DIKKERS Thuiszorg in Holten al tachtig jaar actief soP ZONWERING 30% - 50% KORTING - Hester Plus Mode Verzorging en verpleging, ook voor zwaar gehandicapten Vrieskoop Diepvrieshal WEEK-AANBIEDING, MOEDERDAG CADEAUS happk 8.95 7.95 IJSR0L VANILLE 50 cent 19.951 OPENINGSTIJDEN DIEPVRIESHAL O' Zuster Duncan bekende verschijning in Holten Klanttevredenheidsonderzoek VRIJDAG 9 MEI 1997 REINAABDUS VIS Larenseweg 32 - Holten tel. 36 14 16 Want onze nieuwe vestiging is bij u om de hoek Een nieuwe Randstad vestiging bij u in de buurt, dat betekent een ruime keuze uit talloze banen. In alle sectoren en op alle niveaus. Vanaf 12 mei hoeft u dus niet ver meer te gaan om werk te vinden dat bij u past. En is er ook voor bedrijven voortaan een effectieve oplossing voor capaciteitspro blemen binnen handbereik. ir randstad uitzendbureau In onze nieuwe Randstad vestiging in Holten gaan we werk maken van uw werk. Kom langs voor een gratis inschrijving. Dan kunt u in éér keer solliciteren bij veel bedrijven in uw omgeving. Holten, Stationsstraat 6 telefoon (0548) 36 62 45 Randstad maakt 't mogelijk decoratie voor huis en tuin o.a. kaarsen/kandelaars potterie zink dierfiguren zijdebloemen stenen beeldjes Dorpsstraat 19, Holten. Tel. 0548-36 29 77 HET WORDT ER NÜ DE TIJD VOOR! Net wat u wilt Geen zon in de kamer en ook het terras lekker in de scha duw. Of juist een zonnig terras met toch een koele kamer. U krijgt wat u wilt met de knikterrasschermen van Schuppert. Door de verstel bare knikarmen bepaalt u zelf de uitvalshoek. woninginrichting Harmonie in beter wonen HOLTEN STATIONSSTRAAT 3-5 tel. 0548-36 12 23 Keizersweg 50, Holten (Industrieterrein De Haar) HO 6 ZA 3 Tel. 0548-36 45 46 Fax 0548-36 26 96 Bij Vrieskoop vindt u alles voor in uw diepvries, losgevroren en kant en klaar verpakt, o.a.: groente, vlees, snacks, gebak Kom nu uw voordeel halen! NIEUW! Levering aan huis vanaf f 50.- Bel voor een GRATIS prijslijst Soepgroente losgevroren m QU zak a 2500 gram^.SS' ViVV Sperciebonen losgevroren k Qm zak a 2500 gram JW5" UivV Patat frites Lutosa Belgisch topmerk A Qk zak a 2500 gram tiwU Barbecuepakket A 4 pers., 5 soorten vlees Frikandellen Horeca doos a 40x85 gram,13>)U Hamburgers Bistro doos a 16x80 gram„A95"" Coteletto's Enkco, doos a 12x115 gram,44r95" 15i3U Boerenroomiis bak 2.5 liter, Appelpunten doos a 12 stuks, van J>r95 nu I \J Kipschnitzels Gourmet/ fonriueschotel Bij aankoop van elke f 25.- diverse smaken voor slechts Prijswijzigingen voorbehouden. elke donderdag, vrijdag en zaterdag van 9 tot 12 uur en van 1 tot 5 uur. geldig van 28 april t/m 10 mei 1997 op onze HELE voorraad wees er snel bij! Kom gezellig kijken, de kojfie is klaar grote maten damesmode Dorpsstraat 3, Holten 0548-36 51 33 Parkeren naast de zaak Ma. ochtend gesloten Do. koopavond HOLTEN - Half Holten kent haar: Joffilia Koerse-Duncan, bij velen wellicht beter bekend als zuster Duncan. Sinds 1971 al is ze wijk verpleegkundige in Holten. Ze begon destijds bij wat toen nog de Vereniging Groene Kruis Holten heette en ze weet letterlijk alles van de organisatie rondom de verpleging en verzorging. „Het kruiswerk dateert al van 1917 en bestaat in Holten dus al tachtig jaar" zegt mevrouw Koerse. Destijds werkte er maar één verpleeg kundige in Holten, rond 1960 waren een twee verpleegkundigen In 1960 is het huidige Kruisgebouw aan de Gaardenstraat neergezet. De verpleeg kundigen woonden erboven. Het gebouw is enkele malen verbouwd en Foto: Joffilia Koerse, bij velen nog bekend als „zuster Duncan" biedt nu behalve aan de medewerkers van Thuiszorg van de dienst verzorging en verpleging en ouder- en kindzorg (consultatiebureau) ook onderdak aan Fysiotherapeutisch Centrum Holten en Stichting Welzijn Ouderen Holten. Mevrouw Koerse was in 1971 de eerste medewerkster die officieel in dienst trad van de Vereniging Het Groene Kruis; daarvoor waren de personeelsleden vreemd genoeg officieel in dienst van de gemeente Holten. Op 1 januari 1976 werd de Kruisvereniging Zuidwest Overijssel officieel opgericht. Voor de verpleegkundigen veranderde er wei nig. Ze bleven allround werken met ondermeer de zorg voor de ouder en kind, verzorging van zieken en gehan dicapten en ouderen. „Nu zijn de twaalf Thuiszorg-medewerksters, van wie vier wijkverpleegkundigen werk zaam in het gespecialiseerde onderdeel verzorging en verpleging", zegt mevrouw Koerse, die nu officieel de status van wijkverpleegkundige heeft en tot en met februari van dit jaar gehoortesten bij babies afgenomen heeft. Overdag „Een slordige twaalf en een half jaar jaar geleden bood het kruiswerk alleen nog overdag hulp", zegt mevrouw Foto: De medewerksters van Thuiszorg in Holten bijeen. Koerse. „Wie 's nachts hulp nodig had, moest een beroep doen op zorg van familie of bekenden. In 1984 verander de het allemaal, toen kwamen er avond- en nachtdiensten. De service is dus sterk verbeterd". De naam Thuiszorg dook in 1994 op, toen Kruisvereniging Zuidwestoverijssel fuseerde met de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Zuidwest Overijssel tot Stichting Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Sinds 1 januari 1997 verzorgt Thuiszorg Zuidwest Overijssel nu ook huishoudelijke verzor ging in Holten. Mevrouw Koerse gaat nog even in op haar werk en dat van de andere drie wijkverpleegkundigen: „Wij verzorgen en verplegen zieken en gehandicapten. Het achterliggende doel is, mensen zo lang mogelijk in hun thuissituatie te kunnen laten. Wij begeleiden, onder steunen en adviseren daar waar moge lijk is. Tegenwoordig komen we aan het bed van onze clienten meerdere hulp verleners tegen. Onze rol is in die zin veranderd dat we tegenwoordig veel meer de onderlinge hulp met andere verzorgenden moeten afstemmen". Diessenplas Nog een vorm van zorg- en dienstverle ning door Thuiszorg Zuidwest Overijssel de samenwerking van Thuiszorg met bejaardentehuis De Diessenplas. Mevrouw Koerse; „We hebben een uitstekende relatie met De Diessenplas. De samenwerking bestaat er uit dat we een zieke tijdelijk in De Diessenplas kunnen plaatsen als er niet voldoende mantelzorg is om hem of haar thuis te verplegen. De aanleunwo ningen in De Diessenplas vallen wat de zorgverlening betreft ook onder Thuiszorg Zuidwest Overijssel" Ook de contacten met de apotheek in Holten (in het geval van medicijnverstrekking) en met de gemeente (als het gaat om langdurige uitleen van hulpmiddelen) verlopen uitstekend. Voor de uitleen van grote artikelen zoals bedden kun nen de medewerksters van Thuiszorg in Holten altijd een beroep doen op het centrale Hulpmiddelencentrum van de organisatie in Deventer. Thuiszorg Zuidwest Overijssel is in staat vele vormen van zorg en diensten te leveren. Door dit gevarieerde aanbod en flexibili teit van Thuiszorg is het voor veel mensen mogelijk langer thuis te blijven wonen, eerder uit het zie kenhuis naar huis te komen of zelfs een ziekenhuisopname te voorkomen. De volgende vormen van zorg en dien sten kurnpn worden aangeboden: Huishoudelijke verzorging: Huishoudelijke verzorging omvat diverse huishoudelijke taken zoals wassen, strijken, het huis schoon maken of boodschappen doen. Soms wordt deze zorg aangevuld met korte persoonlijke handreikin gen. Huishoudelijk werk wordt gegeven tussen 7.00 uur 's morgens en 20.00 uur 's avonds op werkda gen. Verzorging en verpleging: Verzorging en verpleging omvat diverse kortdurende handreikingen op het gebied van verzorging en/of verpleging zoals hulp bij het dou chen, aankleden, het verbinden van wonden, injecties geven. De geplan de zorg kan 7 dagen per week, 24 uur per dag geleverd worden. Tevens wordt ziekenhuisgerelateer- de zorg geboden. Het gaat dan veel al om meer zorg welke maximaal 13 weken mag duren. Te denken valt aan zorg waarbij een opname voor komen wordt, of zorg waardoor een cliënt eerder uit het ziekenhuis ont slagen kan worden. Medisch technische handelingen: Bij Thuiszorg Zuidwest Overijssel is een team van wijkverpleegkundigen geformeerd welke speciaal is opgeleid om medisch technische behandelingen in de thuissituatie uit te voeren wanneer dit medisch gezien verantwoord is en wanneer dit thuis mogelijk is. Hierbij moet 'gedacht worden aan het inbrengen van een maagsonde, infuus verzor gen etc. Aanvullende hulp: Aanvullende hulp is zorg die de cliënt wenst. Voor deze zorg is geen indicatie vereist. De zorg wordt ver- i leend tegen kostprijs. Aanvullende hulp kan gekoppeld zijn aan regulie-l re zórg. Hierbij kan ook gedacht i worden aan slaap-Avaakdiensten bij cliënten die 's nachts niet alleen thuis willen blijven/kunnen blijven, maar waarbij geen indicatie is voor thuis zorg. Alfa-hulpverlening: Alfa-hulpverlening omvat alleen huishoudelijke werkzaamheden. De ciiënt dient zelf de werkgeversrol uit te voeren en de uitvoering gebeurt door Alfa-hulpen. De hulp wordt bemiddeld door Thuiszorg Zuidwest Overijssel. Voor alle bovengenoemde diensten van Thuiszorg Zuidwest Overijssel geldt: j - 24 uurs bereikbaarheid en beschik- j baarheid - continuïteit in de zorgverlening - inzet van deskundige medewerkers - kwaliteitsbewaking door middel van klanttevredenheidsonderzoeken Sinds een aantal jaren vindt voortdurend onderzoek plaats naar de tevredenheid van de klant over de door Thuiszorg Zuidwest Overijssel verleende diensten. Zo wordt bijvoorbeeld gekeken naar de bereikbaarheid van de organisatie, de wachttijd, de continuïteit en het klan tencontact. De resultaten worden met de medewerkers doorgenomen. Over onderdelen die beter kunnen, worden vervolgens afpraken gemaakt. Op deze wijze proberen we steeds beter tege- Ook huishoudelijke verzorging in Holten Thuiszorg Zuidwest Overijssel levert ook huishoudelijke verzor ging in Holten, zoals wassen, strijken, het huis schoonmaken of boodschappen doen. Hiermee levert Thuiszorg een compleet pakket aan huishoudelijke en persoon lijke verzorging en verpleging. Voor informatie of aanmelding kunt u bellen met de Centrale Thuiszorgtelefoon (0570) 686000. Openingstijden hulp middelencentrum in Holten verruimd! De openingstijden voor uitleen van hulpmiddelen vanuit het gebouw van Thuiszorg Zuidwest Overijssel aan de Gaardenstraat 31 in Holten zijn verruimd. Naast de openstelling van maandag tot en met vrijdag van 13.00-13.30 uur is er nu ook gelegenheid tot het lenen van verpleeg- en hulpmiddelen op werkda- gen van 16.30-17.30 uur. Wij hopen hiermee beter in te spelen op de wen sen van de cliënt. Wonen en zorg in het Abraham Berg-hof complex in Holten Binnenkort gaat de bouw van start van 48 senioren-apparte menten in het centrum van Holten. Het complex krijgt de officiële naam mee van Abraham Berg-hof en wordt';n opdracht van de woningcorporatie Onze Woning gebouwd Naast het ongetwijfeld comfortabel wonen biedt het complex zorg op maat. Hiervoor zijn het Woon- en Zorgcentrum De Diessenplas, Thuiszorg Zuidwest Overijssel en Onze Woning een samen werking aangegaan. Bewoners van het Abraham Berg-hof complex kunnen zorg op maat krijgen, die kan varie"ren van huishoudelijke hulp tot kortduren de opname en van personenalarmering tot maaltijdverstrekking. Op het com plex zal een deel van de week een huis meester werkzaam zijn voor alledaagse kleine klusjes. moet te komen aan de behoeften en wensen van onze klanten. Wat heeft Thuiszorg Zuidwest Overijssel te bieden? Ouder- en kindzorg - Zwangerschapsgymnastiek - Kraamzorg - PKU/CHT-screening - Consultatiebureau - Huisbezoeken - Inentingen - Themabijeenkomsten opvoedingsvoorlichting Verzorging en verpleging - Huishoudelijke verzorging - Persoonlijke verzorging - Verpleging van zieken en gehandicapten - Slaap-Avaakdiensten - Aanvullende hulpverlening - Gespecialiseerde verzorging - Alpha hulpverlening - Voedings-en dieetadvies - Personenalarmering - Gezondheidscursussen - Dagopvang voor ouderen De Keppelerhof - Thuiszorg-hulpmiddelencentrum Aanvraag voor: - Persoonsgebonden budget - Vrijwillige Thuiszorg Maatschappelijk werk - Persoonlijk advies en gesprek - Groepsbijeenkomsten - Sociaal raadslieden - Bedrijfsmaatschappelijk werk Vragen? Mocht u na het lezen van deze artikelen nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met onze Centrale Thuiszorgtelefoon, (0570) 686000. Bereikbaar van maan dag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur, buiten deze tijden alleen voor spoed eisende zaken. Tei. 0570-686000

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 6