Jolanda Withaar en Jan Bos beste verkopers van het jaar Holtens Nieuwsblad e Bloemenmarkt Holten N atuurdiorama officieel open Kindervakantieweek opnieuw zeer in trek Sagenfietstocht vanuit Holten Directeur Diemer neemt afscheid Echtpaar Tuitert-Oostenenk vijftig jaar gelukkig getrouwd Blauw Wit: avond voor medewerkers HABITO '97 tiuw*w|ER U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Beï°' de Gezinsbeurs op 28, 29, 30 en 31 mei 1997 1ND1T Holtens Nieuwsblad DONDERDAG 22 MEI 1997 Abonnementsprijs f 77,10Losse nummers f 1,65 0 Jan Diemer Aan het einde van dit school jaar gaat J an Diemer met pen sioen. Hij heeft zich ruim 35 jaar met veel enthousiasme voor het onderwijs ingezet. In 1977 kwam hij in Holten als di- recteur van de Dorpsschool, waar hij het Daltononderwijs heeft ingevoerd. In 1994 fuseerde de Dorps school met de Kolschool, waar uit de Holtercnkschool oristaan is. Samen met Reind Brouwer heeft hij het Daltononderwijs ook hier vorm gegeven. Het laat ste jaar voor zijn pensioenering heeft hij als locaticleider de school op zijn eigen persoonlijke en prettige manier geleid. Er wordt hem een receptie aan geboden op woensdag 25 juni van 19.00 tot21.00 uur inde Hol- terenkschool aan de Holterenk- straat 1 te Holten. Ouders van oud-leerlingen, oud- leerlingen en ouders van huidige leerlingen en een ieder die hem een warm hart toedraagt, wor den hierbij uitgenodigd om hem de hand te drukken. Voor een gezamenlijk cadeau wordt uw bijdrage gaarne vóór 18 juni tegemoetgezien op reke ningnummer 32.85.59.172 van de Rabobank (giro van de bank: 87 55 87) ten name van de Hol tercnkschool onder vermelding vai$ cadeau Jan Diemer. Vijftig jaar zijn ze al bij el kaar: Arie Tuitert en Anne Oostenenk. Afgelopen week vierden ze bij zaal Visser in Okkenbroek met de hele fami lie, vrienden en kennissen een spetterend feest. Het echtpaar woont nog steeds in hetzelfde huis waar ze na hun trou wen ook woonden, aan de Beumerssteeg in het idyllische bui tengebied. „We hebben elkaar ge troffen met schaatsen in Okkenbroek. Vijf jaar hebben we verkering gehad en zijn toen ge trouwd", aldus de heer Tuitert die net als zijn vader altijd boer is ge weest. „We hebben het echt gezel lig samen", vult zijn vrouw aan. „Wc zijn nog nooit langer dan een half uur uit elkaar geweest", lacht ze. „En in vakantie hadden we nooit behoefte." Aan de Beumerssteeg is na al die ja ren nog steeds heel gezellig wonen. „De buitenlucht,hetgras, samen in de tuin. We wonen hier perfect", zegt de heer Tuitert. Arie en Anne hebben twee kinderen (jannie cn Gerrit) en vijf kleinkinderen: Marja (14), Sander (11), Arnoud (10), Huub (8) cn Herbert (5). 0 Het echtp Tuitert-Oostenenk is al jaar heel geluk kig getrouwd Gezamenlijke actie Holtense Handelsvereniging en Holtens Nieuwsblad groot succes „Nee, dit had ik echt niet verwacht", is de eerste reacüe van Jolanda Withaar. Ook Jan Bos is verrast. „Dit is echt heel leuk", aldus Bos. Withaar, werkzaam bij De Meermarkt, en Bos, medewerker bij Happy Hobby Dikkers, mogen zich een jaar lang verkoopster en verkoper van het jaar noemen in het kader van de Week van de Winkel. IIofkiMe llnntivlft Jerwi«;inf/ Zaterdag 24 mei op de Smidsbelt van 9.00 uur t/m 16.00 uur. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I Naam j Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Holtens Nieuwsblad Inzenden aan Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Woonplaats: 7500 VB Enschede I Hlp'zij betaalt abonnementsgeld per jaar ad 77.10 De Week van de Winkel is een initiatief van De Holten- se Handelsvereniging en het Holtens Nieuwsblad. In het Holtens Nieuwsblad stond enkele weken geleden een bon waar de klant kenbaar kon maken wie zij als beste verkoper of verkoopster vin den. Tientallen mensen, veel meer dan vorig jaar, hebben een bon ingevuld. De bekendmaking werd in het gezellige Bonte Paard door Jan Herman ten Velde van de Hol tense Handelsvereniging ge daan. Meer dan zestig onderne mers cn aanhangers van de ge nomineerden stapten eerst op de fiets waar ze onderweg af stapten bij de kinderboerderij. „Ik heb hele leuke reacties ge had", zegt Jolanda Withaar nog nagenietend. „Zelfs cadcau's en bossen bloemen heb ik gekre gen. Thuis was de tuin mooi versierd cn op de zaak is ook alles versierd." Jolanda wil ie dereen bedanken die op haar gestemd heeft. „Echt heel leuk." Ook Jan Bos vindt het leuk dat hij heeft gewonnen. „Ik was wel verrast. Ik heb steeds volgehou den dat ik het niet zou worden. Ik vind het een hele eer. Ook ik heb hele leuke reacties gehad. Buiten stond een groot bord en binnen was ook alles versierd. Ook heb ik veel bloemen ge had." Bos Dierenwereld is niet meer. De nieuwe naam is vanaf vorige week officieel veranderd in Natuurdiorama Holter- berg. Burgemeester D.J. Verhoeven mocht te opening ver richten. Verhoeven had louter lovende woorden voor het de vernieuwing. Hij overhandigde Kees Bos een ets van de beroemde Holter Zwaan. Ook Bos is trots. „Niemand die over de toeristenweg rijdt kan zeggen dat ze het natuurdiorama niet hebben gezien", aldus Bos. Foto: Pcier Koehorst 0Jan Bos en Jolanda Withaar na de zojuist behaalde titel van verkoper en verkoopster van het jaar. Foto: Peter Kochorsi 0 Onderweg werd even gestopt bij de kinderboerderij waar de Holtense Handelsvereniging een groot aandeel in heeft. Foto. wil vogel Spanning, humor en spekta kel staan weer centraal in de jaarlijkse Kindervakantie week van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, die ditmaal wordt gehouden van maandag 30 juni tot en met donderdag 3 juli. Vorig jaar draaide het a rond 'De Strijd om de Heilige Koetija'. Over het avontuur dat de kinderen dit jaar wacht, hult Socuwc zich in een geheimzin nig stilzwijgen. Sensatie verze kerd, dat staat vast... Gezien de populariteit van de Kindervakantieweek, hebben zich inmiddels diverse kinderen aangemeld. Het maximum aan tal is ongeveer tachtig. Wie daar om alsnog verzekerd wil zijn van een plaatsje, wordt geadviseerd zich zo spoedig mogelijk op te geven bij Socuwe in het dorps huis, telefoon 36 27 55. De kosten voor deelname be dragen dertig gulden voor het Voor de VW-Holten is een nieuwe fietsroute ontwik keld: een Sagenfietstocht. Het gaat om een route van ongeveer 35 kilometer over de Sallandse Heuvelrug en door het Reggedal. De start is bij de WV-Holten. De route is uitgestippeld door Route Profil uit Hellendoorn en beschreven in een boekje. Tij dens de route worden diverse sagen beschreven die zich vol gens de overlevering hebben af gespeeld. De route loopt langs zoveel mogelijk plekken die de sfeer van vroeger uitademen. De fietsers kunnen zich dan be ter voorstellen waarom de toen malige bevolking voor sommige situaties en gebeurtenissen bang was. De prijs van het boekje is vijf gulden. Leden van de VW krij gen tien procent korting. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met de VW-Holten, telefoon 36 15 33. ,eV- Locatie Enterstraat Hoek Kasteellaan Vereniging voor HABI Handel-Ambacht-Bedrijf-Industrie Na afloop van het vierde Meester Knijff Toernooi op zaterdag 24 mei, wordt het clubhuis van Blauw Wit in gereedheid gebracht voor de jaarlijkse medewerkersa vond. De activiteitencommissie onder aanvoering van Gerrit Welink is er in geslaagd om dit jaar weer iets bijzonders uit de hoge hoed te toveren. Wat dit is blijft tot de avond van 24 mei geheim. Wel is het zo dat het voor jong en oud aantrekkelijk is. Dit jaar kan met zekerheid voor af gesteld worden dat het leuk wordt volgens de organisatie. De A.C. is er dan ook vanuit gegaan dat medewerkers die jaarlijks op vrijwillige basis hun steentje bijdragen aan het vere nigingsleven dit ook verdienen. Iedereen die zich heeft aange meld wordt vanaf 20.00 uur ver wacht in het clubhuis. Diegenen die zich nog niet hebben opge geven of de uitnodiging hebben gemist, kunnen contact opne men met één van leden van de A.C. Swingsoos De laatste activiteit van de Swingsoos was een reisje met de Bello. Zie pagina 3 Gasterij Degasterij mocht de duizendste gast verwelkomen. Lees meer op pagina 3 eerste kind uit een gezin, 25 gulden voor het tweede en vijf tien gulden voor de overigen. De Kindervakantieweek is be doeld voor kinderen van de ba sisschool (6 tot en met 12 jaat). Darttoernooi Het laatste Dart- het seizoen wordt op zondag 25 mei gehouden. Zoals elk jaar is dit het Gesloten Hol tens kampioenschap. Aan dit toernooi mogen alle Holtenaren (dames en heren) meedoen. Ook leden van de dartclub 't Klavier woonachtig buiten Holten mogen inschrij ven. Er is een wisselbeker be schikbaar voor de winnaar (vo rig jaar Wim Stam). Tevens zijn er bekers voor de nummers een tot en met vier. Ook voor de beste dame is er een beker. Lief hebbers kunnen ook meedingen naar de beker voor de hoogste finish. De inschrijving sluit om 14.00 uur. Vervolgens zal de loting plaatsvinden en zo snel mogelijk met het toernooi gestart wor den. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden. Deelnemers die meedingen naar de beker voor de hoogste finish betalen een rijksdaalder extra. Laatste kavel Look verkocht De laatste kavel in de Look is verkocht. „Een aantal jaren ge leden hebben we acht kavels in dc verkoop gedaan", zegt burge meester D.J. Verhoeven. „Door de hoge grondprijs was er een vrees dat wc niet alles zouden verkopen. Maar alles is keurig in de bedoelde drie jaar verkocht." De prijs van een kavel in de Look ligt tussen de 2,5 en drie N atuurdiorama op televisie Een aantal weken geleden is op uitnodiging van het Over ijssels Buro voor Toerisme een team van het Belgische televisiestation BRT op be zoek geweest. Zij hebben beelden gemaakt voor het po pulaire programma Vlaande ren Vakantieland. In overleg met de WV-Holten zijn onder meer opnames ge maakt bij Natuurdiorama Hol- terberg. Het programma wordt op de volgende dagen uitgezon den: vrijdag 30 mei om 20.50 uur op BRT 2 en op zaterdag 31 mei om 18.35 uur op BRT 1 Bloemenmarkt op Smidsbelt Het is zaterdag weer zo ver. Dan vindt de bloemenmarkt plaats op het Smidsbelt. En met de organisatie van de Holtense Handelsvereniging zal het evenement weer prima verlopen. Maandagmorgen dreven er ge regeld stapelwolken over en voor de middag viel er een regenbui maar het was geen meetbare neerslag. In de middag bleef het verder droog en hadden we perioden met zon De wind was matig (kracht vier) en kwam uit het zuidwesten. Maximum temperatuur werd 17,6'C. Dinsdagoch tend begon met volop zon, tegen het middaguur dreven er weersta pelwolken over maar het bleef droog, en hadden we geregeld zon. De wind kwam uit het zuiden tot zuidoosten en was zwak tot matig rond kracht drie. Het maximum werd 22.0'C. In de vroege ochtend en morgen van woensdag hadden we regen, die later overging in motregen. Ookbleef het in de middag doorregenen, en zo werd woensdag een onverwachte verregende de dag. Er kwam van de weersverwachting niets terecht, en zo blijkt; niets is zo veranderlijk als het weer, ook werd het een zonloze dag. Een regengebied trok van zuid naar noord over ons land. De regen hing samen met een onverwachte actieve storing, dit had te maken met de scheidingslijn tussen milde lucht in onze omgeving en warme lucht uit Oost-Europa waarin aparte storingen onstonden boven Belgié en Frankrijk- Tegen de avond werd het droog. Over het etmaal (24 uur) viel 7 9 millimeter neerslag in Holten en Espelo 11.0 millimeter. Ook kwam van de verwachte maxima van ongeveer 22.0'C niets terecht, het werd maar 13.3'C in Holten. Donderdagochtend hadden we een zeer dichte mist, die het zicht voor het verkeer sterk belemberde en zorgde voor de nodige ongelukken. Nadat de mist was opgetrokken kregen we perioden metzon en dreven er veel stapelwolken over en bleef het droog. Tegen de avond klaarde het helemaal op. De wind kwam uit oost tot noordoost en was matig. Het maximumwerd 18.9'C, Vrijdag overdag hadden we veel zon, wel dreef er hogere sluierbewolking over. Ook werd de eerste zomerse dag van dit jaar geregistreerd; de maximumtemperatuur kwam uit op 25.3'C Ook breekt er voor de boeren weer een drukke tijd aan met het maaien van het gras, en met het inkuilen. Na een zwoele nacht met een minimumteperatuurvan 17.5'C, was ook zaterdag overdag zonnig en warm. Een zwakke zuid tot zuidoostelijke stroming voerdezeer warme en vochtige lucht aan. De maximumtemperatuur werd 28 3'C, en de relatievige luchtvochtigheid 32 procent. Zondag Eerste Pinksterdag hadden we 's ochtendsen's middagsperioden metzon en wolkenvelden, later in de middag raakte de lucht geheel bewolkt, en vielen er later een paar regenbuien die gepaard gingen met onweer. Een gebied met (onweer) -buien trok van zuid naar noord over het land. In Holten viel 5.3 millimeter neerslag en Espelo 4.3 millimeter. De - nwerd24.2'C. Meteo Holten, Freddie Paalman '^uw specialist Aiiriaan Ta ul en MEMORIAL 31 MEI 1 5O O uur Hengelo

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 1