossing De natuur biedt een oplos sing bij zware, vermoeide benen en lelijke aderen of blauwe en rode plekken. Een aantal plantenextracten is goed voor de doorbloeding en zorgt voor het behoud van sterke vaatwanden. Venal van Bional bevat de juiste combinatie van plantaardige extracten om de bloedvaten in goede conditie te houden. Krachtige combinatie Dat Venal helpt bij vermoeide gevoelige, zware benen is geen toeval. Het bevat natuurlijke extracten van Ruscus Aculeatus (mui ze- doorn) en Rutine (wijnruit), die beide een goede invloed hebben op de bloedcirculatie en Aecsine (paardekastanje) dat helpt bij het behoud van een sterke vaatwand en elas tische bloedvaten. Daarnaast ondersteunen Vitamine B en C het effect van de genoemde extracten. Deze uitgebreide combinatie is goed voor de doorbloeding en het behoud van soepele bloedvaten. De komende maanden kunt u optimaal profiteren van Venal. Indien u de bovenkant van een verpakking Venal en een brief(kaart) naar Bional stuurt met daarop uw naam, adres, postcode, woonplaats, leeftijd en geslacht, ontvangt u gratis het PrimaActie boek je van Bional. Dit staat boor devol kortin gsbonnen voor tal van actieve vrijetijdsbeste dingen (attractieparken, die rentuinen, musea), diners en overnachtingen in één van de Golden Tulip hotels. Stuurt u de brief(kaart) en verpak kingsdeksel in een voldoende gefrankeerde envelop naar: Bional Pharma, Postbus 75, 8400 AB Gorredijk. Voor informatie belt u gratis: 08-000202020. Venal is verkrijgbaar bij apotheek, drogist en reform- mcnomi mmoomc. msstmits mms isi u 's omm Zwemmerseczeem of voetschimmel is een veelvoor komend probleem. Een recent onderzoek toont aan dat een op de drie Nederlanders wel eens last heeft gehad van deze kwaal. Vaak begint voetschimmel met roodheid en jeuk. Daarna kan de huid gaan schil feren en kunnen kloofjes ontstaan. V oetschimmelin- fecties worden overgebracht via huidschilfers van mensen met dit probleem. Die huidschilfers lig gen bijvoorbeeld op de vloeren van zwembaden, sportfaciliteiten, sauna's, hotelka mers en openbare douches. Mensen in de directe omgeving kunnen ook een belangrij ke infectiebron zijn als handdoe ken en lakens worden gedeeld. Schimmel sporen Wie eenmaal last heeft van voetschimmel, kan door schimmelsporen zichzelf en anderen opnieuw besmetten. Deze schim melsporen zit- ten in de kleine huidschilfers die vaak in sokken en schoe nen achterblijven. Ook bloot stelling van de huid aan vocht, een verhoogde transpi ratie en verminderde bloed circulatie (koude voeten) spe len een rol, omdat dit de omstandigheden zijn waarin de schimmel zich het beste vermenigvuldigt. Knellende schoenen, een snee in de huid cn overdadig zeepgebruik, beschadigen het afweerme chanisme van de huid waar door voetschimmel makkelij ker ontstaat. Canesten derma Er is een geneesmiddel dat hiervoor de oplossing biedt: Canesten derma. Het is ver krijgbaar als crème, strooi- poeder en huidspray. De spray kan ondersteboven worden toegepast wat het gebruiksgemak verhoogt. Het duurt ongeveer één tot vier weken voordat de symp tomen (rode huid, schilfer tjes, jeuk en soms een gezwollen huid) zijn verdwe nen. Voor het beste resultaat adviseert fabrikant Bayer om een spray of crème in combi natie met poeder te gebrui ken. De huidspray of crème dient twee tot drie keer per dag op de aangedane huid te worden aangebracht, terwijl strooipoeder wordt gebruikt in sokken en schoenen om schimmelsporen te bestrij den. Hiermee wordt herbe smetting voorkomen. Canesten derma (werkzame stof Clotrimazol) is verkrijg baar bij apotheker en drogist. Niet gebruiken bij overgevoeligheid voor Clotrimazol Lees VOOr gebruik eerst de bijsluiter. Voor meer informatie: Bayer B.V., tel. 0297-280666. llMpj Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a,- Nijverdal Kyolic: volkomen reukloos knoflookpreparaat Wilt u meer informatie of gratis proefcapsules aan vragen, bel dan de gratis Pharmafood Informatie lijn .0800-0280280 (nieuw). Nieuw: Multi-Gyn Gel Veel vrouwen hebben behoefte aan een méér dan een systeem van ons weefsel. tevens de intensieve verzorging van de intieme delen van het Hierdoor is het middel uitste- juiste lichaam. Zij hebben regelmatig te maken met b.v. kend te gebruiken bij veel zuur- oen schrale, droge, rude en gevoelige huid. Een goe- voorkomende intieme onge- graad en makken. Multi-Gyn is volle- r-» -....•»••■ kan onbe- de verzorging van de vagina is natuurlijk erg gebaseerd op *terk werk_ V3 belangrijk. Het is gewoon heel onplezierig om daar 2ame plantenextracteii en ie worden iets te hebben. jn Nederland ontwikkeld. toegepast. -3 De helde- Tot voor kort waren er dan licht. Echter uitsluitend goe- Eenvoudige toepassing ':r slechts twee mogelijkheden: de hygiëne volstaat dan even- j Een bezoek aan een arts of min. Multi-Gyn Gel is een Multi-Gyn verzacht direct bij G E L anders alleen extra hygiëne, nieuw bio-actief preparaat, b.v, schraalheid, roodheid en De meeste vrouwen gaan lie- "Bio-actief' betekent dat het gevoeligheid van de huid. ver niet direct naar een arts. middel een actieve rol speelt Daarbij optimaliseert het de Het merendeel van de intieme in de biologische processen conditie van het slijmvües en ongemakken is daarvoor te van het natuurlijk afweer- het vaginale milieu. Het heeft re gel is makkelijk en prettig in het gebruik. Elke tube wordt geleverd met een aan tal speciale tuitjes om zo de gel in de vagina te brengen. Voor de uitwendige schaam streek kunt u dit met de vin ger aanbrengen Multi-Gyn is verkrijgbaar bij drogist en apotheek Mocht die het (nog) niet voorradig hebben, dan hebben zij het op bestel ling bin nen 24 uur voor u in huis. Wilt u meer weten over de vagina, intiemhygiëne en intieme klachten? Er is nu een nieuw boekje "Wat elke vrouw moet weten.." Tegen betaling van 6,95 kunt u het boekje bestellen. Stuurt u dan een briefje met cheque of betaalkaart naar Imgroma B.V., t.a.v. Multi- Gyn actie. Postbus 40035, 6203 BT Maastricht. Als u een originele streepjescode van een Multi-Gyn verpak king mee stuurt, kost het boekje slechts 4,35. Ook kunt u de Imgroma consu mentenservice voor meer informatie bellen: 0900- 1011015(55 cpm). Naarmate de leeftijd vordert maakt de natuurlijke haarkleur plaats voor een grijze haardos. Alhoewel het grijs worden van haar een volkomen normaal proces is, zijn er veel mensen die hun eigen haar kleur het liefst zo lang mogelijk willen behouden, met name mannen, omdat zij niet gewend zijn het haar te kleuren. Om grijze haren onzichtbaar te maken, kunt u uw haar in elke gewenste kleur verven. Tegen woordig kan dat met diverse kleu ringsproducten die uw haar op zachte wijze een andere tint geven. Het nadeel van som mige haar kleur middelen is de lange inwerktijd plus het egale effect. Just for Men zorgt er nu voor dat uw grij ze haarkleur in 5 minuten verdwijnt en de natuurlijke kleurschakeringen worden behouden. Natuurlijke kleur De kleur van ons haar is opgebouwd uit ver schillende tinten. Die schakeringen worden met dit pro duct op geraffineer de wijze gebruikt om grijs haar vol komen aan het oog te onttrekken. Een simpele kleu ring, die net zo eenvou dig is als het wassen van haar, maakt dit mogelijk. Het resultaat is dat uw grijze haarkleur in 5 minuten is verdwenen. Just for Men werkt specifiek in op de grij ze haren en brengt daar de originele kleur weer terug. Dit gebeurt zo subtiel dat na de behandeling niet meer kan worden verteld welke haren grijs waren. Razendsnel Wie er niet over peinst om zijn haar te verven kan met Just for Men op andere gedachten worden gebracht. Het werkt namelijk volgens de al eerder genoemde '5-minu- ten formule'. U masseert het in, en laat het 5 minuten intrekken. Precies de tijd die u nodig heeft om te scheren of te douchen. Zodra het is uitge spoeld zijn de grijze haren verdwenen. De ingebouwde conditioners zor gen ervoor dat het haar beter in model blijft Een behande ling houdt onge veer 6 weken. In die tijd kunt u uw haar zo vaak wassen als u wilt, zelfs elke dag. Just for Men is natuurlijk ook te gebruiken door vrouwen. Die zullen het snelle kleurings proces ongetwijfeld een ver ademing vinden. Verkrijgbaar bij uw drogist. Voor meer informatie: Tendem, tel. 038-421 77 47. Pollerginal van Pflüger is een snelwerkend homeopathisch geneesmiddel dat speciale bestanddelen bevat die sympto men van hooikoorts als tranende ogen. niezen en huiduitslag tegengaan. Gebruik Pollerginal en ontdek opnieuw hoe )i de lenteperiode eigenlijk is. TialSJ' Dorpsstraat 10, Holten Dorpsstraat 96, Enter Keizerserf 32a, Nijverdal

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 11