Twee dagen feest negentig jaar christelijk onderwijs ét IH Minuut gratis winkelen voor zilveren echtpaar Finak gaat verhuizen Holtens Nieuwsblad HOLTENS NIEUWSBLAD Uit het politierapport medische diensten Vogelzangtocht WV Open Huis Ruiterkamp kerkdiensten van dag tot dag burgerlijke stand DONDERDAG 24 APRIL 1997 3 Musical De Trekvogel trekt bomvolle Kandelaar Op 14 april werd bij de Aldi een portemonnee met on geveer tweehonderd gulden uit een boodschappentas gestolen. Vermoedelijk heeft de dader in een onver moed moment toegeslagen. Als u gaat winkelen, doe uw portemonnee goed in uw zak want dan bent u er zelf bij. Doe het niet in uw tas. Op 16 april kwam een inwo ner van Holten aan het poli tiebureau met de medede ling dat hij getuige was ge weest van een autokraak op de carpoolplaats op de hoek Larcnseweg/S-14. On danks pogingen om de da- der(s) direct te achterhalen wist men te ontkomen, doch dankzij de oplettend heid en de tegenwoordig heid van geest om gegevens te noteren zullen deze hun verdiende loon niet ontlo pen. Op 17 april werd op de Raaltcrweg een auto aange troffen door een politic man. Toen het kenteken werd nagetrokken bleek deze in Enschede te zijn gestolen. De eigenaar is in kennis gesteld zodat hij weer in het bezit van zijn auto kan komen. Op 20 april liep op de Ge- skesdijk een paardje los liep. Aangezien niet bekend was wie de eigenaar was is het paardje elders gestald. Ook hebben de afgelopen weck een aantal verkeerson gevallen plaatsgevonden met blikschade. De onge vallen zijn door de politie opgenomen. Holtens Nieuwsblad Is een uit gave van Oostelijke Weekblad pers BV, behorende tot Wegener NV. in samenwerking met de stich ting 'Holtens Nieuwsblad'. Stich tingsbestuur: W.H. Beyers, secre taris, Kollingserf 4, 7451 XC Hol ten, tel. 0548 - 36 30 22. Directie: J.V. Munsterman Advertenties: Getfertslngel 41, 7513GA,Enschede,tel.053-4 84 24 50. Orders worden afgesloten en uit gevoerd overeenkomstig onze al gemene voorwaarden, gedepo neerd bij de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Enschede. Adres redactie: Kerkhofsweg 18, 7451 BG. Holten. Tel. 0548-36 38 03. Fax 0548-366497. Openingstijden redactie: Elke maandag van 9.00 tot 12.30 uur. Eindredactie: Peter Koehorst, tel.0570 - 630691 .tel.mobiel06 - 52 71 30 69. e-mail: peter.koehorst@tip.nl Redactionele medewerkers: Wil Vogel, tel. 0548 - 36 42 01 Joke Oosterveld. tel. 0548 -36 11 Advertentie-adviseurs: H. Schottert, tel. privé 074 - 2 42 86 06. O. IJspeert, tel. privé 074 - 2 77 20 58. Advertenties kunt u in Holten op geven bij: G W. Knapen, Larense- weg 3, tel. 0548 - 36 12 24 tot dinsdag 12.00 uur. In Bathmen H. Voogsgeerd. De- venterweg34,te!.0570 - 54 16 65 tot dinsdag 12.00 uur. Abonnementen en klachten be zorging: Fam. Bouwhuis, Aal- polsweg 6, 7451 HK Holten, tel. 0548-361849. Ktassiekerrit voor motoren MAC De Holterberg houdt zondag 4 mei haar jaarlijkse Klassiekertoertocht voor mo torfietsen van vóór het bouw jaar 1970. De lengte van de rit bedraagt ongeveer negentig kilometer met halverwege een koffiestop. De organisatoren verwachten ongeveer vijftig deelnemers. De motoren zijn vóór de start en gedurende de pauze te bezichti gen voor het publick. De start is tussen 11.00 en 12.00 uur bij clubhuis 't Stuurhuus, Beuse- bergerweg 37 en er wordt rond 12.15 uur gepauzeerd op de Smidsbelt, waar de deelnemers onthaald worden op koffie en krentenwegge. Dansschool Bij het verhaal over het paar Marcel Vedders en Herma Aan stoot die onlangs Overijssels Kampioen ballroom dansen zijn geworden, is abusievelijk de naam van de dansschool wegge vallen. Marcel en Herma zijn opgeleid bij Dansschool Reiners uit Goor. 'Negentig jaar protestants- christelijk onderwijs in Holten: een gelegenheid om niet zomaar aan voorbij te gaan'. Aldus een deel van de inleidende tekst op de uitno diging die het bestuur on langs ook aan de redactie van het Holtens Nieuwsblad zond. De woorden werden onlangs met recht kracht bij gezet, want het twee dagen durende feest met activitei ten voor jong en oud trok s belangstelling. Begin december reeds berichtte deze krant uitvoerig over de ge schiedenis van het protestants- christelijk onderwijs in Holten. Daaruit blijkt onder meer dat de of ficiële verjaardagsdatum reeds en kele maanden gepasseerd is: name lijk op 28 december, midden in de kerstvakantie. Geen geschikte pe riode voor een feestprogramma, zeker niet voor 'buitenactiviteiten', oordeelden bestuur en schoollei ding. Het verklaart de uitwijk naar april. 'Na veel strijd, offers en gebed' (op initiatief van vooral J. Meijer had den de eerste vergaderingen plaats in 1893...) werd de School met de Bijbel op de bewuste datum in ge bruik genomen. De lessen startten begin januari 1907. De ouders moesten zich heel wat inspannin gen getroosten om de twceklassige school van de grond te krijgen, te meer daar de overheid niet finan cieel bijdroeg. Een school van de ouders dus, die duidelijk in een be hoefte voorzag, want slechts an derhalve maand na de ingebruikne ming was een derde lokaal nodig. Waarom christelijk onderwijs? Di recteur Rik Aangeenbrug: „Al eni ge tijd was er openbaar onderwijs in Holten, maar langzamerhand ont stond de wens om ook christelijk onderwijs te gaan geven als een soort verlengstuk van de opvoe ding. In het christelijk onderwijs wordt gewerkt vanuit een vereni- gingsvorm en de Bijbel is uitgangs punt." De Vereniging Protestants Chris telijk Onderwijs Holten telt ruim r het allemaal om draaide in de musical: de broers Arend (Dirk Jan Schuppert) Manenschijn), vader Gijsbert (Jan Stam) en moeder Annebet (Klary Foto: Wü Vogel 5501eden. Begonnen als School met lijk onderwijs (1920), specifiek wat kleine(re) christelijke scholen wor- betreft vrijheid van richting en in- den opgeheven of het zwaard richting van het onderwijs. Daar Damocles boven hun hoofd voelen waar scholen onder de opheffing- hangen. Vooralsnog geen bedrei- snorm komen en er gefuseerd moet ging voor De Regenboog, maar vol- worden,zal hétchristelijkonderwijs gens Beldman wel zaak om alle zei- het onderspit delven. De richting len bij te zenen om het christelijk wordt losgelaten, waardoor veel onderwijsinHoltenblijvendtekun- Lees verder op pagina 7 de Bijbel aan de Stationsstraat, in 1936 verwisseld voor een gebouw aan de Schoolstraat, in 1971 omge doopt in De Schakel, in mei 1975 uitgebreid met Het Kompas en in 1993 via fusie van Schakel en Kom pas geworden tot De Regenboog. Een school die begon met zo'n 35 leerlingen en thans 263 leerlingen r.nn. -11 telt, negen leslokalen en onder de hal Willy Stam Wint C1 U(J(J-WlnkelaCtle een overblijf- en handenarbeid- J ruimte. Een bloeiende school, te meer daar de prognoses blijvende groei tot in elk geval 2005 voorspel len. Het bewijst dat in deze tijd van afbrokkelende waarden velen hech ten aan onderwijs waarin het chris telijk geloof aan de basis staat.Dcs- ondanks wees voorzitter van het verenigingsbestuur Bert Beldman donderdagavond, bi) de opening van het feestprogramma, op de keerzijde van de medaille, die de grondvesten onder het christelijk onderwijs mogelijk doen schudden. Het houdt verband met de visie van Den Haag op de Wet op de gelijk stelling van het openbaar ert christe nen handhaven.In negentig jaar christelijk onderwijs hebben veel onderwijsgevenden kinderen ge holpen bij het verleggen van hun grenzen op weg naar de volwassen heid. Het verleggen van grenzen, iets waar ieder mens mee gecon fronteerd wordt, was mede in dat verband het thema van de musical 'De Trekvogel', die donderdag avond met veel succes in de bom volle kerkzaal van De Kandelaar werd opgevoerd door een grote groep mensen die zich betrokken voelen bij het protestants-christelijk onderwijs in Holten: (oud)leerlin- gen, ouders, leerkrachten en (oud)leden.De musical, geschreven en gecomponeerd door predikant Kees de Bruine, verhaalde over twee broers die van hun vader de gele genheid krijgen om elk hun eigen weg te gaan en hun grenzen te leren verkennen, een moderne versie van het bijbelse verhaal van 'De verlo ren zoon'. Een boeiend stuk meteen duidelijke boodschap dat alleszins de moeite waard was. Een compli ment van onze kant voor allen die zich de afgelopen paar maanden op wat voor wijze dan ook hebben in gezet om het muzikale spektakel tot zo'n enorm succes te maken. Zoda nig zelfs, dat de videobeelden te zij ner tijd op band verkrijgbaar zijn. De tweede Belevingstocht van dit jaar, georganiseerd door de VW Holten in sa menwerking met Staatsbos- beeer en Natuurdiorama Holterberg, wordt op don derdag 1 mei gehouden. Het thema van deze tweede in de reeks van zeven wandeltoch ten is de Vogelzangtocht. Rond deze tijd in het voorjaar zingen vele vogels het best. Men kan de vogels beluisteren in het bos en op de heide rond de Holterberg. De wandeling start bij Natuurdiorama Holterberg om 6.00 uur 's morgens en duurt weg over wat er ieeft, groeit en bloeit in de omgeving van de Holterberg. Na de wandeling krijgen de deelnemers een kopje koffie of een glaasje fris met cake bij restaurant De Wielen, tegenover het museum. Vervol gens kan men de diverse soorten vogels van dichtbij bekijken in Natuurdiorama Holterberg. Te vens wordt hier een film ver toond van Kees Bos. Aangezien de eerste tocht van dit jaar, de Uilentocht, een groot succes was, wordt ook voor 1 mei op een grote deelname gere kend. De overige tochten die de WV in 1997 houdt zijn op 26 |uni de Midzomerwandeling, op 24 juli 'Natuur onder de loupe', op 21 augustus Heidewande- ling, op 16 oktober Padden- stocltocht en op 27 december een Kerstwandeling. Groepen van meer dan dertig personen kunnen op afspraak de wandeling ook op een ander tijdstip maken. Kosten van het arrangement bedragen voor vol wassenen 12,50 gulden cn voor kinderen tot en met 12 jaar tien gulden per persoon. Voor meer informatie en reser veringen kan men zich wenden tot de VW Holten, telefoon 36 15 33 of bij de VVV Hcllen- doorn/Nijverdal, telefoon 61 27 29. Het zilveren huwelijk van Hans en Willy Stam kreeg vorige week extra glans, daar de bruid kort tevoren bericht kreeg dat ze een minuut gra tis winkelen mocht bij Dik kers C1000. „Een geweldige verrassing! Op wat kleinighe den na heb ik nog nooit een flinke prijs gewonnen. Een prachtcadeau", aldus Willy, die met hulp van haar Hans ruim 265 gulden bij elkaar winkelde. Als onderdeel van de Frisse Ncu- zen-actie deed de Holtense een gooi naar de 'gratis minuut', door binnen twee dagen na de start van de actie een bon met haar naam en adres plus een kassabon van Cl 000 in te leveren in de winkel. Groot was de verrassing toen ze ongeveer een week later gebeld werd door bedrijfsleider Paul van de Berg met de mededeling dat zij als gelukkige uit de inzendingen was getrokken. Vorig week donderdag was het zo ver cn maakte Willy met echtge noot Hans aan het eind van de mid dag haar opwachting in de winkel. Of zc bepaalde producten in ge dachten had? „J a, we hebben er wel over nagedacht. Zijn ook van tevo ren gaan kijken waar die producten precies liggen en hoe we er het snelst methetwagentje konden ko men." Als tegemoetkoming had Cl000 gezorgd voor een aantrek kelijk vlccspakkct, dat op een stra tegische plek in de route lag. Onder Voor zij hun minuut ingingen, hadden Hans en Willy een bepaalde routing door de winkel afgesproken. Foio: wa vogel zegels) geeft recht op een gratis Cl000 'Er-op-uit-pakket vol pro ducten en een Buitenkansboekje Sinds de start van Finak in mei vorig jaar was het kan toor gehuisvest aan Het Lan- deweerd 103. Na een jaar hier vanuit te hebben gewerkt, en men zich vooral richtte op naamsbekendheid, gaat Fi nak verhuizen. Door de verhuizing van Klaos in 't Hof kwam het pand aan de Larensewcg 14 vrij. Na een interne verbouwing, die drie weken duurde, is het kantoor eind april klaar. Finak Hypotheken is lid gewor den van de N.B.v.A., een standsorganisatie die dc onaf hankelijkheid en de kwaliteit van de tussenpersoon waarborgt. Fi nak Hypotheken biedt aan zijn Bij Finak Hypotheken zijn ze nog druk bezig met de verbouwing van het nieuwe pand. Vanaf 1 mei is iedereen welkom aan de Larenseweg 14. Foio: Pcicr Kochorsi klanten een brede keuze uit hy potheken zoals amniteit, spaar, traditioneel leven, aflossingsvrij en beleggingshypotheek en men heeft als hypotheekaanbieders onder meer Bouwfonds Hypo theken en ING. Finak verzorgt voor zijn klanten een vrijblijvend en onafhanke lijk advies en biedt de klant de 'A tot Z service'. Dit houdt in dat zaken als taxatie, notaris cn aan- vraagbeschikking bij dc belas ting door Finak wordt geregeld en als de klant dat wenst wordt alles bij hem thuis geregeld zo dat niemand dc deur uithoeft. Finak doet nog meer. Klanten kunnen bij hen terecht voor een financiële analyse. Hierbij wordt vooral gekeken naar het pensi oen (wat heb/wil ik met 65 jaar), financiële gevolgen bij vroegtij dig overlijden man of vrouw. Uiteraard kan men ook bij Finak terecht voor alle verzekeringen. Vanaf 1 mei is iedereen van harte welkom op het kantoor aan de Larenseweg 14. De openingstijden van Finak zijn dagelijks van 10.00 to 112.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur. Ook kan men bellen voor een afspraak thuis of op kantoor, telefoon 36 45 55. toeziend oog van medewerkers en klanten, die door Van de Berg ver zocht waren om tijdelijk ruim baan te maken, vlogen Hans en Willy met hun karretje door dc super markt. Zij duwend, hij dc schappen legend' - met dien verstande dat per schap écn merk mocht worden gepakt. V'aspoeder, wijnen, champagne, een krat bier, koffie, vlees, over route en aard van de artikelen was duidelijk nagedacht. Eenmaal aan de kassa bleek het bruidspaar Stam iri een minuut tijd voor ruim 265 gulden aan boodschappen te heb ben gepakt. Een prachtig resultaat, waar ze dik tevreden mee waren. Of't tegenviel? Willy: „Nou en of! Een minuut stelt uiteindelijk niks De Frisse Neuzen-actie is begin de ze maand van start gegaan. Bij'elke 25 gulden boodschappen ontvangt men één gratis Frisse Neuzen- spaarzegel, de volle spaarkaart (35 met leuke dps en voordeclcoupons voorgezellige dagjes ui t met het he le gezin. Volle spaarkaarten kun nen tot en met zaterdag 14 juni worden ingeleverd, waarop men het graris pakket meekrijgt. Degenen die de achterkant van de enige tijd geleden huis-aan-huis verspreide informatiebrief van Cl 000 over de acric op het raam had geplakt, maakte bovendien kans op een gratis vleespakket ter waarde van 25 gulden. Daarvoor reed de C1000-atuo begin deze maand twee dagen door de woon wijken. Uit de adressen waar de posters hingen, werden willekeurig winnaars gekozen. Afgelopen za terdag werden de namen van die prijswinnaars in de winkel opge hangen. Dc gelukkigen konden hun prijs in dc winkel in ontvangst Ter gelegenhied van de offi ciële opening van de fors uit gebreide en vernieuwde ma nege 't Ruiterkamp, wordt op zaterdag 3 mei een Open Huis gehouden. Op deze dag zijn tal van activiteiten. Een trotse Stichting Manege 't Ruiterkamp, alsmede dc lande lijke rijvereninging Bathmen cn omstreken en Ponyclub de Mo- lenruiters ontvangen alle be langstellenden graag in hun ver nieuwde accommodatie. Mede door de geweldige inzet van le den, maar ook van sympathisan ten, verrezen aan de Koek.endijk in Bathmen een nieuwe rijhal van 62 bij dertig meter, waar door men nu ook de grote in- doorevenenmenten kan hou den, een nieuwe foyer met en tree cn nieuwe parkeergelgen- heid. Met het Open Huis op zaterdag 3 mei wordt iedereen in de gele- Arts: Weekenddienst. Huisart senmaatschap Holten, Keizcrs- weg 32, tel. 36 35 53. Spreekuren uitsluitend voor spoedgevallen: 11.00 en 16.00 uur, zonder af spraak). Apotheek: Vrijhcidslaan 7, tel. 36 11 11. Geopend op werkda gen van 8.30 tot 18.30 uur, za terdag van 10.00 tot 17,00 uur, zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur cn van 16.00 tot 16.30 uur. Buiten de openingstijden eerst bellen om af te spreken wanneer de assistente in de apo theek is. Tandarts: Weekenddienst: F. Koop, Spoorstraat 3, Goor. Te lefoon 0547 - 27 13 50. Konin ginnedag: E. Bijlsma, Grote straat 86, Diepenhcim. Tele foon 0547 - 35 20 10. Behande ling na telefonische afspraak. Dierenarts: Dierenartsencom- binarie Holten, Houtweg 18, tel. 36 20 04. Spreekuur: zaterdag 8.00-9.00 uur. Daarbuiten: tel. 36 20 04. Dierenartsenpraktijk Holten, S. Minncma, Larense weg 54, tel. 36 28 35, bgg 52 16 29. Thuiszorg Zuidwest Overijs sel: Voor kraamzorg, ouder- cn kindzorg, huishoudelijke en per soonlijke verzorging en verple ging. Tel. 0570 - 68 60 00, ma t/m vr. bereikbaar van 8.00-18.00 uur; 's avonds, 's nachts en in het weekeinde al leen voor spoedeisende zaken. Thuiszorg-hulpmiddelen- centrum: Gaardenstraat 31, uit leen ma t/m vr. 13.00-13.30 uur en 16.30-17.30 uur. Vrijwillige thuiszorg: informatie- en aan- meldpunt bereikbaar ma t/m vr. van 9.00-12.00 uur. Ziekenvervoer: Alarmnum mer: 112 of dienstdoende arts: tel. 36 35 53. Fysiotherapie: Centrum voor Fysiotherapie Holten, Gaarden straat 31, tel. 36 22 99. Dagelijks geopend van 8.00-17.30 uur. Behandeling' volgens afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, Oran jestraat 73a, tel. 36 42 51, Behan deling volgens afspraak (ook voor ziekenfondspatiënten). Ziekenfonds: Spreekuur: vrij dag van 8.30-10.00 uur en vol gens afspraak in het Kruisgc- bouw, Gaardenstraat 29-31, tel. 361436. Thuiszorg Midden Overijs sel: Thuiszorg/gezinsverzor- ging en algemeen maatschappe lijk werk. Hoofdkantoor Nijver- dal, Kerkstraat 6, tel. 61 64 65. Tijdens kantooruren bereikbaar. Spreekuren: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Kantoor Holten, Gaardenstraat 29, tel. 36 27 84. Spreekuren: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gastouderbureau: Tuinstraat 1, tel. 36 27 55. Spreekuur: dins dag van 9.00-10.00 uur, donder dag van 13.00-14.00 uur. Stichting Welzijn Ouderen: Gaardenstraat 29. Inlichtingen: 364910. Slachtofferhulp: 24 uur per dag bereikbaar, tel. 0572 - 36 09 22. Buiten dc spreekuren wordt doorgeschakeld naar buro Slachtofferhulp Deventer of Telefonische Hulpdienst. Spreekuren: woensdag 9.00-11.00 uur in het poliucbu- reau Raalte. Politie: Alarmnummer: 112 (dag en nacht bereikbaar); overi gens: tel. 36 44 44. Brandweer: Alarmnummer: 112 (dag en nacht bereikbaar). Gemeentewerken: Dc sto ringsdienst gemeentewerken is 24 uur per dag bereikbaar (tel. 36 19 72) voor klachten over o.m. defecte riolcringspompen, defecte straatverlichting, gaten in het wegdek of andere storin gen. Buiten kantooruren kan men naam, adres, telefoonnum mer en aard van de klacht in spreken op een band, waarna de dienstdoende storingsambte naar automatisch bericht krijgt. Dierenbescherming: E. West hof, regio-inspecteur, tel. 51 71 71. Energievoorziening: N.V. Re gionaal Energiebedrijf IJsselmij Salland, Deventer, tel. 0570 - 69 11 00 tijdens kantooruren. Sto ringen aan gas/electra (dag en nacht (06-89 9889). Woningbouwvereniging Onze Woning: Spreekuur Hol ten in gemeentehuis: elke maan dagmiddag van 15.30 tot 16.30 Bibliotheek: Rorikstraat 3, tel. 36 24 87. Maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.30 uur, woensdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-12.00 uur. Stichting Oudheidkamer Hoolt'n: Dorpsstraat 27, Hol ten. Tot en met herfstvakantie geopend op maandag, dinsdag, vrijdag en zaterdagmiddag van 13.30-16.00 uur. Ned. Herv. Kerk: Zondag 27 april: 9.30 uur, ds. A.J. Lecnnk, Feest van de H. Doop met me dewerking van Campanella. Ne vendiensten. 19.00 uur, da. D. van Alphen-Ubbens, Barchem, Open Deur-dienst R.K. koor Inpa Joko uit Borne. Collecte in dienst: Jeugdwelzijn en Kinder bescherming. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. Oppasdienst: me vrouw Steunenberg, Marrijn Fa- Dijkerhoek: Zondag 27 april: 9.30 uur, ds. j.H. Israël. Geref. kerk: Zondag 27 april: 9.30 uur, ds. H.P. Mulder. 19.00 uur, da. D. van Alphen-Ub bens, Barchem, Open Dcur- -dienst in de Dorpskerk. Collec te in dienst: Stichting Steun Kerkbouw. Tweede collecte: Rente cn Aflossing. Kinderne- vendienst groep 2 cn 3 o.l.v. Rita v.d. Voet; groep 4 en 5 o.l.v. Cisca Mijsters; groep 8 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst: •0-3 jaar: Wilma Bolink, Hermien Brinks, Dirk Jansen; 4-6 jaar: Ria Aanstoot, Truus Beldman. Diessenplas: Woensdag 30 april: ds. J H. Israël. RK kerk: Zondag 27 april: 10.00 uur, Pastores A.J. Rade- maker en H. Wiggers, Eucharis tieviering, tevens Kinderwoord dienst. Opasdienst: mevrouw Steunenberg, Marrijn Faneman. Nieuw Heeten: Zaterdag 26 april: 19.00 uur, Pastor Rade maker, Eucharistieviering. Zon dag 27 april: 9.00 uur, Pastor Hogenelst, Eucharistieviering eerste Communie. Evangelie gemeente: HMY-gebouw, Dorpsstraat 24. 10.00 uur. Samenkomst. 19.00 uur, Bidstond. Okkenbroek: Zondag 27 april: 10.00 uur, ds. B. Albada uit Markelo. Uitgangscollecte: Jeugdwelzijn en Kinderbescher ming. Kerktelefoon: Uitzendingen elke laatste vrijdag van de maand van 10.30 uur tot 11.30 uur cn van 16.00 uur tot 17.00 uur (herhaling). genheid gesteld dc nieuwbouw te bezichtigen en tegelijkertijd kennis te maken met diverse facetten van de paardensport. Zowel op zaterdagmorgen van 10.00 uur tot 12.30 uur als zater dagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur wordt een gevarieerd pro gramma geboden zoals demon straties, voorzien van uidcg, door leden van de rij'cereniging en ponyclub, demonstraties door de koetsenclub, waarbij het publick eveneens de gele genheid wordt geboden in een koets plaats te nemen, demon straties paardenambachten door onder andere een hoefsmid en een zadelmaker en zelf pon\- of paardrijden onder begeleiding van ruiters of instructeurs. Tevens bestaat er voor belang stellenden de mogelijkheid ge bruik te maken van een paarden tram die regelmatig ritten zal uitvoeren tussen het dorpcen trum 'Dc Brink' en de manege. Zaterdag 26 april: 20.00 uur. Voorjaarsconcert koor Amazing in Dorpsschool; Afdelingsbijeenkomst NBvP; 8.30-16.30 uur, fietstraining o.l.v. Henk Lubberding op Sportpark Meermanskamp. Zondag 27 april: 13.00 uur, Klootschiettoumuoi Horna bij de Poppe. 19.00 uur. Open Deurdicnst Nederlands Hervorm de Kerk. Maandag 28 april: 20.00 uur, Kring Bewoners Holterberg vergadert in Losse Hoes. 28 april tot en met 3 mei: Collecte Nationaal Fonds Kinderhulp. Woensdag 30 april: Diverse activiteiten in verband met koninginnedag; 13.00 uur, Rcgel- matigheidswedstrijd voor historische- en klassieke weg racemotoren bij 't Stuurhuus van MAC de Holterberg. Donderdag 1 mei: 19.45 uur, Hervormde Vrouwengroep, slot- avond; 6.00 uur, Vogelzangtocht VW; 20.00 uur, vertrek bij Natuurdiorama Holterberg; Voordracht ds. Nico ter Linden uit zijn boek 'Het verhaal gaat...'; 10.30 uur, Bosschoonmaakdag Sallandse Heuvelrug vanaf bezoekers centrum. Open huis Finak, Laren seweg 14. Vrijdag 2 mei: Laatste kaartavond Blauw Wit; live muziek met groep Seven in De Schure. Zaterdag 3 mei: Holterbergtoer Wielervereniging Holten; Open Dag Manege 't Ruiterkamp Bath- Zondag4mei: 11.30 uur. Herden king op Canadese Begraaf-plaats; 11.00 - 12.00 uur, start Klassieker toertocht Mac dc Holterberg, bij 't Stuurhuus. Donderdag 8 mei: Hemelvaarts- fietstocht De Schure; Groot po nyconcours ponyclub De Berg- ruitertjes op terrein Winkel bergweg. Geboren: Klaas Albert zv H.F. Pettinga en B.C. Vukkink. Gehuwd: G.J. Ulfmanen H.G. var Zon; T.M. Hoge en B. ter Stcege.

Holtens Nieuwsblad | 1997 | | pagina 3